Ingezonden Havens Paardenvoeders naar Hong Kong Millenniumdoelen Frank de Boer schildert voor ProminentenKunst Prijzen voor Marianne Jenneskens Thuiszorg nodig? PEEL EN MAAS de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor 950 bij: In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. In de aanloop naar de Olym pische Spelen en Paralympics in Hong Kong moeten alie deelne mende paarden vooraf in qua rantaine. Een van de grootste verzamelpunten in Europa voor de Pre-Export-Quarantaine (PEQ) is in het stallencomplex van de Aachen-Laurensberger Rennverein in Aken (Duitsland), van waaruit de komende tijd meer dan twee honderd paarden verscheept gaan worden naar Hong Kong. Havens Paardenvoeders is de officiële voerleverancier van de in Aken in quarantaine gestalde paarden. Het bedrijf is ook al sinds meerdere jaren partner en voerleverancier van het jaarlijkse paardensport festijn CHIO in Aken. Tevens is er onlangs een ruim assortiment Havens Paardenvoerders voor vele internationale toppers gele verd naar de stallen in Hong Kong, zodat deze tijdens de Olympische Spelen met hun vertrouwde voer topprestaties kunnen neerzetten. Alle voersoorten voldoen natuur lijk aan de hoogste kwaliteitseisen en worden speciaal voor het eve nement uitgebreid getest en zijn dopingvrij. In het verleden lever de Havens al vaker voer speciaal naar Olympische Spelen en grote evenementen, zoals bijvoorbeeld naar Barcelona en Sydney. Havens Paardenvoeders worden geprodu ceerd in Maashees door een fami liebedrijf in de vijfde generatie. Het uitgebreide assortiment brok ken en mueslis worden verkocht via een regionaal netwerk van dealers in wereldwijd meer dan veertig landen. Jan Linders Via enkele publicaties en via de gemeente Venray heb ik verno men dat Plus van Dijck bezwaar heeft ingediend tegen de plannen van Jan Linders voor het vestigen van een tijdelijk supermarkt op het perceel van het voormalige garagebedrijf van Van Haren. Even voor de duidelijkheid, ik ben zelf een klant van Plus aangezien ik in Landweert woonachtig ben. De reden van het bezwaar zijn naar mijn mening allerlei drogredenen. Zo zou het gaan om een locatie te ver van het centrum, en de super markt zou te groot worden. In werkelijkheid gaat het hier slechts om concurrentieoverwegingen. Plus heeft de afgelopen jaren niks te klagen gehad over mede werking van de gemeente. Inmid dels heeft de heer van Dijck een mooie supermarktlocatie en ver diend hij een gouden omzet. Jan Linders heeft een pand dat niet meer van deze tijd is, en buurt bewoners ervaren dagelijks over last van parkerende auto's en de vrachtauto's die de winkel bevoor raden. Een goede reden om mee te werken aan een verhuizing zou je zeggen. Voor Plus zou dit een reden moeten zijn om uit te gaan van eigen kracht. Aan de locatie zal het ook daar in ieder geval niet liggen. Gun Jan Linders en haar klanten ook een goede winkel, zodat er een gezonde concurren tie plaats kan vinden. Een goede ondernemer gaat uit van eigen kracht, en zorgt dat hij zelf zijn zaken voor elkaar heeft. Bij deze in ieder geval een klant minder. Bart van Eindhoven Mobiele website Omroep Venray heeft een nieuwe mogelijkheid om wereldwijd op de hoogte te worden gebracht van het laatste Venrayse nieuws. De nieuwsberichten zijn voortaan ook te lezen op een speciale mobiele versie op de website van de omroep. De mobiele telefoon dient wel voorzien te zijn van mobiel internet. Deze mobiele website houdt reke ning met het kleiner schermpje van de mobiele telefoon en bevat daar naast ook minder afbeeldingen zodat het sneller en ook goedkoper te downloaden is. Het enige wat men moet doen is het adres toevoegen aan de telefoon www.omroepvenray.nl/mobile. Omroep Venray is daar mee een van de eerste Lokale Omroepen in Nederland die deze moge lijkheid beschikbaar heeft. Vorige maand zijn de NOS en RTL gestart met een dergelijke site. Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Derde weekwinnaar vakantie fotowedstrijd Marianne Jenneskens uit Venray is de derde weekwin naar van de fotowedstrijd van Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas. Marianne kreeg dinsdag bij Combi Dom Melskens voor haar winnende inzending de prijzen overhandigd: een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waardebon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en 100 gratis afdrukken op het formaat 10x15 centimeter. De komende weken heeft ieder een nog volop de gelegenheid zijn favoriete vakantiefoto af te geven bij Combi Dom Melskens. Alle inzendingen dingen nog mee naar de laatste weekprijs en de twee hoofdprijzen, een jaar lang gratis afdrukken (de prijs van de vak jury) en een digitale camera ter waarde van 200 euro (de publieks prijs). In de kermisweek verschijnt er geen Peel en Maas, zodat de laatste weekprijs in de editie van donderdag 14 augustus bekend wordt gemaakt. De bekendmaking van de twee hoofdprijzen is in de daaropvolgende twee donderda gen in Peel en Maas. In tegenstelling tot vorig jaar kunnen nu alleen afdrukken van foto's worden ingeleverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat in Venray. Iedere inzender mag ten hoogste drie foto's inzenden. Bij de foto('s) wel naam, adres, woonplaats en tele foonnummer (eventueel mobiel) vermelden, zodat we altijd met u contact op kunnen nemen. De aangeleverde foto's moeten mini maal 10x15 centimeter en maxi maal 20x30 centimeter zijn bij een resolutie van minimaal 300 dpi. Lions Club Venray houdt op zaterdag 6 september het twee de ProminentenKunst Gala in discotheek Zenith in Venray. Iedere twee jaar laat Lions Club Venray twaalf prominen te Nederlanders een schilderij maken. Die kunstwerken wor den tijdens een groots opgezet gala met uitgeserveerd diner en entertainment geveild ten behoeve van kinderen die lij den aan spierdystrofie. In Peel en Maas wekelijks een impres sie van de voorbereidingen, waarbij vele Nederlandse pro minenten de revue zullen pas seren. Deze week Frank de Boer. (door Frans Linssen) Het was de tweede keer dat we die week naar het westen reden voor een prominentenkunst schil dersessie. Louis van Gaal had eer der die week geschilderd en nu was de beurt aan Frank de Boer. Frank moest die ochtend de Ajax jeugd trainen en aansluitend zou hij om 15.00 uur op ons wachten in het Arena café-restaurant Soc cer World van zijn schoonvader Rob Cohen. We waren ruim een half uur te vroeg en ik parkeerde mijn auto pal voor de hoofdin gang in de parkeergarage onder de Arena. Dat was hemelsbreed 50 meter lopen naar Soccer World waar Frank al geleund tegen een leesbar de dagbladen stond door te nemen. De bladen wisten al dat hij de komende twee jaar trainer is van Ajax Al jeugd. Hij tekende deze week zijn contract. Hiernaast is hij ook nog assistent van Bert van Marwijk bij het Nederlands elftal. Frank behoort volgens ken ners bij de beste Nederlandse linksbacks aller tiiden De tien Schilderes A nne Haeyen kijkt tevreden over de scho uder van Frank de Boer. Flij blijkt een talentvolle leerling te zijn. Het schilderij wordt een zeer bijzonder collectors item voor voetbalfans. minuten jongere tweelingbroer van Ronald oogt met zijn 38 jaar nog als een topatleet. Als hij geconcentreerd is kijkt hij vaak wat nors of zelfs boos hetgeen niet verkeerd is voor een back. Toen we binnen kwamen was hij nog met zijn gedachten bij het schilderij dat hij zou gaan maken. De aanwezigheid van Anne Haey en, die ik aan hem voorstelde als de Venrayse kunstenares die bij het schilderwerk zal assisteren, stelde hem kennelijk gerust. "Ik heb er echt wel over nagedacht", zei hij opgewekt en vrolijk. "Het schilderij moet de drive van het nieuwe Ajax laat zien. Een drive die Ajax weer de successen van weleer zal brengen maar, willen jullie niet eerst wat drinken na die lange rit?" Dat wilden wij wel en binnen enkele tellen stonden er twee koppen koffie voor onze neus. "Neem rustig de tijd ik heb de hele middag voor jullie gere serveerd", zei de voormalige ster speler van Ajax, Barcelona, Gala- tasaray en het Nederlands Elftal. Mooi even tijd om hem te vragen naar zijn voetballoopbaan. Frank de Boer won met Ajax bijna alle prijzen. Het hoogtepunt was de winst van de Champions League in 1995, waarvan de actie foto's om ons heen hangen. Verder won hij de UEFA Cup in 1992. Ook werd hij vijf keer kampioen van Nederland en won hij twee keer de KNVB-beker. In januari 1999 ging hij spelen voor FC Bar celona, samen met zijn broer. Daar bleef hij tot 2003, toen hij naar Galatasaray ging.Tijdens het Euro pees kampioenschap voetbal 2004 in Portugal speelde hij zijn 112e en laatste interland. Foto's van al deze hoogtepunten heeft zijn schoonvader zorgvuldig ingelijst en die sieren de wanden van Soc cer World. Een geweldige omhaal van Frank is zelfs verwerkt in het logo van dit unieke voetbalcafé. Alle memorabele momenten op de foto's kan ik mij nog goed her inneren en daarbij realiseer ik mij dat ik zit te praten met een van de mannen die mij vele jaren hebben meegesleept in de passie van het topvoetbal. Het wordt tijd dat we een con creet plan maken voor het schil derij, dat Frank voor onze gala veiling van 6 september zal gaan maken. "Zou het wat zijn als ik eerst het Ajax logo als een soort watermerk op het doek ga zet ten?" denkt Frank plotseling hard op. "Dan zet ik daar de beker met de grote oren zo schuin overheen als een doel waar we weer naar toe moeten met dit jonge Ajax. De glorietijden van weleer moeten hier weer terugkomen. Dat wil ik uitbeelden". Succesvolle topsporters nemen in alles wat ze doen geen genoe gen met middelmaat. Ze willen het absoluut goed doen en in ieder geval beter dan een ander. De concentratie sloeg dus weer toe bij Frank en met een gefronste donkere blik begon hij ijverig aan zijn schilderij. Anne hielp met het mengen van kleuren en gaf discreet wat aanwijzingen, die er voor zorgden dat de beker ook werkelijk een beker werd. Als voorbeeld diende een foto die ze van de muur plukte. Frank was een gewillige leerling en raakte steeds enthousiaster over hetgeen hij toch maar mooi op het doek toverde. Onverwachte talenten ontdekte hij bij zichzelf. Steeds weer nam hij enkele stappen terug om het resultaat te bekijken en dan zag ik hem denken: 'Dit ga ik vaker doen'Na enkele uren ingespannen schilderen was het schilderij dan toch ook echt af. We waren met z'n drieën ontzet tend blij met het resultaat. Frank bleek naast het bekende voet baltalent ook te beschikken over een onverwacht artistiek inzicht. Nadat hij het schilderij had gesig neerd maakte hij er enkele foto's van met zijn eigen toestel. "Voor mijn vrouw", zei hij trots. millennium Interesse in nieuwe ontwikkelingen? Wij praten u graag bij. Flyers Internet Communicatie de nijpende situatie in Afrika. Dit zijn allemaal erg confronterende feiten en een schril contrast met de volgende gegevens: overgewicht en vetzucht zijn in ons rijke wes ten één van de belangrijkste volks gezondheidsproblemen van dit moment. Het komt voor bij onge veer 51% van de mannen en 42% van de vrouwen. Bij kinderen is bij 14,5% van de jongens en 17,5% van de meisjes sprake van overge wicht. Het maakt wel degelijk iets uit. Een vriend van ons liep eens een keer bij zonsondergang over een verlate Indiase strand.Terwijl hij daar zo liep, zag hij in de verte een andere man aankomen. Toen hij naderbij kwam, zag hij dat de Indiër zich steeds vooroverboog, iets opraapte en dat in het water gooide. Steeds maar weer gooide hij iets in zee. Toen onze vriend nog dichterbij kwam, zag hij de man zeesterren, die op het strand aangespoeld waren, opraapte en die een voor een weer in het water gooide. Onze vriend liep op de man af en zei: 'Goedendag, beste vriend. Ik vroeg me af wat U aan het doen was.' 'Ik gooi deze zeesterren terug in zee. Het is nu eb, weet u, en al die zeesterren zijn op het strand aangespoeld. Als ik ze niet terug gooi, gaan ze dood door zuurstof gebrek.' 'Dat begrijp ik,' antwoord de onze vriend, 'maar er moeten duizenden van die zeesterren op dit strand liggen. En u kunt ze toch onmogelijk allemaal teruggooien? Daarvoor zijn het er gewoon te veel. En beseft u dan ook niet dat dit waarschijnlijk op honderden andere stranden langs de kust ook gebeurt? Begrijpt u dan niet dat het niet uitmaakt wat u doet?' De Indiër glimlachte, boog zich voor over en raapte nog een zeester op. Terwijl hij die in zee gooide, zei hij: 'Voor deze maakt het wel degelijk wat uit!' Namens het MPV Bart Veldpaus (Helpende Handen) bartveld- paus@hotmail.com In een serie artikelen stelt Bart Veldpaus namens het Mondiaal Platform Venray de millenniumdoelen voor. Tij dens de Werelddag in Venray op zondag 28 september wordt er ruim aandacht besteed aan deze voor de kansarme mede mens zo belangrijke onder werpen. De armoede halveren en minder mensen honger ten opzichte van 1990. In 2000 hebben regeringsleiders van de 189 landen met elkaar afge sproken om vóór 2015 belang rijke vooruitgang te boeken op het gebied van armoede, onderwijs, gezondheid en milieu. Deze week Millennium- doel 4: Minder kindersterfte. Dit millenniumdoel stelt dat in 2015 de kindersterftecijfers met 2/3 gedaald moeten zijn ten opzichte van 1990. In Nigeria sterft een op de vijf kinderen voor het vijfde levensjaar, in totaal meer dan een miljoen kinderen per jaar. In India 2,3 miljoen (een op de twaalf kinderen). In Nederland een op de 200. Door ziektes als diarree, mazelen, longontsteking en malaria sterven wereldwijd jaarlijks tien miljoen kinderen onder de vijf jaar. Alleen al door diarree, vaak het gevolg van slecht drinkwater en slechte hygiëne, sterven per jaar anderhalf mil joen kinderen. Door een betere toegang tot medicijnen en een goede gezondheidszorg zijn deze ziektes (eenvoudig) te voorkomen of te genezen. Zo daalt het aan tal sterfgevallen aan mazelen de laatste jaren aanzienlijk door de grootschalige inentingsprogram ma's. Ook borstvoeding, schoon drinkwater, vaccinaties en klam boes kunnen miljoenen levens redden. Zo bevat moedermelk afweerstoffen, terwijl flesvoeding met poedermelk vaker een bron van besmetting is. Dit door het gebruik van onzuiver drinkwater en slechte hygiënische omstan digheden. Een andere ziekte die veel kinderen treft is aids. Vaak worden zij via de moeder besmet met het hiv-virus. Preventie en voorlichting zijn van groot belang in de strijd tegen aids. Armoede is een belangrijke oorzaak van kindersterfte, want honger maakt het lichaam steeds kwetsbaarder voor infectieziekten als difterie, tuberculose en tyfus. Het lichaam verteert eerst alle vet dat onder de huid is opgeslagen en begint dan spierweefsel 'op te eten'. 'Vel over been' zeggen wij dan. Iedereen kent die beelden wel van de tele visie: Biafra toen en nu Dafur. Dunne armpjes en beentjes, dikke buikjes door te eenzijdige voeding van meestal alleen knollen en meelpap. Kinderen bouwen zo te weinig of geen weerstand op en groeien nauwelijks meer als ze honger lijden. Ondervoeding tast ook de geestelijke gezondheid aan. Een kind moet de eerste jaren leren lopen, praten, spelen en leren.Als een kind te weinig voed zaam eten krijgt, wordt het slape rig en duf. Slecht gevoede kinde ren lopen later, spelen en praten minder en kunnen zich niet goed concentreren. Ondervoeding kan zo het hele leven negatieve gevol gen hebben. Gelukkig wordt er langzaam vooruitgang geboekt. Dit millenniumdoel zal echter pas in 2030 in plaats van 2015 gehaald worden. Dit komt met name door proteion thuiszorg noord-limburg Bel (04-78) 52 62 62 Donderdag 31 juli 2008 - Pagina 7 van denInfflffTTTWibv de SCHATTEN VAN DE Grote Kerk is kindersterfte sterk afgenomen ontwikkelingsdoel^ Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 huishoudelijke en persoonlijke verzorging verpleging gespec. thuisbegeleiding zorgboerderijen dagvoorzieningen zorg tv consultatie voor senioren zorgalarmering www.thuiszorgnoordlimburg.nl 'tijd voor mensen' 'tijd voor wensen

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7