Blessure Geenen nekt Venray Venray klopt Juliana in slotfase Beejekörf golftoernooi Venray Cup bij SVOC'01 A i Panna Knock Out in Venray Venray tegen topclub Hasselt Voet ba I- academy nu al een succes 2 +4 i NOG Eindelijk!!! PLAATSEN VOETBALACADEMY BEZORGEN? Drukwerk? PEEL EN MAAS www.voetbalacademy.nl www.voetbalacademy.nl PEEL EN MAAS Donderdag 14 augustus 2008 - Pagina 19 Germania in slotseconden langszij: 2-2 Hoofdrol Dave Hendrikx bij 3-1 overwinning PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF "PERIODIEK" www.vandenmunckhof.nl Mudhunters SV Venray SV United SV Merselo SV Leunen Venray oefent drie keer PDV De Zwaluw DC De Piëlhaas Vijftiende editie op zondag 17 augustus Zaalvoetballers winnen eerste oefenduel De Peelkorf Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Tijd voor een boek? r Ti hofstraat 6 venray informeer ook naar de februarisessie! Pr- De VoetbalAcademy voor kinderen van 6 t/m 13 jaar, uit de regio Noord-Limburg Techniek trainingen door professionals voor kinderen. Trainingen vinden plaats op vrijdag avond. Accommodatie van SVVenray Voor meer informatie kijk nu op Venray-Germania 2-2 (1-0). Doelpunten: 44. Bob Crooij 1-0; 57. Meivin Goossens (eigen doel) 2-0; 78. Patrick Ax 2-1; 90. Ray mond Roskamp 2-2. Venray: Nielen; Keijzers (46. Troisfontaine), Geenen (77. Snij ders), Van Mil en Ooms; Snijders (46. Kukuljac), Gommers en Van Bergen; Crooij (46. Faessen), Thoone en Hendrikx (46. Idrissi). Door Henk Willemssen Venray sloot vrijdag in Milsbeek zijn eerste oefenduel af met een 2-2 gelijkspel tegen Germania uit Groesbeek. Beide clubs maken dit seizoen hun rentree in de hoofd klasse. Het werd allesbehalve een gezapig potje. Het ging er soms nogal onvriendelijk aan toe. Het uitvallen van libero Daan Geenen kostte Venray uiteindelijk de over winning. Dertien minuten voor tijd strom pelt Geenen met een spierverreking in het bovenbeen naar de kant. Ven ray leidt op dat moment met 2-0. Een echte centrumverdediger is niet meer voorhanden waardoor middenvelder Luuk Snijders de libero-positie over neemt. Een minuut later staat het 2-1 en in de slotseconden glipt de winst uit de Venrayse handen: 2-2. Na het stoppen van de routiniers Loek van Schijndel en Rob Scholten is Daan Geenen nog de enige ervaren centrumverdediger. De Eindhovenaar is als organisator gewoon onmisbaar voor zijn ploeg. Nieuwkomer Gary Roumimper (ex-Panningen) zou als laatste man uit de voeten kunnen. De Blerickenaar kampt echter met een zware knieblessure en is pas ruim na de winterstop weer inzetbaar. Het is voor Venray te hopen dat veldheer Geenen dit seizoen 'heel' blijft. Want anders zit de hoofdklasser met een probleem. Dat is ook de les van het allereer ste oefenduel. Trainer Jan Poels kan nog niet over een complete selectie beschikken. De aanvallers Bas Joosten en Khalid Hlimi zijn nog op vakantie en enkele spelers zijn niet helemaal fit. Zoals de nieuwe spits Bas Kus- ters en Ivo van der Weerden die op de weg terug is na een afgescheurde kruisband. Van der Weerden liep de knieblessure in oktober 2007 op maar de competitiestart komt voor hem wellicht nog te vroeg. Het is overigens dezelfde blessure waarmee Roumim per kampt. Van de vijf nieuwelingen verschij nen alleen doelman Niels Nielen en voorstopper Angelo van Mil in de basis. Van Mil, die deze maand twintig wordt, is overgekomen van Helmond Sport. Hij is niet fors van stuk maar staat achterin toch zijn mannetje. Bij zijn debuut toont hij felheid en hij schuwt overtredingen niet als het nodig is. Opbouwend is hij soms nog te onrustig. Maar zo vroeg in de voor bereiding is het voor iedereen nog wennen. Na een aarzelende start krijgt Ven ray steeds meer grip op de tegen stander. Germania, de derde Groes- beekse hoofdklasser, heeft zich flink versterkt. Het weet Patrick Ax te strikken die tien jaar profvoetballer was bij FC Groningen, NEC, Vitesse, De Graafschap en Go Ahead Eagles. Met de ervaren Pascal van den Hom- bergh (ex-IVO, Venlo en JVC) en Boy Seijkens (ex-Panningen en VW) tei len de Groesbekers enkele bekende Noord-Limburgse namen. Het eerste Venrayse gevaar ontstaat uit een vrije trap van Tom van Bergen die dit seizoen zijn kans wil grijpen. De keeper krijgt de bal in de hoek niet klemvast maar in de rebound weet aanvoerder Wout Gommers de sluitpost niet te verschalken. Er komen steeds meer overtredin gen en binnen het halfuur ziet arbiter Verbruggen zich genoodzaakt een Germania-speler op de bon te slinge ren. Daan Geenen moet achterin vaak corrigerend optreden om dreigend gevaar af te wenden. Uit opnieuw een vrije trap van Tom van Bergen ont staat een kans. Bob Crooij kan plotse ling vrij inkoppen maar de bal vliegt centimeters naast. Even later krijgt Crooij, uit een mooie aanval via Dave Hendrikx en Freek Thoone, weer een riante mogelijkheid. Maar de Eindho venaar raakt de bal niet goed en het leer vliegt meters naast. Vlak voor rust is het dan toch raak. Freek Thoone breekt door over links en hij bedient Crooij op maat. Driemaal is scheeps recht en ditmaal is het dus wel raak: 1-0. Na de hervatting trekt Venray de stijgende lijn door. Na een mooie com binatie met Farid Idrissi haalt Thoone de achterlijn en hij brengt Senid Kukuljac in stelling. Voordat die iets kan uitrichten krijgt verdediger Mei vin Goossens de bal ongelukkig op zijn schoen: 2-0. Het duel wordt steeds meer ont sierd door overtredingen en blessure behandelingen. Jan Poels spoort zijn manschappen aan te blijven voetbal len. Een minuut na het uitvallen van Geenen knalt Patrick Ax de 2-1 bin nen. Ook bij de 2-2 is de organisatie achterin even zoek. Dat komt ook omdat Venray denkt dat de bal buiten de lijnen is geweest. Tom van Bergen en Freek Thoone appeleren maar grensrechter Math van den Bekerom houdt zijn vlag omlaag. De aanval gaat verder en het staat 2-2. Arbiter Ver bruggen fluit direct af. Als toetje worden er vijf strafschop pen genomen. Venray wint met 4- 3. Freek Thoone, Paul Faessen, Tom van Bergen en Angelo van Mil zijn doeltreffend vanaf de stip. Dat geldt verrassend genoeg niet voor Eric Troisfontaine die zelden of nooit faalt vanaf elf meter. Maar ditmaal brengt de doelman redding. Zoals Niels Nie len knap de penalty van Patrick Ax onschadelijk maakt. Doordat Nielen ook de vijfde pingel stopt, mag Venray zich toch de 'winnaar' noemen. Venray-Juliana'31 3-1 (0-1). Doelpunten: 13. Twan Smits 0- 1; 79. Farid Idrissi 1-1; 87. Dave Hendrikx 2-1; 89. Bas Kusters 3-1. Venray eerste helft: Nabbe; Troisfontaine, Gommers, Keijzers en Ooms; Snijders, Faessen, Crooij en Van Bergen; Thoone en Hendrikx. Tweede helft: Jureik; Troisfon taine, Van Mil, Keijzers en Ooms; Kukuljac, Snijders, Crooij (65. Hlimi, 77 Hendrikx) en Custers; Idrissi en Kusters. Door Henk Willemssen Het tweede duel op het toer nooi in Milsbeek won Venray met 3-1 van eersteklasser Juliana'31 uit Malden. Venray kwam zon dag stroef uit de startblokken en speelde een matige eerste helft die met een 0-1 achterstand werd afgesloten. Na rust verschenen vijf nieuwelingen in de basis en toon de de hoofdklasser meer agres sie. Pas in de slotfase trok Venray de winst naar zich toe: 3-1. Dave Hendrikx, die vorig jaar buiten de basis viel, vervulde daarbij een hoofdrol De linkerspits scoorde eenmaal en gaf de assists voor de andere twee treffers. Het eerste deel van de voorberei ding zit er nu op. Trainer Jan Poels toonde zich zondag na afloop redelijk tevreden. Vooral over het optreden tegen Germania. Over de ontmoeting met Juliana'31 was Poels veel minder te spreken. "De eerste helft was abso luut niet goed. Te slap en te plichtma tig. Na rust toonden we wel de inten tie om te winnen en hebben we het rechtgezet." Jan Poels zal deze week zijn spelers op het hart drukken, dat ze zich in de voorbereiding toch moe ten bewijzen. Op dinsdag 19 augus tus worden de achttien namen van de eerste selectie bekend gemaakt. "De jongens moeten beseffen dat ze iedere minuut aangrijpen om zich te manifesteren. Die geldingsdrang heb ik vandaag bij enkelen gemist. En dat begrijp ik niet. Maar goed, het selec teert zich zo vanzelf." Wout Gommers nam zondag de libero-positie over van de licht gebles seerde Daan Geenen. Rechtsachter Ruud Keijzers speelde in het centrum een verdienstelijke partij. Binnen het kwartier keek Venray tegen een 0-1 achterstand aan. Juliana'31 had het beste van spel. De Venraynaren kwa men telkens een stap te laat waardoor nogal wat onnodige overtredingen moesten worden begaan. Juliana'31 oogde fitter en scherper en won dan ook de meeste duels. De Venrayse hoofdklasser wist nauwelijks gevaar te stichten en liet slechts één mooie aanval zien. Die werd opgezet door Dave Hendrikx die op rechts opende op Luuk Snijders. Uit diens voorzet knalde Hendrikx op de vuisten van de doelman. Na de pauze waren de rollen omge draaid. Venray toonde meer agressie en Juliana'31 moest het spel uit han den geven. De arbiter trok liefst vier keer geel voor de Maldenaren. Bij Ven ray incasseerden Wout Gommers en Angelo van Mil de gele prent. Khalid Hlimi, net terug van vakan tie, loste halverwege de tweede helft Bob Crooij af. Hlimi's optreden duur de slechts twaalf minuten. Na een tik tegen de enkel kreeg hij weer last van een oude blessure. Zijn vervanger Dave Hendrikx stond twee minuten in het veld toen hij vanaf links een lage voorzet afleverde. De Maldense sluitpost tastte mis waardoor Farid Idrissi de 1-1 kon binnenschieten. Uit een vrije trap van Hans Custers vanaf de middellijn kopte Dave Hen drikx fraai de 2-1 binnen. De linker spits was ook betrokken bij de derde treffer. Hendrikx had de smaak te pak ken en dolde zijn tegenstander over de linkerflank. Uit zijn hoge voorzet kopte Bas Kusters (ex-Milsbeek) raak: 3-1. De sterk ingevallen Hans Custers was met een afstandschot nog dicht bij de 4-1 maar de bal zeilde vlak langs de paal. De strafschoppenserie verloor Ven ray met 4-3. DoelmanAles Jureik zat er een paar keer dichtbij maar hij wist alleen de vijfde penalty te keren. Voor Venray misten Angelo van Mil (die het te mooi wilde doen) en Hans Custers die de paal trof. Ruud Keijzers, Bas Kusters en Eric Troisfontaine schoten daarna wel raak. Voor alle golfspelers, woonach tig of werkzaam in de gemeente Venray inclusief Wanssum, Gey- steren en Blitterswijck, wordt op zondag 21 september het Beejekörf- gezelligheidstoernooi gehouden op golfbaan De Golf- horst in Horst-America. Zes jaar geleden is met dit initia tief gestart en de opzet van dit toer nooi was om het jaarlijks terug te laten keren. Omdat er voorheen twee Venrayse toernooien bestonden, het Beejekörf Toernooi en het Venrays Golf Invitatie Toernooi hebben beide organisaties besloten om deze twee toernooien van en voor Venray samen te laten smelten in het Beejekörf Golf toernooi. Ook streeft de organisatie ernaar dit toernooi vooral laagdrem pelig te laten zijn; iedereen die in het bezit is van het GVB is van harte uit genodigd, mits men in de gemeente Venray of in Wanssum, Geysteren of Blitterswijck woont of economisch gebonden is aan deze gemeente of woonplaatsen. Op deze dag worden de spelers om 10.00 uur ontvangen, waarna om 11.00 uur begonnen wordt met de wedstrijd. De dag wordt afge sloten met de prijsuitreiking en een diner. Ook bestaat er de mogelijkheid dat partners van spelers, die zelf niet meespelen, deel kunnen nemen aan het diner. Er wordt gespeeld in twee categorieën; handicap tot 24 en boven de 24. Minimale vereiste is het GVB. Rabobank Venray draagt het toernooi een warm hart toe en heeft daarom sinds verleden jaar het toernooi de komende jaren haar steun toegezegd samen met van den Munckhof BV uit Venray als hoofdsponsor. Voor diege nen die geen lid zijn van een golfver- eniging de kans om een stukje sfeer te proeven en misschien hen te laten besluiten om in clubverband te gaan spelen. Inschrijven is mogelijk tot 15 september bij R. Jacobs via telefoon (0478)550833 tussen 18.00 en 20.00 uur of via e-mail jacob896@planet.nl. onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer, handicap, deelname diner en/of deelname diner partner. Het inschrijfgeld kan men per bank overmaken op rekening 140035990, ten name van Beejekörf toernooi Venray. De binnenkomst van betaling voor 11 september is ook de volgorde van opgave; tachtig deelnemers is het maximum voordat er met een wacht lijst gewerkt gaat worden. Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Een dappere groep bikers vertrok afgelopen zondag om 8.30 uur rich ting Milheeze om daar op de vaste route rond Gemert te gaan fietsen. Daar aangekomen opgewacht door een aantal mensen die er voor hadden gekozen met de auto te gaan. De route van Gemert is een route met veel single tracks die speciaal in de bos sen zijn aangelegd. Single tracks zijn smalle, vaak slingerende, paadjes door het bos die uitdagend zijn voor iedere mountaibiker. De een kan er gemak kelijk 18 kilometer per uur op halen maar voor de meesten is een snelheid van 15 kilometer het hoogst haalbare. Samen met de kilometers heen en terug hadden de meeste Mudhunters ongeveer 80 kilometer op de teller toen ze weer thuis waren. Dit was een mooie opmaat voor een tourtocht in het Belgische Opoeteren is waar 75 of 100 kilometer gereden kan wor den. Als alternatief is er een training in Venray. Deze start om 9.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Ook niet leden zijn welkom om vier keer mee te doen. Het verplicht tot niets. Tijdens de trainingen wordt er vaak in niveau groepen gesplitst waardoor iedereen mee kan doen. Wie ook een keer mee wil doen is van harte wel kom. Ga voor informatie naar www. mudhunters.nl. Planning: Zondag 17 augustus, vertrek 8.00 uur per auto voor een tourtocht in Opoeteren (B). Vertrek 9.00 uur per fiets voor een training rond Venray. Dinsdagavond training, vertrek 19.00 uur. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. Programma zaterdag 16 augustus SVVenrayAl-DeTreffersAl a. 15.00 Helmondia A1-SV Venray A2 v. 12.45 SVVenray Bl-DeTreffers BI a. 15.00 SV Venray B2-Helmondia B2 a. 13.15 SV Venray C2-America Cl a. 13.15 Programma dinsdag 19 augustus .JVC CuijkAl-SVVenrayAl Programma woensdag 20 aug. BrevendiaAl-SVVenrayA2 v. 17.30 SVVenray Bl-JVC Cuijk BI a. 19.30 IVO BI-SVVenray B2 v. 18.00 .JVC Cuijk Cl-SVVenray Cl Olympia'18 C2-SV Venray C2 v. 18.00 SVVenray Dl-SHelmondia Dl a. 19.00 SVVenray D2-Wittenhorst D2 a. 19.00 Programma donderdag 21 aug. Wittenhorst El-SVVenray El v. 17.45 Wittenhorst Fl-SVVenray F1 v. 18.45 Programma zondag 17 augustus SV United 1-Lottum 1 12.00 Programma dinsdag 19 augustus Wittenhorst B2-SV United BI co.19.00 SV United D2 co.-toernooi VCH 10.00 Donderdag 21 augustus HRC'27 1-SV united 1 19.30 Programma zaterdag 16 augustus Merselo Al G-Ysselsteyn Al G B.14.00 Merselo BIG-Ysselsteyn BI B.13.00 Programma zondag 17 augustus Merselo 1 deelname Venray Cup sport park De Heesakker Merselo-Leunen 11.30 Venray A-Merselo 12.30 Merselo-Holthees 1330 Programma dinsdag 19 augustus Merselo CIG-Ysselsteyn Cl B.18.15 Programma donderdag 14 augus tus Leunen 1-Blerick 1 (vr.) 20.00 Programma zaterdag 16 augustus Leunen 2-Vitesse '08 2 (vr.) 17.00 Leunen 3-Leunen 4 (vr.) 18.00 Programma zondag 17 augustus Leunen 1 speelt om Venray Cup Venray speelt binnen een week drie oefenduels. Vanavond (donder dag, 20.00 uur) gaat de hoofdklasser op bezoek bij vierdeklasser SVEB in Broekhuizenvorst. Dit duel komt in de plaats van de ontmoeting met Achates. Deze wedstrijd is geannuleerd omdat Venray de Ottersumse ploeg in het bekertoernooi treft. Zondag 17 augustus (11.00 uur) speelt Venray in Beek en Donk tegen Sparta'25. De Brabanders werden afgelopen seizoen kampioen in de derde klasse D. De laatste oefenwed strijd is op woensdag 20 augustus uit tegen tweedeklasser Wilhelmina'08. Het duel in Weert begint om 20.00 uur. Aanvankelijk zou Venray op 20 augustus tegen Volharding oefenen. Dit duel gaat niet door omdat beide clubs elkaar op 30 augustus al in het bekertoernooi treffen. Uitslag wedvlucht Pithiviers (jonge duiven); acht deelnemers, 66 duiven. 1,2,5,17WBouten. 3,4,6,13,15 Chr. Gerrits. 7,8,10,12,14 van Haren-Stip hout. 9 C. van Vught. 11,16 L. Snijders. Uitslag wedvlucht Pithiviers (oude duiven); drie deelnemers, 41 duiven. I, 4, 5,7, 9 A. Sijbers. 2, 3, 6, 8,10,11 L.Willems. Uitslag wedvlucht Strombeek (jonge duiven); 24 deelnemers, 549 duiven. 1, 2, 14,18 W Bouten. 3, 5, 6, 13 L. Snijders. 4 P Loonen. 8 H.Arts. 9, II,23 J. Sijbers. 10,25 G. D. Raaijma- kers. 12 P. Smits. 16 P. van Zwamen. 20 H. Peeters. 21,22 J. Kerstens. 24 M. Voesten en dochter. Uitslag wedvlucht Strombeek (oude duiven); zestien deelnemers, tweehon derd duiven. 1, 2, 3,6, 7, 21, 22, 24 W Bouten. 4,16 Chr. Gerrits. 5,10,12,15 M. Basten. 8,13,14, 20, 23 M. Voesten en dochter. 9 G. D. Raaijmakers. 11 H. Peeters. 17, 18 J. Kerstens. 19, 25 J. van Kessel. Uitslag wedvlucht A07 Bordeaux; acht deelnemers, 73 duiven. 1,6,9,13, 16,18 H.Arts. 2,7,11,17 Comb. Hen driks-Arts. 3, 12, 14, 19 J. Basten. 4 H. Philipsen. 5,15 van Haren-Stiphout. 8 P Janssen K. 10 H. Litjens. Uitslag wedvlucht Creil (jonge dui ven); negen deelnemers, 102 duiven. 1, 3,12,18,20,25 Chr. Gerrits. 2,9,15 L. Snijders. 4,16, 21 W Bouten. 5,14, 24 H. Strijbosch. 6,7,10,11,19,22, 23 N. van Hoof. 8,13 van Haren-Stiphout. 17 C. van Vught. Uitslag wedvlucht Creil (oude dui ven); vijf deelnemers, 63 duiven. 1, 2, 10,11,16 A. Sijbers. 3, 6, 8,13 L.Wil lems. 4,5,7 H. Peeters. 9,12,14,15 H. Litjens. In café De Piëlhaas wordt op vrijdag 15 augustus vanaf 20.30 uur de negen de wedstrijd van de zomeravondcom petitie gehouden. Inschrijven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Op zaterdag 16 augustus wordt vanaf 20.30 uur een dartstoernooi gehou den. Inschrijven kan tot 20.15 uur via bovenstaande telefoonnummer. Uitslag zomeravondcompetitie win naarsronde: 1) Pascal Janssen 2) John Tebarts 3) Tom Hendriks 4) Gerard de Bruijn 5) Carl de Bruijn 6) Ruud Tijssen 7) Frank Goumans 8) Marco Jacobs Verliezersronde: 1) Henk van Moor- sel 2) Johan van Hoof 3) Mat Janssen 4) Luc Wester 5) Paul Hendrix 6) Daisy Eggen 7) Johnny Smits 8) Melis- sa Eggen. Er werd 180 gegooid door Pascal Janssen (2x) en Mat Janssen. Uitslag whiskydarten winnaarsron de: 1) Dennie Plum 2) Ela Oosterwijk 3) Geert van Hoof 4) Marcel Ooster wijk 5) Paul Hendrix 6) Crit van Hoof 7) Thorsten Gooren en 8) Josephine Janssen Verliezersronde: 1) Henk van Moor- sel 2) Johan van Hoof 3) Lou Janssen 4) Carl de Bruijn 5) Johnny Smits 6) Melissa Eggen 7) Daisy Eggen en 8) Coby Janssen. De hoogste finish was voor Marcel Oosterwijk en Dennie Plum met 110 punten. Er werd 180 gegooid door Ela Oosterwijk, Dennie Plum en Henk van Moorsel. Sportnieuws -info Het jaarlijkse toernooi om de Venray Cup wordt dit jaar georga niseerd door SVOC'01. De zeven Venrayse voetbalverenigingen ontmoeten elkaar op zondag 17 augustus op sportpark De Heesak ker in Oirlo. De eerste wedstrij den beginnen om 11.30 uur. Het is alweer de vijftiende editie van de Venray Cup die zoals gewoonlijk drie weken voor de competitiestart wordt gehouden. Sinds vorig jaar telt het toernooi weer acht deelnemers. Ook dit jaar neemt Venray met twee reserveteams deel. Tot 2001 telde de gemeente Venray acht voetbalclubs. De toernooiopzet was toen logisch met twee poules van vier. Na de fusie van DIS en Castenray tot SVOC'01 kende de Venray Cup een deelnemer minder. Aanvankelijk speelden de zeven clubs een onderlinge competi tie. Dit stuitte vooral op verzet van de trainers die zes wedstrijdjes op een dag wat teveel van het goede vonden. De voetbalclubs uit de gemeente strijden zondag voor de vijftiende keer om de Venraycup. Daarna is er gekozen voor een poule van vier en een poule van drie. Ook dit was niet naar ieders tevredenheid. Vanaf vorig jaar zijn er weer acht ploegen. Zo kunnen er opnieuw twee poules van vier teams wor den gevormd. Deze opzet bevalt het beste. Alle duels duren twee maal 12,5 minuut. Na de poulewedstrijden gaan de eerste twee clubs door naar de halve finales. De winnaars treffen elkaar in de finale die om 15.20 uur staat gepland. Het toernooi begint om 11.30 uur. Poule A trapt af met de duels Merselo- Leunen en Holthees-Venray A. Om 12.00 uur komt poule B in actie met de wedstrijden Venray B-Oostrum en Ysselsteyn-SVOC'Ol. De poulewed strijden zijn rond half drie afgelopen. Om 14.40 uur beginnen tegelijkertijd de beide halve finales Oostrum is dit jaar de titelverdedi ger. Van 2001 tot en met 2006 won Venray 2 onafgebroken de Venray Cup. Vorig jaar in Holthees doorbrak Oostrum de Venrayse hegemonie. In de halve finale klopte Oostrum de Venrayse titelhouder met 1-0. Daarna versloegen de Oostrummers verras send Leunen met dezelfde cijfers in de eindstrijd. Overigens zal Venray 2 ditmaal niet van de partij zijn. Venray A en B zijn gecombineerde reserve teams. De prijsuitreiking van de Venray Cup vindt plaats om 16.30 uur. De winnaar kan tevens een geldprijs in ontvangst nemen. Scheidsrechters beoordelen spelers en clubs ook op hun gedrag. De meest sportieve ploeg komt in bezit van de Fair Play trofee die beschikbaar wordt gesteld door Rabobank Venray-Meerlo-Wanssum. Ook bij de sportiviteitsprijs behoort een geldbedrag. De Venray Cup wordt gesponsord door boekhandel, uitge verij en drukkerij Van den Munckhof, de uitgever van Peel en Maas en de kabelkrant. Programma 11.30 Merselo-Leunen 11.30 Holthees-VenrayA 12.00 Venray B-Oostrum 12.00 Ysselsteyn-SVOC'Ol 12.30 Venray A-Merselo 12.30 Leunen-Holthees 13.00 SVOC'Ol-Venray B 13.00 Oostrum-Ysselsteyn 13 30 Merselo-Holthees 13-30 Venray A-Leunen 14.00 Venray B-Ysselsteyn 14.00 SVOC'Ol-Oostrum 14.40 Winnaar PouleA-nr. 2 poule B 14.40 Winnaar Poule B-nr. 2 pouleA 15.20 Finale. Panna Knock Out komt op zondag 24 augustus naar Venray. Panna is een vorm van straatvoet bal waarbij de subtiele voetbewe ging tien keer meer waard is dan een doelpunt. Het is meer dan een sport. Panna is een lifestyle. Niet alleen panna- liefhebbers komen aan hun trekken. Ook voor de jongste kinderen en volwassenen is er het nodige te doen. Voor de kleintjes is er een springkus sen. Geheel in stijl zorgen de dj's van House on Wheels voor opzwepende beats en dreunende bassen. Op het terras van de frietkar kan men genie ten van een hapje en een drankje. Daarnaast stelt tafelentennisvereni ging Summa/Redstars haar hal op voor tafeltennisdemonstraties. Panna wordt één tegen één gespeeld op klei ne veldjes. Natuurlijk gaat het er om wie van de twee de meeste doelpun ten maakt. Maar als de één de ander weet te poorten (panna) heeft hij de wedstrijd direct gewonnen. Het is een knock out toernooi en fair play staat hoog in het vaandel. De winnaar van het toernooi is direct geplaatst voor het Nederlands kampioenschap. De drie velden worden geformeerd mid dels een opblaasbare zwarte arena waarin de doeltjes geïntegreerd zijn. Voor deze dag zijn er ook scouts voor professionele voetbalclubs aanwezig. Deze activiteit wordt ondersteund door het project Kan wél!, een leef baarheidsproject van Wonen Venray en de gemeente Venray. Vanaf 13.00 uur kunnen deelnemers vanaf zes jaar zich inschrijven. Het Panna Knock Out toernooi duurt van 13.00 tot circa 17.00 uur en wordt gehouden in de Venrayse wijk Brukske, Kiosk 116. Meer informatie staat op www. pannaknockout.org. en voor vragen kan men terecht bij Orlando Salarbux orlando.salarbux@gmail.com. of via telefoon 06-23822087. Op vrijdag 15 augustus spelen de zaalvoetballers van SV Venray een oefenduel tegen Futsal Has selt. De aftrap is om 21.00 uur in sporthal De Wetteling. Venray debuteert dit seizoen in de eredivisie. Afgelopen vrijdag won Venray het eerste oefenduel thuis met 3-2 van OS/Alwako uit Valkenswaard. Door treffers van Mahbot Tahsini en nieuwkomer Appie Benrida leidde het Venrayse team halverwege met 2-0. De Brabantse eerstedivisionist kwam na rust terug tot 2-2 waarna Ruud Brands de winnende treffer scoorde: 3-2. Coach Jos van Gerven kon niet over zijn volledige selectie beschik ken. Freek Thoone en Eric Troisfon- De trainingen van de De Peelkorf 3 en 4 starten op 21 augustus. De Peel korf 5 en 6 en recreanten hebben hun eerste training woensdag 20 augustus. Op donderdag 4 september is er de oefenwedstrijd Oostrum 1 tegen De Peelkorf?. taine speelden met Venray op het veld tegen Germania en Coen Linskens was nog op vakantie. Vrijdag in het tweede oefenduel treft Venray een gerenommeerde Bel gische zaalvoetbalclub die al jarenlang meedraait in de nationale top. Afge lopen seizoen eindigde Hasselt als vijfde in de Eerste Nationale, de hoog ste Belgische klasse. Het zaalvoetbal staat in België in het algemeen hoger aangeschreven dan in Nederland. Dit komt vooral door de vele buitenland se spelers in de Belgische competitie zoals Brazilianen, Serven, Joegoslaven en Marokkanen. In het verleden heb ben ook enkele Nederlandse interna tionals bij Futsal Hasselt gespeeld. Het team kent nu enkele Belgische inter nationals. Voor deze wedstrijd speelt het tweede team van Venray tegen de beloften van Futsal Hasselt, aanvang 20.00 uur. Op vrijdag 22 augustus oefent Venray thuis tegen MMS. Het duel begint om 21.30 uur in sporthal De Wetteling. Op maandag 25 augustus treedt Venray in Wijchen aan voor zijn laatste oefenduel. ZSW Orient Plaza; uitkomend in de nieuwe topdivisie, is dan de tegenstander. Afgelopen sei zoen greep de club uit Wijchen nog net naast het landskampioenschap. ZSW Oriënt Plaza verloor de finale van de play-offs tegen Blok Carillon uit Beverwijk dat daardoor de lands titel greep. Begin september start in Ven ray de eerste voetbalacademy, een initiatief van Leon Vievermans en John Verkuijlen. De academy mag nu al als een succes beschouwd worden gezien het feit dat de vier beoogde groepen met jeugdige voetballertjes op twee plaatsen na helemaal vol zitten. De jeugd komt uit een hele brede regio. "Van Wilbertoord tot en met Horst", aldus John Verkuijlen die zeer tevreden is over het verloop. "Op 5 september gaan we van start met vier groepen, twee groepen met F-spelers, een groep met E-spelers en een D-groep." De F-groepen staan onder leiding van Jan Poels met Luc Snijders (groep 1) en Ruud Vermeer met Ruud Keijzers (groep 2). De D- groep (groep 3) wordt begeleid door Stefan Sijbers met Dave Hendriks terwijl Noud Janssen samen met Rob van Ooi de D's (groep 4) onder hun hoede hebben. "Daarnaast hebben we ook enkele keepers in de groep zit ten die een speciale keeperstraining krijgen." Onlangs is mede daarvoor de technische staf uitgebreid met Edwin Sneijers. De voetbalacadamy maakt gebruik van de accommodatie van SV Venray. "We kunnen op veld 2 trai nen, hebben de kleedlokalen tot onze beschikking en de ouders kunnen van de kantine gebruik maken." van den munckhof bv LIMBURG - -VOETBAL IN SPEL T GrafischeBron

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19