Koester uw Monument Brabanders actief in Oostrumse gemeenschap Nad en Leida Gommans zestig jaar getrouwd Mooiste foto van Silvie Tonnaer N ClaasSon«Fransol m c boute? Verkoopplannen?? Bel voor een gratis waardebepaling! At# Jo en Annie van Brunschot-Hellings een gouden paar ringswezen in. Eerst bij de WM en AVS en vanaf december 1954 tot aan zijn vut bij de RVS. In totaal zo'n veertig jaar. "Het premie innen gebeurde in die beginjaren wekelijks of maandelijks. In de eer ste jaren strekte mijn rayon uit tot de gemeenten Bergen en Horst. En dit alles met de fiets, ook de huis bezoeken 's avonds.Verder deed ik de administratie en moest het geld geteld worden. De dochters hiel pen daarbij." Moeder Leida fungeerde naast het huishouden nog als assistent aan de telefoon en regelde afspra ken. Naast het gezin was de tuin met vooral de bloemen haar grote hobby, evenals het kerkkoor en de vrouwenbond, waarvan zij vijftig jaar trouw lid was. Dochter Joke: "Onze moeder is een lieve en zorgzame vrouw die altijd klaar stond voor mensen die hun 'ver haal' kwijt wilden. In 2002 werd bij haar de ziekte van Alzheimer geconstateerd en brak er een zor gelijke tijd aan. In 2005 volgde de zeer ingrijpende verhuizing naar Boekenrode. Onze ouders hebben de tijd gekregen aan alles te wen nen en het een plekje te geven." En vol trots over haar vader: "Die heeft in die drie jaren weer alles op de rit staan. Iedere middag naar moeder die in de rolstoel zit, wat klussen met de mensen. Hij rijdt nog auto en is heel actief. Moeder komt iedere woensdag- en zon dagmiddag naar huis. Dan is het heel gezellig en mam vindt dat prettig. Dan heeft hij nog tijd om de meterhoge heg te snoeien, te biljarten bij de ouderen en twee keer per week jokeren, terwijl zijn grootse trots de kinderen en klein kinderen zijn." De vele foto's in de huiskamer getuigen hiervan. Zondag 27 juli is het feest op Beukenrode en s' mid dags thuis in Leunen met kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Zomaar een gevel in de Hof straat, in het centrum van Venray, zoals er nog meer mooie gevels zijn. Gebouwd begin twintigste eeuw, vooroorlogse bouw. U ziet een uitstekend deel in het midden met daarboven een verhoogd trap- geveltje dat rust op de lisenen. De ramen met rondboogversieringen in metselwerk van gele en rode steen en gele gemetselde randen tussen de ramen. De raamverde- ling met aan beide zijden van het midden raam hetzelfde, het raam in het midden herhaalt zich bovenin de gevel Het gebouw is versierd in prachtig metsel werk onder de dakgoot zoals dat vroeger meer gebeurde Het dak bedekt met pannen met twee bij- foto' G. Peters ten Have zondere dakkapellen Verder de bijzonder muurankers met een mooie vorm. Bron: gemeente archief Namens SVM G. Peters-ten Have Jerusalem 7,Venray koesteruwmo- nument@kpnplanet.nl Lourdesreis Lourdeswerk Noord-Limburg heeft voor de reis naar Lourdes van 11 tot 18 oktober nog enkele plaatsen vrij. Het is dit jaar 150 jaar geleden dat Maria aan Berna- dette verschenen is en dat wordt gevierd met een grote bedevaart vanuit Nederland. Tevens bestaat de VNB Nationale bedevaarten 125 jaar. Tijdens deze reis gaan 3500 pelgrims in Lourdes een mooie week beleven. Er is vol doende begeleiding en verzorging, en eenieder kan zich voor deze reis aanmelden. Voor vragen en aanmeldingen kan men contact opnemen met Cristien Goumans via telefoon (0478)636676 of met Gerard Kareis via telefoon (0478)582849. Ze zijn beiden op en top Bra bander, hebben er naar volle tevredenheid drieënveertig huwelijksjaren doorgebracht om vervolgens te verhuizen naar Oostrum. In het Venrayse kerkdorp vieren ze volgende week hun vijftigjarig huwe lijksfeest. Het verhaal van Jo en Annie van Brunschot-Hel lings in een notendop. (door Jan Leijsten) Diamanten bruidspaar in Leunen Tweede weekwinnaar vakantiefotowedstrijd Silvie Tonnaer uit Ysselsteyn is de tweede weekwinnaar van de fotowedstrijd van Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas. De bijzonder sfeervolle foto is genomen tijdens haar vakantie in Rhodos. De golven spatten uit elkaar op een blok in het water en zoeken hun weg in de hoogte. Dat levert in combinatie met de prachtige kleuren een mooi totaal plaatje op. De komende weken heeft ieder een nog volop de gelegenheid zijn favoriete vakantiefoto af te geven bij Combi Dom Melskens. Alle inzendingen dingen nog mee naar de nu nog twee weekprijzen (een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waardebon voor een felicitatie op de Kabel krant Venray ter waarde van 12,50 euro en 100 gratis afdrukken op het formaat 10x15 centimeter) en de twee hoofdprijzen, een jaar lang gratis afdrukken (de prijs van de vakjury) en een digitale camera ter waarde van 200 euro (de publieksprijs). In tegenstelling tot vorig jaar kunnen nu alleen afdrukken van foto's worden inge leverd bij Combi Dom Melskens Silvie Tonnaer is de tweede weekwinnaar van de fotowed strijd en kreeg dinsdag de prij zen. aan de Schoolstraat in Venray. Iede re inzender mag ten hoogste drie foto's inzenden. Bij de foto('s) wel naam, adres, woonplaats en tele foonnummer (eventueel mobiel) vermelden, zodat we altijd met u contact op kunnen nemen. De aangeleverde foto's moeten mini maal 10x15 centimeter en maxi maal 20x30 centimeter zijn bij een resolutie van minimaal 300 dpi. Jo van Brunschot werd geboren in Esch, een dorpje tussen Boxtel en Vught. In een gezin van veer tien kinderen was hij de zesde. Vader had een slagerij en een sla gerswinkel, het was nog oorlogs tijd toen Jo van de lagere school kwam. Thuis lag er werk genoeg. Zo hielp hij soms in de winkel en ging meehelpen bij huisslachtin gen. In 1945 ging hij als elektricien aan de slag.Amper veertien jaar, de jonge Jo toonde zich leergierig en bezocht de avondschool in Boxtel en later in Vught. Hij is zijn vak altijd trouw gebleven, de laatste 25 jaren voor een groot technisch bureau uit Nijmegen, waarvoor hij door heel het land werkzaam was. Annie is geboren in Schijndel, zij is enig kind: "Toen is pas bij Jo thuiskwam, wist ik niet hoe ik het had, zo'n groot gezin. Verschrikke lijk. Het was afzien", lacht ze. Naar de huishoudschool bezocht ze de naaischool en werd coupeuse. Dit beroep ging Annie in Den Bosch uitoefenen. De dertien kilometer naar de Brabantse hoofdstad werd meestal fietsend afgelegd. Haar vader verhuurde een autostalling. "Jo kwam er wel eens auto's opha len en op een gegeven moment nam hij mij ook mee. Zo simpel was dat", lacht Annie. Na twee jaar verkering werd er getrouwd. "Vooraf moesten we nog enkele keren naar de pastorie waar onder andere de huwelijksvoorlichting aan bod kwam. De geestelijke zei tegen me 'doe maar wat Jo zegt'. Ook gingen we speciaal naar Den Bosch om de huwelijksbiecht bij de paters te doen. Na de biecht kregen we een briefje mee, voor de pastoor dat we de huwelijks- biecht hadden gedaan", vertelt Annie. De trouwdag werd ten huize van de bruid groots gevierd. Alle ooms en tantes erbij, en de broers en zussen van Jo. Annie en Jo kregen vier kinderen, allen in Schijndel geboren. Ze hebben hun weg in het leven inmiddels gevonden. Zo is Marja rijksarchiva ris in Den Bosch, heeft Michel een goede betrekking, werd Rijo na zijn HTS-studie chemicus, terwijl dochter Gera in Oostrum admini stratiekantoor Van der Staak runt. Omdat Annie en Jo twee keer per week als kinderoppas in Oostrum fungeerden en na eigen zeg gen direct een fijn gevoel bij het dorp hadden, werd in 2001 een fraai optrekje aan de Randenrade gekocht. Annie van Brunschot voelde zich meteen thuis in het Venrayse kerkdorp. "We werden goed opgevangen, met name door Wiel Tacken. In februari kwamen we hier wonen en in april gingen we al met de KBO op reis. Ik ging ook meteen bij de ouderen gym nastiekvereniging, die jammer genoeg door gebrek aan nieuwe leden al ter ziele is. Ook ben ik iedere donderdagmiddag bij het volksdansen, twee heren en twin tig dames, present." Samen met Jo Aarts-Linders en Jan Aarts vervaardigde Annie nog niet zo lang geleden de nieuwe vlag van de KBO Oostrum die onder andere wordt gebruikt tij dens feesten of rouwdiensten.Met Jo Aarts en Miek Wilmsen maakte zij daarnaast ook nog veertien nieuwe toogjes voor de misdie naars. In de woonkamer van hun woning aan de Randenrade sie ren ingelijste borduurwerken de wanden, waarbij vooral het laatste avondmaal breed uitgemeten een centrale plaats inneemt. Het gouden bruidspaar staat dan ook nog midden in het leven. Iedere laatste zaterdag van de maand is er de 'Vriendenclub in Venray'. Autorijden doen ze ook nog. Annie meer dan Jo die wel nog op zijn tijd naar Schijndel tuft. Een peulenschilletje voor een man die voor zijn werkgever, de rijksgebouwendienst, meer dan 25 jaar Nederland doorkruiste. Zijn grootste passie is echter de fuchsia. Jo: "Ik ben al 28 jaar lid van de fuchsiavereniging. Ik heb er nog een paar, terwijl ik ooit 450 soorten heb geteeld." Beiden zijn gelukkig en gezond, een groot goed. "We kunnen zonder hulp nog het huishouden doen. En daar zijn we dankbaar voor." Jo en Annie van Brunschot vie ren op woensdag 30 juli hun gou den bruidsfeest. Om 15.00 uur is er een heilige mis in de Onze Lieve Vrouwe Kerk in Oostrum. Aansluitend is er van 16.30 tot 18.15 uur een receptie in restau rant/bowling aan de Mg. Hanssen- straat 10. Zestig jaar getrouwd. Dit steeds zeldzamer wordende feest vieren zondag 27 juli Nad en Leida Gommans-Janssen uit Leunen in hun woning aan de Gussenstraat 24 met de naaste familie. (door Jan Leijsten) Nad Gommans ging als jonge man in de vroege oorlogsjaren bij een boer werken. In Oostrum ont moette hij de uit een spoorweg familie afkomstige Leida Janssen. Ze raakten bevriend met elkaar, maar meer nog niet. Door de oor log en de beperkte vrije tijd was de tijd voor een vaste relatie nog niet rijp. Hoe anders ging het in 1945 tijdens de Oirlose kermis. "We troffen elkaar weer op de kermis en meteen was alles weer koek en ei", weet Nad zich als de dag van gisteren te herinneren. Na drie jaar verkering zegende pastoor Asselberghs hun huwelijk in. Het was een dubbele huwe lijksmis, want zus Drina trouwde met Grad. Omdat de vader van de twee bruiden twee maanden daar voor overleden was, werd het een sobere plechtigheid. De familie was nog in diepe rouw en bruid Leida trouwde in het zwart, het geen tegenwoordig ondenkbaar zou zijn. Nad en Leida gingen wonen op de Oostrumse Hei, waar Leida ook de zorg voor haar inwonende broers Toon en Ties op zich nam. De meisjes Joke en Annie werden er geboren. Het jonge gezin ver huisde daarna naar Castenray waar zoon Jos het levenslicht mocht aanschouwen. Nadat er in Leunen gebouwd kon worden, verkaste het paar in november 1955 naar een gloednieuw huis aan de Gus senstraat. Bijna 53 jaar later woont het paar nog steeds tot alle tevre denheid in dit huis in Leunen. Al gauw genoeg completeerde ben jamin Leo het gezin. Nad was kort na de oorlog met twee broers bij de 'ordedienst' in Venray. "Voor de binnenlandse strijdkracht moes ten wij wacht lopen. We ston den onder andere bij het oude gemeentehuis op wacht en gingen op patrouille met de politie. Ook was ik werkzaam bij het distribu tiekantoor, terwijl twee van mijn broers in Indië dienst gingen doen. In mijn vrije tijd maakte ik me nog verdienstelijk als landmijnenoprui mer. Hoewel er veel aanmeldingen waren durfden slechts drie man nen dit baantje aan. Mijn moeder wilde niet, omdat ze het veel te gevaarlijk vond. Ze kwam er pas achter toen ik gewond raakte aan een oog", vertelt Nad Gommans. In 1949 stapte hij het verzeke- lAdt fU ZS^ VYWdVr SckunZK*1 www.claasson.nl I HOLTERMANS Patersstraat 33 - 5801 AT Venray T 0478 - 51 18 00 E info@bouten-groep.nl makelaardij Honderdnegenentwintigste jaargang - week 30 - donderdag 24 juli 2008 MAAS EL EN GEN ZONWERINGEN Voor alle soorten binnen- en buitenzonwering Voor meer informatie: 0478 515010 of 06 53768080 of mail ons: info@elaasson.nl Vouwgordijnen Rolgordijnen rsj Shutters Z Horsystemen Jaloezieën z Lamellen Ci Sereens Rolluiken Markiezen M Roldeuren/ o Garagedeuren Knikarmsehermen Qi

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11