Schilderij van tokkelende pastoor - Bijzonder beeld voor SOS 'Droomreis' Jos Cox naar Ghana afgelast Bokstock Swolgen Kerk Meerlo Oude foto Service rubriek M?' - - Us tv/ rvcod Gunhoek ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 17 juli 2008 - Pagina 9 Schilderes Trees Broers- Hendrikx uit Meerlo heeft een bijzonder schilderij gecreëerd. Geïnspireerd door de tokke lende pastoor Ruud Verheggen van de Joannes de Doperpa rochie Meerlo maakte zij een schilderij met de parochieher der in de hoofdrol. Ze heeft het kunstwerk aangeboden aan het Meerlose comité Glas in Nood, dat actievoert om de glas- in- loodramen van de parochiekerk te vervangen. De opbrengst komt ten goede aan de nieuwe glas-in-loodramen. Pastoor Ruud Verheggen zag het kleurrijke schilderij voor het eerst tijdens het SOS Wereldfes tival Meerlo-Wanssum, waar het comité een promotiestand had ingericht. "Ik was er meteen van onder de indruk. Wat een prach tig schilderij heeft Trees Broers gemaakt", aldus Ruud Verheggen. De pastoor bedacht zich geen moment en deed meteen een bod op het kunstwerk. "Als dit schilderij ergens thuishoort, dan is het wel in mijn pastorie", aldus de pastoor. Een mening overigens die ook gedeeld wordt door het kerkbestuur van de Joannes de Doperparochie. Hoeveel de pas toor heeft geboden, is nog niet bekendgemaakt. Het schilderij van de tokkelende pastoor maakt deel uit van zo n 25 kunstwerken die Meerlose amateurkunstenaars hebben geschonken aan de actie Glas in Nood. Geïnteresseerden kunnen daarop biedingen doen en de bieder van het hoogste bod dat in september staat, wordt de nieuwe eigenaar. Kunstenares Trees Broers had ook al een schil derij, voorstellende enkele dan sende figuren, aangeboden. Maar tijdens de actiedag in mei zag ze de pastoor tokkelend uit de kerk toren naar beneden komen. Daags daarna stond daarvan een foto in de krant. "De hele sfeer en de foto in de krant inspireerden mij om een kleurrijk schilderij te maken van onze sportieve pastoor", legt Trees Broers uit. De achtergrond van het schilderij is een fanta sie- en kleurrijk geheel dat doet Trees Broers maakte het schil derij waarop de tokkelende pas toor Ruud Verheggen te zien is. denken aan gebrandschilderde glas-in-loodramen. De schilderes heeft voor dit schilderij gewerkt met Oost-Indische inkt, waardoor vooral de lichteffecten er goed uitspringen. Het kunstwerk van de tokkelende pastoor is onder meer te zien in het weekend van 16 en 17 augustus, als Trees Broers in haar prachtige tuin aan de Mgr. Jenneskensstraat te Meerlo haar kunstwerken exposeert. Ook is het te bewonderen tijdens het actieweekend van het comité Glas in Nood op zondag 14 september in de dorpskern van Meerlo. De Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wans sum heeft een kunstwerk geschonken gekregen van het World Art House uit Well. Het is een uit opaalsteen gehou wen beeld en is afkomstig uit Zimbabwe. De beeldhouwer is Zivanai Chayakarima. Het tachtig centimeter hoge beeld weegt tachtig kilogram. Het beeld staat thans in de hal van het gemeentehuis van Meerlo- Wanssum. Het beeld is geschonken door Norbert Simons en Hermien Esse- link van het World Art House Well tijdens het SOS Wereldfestival Meerlo-Wanssum. SOS Meerlo- Wanssum mag het beeld verkopen en de opbrengst ten goede laten komen aan het schoolproject in KalunduView (Zambia). World Art House stond op het Wereldfestival met prachtige beel den die doorgaans een plek heb ben in de beeldentuin in de buurt Elsteren te Well. "We zijn zo onder de indruk van dit Wereldfestival en de manier van actievoeren dat we dit beeld graag schenken aan de SOS-scholenactie voor Zambia", vertelt Norbert Simons. De kunstenaar heeft de voetbal ler gemaakt omdat hij een fervente voetballiefhebber is. Hij noemde het beeld Edgard, een verwijzing naar de Nederlandse ex-interna- tional Edgard Davids. Iedereen is in de gelegenheid om een bod te doen op het beeld, dat zomer en winter in de openlucht kan staan. De hoogste bieder wordt de eige naar van het fraaie kunstwerk. Het bod kan worden uitgebracht door een mail te sturen naar info@sos- meerlowanssum.nl of door SOS- Het beeld zoals dat tentoon gesteld staat in de hal van het gemeentehuis te Meerlo. Tijdens kantooruren is het te bezichti gen. voorzitter René Poels te bellen (06-29479110). Het World Art House van Nor bert Simons en Hermien Esselink uit Well is een plek waar heden daagse uitheemse kunst centraal staat. In de sfeervolle galerie en grote beeldentuin aan het Elsteren in Well worden wisselende ten toonstellingen gehouden. World Art House staat voor humaan zakelijk handelen, waarbij profes sionaliteit en persoonlijke betrok kenheid hoog in het vaandel staan. Norbert Simons geeft regelmatig samen met gastkunstenaars uit Zimbabwe workshops intuïtief beeldhouwen. Geen zorgwoningen op oude kloosterterrein Op het voormalige kloos terterrein in Tienray worden twee villa's, zestien (half) vrijstaande woningen en 27 geschakelde woningen gebouwd in een 'parkachtige setting'. Op termijn worden eveneens vier vrijstaande woningen gerealiseerd op de voormalige begraafplaats. Dat blijkt uit het ontwerpbestem- mingsplan 'Kloostertuin Tien ray', dat onlangs is vastgesteld door het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wans sum. Het oorspronkelijk plan om zorgwoningen en appartemen ten op het oude kloosterterrein te ontwikkelen, is daarmee van de baan. Moeskops Bouwbedrijf, dat begin 2005 met de gemeente afspraken maakte om op het ter rein achter het klooster woning bouw te realiseren, is er namelijk niet in geslaagd om een partner te vinden voor het ontwikkelen van de zorgwoningen. Ook is er momenteel onvoldoende belang stelling op de woningmarkt voor appartementen. Het ontwerpbe- stemmingsplan bevat volgens het college van de gemeente Meerlo- Wanssum voldoende stedenbouw kundige kwaliteit met veel aan dacht voor de landschappelijke inpassing. Burgemeester en wet houders wijzen er onder meer op dat de monumentale bomen zijn opgenomen in het bestemmings plan. "Het bouwplan Kloostertuin Tienray is de volgende logische stap in het proces rondom het klooster", zegt wethouder Carla Brugman (Ruimte, PK). "Toen een aantal jaren geleden het klooster te koop stond was het spannend of het klooster voor Tienray behou den kon blijven. Moeskops heeft het toen gekocht en het klooster doorverkocht met als bestemming hotel. De tuin zou geschikt zijn voor woningbouw. Op dat punt zijn we nu. Het schrappen van de appartementen is goed omdat uit ons woningbehoefteonderzoek blijkt dat er nauwelijks behoefte is aan appartementen binnen onze gemeente." bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-571800 "Een grote domper." Zo omschrijft ondernemer Jos Cox (44) uit Swolgen het afge lasten van zijn werkreis naar Ghana, waar de eigenaar van CMS Medical Support leiding zou gaan geven aan een enorm hulpverlenings- en welzij ns- project. Zou, inderdaad. Want vlak voor hij vanaf Schiphol naar Ghana zou vliegen, werd besloten om de werkreis te cancelen. "Vanwege etnische onrust in het noordoos ten van het land", weet Jos Cox. "Donderdagavond is er spoedbe raad geweest en is er op advies van de president zelf besloten om de reis te annuleren. Ik zou vrijdagavond op het vliegtuig stappen en was er helemaal klaar voor. De regering is echter te bang voor zelfmoordaanslagen en kon mijn veiligheid niet garanderen. Ja, ik zou een doelwit kunnen zijn, zeker omdat het project waar ik mee aan de slag zou gaan in Ghana, zich richt op het verbete ren van het sociaal welzijn en de stabiliteit in het hele land. En dat willen bepaalde groepen in Ghana koste wat het kost voorkomen." De eigenaar van CMS Medical Support, een internationaal ope rerend bedrijf dat vooral is gespe cialiseerd in bedrijfshulpverlening (BHV), eerste hulp enAED-oplei- dingen, vertelt dat hij 'een moei lijk weekend' achter de rug heeft. "Het is toch een reis waar je je de laatste maanden tot in de puntjes op hebt voorbereid en waar je naar uitkijkt. Maar ik ga ervan uit dat als het weer rustig is in Ghana, ik een nieuwe uitnodiging van de regering ontvang. Uithuilen en opnieuw beginnen, zo noemen ze dat toch?" Zoals u vorige week in Peel en Maas kon lezen was het de bedoe ling dat Jos Cox in Ghana op vijf universiteiten in het zuiden van het land 2600 cursisten op zou gaan leiden tot eerstehulpverlener. Door verschillende hoogopgelei de mensen van verschillende etni sche achtergronden op te leiden tot 'basic first aid officer' hoopt de regering niet alleen de veilig heid in het land te verbeteren, maar tevens de sociale cohesie te versterken. "Hieruit blijkt maar weer eens dat er nog erg veel werk aan de winkel is in Ghana", besluit Jos Cox. In Swolgen vindt op zater dag 19 en zondag 20 juli de derde editie van Bokstock plaats. Net als voorgaande jaren opent de kleinste dj van de wereld, dj Popcornking, de zaterdagavond. Deze feest-dj van Swolgense bodem timmert al een aantal jaren aan de weg, hoofdzakelijk samen met De Sjonnies. Maar ook solo staat hij zijn mannetje, getuige zijn hits 'Popcornking' en 'Mind Your Step'. Zaterdag wordt hij bijgestaan door niemand minder dan dj Izzy, ook geen onbekende in het feest- circuit. Dj Izzy is de huis-dj van Feestcafé De Koets in Venray, maar daarnaast draait hij regelmatig in Café Costa in Eindhoven op het Stratumseind. Ook maakt hij deel uit van de welbekende après-ski- formatie De SRV-mannen. De band die zaterdagavond op de planken staat, is 30 Euro Live. Deze jonge driemansformatie uit het oosten van het land, is een rijzende ster in het coverbandcircuit. Met 'swin gende sing-a-longs' weet 30 Euro Live jong en oud te vermaken, waardoor elke zaal omgetoverd wordt tot een waar feestpaleis. De zondag begint met de hoogmis vanuit de Bokstocktent. Geheel volgens oude traditie zal er eerst een moment van bezinning zijn, waarna er verder gefeest kan wor den. De mis wordt opgeluisterd door gemengd koor Unitas en enkele afgevaardigden van Fanfare Vriendenkring. De hoogmis begint om 10:30 uur. Na de hoogmis is het de beurt aan het zangensemble Knus om een optreden te verzorgen en om 13:30 uur start het spel 'Snel naar de bel'. Bij dit spel bestrijden twee teams elkaar op de storm baan. De inzet is de felbegeerde 30 Euro Live. wisselbeker. Voor de kleintjes is er het schatgraven en zal er een luchtkussen staan. De middag wordt opgeluisterd door Disco Tropical. Programma Bokstock Zaterdag: 30 Euro Live, dj Izzy en dj Popcornking.Aanvang: 20:00 uur, entree 7 euro. Zondag: Snel naar de Bel (vanaf 10:30 uur.) Locatie: De feestwei aan de Jan van Swolgenstraat. Een oud plaatje van het interi eur van de rooms-katholieke kerk van de parochie Joannes de Doper in Meerlo. Toen kreeg Meerlo elektriciteit en verdwenen de petroleumlampen uit het kerkge bouw. De foto, die is gemaakt voor 1928, is afkomstig uit het archief van Heemkundevereniging Meer lo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9