Fietsvierdaagse kan niet meer zonder website Start in het teken van fusie "De passie zal nooit verdwijnen" A Knapzakken Toer en Oldtimer Toertocht Collectie Pelerine en Toer 40 jaar De Rooijerie trouwlocatie Kurstjens 'mm MAATWERK GECOMBINEERD MET SERVICE m PEEL EN MAAS Donderdag 24 juli 2008 - Pagina 5 Vrijdag feestelijke afsluiting fietsvierdaagse in De Wetteling De rol van een website wordt bij het organiseren van evene menten steeds groter. Dit geldt natuurlijk ook voor de Fiets vierdaagse Venray, een eve nement dat jaarlijks tussen de 3000 en 3500 deelnemers naar Venray trekt. "Toen ik in 2005 als bestuurs lid bij de Fietsvierdaagse Venray aantrad, kreeg ik de opdracht om de automatisering en de website onder mijn hoede te nemen", zegt Michel Thomassen. "In 2005 trok onze site www.fletsvierdaagse- Met alle plezier staan ze komende zondag aan de start van de Oldtimer Toertocht Ven ray: Henri en Ingrid Strijbosch uit Venray. In tegenstelling tot de gemiddelde liefhebber heb ben ze de keuze uit een klein wagenpark aan oldtimers van Britse makelij. Waarbij het merk Triumph voor beiden een magische klank heeft. "Ik ben geboren en opgegroeid met Triumph. Dan is de passie voor dit merk niet zo vreemd", zegt Henri Strijbosch tijdens een rondleiding in de stalling van hun woonhuis aan de Merseloseweg. Zijn opa en vader waren Trium- ph-dealer, het is dan ook niet meer dan logisch dat Henri Strijbosch de liefde voor de 'poor man's Jagu ar', zoals de weinig vleiende Britse bijnaam luidde, met de paplepel kreeg ingegoten. De 48-jarige eige naar van het gelijknamige Renault autobedrijf in Venray nam op 16- jarige leeftijd zijn eerste Triumph Gaskanonnen Al enkele jaren ontvangt de SP in Venray vragen en klachten van mensen uit de diverse dorpen en wijken van de gemeente Venray over het gebruik van gaskanon nen. Wat de SP opvalt, is dat met name dit jaar en vorig jaar de klachten behoorlijk toenemen in aantal. Uit contacten met de bel lers en mailers, blijkt dat men aan geeft dat er in veel dorpen men sen zijn die overlast ondervinden, maar zich nergens melden, omdat men niet weet waar dit kan. De SP wil graag van de mensen weten of zij gaskanonnen horen en ook of men er overlast van ervaren. Indien gewenst kan men anoniem reageren. Het adres is http://ven- ray.sp.nl/. venray.nl een kleine 3000 bezoe kers per jaar, dit is inmiddels uit gegroeid tot bijna 8700 bezoekers in 2007 en wij denken dit jaar de grens van 10.000 bezoekers per jaar te halen. Wil je een web site aantrekkelijk houden voor de bezoekers dan moet deze bruikba re informatie verschaffen en nog belangrijker is dat de site actueel blijft en meegroeit met de tijd en de ontwikkelingen." De laatste jaren is het aantal rubrieken op de site uitgebreid met bijvoorbeeld een fotogalerie, onder handen. Een Herald 12/50, verwijzend naar de motorinhoud (1200cc) en aantal paardenkrach ten (50). In de avonduren en het weekend werd er gesloopt, gesleu teld, geschuurd en geplamuurd met als uiteindelijke resultaat een tweekleurige (wit en donkergrijs) oldtimer die nog steeds pronkt in de stalling. Tot 1975 was Triumph een ver trouwd merk in Nederland. Met de teloorgang van de Britse klas sieker werd de productie stopge zet en verdwenen de sportcars langzaam maar zeker uit het straat beeld. Na vier jaar militaire dienst en een opleiding tot automonteur begon Henri Strijbosch in 1982 als Renault-dealer in Venray. Zijn lief de en passie voor de Triumph was echter zo diep geworteld dat het aantal klassiekers in eigen bezit al snel toenam. Tegenwoordig zijn Henri en Ingrid trotse bezit ters van onder andere een fraaie, witte TR6, een rood-witte Herald coupé uit 1959, een blauwe Stag met een drieliter V8-motor, een Overval Bij een overval op een woning aan de Pastoor van der Gaetstraat in Venray zijn onbekenden er vori ge week woensdag met geld en sieraden vandoor gegaan. De waar de van de buit is onbekend. De overval werd vermoedelijk tussen 22.30 uur en 23.00 uur door drie gewapende overvallers gepleegd. In de woning waren enkele per sonen aanwezig die werden bedreigd. De politie onderzoekt de zaak en verrichtte een buurt onderzoek. Het is nog onduidelijk wat er precies is gebeurd. De politie vraagt mensen die iets opvallends hebben gezien om contact met haar op te nemen via telefoonnummer 0900-8844. persrubriek en een gastenboek. Dit jaar is de nieuwsrubriek in het leven geroepen. Thomassen: "Aan het onderhouden en het verbe teren van een dergelijke site zijn natuurlijk kosten verbonden en aangezien wij van mening zijn dat een website kostenneutraal moet zijn moet je dus proberen om inkomsten te genereren uit je site. In 2007 zijn wij begonnen met het aanbieden van een zogenaamd bannerpakket aan campings en andere overnachtingsmogelijkhe den. Tegen een relatief laag bedrag plaatsen wij een banner op onze Vitesse, een Spitfire 1500 en een hagelwitte 1300. Auto's met alle een eigen verhaal en historie. Zoals de witte 1300 uit 1969 die werd gekocht van een oud baas je uit België. Ingrid Strijbosch: "Vanwege gezondheidsklachten moest de man afstand doen van de auto. Zijn zoon wilde hem niet voor hem stallen, waardoor hij de auto moest verkopen. We zijn de hele middag bij hem op bezoek geweest. Het was heel gezellig, de man praatte honderduit. Totdat Henri zijn auto op de aanhanger zette." "Toen viel hij helemaal stil. Met tranen in de ogen nam hij afscheid. Ja, best wel zielig. De man was eerste eigenaar en had al die tijd in die auto gereden", vult Henri aan. Twee Renault Alpines en een luxe 30 zijn de vreemde eenden in de bijt in de stalling.Als Renault- dealer voelt Henri Strijbosch zich wel bijna verplicht om enkele Fransozen onder te brengen. Zon der zijn liefde voor de Triumph Stichting Pelerine en Toer neemt donderdag 24 juli (van daag) voor de 25e keer deel aan een grote nationale show in Scha- gen, waar zo n vijfhonderd men sen in klederdracht aan meedoen. Venraynaar Harry Linskens werd hiervoor 25 jaar geleden voor de eerste maal op persoonlijke titel uitgenodigd. Hij neemt sindsdien ieder jaar een echtpaar in Noord- Limburgse klederdracht mee. De collectie van de stichting Pelerine en Toer bestaat dit jaar 40 jaar. Harry Linskens begon met het verzamelen van de Noord- Limburgse klederdracht. Hij werd hierdoor aangespoord door Wie- kes Dien, bekend als mevrouw Rongen-Strijbosch. De collectie begon klein met wat bidprent jes met daarop een foto van een vrouw met een toer op haar hoofd en wat stukken oude mutsenkant. Later werd alles op dia's gezet en nog vele jaren later trok Linskens met zijn dialezingen door het land. site met een link naar de eigen site van de adverteerder. Inmid dels staan er al tien banners op onze site en wij verwachten dat dit aantal nog verder zal groeien omdat een groot aantal deelne mers uit het gehele land komt en zelfs uit het buitenland en dus in de buurt van Venray een verblijf plaats zoekt. Dit jaar hebben wij het bannerpakket uitgebreid met het onderdeel Vrienden van de Fietsvierdaagse Venray. Sponsoren kunnen tegen een vergoeding hun banner op onze site plaatsen en bovendien wordt de naam van de aan te tasten. Bijna alle auto's zijn rijdend en worden ook gebruikt. "Ik rij vooral in de Spitfire", zegt Ingrid, "Ik hou het meeste van kleine auto's." De vrouw des hui zes is net zo gedreven als haar man. De passie voor oldtimers en speciaal de Triumph delen ze maar al te graag. "Het is voor ons beiden een hobby waar we ont zettend veel plezier aan beleven. We bezoeken regelmatig meetings en gaan er ook mee op vakantie. Onlangs hebben we nog een ori- entatietocht in en rond Venray georganiseerd voor de leden van de CTH Triumphclub. Dat was de opening van het nieuwe seizoen." Voor de langere tochten valt de keuze meestal op de blauwe Stag die er als een pronkstuk bij staat. Henri: "Daar hebben we al heel wat kilometers probleemloos mee gereden. Op vakantie naar Frank rijk, Oostenrijk, een rondreis langs de Noordkaap. Alles binnendoor op kleine weggetjes, de autosnel- In 1979 werd hij uitgenodigd door het Openluchtmuseum om deel te nemen aan de klederdrachtshow die koningin Juliana tijdens de nieuwjaarsreceptie liet zien aan haar ambassadeurs. In datzelfde jaar publiceerde Linskens een arti kel in Veldeke. De collectie groei de langzaam. In 1982 werd hem door de op te richten dansgroep gevraagd of de mogelijkheid bestond een dansgroep in kleder dracht op te richten. Achttien jaar lang adviseerde hij de dansgroep bij de keuze van de kleding. In 1988 reisde Linskens naar de Ver enigde Emiraten met de Noord- Limburgse klederdracht. De col lectie is een stichting geworden op 16 december 2002 en heeft nu vijfhonderd bidprentjes met toer, 66 antieke kanten mutsen en twintig toeren in bezit. Daarnaast zijn er dertig antieke sjaals van kasjmier, waaronder vier originele bruidsdoeken en een vierjaargetij de doek. In totaal telt de collectie sponsor vermeld op onze folder die in een oplage van 20.000 stuks wordt verspreid. Omdat het evenement maar een keer per jaar plaatsvindt pro beren wij onze deelnemers via een nieuwsbrief op de hoogte te houden van de ontwikkelingen binnen onze organisatie. Dit heeft er onder andere toe geleid dat het aantal inschrijvingen via de site de laatste jaren fors aan het toenemen is hetgeen ook kostenbesparend werkt voor de organisatie", aldus Thomassen. wegen laten we links liggen. Dat is gewoon genieten." Waar het bij Ingrid vooral blijft bij het rijden in de klassiekers, gaat de passie van Henri dieper.Tijdens meetings hebben alle oldtimers zijn extra aandacht. "Ik kijk inder daad meer naar de details. Naar de originaliteit van de auto's, hoe ze in elkaar zitten. Een oldtimer hoef voor mij ook niet in concoursstaat te zijn. Het blijven auto's om in te rijden en van te genieten. Daar zijn ze voor gemaakt." De Venrayse Renault-dealer heeft ook zakelijk een bijzondere voorliefde voor klassiekers. Veel oldtimerliefhebbers weten inmid dels de weg naar Garage Strij bosch te vinden. "Door onze spe cifieke kennis van oldtimers doen we steeds meer onderhoud aan enAPK's van klassiekers. Nee, niet alleen van Triumph's. Alle merken zijn welkom en worden met liefde behandeld." 1040 stuks. Zo'n twaalf keer per jaar geeft de stichting lezingen en ze is nu benaderd door de kant- klosfebriek in Horst om een ten toonstelling over toeren en mut sen op te zetten. Logeerkoffertjes Voor opa's en oma's die hun kleinkinderen te logeren krijgen, heeft de bibliotheek Venray een leuk aanbod; een logeerkoffertje met inhoud, vol verrassingen. Eén van de leukste dingen tijdens een logeerpartijtje is toch ook het voorlezen! De bibliotheek heeft het koffertje alvast gevuld. Er zijn twee soorten koffertjes, een voor peuters en een voor kleuters. In elk koffertje zitten prentenboe ken, een liedjes-cd, korte voorlees verhaaltjes en een film. Er zitten ook nog enkele verrassingen in; cadeautjes voor het logeetje en voor opa en oma. De koffertjes kan men wlenen per drie weken. De splitsing van de gemeen te Meerlo-Wanssum komt steeds dichterbij en werpt zijn schaduw ook al vooruit op de fietsvierdaagse in Venray. Over ruim een jaar, op 1 janu ari 2010, worden de zes dor pen van de gemeente Meerlo- Wanssum eerlijk verdeeld over de gemeenten Venray en Horst aan de Maas. Venray krijgt Wanssum, Geijsteren en Blit- terswijck erbij en Horst aan de Maas Tienray, Swolgen en Meerlo. Aanleiding voor voorzitter Jan Kreutz van de Stichting Fiets vierdaagse Venray om aan de vooravond van de start naast bur gemeester Jos Waals van Venray ook burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum uit te nodigen om de openingshandeling van de editie 2008 te verrichten. Die viert echter vakantie en werd dinsdag morgen bij de start vervangen door wethouder Dickie Minken. Die wenste de deelnemers net als Waals veel fietsplezier toe en stak de loftrompet uit over de Ook dit jaar is er op het gebied van oude auto's weer veel te genieten in Venray. Honderden oldtimers zijn aanwezig bij de drie oldtimer activiteiten die eind juli en midden september plaats gaan vinden: de Asteria Knapzak ken Toer op zaterdag 26 juli, de Venrayse Oldtimer Toer tocht op zondag 27 juli en The Night of the Roaring Oldies op zondag 21 september. Voor de Asteria Knapzakken Toer op 26 juli werkt de Stich ting Venrayse Oldtimer Toertocht samen met hotel Asteria in Ven ray. De kennis en ervaring van oldtimerevenementen zoals die aanwezig is bij de stichting wordt wederom gekoppeld aan het alom bekend staande gastheerschap van het gezellige viersterren hotel Asteria. In de vorm van een één- dags of een driedaags arrange ment kan men hiervoor vooraf inschrijven voor dit jaar een 180 km lange oldtimer toertocht door Noord- en Midden-Limburg. Deze tocht is dan samengevoegd aan de gezelligheid, goede service en aangenaam verblijf bij hotel Aste ria. De goed gevulde knapzak voor onderweg zal niet ontbreken. De toertocht kent geen opdrachten en is als echte toertocht bedoeld om met de oldtimers van het prachtige Limburgse te genieten. Om toch een beetje competitie element erin te brengen worden er kennis vragen beloond met een paar leuke prijzen. Voor de zaterdagavond staat er een sfeer volle en gezellige avond op het programma met daarbij een fan tastisch buffet dat voor de deel nemers aangericht gaat worden. Voor inschrijving en gedetailleer de informatie: zie www.venrayold- timercity.nl. De Venrayse Oldtimer Toertocht op zondag 27 juli is gegroeid tot een van de grootste evenementen in zijn soort in Nederland. Deel nemers komen niet alleen uit de directe omgeving Limburg, Bra bant en Gelderland maar ook uit vele andere plaatsen in Nederland, België en Duitsland tot zelfs uit Spanje. Dit geeft in elk geval aan dat deze happening langzamer hand een niet te missen traditie uitstekende organisatie van het populaire fietsevenement, dat op de derde dag onder meer ook de huidige Meerlo-Wanssumse dorpen Blitterswijck en Meerlo doorkruiste. "We zijn trots dat ook Meerlo-Wanssum met zijn mooie landschap en dorpen nu al deel uitmaakt van de fietsvierdaagse", aldus Minken. Folkloristische dansgroep De Hakkespits is het goede doel van dit jaar. Tijdens de editie van dit jaar mag De Hakkespits probe ren om de eigen clubkas te spek ken door het rad van avontuur te organiseren en aandacht te vra gen voor het doel van de vereni ging: de klederdracht, dansen en de Noord-Limburgse muziek van rond 1900 bewaken en bewaren voor het nageslacht.VoorzitterTon Dik toonde zich bijzonder blij dat zijn vereniging tijdens de fietsvier daagse in het middelpunt van de belangstelling staat. Veel tijd om zijn speech te hou den kreeg hij echter niet, want de fietsers stonden inmiddels al te trappelen van ongeduld en wer den door burgemeester Waals nog geworden is in Venray. Zondag verzamelen honderden oldtimers zich op de pleinen in het centrum van Venray. Een gezellige dag voor zowel de deelnemers als voor de toeschouwers. De deelnemers kunnen weer hun ervaringen uit wisselen en alles vertellen over hun passie. Al rijdende zullen de deelnemers niet alleen genieten van hun trots waar vaak veel tijd en toewijding aan is besteed maar ook van de prachtige omgeving in Noord-Limburg en de Peel. De toeschouwers kunnen gedurende de gehele dag genieten van al dat gepoetste en blinkende mobiele erfgoed uit de vorige eeuw. Drie de La France auto's die enkele jaren geleden gast waren in Ven ray zullen wederom acte de pre- sènce geven. Verder zijn de stoom machine en orgel van de heer Linders uit Venray te bewonderen. De basis van de ervaringen van de afgelopen jaren kan het program ma opnieuw flexibel worden inge vuld. Zo krijgen de deelnemers ook dit jaar weer de mogelijkheid om tussen 11.00 en 15.00 uur te starten. Er kan gekozen worden uit twee routes, 50 of 80 km, die aantrekkelijk zijn en bovendien gemakkelijk te rijden zijn. Alle ingeschreven oldtimers zullen meedingen naar een aantal prijzen welke beschikbaar zijn voor de deelnemers. De publieksjury met ondersteuning van vakkundige mensen uit de oldtimerwereld zul len beoordelen welke trotse eige- Grand café, restaurant en bras serie De Rooijerie aan de Grote Markt en hotel, conferentie- en partcentrum De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray worden vaste trouwlocaties. Dat voorstel doet het college van B en W van de gemeente Venray. Vanwege de populariteit van De Witte Hoeve en De Rooijerie, het horecabedrijf dat is gevestigd in het voormalige raadhuis, waar ruim honderd jaar Burgemeester Waals overhan digt een bidon aan de deelnemers. verrast met een presentje. Escura Apotheek, een nieuwe hoofd sponsor van de Venrayse fiets vierdaagse, schonk aan alle deel nemers namelijk een bidon. En die komt volgens Waals goed van pas, zeker bij het beklimmen van eenAlphe d'Huez-achtige berg als de Weverslose berg in Merselo, met tien meter het hoogste punt in de gemeente Venray. Na het hijsen van de vlag en het zingen van het Venrays volkslied 'Rooj, mien daörp ien de Pieël' gingen de eerste fietsers op weg naar De Rips, waar de eerste zonnestralen zich lieten zien. Fietsvierdaagse Venray wordt vrijdagmiddag 25 juli afgesloten met onder meer de verloting van een fiets onder de voorinschrijvers. Sporthal De Wetteling is ook dit jaar weer vier dagen lang het bruisend hart van hét fietsevenement in de regio Venray. De organisatie verwacht dit jaar tussen de 3000 en 3500 deelnemers. Op de eerste dag gin gen 2050 fietsers van start. naren de bekers en de wisselbeker mee mogen nemen voor de meest mooie en originele oldtimer. Daar naast maakt elke deelnemer kans om een gratis autokeuring te win nen. De prijsuitreiking vindt rond 16.30 uur plaats. Aparte aandacht is er dit jaar ook voor de kinde ren. Voor hen staat er een spring kussen ter beschikking en zal er de bijna traditionele ballonnen wedstrijd worden georganiseerd. Evenals afgelopen jaren zullen de start-, rust- en finishactiviteiten op het Schouwburgplein, Hensenius- plein, Grote Markt en de omlig gende straten in het centrum van Venray plaatsvinden. Deelname aan de toertocht staat open voor klassieke personenauto's met een bouwjaar van 1975 of eerder. Voor deelname aan de toertocht kan men zich inschrijven op de dag van de tocht zelf, 27 juli, vanaf 11.00 uur op het Schouwburg plein. Voor informatie kan men contact opnemen met Henk Ach ten via telefoon (0478)585140 of met Henk Willems via telefoon (0478)586329- Zie ook info@ven- rayoldtimercity.nl contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 het gemeentebestuur zetelde, wil het college van B en W ook deze twee accommodaties aanwijzen als vaste trouwlocatie. Eerder stemden burgemeester en wet houders al in met het voorstel om Het Theehuis in het Odapark, een centrum voor hedendaagse kunst, als vaste trouwlocatie aan te wij zen. De gemeenteraad moet nog wel akkoord gaan met het voor stel. MGS Rolluiken - Frans Gommers, Ysselsteyn Henri en Ingrid Strijbosch verliefd op Britse klassiekers Triumph ~-*it '-rife,;;;.- A:4 MfgU; Henri en Ingrid Strijbosch bij hun prachtige Triumph Stag - Hamstra horramen en -deuren - Sereens - Garagedeuren - Reparaties alle merken - Binnenzonwering - American shutters - Aluminium overkappingen VENRAY/YSSELSTEYN: I Jg|; (0478) 569092 I E-MAIL: INFO@MGSROLLUIKEN.NL STEEGSE PEELWEG 100 I I WEBSITE: WWW.MGSROLLUIKEN.NL '2dé r^5-

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5