Gemeente Ven ray Elly van Dijck betrokken wethouder Afkoppelen regenwater buurt Etnalaan Open dag gemeentehuis geslaagd College maakt kennis met Numac Infodag De Gouden Leeuw Jaarboek Venray in cijfers 2008 Voorjaarsnota 2008 aangenomen Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 3 juli 2008 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden -■ r «vgSplIBPI Afgelopen maandag 30 juni startte het project Afkoppelen regenwater Etnalaan e.o., waarbij de gemeente het regenwater in het openbaar gebied afkoppelt van de riolering. Voorheen werd het schone regenwater in straatkolken opgevangen en via de riolering afgevoerd. Nu komt er in de berm een extra rioolstelsel, dat het mogelijk maakt het regenwater in de berm te laten infiltreren. De gemeente heeft ook de bewoners de mogelijkheid geboden om de afvoer van het regenwater bij hun woningen op dit systeem aan te sluiten. De positieve respons heeft ertoe geleid dat in dit project ook regenwater van veel woningen wordt afgekoppeld. Het project wordt uitgevoerd in de straten Feldberglaan, Etnalaan, Brennerlaan en Everestlaan. De totale werkzaamheden duren tot eind oktober. Per straat krijgen de bewoners tijdig bericht. Tijdens de werkzaamheden worden de straten opeenvolgend voor het verkeer afgesloten, met uitzondering van bestemmingsverkeer. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 27 fmnuwii iitiiiHi imilfliinVrikiiiiiiMiiii Zaterdag 21 juni ging het gemeentehuis open in het kader van de Dag van de Architectuur. Ruim 230 belangstellenden na men deel aan de rondleidingen. Vooral de markante elementen in het gemeentehuis, zoals de sfeer volle glas-in-loodramen, oude paneeldeuren, authentieke kloos tergangen en trappenhuizen in de ronde torens, leverden positieve reacties op van bezoekers. "De karakteristieke architectuur van het gemeentehuis is zeker de moeite waard en moet behouden blijven", aldus een bezoeker. Tentoongesteld "Koning David staat na al die jaren nog op precies dezelfde plaats", merkte een oplettende mevrouw op tijdens de rondleiding. Zij had eerder de originele foto's van het klooster uit 1958 van fotograaf Peter Swenker bekeken. Die foto's werden speciaal voor de open dag tentoongesteld in de publiekshal. Op een van deze foto's staat het beeld van Koning David op exact dezelfde plaats als nu, bij de achteringang (trouwingang) onder de open meta len trap. Oude foto's De digitale presentatie van oude foto's van Venray leverde ook ver schillende reacties van herkenning op. Zoals bijvoorbeeld een foto uit de jaren zeventig van de houten frituurkraam in Veltum van eigenaar Panken. Verschillende bezoekers bezochten op eigen gelegenheid ook de Engelse tuin, de crypte onder de kloosterkapel (huidige raads- en burgerzaal) en museum 't Freulekes- huus. De gemeente kijkt terug op een geslaagde en in prettige sfeer verlopen open dag van het gemeen tehuis. Elly van Dijck is op 16 juni aangesteld als wethouder Bestuurlijke vernieuwing en Leefbaarheid. Ook de herhuis vesting van de gemeentelijke organisatie en het Masterplan Brukske zitten in haar porte feuille. "Ik ben betrokken; zeker voor mensen die niet mee kunnen doen voel ik me verantwoordelijk. Niet alleen politiek, maar ook als mens." "Je inzetten voor de samenleving, zorgen voor elkaar, dat heb ik van huis uit meegekregen", zegt Elly van Dijck-Kersten. "Geboren in een dorp, in Holthees, weet je dat je alleen samen dingen kunt realiseren. Zo ben ik opgevoed." Zodoende was de huidige wethouder op de middelbare school al klassenvertegenwoordiger en lid van de leerlingenraad. Later, naast haar werk in de verloskamer van het ziekenhuis, was ze actief in het dagelijks bestuur van de peuter speelzaal in Venray. "En ik woonde net twee dagen in Smakt toen ik al werd gestrikt voor het school bestuur, met de portefeuille per soneelszaken." Van daaruit volgde de stap naar de dorpsraad en het dorpsradenoverleg. "In die periode ben ik lid geworden van de PvdA", vertelt Elly van Dijck. "Maar ik heb eerst mijn opleiding Arbeidsmarkt politiek/Personeelsbeleid afgemaakt voordat ik actief lid werd. Ik heb toen overigens wel een bewuste keuze gemaakt voor mijn eigen leefomgeving. De landelijke politiek is letterlijk te ver van mijn bed." Zorg en zorgen voor De politieke carrière van Elly van Dijck begon met het lidmaatschap van de raadscommissie Cultuur, Onderwijs en Sport. Bij de gemeen teraadsverkiezingen van 2002 stond zij bovenaan de lijst, als eerste vrouw. Binnen de gemeenteraad hield zij zich bezig met Maatschap pelijke diensten en, tot de verkiezin gen van 2006, met Stedelijk beheer, daarna met Stedelijke ontwikkeling. Elly van Dijck was toen overigens al, samen met Hassan Najja, kandidaat voor het wethouderschap. "We waren beiden geschikt, maar waren het erover eens dat op dat moment Hassan de kans moest krijgen", zegt zij daarover. Nu voelt zij zich nog beter voorbereid op haar taak, ondanks haar net nieuwe baan als personeelsmanager/adviseur bij Vie Curi, "de ideale combinatie van zorg en personeelswerk". Zij gaat beide banen nu parttime combineren. "Zorg en zorgen voor lopen als rode draad door mijn werk. Als wet houder krijgt mijn werk een meer publiek karakter." Portefeuille Haar portefeuille past bij haar, vindt de nieuwe wethouder. "Neem het Masterplan Brukske. Het is zo'n mooie wijk, kleurrijk en met een bij zondere sfeer, zo bleek ook tijdens het laatste Sol Festival. Het is nu nog een naar binnen gerichte wijk. Die willen we weer open maken, zodat je kunt zien wat voor pracht- wijk het is. Gebiedsgericht werken is ook daar een prachtig instrument om inwoners te betrekken bij het beleid. Met zijn allen alles overden ken om dingen in één keer goed aan te pakken. Communicatie verdient sowieso de aandacht bij elke over heid, dat kun je namelijk nooit goed genoeg doen. Wat mij betreft is alles bespreekbaar. Daarom besteden we ook binnen het gemeentehuis veel aandacht aan burgerparticipa tie." Over de herhuisvesting van de gemeentelijke organisatie: "Het bouwen van het gemeentehuis is niet mijn ding, wél de reden waaróm dat moet gebeuren. Vanuit mijn per soneelswerk weet ik hoe belangrijk goede arbeidsomstandigheden zijn." College Met haar portefeuille heeft de wet houder een vaak ondersteunende rol voor de andere leden van het colle ge van B en W. "Ik ben iemand van het proces; het team is belangrijk. Maar ik sla wel piketpaaltjes, ben recht voor zijn raap en helder. Ik verwacht met het college in goede sfeer te kunnen werken en sta voor de afspraken die het college maakt. Ik ben erg blij met deze kans, zou me anders blijven afvragen: 'hoe zou het zijn als...?'. De termijn is kort. Maar ik ben niet bezig met politiek bedrijven. Het werk moet worden gedaan, en daarvoor ben ik hier." Numac is gespecialiseerd in machineonderhoud en procesoptimali satie. De kracht zit in een uitgekiend concept van vakkundige mensen op de werkvloer, advies en software. Het internationaal opererend bedrijf heeft zijn hoofdvestiging in Venray. Aanleiding genoeg voor het college van Burgemeester en Wethouders om eens nader kennis te maken. B en W werden hartelijk ontvangen door de directie van de Numac Groep en Numac Nederland. Een zeer professionele presentatie toonde de historie en het heden van het bedrijf, en tot slot Numacs visie op de toekomst. Hierbij sprong onder andere het personeelsbeleid in het oog. Hoogwaardig Numac investeert continu in het menselijk kapitaal om hoogwaardig tech nisch personeel op MBO tot HBO/WO-niveau aan te trekken en voor het bedrijf en de sector te behouden. Tijdens een rondleiding kon het college zelf ervaren dat dit in de praktijk leidt tot een bevlogen, enthousiaste en betrokken cultuur in het bedrijf, de zogenaamde Numac-code. Dit is zelfs landelijk niet onopgemerkt gebleven, want Numac Nederland kreeg eind 2007 de Senior Power Prijs voor zijn inzet voor leeftijdsbewust beleid en het verhogen van arbeidsparticipatie van oudere werknemers. Partners Na afloop van het bezoek constateerde het college opnieuw dat het zeer waardevol is de partners van de gemeente beter te leren kennen. "We kunnen zo beter inspelen op wensen en behoeften van onze relaties. Een kennismaking als deze leidt tot meer onderling begrip en nog betere samen werking in de toekomst", aldus wethouder Lei Heidens. Wilt u het college ook uitnodigen voor een bezoek aan uw bedrijf of instelling, stuur dan een e-mail aan gemeente@venray.nl ter attentie van Mirjam Smit. Het statistisch jaarboek Venray in cijfers 2008 is gereed. In het jaarboek staat informatie over de Venrayse samenleving per 1 januari 2008, of zo recent als mogelijk. De cijfers in het jaarboek worden vanuit verschillende invalshoeken besproken. Tevens zijn de cijfers te vergelijken met die van voorafgaande jaren. Voorbeelden zijn de verdeling naar leeftijdsgroep, wijk, etniciteit of samenstelling van het gezin. Ondersteunen bij beslissingen Naast de bevolkingscijfers zijn er ook cijfers over het aantal woningen, werk inkomen, onderwijs, bodemgebruik, verkiezingen, cultuur recreatie, milieu en verkeer vervoer. Het jaarboek is bedoeld om het bestuur, beleidsmakers, bedrijven en instellingen, maar ook inwoners te ondersteunen bij het nemen van (beleids)beslissingen. Pocketuitgave De pocketuitgave van Venray in cijfers is vorig jaar een succes gebleken. De nieuwe versie van 2008 is gratis te verkrijgen in de publiekshal van het gemeentehuis. Het jaarboek is te vinden op: www.venray.nl Wonen Leven Feiten Cijfers Statistiek. Heeft u geen internet? Dan kunt u het jaarboek voor 10 euro verkrijgen bij de afdeling Publieksdiensten. Op 24 juni heeft de gemeente raad de voorjaarsnota 2008 vrijwel ongeschonden aangenomen. De nota dient als richtinggevend kader voor het uitvoeren van visies en beleid door het college van B en W. Tal van grote projecten worden de komende jaren uitgevoerd: - de bouw van de sport- en evenementenhal - de ontwikkeling van Veltum, het circusterrein en bedrijven terreinen - de verbouwing van het gemeentehuis - activiteiten in het kader van de Wet maatschappelijke onder steuning - het Masterplan Brukske - de gemeentelijke herindeling. Masterplan Brukske De raad vond het voorbarig om nu al een financiële reserve voor het Masterplan Brukske beschikbaar te stellen. De raad adviseerde het college de onderhandelingen voortvarend voort te zetten met als uitgangspunt: kosten in beeld, kosten verdeeld. Voorlopig blijven de middelen daarom in de algemene reserve zitten. Coffeeshopbei eid Daarnaast gaat het college op advies van de raad het coffeeshopbeleid aanscherpen nu op 1 juli het rook verbod is ingegaan. De verkeers situatie in de omgeving van de coffeeshops krijgt dan ook extra aandacht. Financiële kader Het college schets in de voorjaars nota ook de financiële kaders voor de komende jaren. Uitgaande van de verwachte loon- en prijsstijgingen, de woningen, inwoner- en leerlingen prognoses ziet het financiële plaatje van de komende jaren er positief uit. Tot en met 2011 verwacht het college overschotten op de begroting. De positieve trend zet zich voort in de meicirculaire, waarin staat aangegeven wat de gemeenten van het Rijk ontvangen. Na deze circulaire is de meerjarenbegroting tot en met 2012 sluitend. Op zaterdag 5 juli vindt er opnieuw een informatiedag plaats over nieuw bouwproject De Gouden Leeuw. In navolging op de goed bezochte infodag op 21 juni, volgt er een tweede moment waarop u zich uitgebreid kunt laten informeren over het project. Zaterdag 5 juli van 11.00 tot 15.00 uur bent u welkom op de bouwlocatie aan de Langeweg in Venray. Elders in deze Peel en Maas en op www.ongekendwonen.nl leest u er meer over.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17