I Vriendelijke stratenmakers 10ct 't PELGRIMSHUIS GIGANTISCHS OPRUIMING VENRAY de graaf WL mij ling KORTING* ijssaCon Gouden handdruk? Rong^itii dé specialist Voor ttgtls* sanitair tli tegelwerken! Asteria' yr Kinderen doen mee! Gouden bruidspaar Derksen Renell Luydens in selectie Jong Aruba En verder: Bandoetere www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 TzL Honderdnegenentwintigste jaargang - week 27 - donderdag 3 juli 2008 Kunst Cultuur 11 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 21-22 Sport 23-24 Kerkelijke diensten 26 1 -W-C// J*'/'11 3 38 VENRAY De traditionele werkgele genheid in Venray heeft in de afgelopen vier jaar flinke klap pen geïncasseerd. De indu strie, zorg en landbouw waren in 2003 nog goed voor 11.750 banen. In 2007 was het aantal werknemers in deze drie sec toren geslonken naar 9.980, een verlies van liefst 1.770 banen. In dezelfde periode daalde de totale werkgelegen heid minder hard, van 22.575 naar 21.722. Opvallend is dat het aantal bedrijven juist flink toenam, van 2.134 naar 2.344. Een stijging van bijna 10 pro cent tegenover een daling van het aantal banen met 3,8 pro cent. Vooral door de afslanking en uit eindelijke sluiting van Flextronics incasseerde de industrie de aller zwaarste klap. Er verdwenen hier 1.000 arbeidsplaatsen, van 5.450 naar 4.450. Toch is de industrie nog steeds de grootste werkgever. De totale werkgelegenheid daalde volgens het jaarboek 'Ven ray in cijfers 2008' veel minder hard met 853 banen. Dit betekent dat de groei in andere sectoren het verlies aan werkgelegenheid deels heeft kunnen opvangen. De bolwerken industrie, zorg en land bouw waren samen altijd goed voor ruim meer dan de helft van de werkgelegenheid. Ook deze hegemonie is doorbroken. Van 2003 tot 2007 daalde het aandeel van het trio van 52 naar 46 pro cent. In de cijfers is gerekend met het aantal werkzame personen. Dit zijn opgeteld alle fulltimers, part timers plus uitzendkrachten. De sector zorg en welzijn zag het aan tal werknemers met vierhonderd afnemen. Na de industrie is de zorg - nog altijd goed voor 3-920 banen - de tweede grootste werk gever in Venray. De landbouw ver loor in vier jaar tijd 370 banen en viel terug naar 1.610.. Hierbij moet worden aangete kend dat 2003 een topjaar was voor de Venrayse economie. Nog nooit telde de gemeente zoveel arbeidsplaatsen. In 1997 waren er nog slechts 18.170 mensen in de gemeente werkzaam. In de loop van het jaar 2000 werd de grens van 20.000 gepasseerd. De meeste groei vertoont de logistiek en communicatie met 340 nieuwe banen klom deze sec tor naar 1.774 arbeidsplaatsen. De financiële instellingen kenden een groei van 244 naar 300 banen. De zakelijke dienstverlening zit ook in de lift. De werkgelegenheid nam toe met 262 naar 1.660 medewer kers. De overige dienstverlening (cultuur, recreatie, milieu) schiep dik honderd nieuwe banen. De andere sectoren zoals bouw, han del, overheid, onderwijs en horeca bleven vrijwel stabiel. Er is duidelijk een verschuiving zichtbaar van de maakindustrie naar dienstverlening en logistiek. Ook in Venray is veel industriële werkgelegenheid verdwenen naar de lagelonenlanden. Een andere trend is dat er steeds meer klei nere bedrijven komen. Terwijl de werkgelegenheid tussen 2003 en 2007 met 853 daalde, nam het aantal bedrijven juist met 210 toe. LEESVERDER OP PAGINA 3- Vakantiestress "Papa, zijn we er bijna?" "Nee, nog lang niet schatje." "Mam, mag ik een snoepje?" "Natuurlijk wolkje, als je maar blijft zitten." "Pap, ik wil wat drinken." "Vraag dat maar even aan mama liefje." "Mama, ik moet plassen!" "Nog even ophouden hoor!" "Papa, wat is het hier toch heet!" "Ik zet de airco wel even aan poepje." "Mam, mag ik de verrassingstas?" "Nee, we zijn net onderweg, nog even wachten." "Pap, krijg ik de K3-puzzels?" "Nee, die liggen in de bagage ruimte." "Mam, ik wil naar een Dora-dvd kijken!" "Die doet het helaas niet meer duitje." "Pap, waar gaan al die autorijders toch heen?" "Op vakantie pluisje, lekker uit rusten." "Mama, waarom kijken die men sen dan allemaal zo boos?" "Ze zijn een beetje gestrest engel tje." "Pap, wanneer stoppen we?" "Hou je kop nou eens mopje!" "Pap, waarom maak je ruzie met de kinderen?" "Ik heb vakantiestress mama." "Mama, laten we het liedje 'Het potje met vet zingen. "Nee dropje, we doen het rijg- spel." "Wat is dat nou weer mama?" "Ik noem een dier en jullie schat tebouten verzinnen met de laat ste letter een ander dier." "Nee, ik wil 'Ik zie ik zie wat jij niet ziet' doen mama." "Snoesjes, willen jullie soms gele auto's tellen?" "Nee mama, wij willen kijken naar een cd van Bert en Ernie." "Mag dat papa?" "Van mij wel, we zijn er nu toch bijna scheetjes." "'We zijn er bijna', 'we zijn er bijna'...." Klinkt dit verhaaltje u bekend in de oren? Ja? Dan wens ik u desondanks een prettige vakantie. Ik blijf lekker in ons fraaie Venray. Hannes Agenten beledigd Op de Julianasingel is vrijdag avond een 30-jarige man uit Ven ray aangehouden op verdenking van het vernielen van een ruit van een personenauto die geparkeerd stond op de Langeweg. Dat werd door een alerte getuige gemeld, waarna agenten op onderzoek uit gingen. Bij zijn arrestatie verzette hij zich hevig. De verdachte werd geboeid naar het bureau gebracht. Op het poli tiebureau weigerde de man iedere medewerking. Hij beledigde de agenten en een van hen kon een kopstoot nog maar net ontwijken. De politie maakt tegen de Venray- naar proces-verbaal op. Bijna vijfduizend bezoekers genoten zondag van het fraaie weer en het afwisselende pro gramma dat ze kregen voorge schoteld tijdens het Wereldfestival Meerlo-Wanssum. In en om het Megelsprong Eve nementen Centrum in Meerlo zat de sfeer er goed in. Muziek, dans, demonstraties en kunst: het is slechts een kleine greep uit het enorme aantal activiteiten dat op touw was gezet door SOS Meerlo- Wanssum, de organisatie die het Wereldfestival mogelijk maakte. SOS wilde met het festival op de eerste plaats geld inzamelen voor de bouw van een school in Zam bia, maar tevens volwassenen en kinderen op een speelse manier betrekken bij de derde wereld. Op de pagina Meerlo-Wanssum leest u meer over het Wereldfestival in Meerlo. Burgemeester Hahn wil niets weten van doemscenario De financiële situatie van Meer lo-Wanssum blijkt niet zo slecht te zijn als velen in eerste instan tie dachten. De algemene reserve daalt dit jaar van 4 naar 3 miljoen euro en eind 2009 zal er nog 1,4 miljoen euro in de spaarpot zitten. Zo blijkt uit de laatste cijfers. "We zijn zeker niet failliet", zei burge meester Hahn maandag tijdens de raadsvergadering. "We hebben nog genoeg in te brengen bij onze buurgemeenten." Na de bekendmaking van de voorjaarsnota sloeg bij enkele raadsleden de schrik om het hart. De cijfers zijn inmiddels weer wat positiever gekleurd. Maar de eerste berichten in de kranten logen er niet om. "Buitenstaanders kijken er toch anders tegen aan", weet Hahn. "Maar we moeten ons geen financiële crisis laten aan praten." De burgemeester kreeg bijval van raadslid Ger Verstraelen (CDA). De accountant uit Tien- ray rekende de raad voor dat het nog wel meevalt. In 2007 hield de gemeente 451.000 euro over waarmee de totale reserves op 6,2 miljoen euro uitkomen. Hiervan resteert eind 2009 nog 3,6 mil joen euro. Verstraelen wist ook te melden dat de gemeente nog voor 7,2 miljoen euro aan 'stille' reser ves heeft. Dat maakte de raadsle den nieuwsgierig. "Waar zweven die stille reserves dan?", wilde Ben Minken (PvdA) weten. "Ik heb ze in de begroting nergens kunnen vinden." Wethouder Leo Beterams (PK) noemde de waarde van het gemeentehuis en gronden bij het Roekenbosch als voorbeeld. Ver straelen wist ook dat er nog drie woonhuizen inzitten. "Binnenkort wordt er een van verkocht. Dat levert ons ook weer geld op." Wethouder Beterams legde uit dat het steeds lastiger wordt de meerjarenbegroting sluitend te krijgen. "Dat lukt niet meer zon der het inzetten van reserves en de rente ervan." Anderzijds heeft Meerlo-Wanssum geen langlopen de schulden en er worden korte afschrijvingsperiodes gehanteerd "Daardoor verschuiven we heel weinig door naar de toekomst", aldus Beterams. "Onze onder houdsplannen zijn in evenwicht met de voorzieningen. Zo is de riolering up-to-date en beschik ken we ook nog over een flinke reservepot." Voor het leggen van de nieuwe stenen in het winkel centrum kiest de gemeente het bedrijf met de meest klant vriendelijke werknemers. Het college vindt het van groot belang dat de stratenmakers zich correct gedragen tegen over het winkelend publiek en de winkeliers. Vandaar dat voor de uitvoering van fase 1 (Grotestraat, Passage en Schoutenstraatje) wordt afgewe ken van het gemeentelijk aanbe stedingsbeleid. Omdat het bedrag hoger is dan 250.000 euro, zou het werk landelijk openbaar aan besteed moeten worden. Een zo hoog mogelijke kwaliteit tegen een zo laag mogelijke prijs, blijft het streven. Maar de klantvriende lijkheid vindt de gemeente zeker zo belangrijk. Daarom worden enkele lokale aannemers gericht geselecteerd en uitgenodigd een offerte in te dienen. Zodat de gemeente er zeker van is dat het personeel, dat maandenlang werk zaam is tussen het winkelend publiek, over voldoende sociale vaardigheden beschikt om net jes antwoord te geven op vragen van bezoekers of winkelperso neel. "Fatsoen, houding, gedrag en gedienstig zijn tegen het win kelend publiek is essentieel voor de acceptatie. Het is de grootste sleutel tot succes van het gehele werk", vindt het college. Daarnaast denkt de gemeente dat de stratenmakersbedrijven uit de omgeving meer ervaring hebben met het specifieke werk in het winkelcentrum dan de gro tere landelijk opererende wegen bouwers. De werkzaamheden in de Grotestraat, Passage en Schou tenstraatje gaan 11 augustus, de week na Venrayse kermis, van start en duren tot 22 november. AVIA STRIJBOSCH LANGSTRAAT 110 VEIMRAY www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 vakantie? www.tapijtcentrum.nl TAPIJTCENTRUM Julianasingel 7 ijs is mijn passie £fofin Grote Markt 17 Venray HAIRKAPPERS, 00KV00R KLEINE GEZICHTSBEHANDELINGEN Merk zonnebri op sterkte vanaf (98, SPECIAAL OPTIEK Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www, driessen-pfpnl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray y www.rongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Hotel Restaurant BRUNCH/DINER CHEQUE HOTg| ASTERIA VENRAY www. asteria. lïr'm: uatjevmenden OF FAMILTE BIJ ON. eens culinair VERWENNEN! ;V MAAS jsj flffl fr.w tó. Venray verliest veel banen in industrie, zorg en landbouw "We zijn zeker niet failliet" 1 1 Oct KORTING OP BENZINE, ALLEEN IN HET WEEKEND L RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 r Informeer naar de voorwaarden. ^Passage 5 5801 BR Venray j. T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl vg 80a*Venfay^Jtel. 0478-511466 Record Wereldfestival!

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1