Nieuw 'Veel geld verliezen voelt alsof je een kater hebt' VieCuri gastvrij Kindervakantiewerk zoekt leiders Fietstocht voor 55-plussers Uw hond fris en vakkundig getrimd PEEL EN MAAS Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor 9 50 bij: r t Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Profpokeraar Geert Jans uit Blitterswijck Geert Jans (26) uit Blitters wijck won bijna 115.000 dollar bij de World Series of Poker in Las Vegas. De profpokeraar eindigde als beste Nederlander op de 62ste plek. Wanneer ben je voor het eerst met pokeren in aanraking gekomen? "Zo'n vier jaar geleden via een vriend, Daan, die mij er op atten deerde. Wij hebben toen allebei 50 euro gestort, maar die waren zo op. We zijn er meteen mee gestopt, omdat geld verliezen niet leuk was voor ons. Maar driekwart jaar later had hij weer iets over pokeren gevonden op internet. Er bestond zoiets als met goede start handen spelen en bepaalde tac tieken die winstgevend moesten zijn. Vanaf toen ging het beter en speelden we vaak op internet." Wanneer kwam je er achter dat je hiermee veel geld kon verdienen? "Op een gegeven moment waren we iedere avond samen aan het spelen op twee verschil lende computers langs elkaar en wonnen we toen dagen op rij behoorlijk wat geld. We zeiden nog tegen elkaar: 'Het gaat nu wel heel erg makkelijk'. Maar een tijd later kwamen erachter dat er ook verliesperiodes zijn, terwijl onze pokerkwaliteiten hetzelfde waren." Was de beslissing om je baan op te zeggen een moeilijke? "Ja, want ik had een interes sante baan en ik leerde ontzettend veel over de bloemen- en plan tenwereld. Dat interesseert mij nog steeds. Ik kreeg veel vrijheid, mocht mijn tijd zelf indelen, en ik kwam met veel verschillende mensen in contact zoals kwekers, handelaren, collega's van de vei ling met veel ervaring." Wat was de reactie van je vrien den toen je vertelde fulltime te gaan pokeren? "De meeste vrienden keken er raar tegenaan. Dat kwam ook omdat bijna niemand toen wist hoe het spel werkte en geen ver trouwen had in de veiligheid van het internet op het gebied van geld storten en geld naar je bank laten storten." Hoe ziet een 'gewone werkdag' er voor jou uit? "Tussen 9 en 10 uur opstaan, even wat ontbijtdrank drinken en dan gaan spelen tot het avond eten, met af en toe een pauze natuurlijk. De zondagavond is vaak gereserveerd voor poker, want dan worden de grote toernooien gespeeld." Sluit je een dag doorgaans met winst of verlies af? "Het klinkt misschien raar, maar het maakt mij niet zoveel uit of ik win of verlies. Het gaat om de manier waarop je wint of ver liest. Als het geld naar het midden wordt geschoven, wat zijn op dat moment je kansen om die hand te winnen? Lig je voor of achter op je tegenstander? Je kunt aan het eind van de maand in de min staan, maar toch goed gespeeld hebben doordat het geld er vaak goed in ging met betrekking tot je tegenstander. Zo'n maanden kent iedere goede pokerspeler. Wat ik dan doe is met mijn pokervriend de grote verlieshanden doorne men en kijken of ik die goed of slecht heb gespeeld. Daar trek je dan conclusies uit en ga je door waar je mee bezig was of je moet je spel gaan verbeteren." Hoe voel je je als je veel geld verliest? "Veel geld verliezen is nooit leuk. Het is me al verschillende keren overkomen en het voelt alsof je een kater hebt." Hoever zou jij gaan met geld inzetten? Zul je op een bepaald moment stoppen of ga je door tot het uiterste? "Ik kan wel stoppen als de verliezen te groot worden, maar stoppen is altijd moeilijk als je in de min staat. Want afsluiten met verlies voelt niet goed. Maar als ik goed heb gespeeld en ik heb toch verlies gedraaid, dan kan ik er wel mee leven. En vergeet niet: als je op verlies staat, wil je het vaak zo snel mogelijk terugwinnen en dat gaat meestal ten koste van je spel." Kun je wat meer vertellen over de World Series of Poker in Las Vegas? "De reis was lang, het heeft zo'n 30 uur geduurd. Van Niederrhein naar London Stansted, daar een auto gehuurd om naar London Gatwick te komen. Vanuit daar zijn we naar Atlanta gevlogen en vanuit Atlanta doorgevlogen naar Las Vegas. Er zijn drie vrienden uit Blitterswijck meegereisd: Wil lem, Joost en Pieter. We hebben hier echt een wereldtijd gehad. Het hotel werd door Pokerstars gesponsord voor twee weken. We zaten in het Palms Hotel in een vierpersoon suite waar een keuken in zit en een balkon met prachtig uitzicht op de strip, de casinostraat in Vegas. Ook had den we twee grote lcd-schermen en een lsd-scherm in onze badka mer waar ook bubbelbad in zit. De indrukken die wij hebben opge daan, is dat alles er groot is en dat er veel geld wordt uitgegeven. Maar van de andere kant is het er goedkoop voor de Europeanen vanwege de voordelige koers van de dollar ten opzichte van de euro. De taxi- en barprijzen in casino's zijn niet hoger dan in Nederland." Hoe verloopt zo'n WK? "Het WK is gigantisch groot, er deden dit jaar bijna 7000 spelers mee die allemaal $10.000 inleg den. De eerste dag was verdeeld over vier dagen, omdat het anders Geert Jans: ""Het klinkt mis schien raar, maar het maakt mij niet zoveel uit of ik win of ver lies." niet in het casino paste. Op de eer ste dag viel 50% van de spelers af. De tweede dag was verdeeld over twee dagen. En vanaf dag drie konden alle spelers in het casino. Halverwege dag vier kwamen we in het geld terecht er toen werd er behoorlijk feest gevierd door iedereen 'die in het geld zat'.Als er iemand al zijn punten inschoof en iemand anders legde ook de punten bij, dan vloog de ESPN- cameraploeg eropaf om alles te fil men. De deelnemers verschilden behoorlijk van niveau: van slecht tot supergoed. Vanaf dag vier werd er op alle tafels sterk gespeeld door de spelers." Waar zie je het 'power wereld je'? "Het power wereldje laat zich het beste zien in de clubs van het casino en bij de hoofdingang van het casino. Bij de hoofdingang van het casino zie je de duurste auto's ter wereld aankomen. En in de clubs kun je je eigen tafel reser veren waar dan meteen een fles sterke drank bij hoort van mini maal $500. Maar dan heb je ook een goede plek in het casino en hoef je niet te staan." Je huisgenoot Dennis gaf aan wel een poetsvrouw te willen van het gewonnen prijzen geld. Denk jij hier ook aan of heb je een andere besteding voor ogen? "Die poetsvrouw had ook wel gekund zonder dit geld. Maar als Dennis graag een poetsvrouw wil, dan doe ik daar niet moeilijk over, haha. Er zal wat geld worden gere serveerd voor het kwalificeren voor andere toernooien. De rest zal worden geïnvesteerd in andere zaken, want er is meer in het leven dan alleen poker." Spectaculaire '112-demonstratie' op dinsdag 12 augustus op De Broekberg Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Ze zijn niet te missen: De gastdames en -heren op het Centraal Plein, de entree van ziekenhuis VieCuri Venlo. Sinds maart zijn ze er dui delijk en vooral herkenbaar aanwezig. Twee vrijwilligers ontvangen de patiënten en bezoekers op gastvrije wijze en bieden hun hulp aan. Vie Curi wil hiermee in het kader van klantvriendelijkheid de gastvrijheid verder uitbreiden en benadrukken. De nieuwe werkwijze van de gastdames en -heren is ingezet met de ingebruikname van de nieuwe hal in de zomer van 2006. De grote entree vraagt om een proactieve inzet om patiënten en bezoekers te ontvangen en hen verder te helpen om bijvoorbeeld de weg te vinden naar de juiste afdeling. Na de opening hebben de gastdames daarom een prominen tere plek in die hal gekregen. Ook deed de eerste gastheer zijn intre de. De gastdames en gastheren die in de hal werken, zijn vooral gespitst op mensen die hun hulp kunnen gebruiken. Zij hebben daar een apart zintuig voor. Vaak zijn patiënten wat gespannen en willen zij graag nog even zeker heid over de plek waar zij moeten zijn. De gastdames en gastheren zijn behulpzaam om de weg te wijzen; zeker met de verbouwin gen en de wisselende poli's zijn patiënten wel eens het spoor bijs ter. Een andere taak van de gastda mes en gastheren is om mensen te helpen met het bellen van de taxi. Mocht de taxi wat langer op zich laten wachten, dan bellen zij nog eens even na. 's Middags staan de gastdames en -heren klaar om bezoekers te informeren waar de patiënten liggen. Het komt ook voor dat de gastvrije vrijwilligers (alleenstaande) patiënten van verpleeg- en verzorgingshuizen ontvangen en begeleiden, op ver zoek van de patiënt, zelfs tot en met het bezoek aan de specialist. Omdat de gastdames en gasthe ren niet altijd werden herkend, is onlangs voor een betere herken ning gekozen. Alle vrijwilligers van de hal kregen nieuwe pas sende kleding; een blauw colbert of gilet met een pantalon of rok met een witte blouse en daarbij shawls of stropdassen in de Vie- Curi-kleuren. Zo kunnen patiën ten en bezoekers de gastdames en gastheren direct aanspreken als zij geholpen willen worden. Ook vanuit de poli's of afdelingen kunnen de vrijwilligers worden gebeld om te helpen bij het halen of brengen van een patiënt. De gastdames en gastheren in de hal in Venlo zijn van maandag tot en met vrijdag beschikbaar van 9 00 tot 17.00 uur.Tussen de middag is er een lunchpauze van 12.00 tot 13-00 uur. Wie begeleiding wenst, kan dit vooraf aangeven via tele foonnummer (077)3205424. Wie al in het ziekenhuis is als patiënt of bezoeker en hulp wenst van de gastdame of gastheer, dan kan men zich melden bij de receptie in de hal. Alleenstaande patiënten kunnen ook aangemeld worden, de gastdame of gastheer neemt deze onder haar of zijn hoede. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Kermisschieten in Blitterswijck Op zaterdag 26 juli houdt het St. Antonius Abt Gilde voor de zestiende maal de traditionele kermisschietwedstrijden. De wed strijdteams bestaan uit tweetallen en viertallen (korps). Deelname is voor iedereen vanaf 12 jaar moge lijk. De korpsen kunnen bestaan uit vrienden, kennissen, families, buurten, verenigingen, bedrijven etc. Ook zijn mensen van buiten het schuttersgilde en ook van buiten Blitterswijck, die helemaal geen ervaring hebben binnen de schietsport, van harte welkom op deze middag, waarop ze ook kennis kunnen maken met het Brabants wipschieten. De schiet- meesters onder de boom staan de schutters vakkundig bij en geven uitleg bij het lossen van de scho ten. De wedstrijden beginnen om 15.00 uur. Voor een natje en een droogje wordt gezorgd. Tevens kunnen belangstellenden deelne men aan het puistschieten. Voor ieder onderdeel worden fraaie prijzen ter beschikking gesteld door het gilde. De kosten voor dit onderdeel bedragen 7,50 euro per korps (inclusief patronen). De kos ten voor de tweetallen bedragen 2 euro per tweetal, inclusief patro nen. Inschrijven op het onderdeel viertallen kan tot 15.00 uur op de schutsweide De Mars, gelegen aan de Maasweg in Blitterswijck. Tweetallen kunnen zich vanaf 15.00 uur inschrijven. Er zal vanaf 15.00 uur als eerste geschoten met viertallen. Kermis in Blitterswijck Zaterdag 26 juli gaat in Blitters wijck de kermis weer van start op het dorpsplein, een gedeelte van de Kerkstraat en het pleintje bij Von der Haar. Er staan in het hart van het dorp twaalf attracties, inclusief vis- en frietkraam. Het lichten van de spaarkas begint om 20.30 uur in café de Zwart met discomuziek van disco Sunrise. De zaterdag wordt ingezet met het kermisschieten, dat op touw wordt gezet door het St. Antonius Abt Gilde. Op zaterdag start de kermis. 'sAvonds vanaf 21.00 uur is er bij café de Zwart livemu ziek met de band Pilot Flame. Op zondag 27 juli treedt de formatie Kinky Boots vanaf 21.00 uur op en op maandag 28 juli wordt er 's morgens van 09-00 tot 11.00 uur wederom een viswedstrijd georga niseerd door leden van de visclub. Deze wedstrijd vindt plaats aan het Schuitwater. Om 12.00 uur volgt de prijsuitreiking bij café de Zwart, waar dan ook het matinee begint met entertainer Kevin Lee tot 17.00 uur. Vanaf 21.00 uur treedt Kevin Lee weer op en op dinsdag 29 juli, de laatste dag van de kermis, is er weer gezellig live muziek bij café de Zwart vanaf 21.00 uur met niemand minder dan Edwin Roelvink, die bekend is van'meisjes van de nacht'. PEEL EN MAAS een abonnement waard Het thema van kindervakan tiewerk in Wanssum en Geijs- teren is dit jaar '112'. Het gaat dus om de inzet van hulpdien sten als politie, brandweer en ambulance. Alle spellen en activiteiten zullen worden gelieerd aan '112', met een spectaculaire demonstratie op dinsdag 12 augustus op sport park De Broekberg in Wans sum. Ook achter de schermen is het een klein beetje '112' voor de organisatie. Want niet alle groepen hebben voldoen de leiding. "We zoeken nog vier personen die de leiding van een groep op zich willen nemen", beaamt voorzitter Peter Zegers, die moest con stateren dat de inschrijvingen iets zijn achtergebleven bij het topjaar 2007. "We missen met name kinderen uit Geijsteren, dat zijn er minder dan verle den jaar." Ook dit jaar staat de laatste week van de schoolvakantie in Wanssum en Geijsteren weer in het teken van kindervakantiewerk. Alle basisschoolleerlingen van de groepen 3 tot en met 8 kunnen van dinsdag 12 tot en met vrijdag 15 augustus genieten van een zeer divers programma. Tevens biedt deze week de kinderen de kans om bij te kletsen met klasgenoot jes, na een aantal weken vakantie. Het thema van de 27ste kinder vakantiewerk is '112'. Ieder jaar is het onderwerp anders, maar het concept er omheen blijft het zelfde. De inzet van hulpdiensten is een zeer divers thema, waaraan heel veel verschillende activitei ten worden gekoppeld. Kindervakantiewerk in Wans sum en Geijsteren is een groot succes. Jaarlijks doet 90 procent van alle basisschoolleerlingen mee aan deze week. Er zijn zelfs gezin nen die hun vakantieplannen aan passen aan kindervakantiewerk. In totaal zijn er dit jaar 150 deelne mers. Peter Zegers:"Dat is iets min der dan vorig jaar. Het verschil zit vooral in de deelname van kinde ren uit Geijsteren, dat zijn er min der. De reden? Geen idee. Dat kun nen meerdere oorzaken zijn. Vaak zie je dat als één of twee kinderen uit de klas niet kunnen of willen deelnemen, ook hun vriendjes en vriendinnetjes afhaken. Vorig jaar namen 34 kinderen uit Geijsteren deel, nu 25.Terwijl het potentieel aan kinderen groot genoeg is.Ach, misschien zijn het er het volgend jaar weer veel meer. Dat is moei lijk te voorspellen." De personele bezetting van de groepen wat betreft leiding kost de organisatie meer hoofdbrekens dan de voorbije jaren. "We missen nog vier volwassenen. We wer ken met twee leiders per groep, met een minimumleeftijd van 16 jaar. Wellicht dat we de leeftijds grens gaan verlagen naar 15 jaar, zodat we jongeren eerder intern De spellendag is weer in het programma opgenomen. kunnen opleiden. We zien dat de leeftijdscategorieën tot 25 jaar en vanaf 40 jaar goed zijn bezet. Wat we missen, is de groep tussen 25 en 40 jaar. Dat is verklaarbaar, zij hebben meestal zelf nog kleine kinderen. Maar het betekent wel dat we van onderaf moeten aan vullen en verjongen. Dat doen we door de kinderen die te oud zijn geworden voor kindervakantie werk, meteen te betrekken als lei ding bij het evenement. De eerste jaren zetten we de jongens (AA's) in voor hand- en spandiensten, bij voorbeeld bij de sjouwwerkzaam- heden of het opbouwen van spel len. De meisjes (juicegirls) helpen mee bij de verzorging van eten en drinken. Als ze 16 jaar zijn, wor den ze bij een volwassen groeps leider geplaatst, zodat ze ook dat 'werk' in de vingers krijgen. Op deze manier kunnen we ook in de toekomst het aantal groepsleiders garanderen. We leiden onze vrij willigers als het ware zelf op." PROGRAMMA Dinsdag 12 augustus 09-00 uur: opening met ballonnen 09-30 uur: groepsspel 13-30 uur: vlaggen maken op De Broekberg en spectaculaire '112- demonstratie' 16.30-17.00 uur: groepsfoto Woensdag 13 augustus 09-00-17.00 uur: bosdag in en rondom de bossen nabij het sport veld van Geijsteren Donderdag 14 augustus 09-00-16.30 uur: sport- en spellen dag op De Broekberg Vrijdag 15 augustus 09.00-12.00 uur: activiteiten en poppenkast in en rondom de kan tine van De Broekberg, speciaal voor kleuters en peuters 13-30-17.00 uur: creatieve middag 17.00-18.30 uur: pannenkoeken bakken 18.30 uur: optocht door Wanssum met muzikale begeleiding van de fanfare 19 00 uur: afsluiting kinderva kantieweek met kampvuur en muziek. De derde Beleef-de-Dag-fiets- tocht heeft een 'natuurlijk' tint je. Maar voorop blijft staan dat het vooral een leuke, gezellige fietstocht moet worden, waar bij 55-plussers uit Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo- Wanssum elkaar ontmoeten. En daarbij ook nog informatie krijgen over onderwerpen die 55-plussers aangaan. Wilt u meefietsen, dan moet u de aanmeldkaart invullen en inle veren in een van de drie gemeen tehuizen, verpleeghuis Elzenhorst in Horst, verzorgingshuis Seven- heym Sevenum, CIZ-gebouw Grub- benvorst of bij Synthese in Horst. Bij de inschrijving dient u het inschrijfgeld van 4 euro te beta len. U ontvangt dan de Beleef-de- dag-rugzak 2008. En een startkaart. De rugzak samen met de startkaart zijn op 10 september het start bewijs. Inschrijven kan van 1 t/m 31 augustus. De fietstocht vindt plaats op woensdag 10 septem ber 2008. De route is ongeveer 40 kilometer. Er zijn drie startpunten (in Meterik, Griendtsveen en Kro nenberg). De exacte startpunten staan op de aanmeldkaart. Om de start zo soepel mogelijk te laten verlopen, zijn er maxima gesteld aan het aantal starters per locatie. Bij de inschrijving kunt u kenbaar maken vanaf welke locatie u tus sen 9-00 en 11.00 uur wenst te starten. Bij de start ontvangt u een lunchpakket en - tegen inlevering van de tegoedbon - een kop kof fie met vlaai. En natuurlijk de fiets route. Bent u slecht ter been, maar wilt u deze dag toch meebeleven? Dan kunt u zich telefonisch aan melden voor de gratis taxi, tele foon 077-4779423 (Loek Logister, gemeente Horst aan de Maas). De opstapplaatsen voor de taxi zijn: Elzenhorst, Sevenheym, La Provi dence, taxi Geerets, gemeentehuis Meerlo en kerkTienray. De opstap- tijden worden nog met u bespro ken. De taxi rijdt op 10 september tussen de 3 rustpunten. Taxige bruikers ontvangen nog een but ton, die op 10 september het instapbewijs is. De route is - bijna - helemaal met de scootmobiel te rijden. Een klein gedeelte door de Mariapeel is wellicht te lastig om alleen te berijden. We adviseren u om dat gedeelte met begeleiding af te leggen. Of om de omleiding te gebruiken. Die is ter plaatse aan gegeven. Bent u alleen, maar zoekt u vooraf een fietsmaatje? Dan kunt u zich telefonisch aanmelden, tele foon 077-4779423 (Loek Logister, gemeente Horst aan de Maas). Of sluit u op 10 september spontaan aan bij andere - alleen fietsende - deelnemers. Op www.beleef- dedag.nl vindt u alle wekelijkse activiteiten die in Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wans sum worden georganiseerd voor 55-plussers. Werkgroep Beleef de Dag, waarin vertegenwoordigers van gemeente Horst aan de Maas (ook namens Sevenum en Meerlo- Wanssum), KBO's Horst, Sevenum en Meerlo-Wanssum, Synthese, Zorggroep Noord- en Midden Lim burg. Voor informatie kunt u con tact opnemen met Hans Chlon van Synthese, telefoon: 077-3978500. E-mail: h.chlon@synthese.nl. Donderdag 24 juli 2008 - Pagina 15 van den FnffffWïïrWibv de SCHATTEN van de Grote Kerk Meerlo-Wanssum Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel vdn Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 I E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15