HALVE PRIJS 't PELGRIMSHUIS Peter Winnen Classic in Ysselsteyn en Ethiopië De laatste tocht.... m Nieuwe zitting moordzaak Engels College bezoekt 'nieuwe' dorpen Al GIGANTISCHE OPRUIMING /M VENRAY sterk in schadewerk GD de graaf I SftiSïSiioo»' €17,95 voor specialist tegels,, sanitair en tegelwerken! liiULLUt HOOGZOMERCOLLECTIE 30% VOORJAARSCOLLECTIE ALLES Bandoetere ASTÊktX €26,50 '"öBwïTsT®* www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Harrie Messemaeckers leeft voor de kermis Louis van Gaal schildert voor kunstgala Meerlonaar vangt witte wezel CHECK IT Dl GROTESTRAAT 33 VENRAY www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Ysselsteyn krijgt dankzij de landelijke stichting Bike4All by Marco Polo een echte Peter Winnen Classic. Dit evene ment vindt plaats op zaterdag 16 augustus. Bijzonder is dat een maand later ook een Peter Winnen Classic in Ethiopië wordt gehouden. De classics bestaan uit toertoch ten van 120 kilometer waaraan iedereen mag deelnemen. Ook is er is volop ruimte voor spor ters, zakenmensen en geïnteres seerden om elkaar te ontmoeten. Naast Peter Winnen doen tal van prominenten uit de wielerwereld en daarbuiten mee aan dit unieke sportieve evenement, dat wordt opgezet om geld te generen voor een eveneens uniek wielerproject in Ethiopië. Het is dit jaar precies een kwart eeuw geleden dat de jonge wielerprof Peter Winnen uit Ysselsteyn zijn tweede etappe naar Alpe d'Huez won. Veel men sen hebben de televisiebeelden van Peter in gevecht met de Frans man Jean-René Bernardeau (in de Tour de France van 1983) nog scherp op hun netvlies staan. De kleine klimmer uit het Venrayse kerkdorp schreef wederom wie- Iergeschiedenis. Maar wat veel mensen niet weten, is dat Peter Winnen zich ook inzet voor ont wikkelingswerk en in het bijzon der voor een wielerproject in Ethiopië. Winnen is namelijk als vrijwilliger en bestuurslid betrok ken bij de stichting Bike4All en de fletsprojecten in Ethiopië en Eritrea. Vanwege Peters legenda rische overwinning en zijn inzet en betrokkenheid bij Lifting up cycling in Ethiopië, ontstond het idee voor de organisatie van een heuse Peter Winnen Classic. Het bijzondere is dat tal van promi nenten aan dit spektakel mee doen, onder wie natuurlijk ook Peter Winnen zelf. Volgens Frans van Slagmaat, voorzitter van de stichting Bike4All by Marco Polo Cycling, is Peter Winnen zeer betrokken bij deze sportieve vorm van ontwikkelingssamenwerking. "Via de sport krijgen mensen in arme landen de kans om zich verder te ontwikkelen, de sleur van alledag even te vergeten en nieuwe energie op te doen. Ook worden er al kleine fletsbedrijfjes opgezet en dat is weer goed voor de werkgelegenheid", aldus Van Slagmaat, die zelf bij de Rabobank- wielerploeg werkzaam was en ook enkele jaren jonge talenten begeleidde, onder wie Norbert Poels uit Blitterswijck. Op zaterdag 16 augustus wordt een 120 kilometer lange toertocht verreden vanuit Winnens geboor tedorp Ysselsteyn richting Keve- laer, Kleve en Uedem en terug naar het Peeldorp. Volgens pro jectleider Jos Kaal van de Peter Winnen Classic is het terrein hier en daar zelfs een beetje glooi end. Bovendien is er een speciaal 'meet and greet'-project met Peter Winnen, waar sporters, onderne mers en geïnteresseerden elkaar kunnen ontmoeten. Tijdens deze bijeenkomsten zijn onder meer interviews te horen met Peter Winnen, Hans van Bon en promi nenten uit Peters wielercarrière. Om het programma extra aantrek kelijk te maken, is er ook een lote rij met fraaie prijzen. Natuurlijk worden ook historische televisie beelden vertoond uit de glorietijd van Peter Winnen. De Noord-Lim burgse filmmakers Marijn Poels en Frank van Zwamen van AWA-fllms hebben Peter Winnen en zijn wie lervrienden tijdens een recente meeting in Ethiopië met de came ra gevolgd en maken daarvan een indrukwekkende documentaire. De 'meet and greet' van deze Peter Winnen Classic begint om 13-30 uur in Herberg De Peel aan de Jan Poelsweg in Ysselsteyn.. De organisatoren hopen op een groot deelnemersveld voor de toertocht. Iedereen kan aan deze toertocht van 120 kilometer deel nemen en kan zich inschrijven tus sen 8.30 en 10.30 uur in Herberg De Peel. Degene die zich inschrijft voor 8 augustus via internet (pwclassic@hotmail.com) hoeft geen inschrijfgeld te betalen, maar mag een vrijwillige bijdrage geven aan het project. Inschrijving op de dag zelf kan ook en kost vijf euro. De toertocht wordt mede moge lijk gemaakt dankzij de medewer king van TC Ysselsteyn. Rabobank Venray sponsort dit sportieve eve nement. Koud kunstje Deze week kunnen we nog dagelijks genieten van wielren nen. De meeste dopingzondaars in de Tour de France zijn naar huis en de strijd om het geel is ongemeen spannend. Uur na uur zien we de renners over de Franse wegen denderen en halsbrekende toeren uithalen op de vele roton des die ze passeren. Wat mij daar bij opvalt? De vaak fraaie kunst werken die op deze rotondes zijn geplaatst! Maar daarvoor hoef je eigenlijk niet zo ver van huis. Ook in de regio Venray schieten de rotondes als paddenstoelen uit de grond, en in veel plaatsen staat zelfs al een prominent kunstwerk te pronken op een rotonde die nog in aanleg is. In Venray is dat heel anders. Bij ons werd rond de millenniumwisseling het feno meen rotonde door oud-wethou der Jan Driessen geïntroduceerd. Toen in 2002 De Waan Venray op de culturele kaart zette, was de conclusie al vrij snel getrokken. Er moest kunst op de rotondes komen! Kunst gerelateerd aan het psychiatrische verleden van Venray. Zo gezegd, niet zo gedaan. Nu in 2008 is het duidelijk. Er komt geen kunst van De Waan op de Venrayse rotondes. Wel kunst, maar wat voor kunst? Wanneer? Kortom, zes jaar is er gesproken, getekend en bezwaar gemaakt. Er is zelfs een bouwvergunning verleend, die weer werd ingetrok ken, en de rotondes liggen er nog steeds troosteloos kaal bij. Want de verkeersborden die de roton des opsieren, kun je toch moei lijk kunst noemen.... Waarom het zo lang heeft geduurd? Joost mag het weten. Hoe lang het nog gaat duren? Ik denk dat Joost dat ook niet weet en mijn glazen bol laat mij nu ook al in de waan.... Venray had inmiddels al een aan tal aardige kunstrotondes kunnen hebben.Waar het op andere plaat sen een koud kunstje is om kunst op de rotondes te zetten, doen we er in Venray inmiddels al zes jaar over.Te lang. Jammer. Hannes ijs is mijn passie (fofin Grote Markt 17 Venray 't Gewoeën mit de fiets dur waer en dur wiend. Of lekker ien dun tuin as ut zunneke schiend. Gewoeënweg geniete van de alledaagse dinge. Hoe de bluumkus bloeje en de vuggelkus zinge. Gewoeën Franske zo ongewoeën gewoeën! De tekst op het bidprentje spreekt voor zich. Franske (Auk) Hendrix- Min uit Geijsteren, die afgelopen zaterdag op 62-jarige leeftijd overleed, was een gewone, hardwerkende vrouw die erg kon genieten van de kleine dingen in het leven. Ze was ernstig ziek en was al lang bezig met het tot in de puntjes regelen van haar begrafe nis, vertelt haar echtgenoot Wil- bert Hendrix. "Haar begrafenis moest een unieke gebeurtenis worden. Frans ke hield erg van fietsen en het was haar laatste wens om op een uitvaartfiets vanaf De Nieuwenhof fietsend naar de kerk vervoerd te worden. Dat had ze zelf zo bedacht. Ook de kist hebben we Echtgenoot Wilbert Hendrix (voor op de uitvaartfiets), familie, vrienden en bekenden begeleiden Franske (Auk) Hendrix-Min op haar laatste tocht. zelf gemaakt." De bijzondere rouwstoet trok woensdagmorgen door Geijste ren. Franske (Auk) Hendrix-Min kreeg haar gewenste afscheid in stijl:'ongewoeën gewoeën'. De volgende pro- formazit- ting in de moordzaak Kathleen Engels-Cremers vindt plaats op woensdag 20 augustus. Het Gerechtshof in Den Bosch hoopt dat het onderzoeksbu reau dan de eerste resultaten kan presenteren. Tijdens de pro-formazitting op woensdag 16 juli bleek dat er nog steeds geen gegevens bekend zijn. Volgens advocaat Guus Lina, raads heer van de verdachte, heeft het onderzoeksbureau het erg druk. De inhoudelijke behandeling staat gepland voor begin okto ber. Er wordt onder meer onder zoek gedaan naar het genetisch materiaal dat onder de nagels van Kathleen Engels-Cremers is aan getroffen. Naast het onderzoeken van het DNA-materiaal zal ook het bloedsporenbeeld worden onderzocht. Het Hof wil ook dat opnieuw wordt geprobeerd om het exacte tijdstip van het over lijden van Kathleen vast te stel len. Ook zullen getuigen worden gehoord. De vrouw werd in maart 2006 op gruwelijke wijze vermoord in haar woning aan de Wasbloem in Venray. Haar echtgenoot Erik E. is vorig jaar door de rechtbank in Roermond voor de doodslag op Kathleen veroordeeld tot vijftien jaar onvoorwaardelijke gevange nisstraf. De maximale celstraf voor doodslag. Het Gerechtshof in Den Bosch bepaalde dat het onder zoek moet worden heropend. Erik E. heeft altijd ontkend zijn vrouw te hebben gedood. Als uit het partiële DNA een bruikbaar profiel komt en de data bank geen match oplevert, dan zal het Gerechtshof zich buigen over de vervolgstappen. Eén van de mogelijkheden is dat er een spe cifiek DNA-onderzoek in de regio Venray wordt gehouden. De splitsing van de gemeente Meerlo-Wanssum komt snel dich terbij. Over ruim een jaar, op 1 januari 2010, worden de zes dorpen van de gemeente Meerlo- Wanssum eerlijk verdeeld over de gemeenten Venray en Horst aan de Maas. Venray krijgt Wans- sum, Geijsteren en Blitterswijck erbij en Horst aan de MaasTienray, Swolgen en Meerlo. Aanleiding voor het college van B en W van de gemeente Venray om zijn belof te na te komen en kennis te gaan maken met de drie kernen die na de fusie op 1 januari 2010 tot het grondgebied van de gemeente Venray gaan behoren. De kennis makingstour vindt plaats op dins dag 26 augustus.Van 14.00 uur tot 21.00 uur leidt het college van B en W van Meerlo-Wanssum de col lega's uit Venray rond aan de hand van een aantal actuele thema's. Ter afsluiting van het programma worden in elk dorp de vertegen woordigers van de dorpraad in de gelegenheid gesteld om persoon lijk en in een informele sfeer ken nis te maken met het college van B en W van de gemeente Venray. De kennismakingsronde begint om 14.00 uur in Geijsteren en wordt om 21.00 uur afgesloten in het gemeenschapshuis van Blitterswijck. En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 14-15 Kunst Cultuur 8 Gemeentelijke mededelingen 13 Kerkelijke diensten 18 Hotel Restaurant NODIGT U UIT VOOR.*-.! HAIRKAPPERS, 00K VOOR KLEINE GEZICHTSBEHANDELINGEN TAPIJTCENTRUM Julianasingel 7 CAMPS OPTIEK WIJ HEBBEN VAKANTIE VANAF ZA. 2 AUG. T/M ZA. 9 AUG. Vrouw gewond Een vrouw (27) uit Overloon is maandag omstreeks acht uur gewond geraakt bij een ongeval op de Venrayseweg in Overloon. Door onbekende oorzaak raakte zij van de weg, waarna ze tegen een boom reed en half in de sloot tot stilstand kwam. De brandweer moest het dak van de auto los knippen, waarna ze uit de auto kon worden gehaald. Ze is met onbekend letsel vervoerd naar het Maasziekenhuis in Boxmeer. Peel en Maas en de Venrayse kermis Peel en Maas verschijnt niet in de kermisweek. Dat betekent dat u daar met het aanleveren van uw nieuwtjes, sport- en vereni- gingsnieuws en kerkberichten rekening mee dient te houden. Tijdens de Venrayse kermis gaat ook boekhandel Van den Munck- hof verhuizen. Op vrijdagmiddag 1 augustus 13.00 gaat de boek handel in de Grotestraat dicht om een week later, op vrijdag 8 augustus, in de Hofstraat weer te heropenen. Voor drukwerk en kantoorartikelen kunt op deze dagen wel terecht bij Van den Munckhof BV op industrieterrein Keizersveld (Keizersveld 19). De medewerkers zijn tijdens de ker misdagen van 9 00 tot 13.00 uur aanwezig om u van dienst te zijn. Vanaf donderdag 9 augustus zijn de openingstijden op Keizersveld weer normaal. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 ivwiv, rongen vof. n l iCHSIJSTELLERBI Honderdnegenentwintigste jaargang - week 30 - donderdag 24 juli 2008 MAAS 8MB g P| WKE.Ï Jndian Ross" G-STRR RRLU as RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E 4^ 5. nf fi-eangenverrassingsne (iedere vrijdag, zaterdagmzorAg) VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 ^5% www.tapijtcentr umnl EDWIN S. BIANCA Vanaf 1 aug. elke maandag gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl _cPs

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1