Gemeente Venray Bomenplan kleurt kernwinkelgebied groen Venray zo" mooi! Openbare bekendmakingen Spoedreparatie rioolbuis Oirloseweg geweld Steunpunt bij huiselijk 50 euro winnen met petfles Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 3 juli 2008 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden De gemeente Venray voert op maandag 7 en dinsdag 8 juli een spoedreparatie uit aan een rioolbuis onder de Oirloseweg. Hiervoor dient de Oirloseweg tussen de Hulstweg en de spoorwegovergang aan de Witte Vennenweg gedurende twee dagen voor alle verkeer te worden afgesloten. Het fietspad blijft wel in beide richtingen toegankelijk. Het doorgaande verkeer in beide richtingen tussen Oostrum en Oirlo wordt ter plaatse omgeleid. Bam Wegen uit Helmond voert de werkzaamheden uit. Wilt u meer informatie over deze werkzaamheden, neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray op telefoonnummer (0478) 52 33 33. Plan van Scholen Vastgesteld Verordeningen Ingetrokken Bestemmingsplannen Vastgesteld bestemmingsplan Bouwplannen Aangevraagd Ontwerpbesluiten Verleend Wet geluidhinder Ontwerpverzoek hogere grenswaarden (art. 83 WG) Wet milieubeheer Meldingen Ontwerpbesluiten Besluiten Milieu-effectrapportage Aanmeldingsnotitie Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 27 Uitvoering Alle nieuwe bomen worden in een behoorlijk formaat aangeplant dat past in de stedelijke verhoudingen en dimensies. De uitvoering van het bomenplan vindt gefaseerd plaats en wordt afgestemd op de civieltechnische werkzaamheden. Tulpenboom Beverboom Op 24 juni heeft het college van B en W ingestemd met het bomenplan voor het project Centrum op de schop. Het plan voorziet in het aanplanten van nieuwe bomen en het verplanten of vervangen van bestaande bomen. Voor wethouder Patrick van der Broeck, portefeuille houder openbare ruimte, vormt het bomenplan de slagroom op de taart. In het bomenplan worden de diverse pleinen, straten en belangrijke herkenningspunten in het centrum voorzien van markante bomen. Hiermee leveren de bomen een belangrijke positieve bijdrage aan de uitstraling en de kwaliteit van het kernwinkelgebied. Soorten De soorten die worden gebruikt zijn onder andere: honingbomen op de Grote Markt, tulpenbomen op het Schouwburgplein en platanen op het Henseniusplein. Op een aantal strategische plekken worden beverbomen geplant. In straten waar minder ruimte beschikbaar is, komen leibomen, waaronder lei-esdoorns op de Bleek. De bestaande platanen op het Schouw burgplein en de Grote Markt worden verplant. Het bomenplan voorziet tevens in een aantal klimplanten die het Schoutenstraatje zullen aankleden. Binnenkort wordt een nieuwe wet ingevoerd die het mogelijk maakt een pleger van huiselijk geweld tijdelijk uit huis te plaatsen, ook als er nog niet strafrechtelijk kan worden ingegrepen. In iedere relatie is wel eens onenig heid, dat is heel normaal. Het is echter niet normaal dat u thuis altijd op uw hoede bent omdat u bang bent iets verkeerd te zeggen of te doen, waarop er klappen vallen of u wordt gedwongen tot seks. Meestal zijn vrouwen het slachtoffer, maar ook mannen kunnen dat zijn. Huise lijk geweld tussen (ex-)partners komt vaker voor dan we denken en heeft grote gevolgen voor alle betrokkenen: de slachtoffers, de plegers, en zeker ook voor de kinde ren die er getuigen van zijn. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. De gemeenteraad heeft op 17 juni 2008 vastgesteld: - Het Plan van Scholen 2009-2011. Dit plan heeft betrekking op een verzoek tot schoolstichting van Stichting Montessori Zuidoost Nederland. Het plan ligt van 4 juli 2008 t/m 14 augustus 2008 (zes weken) ter inzage. Burgemeester en Wethouders van Venray maken hierbij bekend dat bij raadsbesluit van 17 juni 2008 nummer 298, de verordening, inhoudende de voorwaarden waaronder de gemeente medewerking zal verlenen aan het in exploitatie brengen van gronden, de zogeheten Exploitatieverordening gemeente Venray 2003, per 1 juli 2008 ingetrokken is, met dien verstande dat deze verordening van toepassing blijft op: - een voor 1 juli 2008, zijnde de datum van de inwerkingtreding van de nieuwe Wet ruimtelijke ordening, gesloten exploitatieovereenkomst - een na 1 juli 2008, zijnde de datum van de inwerkingtreding van de nieuwe Wet ruimtelijke ordening, gesloten overeenkomst die strekt tot uitvoering van een bestemmingsplan, waarvan het ontwerp vóór 1 juli 2008 ter visie is gelegd. De gemeenteraad heeft op 17 juni 2008 het volgende bestemmingsplan vastgesteld: - Pare De Witte Vennen. Het plangebied omvat het recreatiepark De Witte Vennen te Oostrum. Het plan voorziet in de realisatie van nieuwe voorzieningen zoals een restaurant en zwembad, alsmede in het uitbreiden van het aantal recreatie-eenheden tot een totaal van 340. Permanente bewoning is, net als in het vorige bestemmingsplan, verboden. Ten opzichte van het ontwerp is het plan gewijzigd vastgesteld. De belangrijkste wijzigingen betreffen - het op de plankaart opnemen van een aanduiding waar de centrale voorzieningen en het appartementencomplex mogen worden gerealiseerd - het verlagen van de toegestane hoogte van het appartementencomplex naar 2 bouwlagen met een kap - het verruimen van het primair toegestane vloeroppervlak van een vakantiewoning naar 130 m2 - het aanpassen van de begrenzing van de bestemming natuurgebied aan de bestaande situatie - het opnemen van de mogelijkheid tot het aanleggen rondom de waterplas van een halfverhard wandelpad van 1,5 meter breed. U kunt de desbetreffende stukken van 4 juli 2008 t/m 14 augustus 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling bedenkingen inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Limburg (Postbus 5700, 6202 MA Maastricht), wanneer u: - tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad in te dienen - een bedenking hebt tegen de wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerp bestemmingsplan. De voorkeur gaat uit naar het schriftelijk inbrengen van bedenkingen. Voor het mondeling inbrengen van bedenkingen kunt u contact opnemen met het secretariaat van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, tel. 043-3897903, te bereiken tijdens kantooruren. Bouwvergunningen - Schouwburgplein 1 - geheel veranderen schouwburg (revisie)(nr. ba080280) - Lollebeekweg 45 - bouwen schuur (nr. ba080281) - Rector Nabbenstraat 2 - bouwen garage en berging (nr. ba080283) - Mgr. Nolensstraat ongenummerd - bouwen woning (nr. ba080284) - Oirloseheide 1 - bouwen varkensstal (nr. ba080285) - Deurneseweg 176 - wijzigen verleende bouwvergunning ba050417 wijzigen bedrijfs gebouw (nr. ba080286) - Timmermannsweg 41 - bouwen varkensstal (nr. ba080287) - Maasheseweg ongenummerd - bouw van kantoorgebouwen (nr. ba080288) - Smakterweg 116 plaatsen van drie vlaggenmasten (nr. ba080289). Reclamevergunningen - Plataanstraat 18 - plaatsen van reclame (nr. recl080018). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 17, 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Sportlaan 2 en 2a uitbreiden sporthal De Wetteling (nr. MS646) - Gezellenbaan 6 - bouwen bedrijfsgebouw (nr. ba070514) - Kranendries 3 - bouwen woning (nr. MC625) - Deurneseweg 168 - verbouwen woning (nr. ba080137) - Overbroekseweg 7 - bouwen carport en fietsenberging (nr. ba080266) - Haag 41 - uitbreiden minicamping (nr. prin070219) - Gunhoekweg 15 - tijdelijk plaatsen chalet (nr. ba080192) - Deurneseweg 168 - detailhandel zelf geteelde producten (nr. ink0802484). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 4 juli 2008 t/m 14 augustus 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 15 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Weverslo 2 - dragende zeugenstal (nr. ba080152). U kunt de betreffende stukken van 4 juli 2008 t/m 17 juli 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met vrijstelling - Ericaweg 4 - verand eren/verg roten agrarisch bedrijfsgebouw (nr. ba070551, verzend- datum 27/06). Bouwvergunningen - Veltumse Kleffen ongenummerd - uitbreiden van een winkelcentrum met sportschool, bouw parkeergarage, winkels, zestien huurwoningen en twaalf koopwoningen (nr. ba070519, verzenddatum 27/06). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen - Veltumse Kleffen ongenummerd - herstructureren Veltumse Kleffen (nr. ink0706756) - Duinhof 4 - pedicure en reflexzonetherapie vanuit woning (nr. prin070282). Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Burgemeester en Wethouders zijn van plan hogere grenswaarden vast te stellen voor: - Merseloseweg 161 te Venray - bouwen woning. U kunt de desbetreffende stukken van 4 juli 2008 t/m 17 juli 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden tijdens een - op verzoek - te houden openbare zitting. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - De Boterpot 7 te Merselo - Mts. W.J. en W. Loonen, De Boterpot 7 te Merselo, in verband met het uitbreiden/wijzigen van de melkrundveehouderij (Mell908008). De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 4 juli 2008 t/m 14 augustus 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Timmermannsweg 54 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan W.H.L Lemmens, Timmermannsweg 54 te Ysselsteyn voor een varkensfokkerij en vlees varkenshouderij (Mila080016) - Steegse Peelweg 87 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan van Fleurkens- Jansen VOF, Heidsepeelweg 48 te Ysselsteyn voor een fokvarkenshouderij (Mila070036). Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichten milieubeheer (Activiteitenbesluit). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 4 juli 2008 t/m 14 augustus 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde ziens wijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Kempkensberg 1 en la te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Van Dobbe Agrarische Bedrijven Ysselsteyn, Kempkensberg la te Ysselsteyn voor varkensfokkerij en vleesvarkenshouderij (Mila080009). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 4 juli 2008 t/m 14 augustus 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieu-effectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Pottevenweg 10a en 12 te Ysselsteyn - W.G.A. Gellings, Grootdorp 8 te Merselo voor het uitbreiden/wijzigen van een vleesvarkenshouderij. Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaats vinden, is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieu-effectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 4 juli 2008 t/m 14 augustus 2008 (zes weken) inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belang hebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. Steunpunt Via telefoonnummer (0900) 1262626 kunt u 24 uur per dag anoniem terecht bij het Steunpunt voor hui selijk geweld. Hier werken mensen die met u meedenken over oplos singen, adviezen geven over hoe u huiselijk geweld bespreekbaar kunt maken of kunt stoppen. Indien nodig verwijzen zij u ook door naar hulpverleners. Zij leggen ook uit wat er gebeurt als u aangifte doet bij de politie. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 1 juli gevallen op lotnummer 1024528 bij VIP Bongerdstraat (Jan Linders). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze Jan Linders. 5 t/m 8 jul. - Kermis Ysselsteyn 5, 6 jul. - Limburgs kampioenschap handboog schieten 6 jul. - Vlooienmarkt, sporthal De Wetteling 7 t/m 11 jul. - Kindervakantiewerk Venray 3 juli 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 18