"Wijk die past bij stijl en maat van het dorp Meerlonaar vangt witte wezel Weidehof Wanssum in de startblokken V Mis pater Tienray I k Dorpsfiguur Harry Peeters overleden Service rubriek 1 lia sin 1 s 1 1 ii Oude foto ff Harddrugs in beslag genomen PEEL EN MAAS Donderdag 24 juli 2008 - Pagina 14 Ambitieus nieuwbouwplan in Wanssum: 61 woningen In het gebied tussen de Bur gemeester Ponj eestraat, Kre kelkamp en Blitterswijekse- weg in Wanssum worden 61 woningen gebouwd. De nieu we wijk wordt gerealiseerd op de locatie van het voormalige tuincentrum en het pluimvee- bedrijf van de familie Bouten en is ontwikkeld door archi tect Theo Vissers uit Wanssum. "Wanssum krijgt een wijk die past bij de stijl en maat van het dorp. Met een grote vari atie aan huizen, veel groen en voldoende parkeerplaatsen. Het nieuwbouwproject ligt op de grens tussen de kern van Wanssum en het buitengebied. Daar is in het ontwerp ook rekening mee gehouden", legt Theo Vissers uit. De naam voor de nieuwe wijk is nog niet bekend. Wel hoe hij eruit gaat zien. Het plan bestaat namelijk uit zeventien vrijstaande woningen, zes patiowoningen, zestien halfvrijstaande woningen, veertien starterswoningen en acht levensloopbestendige woningen. "Woningbouw in de stijl van de jaren dertig. Er komen verschil lende type woningen, die interes sant zijn voor gezinnen, senioren én starters. Maar er is bijvoor beeld geen plaats voor moderne architectuur of een appartemen tencomplex. Dat past qua archi tectuur ook niet bij het dorpse karakter van Wanssum." Het nieuwbouwplan Weide- hof staat in de startblokken. In september begint bouwbe drijf Van Uden uit Uden met de bouw van vijftien woningen in het gebied tussen de Postbaan en Beemdweg in Wanssum. Het gaat om vier levensloop- bestendige woningen, vier geschakelde woningen, drie vrijstaande woningen en vier halfvrijstaande woningen. "Weidehof is een inbreidings- plan in de kern van Wanssum, maar het gebied wordt beslist niet volgepropt met wonin gen", zegt architect en project ontwikkelaar Theo Vissers uit Wanssum, die het bouwplan onlangs verkocht aan bouwbe drijf Van Uden. Volgens Vissers is bij het reali seren van deze nieuwbouwwijk goed gekeken naar de behoeften op de woningmarkt. "De wijk ligt in het centrum van Wanssum, maar is toch ruim van opzet, met veel aandacht voor groen. Weidehof is een uitstekende woonlocatie voor gezinnen met kinderen, maar ook voor senioren en jongere stel len. Er worden woningen in ver schillende prijsklassen gebouwd. Bijzonder is dat de drie vrijstaande woningen en de vier halfvrijstaan de woningen een statige uitstra ling hebben, in de stijl van de jaren dertig." De vijftien woningen hebben allemaal een eigen oprit en - behalve de vier levensloop woningen - ook een eigen garage of carport met berging. Tevens worden in de wijk elf openbare parkeerplaatsen gerealiseerd. Weidehof wordt ontsloten via de Beemdweg. "Weidehof wordt een Door de bebouwing van de zestien halfvrijstaande woningen aan de Burgemeester Ponjeestraat uit te voeren in twee bouwlagen met een kap en de bebouwing richting het buitengebied lager te laten worden, wordt volgens Theo Vissers gezorgd voor een goede overgang van het bebouwde gebied van de kern Wanssum naar het buitengebied. De patio- en starterswoningen in het midden gebied worden uitgevoerd in een bouwlaag met een hoge kap en de levensloopbestendige wonin gen aan de oostkant van het plan gebied bestaan uit een bouwlaag met een 'normale' kap. "Openheid, veiligheid en groen zijn eigenlijk drie kernwoorden die passen bij dit plan. Er is lucht in dit plan, het gebied wordt niet volgepropt met woningen. De wijk bestaat uit een grote verscheidenheid aan wonin gen. Er is voor ieder wat wils." PARKEREN Elke woning krijgt een eigen oprit en in de wijk worden 24 openbare parkeerplaatsen gere aliseerd. Tevens komen er twee speeltuintjes.Aan de oostzijde van de wijk wordt een lange bomen rij als natuurlijke 'grens' aange legd. De nieuwe buurt krijgt drie ontsluitingen voor het auto verkeer: aan de Krekelkamp, de Burgemeester Ponjeestraat en de Blitterswijckseweg. Voor wande laars en fietsers wordt een veilige ontsluiting aan de Burgemeester rustige woonwijk met één cen trale weg die aansluit op de Beem dweg. Aan de andere zijde van de wijk loopt deze weg dood. Dat zal het woongenot zeker ten goede komen. De infrastructuur ligt et al, de bouw van de huizen gaat in september van start", weet Vissers De prijzen: levensloopwoningen vanaf 229.00 euro (v.o.n.), gescha kelde woningen vanaf 292.500 euro (v.o.n.), vrijstaande woningen vanaf 336.500 euro (v.o.n.) en half vrijstaande woningen 275.00 euro (v.o.n.). Voor meer informatie over het woningbouwplan Weide hof: Peelrand Makelaardij, telefoon Ponjeestraat aangelegd. Ook de drukke Blitterswijckseweg krijgt drie oversteekplaatsen voor wan delaars en fietsers. Theo Vissers is blij 'dat Wanssum eindelijk krijgt waar het al jaren op zit te wachten'."Er is al tijden niet meer gebouwd in Wanssum. Natuurlijk, 61 woningen in een dorp als Wanssum is een ambiti eus plan, maar ik verwacht dat er voldoende belangstelling voor dit nieuwbouwplan zal zijn. Want ik ben ervan overtuigd dat het pret tig wonen is in deze wijk." Wat zeker is, is dat de inwoners van de nieuwe wijk geen last meer hebben van stank, veroorzaakt door pluimveebedrijf Bouten. Dat bedrijf en het tuincentrum zijn namelijk door Vissers opgekocht om het woningbouwplan mogelijk te maken. "Begin volgend jaar wor den de kippenstallen gesloopt." Ook de gemeente Meerlo-Wans sum is blij dat de inwoners van Wanssum zijn verlost van de stank van het pluimveebedrijf. "Want die geurcontour lag toch over een deel van het dorp. Er is door inwo ners jarenlang over geklaagd", weet woordvoerder Twan Heuij- erjans. "Het woningbouwplan van Vissers ziet er goed uit. Er komen verschillende soorten en typen woningen voor verschillende doelgroepen en er is in het plan veel aandacht voor groen en ver keersveiligheid. Ja, er zitten inder daad veel positieve kanten aan dit 0478-568846, of Amak Makelaardij, telefoon 0485-550956. Een tekening van het woning- bouwplan aan de Burgemeester Ponjeestraat in Wanssum (teke ning: Janssen de Jong Infra Design). verhaal." Aan het eind van het jaar wil Theo Vissers het plan samen met de gemeente Meerlo-Wanssum tij dens een informatieavond presen teren aan de gemeenschap. "De bedoeling is om in de eerste helft van het jaar te beginnen met de bouw. De woningen worden vrij op de markt gebracht en belang stellenden kopen de woningen natuurlijk met GIW-garantie. De koper is dus verzekerd van de kwaliteit van het woningbouw plan en van een betrouwbare bouwondernemer. Wie dat wordt, is nu nog niet bekend." Janssen de Jong Infra begint bin nenkort met het aanleggen van de infrastructuur. De eerste 28 wonin gen die in de markt gezet worden, zijn de acht levensloopbestendige woningen, de veertien starterswo ningen en de zes patiowoningen. "Maar mensen die belangstel ling hebben voor een ander type woning, kunnen natuurlijk altijd informeren. Het nieuwbouwplan zal ook regionaal geadverteerd gaan worden", besluit Vissers. Het ontwerpbestemmingsplan ligt momenteel ter inzage op het gemeentehuis. Een tekening van het nieuw bouwplan Weidehof. Meerlonaar Jan Hendrix wist even niet wat hij zag toen hij donderdagmiddag in het schuurtje achter zijn huis aan de Tienrayseweg een witte wezel zag wegflitsen. Vliegen- vlug rende het kleine roofdier- tje door het schuurtje en het vloog zelfs in de gordijnen. Jan Hendrix, in Meerlo beter bekend als Jan van de Mulder, riep zijn veertienjarige hond Jac kie, een Jack Russel, te hulp. Die kwam, rook en snelde op de witte wezel af. Het twintig centime ter lange beestje sprintte dwars door de schuur, maar Jackie was Nieuwe locatie pinbox Meerlo De pinbox van de Rabobank komt bij de ingang van het gemeentehuis in Meerlo te staan. Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum heeft ingestemd met de nieuwe locatie van de pinautomaat. Circa twaalf vierkante meter gemeentegrond wordt tegen het standaardtarief van 11 euro per jaar in gebruik gegeven aan de Rabobank. Aan vankelijk was het de bedoeling om de pinbox op de hoek Beatrix- straat- Bernardstraat (tegenover huisnummer 2, red.) in het dorp te plaatsen, maar dat bleek niet mogelijk door de aanwezigheid van diverse kabels en leidingen in de ondergrond van de beoogde locatie. De gekozen plek bleek ongeschikt voor het plaatsen van de pinbox, waarna in overleg met de Rabobank is gezocht naar een nieuwe locatie op een andere centrale plek in het dorp. die ook goed bereikbaar is voor de geld wagen. Die werd gevonden bij de ingang van het gemeentehuis, bij de bloembak. "De locatie is goed afgewogen", vertelt wethouder Carla Brugman. "We hebben in het centrum alle mogelijkheden goed bekeken. Dit was de beste keus. Bovendien is hierover regelmatig overlegd gevoerd met de omwo nenden." het witte rovertje te snel af. In een snelle beweging greep hij de wezel in de hals. Het komt vrijwel niet voor dat in ons land een witte wezel wordt gesignaleerd. Normaal gesproken zijn de kleine roofdiertjes rood achtig tot kastanjebruin en heb ben ze een witte buikzijde. In het hoge noorden komen witte wezels vaker voor. De wezel is het kleinste roof dier ter wereld. "Moet je eens kij ken wat een scherpe tanden deze wezel heeft", vertelt Hendrix, terwijl hij de bek van het beestje Op 77-jarige leeftijd is in Grave Swolgenaar Harrij Pee- ters overleden. Peeters was al enige tijd ziek. Hij was Swolge naar in hart en nieren en zeer actief binnen de Swolgense gemeenschap én de parochie. Zo was hij meer dan een halve eeuw koster, organist en diri gent van de parochie van de H. Lambertus te Swolgen. Boven dien was hij destijds een van de leiders van Jong Nederland en oprichter van het legenda rische Jongenskoor Swolgen. Met dit koor oogstte Peeters en Swolgen veel succes. Een van de hoogtepunten van het Swolgense jongenskoor is de reis naar Rome geweest met een concert in de stad van de paus. Harry Peeters was eind jaren zestig ook een van de oprichters van volleybalclub Set Up Meerlo- Wanssum. Het was de tijd dat in de dorpen sporten een synoniem was van voetballen. Eigenzinnig Een oud plaatje van de eerste plechtige heilige mis van pater Antoon Cruysberg in Tienray op 16 april 1933- Op 23 december 1933 vertrok hij naar de missie Jan Hendrix toont de witte wezel die zijn hond Jackie ving. toont. In België worden wezels overigens muishond genoemd. De Meerlose witte wezel is ongeveer 20 centimeter lang, exclusief een staart van 5 centimeter. De wezel voedt zich voornamelijk met knaagdieren zoals muizen. Vaak staan wezels op hun achterpoten om de omgeving te verkennen. Gelukkig heeft de wezel geen kans gezien om in het konijnenhok van de familie Hendrix te komen. Overigens ving Jan Hendrix dertig jaar geleden bij de nieuwbouw van zijn huis ook al een witte mol. zoals hij soms was probeerde hij het over een andere boeg te gooi en en dat leidde tot de oprichting van de volleybalclub. Van deze sportvereniging was hij nog ere voorzitter. Harry Peeters was ook nauw verbonden met de natuur rondom zijn woonplaats.Toen de gemeen te ooit plannen had om een Libelle-vakantiepark in de bossen van het dorp te realiseren, was hij een van de tegenstanders. En met succes! Voor al zijn verdiensten is hij meermalen onderscheiden. Zo kreeg hij de gouden medaille van de Sint Gregoriusvereniging en de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Bovendien is hij drager van de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Afgelopen maandag is in zijn parochiekerk de plechtige requi emmis gehouden, waarna Harry Peeters is begraven op het kerk hof in Swolgen. in Nieuw-Guinea als missionaris. Pater Cruysberg overleed op 22 januari 1978 in het klooster in Teteringen. Foto: familie Snellen-Huberts. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marton Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Bouw start in september i fl <i i I i I I, i De politie heeft zaterdag een 20-jarige man uit Horst in het bos aan de Herenbosweg in Melderslo aangehouden omdat hij een busje traangas en een kleine hoeveelheid harddrugs bij zich droeg. De politie kreeg een melding dat er een afzetboom was vernield en dat er enkele jonge ren in een auto en op scooters drugs gebruikten. De politie ging kijken en zag inderdaad dat er een afzetboom was verwijderd. Tevens troffen de agenten zes jongeren aan. De jongeren moesten hun zakken legen, waarna de Horstenaar het busje traangas en de drugs overhandigde. Een 17-jarige jongen uit Swolgen overhandigde enkele grammen softdrugs. De 20-jarige man werd aangehouden. Later die ochtend werd hij weer in vrijheid gesteld.Tegen hem is proces- verbaal opgemaakt. Meerlo-Wanssum a 'v. Infiltratiegebied nader uit te werken BPBurg. Architectenbureau Th. Vissers Dwarsprofiel C-C Schaal 1:50 IANSSENM0N6 yV schaal 1:500 m*. Dwarsprofiel A-A Schaal 1:50 Dwarsprofiel Schaal 1:50 Beemdweg Architektenburo Th. Vissers B.V lari Beemdweg te Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 14