Gemeente Venray Stedelijke vernieuwing in kerkdorpen Subsidie vernieuwing bureau Halt Openbare bekendmakingen Innovatiefonds ondersteunt Woon Event Conceptplan wijk Land weert Studiezaal gesloterP 50 euro winnen met VIP-afval Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Burgemeester en Wethouders hebben ruim 23.000 euro subsidie toegekend aan bureau Halt. Het bureau gebruikt deze middelen dit jaar vooral om zijn dienstverlening verder te verbeteren en zijn preventieve activiteiten te verbreden. Ook het ministerie van Justitie betaalt een deel van de kosten van de Halt-bureaus. Mede door de inbreng van Halt wil Justitie de criminaliteit onder jongeren in 2010 met 10 procent verminderen. Het college vindt de werkzaamheden van Halt van groot belang om het gedrag van jongeren positief te beïnvloeden. Door middel van preventieve activiteiten wil het bureau voorkomen dat jongeren delicten plegen of daartoe een verhoogd risico lopen. De activiteiten van bureau Halt richten zich op de wijkveiligheid en schoolveiligheid, ouderparticipatie (advisering, opvoedkundige interventies), jongerenparticipatie (groepsbemiddeling, herstelbemiddeling) en informatie aan belangstellenden. Bouwplannen Wet milieubeheer Meldingen Besluiten De studiezaal van het gemeentearchief is gesloten van 28 juli tot 8 augustus 2008. Donderdag 24 juli 2008 - Pagina 13 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 30 De eerste aanvraag voor onder steuning door het innovatiefonds is een feit. Diverse Venrayse ondernemers organiseren in de traditionele woonmaand oktober het Woon Event Fraay Venray. Stimuleren Het innovatiefonds heeft tot doel activiteiten te stimuleren die meer mensen uit de regio naar het cen trum van Venray weten te krijgen. Op die manier kan een toename van het fun-shoppen worden gereali seerd. Het Woon Event kan daar prima aan bijdragen. Initiatiefnemers Initiatiefnemers van Woon Event Fraay Venray zijn de ondernemers vereniging Venray Centraal in nauwe samenwerking met de Venrayse ma kelaars, Horeca Venray, Fraay Ven- Programma Het Woon Event start zaterdag 4 oktober met de open-huisactie van de Venrayse makelaars en Wonen Venray. Tegelijkertijd organiseren de bouwmarkten, doe-het-zelfzaken en keuken- en badkamerleveran ciers allerlei acties. Op 11 oktober komt televisietuinman Rob Verlinden naar het Schouwburgplein, waar bij ook tal van andere bedrijven aanschuiven. Op 18 oktober volgt in de Schouwburg een nieuwbouw- markt. Zaterdag 25 oktober wordt de woonmaand op spetterende wijze afgesloten. De gemeente Venray valt onder het ISV2-programma. Dat wil zeg gen dat Venray geld krijgt van het Rijk om projecten rond stedelijke vernieuwing uit te voeren. Voor de kerkdorpen is een bedrag van ruim 136.000 euro gereserveerd. De gemeente heeft inmiddels be sloten hoe dit budget wordt besteed. Een van de voorwaarden van het Rijk is dat het geld alleen mag worden besteed aan fysieke projecten. Nu kost het 'leggen van steentjes' vaak veel geld. Een bedrag van 136.000 euro lijkt weinig om in alle kerkdorpen iets te kunnen doen. ISV is dan ook meer bedoeld om projecten te versnellen of extra maatregelen mogelijk te maken. Schoolomgeving Voor de kerkdorpen kiest de ge meente ervoor het ISV-budget vooral in te zetten voor het veiliger maken van de schoolomgeving. In 2009 wordt de schoolomgeving in Leunen, Heide, Oostrum, Vredepeel, Veulen en Merselo onder handen genomen. Het project schoolomgeving was in eerste instantie over een groot aantal jaren verspreid, maar ISV maakt het mogelijk deze maatregelen versneld uit te voeren. Daarnaast wordt er in Leunen voor gezorgd dat de Albion- straat beter over te steken wordt. Maatregelen In Oirlo neemt de gemeente alge mene maatregelen om een aantal verkeersproblemen op te lossen. In de overige kerkdorpen (Smakt, Ysselsteyn en Castenray) zijn ver gelijkbare maatregelen aan de orde, maar deze zijn al gereed of worden uit andere middelen gefinancierd. Het gebiedspanel Landweert, bestaande uit vertegenwoor digers van wijkplatform Land weert, Synthese, politie. Wonen Venray en de gemeente Venray, heeft in de afgelopen maanden gewerkt aan het wijkontwikke lingsplan Landweert. Het con ceptplan wordt op 27 augustus gepresenteerd aan de bewoners van de wijk. Het wijkontwikkelingsplan bestaat uit drie onderdelen. Allereerst is er een analyse van de huidige wijk. Vervolgens is in een visie op de wijk beschreven hoe Landweert er over ongeveer tien jaar uit zou moeten zien. Tenslotte is een uitvoerings programma opgenomen om deze visie te realiseren. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft het wijkontwikkelingsplan op 17 juni vrijgegeven voor presentatie aan de bewoners van de wijk. Conceptplan Het gaat hier nog om een con ceptplan. Voordat het plan wordt vastgesteld door de gemeenteraad, wil het gebiedspanel dit eerst pre senteren aan de bewoners van de wijk. Na deze presentatie bestaat voor de bewoners volop de gele- Presentatie De bewoners van Landweert zijn van harte uitgenodigd om de presenta tie op woensdag 27 augustus bij te wonen. De presentatie vindt plaats in wijkgebouw 't Stekske en begint om 20.00 uur. Om het event te kunnen realise ren, kloppen de ondernemers voor ondersteuning aan bij het innovatie fonds. Dit fonds is opgericht in 2007 en bestaat uit Venray Centraal, ge biedspanel centrum en de gemeente Venray. Het innovatiefonds juicht het initiatief van de ondernemers van harte toe en steunt het event met een eenmalige bijdrage van 30.000 euro. Venray Centraal en gebiedspa nel centrum dragen 10.000 euro bij, de gemeente Venray verdubbelt dit bedrag en draagt 20.000 euro bij. ray en een aantal ondernemers uit de woonbranche. Het event vindt op vier achtereenvolgende zaterdagen in oktober plaats. Op deze zaterda gen staan tal van (woon)activiteiten op het programma. De initiatiefne mers streven ernaar Woon Event Fraay Venray voortaan jaarlijks te organiseren. genheid met het gebiedspanel in discussie te gaan. Wellicht komen vanuit de bewoners van Landweert nog onderwerpen en goede ideeën ter sprake die opgenomen moeten worden in het wijkontwikkelingsplan, voordat dit definitief wordt vastge steld. Wethouder Elly van Dijck is als verantwoordelijk portefeuillehouder bij deze presentatie aanwezig. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwvergunningen - Coppelenberg 19 - bouwen van twee dakkapellen (nr. ba080337) - Akelei 24 - gewijzigd uitvoeren verleende bouwvergunning met kenmerk ba050333 (nr. ba080338) - Buizerdlaan ongenummerd - bouwen van een woning (nr. ba080339) - Allegrostraat 24 - vergroten van een woning (nr. ba080340) - Groenewoltsepad 2 - gedeeltelijke veranderen basisschool (nr. ba080341) - BP Aan den Heuvel - bouwen van vijf woningen (nr. ba080342) - Horsterweg 27 - bouwen van een pluimveestal (nr. ba080343). Sloopvergunningen - Molenhofweg 5a - slopen van een magazijn/loods (nr. slp080044) - Blakterweg 4 - slopen van bergingen (nr. slp080045). Reclamevergunningen - Plataanstraat 28 - plaatsen van reclame (nr. recl080020). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Kempkensberg 2 - bouwen van een piuimveestal (nr. ba080265) - Sperwerstraat 2 t/m 14 - bouwen van zeven koopwoningen (nr. ba080009) - Broekweg 7 t/m 19 (oneven nummers) - bouwen van zeven koopwoningen (nr. ba080008) - Hoensel 1 - veranderen schuur tot woning (fase I) (nr. ba070540) - Puttenweg 34 - bouwen van een garage/berging (nr. ba080290). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 25 juli 2008 t/m 4 september 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 15 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - De Schans 10 t/m 28 (even nummers) - bouwen van 10 huurwoningen (nr. ba080271) - Pottevenweg 10a-12 - bouwen van een zeugenstal (nr. ba080160). U kunt de betreffende stukken van 25 juli 2008 t/m 7 augustus (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Verleend Burgermeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen ver leend: Vrijstellingen - Aan den Tiel 4 - oprichten van een minicamping (nr. ink0801988, verzenddatum 17/07) - Spurkterdijk 30 - bouwen van een multifunctionele faciliteit: crematorium, uitvaart centrum (nr. ink0700580). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Tegen de vrijstelling voor het oprichten van een minicamping kunt u - wanneer u belangheb bende bent - binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Tegen de vrijstelling voor het bouwen van een multifunctionele faciliteit staan nog geen rechtsbe schermingmogelijkheden open. Dit is pas het geval bij het verlenen van de bouwvergunning(en). Algemene Maatregel van Bestuur (art 8.40 Wm) Besluit landbouw milieubeheer - Lorbaan 12a te Veulen - mevr. E.M. Litjens-Fransen, Lorbaan 12a te Veulen, in verband met van toepassing worden van genoemd besluit (MM080005) - Eijkenhofweg 5a te Veulen - dhr. J.F.H.M. Gerritsen, Eijkenhofweg 5a te Veulen, in verband met het oprichten van een akker- en tuinbouwbedrijf en kleinschalige veehouderij (Mel4008006) - Lollebeekweg 33 te Castenray - dhr. J.S.P. Reijnders, Lollebeekweg 33 te Castenray, in verband met het uitbreiden/wijzigen van het vollegronds tuinbouwbedrijf met een sorteer- loods voor groenten (Mel4008013). Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - Roffert 8 te Castenray - Essent Energie Diensten Regio Zuid, Aziëweg 7a te Ittervoort, in verband met het veranderen van de WKK installatie (Mel4008021). U kunt de desbetreffende stukken van 25 juli 2008 t/m 7 augustus 2008 (twee weken) inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Rotven 7 te Oirlo - dhr. W.B.C.M. Janssen, Hoofdstraat 46 te Oirlo, in verband met het realiseren van bouwkundige wijzigingen en het verplaatsen van voersilo's (Mell908009). De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 25 juli 2008 t/m 4 september 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum be zwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Kerkweg 22 te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van B.J. van Schijndel, Kerkweg 22 Ysselsteyn voor een rundveehouderij (verzoek vergunninghouder) (Milin08005). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 25 juli 2008 t/m 4 september 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Vredeweg 6, 7 en 9 te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan Vreba Melkvee BV, Vredeweg 6 te Vredepeel voor een melkrundveehouderij en landbouwproductiebedrijf (Mila080014). Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - Pottevenweg 13 te Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan Sikes Pot tevenweg BV, Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn voor een champignonkwekerij (Mila080010) - Heidse Peelweg 62 te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van W. Peeters, Heidse Peelweg 62 te Ysselsteyn voor een varkensfokbedrijf. Dit is t.b.v. de locaties Timmermannsweg 62 en Ysselsteyn en Twistweg 14c te Vredepeel (verzoek vergunninghou der) (Mi!in08003) - Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.E. Peeters, Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij met akkerbouw- en voiiegrondstuimbouwbedrijf. Dit is t.b.v. de locatie Roffert ongenummerd te Castenray (verzoek vergunninghouder) (Milin07008). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 25 juli 2008 t/m 4 september 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 24 juli 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 22 juli geval len op lotnummer 3027012 bij VIP Landweert (Plus). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levens middelenbon kan worden ingewis seld bij deze Plus. 22 t/m 25 juli - Fietsvierdaagse, start sporthal De Wetteling 27 juli - Oldtimertoertocht Schouwburgplein Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13