Verzet tegen bestemmingsplan centrum Venray ELEKTROFIETS SPECIALIST Serine zoekt gastgezin Centra voor jeugd en gezin Ingezonden Koopvrouwen Nieuw Kurstjens millennium Uw hond fris en vakkundig getrimd PEEL EN MAAS Venraynaar Wiel Michiels heeft de Raad van State donder dag gevraagd om het bestem mingsplan voor het centrum van Venray op onderdelen te vernietigen. Hij vindt dat het plan hem, maar ook anderen, beperkt in de toekomstmoge lijkheden met percelen die hij bezit met enkele familieleden. Michiels is onder meer eige naar van het pand restaurant De Eetkamer in de Schoolstraat en mede-eigenaar van een perceel aan de Marktstraat. In de toekomst is het niet uitgesloten dat Michiels op die beide locaties nieuw- of verbouw wil realiseren. Volgens Michiels legt het nieuwe bestem mingsplan beperkingen op. In het oude bestemmingsplan mocht hij ongehinderd zijn kavel aan de Schoolstraat volledig bebouwen. Nu kan dat alleen middels diverse procedures. Aan de achterzijde van zijn panden aan de Markt straat bij het Mgr. Goumansplein wil de gemeente geen nieuwe rij winkels. Volgens Michiels wordt hij daardoor beperkt in de moge lijkheden van zijn perceel. Een woordvoerder van de gemeente verklaarde bij de Raad van State dat het pleintje voor de ingang van de Grote Kerk geen winkel gebied mag worden. "Het is niet wenselijk dat aan het ingetogen pleintje een winkelfront ontstaat met veel publiek." Kritiek heeft Michiels ook over de vestiging van nieuwe horecaza ken in het centrum. Zijn dit zaken waar nogal wat lawaai van te duchten valt, dan mogen die zich alleen vestigen aan pleinen. Vol gens de gemeente zorgen ze daar voor minder overlast. Michiels is bang dat de horeca op andere plaatsen in het centrum hierdoor gaat verdwijnen. Bij de Raad van State kwam aan het licht dat de gemeente niet heel secuur te werk is gegaan. De raadsvoorzit ter constateerde dat er fouten in het bestemmingsplan zitten, die moeten worden verholpen. Maar of Michiels zijn zin krijgt, is zeer de vraag. De uitspraak volgt over zes weken. ook voor onderhoud en reparatie CTFlETi W REUT» Fietswereld Frank Welles Eindstraat 12 Venray, Tel. 0478-581553 Dealer van Gazelle, Sparta en Batavus. In augustus 2008 komen tien tallen buitenlandse studenten uit onder andere België, Bra zilië en Australië met de hulp van de uitwisselingsorganisa tie Travel Active voor vijf of tien maanden naar Nederland om kennis te maken met onze cultuur. Een van deze jongeren is de Belgische Serine Makoun. Zij is echter nog op zoek naar een enthousiast gastgezin dat haar voor vijf maanden een Nederlands thuis wil geven. Serine is 18 jaar en woont met haar ouders en haar zus in het Franstalige gedeelte van België. Omdat Serine graag tolk wil wor den, wil ze graag naar Nederland komen om haar Nederlands te verbeteren en wat meer van de Nederlandse cultuur te leren ken nen. Serine speelt piano en gitaar, is lid van de scouting en gaat wekelijks naar de toneelvereni ging. Een enthousiaste meid dus die heel veel zin heeft om meer over Nederland te leren. De gast gezinnen die een buitenlandse student in huis willen nemen, staan er niet alleen voor bij Travel Active.Van het begin tot het einde hebben de gezinnen én studenten een persoonlijke begeleider die voor hen klaar staat bij vragen en problemen. Deze begeleider komt persoonlijk bij de gezinnen op bezoek om ze voor te bereiden op de komst van de buitenlandse student(e). Daarnaast wordt er door Travel Active diverse leuke excursies georganiseerd om de student kennis te laten maken met de Nederlandse cultuur. Ook stelt Travel Active voor iedere student een fiets ter beschikking, zodat hij/zij zich kan verplaatsen op een oer-Hollandse manier. Travel Active, een Nederlandse uitwisselingsorganisatie met inter nationale werk-, studie-, stage- en Au Pair programma's wil zoveel mogelijk jongeren in staat stel len een internationale ervaring op te doen en daarmee begrip te kweken tussen de verschillende culturen in de wereld. De organi satie viert dit jaar haar twintigjarig bestaan en heeft in die tijd al meer dan 30.000 jongeren geholpen bij hun buitenlandse avontuur. Gezinnen die Serine Makoun of een andere buitenlandse scho lier graag als gezinslid zouden willen verwelkomen, kunnen voor meer informatie een kijkje nemen www.travelactive.nl. Hier vind u uitgebreide beschrijvingen van alle scholieren waar we voor komend schooljaar nog een plekje voor zoeken. Daarnaast kunt u ook direct contact opnemen met Travel Active, telefoonnummer: 0478 - 551 914 of per email op highschoolholland@travelactive.nl contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 Dagvoorziening zoekt vrijwilligers De dagvoorziening Aan de Sin gel voor ouderen in Venray is op zoek naar enthousiaste vrijwil ligers. Met name op zondagoch tend en zondagmiddag kan men goed hulp gebruiken. Eens per twee weken op maandag, woens dag, donderdag, vrijdag en zon dag neemt een groep ouderen, bestaande uit twaalf personen, van 10.00 uur tot 16.00 uur deel aan de dagvoorziening. Onder begelei ding van een activiteitenbegeleid ster en met ondersteuning van vrijwilligers wordt de dagvoorzie ning vormgegeven. Het program ma begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Concreet wordt er gezocht naar een kookvrijwilli- ger die een warme maaltijd voor de deelnemers verzorgt en daar voor de inkoop en bereiding voor haar/zijn rekening neemt. Een activiteitenvrijwilliger die onder steuning biedt bij de uitvoer van de activiteiten. Verder wordt er gezocht naar een hand en span vrijwilliger die de kookvrijwilliger assisteert en de consumpties voor de deelnemers verzorgt.Voor deze functies is het belangrijk dat men zelfstandig kan werken en creatief is. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Synthese Venray in Venray via telefoon (0478)517317 (vraag naar Ankie Bongers). De provincie Limburg gaat de gemeenten die dat willen, ondersteunen bij de ontwik keling van de gemeentelijke centra voor jeugd en gezin. Met de totale ondersteuning is een bedrag van 300.000 euro gemoeid. Voor de provinciale ondersteu ning aan de gemeenten is een basispakket samengesteld. Daar kunnen gemeenten een beroep op doen. Er wordt begonnen met een scan van de ontwikkeling rond centra voor jeugd en gezin in de 39 Limburgse gemeenten. Die wordt in het reguliere overleg tussen gemeenten en provincie besproken. De uitkomst daarvan biedt de mogelijkheid in gesprek te gaan met individuele gemeen ten en hen te adviseren bij de ontwikkeling naar een volwaar dig centrum voor jeugd en gezin. Dat gesprek moet gemeenten ant woord geven op de vragen die er over de inrichting van een lokaal centrum voor jeugd en gezin bestaan. Met het ondersteunings aanbod wil de provincie Limburg vooral 'inspirator en aanjager' zijn voor de totstandkoming van gemeentelijke centra voor jeugd en gezin. Het optrekken met ande re gemeenten daarbij leidt volgens de gedeputeerde mevrouw Wolfs - juist door die gezamelijkheid - tot creativiteit en onverwachte oplossingsrichtingen. Volgens de provincie Limburg mogen de cen tra voor jeugd en gezin zich niet tot 'probleemcentra' ontwikkelen. Het moeten vooral laagdrempe lige 'inlooppunten' worden en blij ven waar alle ouders en kinderen terecht kunnen met vragen over opvoeden en opgroeien. Het cen trum voor jeugd en gezin denkt mee, ondersteunt, geeft advies of zorgt voor een verwijzing zon der belemmeringen. Het voorziet er dus in dat de gestelde vragen zo worden beantwoord dat de ouder, het kind of de jongere op eigen kracht verder kan. Uiterlijk in de loop van 2011 dient iedere Limburgse gemeente over een centrum voor jeugd en gezin te beschikken. Bureau Jeugdzorg maakt er alleen als 'voorpost' deel van uit. Het centrum voor jeugd en gezin geeft uitvoering aan de vijf jeugdfuncties die in de Wet maat schappelijke ondersteuning zijn verankerd. Als gemeenten naast het 'basispakket' dat de provincie Limburg kosteloos aanbiedt, meer ondersteuning nodig hebben, dan kunnen ze - op eigen kosten - van een pluspakket gebruik maken. Dat pluspakket biedt gemeenten individuele ondersteuning bij het opzetten van de centra. Vechtjassen aangehouden In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie twee man nen in de leeftijd van 45 en 58 jaar uit Horst aangehouden op het Wilhelminaplein in die plaats. Dat gebeurde na een ruzie tussen de twee mannen. Agenten gingen tussen de twee in staan, maar de 45-jarige man pakte een agente vast bij haar trui die daarbij kapot scheurde. Hij werd onder hevig verzet gearresteerd .Terwijl die ver dachte werd geboeid, dreigde de andere verdachte om een flets naar de agenten te gooien. Omstanders wisten dat te voorkomen, waarna hij ook werd aangehouden. Er zijn verschillende omstanders die een en ander hebben gezien. De poli tie komt nog graag in contact met deze mensen. Zij worden verzocht om contact op te nemen met de politie Horst via 0900-8844. Vrouw bedreigd Een 28-jarige vrouw uit Venray is maandag in een woning aan de Mambostraat bedreigd door een 21-jarige plaatsgenoot. De man werd diezelfde avond nog aange houden op de St. Ursulastraat. In afwachting van verder onderzoek zit de man nog vast. De aanleiding van de bedreiging ligt in de relati onele sfeer. Collecte Rode Kruis Het Rode Kruis afdeling Ven ray heeft een collecte gehouden in Venray en de kerkdorpen. In totaal heeft dit 8.748,48 euro opgebracht. De opbrengst per gebied:Venray-kom 4.203,56 euro, Leunen 758,27 euro, Oostrum 601,28 euro, Ysselsteyn 1.100, 75 euro, Castenray 307,94 euro, Oirlo 527,00 euro, Heide 416,30 euro, Veulen 348,26 euro, Smakt 314,12 euro enVredepeel 171,00 euro. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Fraai Venray! Haleluja, was me dat een feest! Ik ben met een rolstoel in en rond het centrum geweest. Geno ten heb ik van hobbel en van gaten, op de stoepen en in de straten. En verder kwam ik daar op mijn wegen, allerlei obstakels tegen. Reclameborden op iedere stoep, kledingrekken en veel andere troep. Fietsen, die je weg blokkeren, auto's, die (half) op het trottoir parkeren. Mensen, die met elkaar staat te praten, en voor een rolstoel geen ruimte laten. Want daar komt weer zo'n rolstoel aan, waarvoor ik niet opzij zal gaan. Ze zullen voor jou geen poot verzet ten, en dus voor jou de weg belet ten. Of, zoals de rotgriet zei: "Je kunt ook aan de andere kant voor bij ."Dan zwijg ik nog maar over de hondenpoep, die daar lag, midden op de stoep. En niet alleen vast plakte aan mijn banden, maar ik ook thuis nog terugvond aan mijn handen. Leven Venray, het was een feest, dat ik weer even in en om het centrum ben geweest. Nu raad ik iedereen van harte aan: Vraag eens een proefrit met een rolstoel aan! Want het is zo heerlijk, ja het is fijn, om met een rolstoel in het Venrayse centrum te zijn. Gerard Schütte sr. Beukenrode 'Als jij zorgt voor de middelen zal het doel wel voor zichzelf zorgen!' In een serie artikelen stelt Bart Veldpaus namens het Mondiaal Platform Venray de millenniumdoelen voor. Tij dens de Werelddag in Venray op zondag 28 september wordt er ruim aandacht besteed aan deze voor de kansarme mede mens zo belangrijke onder werpen. De armoede halveren en minder mensen honger ten opzichte van 1990. In 2000 hebben regeringsleiders van de 189 landen met elkaar afge sproken om vóór 2015 belang rijke vooruitgang te boeken op het gebied van armoede, onderwijs, gezondheid en milieu. Vandaag wil ik u graag iets meer vertellen over millenniumdoel 2: Iedereen naar school. Onderwijs is een basisrecht. Dit millenni umdoel stelt dat in 2015 alle jon gens en meisjes op de basisschool moeten zitten en deze ook moe ten kunnen afmaken. Onderwijs is een recht, het is verankerd in de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Verplicht en toegankelijk onderwijs is boven dien belangrijk in de 'strijd' tegen kinderarbeid. Onderwijs geeft kin deren de kans zich verder te ont wikkelen waardoor hun kansen in het leven toenemen. Dit komt uit eindelijk de hele maatschappij ten goede. Onderwijs maakt minder arm, geeft een betere gezondheid en een schoner leefmilieu. Juist door kinderen niet te laten wer ken maar hen naar school te laten gaan wordt de basis gelegd voor welvaart en welzijn voor iedereen. Je hoort vaak dat kinderarbeid zo moeilijk te bestrijden is. Maar komt dat ook niet omdat wij hier willen profiteren van de bescha mend lage prijzen voor producten die bijvoorbeeld in India door kin deren worden gemaakt. Als vaders en moeders voldoende zouden verdienen dan zouden hun kin deren niet hoeven te werken en net als onze kinderen naar school kunnen gaan. Er zouden dan ook meer scholen gebouwd moeten worden. Soms zitten er wel 100 kinderen van verschillende leeftij den in één klaslokaal en liggen de schoolgebouwen veel te ver weg. Er zouden boeken en andere stu diematerialen aangeschaft moeten zijn. Als overgangsfase zouden er wellicht, zo zeggen sommigen, flexibele schooltijden moeten zijn in verband met de bijdrage die kinderen leveren voor het gezins inkomen, bijvoorbeeld bij de oogst op het land. Maar eigenlijk zouden we dat juist niet moeten willen. Wat onthoud je een kind als het moet werken en niet naar school kan? Natuurlijk een perspectief op een betere toekomst, maar eigenlijk nog veel meer dan dat. Als je een kind degradeert tot een productiemiddel ontneem je het zijn identiteit. Terwijl zij die juist zo nodig hebben om in zichzelf en de toekomst te geloven. Toen Caroline De Bruijn van KidsRights aan Sipho, een Zuid-Afrikaans jon getje, vroeg wat hij het belangrijk ste vond wat wij voor hem zou den kunnen doen antwoordde hij: 'Dat iemand het iets uitmaakt hoe het met mij gaat. Dat ik het gevoel heb dat ik iemand ben'. Een schril contrast met de doffe blik in de ogen van kinderen die op straat 'wonen', ouders die hun kinde ren 's nachts aan zich vast moeten binden om te voorkomen dat ze geroofd worden en als kindslaaf verkocht worden! Op dit moment gaan naar schat ting meer dan 77 miljoen kinde ren, 1 op de 5 kinderen in ontwik kelingslanden, niet naar school. Geschat wordt dat er wereldwijd ongeveer 250 miljoen kinderen tussen de 5 en 17 jaar moeten wer ken. Vaak vele uren per dag onder gevaarlijke en slechte arbeidsom standigheden tegen bitter weinig geld. Soms zijn ze ten prooi geval len aan slavernij, uitbuiting in de seksindustrie, in burgeroorlogen of in de drugshandel. Ook deze keer wil ik u enkele getallen voor leggen. In gehele continent Afrika kunnen 38 miljoen kinderen niet naar school. In Nigeria betreft het meer dan 8 miljoen kinderen, in Ethiopië meer dan 3,5 miljoen en in Ghana meer dan 1 miljoen. In Zuid- en West-Azië betreft het 15,6 miljoen kinderen. In India gaat het over 5 miljoen kinderen. In Paki stan 6,4 miljoen. In Latijns Amerika 2,7 miljoen en in het zo ontwikkelde Noord Amerika 1,6 miljoen. Er is nog veel werk te doen. 12 juni is de dag tegen kinderarbeid was het maar elke dag 12 juni. Interviewer: 'Wat vindt u van de westerse beschaving?' Gandhi: 'Dat lijkt mij een heel goed idee!' Namens het MPV Bart Veldpaus (Helpende Handen) bartveld- paus@hotmail.com Tijdens de eerste zomermarkt, zondag in Overloon, vond voor de eerste maal de verkiezing koop- man/-vrouw van het jaar plaats, met als prijs de 'Rabo Wisseltrof- fee'. Na een week met veel regen en bewolking waren de mensen blij dat ze weer naar buiten kon den en dat was te merken. Van meet af aan was het druk op de markt in hartje Overloon. Clown Cees boeide de jeugd met zijn optredens en liet ze leuke prijsjes winnen. Ondertussen zetten de kinderen hun beste beentje voor om de titel koopman/-vrouw van het jaar, gesponsord door de Rabo bank Land van Cuijk/Maasduinen, in de wacht te slepen. Uiteindelijk sprong een stelletje er wel heel duidelijk uit. Ze hadden kaarten gemaakt en brachten die aan de man. Ze waren netjes in dezelfde bedrijfskleding gehuld en de opbrengst van hun verkopen was voor een project in Tanzania. Om 16.00 uur was de prijsuitreiking en ontvingen zeven deelnemers een heerlijke smikkelschaal en mochten de winnaars, Janneke en Mirthe, de Rabo-Wisseltroffee en een waardebon voor 30 seconden gratis kinderwinkelen in ontvangst nemen. Daarna togen de winnaars naar het terras bij café Hannes, waar de leider van het project in Tanzania de inkomsten van Janne ke en Mirthe in ontvangst mocht nemen. Zondag 20 juli van 11.00 tot 17.00 uur wordt de tweede zomermarkt in Overloon gehou den met als thema Duitsland. Lions Club Venray houdt op zaterdag 6 september het twee de ProminentenKunst Gala in discotheek Zenith in Venray. Iedere twee jaar laat Lions Club Venray twaalf prominen te Nederlanders een schilderij maken. Die kunstwerken wor den tijdens een groots opgezet gala met uitgeserveerd diner en entertainment geveild ten behoeve van kinderen die lij den aan spierdystrofie. In Peel en Maas de komende maanden een impressie van de voorbe reidingen, waarbij vele Neder landse prominenten de revue zullen passeren. Deze week Cor Bakker. (door Rob Hermans) Het vinden van een prominente Nederlander, die niet alleen bereid is om voor het goede doel een schilderij te maken, maar die ook nog in de gelegenheid is om tij dens het P&K gala op 6 septem ber aanwezig te zijn, is bepaald geen makkelijke opgave. Erg blij waren wij dan ook met de toe zegging van meesterpianist en entertainer Cor Bakker om een schilderij te maken. Het maken van een concrete afspraak werd een avontuurlijke zoektocht vol hindernissen. Onze galasecreta ris Frans Linssen genoot van een welverdiende vakantie in Italië en op de data die vanuit het manage ment van Cor Bakker aangeboden werden, vertoefde onze kunstena res Anne Haeyen op de mountain bike in Bretagne. Enkele internationale telefoon tjes en het improvisatievermogen van Anne brachten de oplossing. De terugreis werd iets vervroegd en zo kon het gebeuren dat, na een lange reis en korte nachtrust, Anne, met mij als chauffeur en begeleider, half juni in alle vroegte op weg ging naar Nieuwegein. Bak ker had een aantal optredens in de schouwburg en in het intermezzo tussen de voorstelling zou er in de kleedkamer gelegenheid zijn om te schilderen. Bij de schouw burg werden wij vriendelijk en behulpzaam ontvangen door Her man Waanders, geluidstechnicus en begeleider van Bakker tijdens concerten. Via de artiesteningang en door de catacomben van de schouwburg (altijd leuk om op dit soort vreemde plekken te komen) bereikten wij de kleedkamer van Bakker. Een spontane begroeting volgde en al snel zaten we aan de koffie met gebak en werden we uitgenodigd om de achtergronden te vertellen over het goede doel en hoe het schilderen zou gaan. Net als zijn bevriende collega's Paul de Leeuw en Karin Bloemen zet Bakker zich regelmatig in voor het goede doel. Bakker heeft in zijn naaste omgeving ervaren hoe het is om met een spierziekte te moeten leven en gaf aan daardoor extra gemotiveerd te zijn om te schilderen. Het is verrassend om van zo'n beroemd pianist te horen dat hij twee linkerhanden heeft en dat hij van zichzelf vindt dat hij niet kan schilderen.Terwijl de schildersezel met het maagdelijke doek wordt klaargezet en de kwasten wachten op hun eerste kleuren, gebeurt er iets moois. De onzekerheid over zijn schilderkunst maakt bij Cor Bakker plaats voor inspiratie en creativiteit. "Ik wil iets maken dat een relatie heeft met mijn piano muziek en dat deze kinderen die lijden aan spierdystrofie vreugde en hoop geeft" Even later zet hij met hulp van Anne Haeyen gepas sioneerd en met forse halen zijn eerste verfstrepen op het doek. Het wordt een tunnel, waar bij een pianoklavier, van waaruit muzieknoten opstijgen, als een spiraal de weg wijst van de don kerte naar het licht. Muziek geeft hoop en vreugde. Prachtige sym boliek! Geheel in stijl maakt hij gebruik van een muziekblad om bij het schilderij een toelichting te schrijven. Stellig zegt hij 'ik ga dit schilderij een naam geven' en even later schrijft hij zwierig op 'Er is altijd muziek aan het eind van de tunnel'. Het is opmerkelijk hoe, ergens in een kleedkamer in de kelders van de schouwburg van Nieuwegein, zo'n ontspan nen en intieme sfeer kan ontstaan. De tijd vloog voorbij en het had voor ons nog uren mogen duren. Nog even een paar foto's en tot slot een klein miniconcert op de piano, waarbij wij opeens deze warme en lieve man weer zien groeien tot de grootheid die hij is. ontwikkelingsdoel^ Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl Donderdag 17 juli 2008 - Pagina 5 Millenniumdoelen Cor Bakker schildert voor ProminentenKunst gaan al Ie jongens en meisjes naar schooi Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel vdn Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 I E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5