Gemeente Venray Minder toezichtslast voor agrariërs Venray zoi mooi! I Openbare bekendmakingen Gemeente belt terug Veel extra aanvragen door nieuwe Wro Evenementen: minder regels 50 euro voor petfles Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 17 juli 2008 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden De gemeente Venray wil de communicatie met haar inwoners zo goed mogelijk regelen. Daarom is afgesproken dat bij wachttijden voortaan al bij de telefooncentrale een terugbelnotitie wordt gemaakt. U hoeft dus niet te wachten totdat iemand beschikbaar is, maar u wordt teruggebeld zodra het kan en op een tijdstip dat het u uitkomt. Hiermee wil de afdeling Wonen en Werken de overlast van de extra drukte voor de inwoners tot een minimum beperken. De afdeling Wonen en Werken van de gemeente Venray heeft elke ochtend van 9.00 tot 10.00 uur een telefonisch spreekuur. Als u binnen deze tijden belt met (0478) 52 33 33 wordt u direct doorverbonden met een deskundige ambtenaar van de afdeling. Vanwege het groot aantal aanvragen binnen de afdeling Wonen en Werken kan het echter gebeuren dat de behandelende ambtenaren niet direct bereikbaar zijn. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen Rectificatie Ontwerpbesluiten Verleend Wet milieubeheer Meldingen Ontwerpbesluit Besluit Milieueffectrapportage Milieueffectrapport Verruiming geluidnormen horeca individuele dagen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 29 Op 1 juli is de nieuwe Wet ruimtelijke ordening (Wro) in werking getreden. Deze is onder andere opgesteld om bestem mingsplannen sneller te kunnen opstellen. Als gevolg hiervan zijn echter ook de 'oude' regels voor vrijstelling van een bestem mingsplan (de artikel 19-pro- cedure) vervallen. Voor plannen die vóór 1 juli zijn ingediend, geldt een overgangsregeling en kan zo'n artikel 19-procedure nog wel worden gevolgd. Termijn Door de grote hoeveelheid plannen kunnen niet alle nieuwe aanvragen tegelijk en op korte termijn worden behandeld. Het kan dus langer du ren dan gebruikelijk voordat u een antwoord ontvangt op uw aanvraag Kortere procedures Met het in werking treden van de nieuwe Wro zijn ongeveer veertig wetten aangepast. Dit moet leiden tot kortere, snellere procedures, waardoor onder andere bouwplan nen voor nieuwe woonwijken sneller van de grond kunnen komen. Uit gangspunt is dat er niet méér wordt geregeld dan strikt noodzakelijk is. Dit leidt tot een nieuwe rolverdeling tussen overheden: decentraal wat kan en centraal wat moet. toetsing in de praktijk plaatsgevon den. Op basis van deze ervaringen is het plan nu waar nodig aangepast. De Provincie Limburg heeft het stap penplan ontwikkeld in het kader van 'De andere Provincie'; een program ma om klantgerichter te werken. Een groot aantal mensen heeft van deze overgangsregeling gebruik gemaakt. In de laatste weken van juni zijn bij de gemeente Venray ongeveer 60 nieuwe verzoeken tot vrijstelling van bestemmingsplannen ontvangen. Hiermee komt het totaal aan lopende vrijstellingsverzoeken op meer dan 90. De gemeente zal al deze aanvragen zorgvuldig bekijken en waar mogelijk in behandeling nemen. Hulpmiddel bij organisatie Gedeputeerde Vrehen: "Het stap penplan van het Integraal Evenementenplan is een goed voorbeeld van een project waarbij wij, samen met onze partners, op innovatieve wijze oplossingen hebben gezocht voor problemen die organisatoren van grootschalige evenementen tegenkomen. Het is voor hen een hulpmiddel om de organisatie eenvoudiger te maken. Het maakt ook de noodzakelijke, vereiste vergunningverlening gemakkelijker. Ik hoop dat het plan veelvuldig door gemeenten en organisatoren zal worden gebruikt." Vernieuwd plan Begin 2007 is een eerste versie van het Integraal Evenementenplan opgesteld. Het afgelopen jaar heeft Ondernemers in de land- en tuinbouwsector krijgen regel matig controleurs van verschil lende overheidsinstanties op bezoek. Veel ondernemers ervaren dit als een behoorlijke last. Daarom zijn de betrokken overheidsinstanties in juni een gezamenlijk proefproject gestart onder de noemer: 'Minder, Beter, Duidelijker'. De gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum, het Waterschap Peel en Maasvallei, de Provincie Limburg en de Algemene Inspectiedienst (AID) van het ministerie van LNV gaan gedurende dit proefproject meer en beter samenwerken. Zo willen zij de toezichtslast bij ondernemers in de land- en tuinbouwsector verlagen. Controles combineren Tijdens het proefproject combineren de controlerende overheidsinstan ties hun controles zoveel mogelijk. Controleurs van de verschillende diensten gaan in eerste instantie gezamenlijk op controle voor de onderlinge uitwisseling van hun expertise. Uiteindelijk is het de bedoeling dat de diensten bepaalde werkzaamheden van elkaar over kunnen nemen, zodat het aantal controlebezoeken wordt terugge bracht. Tijdens een controle kijken maximaal twee inspecteurs in één keer naar alle controlepunten. Bij voorbeeld het gebruik en opslag van gewasbeschermingsmiddelen, de kwaliteit van het oppervlaktewater, gezondheid en welzijn van dieren en de naleving van milieurichtlijnen. Vernieuwing toezicht Het proefproject in de regio Venray is onderdeel van het landelijke programma Vernieuwing Toezicht waarmee het kabinet onnodige toezichtslast bij ondernemers wil verminderen. Naast deze regio wor den ook proefprojecten gestart in de gemeente Lansingerland en in de regio's Den Bosch, Ede en Krimpenerwaard. De Provincie Limburg heeft, samen met een aantal partners, het Integraal Evenementenplan verbeterd. De kern daarvan is een stappenplan. Dit stappen plan helpt het organiseren van grootschalige evenementen eenvoudiger te maken. Met het stappenplan kan er worden volstaan met één vergunning aanvraag en één evenementen vergunning. Bovendien werken alle partijen als partners samen aan een integraal plan. Daarnaast krijgt de organisator van het evenement een actieve rol en meer verantwoor delijkheden. Een ander winstpunt van het stappenplan is deregulering - het schrappen van overbodige besluiten en voorschriften. Tot slot biedt het de mogelijkheid om te kij ken naar specifieke omstandigheden van het evenement, zodat maatwerk kan worden geleverd. - Ysselsteynseweg 25 - bouwen van een sleufsilo (nr. ba080323) - Buizerdlaan ongenummerd - bouwen woning met garage en carport (nr. ba080324) - Herderstasje 1 - vergroten van de woning (nr. ba080325) - Tuinstraat 20 - verbouwen van de woning (nr. ba080326) - Henseniusplein 9 - plaatsen van een spandoekframe (nr. ba080327) - Plataanstraat 31 - bouwen van een fietsenstalling en winkelwagenoverkapping (nr. ba080328) - Mandenmakerstraat 8 - vergroten van de woning (nr. ba080329) - Lodewijkhof 12 - plaatsen van een dakkapel en de bouw van een carport en berging (nr. ba080330) - Wisselhof 8 - vergroten van de woning (nr. ba080331) - Marjolein 40 - bouwen van een overkapping (nr. ba080332) - Wederik 11 - vergroten van de woning (nr. ba080333) - Schoutenstraatje 22 - wijzigen materiaal met betrekking tot de buitentrap en overkap ping (nr. ba080334) - Wilhelmina Druckerstraat 32 - vergroten van de woning (nr. ba080335) - Brienshoekweg 6 - veranderen en vergroten van de woning (nr. ba080336). Sloopvergunningen - Ysselsteynseweg 55 - slopen van een stal (nr. slp080042) - Wanssumseweg 18b - slopen van een magazijn, kantoor en loodsen (nr. slp080043). Reclamevergunningen - Henseniusplein 10 - plaatsen van een alucobond paneel (nr. recl080019). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Per abuis is bij de openbare bekendmakingen van 10 juli 2008 onderstaand Ontwerpbesluit niet correct gepubliceerd. De juiste tekst is: Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 15 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Weverslo 2 - bouwen van een kraamzeugenstal (nr. ba080177) U kunt de betreffende stukken van 11 juli 2008 t/m 24 juli 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Eijckenhof 7 - vergroten van de woning (nr. ba080224) - Rector Nabbenstraat 2 - bouwen van een garage en berging (nr. ba080283). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 18 juli 2008 t/m 28 augustus 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met vrijstelling - Leunseweg 6 - vergroten van een schoolgebouw (nr. ba080129, verzenddatum 11/07) - Smakterweg ongenummerd - bouwen van een bedrijfsgebouw (nr. ba080011, verzend datum 11/07). Bouwvergunningen - Dr. Kortmannweg 17 - bouwen van tuinhuis (nr. ba080269, verzenddatum 11/07) - Hofstraat 5 - plaatsen van een zelfdragende lift (nr. ba080278, verzenddatum 11/07) - Oude Oostrumseweg 29 - vergroten van een woning (nr. ba080270, verzenddatum 11/07) - Eijkenhofweg 5c - plaatsen van voedersilo's (nr. ba080182, verzenddatum 11/07) - Ooster Thienweg 20 - vergroten van een woning (nr. ba080222, verzenddatum 11/07) - Truus Schröderstraat 2 - uitbreiden tweede verdieping woning (nr. ba080110, verzend datum 11/07) - Boddenbroek 4 - bouwen van drie sleufsilo's (nr. ba080247, verzenddatum 11/07). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Algemene Maatregel van Bestuur (art 8.40 Wm) Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - Nobelstraat ongenummerd te Oostrum - Essent Netwerk Limburg bv, Postbus 8015 te Maasbree, in verband met het oprichten van een gasdrukregel- en meetstation (MM080004) - Spurkt 9 te Venray - Plascon-Lastechniek bv, Spurkt 9 te Venray, in verband met het oprichten/gedeeltelijk veranderen kunststofverwerkend bedrijf Totalplast bv (Mel4008002). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbe treffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 18 juli 2008 t/m 31 juli 2008 inzien. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Ysselsteynseweg 42 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Houbensteyn Holding bv, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn voor een fokzeugenhouderij (Mila060105). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 18 juli 2008 t/m 28 augustus 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Puttenweg 108 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. jenniskens- van Soest, Puttenweg 108 te Ysselsteyn voor een kalkoenenhouderij en landbouwproductie- bedrijf (akkerbouw) (Mila070019). Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 18 juli 2008 t/m 28 augustus 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl Een milieueffectrapportage is ontvangen om een wijziging/uitbreiding te realiseren. Ter voor bereiding van de hiervoor benodigde milieuvergunning, is voor deze activiteit een milieueffect rapportage gemaakt. De milieueffectrapportage is ingediend voor: - Ysselsteynseweg 42 te Ysselsteyn - Houbensteyn Holding bv, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn, vooreen fokzeugenhouderij (ink0802960). U kunt de desbetreffende stukken van 18 juli 2008 t/m 28 augustus 2008 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling een zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders over het niet voldoen van het rapport aan de gestelde richtlijnen dan wel op onjuistheden die het rapport bevat. De Commissie voor de milieueffectrapportage zal de bin nengekomen zienswijzen betrekken in haar advies over het milieueffectrapport. Artikel 4.1.2. APV Er is verruiming van de voorschriften 2.17, 2.19, 2.20, 6.12, 6.14 en 6.15 van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) toegestaan aan: - Kruisstraat 2B te Venray, café 't Podium, voor vrijdag 22 augustus 2008 van 20:00 uur tot zaterdag 23 augustus 2008 om 01:00 uur. Tijdens de genoemde periode gelden de normale voorschriften voor horeca-inrichtingen niet. De horeca-exploitant is tijdens genoemde periode verplicht te doen en na te laten wat redelijkerwijs verlangd kan worden om overmatige hinder te voorkomen. Gelet daarop zijn voorschriften opgelegd. 17 juli 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 15 juli geval len op lotnummer 2010394 bij VIP Ysselsteyn (Coop). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levens middelenbon kan worden ingewis seld bij deze Coop. 19 t/m 22 juli - Vredefeesten Vredepeel 18 t/m 20 juli - Rooy on the Beach, Schouwburgplein 21 juli - Jaarmarkt Venray 22 t/m 25 juli - Fietsvierdaagse, start: sporthal De Wetteling, Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17