mmSrm i i r €20,40 X 2 WEKEN LANG extra hoge kortingen! peters^1 textiel \.,op ad ie, nie,t afye,prijsde, te,x,tie,dantidede,K down de, 5- e,af°o a/awn wip u-an 7 t/tn 19 Jadi nop e,e,n$ ff ud PEEL EN MAAS Bart en Henny Derksen-Zondervan bruisen nog altijd van de energie Nee, Bart en Henny Derk sen-Zondervan voelen zich nog helemaal niet oud en brui sen nog altijd van de energie. Reizen, puzzelen, fietsen en vooral het familie- en vereni gingsleven slokken behoorlijk wat van hun vrije tijd op, maar gelukkig weten de twee nog wel een gaatje in hun overvolle agenda vrij te maken voor een 'gouden' gesprek met Peel en Maas. Want, het is echt waar, op zaterdag 5 juli vieren Bart en Henny samen met familie, vrienden en bekenden het feit dat ze vijftig jaar geleden in het huwelijksbootje stap ten. "We kunnen het zelf nau welijks geloven dat we al een halve eeuw getrouwd zijn. De jaren vliegen om als je plezier hebt in het leven", zegt Bart Derksen met een brede lach op zijn gezicht. Hun tongval verraadt dat Bart (74) en Henny (70) geen gebo ren en getogen Meerlonaren zijn. Henny is een rasechte Amster damse en groeide op in 'Noord' in een gezin met zes kinderen. Toch maakte ze al vroeg kennis met Noord-Limburg. "In de oorlog ben ik als kind van mijn vijfde tot achtste jaar in Kronenberg opge vangen door pastoor Kessels. Ik had kinkhoest en moest weg uit Amsterdam naar een gezondere omgeving. Dat werd Kronen berg, waar ik door de pastoor en zijn huishoudster Nella Sturme geweldig ben geholpen. Na de oorlog ging de pastoor naar de parochie Velden. Daar heb ik het laatste halfjaar van mijn peri ode in Noord-Limburg gewoond. Dat contact met de pastoor en 'tante' Nella is altijd gebleven, maar helaas is zowel pastoor Kes sels als Nella inmiddels overleden. Maar ik ben ze nog altijd dankbaar voor wat ze voor mij in die jaren betekend hebben." SCHEEPSBOUW Bart Derksen is geboren in Gies- beek en opgegroeid in de Ooy- polder vlak bij Nijmegen. "Ik was de tweede van acht kinderen, de oudste van de jongens. Na mijn diensttijd ben ik in 1956 naar Amsterdam verhuisd om te gaan werken in de scheepsbouw. In de avonduren heb ik de hts afgerond en ik zat in de kost bij de boven buurvrouw van Henny. Toen een van de buren 12,5 jaar getrouwd was en ik een weekendje niet naar huis ging, heb ik haar beter leren kennen."Lachend: "We zijn toen romantisch samen naar een film over Johan Strauss geweest." De liefdesvonk sloeg blijk baar over tijdens de film over de beroemde Oostenrijkse violist en componist, want Bart en Henny besloten om bij elkaar te blijven. Henny werkte in de dagen op de afdeling materiaalvoorziening van de KLM, terwijl Bart in de avond uren studeerde en overdag in de scheepsbouw werkte. Henny weet nog goed dat Bart goed in de smaak viel bij haar moeder. "Die was direct stapelgek op 'm." En Henny wist blijkbaar ook zeker dat ze met Bart de ware had gevonden, want twee jaar later al stapte ze samen met hem in het huwelijksbootje. "We moesten trouwen", zegt Bart gekscherend. "Nee, niet omdat Henny zwan ger was, maar ik kon een huis krijgen en dat was in die jaren erg belangrijk. Er was een groot tekort aan woningen en mijn baas van de scheepswerf bood me een nieuw huis aan met onder meer drie slaapkamers, een douchecel en een tuin voor en achter. Maar we moesten wel op diezelfde dag beslissen of we het wilden. En dat ging niet als we niet getrouwd waren. Toen hebben we samen besloten om direct in ondertrouw te gaan en na het huwelijk in die voor die tijd moderne woning in Tuindorp-Oostzaan, dat ook wel het tuttifruttidorp wordt genoemd, te gaan wonen." MAANLANDING In 1964 verliet het echtpaar Derksen-Zondervan Amsterdam en verhuisde naar Geleen. "We wilden voor onze kinderen graag de stad uit en ik kon beginnen bij het constructiebedrijf Van Riet", vertelt Bart. "Toen de staatsmijnen werden ontmanteld, ben ik bij de HBG Groep in Leiden aan de slag gegaan. Maar in Leiden hadden we het privé niet naar onze zin. We zaten twee hoog in een flat met onze vier kinderen en waren blij dat we naar Noord-Limburg konden." Bart ging aan het werk bij de betonfabriek in Wanssum en het gezin ging een dorpje ver derop wonen. "Meerlo, we had den er nog nooit van gehoord", grijnst Henny. "Maar op de dag van de eerste maanlanding, op 21 juli 1969, kwamen wij in Meerlo aan. De tv moest als eerste aangesloten worden om het te kunnen bekij ken." Bijna veertig jaar later wonen Bart, die later nog twintig jaar bij Rank Xerox in Venray werkte, en Henny nog steeds in hun woning van toen, aan de Cocq van Haef- tenstraat in hartje Meerlo. Moeite om zich aan te passen aan de Noord-Limburgse mentaliteit, heb ben ze nooit gehad."Nee, wij doen niet zo moeilijk", zegt Bart. "Ik houd van muziek, speel al jaren trompet, onder meer ook tijdens mijn diensttijd bij de geniekapel. Daar heb ik veel geleerd. Muziek was en is nog altijd mijn grote pas sie." Dat die nieuwe inwoner van Meerlo trompet speelde, werd door voorzitter Sjang Poels van Fanfare Eendracht al snel opge merkt. "We woonden nog maar net in Meerlo toen Sjang al bij ons op de stoep stond met de vraag of ik lid wilde worden van de fanfare. En inmiddels ben ik al jaren erelid, al speel ik sinds enkele jaren niet meer actief mee." CLUBMENSEN Net als zijn vrouw steekt en stak Bart geregeld de handen uit de mouwen voor de gemeenschap. "We zijn echte verenigings- en dorpsmensen", zegt Henny."Zeker Bart kan maar moeilijk 'nee' zeg gen als ze hem wat vragen. Hij is altijd snel enthousiast, over alles. Onze agenda puilt nog steeds uit." Dat beiden hun sporen in het maatschappelijk leven hebben verdiend, blijkt onder meer uit het feit dat zowel Henny als Bart een lintje ontving. Ze werden allebei tot lid in de Orde van Oranje-Nas- sau benoemd. Henny onder meer voor haar werk als secretaris en penningmeester van de Vrouwen beweging Meerlo en de Vrouwen beweging Kring Horst, waarin ze Meerlo vertegenwoordigde. Ook was ze ruim dertig jaar typiste van het dorpsblad 't Meerlo's Klokje, waarvoor ze nu nog de admini stratie en de abonnementen van het ledenbestand bijhoudt, en is ze nog lid van de dorpsraad. Gedu rende twee jaar was Henny ook nog secretaris van het CDA. Ook is ze nog actief als 'poetsvrijwillig ster' van de kerk. POLITIEK Bart is ook niet iemand die ervan houdt om achter de gerani ums te blijven zitten. Hij ontplooi de bestuurlijke activiteiten op het gebied van cultuur, welzijn, kerk en gemeentepolitiek. Hij zat onder meer in het bestuur van de plaat selijke basisschool, de fanfare, de KBO en de schouwburg in Venray. Maar ook was hij 24 jaar actief in de gemeentepolitiek, eerst voor de dorpslijst en later voor het CDA. Momenteel gaat hij regelmatig als ouderenconsulent voor welzijns onderneming Synthese op pad en maakt hij deel uit van het comité Glas in Nood, dat zich inzet voor nieuwe glas-in-loodramen voor de kerk in Meerlo. Ook is hij als trom pettist lid van een regionaal har monieorkest en van het koperen semble dat een keer in de maand in de kerk speelt. Houtdraaien en Het gouden bruidspaar Bart en Henny Derksen-Zondervan uit Meerlo zit nog lang niet ach ter de geraniums. - bewerking is een andere hobby van Bart, tot grote vreugde van zijn acht kleinkinderen, die door opa geregeld werden en nog altijd worden verrast met hand gemaakte, houten spaarpotten, spellen en/of ander speelgoed of hebbedingetjes. Hij is tevens amb tenaar van de burgerlijke stand. Bart vindt het mooi om stellen in de echt te verbinden. "Ik schat dat ik ruim zevenhonderd huwelijken in Venray en Meerlo-Wanssum heb gesloten." Fietsen, wandelen, puzzelen, lezen, fitness, op vakantie gaan: het woord verveling komt zeker niet in de vocabulaire van de familie Derksen-Zondervan voor? "Nee, wij vervelen ons eigenlijk nooit", lacht Henny. "Wij komen allebei graag onder de mensen en houden van het leven. Dat is al kort genoeg, want het is toch niet te geloven dat wij al vijftig jaar getrouwd zijn? Wij voelen ons nog helemaal niet oud en prijzen ons gelukkig dat we allebei gezond zijn en praktisch alles kunnen doen wat we willen doen." REIZEN Dat de twee nog plannen genoeg hebben, blijkt wel uit de reis die ze komend jaar willen gaan maken. "We hebben een optie op een reis met een gezelschap naar China", zegt Bart. "Maar we zijn bijvoorbeeld ook al elf keer naar Nieuw-Zeeland, waar de oudste zus van Henny woont, op vakan tie geweest." Zuid-Afrika, Maleisië, Bali: Henny en Bart genieten met volle teugen van al het moois dat moeder aarde de mensheid geschonken heeft. "Maar we gaan nooit in een tent of caravan", zegt Henny. "In tegenstelling tot onze kinderen, die allemaal een eigen caravan hebben." En dan de hamvraag. Wat is het geheim achter hun huwelijk? "Geen idee?", antwoordt Bart. "Niet te moeilijk doen. Natuur lijk, ook bij ons is wel eens wat gebeurd, maar na regen komt zon neschijn. Het leven is te mooi om er niet van te genieten." Bart en Henny Derksen-Zon dervan vieren hun gouden huwelijksdag samen met familie vrienden en bekenden op zater dag 5 juli. Mensen die het gou den bruidspaar willen feliciteren kunnen Bart en Henny de hand schudden tijdens de receptie van 16.00 tot 17.00 uur in zalencen trum 't Brugeind in Meerlo. Een jaarabonnement kost u slechts Naam: Mis bij kapel St. Goar in Meerlo Zondag 6 juli viert de parochie Meerlo het feest van St. Goar. St. Goar was een heilige uit Frankrijk, die als kluizenaar vooral in Duits land heeft geleefd en gewerkt. Meerlo is de enige plaats in Neder land waar hij wordt vereerd. Zon dag 6 juli om 10.30 uur wordt bij de kapel in het bos, als het weer toelaat, weer de openluchtmis gelezen. Bij slecht weer vindt de mis in de kerk van Meerlo plaats. Om 10.00 uur trekt de fanfare vanaf de kerk in processie naar de kapel. Mensen die de mis bij willen wonen, kunnen achter de fanfare aan lopen of op eigen gelegenheid naar de kapel gaan. De kapel is gelegen in de bossen tussen Meer lo en Wanssum in (volg borden). Ter plaatse zijn enkele zitplaatsen. Mensen die zeker willen zitten, die nen zelf een stoel mee te nemen. Externe inhuur nodig om gaten personeelsbestand te dichten De gemeente Meerlo-Wans sum heeft het personeelsbe stand ingekrompen. Door de aanstaande herindeling neemt het verloop toe en wordt het steeds lastiger de vacatures in te vullen. Door het schrap pen van drie tot vier banen ontstaat er 150.000 euro meer ruimte in de begroting. Daar tegenover staat dat steeds vaker gebruik moet worden gemaakt van externe inhuur. Aan vankelijk was hiervoor 450.000 euro uit de algemene reserve gehaald. Dit leverde forse kritiek op, vooral van oppositiepartij GP'94. Fractievoorzitter Frans Kerstjens vindt het bedrag onvol doende onderbouwd, terwijl de vrijgekomen salariskosten van vertrokken medewerkers niet zijn meegeteld. Het college heeft het bedrag voor inhuur inmiddels verlaagd tot 250.000 euro. Meerlo- Wanssum hoopt in noodgevallen ook een beroep te kunnen doen op de fusiegemeenten Venray en Horst aan de Maas. Wethouder Leo Beterams (PK) waarschuwde dat ingehuurd personeel fors duur der is dan eigen medewerkers. De meerjarenbegroting is na enkele kunstgrepen nu toch sluitend geworden. Dat de gemeentelijke organisatie op de laatste benen loopt, is op vele fronten merkbaar. De voorjaarsnota zou er wellicht nog rooskleuriger uitzien, als de laatste cijfers uit de meicirculaire van het Rijk waren meegenomen. Voor Venray leverde dit meerjarig aanzienlijke voordelen op. Voor Meerlo-Wanssum blijft het kof fiedik kijken, want er is nog geen tijd geweest om de gevolgen van de meicirculaire door te rekenen. "De werklast voor de sector finan ciën is te hoog", zei Beterams."Ik betreur het ten zeerste dat de gegevens niet bekend zijn. Het komt slechts op één persoon neer. We kunnen helaas geen ijzer met handen breken." Die ene financië le man heeft de afgelopen tijd zijn handen vol gehad aan de jaarreke ning, de tussenrapportage en de voorjaarsnota. De partijen toon den begrip. Maar CDA-fractieleider Rob van der Heijden eiste wel dat de gevolgen van de septembercir culaire voor de begrotingsbehan deling in november bekend zijn. In Blitterswijck ontwikkelt Janssen de Jong Projectont wikkeling BV achter de boer derij van de familie Hermans aan de Jan Franssenstraat 7 senioren- c.q. levensloopbe- stendige woningen. Op 27 juni is met de verkoop van deze zeven levensloopbestendige woningen gestart. De woningen zijn rustig gelegen in een L-vorm aan een groen hofje en zijn bereikbaar via de weg Op den Dries. Tevens worden in de omgeving voldoende parkeer plaatsen aangelegd. De levensloop- bestendige woningen hebben een inhoud variërend van circa 485m3 tot circa 505m3 en zijn gelegen op ruime kavels met een kavelopper vlakte variërend van circa 175m2 tot circa 345m2 met tuinen op het zuiden of op het oosten. De levensloopbestendige woningen hebben standaard op de begane grond een entreehal, meterkast, keuken, ruime woonkamer met openslaande deuren naar de tuin, portaal, toilet, badkamer standaard voorzien van een douche en een wastafel, ruime slaapkamer en een berging. Op de verdieping bevin den zich standaard een overloop, een grote slaapkamer en twee bergingen. Middels een vlizotrap is de zolder bereikbaar. Het is optioneel mogelijk om de woon kamer uit te breiden aan de ach terzijde van de woning of uit te breiden zodat er een extra zithoek c.q. computerkamer kan worden Een schets van het bouwplan in hartje Blitterswijck. gecreëerd. In de badkamer op de begane grond kan optioneel een ligbad worden geplaatst. Op de verdieping is het mogelijk om van de slaapkamer twee slaapkamers te maken en van de berging een tweede badkamer. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de make laar van het project: Hauzer Partners, telefoon (0748) 513700. Gemeenteraad eist voortvarendheid nieuw sportpark De komst van een nieuw sportpark voor SV United zit danig in het slop. De werk groep 'noord' komt er niet uit en ook de gemeente toont wei nig daadkracht. SV United, de voetbalclub van Meerlo-Wans sum, is het getreuzel meer dan beu en wil zelf de regie in han den nemen. De gemeenteraad, met het CDA voorop, eist dat er snel knopen worden door gehakt. SV United telt ruim vijfhonderd leden en zit sinds de fusie tussen Meerlo en Wanssum in 2005 opge scheept met de twee verouderde sportparken De Broekberg en Bergsbos. De vereniging gaat voor een geheel nieuwe accommoda tie aan de Helling, op Wanssums grondgebied. Allerlei onderzoeken zijn al uitgevoerd en de globale kostenpost van 3 miljoen euro is bekend. Maar er zit bijzonder wei nig schot in de voortgang. De gemeente Meerlo-Wanssum stond afgelopen jaar in het teken van de herindeling waardoor veel projecten stagnatie opliepen. Uni- ted-voorzitter Arie Janssen maakte maandag in de raadsvergadering gebruik van het spreekrecht. Hij sprak van een steeds zwaarder wordende molensteen die om de nek van de fusieclub hangt. Leden en bestuur zijn nog altijd strijdbaar, maar de moed lijkt in de schoenen te zakken. "We weten niet wan neer we weg moeten en waarnaar toe. Het wordt een steeds zwaar dere last. Geef ons maar de regie in handen", verzuchtte Janssen, die niets ziet in een grondige opknap beurt van de Broekberg in Wans sum, zoals het college voorstelt. "De Broekberg gaat straks weg. Daarin moeten we geen geld meer steken. We moeten alles investe ren in locatie de Helling." Afge sproken is dat de gemeente 60 procent van de investering voor haar rekening neemt. Van de 1,8 miljoen euro is inmiddels 600.000 euro gespaard. Veertig procent moet door de verenigingen wor den opgehoest. Het geld zal vooral moeten komen uit zelfwerkzaam heid van de leden. Volgens Arie Janssen kunnen de toekomstige gebruikers de gevraagde 1,2 mil joen euro opbrengen. Hij deed dan ook een dringend beroep op de politiek om met de werkgroep de vaart erin te houden. "Ook al is niet iedereen het er helemaal mee eens. Maar we moeten wel door gaan", aldus Janssen, die wilde weten of de gemeenteraad nog voor de Helling wil gaan. Hij kreeg een bevestigend ant woord. Jac Derikx (CDA) diende een motie in. De partij hoopte de zaak vlot te trekken door de 60 procent bijdrage van de gemeen te veilig te stellen. Derikx wil de opbrengsten van de grondver- koop van De Broekberg daarvoor alvast inzetten. "Wij moeten die 60 procent nu waarmaken.Anders blijven we hangen en kunnen de verenigingen niet verder", aldus Derikx.Dat ging de andere partijen een stap te ver. Als De Broekberg helemaal is verlaten en verkocht kan worden, dan is de gemeente Meerlo-Wanssum er immers niet meer. "Het wordt de hoogste tijd dat we knopen doorhakken", zei Frans Kerstjens (GP'94). Hij stelde voor de afspraken met Venray en Horst aan de Maas vast te leggen in een convenant. Theo Francken (PK) zat op dezelfde lijn. Hij wees erop dat de realisatie van de sport parken hét speerpunt is van de gemeente. "Er moet dan ook snel duidelijkheid komen. Het college moet ervoor zorgen dat de toe zeggingen van de buurgemeenten hard worden gemaakt." Ben Min- ken (PvdA) was minder stellig. Hij wilde de kwestie bespreken tijdens de discussiebijeenkomst in september. "Als het geld er niet is, dan is het overmacht." Wet houder Dickie Minken (PvdA) stelde dat het voor de gemeente onmogelijk is 60 procent (circa 1,8 miljoen euro) op tafel te leg gen. "We zijn gewoon niet in staat dit te financieren. We moeten het met de fusiegemeenten bespre ken", zei Minken. "Want Venray kan De Broekberg straks te gelde maken, niet wij." Het CDA trok de motie in. "Als die 60 procent er via Venray of Horst komt, dan vinden wij dat ook best.Als het bedrag er maar komt", aldus Jac Derikx. De partijen willen tevens dat tennis vereniging De Gagel wordt mee genomen in de plannen van de buitensportaccommodaties. "Zij hebben net zoveel rechten als de andere verenigingen", verwoord de Frans Kerstjens. wegens vakantie gesloten van 22 juli t/m 9 augustus) Textielartikelen, nachtkleding, ondergoed, etc. Hoofdstraat 62 - Meerlo - tel.: (0478) 69 12 78 Donderdag 3 juli 2008 - Pagina 22 "Leven is te mooi om er niet van te genieten 'WA Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Meerlo-Wanssum Gemeente Meerlo- Wanssum krimpt in Verkoop woningen in Blitterswijck van start SV United wil regie overnemen OPRUIMING llif KORTINi

Peel en Maas | 2008 | | pagina 22