Werk in uitvoering in Swolgen Rachelle wint ba II on wedstrijd v* Hocus pocus tijdens Ki ndervakantiewerk i 6 Ei l B Goed TV zendt films van Swolgense filmmaker uit 1'Jël9 ès<s§>' 11 t/m 15 augustus Dierenkliniek de Oude Melkfabriek spectaculaire hoofdprijs dubbele Petpunten gratis ijsjes en Goofy j r -T i PEEL EN MAAS Donderdag 31 juli 2008 - Pagina 11 Passanten van de Hulsweg in Swolgen worden deze dagen ver rast op een bijzonder tafereel. Pony Linda van Piet Pouwels (75) is namelijk volop bezig om de berm langs de Hulsweg te maaien. De pony doet dat op zijn manier met de mond en beetje bij beetje graast hij de berm mooi kaal. Om het dier niet te storen heeft Piet Pouwels vlak bij zijn grazende Linda het waarschuwingsbordje 'werk in uitvoering' geplaatst zodat voorbijgangers het dier in alle rust laten doorwerken. Ver derop staat een roodwitte pion. Pouwels, hij bracht tot enkele jaren geleden dagelijks in Swolgen de krant rond, heeft sinds enkele jaren hobby in het houden van een pony. Vroeger was heel veel in touw met Belgische trekpaarden, maar tegenwoordig is hij dagelijks met Linda in de weer. De twaalfjarige Rachelle Derichs uit Swolgen heeft de ballonwedstrijd van het dis trict Utopia (Jong Nederland) gewonnen. Het district Utopia telt dertien afdelingen in heel Noord-Limburg en presen teerde zich samen met jeugd vereniging DoeMa Meerlo op het SOS Wereldfestival Meerlo- Wanssum. Utopia jubileert dit jaar en viert feest en DoeMa werft nieuwe leden en leidsters. Er was tijdens het wereldfestival onder andere een waterrace voor de kinderen en een speciale ballonwedstrijd met SOS ballonnen. 125 Ballon nen kozen het luchtruim. De bal lon van Derichs kwam het verst: liefst 307 kilometer in het stadje Bad Munder vlakbij Hannover. Thomas Wesling vond de bal lon van Derichs en stuurde een ansichtkaart terug en een briefje met de wens: ik hoop dat jij de wedstrijd wint. En zo geschiedde. Voorzitter Marco Hesp van Uto pia en SOS-voorzitter René Poels togen maandagmiddag naar Swol gen om het meisje te verrassen. Ze kreeg als winnares een groot zwembad met aangekoppelde glij baan. En zo n cadeau komt tijdens de vakantie precies op tijd. Haar Chinese adoptiezusjes Aicha (8) en Jana (5) vonden het maar wat fijn dat hun zusje deze prijs had gewonnen. De twee zusjes wisten ook alles te vertellen over SOS Meerlo-Wanssum en het school project in Zambia. Ze hebben ook meegedaan aan de actie Heitje voor Karweitje voor de kinderen van Zambia. De ballon van Thara Jacobs uit Maasbree landde in Harneln (302 kilometer) en de ballon van Hanna ter Braak uitTienray in Bie lefeld (234 kilomter). De ballon van Wesley Hagens (6) uit Meerlo kwam met minst ver: 80 meter van de plek waar de ballon omhoog ging kwam het gevaarte weer naar beneden. Geen prijs maar wel een vermelding in het uitslagenboek. Raad het aantal brokken met een Op dinsdag en donderdag woensdagmiddag IJscoman met Dieren- kleurwedstrijd voor de kids Leuke verrassingen voor mens en dier Meer informatie op vooralledierenhetbeste.nl Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl Mariafeesten in Tienray Van vrijdag 15 augustus t/m zondag 17 augustus vinden weer de jaarlijkse Mariafees ten plaats in Tienray. Dit jaar worden het heel bijzondere feestdagen, aangezien het een jubileumjaar is. Het is name lijk 150 jaar geleden dat Maria in Lourdes verscheen aan Bernadette. En dat jubileum wordt in het Nederlandse 'Klein-Lourdes' natuurlijk ook gevierd. Deze eretitel kreeg Tienray van paus Pius IX in 1877. Wanneer u ooit Lourdes hebt bezocht geweest, dan zult u zeker ook onder de indruk zijn geweest van de verschillende vieringen en processies. Mensen worden geraakt door het samen bidden en beleven van hun geloof. Tijdens de Mariafeesten in Tienray zijn er verschillende plechtige vieringen, een sacramentsprocessie en een lichtprocessie. De kaarsjes hier voor zijn in de kerk te verkrijgen. Na de vieringen is er de mogelijk heid om de relikwie van de H. Ber nadette te vereren. Verder is de kerk dagelijks altijd geopend voor een persoonlijk gebed. Er bestaat altijd de moge lijkheid om een kaarsje op te ste ken of een intentie in het inten- tieboek te schrijven. Tijdens de Mariafeesten zullen er een aantal kleine devotionalia te koop zijn. Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 15 augustus om 20.00 uur: pontificale hoogmis met aansluitend lichtprocessie, door mgr. E. de Jong, hulpbisschop van Roermond. Zang: Gemengd Koor Tienray; Zaterdag 16 augustus om 18.00 uur: bedevaartsmis in samenwer king met de parochie Onze Lieve Vrouw Geboorte te Blitterswijck; Zondag 17 augustus om 10.30 uur: bedevaartsmis in samenwer king met de parochie H. Joannes de Doper te Meerlo, om 15.00 uur: Marialof met aansluitend sacramentsprocessie in samenwer king met Pater Cruysberg (missio naris uit Tienray) en pastoor De Klyn (oud-pastoor van Tienray). Zang: Gemengd Koor Tienray. Expositie Tijd is het Het negentigjarige jubileum van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers wordt van 2 tot en met 24 augustus gevierd met een expositie in Pulchri Studio in Den Haag. De Kring gaat springlevend de honderd tegemoet, zo blijkt uit de ten toonstelling Tijd is Het. Gastcurator Anne Berk, kunst recensent en specialist in heden daagse beeldhouwkunst, koos veertien kunstenaars die in ver schillende media en stijlen wer ken. Van conceptuele kunst tot figuratie, van objectkunst tot installaties. Het thema is de ver andering van de ruimte in de tijd, met als bijzonder aandachtspunt tijd, in relatie tot landschap en de vergankelijkheid van de mens. Als kapstok voor de tentoonstelling diende het conceptuele werk van Erik van Maarschalkerwaard uit Tienray, getiteld Het is tijd - Tijd is het, dat onze beleving van tijd ter discussie stelt. Beeldhouwen betekent oor spronkelijk 'houwen en weghalen van materiaal', maar is tegenwoor dig opgerekt tot het maken van ruimtelijk werk in de breedste betekenis van het woord. Som mige beeldhouwers werken in het spoor van de traditie met natuur lijke materialen als steen of hout, terwijl anderen bewust kiezen voor licht of nieuwe media, met alle betekenissen van dien. De Kring vertegenwoordigt een grote diversiteit aan stijlen en zowel jonge als oudere beeldhouwers. De leden hebben nationaal maar ook internationaal hun sporen ver diend, participeerden in symposia of voerden opdrachten uit. In de geschiedenis van de Nederlandse beeldhouwkust heeft de Neder landse Kring van Beeldhouwers een belangrijke rol gespeeld. Bij beeldhouwers gaat het vaak om grote zware beelden en dat vraagt om samenwerking. De Kring werd in 1918 opgericht om de krachten te bundelen en samen te expose ren en die functie heeft de Kring 90 jaar later nog. Bekende beeld houwers van het eerste uur waren Mendes da Costa, MariAndriessen, Hildo Krop, Raedecker en Wenke- bach. Het is Tijd is een aansporing tot handelen die ons maar al te bekend in de oren klinkt. Tijd is geld en je mag geen tijd verloren laten gaan. Maar Erik van Maar schalkerwaard zet een vraagteken bij deze mentaliteit. Inderdaad, tijd is belangrijk, maar wat is tijd eigenlijk? De spandoeken aan beide uiteinden van de Mesdag zaal suggereren start en finish van een parcours dat men kan afleg gen. Op een tafeltje liggen formu lieren waarop men de geboekte 'tijdwinst' kan registreren. Boek bestellen? van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl Van 14 tot en met 16 augustus kan iedereen toveren op sportpark 'Hocus pocus, iedereen kan toveren' is het thema van de 39ste editie van Kindervakan tiewerk Swolgen, dat ook dit jaar weer in de laatste week van de schoolvakantie wordt gehouden op het plaatselijke sportpark. Bijna 120 Swol- gense kinderen genieten van donderdag 14 tot en met zater dag 16 augustus van sport, spel, muziek en tal van andere leuke activiteiten die in het teken staan van magie. De redactie van Peel en Maas ging aan tafel zitten met voorzitster Petra van den Munckhof en bestuurslid Anita Maas van de Stichting Kindervakantiewerk Swolgen om te praten over het 'geheim' achter de succesfor mule die kindervakantiewerk heet. Ook in 2008 zet de Stichting Kindervakantiewerk Swolgen aan de vooravond van het nieuwe schooljaar gedurende drie dagen weer een bomvol programma op poten voor de kinderen van groep 1 tot en met groep 8 van de basis school. De activiteiten zijn dit jaar opgezet rond het thema 'Hocus pocus, iedereen kan toveren'."We hebben allerlei spellen en activi teiten uitgewerkt die geheel in het teken staan van heksen en tove naars", zegt Petra van den Munck hof. "We hopen dat het ook dit jaar weer drie erg gezellige dagen zullen worden met spel, creatief bezig zijn en vooral veel lol." Net als in 2007 start het kin dervakantiewerk ook dit jaar weer met een gezamenlijke openingsac tiviteit. Op donderdag 14 augustus om 17.00 uur zijn alle groepen Kinderen van groep 1 tot en met groep 8 van de Swolgense basis school nemen ook dit jaar weer deel aan het program ma van de Stichting Kindervakantiewerk Swolgen. uitgenodigd voor een speciale openingsact."Een act in stijl", ver telt Anita Maas. "Want de heksen Willie en Rudy zullen de kinderen in de juiste toverstemming bren gen voor drie spannende en leuke dagen." Na de openingsactiviteit gaan de jongste kinderen om 19.00 uur weer naar huis. "Op donder dagavond is het al jaren zo dat de oudste jeugd, de leerlingen uit de groepen 5 tot en met 8, een nacht je blijven slapen in kleine tentjes", weet Petra van den Munckhof. "Dit jaar hebben we voor hen een spooktocht uitgezet, waaraan ook de vriendengroep 'Nie mèr te redde' meehelpt. Ja, het kinderva kantiewerk in Swolgen is populair, we krijgen eigenlijk alleen maar positieve reacties uit het dorp. We hebben als organisatie ook nooit problemen om vrijwilligers te vin den die een of meerdere dagen mee willen helpen. Ook krijgen we veel steun van de plaatselijke ondernemers, zonder hen zou Kindervakantiewerk Swolgen niet kunnen bestaan. Ja, je kunt rustig zeggen dat het kindervakantie werk leeft in het dorp." SPECIALE GAST Dit jaar mogen de kinderen van groep 1 tot en met 4 voor het eerst ook op vrijdagochtend, vanaf 10.00 uur, naar het kinder vakantiewerk komen, als de gro tere kinderen na een ongetwijfeld onrustig nachtje in de grote tent al een warming-up achter de rug hebben en hebben genoten van een ontbijt. "Want er komt dit jaar een speciale gast voor alle groe pen. Maar wie dat is, dat verklap pen we lekker nog niet", glimlacht Anita Maas geheimzinnig. Na het optreden van de 'mys tery guest', om circa 12.00 uur, zit de eerste 'dag' kindervakantie werk er voor de groepen 5 tot en met 8 op. Zij kunnen daarna thuis bijkomen en zich in hun eigen omgeving gaan voorbereiden op het zaterdagprogramma. Maar dat geldt niet voor de kinderen van groep 1 tot en met 4, voor wie de organisatie een spellenmid- dag heeft opgezet. Een circuit dat duurt tot ongeveer 17.00 uur en waarin natuurlijk ook het centrale thema heksen en tovenaars cen traal staat. De volgende dag, zaterdagmor gen vanaf 10.00 uur, zijn alle kin deren weer van harte welkom op het sportpark in Swolgen, waar ze onder meer kunnen deelnemen aan workshops toverstaf maken en activiteiten als bezemsteelra ces en toverdrank brouwen. Ook worden deze morgen foto's van alle groepen worden gemaakt. "Wij mixen de leeftijden in de groepen altijd", legt Petra van den Munckhof uit."Die 'formule' werkt ontzettend goed, want de oudere kinderen letten goed op de jon gere kinderen in hun groep en helpen ze ook bij de activiteiten. Dat versterkt de band tussen de kinderen." Na het eten van friet, al dan niet met een frikadel, wordt het kin dervakantiewerk zaterdagavond feestelijk afgesloten met het eind spel, het bekendmaken van de prijswinnaars van de 39ste editie en een disco tot 22.00 uur, waarna kinderen en leiding met een onge twijfeld moe maar voldaan gevoel huiswaarts keren. Anita Maas vertelt dat de orga nisatie dit jaar ook de hulp heeft ingeroepen - en gekregen - van een heuse 'heks'. "Zij geeft aller lei workshops aan huis en allerlei andere cursussen. Haar hebben we gevraagd om ons te ondersteu nen. En dat doet ze met alle ple zier. Haar naam is Petroesjka." VOLDOENDE RUST Maar waarom vindt Kinderva kantiewerk Swolgen eigenlijk in de laatste week van de schoolva kantie gehouden? Zitten de kinde ren 's maandags niet te slapen in de schoolbanken? "Nee, dat denk ik niet, ik heb er in ieder geval nog nooit klachten over gehoord", zegt Petra van den Munckhof lachend. "We hebben voldoende rustmomenten in het programma ingebouwd en het zijn maar drie dagen. Dat kunnen die kinderen echt wel aan hoor!"" Anita Maas weet dat er wel eens is gesproken over een andere week. "Bijvoorbeeld aan het begin van de schoolvakantie, zoals in Venray gebeurt. Maar een voordeel van het houden van het kinderva kantiewerk in laatste week van de schoolvakantie is dat klasgenoten elkaar weer hebben ontmoet voor het nieuwe schooljaar begint. Iedereen is op vakantie geweest, de kinderen vinden het leuk om elkaar weer te zien en zitten weer bomvol energie." Goed TV, de landelijke digi tale televisiezender voor goede doelen, zendt deze en de vol gende maand drie films uit van de Swolgense filmmaker Marijn Poels. De films worden dagelijks enke le keren uitgezonden op verschil lende tijden via het digitale kanaal. Om precies te weten wanneer een 'Swolgense' film landelijk op de televisie komt is een kijkje in de televisiegids op de website www. goed.tv. wenselijk. De drie films die nu in beeld zijn gaan over de straatkinderen in Rio de Janeiro, de avonturen en educatieve film over Zambia en een reportage van Zuid-Nederlandse boekenbeurs van de Stichting Boeken Steunen Mensen in Venlo. De film over de straatkinderen van Rio heet 'de schaduwkant van een metropool' en belicht de straatkinderenpro- blematiek in deze Braziliaanse stad en wat organisaties als de stichting Sint Martinus daar aan doen. Een indrukwekkende film die gemaakt is in het voorjaar van 2006. De Zambiaanse film Survi ving on Gods Guidance geeft op een avontuurlijke en onderhou dende manier een indruk van het boeiende Afrikaanse land. Tege lijk reisde Poels naar het dorpje Kalundu View waar SOS Meerlo- Wanssum een basisschool bouwt. Deze film kwam tot stand dankzij de financiële medewerking van de nationale Commissie voor Duur zame Ontwikkeling (NCDO). De jongste film van Poels gaat over de grootste boekenbeurs van Zuid-Nederland in Venlo. Jaarlijks wordt de tweede week van janu ari in Venlo deze beurs gehouden en wordt de opbrengst verdeeld onder twee goede doelen. Afge lopen jaar mochten SOS Meerlo- Wanssum en de Heidense stich ting 'AyubowanYaluva' de winst delen. Marijn Poels maakte een sfeerreportage over de boeken beurs, sprak er met fervente lezers en laat zien aan welke projecten de twee organisaties het geld besteden. Over een poosje kan er weer een nieuwe film worden toe gevoegd aan het assortiment. Poels reisde begin dit jaar samen met Frank van Zwamen af naar Ethi opië samen met oud-wielrenner Peter Winnen. Deze 35 minuten film zal in het najaar te zien zijn op Ll-TV, NCRV en uiteindelijk op Goed TV Naast deze sociaal maat schappelijk documentaires maakt AWA-films, zoals het bedrijfje van de Swolgenaar heet, ook bedrijfs- documentaires en commercials. www.awafllms.com. «HP V ft Feestweek 1 jaar Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11