Kermis in De Koets Gevarieerd kermis programma bij De Uitmarkt Kermis in café De Tijd Matinee met Végé Band Speciale zaterdagavond in Zenith Afscheid van April Fools Caribbean day in Venray Brave Sir Gerald The Toddlers in concert Stichting Mullai zoekt sponsoren Cai Ri is het Fraayste ondernemerke Boek kopen? vanaf 8 augustus: Hofstraat 6 Boek bestellen? Printwerk? PEEL EN MAAS Donderdag 31 juli 2008 - Pagina 17 www.vandenmunckhof.nl Feestcafé de Koets is er ook dit jaar weer in geslaagd om in het Schoutenstraatje een spetterend kermisprogramma neer te zetten. Vrijdagavond komt Rob Ronalds optreden, hij werd bekend met het typetje Ab Normaal. Nu heeft hij inmiddels al verscheidene hits op zijn naam staan zoals; Kleine Blonde Marriandel en Och was ik maar een Zoen. Zaterdag komt de zingende dj Serve naar Venray, hij is een van de beste feest dj's van het land en zingt daarnaast ook nog verschillende meezingers van onder meer Jan Smit en Nick en Simon. Zondag is er een Duitse avond en komt de vrolijk gestoor de Duitser Willy Girmes naar het feeststraatje. Hij woont in Kevelaer en is daarom ook beter bekend als Wily aus Kevelaer, Maandag is er in heel Venray de Caribbean Day. Er komt een vier uur durende Wet Wild Show naar De Koets met een Carribische dj, give aways en natuurlijk de miss wet t-shirt ver kiezingen. Dinsdag wordt het een dolle boel met De Lawineboys. Ze hebben al vele hits gescoord, zoals, Over 100 Jaar en In de blote Kont. Als klapper en afsluiter kan men genieten van De 3 J'S. Deze drie jongens afkomstig uit Volen- dam gaan als een speer door de hitlijsten omhoog. Grote hits staan inmiddels op hun naam; zoals Het Wiegelied, Kom en Tinteling. De Koets gaat open om 20.00 uur. Rondom alle optredens maken dj's er een feest van. De Koets is alle kermisdagen open van 20.00 uur tot 04.00. Toegang vanaf acht tien jaar. De Uitmarkt biedt tijdens de Venrayse kermis elke avond livemuziek. Geert Pelzer zingt en ontvangt elke avond een artiest. Naast twee Venrayse coryfeeën, Gert Janssen en Don Mulders, komen Ronald van der Lee, Lolita, Willy aus Kevelaer en Krist Koppens bij De Uitmarkt op bezoek. Op vrijdagavond treedt Christ Koppens op. Christ is de bekend ste slager van Horst en verre omstreken. Waar hij ook komt, hij weet altijd de tent op x n kop te zetten met zijn aantrekkelijk pro gramma van onvervalste feestmu ziek Op zaterdagavond is het de beurt aan Don Mulders. Don is bekend van April Fools en vooral als Bono in Rooy2U. Met zijn geweldige rockstem brengt hij de mooiste liedjes ten gehore. Op zondagavond staat Lolita op de planken. Lolita is inmid dels geen onbekende meer in De Uitmarkt. Zij zingt vooral soul- en danceclassics. Met haar uitdagen de performance weet ze menige tent op de kop te zetten. Op maandagavond treedt Ronald van der Lee op. Ronald is bekend van het Cool Downcafé met het hitje Hey baby Ooh Aalt. Hij is alweer een tijd op solotour en brengt een afwisselend reper toire ten gehore. Op dinsdag avond zet Willy aus Kevelaer De Uitmarkt op stelten. Willy heeft geen verdere introductie nodig. Na een uurtje Willy ga je er graag even bij zitten om het allemaal te verwerken. 'Mit Grossem Power' zorgt Willy met onvervalste Duit se schlagers en feestnummers voor feest, feest en nog eens feest. Op woensdagavond komt Gert Janssen. Het is inmiddels een traditie geworden dat Gert de afsluiter in De Uitmarkt is met de Venrayse kermis. Gert is feest. Gaat altijd mooi gekleed, is altijd goed gesoigneerd en altijd ver rassend met zijn repertoirekeuze. Tussendoor draaien de deejays tot in de late uurtjes. Mensen die wil len eten bij De Uitmarkt kunnen overdag terecht tot 18.00 uur. Het terras is overdekt en indien nodig verwarmd. Café De Tijd in venray heeft tijdens de kermisdagen een gevarieerd live programma. Vrijdag 1 augustus wordt geopend met Pilot Flame. De vier heren van deze band timmeren al ruim vijf jaar hard aan de weg en hebben naast covers (rock en nederpop) ook eigen nummers op hun repertoire. Zaterdag staat inmiddels traditioneel de eigen Venrayse feestband BOB (Band op Bezoek)op het podium. Deze zeer ervaren groep behoeft eigen lijk geen enkele toelichting. Met rock, disco dance en Nederlandse meezingcovers staat BOB voor kwaliteit, een goede presentatie, spektakel, professionaliteit en energie. BOB speelt onder andere nummers van Anouk, Robbie Wil liams, Path Labelle, Wild Cherry en De Dijk. Zondag is het de beurt aan Trademark. Het is weer enkele jaren geleden dat de band het podium besteeg in de Tijd en een geweldige indruk achterliet Wederom zal het een feest wor den met rock roll, humor en bier. Maandag een heel nieuw gezicht op de kermis: De Bevers. Een groep studenten die in 1987 besloot om op een brug te Amster dam muziek te maken tijdens Koninginnedag, een band werd geboren. De band speelt ieder podium in Nederland plat met een uitzonderlijk breed repertoire van (neder)pop tot rock, reggae, ska van smartlap tot headbanger onderscheiden De Bevers zich van iedere andere feestband en leert de ervaring dat het altijd feest is. Dinsdag is April Fools sinds 2001 een graag geziene gast op podia binnen en buiten de regio. De vijf heren gaan nu stoppen en omdat ze hun oorsprong hebben vanuit Café de Bonte Koe willen ze ook afscheid nemen met een groots slotoptreden. Ze staan garant voor een gevarieerd en gewaagd repertoire met onder andere ste vige nummers uit de jaren 80 van toppers zoals Bon Jovi, Vitesse, aangevuld met huidige kanjers als Robbie Williams en The Rasmus. Ook schuwen zij de Nederlandese popmuziek niet met covers van Van Velzen, The Scene en Van Dik Hout. Woensdag staan er voor het eerst in De Tijd twee bands op het podium: 2-Late deelt het podium met Brave Sir Gerald The Tod- Iers. Een familieonderonsje voor 2-Late zangeres Lisanne Jacobs want haar vader Geert zingt bij de tweede band. Het publiek kan rekenen op een set stevige maar altijd met melodieuze poprock nummers. Met muziek van onder andere Herman Brood, The Beat les, The Rolling Stones en ABBA zal Brave Sir Gerald The Todiers uitpakken. Foto :Joop Pasma 2-Late Op kermismaandag is het tradi tioneel weer tijd voor een ouder wetse Venrays matinee. Deze mid dag staat de Végé Band nog een keer op de planken. De Végé Band nam definitief afscheid van het Venrayse publiek in een propvolle Evenaar in 2006. Na vele jaren kwam er een einde aan een traditie vol met zestiger jaren sfeer en gezelligheid. Toch zijn de heren bereid op kermis maandag nog een keer voor hun fans op te treden vanaf 16.00 uur in de Evenaar. Frans van Ger- ven, John van Gerven, Bas van Meygaarden en Martij n Vermeer spelen onder meer nummers van The Shadows, De Maskers en The Spotnicks. Zaterdag 2 augustus kent als enige zaterdag in het jaar de minimumleeftijd van 16 jaar in Zenith Venray. Nog meer jongeren en andere partya- nimals kunnen genieten van alles wat Zenith in Venray te bieden heeft. Natuurlijk wordt een indruk wekkend programma samenge steld binnen de populaire muziek stromingen house en urban. Het feest is tot stand gekomen in samenwerking met Radio 538, de grootste radiozender van Neder land.Tot in de vroege ochtend kan men genieten van deze danserva ring, georganiseerd door Zenith en Sexy Motherfucker. Het beken de trio The Partysquad enAfrojack met de megahit Drop down - do my dance staat geprogrammeerd. Het dj-team Jerry en Ruben scoor de verschillende Top 40-hits met singles als Wat Wil Je Doen, Non Stop en Stuk. Het debuutalbum De Bazen Van De Club bracht al een uitverkochte clubtour met zich mee en ook in Zenith zijn zij graag geziene gasten. Afrojack is een relatief nieu we naam in de Nederlandse housescene, maar vanaf vorig jaar ging zijn carrière als een speer, mede dankzij residenties op Nope is Dope en Sexy Motherfucker. Zenith resident dj Maus heeft de Sweet-l6 parties tot een waar hoogtepunt gemaakt. Maus is gek op muziek en het laten bewegen van de dansvloer. Sweet Summer zal echter niet alleen draaien om eclectic house. In Motion zullen verschillende grote namen achter de draaitafels te vinden zijn, zoals ook Double L van de Gouden Kooi. Ook kan men juist genieten van feestmu ziek en entertainer pur sangAndré bon Aparte. Om de trouwe aanhang tege moet te komen en de toegang voor andere nieuwsgierigen laag drempelig te houden, zal Sweet Summer deze zomerse entreeprijs kennen van acht euro voorver koop op www.thezenith.nl en tien euro aan de deur. De Zenith mem ber kan de Sweet Summer flyer, die in de wijde omgeving wordt verspreid, inleveren op zaterdag 2 augustus vóór 01.00 uur en ont vangt hierbij een vrijkaartje voor het slotfeest in september van Zenith's zomerseizoen. Check voor meer info over Sweet Summer de website: www. thezenith.nl. Op kermisdinsdag 5 augus tus is de Venrayse coverband April Fools vanaf 21.00 uur voor het laatst te horen in café De Tijd in Venray. De Band die in 2001 eigen lijk voor een 'one night stand' gevormd werd, stopt ermee. In de Bonte Koe werd in 2001 een top 100 festival gehouden en omdat dit voor de tiende maal was werd er iets meer inhoud aan gegeven door een aantal bandjes te vor men met muzikanten die regel matig in het café kwamen. Na dit optreden was April Fools geboren en ging het als een volwaardige band door. Het was een band die binnen, maar ook zeker buiten de regio geregeld op de planken stond. Alle bandleden blijven actief in de muziek. Silvan, Maurice en Rogier gaan verder met een aantal nieu we muzikanten en vormen een nieuwe band. Pascal en Don blij ven doorgaan met de tributeband Rooy2U. Tijdens de kermis kleurt Ven ray maandag 4 augustus tropisch tijdens de eerste Caribbean day. Deze dag staat helemaal in het teken van kleur, ritme en dans. Er worden Hawaï slingers uitgedeeld en 's avond loopt de groep Slamm Jamm door het centrum van Ven ray. Slamm Jamm is een progres sieve percussieband die garant staat voor een grote diversiteit aan ritmes, dans en show. De groep is opgericht in april 2001 en inmid dels uitgegroeid tot een twintig man sterke percussiegroep die bekend staat om zijn uitermate swingende en dansbare muziek, spectaculaire shows en krachtige uitstraling. In 2005 is hun eerste cd Rhythmactivity gepresenteerd. De muzikale leiding van Slamm Jamm is in handen van Ruby Ful- linck. Op Curasao geboren en met meer dan 25 jaar ervaring op diverse (sl agwe rk) i nst rum e n ten is hij met recht een veteraan te noemen. Daarnaast heeft hij erva ring opgedaan op grote festivals als het North Sea Jazz. Met onder andere traditioneel Braziliaans en Caraïbisch percussie-instrumen tarium brengt Slamm Jamm een aparte combinatie van verschillen de muziekstijlen ten gehore Een unieke cocktail Mixed Rhythm. Met als ingrediënten invloeden van onder andere salsa, samba, merenguereggaeasambehofunk Afro-rhythm en Latin-jazz. Prostaatkanker De Stichting Contactgroep Pros taatkanker (SCP) houdt op dins dag 2 september in samenwerking met VieCuri Medisch Centrum een voorlichtingsavond over prostaatkanker. Deze avond vindt plaats in Venlo. Na een korte inlei ding en informatie over de Stich ting Contactgroep Prostaatkanker, geven uroloog Dr.Aswin Meier en (in)continentieverpleegkundigen Heidy de Groot en Wilma Spreeu- wenberg lezingen over prostaat kanker, behandelingen en nazorg. Naast uitgebreide voorlichting is er de mogelijkheid om tijdens de pauze en na afloop een kleine informatiemarkt te bezoeken. Daar presenteren de Stichting Contactgroep Prostaatkanker en diverse organisaties zich. Ze geven informatie en demonstreren mate rialen. De avond start om 19.00 en duurt tot circa 22.00 uur. Voor meer informatie en aanmelding kan terecht bij Bert Denessen, regio contactpersoon SCP, tele foon (077)4771635 of e-mail bert. denessen@nlanet.nl. De stichting Mullai heeft onlangs foto's gekregen van de voortgang van de verbou wingen op het terrein van St. Isodor's Boys Home in Mullai- tivu op Sri Lanka. Met de gelden die de stichting via gelddonaties ontvangt, heeft ze inmiddels vier projecten op het terrein aangepakt: de kerk, de keuken, de studiezaal en de bed den voor de weeskinderen. Het blijkt dat in Mullaitivu met relatief weinig geld erg veel gere aliseerd kan worden; men gaat zeer creatief om met de mogelijk heden en het resultaat mag gezien worden. De leiding ter plaatse is era blii met de financiële steun en ziet nu dagelijks de positieve veranderingen, veranderingen die van grote invloed zijn op het leef milieu van de weeskinderen. De stichting Mullai is nog steeds op zoek naar sponsoren die de stich ting financieel kunnen en willen ondersteunen, zodat er nog meer gedaan kan worden aan de leef omstandigheden van de weeskin deren in het weeshuis. De leiding ter plaatse geeft steeds aan waar zij behoefte aan heeft en naar gelang het beschikbare budget van de stichting Mullai wordt het geld overgemaakt om het gevraag de te realiseren. Voor meer infor matie: voorzitter Anton Thurayap- oah. telefoon: 0478-589276. Autoruit reparatie Zaterdag 2 augustus wordt de mogelijk geboden de voorruit van uw auto te laten inspecteren op kleine beschadigingen. Deze kun nen indien mogelijk ter plaatse worden gerepareerd. Een kleine beschadiging kan door allerlei invloeden van buitenaf gaan door scheuren. Als een ruit eenmaal begint te scheuren is vervangen nog de enige mogelijkheid, dit is een kostbare zaak en om dit te voorkomen is een reparatie moge lijk. Een ruitreparatie is vanaf WA+ geheel gratis, dus geen eigen risico en geen aantasting van no-claim. Wel de groene kaart of polis mee brengen voor de juiste gegevens. De regeling geldt niet voor ZLM- verzekerden. Het is niet nodig om een afspraak te maken. De auto- ruitreparatie is zaterdag van 09-30 tot 16.30 uur Sportcentrum De Sprank in Venray. www.vandenmunckhof.nl Wat ooit begon als gelegenheids optreden van Het Combo heet nu Brave Sir Gerald The Toddlers. Deze band geeft op woensdag avond 6 augustus vanaf ongeveer 23.00 uur, de laatste avond van de Venrayse kermis, in café De Tijd het eerste echte optreden. De band brengt een mix van oude rock '11 roll-nummers, gevoelige ballades en populaire popmuziek en is er alles aan gelegen om het publiek aan het meezingen te krij gen. Tijdens het galaconcert van Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo werd de fanfare, onder leiding van dirigent Geert Jacobs, begeleid door een Combo bestaande uit Kermis bij Omroep Venray Omroep Venray gaat aandacht besteden aan de Venrayse kermis. Zo is de omroep aanwezig bij de opening op vrijdag 1 augustus vanaf 15.00 uur. In het kermis- weekend staat Omroep Venray met een stand op het kermisterrein bij de Grote Markt. De omroep is van 13-00 tot 20.00 uur live te horen vanaf het kermisterrein. De mede werkers zijn daar aanwezig om de belangstellenden te voorzien van muziek en een impressie te geven van wat er allemaal te melden is vanaf het kermisterrein. Ook is men welkom om een spelletje te spelen en daarmee prijzen te win nen. Van maandag 4 tot en met woensdag 6 augustus krijgt men tussen 17.00 en 18.00 uur meer nieuws over de kermis van 2008 in het programma Lokaal Cen traal. Jop Janssen op basgitaar, Stef van Dijk op piano en Daan Jeuken op gitaar. In de reeks evenementen ter ere van het jubileum van de fanfare werd het combo gevraagd om één van de vijf loterijtrekkin gen muzikaal van sfeer te voor zien. Dat het combo eigenlijk geen bestaande band was werd voor lief genomen. Er werd bij het slag werk snel een drummer gevonden in Daan Willems. Dirigent Geert Jacobs werd gestrikt als zanger. Zo was het combo klaar voor het eerste eigen optreden, met een hele week voorbereidingstijd. Het optreden van Het Combo was een succes en hierop volgde een uit nodiging om tijdens Oirlose ker mis in O.J.C. Watjang!? te spelen. Nu was er iets meer dan een week voorbereidingstijd en kon er een vol en gevarieerd programma worden gespeeld. Wederom werd het optreden met louter positieve geluiden ontvangen. Voor de band leden smaakte dit naar meer. Ech ter, als ze buiten Oirlo wilden gaan optreden zouden ze toch echt een bandnaam moeten gaan verzinnen. De naam Het Combo werd alleen in Oirlo erkend. Enige zelfreflectie leverde de conclusie dat onze zan ger Geert toch wel een generatie 'meer levenservaring' had dan de rest van de band en zij eigenlijk maar peuters waren tegenover de frontman. Een kleine woordpuzzel leverde vervolgens de naam Brave Sir Gerald &TheToddlers op. 2-Late in De Tijd De Venrayse band 2-Late speelt kermiswoensdag 6 augustus in Venray een thuiswedstrijd. De band treedt die avond op in café De Tijd. 2-Late deelt het podium met de groep Brave Sir Gerald the Toddlers. Een familieonder onsje voor 2-Latezangeres Lisanne Jacobs; vader Geert zingt bij Brave Sir Gerald the Toddlers. Het publiek in De Tijd kan rekenen op een set stevige maar altijd melo dieuze poprocknummers. 2-Late schrijft bijna alle nummers zelf en het repertoire neemt in aantal en kwaliteit nog steeds toe. Op de playlist staat onder meer Funky Flowers, het nummer dat de band voor de Floriade schreef. Het optreden in De Tijd wordt voor 2-Late het eerste na de zomer vakantie die voor de bandleden ook begon met een optreden voor thuispubliek. 2-Late kende een jaar met hoogtepunten zoals de finale van de Band Challenge in Roermond en het optreden in De Nieuwe Nor met Leaf. Maar 2-Late heeft voor de tweede helft van 2008 alweer plannen genoeg. De Venrayse band hoopt in okto ber een aantal optredens te kun nen doen in Londen. En de groep legt iedere euro aan de kant om de opnamen van een eerste cd te kunnen betalen. Het optreden in De Tijd begint om 21.30 uur. Cai Ri Janssen is na een stemming via de website van de winkeliersvereniging van Venray (www.fraayvenray.nl) uitgeroepen tot het Fraayste ondernemerke 2008. Het is voor het tweede jaar dat Venray Centraal deze uitverkiezing heeft gehouden.Tijdens de Konin- ginnemarkt in Venray heeft zij zich geprofileerd als een enthousiaste kleine onderneemster. Zij werd 'gespot' door de fotograaf van Peel en Maas, waarna de foto van CaiRi op de site van Venray Centraal is geplaatst. Natuurlijk hebben de andere genomineerden ook een flinke pluim verdiend te weten Lotte Manders, Sjoerd van Hel den, Rebica Flinsenberg en Kim Brands Zij hebben een geruime tijd de site van Venray Centraal verfraaid. De meerderheid van de stemmen ging echter naar Cai Ri. Afgelopen maandag heeft de officiële overhandiging door Rob Jülicher (voorzitter van Venray Centraal) plaatsgevonden. Cai Ri mocht enkele leuke presentjes in ontvangst nemen. Zo zag mij op kosten van Venray een dagje op de kermis in Venray vertoeven. Ze krijgt zelfs een zakje munten aan geboden door de kermisexploi tanten en een 'kermisportemon- nee' en een tegoedbon van Knus. Daarnaast mag ze ook nog een keertje met een vriendje of vrien dinnetje naar een voorstelling in de schouwburg.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17