ale uitgave in juni Speciale uitgave 1 Speciale uitgave in augustus gebonden uitgave boek- en kantoorvakhandel PEEL EN MAAS Donderdag 17 juli 2008 - Pagina 12 Op maandag 21 juli wordt in Venray weer de traditionele jaarmarkt lint van standjes en demonstraties wordt weer het grote standwerkers gehouden. Naast volop activiteiten voor jong en oud, een langgerekt concours gehouden met de beste standwerkers van Nederland. Dit voorjaar zijn in Limburg meer dan 30.000 amfibieën tijdens de paddentrek veilig over drukke verkeerswegen gezet. Voor dit werk staken 235 vrijwilligers in de vroege ochtenduren en in de avonden in touw de handen uit de mou wen. Bij dit werk waren maar liefst 76 kinderen betrokken. Dat blijkt uit het jaarverslag paddenoverzetacties 2008 van de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg (IKL). Padden, kikkers en salaman ders trekken elk voorjaar weer in grote getale naar de voortplan- tingspoelen om hun eieren af te zetten. Tijdens deze zogenaamde paddentrek worden amfibieën bij het massaal oversteken van ver keerswegen doodgereden. Juist de versnipperde ligging tussen de winterverblijfplaatsen van de amfibieën en de voortplantings- wateren wordt gezien als een van de belangrijkste oorzaken van de achteruitgang van de amfibieën- populaties in Nederland. Waar kik kers en padden massaal doodge reden worden, treffen plaatselijke werkgroepen vaak al jaren achter een specifieke maatregelen om de verkeerssterfte te reduceren. Dit kan variëren van het plaatsen van borden, het rapen van padden en overzetten tot het plaatsen van schermen en emmers. Door de schermen na te lopen en de amfi bieën veilig over te zetten, kan de sterfte beperkt blijven. Ook kunnen knelpunten opgeheven worden door de aanleg van tun nels of nieuwe voortplantingswa- teren. Uit het overzicht blijkt dat er in Limburg dit voorjaar 30.438 amfibieën veilig overgezet zijn. Het zijn vooral padden die pro fiteren van de maatregelen. In totaal ging het om 26.025 dieren. Daarnaast werden ook nog eens 4.000 bruine en groene kikkers, boomkikkers, en salamanders overgezet (alpenwater-, kleine water- en kamsalamanders). Er werd zelfs een enkele muis over gezet. Dit jaar verliep de padden trek anders dan in voorgaande jaren. De trek vond heel verspreid in de tijd plaats. Dit jaar trokken begin januari al padden naar hun voortplantingsplaatsen. Dat was opmerkelijk vroeg. Maar liefst 22 Limburgse groepen organiseerden dit voorjaar paddenoverzetacties. In totaal waren 235 vrijwilligers 's ochtends en 's avonds betrokken waren bij de controle en het over zetten van de emmers met dieren. De totale lengte aan de tijdelijke schermen bedroeg dit voorjaar zes kilometer. Bij het overzetten van de dieren, noteren de meeste groepen nauwkeurig welke soor ten in de emmers zitten en vaak ook nog het geslacht. Op deze manier wordt ook duidelijk of er zeldzame soorten in een gebied aanwezig zijn. Opvallend is dat diverse overzetacties ook gebruikt worden voor natuureducatie. Bij diverse acties waren kinderen betrokken. Elk voorjaar weer zijn de organiserende groepen op zoek zijn naar actieve mensen die mee willen helpen. Voor mensen die graag buiten zijn, dit zinvol werk vinden en bovendien alles wil len leren over het gedrag van de amfibieën kunnen zich aansluiten bij de plaatselijke overzetgroepen. Mensen die zelf een paddenover- zet in de buurt willen organiseren, kunnen hiervoor contact opne men met de stichting IKL. Voor meer informatie, stichting IKL, telefoon (0475)386430 of zie www. ikl-limburgnl Hoog bezoek bij Xerox Xerox CEO Anne Mulca hy (links op de foto) bracht woensdagochtend een blik sembezoek aan Xerox in Ven ray. Hiermee onderstreepte ze het belang van de plaatselijke vestiging voor de wereldwijde organisatie. Anne Mulcahy staat sinds augus tus 2001 aan het roer van Xerox. Onlangs werd ze door collega bestuursvoorzitters in Amerika uitgeroepen tot CEO of the Year. Hiermee trad ze in de voetspo ren van voorgangers als Bill Gates (Microsoft), Bob Goizueta (Coca Cola), J. Willard Mariott (Mari- ott hotelketen) en Michael Dell (Dell computers). Anne Mulcahy is de eerste vrouw die deze eer te beurt valt. Tijdens een commu nicatiemeeting met het voltallige personeel liet Mulcahy er geen misverstand over bestaan wat de betekenis van Venray voor de Xerox organisatie is: Jullie vesti ging is cruciaal voor de winstge vendheid van Xerox. Niet alleen is het een belangrijk strategisch cen trum voor de wereldwijde organi satie, nergens anders vind je zo'n enorme kennis en kunde op het gebied van logistieke ondersteu ning en bevoorrading. Dankzij jul lie inzet kan Xerox draaien zoals het draait. Daarvoor ben ik jullie erg dankbaar." Xerox Venray vormt samen met de vestigingen in Mitcheldean (GB) en Dundalk (Ier) de Eastern Hemisphere Supply Chain Servi ces (EHSCS). Deze organisatie telt 1700 medewerkers en verzorgt alle services op gebied van logis tiek, design, inkoop en productie binnen Europa. In Venray vinden activiteiten plaats op het gebied van logistiek, design, inkoop en productie. MARKTLEIDER Xerox is actief in 160 landen met 53-000 medewerkers.De orga nisatie is wereldwijd marktleider op het gebied van documentbe heer en biedt het meest uitgebrei de assortiment aan technologie, adviseringsdiensten en oplossin gen in de industrie. Xerox biedt het breedste scala aan document systemen en services in de markt variërend van kantoorproducten als printers, copiers en multifunc tionele systemen tot digitale druk persen en kleurenprinters voor productie omgevingen zowel in kleuren als zwart/wit. F'f'fi «i ELVIN POST j GROENE VRIJDAG grotestraat 68 venray Jaarmarkt in Venray Overzetten padden groot succes CEO Anne Mulcahy bezocht Venray STROP

Peel en Maas | 2008 | | pagina 12