Record Wereldfestival Meerlo-Wanssum Eerste prijs voor videoclip Megelsheim w J Bouw plan Mariahoeve start Bakenacties tegen hennepteelt Kasteelfamilie 1 Oude foto Service rubriek .1 ff aW-w PEEL EN MAAS Donderdag 3 juli 2008 - Pagina 21 Bijna vijfduizend bezoekers passeren poorten De weergoden helpen een handje mee om ook dit jaar weer een groot succes te maken van het Wereldfesti val dat op 29 juni heel Meerlo in Afrikaanse sferen heeft gebracht. Opzwepende per cussieklanken en kinderstem men, sieraden maken in een Afrikaanse hut, een babyroof vogel die op kinderhoofden gaat zitten en lekker hapjes, iedereen heeft het Wereld festival afgelopen zondag op zijn eigen manier beleefd. Een recordaantal van bijna vijfdui zend bezoekers is de poort gepasseerd en heeft met volle teugen genoten. De sfeer zit er goed in. Megel- sprong Evenementen Centrum is voor even omgetoverd in een tro pisch landgoed met binnen een podium voor muziek en dans en buiten het grote vertier. Kinderen maken ritjes op twee kamelen terwijl de volwassenen toekijken met in hun hand een kokosnoot met Afrikaans Mongozobier en een broodje schapenvlees. In de Afrikaanse hutten, die vak kundig door Scouting Meuleberg zijn opgebouwd, worden manden gevlochten, lokale wijn verkocht en Afrikaanse trommels gebouwd. Voor kunstliefhebbers zijn - onder een enorme parachute als blik vanger - de bijzondere werken van Galerie AbrahamArt in Venray en het World Art House in Well te zien. Kunstkenner Paul Raedts uit Deurne vertelt boeiende verhalen bij zijn kunst. Norbert Simons van World Art House is blij met de aan loop in zijn tent vol beeldhouw werken. "Ér is veel belangstelling voor onze beelden", vertelt hij. "We hebben zelfs al een heel aan tal beelden verkocht. Afrika en Meerlo geven naast elkaar een demonstratie: Simon, een Zimbab waanse kunstenaar, slijpt en polijst er lustig op los naast zijn Meerlose collega-beeldhouwer. En we heb ben ook al heel wat aanvragen voor workshops gehad." De boekenmarkt, een gift van de Stichting Boeken Steunen Mensen uit Venlo, is een groot succes. De kinderboeken, romans en boeken over reizen en kunst wisselen met stapels tegelijk van eigenaar. Jan Koppes, vrijwilliger op de boekenmarkt: "Het is de eerste keer dat het Wereldfestival een boekenmarkt heeft, maar het loopt meteen lekker. Sommige mensen zoeken specifiek iets van een bepaalde schrijver en ande ren zoeken hier hun vakantieboe ken uit. Persoonlijk vind ik het erg belangrijk om vrijwilligerswerk te doen en omdat ik zelf een boeken verzamelaar ben, is deze plek me natuurlijk op het lijf geschreven." Ook de overige marktkooplieden op de Bazar hebben een goede omzet gedraaid. BETROKKENHEID Sonia Doras is tijdens het Wereldfestival een speciale gast. Sonia is de contactpersoon van het project 'wij bouwen een school in Zambia' en zij is speciaal vanuit Zambia overgekomen om bij het Wereldfestival aanwezig te zijn. "Het is overweldigend", ver telt ze. "Het idee dat zoveel men sen hier in Nederland meeleven met het kleine dorp KalunduView in Zambia is hartverwarmend om te ervaren. Daarnaast lijkt hier de betrokkenheid van de gemeen schap bij elkaar erg groot en dat is iets om te koesteren. Ik ben blij dat ik erbij mag zijn." En daar gaat het natuurlijk alle maal om: Zambia en de kinderen Bij de openingsact zat de sfeer er al goed in.Foto: Angy Photo- Design uit Wanssum. die naar school willen. Désirée Driesenaar, bestuurslid van SOS Meerlo-Wanssum, de organisatie die het Wereldfestival mogelijk maakt, vertelt dat de kinderen in het dorpje Kalundu View schreeu wen om goed onderwijs in een fat soenlijk gebouw. "Nu worden 230 kinderen zo goed en zo kwaad als het gaat onderwezen door goedwillende ouders", vertelt ze. "Dankzij ons project hebben ze straks niet alleen een schoolge bouw, maar ook gekwalificeerde leerkrachten. Het Wereldfestival dient voor ons altijd twee doelen. Natuurlijk willen we graag zoveel mogelijk geld inzamelen voor ons project, maar bewustwording in Nederland is een nog groter doel. We willen volwassenen en kinde ren op een speelse manier betrek ken bij de derde wereld en laten zien dat we niet alleen veel met elkaar kunnen delen, maar ook veel van elkaar kunnen leren. Op ons Wereldfestival is van alles te zien en te doen, terwijl de bezoe kers tegelijkertijd onze boodschap meekrijgen." Doe Effe Normaal 'Laat je hart spreken' is het thema van de videoclipwed strijd van Doe Effe Normaal 2008, het basisschoolproject van politie Limburg-Noord. Groep 8 van basisschool Megelsheim in Meerlo heeft met een toepasselijke clip meegedaan en met een gebro ken hart in de hoofdrol de eerste prijs veroverd. "De clip van Megelsheim stak er met kop en schouders bovenuit", aldus Judith Verbaan van poli tie Limburg-Noord. Elk jaar organiseert politie Lim burg-Noord het basisschoolpro ject Doe Effe Normaal, een initi atief om de jeugd actief te laten meedenken over discriminatie, vandalisme, verkeer, drugs en alco hol. Behalve lessen in de klas, een gedichtenwedstrijd over het thema drugs en een tegelspreukwedstrijd met als thema respect, maakt dit jaar ook een videoprijsvraag deel uit van het project. Groep 8 van basisschool Megelsheim heeft de handschoen opgepakt en is aan de klus begonnen. De kinderen hebben het liedje van INB - Wat zou je doen - gekozen en ze heb ben gezongen, gedanst en gerapt met de graffitimuur in Oostrum op de achtergrond. Amateur film maker Corry Broers uit Meerlo tekende voor regie, beeld en mon tage. De kinderen uit groep 8 heb ben actief ideeën aangedragen om de clip goed bij het thema te laten passen: een papieren hart is door midden geknipt en gedurende het liedje zijn de twee helften weer bij elkaar gebracht. Met als resul taat een winnende clip! Judith Verbaan van bureau com municatie van politie Limburg- Noord vertelt dat er een twintigtal klassen heeft meegedaan aan de videoclipwedstrijd. "Het is duide lijk te zien dat basisschool Megels heim goed heeft nagedacht over het thema", vertelt ze."Persoonlijk vind ik het moment dat de helften bij elkaar komen en de schaduw Groep 8 van basisschool Megelsheim uit Meerlo tijdens de opnames. Foto van Christine Jilissen. van het hart op de grond ver schijnt, het allermooiste. Megels heim is een terechte winnaar." De kinderen zelf waren sprakeloos. Een clip opnemen is één, maar dan ook winnen is onvoorstelbaar. Op woensdag 25 juni werd de prijs met loeiende politiesirene voorgereden en in de klas uitge reikt. LI heeft opnames gemaakt voor haar programma Kinjer- kroam dat in het najaar aandacht besteedt aan de wedstrijd. De bouw van de negen huizen op het voormalige bedrijfsterrein van agrariër T. Tax aan de Maasweg in Blit- terswijck gaat van start. Bin nen de bestaande contouren, een carrévormige boerderij uit 1954, worden vijf gezins woningen en twee senioren woningen gerealiseerd. Op het omliggende terrein worden nog twee vrijstaande wonin gen gebouwd. De bouw van een van deze twee woningen, die voor de familie Tax, is inmiddels al begonnen. De bouw van de vijf gezinswoningen en twee seniorenwoningen van het plan Mariahoeve gaat voor 1 december van start, meldt Bart van den Berg van Arvalis Makelaars. "We hebben er alle vertrouwen in dat er voldoende belangstelling is voor dit unieke bouwplan dicht bij het centrum van Blitterswijck, op een steenworp afstand van de Maas." Ondanks het feit dat het hier gaat om volledige nieuwbouw blijft de authentieke stijl van de boerderij, de Mariahoeve, behou den. Door de ligging rondom de binnenplaats, die eigendom wordt van de bewoners, ontstaat een nieuwbouwplan met een bijzondere uitstraling, vindt Van den Berg. "De woningen hebben allemaal een eigen carport en de inwoners krijgen ook veel vrijheid bij de inrichting van de huizen. De twee seniorenwoningen heb ben een slaapkamer op de begane grond, de vijf gezinswoningen heb ben drie slaapkamers boven. Deze huizen zijn ook geschikt voor star ters. In de buurt worden tevens voldoende parkeerplaatsen gere aliseerd voor zowel bewoners als bezoekers." Naast de zeven wonin gen die binnen de contouren van de Mariahoeve worden gebouwd, komen op het omliggende terrein nog twee vrijstaande woningen. Een van deze twee huizen wordt de nieuwe woning van de fami lie Tax, de andere, een woning met een ruime tuin (bouwkavel van 1600 vierkante meter met een goedgekeurd schetsontwerp, red.), is nog te koop. Buiten de woning voor de familie Tax is ook een van de gezinswoningen verkocht. De nieuwe woningen worden naar verwachting in het najaar van 2009 opgeleverd. De verkoopprijzen zijn vanaf 194.000 euro. Voor meer informatie over het bouwplan Mariahoeve:Arvalis Makelaars, telefoon 0478-578257 of InterMakelaars, telefoon 077- 3989090. DE DONCK De bouw van een ander pro ject van Arvalis Makelaars, aan de Grubbenvorsterweg 34 in Lottum, gaat nog voor de zomer vakantie van start. In de karakte ristieke boerenhoeve De Donck van de familie Engels worden in het achterste deel - de stal waar in jarenlang varkens en koeien werden gehouden - vier nieuwe gezinswoningen gerealiseerd. De Donk werd in 1938 door de fami lie Engels gebouwd. De huidige bewoner, Jacques Engels, is er in 1938 geboren en woonde er later ook met zijn gezin. Maar de kinde ren gingen de deur uit en na zijn pensionering werden de agrari sche activiteiten beëindigd. Wat overbleef was een mooie boeren hoeve met een gigantische onbe nutte ruimte. Toen ontstond het idee om in het ongebruikte deel van De Donck vier woningen te De karakteristieke Mariahoeve aan de Maasweg in Blitterswijck. realiseren voor gezinnen, volgens de huidige bouwtechnieken en geheel voorzien van het modern ste comfort. De plannen werden bij de gemeente Horst aan de Maas ingediend en na enige aanpassin gen goedgekeurd. De woningen - waarvan er inmiddels een ver kocht is - staan op ruime bouwka- vels van 11.00 tot 1330 vierkante meter en hebben ieder een eigen toegangsdeur en garage/ berging die in de voormalige werktuigen- loods wordt gerealiseerd. De hui zen bestaan uit drie lagen: begane grond, eerste verdieping en een zolder. De familie Engels blijft wonen in het voorste gedeelte van de hoeve. De oplevering van deze woningen vindt naar verwachting plaats in het eerste kwartaal van 2009 en de prijzen variëren van 208.500 euro tot 214.500 euro v.o.n. of 181.000 euro tot 187.000 euro v.o.n. bij uitvoering casco. Voor meer informatie over het bouwplan De Donck: Arvalis Makelaars, telefoon 0478-578257 of InterMakelaars, telefoon 077- 3989090. Het project Het Groene Goud is onlangs weer gestart met de bakenactie in maïsvelden. De actie is een succesvol middel om de hennepteelt op de koude grond tegen te gaan. Dit heeft de baken actie van vorig jaar uitgewezen. Evenals vorig jaar kunnen ook agrariërs uit de gemeenten Mook en Middelaar, Gennep, Bergen, Meerlo-Wanssum, Venray, Horst aan de Maas en Sevenum die niet georganiseerd zijn, meedoen aan de actie. Ook zij krijgen dan de bakens in de vorm van opvallende jerrycans die ze op hun veld moe ten plaatsen. Vervolgens worden alle velden tijdens het groeisei zoen enkele keren gecontroleerd vanuit een helikopter. Alleen de agrariërs uit de deelnemende gemeenten kunnen meedoen aan de bakenactie. Van hen wordt ver wacht dat ze de bakens in het veld plaatsen en volgens een schema hun perceel controleren. De kos ten voor deelname aan het pro ject bedragen 250 euro. Hiervoor ontvangt de deelnemer maximaal vier bakens (jerrycans).Agrariërs die mee willen doen, kunnen tot vrijdag 11 juli een aanmeldformu lier downloaden via www.hetgroe- negoud.info. Ook kunnen ze het per e-mail aanvragen via hetgroe- negoud@venray.nl. Na aanmelding wordt meer informatie verstrekt over de verdere procedure. Jd Een foto van de familie Ewalts- Wey uit 1913, toentertijd de bewo ners van 't Kasteelke in Meerlo. Staand van links naar rechts Tonie, Willem Ewalts,Trui, Mien en Antoon. Zittend van links naar rechts Petran, Thies, Anna Wey, Nell en Anna. Foto uit het archief van Heemkundevereniging Meer lo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum »'-! ..1 - tÊKÊ^'JT' ft ««"«««if

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21