Debby en Wesley niet naar Peking Het Alvertje HSV De Roerdomp Tennisdagen een succes Rooy on the Beach op het Schouwburgplein Schutters gehuldigd MGC Venray Holthees wint schietwedstrijd PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 17 juli 2008 - Pagina 19 De Peelrunners DC De Piëlhaas PDV De Zwaluw PDV Suizende Vleugels ATV Venray Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Overloonse Bridgeclub Zomerbridge PC St. Jan Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag avond training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur). Zaterdag damestrai ning van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Agenda: Dins dag 8 juli Hertog Jan Stratenloop in Arcen, 5 en 10 km, aanvang 18.00 uur. Woensdag 30 juli daags na de Tour in Boxmeer 5 km, aanvang 17.30 uur. Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. In café De Piëlhaas wordt op vrij dag 18 juli vanaf 20.30 uur de zesde wedstrijd van de zomeravondcom petitie gehouden. Iedereen kan aan deze competitie deelnemen. Inschrij ven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Op zaterdag 19 juli wordt vanaf 20.30 uur een dartstoer- nooi gehouden. Inschrijven kan tot 20.15 uur via bovenstaand telefoon nummer. Uitslag whiskeydarten: winnaars ronde; 1Dennis Smits. 2. Paul Hendrix. 3. Crit van Hoof. 4. Geert van Hoof. 5. Peter van de Berg. 6. Mart Boelaars. 7. Perry Bussers. 8.Thorsten Gooren. Verliezersronde; 1. Marcel Ooster- wijk. 2. Henk van Moorsel. 3. Johan van Hoof. 4. Nicole Voesten. 5. Lou Janssen. 6. Johnny Smits. 7. Ela Ooster- wijk. 8. Daisy Eggen. Er werd twee keer 180 gegooid door Dennis Smits en een keer door Crit van Hoof. De hoogste finish was met 105 punten voor Perry Bussers. Uitslag wedvlucht La Souterraine; tien deelnemers, 61 duiven. 18,1115 M. Voesten dochter. 2, 9 H. Peeters. 3, 6 J. Versleijen. 4, 7, 12 P Janssen K. 5 J. Basten. 10 van Haren-Stiphout. 13, 14,16M. Basten. Uitslag wedvlucht Menen (jonge duiven); zestien deelnemers, 239 dui ven. 1, 3, 11, 12, 13, 15 N. van Hoof. 2, 4, 5, 8,16,17,18,19, 21, 23, 24, 25 Chr. Gerrits. 6, 9 L. Snijders. 7, 20, 22 W Bouten. 10 C. van Vught. 14 H. Strij- bosch. Uitslag wedvlucht Menen (oude duiven); vijftien deelnemers, 199 dui ven. 1, 5, 9, 22, 23 H. Peeters. 2, 11 P van Houdt. 3 P Loonen. 4, 8, 14, 21, 25 A. Sijbers. 6,10 J. Voesten. 7 G D Raaijmiters. 12 H. Philipsen. 13, 18, 19, 20 H. Litjens. 15 Comb. Verdellen. 16,17 M. Basten. 24 Comb. Hendriks- Arts. Uitslag wedvlucht La Souterraine; acht deelnemers, 80 duiven. 1, 2, 12, 14, 20 M. van Boekel. 3,4, 5,6,7,8,9, 10,11,13,15 en 17Th.Kleeven. 16,19 PWaals. 18 E.Deenen. Uitslag wedvlucht menen; zeven deelnemers, 70 duiven. 1,2,7,8,9,11, 16, 17 Th. Kleeven. 2, 15 C. de Hoog. 4 P Waals. 5,6,12,13,14 Comb. Reyn- ders-Cuypers. 10 M. van Boekel. 18 Comb. Deenen-Hendriks. Atletiek Gedurende de zomervakantie tot en met 17 augustus vervallen de trai ningen voor de pupillen. De trainin gen voor de c/d junioren worden in onderling overleg geregeld. De papier container geplaatst aan de Weg in den Berg en is iedere zaterdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur. De trainingen: C/D junioren in overleg. A/B en senioren: Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zon dag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Don derdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Vakantie tot 21 augustus. Lopers- groep/alle niveaus: Dinsdag (start atle tiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donder dag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden Sportpark De Wieën. Telefoon tijdens trainingen (0478)585522. Informa tie bij de trainers of via telefoon (0478)588217. Zie ook www.atletiek- venray.nlLedenadministratietelefoon (0478)582842. Triatlon Tijdens de Hertog Jan Stratenloop liep Jo Klerken een tijd van 23.22min. op de 5km. Daarmee werd hij 26e in het totaal klassement. In Klagen- furt is hard gestreden en voltooiden maar liefst vier mannen van de ver eniging de Ironman hele triatlon. 3,8 km zwemmen, 180km fietsen en 42 km rennen. Frank Timmermans werd vijfde in de categorie heren 45 met een tijd van 9.19.10 uur. Marcel Meulendijks werd 44e in de categorie heren 40 met een tijd van 9 55.10 uur. Johan Snijders werd 70e in de catego rie heren 45 met een tijd van 10.49.00 uur. Twan Keijsers werd 335e in de categorie heren 40 met een tijd van 12.06.58 uur. Trainingen: De zwemtrainingen op dinsdag blijven om 18.00 uur. Vanaf 19 augustus weer de normale tijd van 19.15 uur. De jeugd die thuis is in de vakantie heeft de mogelijkheid om op donderdagavond om 19.00 uur toch mee te doen met de baan training. Henk van der Horst stelt op woensdagavonden vanaf 19.30 uur zijn zwemvijver en trainingservaring ter beschikking. Programma: 23/24 augustus NK-triathlon in Aalsmeer voor de jeugd. 29 t/m 31 WK lange afstandstriathlon in Almere. 28 augus tus Zwemloop Tilburg 20 september Weeze Duitsland Staffellauf.(info bij GerdaTop) Nieuws doorgeven tot 20 juli via e-mail GTAReintjes@hetnet. nl. Informatie over ATV Venray via e-mail info@twenray.nl. of telefoon (0478)511545, info@atletiekvenray. nl. Zie www.twenray.nl. of www.atle- tiekvenray.nl. Honkballer Wesley Connor uit Venray gaat niet naar de Olympi sche Spelen in Peking. De 23-jarige Connor maakt niet deel uit van de selectie die afgelopen zondag door bondscoach Robert Eenhoorn bekend werd gemaakt. Eenhoorn maakte aan het einde van de Haarlemse Honkbal- week de namen bekend van de honk ballers die naar Peking gaan. Connor, die tijdens de honkbalweek wel deel uitmaakte van Oranje, viel buiten de groep van 24 spelers. Ook Debby Connor, de oudere zus van Wesley, is buiten de selectie geval len van het Nederlands softbalteam dat deelneemt aan de Olympische Spelen. De 25-jarige speelster uit Venray viel verrassend af omdat ze al sinds 2003 deel uitmaakt van het Nederlands dames softbalteam. In 2003 en 2005 was Debby Connor de speelster met de meeste homeruns in de Nederlandse competitie en in 2005 werd ze uitgeroepen tot de beste slag vrouw tijdens de Europese kampioen schappen. Er wordt een nachtviswedstrijd gehouden op zaterdag 9 augustus. Er mag tijdens deze wedstrijd uitsluitend gevist worden met de vaste hengel. Deelnemers moeten lid zijn van Het Alvertje en krijgen dan een nachtvis- vergunning voor betreffende nacht. De bijeenkomst is om 19.00 uur en vissen is van 20.00 uur tot 8.00 uur. Opgeven kan tot uiterlijk donderdag 7 augustus 20.00 uur bij Henk Thee- uwen via telefoon (0478)571311. Bij de vierde en laatste wedstrijd van de jeugdcup Noord Limburg, gevist in de vijver in Horst, werd deelnemer Tim Weijs tweede in de B categorie. In de A categorie werd Sill Cremers zesde. In het eindklassement na de vier wedstrijden was er een tweede plaats voor Tim Weijs. Sill Cremers werd acht ste. Op zaterdag 23 augustus wordt in de in Horst de finalewedstrijd om het Limburgs kampioenschap gehouden. De vissertjes uit Noord-Limburg kun nen zich daar meten met die uit Zuid- Limburg. Namens het Alvertje mogen Tim Weijs en Sill Cremers aan deze wedstrijd deelnemen. In het kasteel haventje in Geijsteren zijn nog een aantal ligplaatsen beschikbaar voor visbootjes. Die zijn uitsluitend voor leden van Het Alvertje. De bootjes moeten aan bepaalde eisen voldoen. De lengte mag maximaal vijf meter zijn, de breedte maximaal 1,7 meter en het motorvermogen maximaal acht pk. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (0478)531241. De vergun ningen voor 2008 zijn verkrijgbaar bij de verkooppunten. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men zich in ver binding stellen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920. Voor VlSpas- sen en dag- en weektoestemmingen kan men ook terecht bij Faunaland van Grootel in Venray en bij van de Ligt Allicht in Wanssum. Dagtoestem mingen zijn verder verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor de contributiebedragen 2008 www.hsvhetalvertje.nl. De beste in de A lijn waren Magriet Mater en Hans Koopman met 60.94 procent, gevolgd door Nelly en Bert Vloet met 59.38 procent. Derde waren Nellie Camps en Annie Salden met 58.33 procent. In de B lijn was het hoogst scorende paar Hans Aerts en Jac Huijs met 60.94 procent. Fracien Hagens en Truus Kusters bezetten de tweede plaats met 59.38 procent en Ali Raaymakers en Maria Willems waren derde met 54.69 procent. In de C lijn was de eerste plaats voor Maria en Gerrie van Boekel met 72.08 pro cent. Tweede waren Annie en Theo Lou- wers met 70.43 procent en de derde plaats was voor Jacqueline van de Slik en Toon den Brok met 55.92 procent. In De Kiosk waren onlangs 48 paren aanwezig tijdens het Zomerbridge. Er werd gestreden om een bloemetje of een fles wijn. Men werd op volg orde van binnenkomst ingedeeld en daarom werden ook aan het einde de prijzen min of meer willekeurig ver deeld. Dat men nu eens een keer de voorlaatste met een prijsje naar huis liet gaan kon op instemming van de zaal rekenen. In de A lijn was het echt paar Karagozyan de beste. Zij werden op enige afstand gevolgd door Ep. Rutten en de heren van Jaarsveld Kei zers. In de B lijn was het dringen aan de top. De eerste vijf paren ontliepen elkaar niet veel. Doke Verheijen met Lou Gilissen werden eerste en het echtpaar Stoffels werd eervol tweede. In D lijn staken Edith Ottenheim met Ron van Gaal ver boven de rest uit. Met maar liefst 68.93 procent hadden zij een straatlengte voorsprong op de nummers twee echtpaar Vloet en de nummers drie Ria Liebrand met Nel Camps. Ruiter Rick Janssen heeft tijdens een springwedstrijd in Hagestein met zijn paard Ups de vijfde plaats behaald in de klasse M. In dezelfde klasse werd hij met Time Out negende. In de klasse ZZ klassiek werd Janssen met Pointer vijfde, terwijl hij met hetzelf de paard in de klasse ZZ Progressief eerste werd. Jaar-, dag, en weekvergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secretaris H. Hendriks aan de Pastoor v.d. Gaet- straat 48 in Venray. Hier kan men ook terecht voor inlichtingen via telefoon nummer (0478)582994, 06-23140989 of e-mail info@hsvderoerdomp.nl. Zie ook www.hsvderoerdomp.nl. Uitslag tiende wedstrijd zomer avondcompetitie: 1. J. v.d. Heuvel. 2.A. de Klein. 3.A. van Bakel. 4. R. Sanders. 5. L. v.d. Hoogenhof. Er waren twaalf deelnemers aan de zomeravondcompetitie 2008 die het vereiste aantal van zeven wed strijden heeft mee gevist om voor de eindstand in aanmerking te komen. De heer Verdonschot was dit jaar de sterkste van alle deelnemers, van de negen wedstrijden die hij mee heeft kunnen doen was zijn slechtste resul taat een vierde plaats. De eindstand van deze serie wed strijden: 1. G. Verdonschot. 2. M.Voer- mans. 3. J. v.d. Heuvel. 4. G. Robben. 5. Sj. Philipsen. 6.A. de Klein. 7. M. Sie- bers. 8. H. Ermers. 9.A. van Bakel. 10. L. v.d. Hoogenhof. 11. C. Kools. 12. H. Hermans. Van 16 juli tot 6 augustus wordt er elke woensdag onderling gevist op visvijver de Ballonzuil, op dezelfde tijd als de zomeravondwedstrijden. Op woensdag 13 augustus beginnen de 50 plus wedstrijden, hiervoor kan men zich aanmelden bij de heer A. de Klein. Voor inlichtingen over wedstrij den kan men contact opnemen met de heer A. de Klein van de wedstrijd commissie via telefoon (0478)581066, 06-13617597 of via toondeklein@ home.nl. Vorige week zijn op het tennispark bij TC Rodhe in Landweert voor de tweede maal de tennisdagen geor ganiseerd. Dit is een initiatief van de trainers en een aantal oudere spelers om de jeugd die tennissen bij ten nisvereniging LVH in Leunen en van TC Rodhe drie dagen lang met tennis bezig te laten zijn. De kinderen kregen training, spelvormen en wedstrijdvor- men, drie intensieve dagen waar het tennis en plezier op de eerste plaats stond. De kinderen begonnen 's middags met trainen, in de avond werd er gezamenlijk gegeten, en na het eten werd er afgesloten met een spel of wedstrijdvorm. De laatste dag werd er eerst getraind, daarna was er een groot toernooi georganiseerd met aan sluitend een barbecue.Aan de reacties van de kinderen en de leiding was te merken dat het wederom een groot succes is geweest. Volgend jaar zal dit evenement zeker weer plaats vinden maar dan op het nieuwe tennispark vanTC Rodhe. Sportnieuws -info Vorig jaar was het beachfestijn op het Schouwburg een groot succes. Het Schouwburgplein in Venray staat komend weekend weer drie dagen lang in het teken van beachvol- leybal en voetvolleybal. Om te begin nen staat op vrijdag het twee tegen twee beachvolleybal voor de NeVoBo- spelers centraal. Het Beach Circuit en het Jeugd Beachchampionship maken beide onderdeel uit van de voorrondes voor het Gesloten NK Beachvolleybal dat 31 augustus in Scheveningen wordt gehouden. Diverse teams uit Limburg en Brabant komen strijden om de eer ste plaats. Op zaterdag staan de drie tegen drie beachvolleyballers en de voetvolleyballers tegenover elkaar staan, ieder in hun eigen competities natuurlijk. Om 9.00 uur klinkt het eer ste fluitsignaal klinken en worden alle zes de velden bemand door een grote groep fanatieke sporters. Om 15.00 uur wordt alle inspanning even onder broken als de kersverse voorzitter van ActiveRooyTheo Vervoort, de nieuwe Venrayse volleybalvereniging presen teert. De geheel nieuwe tenues wor den daarbij ook door enkele dames en heren vanActiveRooy aan het publiek geshowd. Nadat alle wedstrijden zijn afgerond, vindt rond 19.00 uur de loterij plaats, waarbij men ook dit jaar weer als hoofdprijs een ballonvaart weggeeft. Natuurlijk zijn er ook aller lei andere leuke prijzen te winnen. Zondag moeten de teams ook weer vroeg uit de veren moeten want om 9.00 uur start het beachvolleybal. De footvolleyers beginnen deze dag om 12.15 uur. Zo rond de klok van 19.00 uur is er de prijsuitreiking. Alle dagen is het terras geopend en staat de bar becue aan. Op de in Geldrop gehouden NK Combi is Jan Engels op een verdienste lijke zevende plaats geëindigd. Op de eternietbanen kwam hij tot een score van 120 slagen (24 gemiddeld) en op de bognibanen was zijn totaal 165 slagen, wat een gemiddelde van 33 betekende. Zijn eindscore van 285 sla gen betekende een gedeelde zevende plek samen met Duno-speler Wilbert van Helmond. Op Bilthovenspeler Roel Groenhuijsen stond geen maat en haalde met overmacht de titel bin nen met 257 slagen. Hij werd op het podium geflankeerd door de thuisspe- lende Hans van derAa (264) enWiebe Veenstra met 268 slagen. Op het toernooi van De Vrije Slag in Wageningen heeft Jan Engels zich niet in de toptien kunnen spelen. Met 102 slagen was de dertiende plaats het hoogst haalbare, waar Wilbert van Helmond met 89 slagen de uitblin kende winnaar was. Na barrage (er moest door vier spelers, die allen op 91 slagen eindigden) gestreden wor den om twee plaatsen op het erescha- vot en daarin waren Mees Bouwman (tweede) en Martin Blokker (derde) de meeste gelukkigen. Toernooi Eindhoven. Op het toer nooi van Eindhoven Venray 1 (Jan Engels, Gerrit Janssen, Harrie Lenssen en Jan Litjens) beslag weten te leggen op de tweede plaats met een totaal score van 440 slagen achter het win nende team van Eindhoven, dat 420 slagen nodig had. Zigo uit het Belgi sche Beerse eindigde met 453 slagen op de derde plaats. Individueel kwam Jan Engels tot de derde podiumplek bij de heren senioren, door in de bar rage zijn teamgenoot Harrie Lenssen op baan drie te kloppen, nadat beiden op 103 slagen gefinisht. In de super- seniorenklasse werd Gerrit Janssen achtste met tot 116 slagen, Jan Litjens tiende met 118 en Leo Wilms twaalfde met 120 slagen. Miet Clevers speelde bij de dames supersenioren een prima wedstrijd en besloot haar toernooi op een mooie vijfde plek met 115 slagen. Tijdens het Sint Jansfeest werden twee leden van schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray gehuldigd in ver band met hun 25-jarig lidmaatschap van de schutterij: Bianca Krijnen-de Klein (31 jaar) en Pascal de Klein (33 jaar). Krijnen-de Klein kwam op jeug dige leeftijd bij de schutterij of zoals ze altijd zegt: 'Ik moest mee met mijn ouders', maar al gauw bleek dat ze zich thuis voelde bij de vereniging en begon de tromstokken te roeren, iets wat ze tot op heden nog immer uitoe fent. Naast haar tamboerschap bleek dat ze ook de schietkunst beheerste. Zoals vaker binnen de schutterswe- reld, vond ze haar grote liefde binnen de eigen vereniging in de persoon van Giel Krijnen (vice-voorzitter) en inmiddels zijn zij de trotse ouders van drie dochters. Als dank voor haar ver diensten werd Krijnen-de Klein onder scheiden met de zilveren medaille van de eigen schutterij. De tweede jubilaris, De Klein, ging vroeger met zijn ouders mee naar de bondsschut- tersfeesten en voelde zich verbonden aan de schutterij, zodat hij inmiddels 25 jaar de trom roert binnen de Ven rayse schutterij. Naast zijn tamboer schap is hij al enkele jaren de secreta ris van de drumband, organisator van de Sint Nicolaas-actie en wedstrijdlei der van de wintercompetitie. Ook de schietkunst beheerst hij, getuigende zijn vaste positie in het eerste zestal van de schutterij en zodoende mag hij ook schieten op het Oud Limburgs Schuttersfeest in het Belgische Opoe teren. Ook hij vond de liefde binnen de eigen schutterij in de persoon van Bianca van Dorrestein. Als dank voor zijn verdiensten werd De Klein onder scheiden met de zilveren medaille van de eigen schutterij. De schutterij op de eerste zondag van juli deel aan het grote Oud Limburgs Schuttersfeest bij de Belgische Schutterij Sint Dionysius uit Opoeteren. Ruim lót) verenigingen geven deze dag acté de presence om te strijden in het kader van het oudste cultuurgoed van de beide Lintburgen. Na de optocht en de nevenwedstrij den gaat de schutterij gaan deelnemen aan de schietwedstrijden en hiermee kan men de organisatie van dit presti gieuze evenement binnenhalen voor het volgend jaar. De schietcommissie heeft de keuze uit Henk de Klein, Pas cal de Klein, Paul de Klein, Hans van Rltee, Ron Linders, Giel Krijnen, Bernie van Lierop, Stefan van Lierop, Sjaak van Rltee, Patrick de Klein,Alex Lanters en Pierre Lenssen, waarbij waarschijnlijk de keuze wordt gemaakt uit de eerste zes schutters. Mocht het zestal komen de zondag overblijven tot de duister nis valt, dan gaan zij op zaterdag 12 juli strijden ont de hoogste eer in de schutterssport. De schutterij heeft een eigen drumband, die wekelijks repe teert ont een zo hoog mogelijk niveau te behalen. De drumband is inmiddels actief tijdens vele nationale en inter nationale optredens en oogst altijd bewondering voor een betrekkelijk klein korps. Het korps staat onder de bezielende leiding van Wiel Peeters. De drumband is echter op zoek naar nieuwe personen, die deel willen uit maken van de drumband en middels een eigen interne vakbekwame oplei ding worden opgeleidt tot tamboer. Wie tamboer is geweest of wil worden kan zich aanmelden bij de secreta ris van de drumband Pascal de Klein via telefoon (06)30327626 of kijk op www. zandakker. nl In Holthees vond op 12 juli de strijd plaats om het Huub van den Moosdijk-schild tussen de gilden van de vroegere gemeente Vierlingsbeek (Maashees, Groeningen, Overloon en Holthees). Het was een spannende strijd en uiteindelijk wist het gilde van Holthees als eerste de vogel naar beneden te halen. Het was nog even spannend want niet alle deelnemers hadden evenveel kogels verschoten. Na nog enkele schoten bleek toch bij Holthees de vogel naar beneden te zijn gekomen met het minste aantal schoten. Het was Mariëtte Pingen die de vogel naar beneden schoot. Zo was er ook een wedstrijd bij de jeugd, die gewon nen werd door Elvy de Hoog. Bij de koningspartners was het koningin Marianne Telkamp uit Maashees die won. Nadat alle prijzen waren ver schoten, werd overgegaan tot het officiële gedeelte. Hierbij werden de prijzen voor de jeugd, de koningspart ner en de nieuwe gemeentekoning overhandigd. Vervolgens kreeg ieder een de mogelijkheid de winnaars te feliciteren tijdens de receptie in zaal het Trefpunt in Holthees. ijjjjj.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19