KASSAKORTING 't PELGRIMSHUIS F de graaf GIGANTISCHE OPRUIMING w VENRAY 2, 3...J aar Rongen dé sp^ctaltst IjRoor tegesaiiiteii? |f^v: en op de gehele voorjaars- en hoogzomercollectie ook op de reeds afgeprijsde prijs www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 1 OVERLOON op zondag 20 en 27 juli föhn Schilderij van tokkelende pastoor Venraynaar presenteert verhalenbundel Rooy on the Beach in Venray En verder: Bandoetere 511330 specXflfllzflflte li/u creativiteit en hobby 'flVtt Honderdnegenentwintigste jaargang - week 29 - donderdag 17 juli 2008 ÈftKHWW Nieuws uit Meerlo-Wanssum 7-9 Kunst Cultuur 11 Gemeentelijke mededelingen 17 Sport 19 Kerkelijke diensten 26 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Politie haalt notoire raddraaiers uit voorzorg weer van straat De politie in Venray haalde vorig jaar uit voorzorg rad draaiers van straat, om onge regeldheden tijdens de kermis te voorkomen. De voor over last zorgende Venraynaren waren bekenden van de poli tie. Vaak moesten zij nog een korte gevangenisstraf uitzitten of hadden ze nog een boete openstaan. Ook dit jaar zal de politie bekende lastpakken preventief oppakken, omdat het middel heel probaat is gebleken. Politiechef John Geraedts van de politie Venray geeft aan dat de politie dit jaar streng maar recht vaardig zal optreden. "Raddraaiers die de orde verstoren, kunnen op een harde aanpak rekenen. Variërend van proces-verbaal tot gebiedsontzegging." Om het wild- plassen te beteugelen, worden er meer openbare sanitaire voorzie ningen geplaatst tijdens de ker mis. Venray staat van 1 tot en met 6 augustus weer in het teken van de kermis. Net als in voorgaande jaren worden weer honderddui zenden bezoekers verwacht. Voor hen is de kermis vooral een gezel lig uitje. En daar hoort geen orde verstoring bij.Voor de politie is de kermis een drukke tijd om de orde te handhaven. John Geraedts: "We spelen daar op in door preventief maatregelen te nemen. De voor bije twee jaar hebben we enkele personen van wie we wisten dat ze voor overlast kunnen zorgen en van wie bekend was dat ze nog een straf moesten uitzitten, al voor de kermis opgepakt om hun straf uit te zitten." Ook vorig jaar trad de politie hard op tegen ordeverstoorders. Openbare dronkenschap in com binatie met overlastgevend gedrag werd meteen beboet met een proces-verbaal, bij jongeren die over de schreef gingen werden de ouders geïnformeerd, en men sen die zich schuldig maakten aan grove overtredingen zoals vernie lingen, vechtpartijen en bedreigin gen, konden zelfs rekenen op een gebiedsontzegging. "Die aanpak hanteren we dit jaar ook, omdat de praktijk heeft uitgewezen dat het heel effectief is." "Vorig jaar is het aantal voor zorgsaanhoudingen op de vingers van één hand te tellen geweest. Het is geen klopjacht, maar een goede gelegenheid om zij die in het publiek domein rotzooi trap pen en geweld plegen én boetes open hebben staan, in de kraag te vatten. Ik spreek niet over kleine vechtpartijtjes, maar over ernstige misdrijven zoals dreiging of mis handeling. Door ze in de aanloop naar de kermis op te pakken, slaan we twee vliegen in één klap. We kunnen straffen innen én we vrij waren de kermis van potentiële relschoppers." De aanpak verleden jaar was succesvol. "Door de publiciteit waren de personen in kwestie niet verrast. Ze konden op hun vingers natellen dat ze bij ons in beeld waren. Ze baalden er wel stevig van dat ze niet naar de ker mis konden. Wij proberen zo de juiste balans tussen gezelligheid en veiligheid te vinden. De poli tie Venray en de gemeente Ven ray evalueren jaarlijks de aanpak. Daaruit komen verbeterpunten en die nemen we mee naar de vol gende editie. De kermis van Ven ray heeft een prima reputatie, dat willen we graag zo houden." MOBIELE POLITIEPOST Ook de mobiele politiepost op het terrein is in goede aarde geval len en komt dit jaar weer tussen de Schoolstraat en de Passage te staan. Het dient als uitvalsbasis voor politieagenten en als infor matiecentrum voor kermisbezoe kers. LEESVERDER OP PAGINA 3- Vaarwel Peking! De Tour de France is in volle gang, Fietsvierdaagse Venray staat in de startblokken en ook de Olympische Spelen in Peking naderen met rasse schreden. Maar helaas voor Venray en omgeving, zonder deelnemers uit de regio Peel en Maas. De ene na de andere Venrayse sporter krijgt een teleurstelling te verwerken. Na taekwondoka Ferry Greevink en boogschutter Ron van der Hoff is deze week ook softbalster Debby Connor buiten de natio nale selectie gevallen. En spring ruiter Leopold van Asten, die in 2004 tijdens de Olympische Spelen in Athene nog een eer volle vierde plaats met de Neder landse equipe wist te behalen, lijkt, ondanks enkele blessurege vallen, maar bitter weinig kans te maken op Peking. Sportend Venray is in mineur, en nu dreigt ook nog het sportgala te verdwij nen. Het is nog maar de vraag of er een dertiende editie van het sportgala komt. Dat is toch te gek voor woorden! Venray is een plaats van bijna 40.000 inwoners, waarin het sport- en verenigings leven bloeit en groeit en waarin duizenden vrijwilligers actief zijn. Vrijwilligers die het verdie nen om tijdens een speciaal gala in het zonnetje gezet te worden, net als sporters die erin slagen om Venray op sportief gebied op de kaart te zetten. We hebben ze nu even niet in de top, maar dat kan snel veranderen. Bij de atle tiekvereniging lopen momenteel een aantal aardige talenten met potentie, Ferry Greevink, Ron van der Hoff en Leopold van Asten zijn nog niet afgeschreven en sof- balster Debbie Connor en haar honkballende broer Wesley zijn jong genoeg om Venray op de Olympische Spelen in Londen in 2012 te vertegenwoordigen. Ja, ik snak echt naar Venrayse sporters in de voorhoede, want ik wil als mislukte sporter toch wel een keer naar de Olympische Spelen. Om verslag te doen van de 'gold- rush' van Venray, welteverstaan. Peking kan ik vergeten, maar wie staat er op en helpt me naar de Olympische Spelen in 2012 in Londen? Minimaal drie sporters moeten zich plaatsen, dat moet toch wel lukken? Zeker als we per 1 januari 2010 Blitterswijck erbij krijgen. Want ik heb veel vertrouwen in de capaciteiten van wielrenner Wout Poels, die de nieuwe Peter Winnen van de nieuwe gemeente Venray kan worden. Hup Wout en de rest, vaarwel Peking! Hannes Mishandeling De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 43-jari- ge man uit Venray in zijn woning aangehouden op verdenking van mishandeling van een 51-jarige vrouw. In afwachting van verder onderzoek zit de Venraynaar vast in het politiebureau. Over enkele dagen wemelt het weer van de fietsers in Venray en omgeving. Duizenden liefhebbers uit binnen- en buitenland stappen van dinsdag 22 juli tot en met vrijdag 25 juli namelijk op hun stalen ros om te gaan gemeten van al die prachtige routes die door de Stichting Fietsvierdaagse Venray in de regio zijn uitgezet. Sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel is ook dit jaar weer vier dagen lang het bruisend hart van de fietsvierdaagse. Het startschot wordt dinsdagmorgen om 9-00 uur wederom gelost door burgemeester Jos In 2007 schreven 3360 fietsliefhebbers zich in voor het jaarlijkse fietsfestijn in Venray. Foto: archief Peel en Maas. Waals. In deze Peel en Maas leest u meer over de fietsvierdaagse, die dit jaar de tweede ster van de Nederlandse Toer Fiets Unie (NFTU) in de wacht probeert te slepen. Paul K. uit Venray mag vijftien maanden geen auto besturen De rechtbank in Roermond heeft de 26-jarige Paul K. uit Venray veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van zeven maanden en ontzegging van de rijbe voegdheid gedurende vijftien maanden. De man heeft op 22 december vorig jaar een ongeluk veroorzaakt, waarbij een 74-jarige vrouw uit Venray overleed. In plaats van hulp te bieden, sloeg de verdachte op de vlucht. Hij dook onder en werd later door de poli tie opgepakt. Het Openbaar Ministerie (OM) had twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, geëist. De man, die ten tijde van het ongeval vrachtwagenchauffeur was, is bekend bij justitie als het gaat om overtredingen in het ver keer. Hij kreeg eerder onder meer een transactie aangeboden vanwe ge roekeloos rijgedrag. Zijn advocaat vroeg de recht bank om de gevangenisstraf om te zetten in een taakstraf, zodat de verdachte zijn huidige, nieuwe beroep kan blijven uitoefenen en hij zijn vaste lasten kan blijven betalen. De advocaat hield de rechtbank ook voor dat K. zijn professie als vrachtwagenchauf feur heeft opgezegd en zich heeft laten omscholen. De man is nog steeds zo onder de indruk van het ongeval, dat hij nog altijd niet in een auto durft te stappen. De rechtbank ging niet mee in het pleidooi van de raadsman en ver oordeelde K. toch. Hij moet zeven maanden de cel in en mag vijftien maanden geen auto besturen. Op zijn auto, een rode BMW was door justitie beslag gelegd. De rechter bepaalde dat de man zijn auto wel terugkrijgt. Het ongeval vond plaats op de kruising van de Langeweg en de Kempweg. K. reed in zijn rode BMW over de Langeweg, het slachtoffer kwam van rechts van de Kempweg. Zij werd geschept. Volgens het OM heeft K. de plek van het ongeval verlaten, terwijl hij wist of redelijkerwijs moest vermoeden dat er letsel of schade was toegebracht aan de fietsster. De verdachte ontkent dat echter: hij beweert niet te hebben gezien dat hij iemand had aangereden. Hij hoorde enkel een'klap'. De 74-jarige vrouw uit Venray liep een heftig bloedende hoofd wond en hersenletsel op, en werd in kritieke toestand naar het zie kenhuis gebracht waar zij diezelf de dag overleed. De auto werd later op de Hoop- weg in Venray aangetroffen. K. was ondergedoken, maar werd later gearresteerd. Justitie neemt het K. zeer kwalijk dat hij na het ongeval is gevlucht en dat hij ook daarna geen medeleven heeft getoond richting de nabestaanden. K. zelf beweerde voor de rechtbank dat hij niet had gezien dat hij de vrouw had aangereden, en dat hij daarna in een schok verkeerde. NODIGT U UIT VOOR ^ÜETbrunch €17,95 iédere zondag vanaf 11.00 uur hotel asteria venray www.asteria.nl 11.00 uur tot 17.00 uur Venraynaren in Overloon aangehouden Maandagavond zijn zeven jongeren (13 tot en met 17 jaar oud) uit Venray in Over loon aangehouden nadat uit tenten van een scoutinggroep onder meer sigaretten en een mobiele telefoon waren gesto len. De scoutinggroep stond op een terrein aan de Holthesedijk.Twee tenten waren opengesneden. Na de tweede diefstal werden twee jongens van de groep op heter daad bij de tenten betrapt. Enkele vrienden voegden zich bij hen. Omdat niet duidelijk werd wie er wat had gedaan, hield de politie alle zeven de jongens aan. Na een kort verhoor bleek in elk geval een 16-jarige jongen medeverant woordelijk voor diefstallen. De andere zes verdachten werden alweer snel in vrijheid gesteld, de hoofdverdachte pas na een uitgebreid verhoor. De recherche onderzoekt de zaak en sluit niet uit dat ook anderen bij de diefstal len zijn betrokken. ijs is myn passie Grote Markt 17 Venray HAIRKAPPERS, OOK VOOR KLEINE GEZICHTSBEHANDELINGEN www.tapi jtcentr u mnl TAPIJTCENTRUM Julianasingel 7 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 A7 www. rongen vof. n l TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN EL EN MAAS ai NU 20% EXTRA berden RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E Kermis Venray: meer openbare piasplaatsen Klaar voor de start... ...i-VI' Zeven maanden cel voor veroorzaken dodelijk ongeval ,r-tr A/fFXTTJ £">1 Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1