OPRUIMING HELFT HELFT r FINALE OPRUIMING VENRAY in intratuin 4 PELGRIMSHUIS Venraynaar ontvoert ex-vriendin de graaf VAN DE Dinnershow TEL0478-573063 N0PRUIMING «8 |Roifig^iij dé specialist i;„voor tggtls* sanitair %lt tegelwerken Jan Koenen De Linde beste camping van Limburg Gele trui voor Wout Poels En verder: Rustig verloop van zesdaags evenement Bandoetere Vernieuwde Website PARTiRÏKT-VENRAf \NMLparfyrenSvenrafnl VfHUORVAN PARTtBfNOWOHfOfN KORTINGEN tot 60% ^Sraat?^ www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 gesloten Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Gemeentelijke mededelingen 17 Sport 19-21 Kunst Cultuur 23-24 Kerkelijke diensten 26 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 De gemeente Venray wil met de kermisexploitanten bespre ken of het evenement langer moet gaan duren. Dat voorstel deed wethouder Patrick van der Broeck tijdens de evaluatie van de Venrayse kermis 2008. "We willen serieus kijken naar de ideeën en wensen van de exploitanten. De mogelijkheid is om er zeven dagen van te maken, maar ook vijf dagen maar dan nog groter van opzet", aldus Van der Broeck. Door de grotere concur rentie van kermissen in bijvoor beeld Eindhoven en Middelburg wil de Venrayse wethouder van de exploitanten weten hoe het Venrayse evenement nog beter gestalte kan krijgen. De opmer king van kermis-exploitanten dat met de nieuwe herinrichting van het centrum de beschikbare ruim te kleiner wordt, verwierp Van der Broeck: "Omdat de bomen op het Schouwburgplein naar achteren worden geplaatst, komen er zelfs enkele honderden meters bij." Nu het project Gouden Leeuw nagenoeg is afgerond wil de gemeente Venray ook bekijken of de kermis naar dit gebied uitge breid kan worden. Van der Broeck: "Uitbreiding richting de Gouden Leeuw is een serieuze optie om de kermis in Venray uit te breiden. In overleg met de kennisbonden is dit voor de gemeente bespreek baar", aldus de wethouder. Met de plannen voor een verdere uitbrei ding van de kermis, of een grotere, moeten we wel degelijk rekening houden met de consument. Die kan iedere euro maar een keer uitgeven", zei Van der Broeck. Hij pleitte voor een verdergaande samenwerking tussen de kermis- bonden:"Door nog meer samen te werken, wordt iedereen er beter van." Tijdens de evaluatie van de kermis uitte Jan Boots van de Nederlandse kermisbond kritiek op het verdwijnen van de kinder attracties op het parkeerterrein aan de Raadhuisstraat. "Ik ben niet superenthousiast over de indeling. Het grasveld met kinderzaken bij de Grote Kerk wordt te groot en nodigt niet uit tot een prettig verblijf", aldus Boots. De aanwe zige kermisexploitanten waren het daar helemaal niet mee eens. "De kinderattracties liggen nu mooi centraal bij elkaar en zijn makkelijker te vinden voor het publiek", reageerde een van de exploitanten. "In vergelijking met vorig jaar heb ik beter gedraaid", aldus de exploitant die vorig jaar nog aan de Raadhuisstraat stond. Er werd wel een beroep gedaan op wethouder Van der Broeck om de ritprijzen te bekijken. "Alles wordt duurder, dus ook voor ons. De marge wordt steeds kleiner", aldus een van de exploitanten. Van der Broeck kon daar wel in mee gaan. "We moeten serieus naar de ritprijzen gaan kijken. Ze gaan in ieder geval omhoog wanneer er sprake is van een nieuwe verpach ting. Het is overigens wel knap vervelend dat ritprijzen zonder overleg worden verhoogd.Terwijl daar toch duidelijke afspraken over zijn." Kermis 2008 in Venray is overi gens heel rustig verlopen. "Door extra veel tijd in de voorberei ding te steken om dit volksfeest in goede banen te leiden, is het heel rustig geweest", aldus Frans Coumans, wijkagent Venray-cen- trum. De mobiele politiepost had opnieuw een preventieve wer king. "Brandjes zijn snel geblust", zei Coumans die bijzonder te spreken was over de kermisex ploitanten. "Iedereen heeft zich keurig gehouden aan het toegesta ne geluidsniveau. Bij verschillende geluidsmetingen na middernacht hebben we geen overtredingen geconstateerd." Ook de proef met het inzamelen van plastic bekers was volgens Coumans succesvol: "Er lag aanzienlijk minder zwerf- glas in het centrum." De Venrayse horeca-exploitan- ten waren gematigd tevreden over de kermis. Met name de zondag, door de vele regen, en de dinsdag waren minder druk dan in voor gaande jaren. De Caribbean Day op maandag was daarentegen een groot succes. "Dit initiatief is goed bevallen en zeker voor herhaling vatbaar", aldus horeca-uitbater Paul Hulsman. Merselo Bouwen in Merselo. Het is in het verleden regelmatig onder werp van gesprek en discus sie geweest. Ook binnen deze column en niet iedereen was daar altijd even blij mee. Woning bouw in Merselo is opnieuw in het nieuws. De laatste huizen van het vorige plan rondom het sportpark zijn nog niet klaar of er liggen alweer nieuwe plannen. Een projectontwikkelaar heeft in Merselo al de nodige kavels aan gekocht om richting Venray maar liefst 90 woningen te bouwen. Negentig.Tjonge jonge. Merselo telde begin dit jaar 397 woningen. Die negentig, wanneer ze er komen is nog niet duidelijk, betekent dat het dorp ineens met 25% groeit. Merselo was jaren lang dat gemoedelijke dorpje waar alles rustig voortkabbelde totdat rond de millenniumwis seling de woningbouwperikelen de kop opstaken. Perikelen die er indirect toe bijgedragen hebben dat het huidige circuit De Peel tientallen meters verplaatst moet worden. En nu weer woningen waardoor Merselo opnieuw een stukje dichter bij Venray komt. Gelukkig dat het Loobeekdal in de toekomst een natuurlijke bar rière zal blijven vormen. Merselo als buitenwijk van Venray? Ik zie een aantal dorpsbewoners alweer op de barricades staan. Net als nu. Want Merselo staat aan de vooravond van een belangrijke volkspeiling. De dorpsbewoners mogen binnenkort aangeven of zij het terecht vonden dat de dorpsraad bezwaar maakte tegen de milieueffectrapportage die gemaakt is voor het nieuwe cir cuit De Peel. Het dorp is daar zeer verdeeld over en de peiling moet uitsluitsel brengen. Misschien dat het ook verstandig is de mening te vragen over de door de pro jectontwikkelaar voorgenomen bouwplannen. Ik kan me inden ken dat veel dorpsbewoners van mening zijn dat Merselo nu wel groot genoeg is. Of juist niet. Het lijkt mee een interessante vraag om mee te nemen. Hannes Het kindervakantiewerk in Wanssum en Geijsteren is afgelopen dinsdag van start gegaan met een spectaculaire demonstratie op sportpark De Broekberg in Wanssum. De 145 deelnemende kinderen genoten van een demonstratie door de brandweer. Dit in het kader van het centrale thema van het kindervakantiewerk dit jaar: 112. De korpslieden lieten zien hoe een in een auto bekneld slachtoffer wordt bevrijd en lieten ook zien hoe je een frietpan niét moet doven (zie foto). De kinderen hadden vervolgens alle gelegenheid om de uitrusting van de brandweer van dichtbij te bekijken. De brandweer van Venray schiet op bijna alle fronten flink tekort. Uit het rapport van Berenschot blijkt dat Ven ray op tal van punten niet aan de vereisten voldoet. Met een zeer magere score van 4,78 komt de brandweer als een van de slechtste korpsen van Noord-Limburg uit de bus. Alleen Mook en Middelaar scoort met 4,71 nog iets min der terwijl Horst aan de Maas met een score van 7,56 over het beste brandweerkorps beschikt. Burgemeester Waals heeft naar aanleiding van de slechte uitkom sten aan interim-commandant SraarTheeuwen de opdracht gege ven een verbeterplan op te stellen. Dit is inmiddels in overleg met het bureau Berenschot gebeurd. Het college is geschrokken van de slechte resultaten. Het meest ver ontrustend zijn de opkomsttijden bij een brand of ongeval. Landelijk komt de brandweer in 30 procent van de gevallen binnen de norm- tijd. Het gemiddelde in Noord en Midden Limburg is 35 procent. In Venray arriveert de brandweer slechts in zeven procent van de incidenten binnen de normtijd. Deze cijfers zijn afkomstig van de Inspectie Openbare Orde en Veiligheid van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het heeft in 2007 landelijk onderzocht of de brandweer voldoet aan de nor men. Het college eist dat eind 2009 de kwaliteit op het regionaal afgesproken niveau ligt. Het doel is met ingang van 2010 te komen tot één regionale brandweerorganisa tie in Noord- en Midden-Limburg. Alle korpsen moeten dan op een vergelijkbaar niveau functione ren. De brandweer van Venray en Meerlo-Wanssum moet een flinke inhaalslag maken. Het college stelt vast dat burgers en bedrijven niet meer ten allen tijde op tijd en ade quaat geholpen kunnen worden. De brandweer kan gewoon niet voldoen aan het verwachtings patroon. Daarom kunnen maat regelen niet langer uitblijven. De risico's voor het personeel, de organisatie en het bestuur hebben onverantwoorde proporties aan genomen, zo concluderen B en W Een van de grootste knelpunten is de onderbezetting. Op 17 juni heeft het college al besloten om de vacature voor een officier alge mene dienst open te stellen. Deze functionaris is nodig om te vol doen aan de bijdrage aan de regi onale brandweer en om het korps op het vereiste kwaliteitsniveau te brengen. Verder wordt het korps versterkt met zes vrijwilligers. Na afronding van hun opleiding in 2009/2010 kunnen ze voor de paraatheid worden ingezet. Op 1 september bespreekt de commis sie Stedelijk Beheer de nijpende situatie. Er liggen twee rapporten. De kwaliteitstoets brandweer van Berenschot en het rapport Nul meting Basisbrandweerzorg van de regionale brandweer. Het col lege heeft inmiddels de commis sieleden per brief op de hoogte gesteld. De rapporten laten een waslijst van omissies en tekort komingen zien. Ook de gemeen te schiet te kort omdat het de brandweer onvoldoende betrekt bij het beleid en management. De brandweer beschikt niet over het vereiste beleidsplan Brand weerzorg en Hulpverlening. Het is geen vaste gesprekspartner bij het integrale veiligheidsoverleg van de gemeente. De brandweer heeft ook geen formele adviesrol bij milieuvergunningen.Afspraken zijn niet vastgelegd in protocol len en procesbeschrijvingen ont breken. De brandweer heeft geen voorlichtingsplan. Dit gebeurt op ad hoe basis. Er wordt ook onvol doende gerapporteerd aan het bevoegd gezag. Er is geen oplei dingsplan voor het personeel en bijscholing wordt onvoldoende gepland. De vrijwilligers beschik ken niet over functiebeschrijvin gen. In het oefenplan ontbreken de oefendoelen en scores. Criteria voor aanvalsplannen zijn verou derd evenals de verordening uit 1981 over de samenstelling en sterkte van het korps. Een deel van het materieel wordt niet vol gens de procedures onderhouden. Vooral bij grootschalige optredens is er onvoldoende personeel en materieel beschikbaar. Dit speelt vooral overdag omdat Venray over een vrijwilligerskorps beschikt. Niet alleen de opkomsttijd maar ook de technische hulpverlening scoort onder de maat. En er wordt te weinig gedaan met de bevindin gen uit de evaluaties van optre dens bij incidenten. 55,- p.p. "Theater op bezoek" IN ASTERIA VENRAY www.asteria.nl TAPIJTCENTRUM Julianasingel 7 BIJ INTRATUIN VENRAY op seizoensartikelen xtaCB^ HAIRKAPPERS, 00KV00R KLEINE GEZICHTSBEHANDELINGEN www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Een 47-jarige man uit Ven ray is vorige week dinsdag aangehouden op verdenking van ontvoering en mishande ling van zijn ex-vriendin. De verdachte is afgelopen vrijdag voorgeleid aan de Rechter commissaris en is in bewaring gesteld. De 37-jarige ex-vriendin van de man werd maandag 21 juli bij haar woning in Venray door hem mis handeld. Ze probeerde te vluchten maar werd al snel door haar ex vastgepakt en op straat meegeno men naar een leegstaande woning in de buurt. Daarbij bedreigde hij haar verbaal. Het slachtoffer wist uiteindelijk via een raam op de eerste verdieping te ontkomen. Ze liep lichte verwondingen op, waaronder een gekneusde voet. De politie stelde onder andere een technisch onderzoek en een buurtonderzoek in. Na verder recherchewerk werd de verdachte dinsdag 29 juli rond middernacht aangehouden, toen hij zich in de buurt van haar woning bevond. Bij zijn aanhouding was hij in het bezit van enkele steekwapens. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van A een uigebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Vanaf 18-8 staan weer voor u klaar Keizersveld 22 Venray Tel. (0478) 55 04 10 www. rongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Honderdnegenentwintigste jaargang - week 33 - donderdag 14 augustus 2008 MAAS berden ven ray Kermis Venray mogelijk langer De Bleek 78 - Venray 0478-581577 'Vuurwerk' in Wanssum - v - Brandweer onder de maat hotel Restaurant Dinnershow Entertainment en 4 gangen diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) Ook leuk voor GROTE GROEPEN Data Nieuwe show: 13 en 20 sept., 11 okt., 8 nov. Kerstshow: 13 en 27 december HOTEL ASTERIA VENRAY Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 wwinr.tapijtcentrum.iil van 7 augustus t/m 27 augustus Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 #5% VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E Wegens

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1