Wisselbeker voor Daimy Lucassen Koester uw Monument Vakantiefotowedstrijd met prachtige prijzen Harry en Leny Beerkens een gouden paar '5 Ai.* ClaasSon«Fransol m HUIS AANKOPEN??? HULP NODIG!!! Een boerderij aan de Castenray- seweg 15 en 17 in Oirlo, gebouwd in het begin van de twintigste eeuw. Deze boerderij is verbouwd en bevat nu twee woningen. Deze boerderij ligt evenwijdig aan de weg. Een groot bijgebouw ligt er links achter, haaks op de weg. De verbouw van deze boerde rij is zodanig uitgevoerd dat het moeilijk is om de oorspronkelijke boerderij terug te vinden. Alle ramen zijn vervangen en gelijk vorm gegeven, ook de voordeuren zijn hetzelfde van uitvoering. De authentieke woning is de linker, de rechter woning is toegevoegd. Het authentieke woongedeelte heeft links en rechts van de voordeur een raam. Alle gevelopeningen rechts van raam in het midden zijn toevoegingen. Ook de dakkapel is een meer recente toevoeging. De ramen in de rechter zijgevel zijn zowel op de begane grond als op de verdieping, nieuwe toevoegin gen. In de topgevel tekent zich wel een gevelopening af, die ver wijst naar een hooiluik wat er ooit was. Ook de rechte ramen op de verdieping onder de kap duiden op een nieuwe vormgeving. De tweede woning was oorspronke lijk de stalruimte. Het bijgebouw loodrecht op de weg gelegen was schuur, dit wil zeggen, deel en tas- ruimte. De schuur is dwars inge deeld, en wordt daarom dwars deelschuur genoemd. De omvang is zo groot dat ook een gedeelte als stal ingericht kon worden. In de linker zijgevel van de boerderij is een groot recht eigentijds raam opgenomen. De dwars deelschuur heeft naast twee grote deelpoor- ten ook enkele betonnen stalra- rnen. Het dak is gedekt met gesmoor de verbeterde holle pannen. Bron bouwhistoricus W. Beelen. Namens SVM, G. Peters-ten Have, Jerusalem 7 in Venray, koesteruw- monument@kpnplanet.nl. LJ I jfq J| A MC Patersstraat 35 5801 AT Venray a nULI E111VI^^lilö Einfo@holtermans-vastgoed.nl V A S T G O E D T 0478-511800 of 06-53331412 Bel voor een vrijblijvend adviesgesprek. Honderdnegenentwintigste jaargang - week 27 - donderdag 3 juli 2008 Eerste ontmoeting op Venrayse kermis Twee hoofdprijzen van vakjury en lezers Peel en Maas Het was vrijdag tijdens Venray Muzikaal Totaal druk en gezellig in hartje centrum. Ook op de Grote Markt, war om 18.30 uur het kin derpodium van start ging. Onge veer 33 jonge artiesten stonden op het kinderpodium. Uiteindelijk ging om 20.30 uur de twaalfjarige Daimy Lucassen naar huis met de grote wisselbeker. In de stralende zon deed Anna bel van Casteren vrijdag de aftrap van het kinderpodium met een mooi gezongen lied. Het kinder podium was dit jaar een bonte show met een goede afwisseling van zang, muziek, playback en dans.Aparte en unieke acts waren dit jaar The Wild, een band uit Leunen en Sanne van Kessel, die aan het einde van haar gezongen nummer duiven liet uitvliegen. Het mag duidelijk zijn dat de jury van het kinderpodium, bestaande uit Anne-Christien Liebrandt, Irene Michiels en Sjoerd van Nies, een lastige taak had om al deze goede en verschillende acts op waarde te schatten. Daarom had de jury prijzen in drie categorieën te ver delen. De prijs voor beste zang ging naar Annabel van Casteren, de prijs voor beste muziek naar Fleur de Mulder en de prijs voor beste playback en dans naar de 'Dancing Girls' Anoek, Vera, Esther, Maryse, Loes en Lisanne. De aller beste act van de avond was Daimy Lucassen met het lied Big girls don't cry. Zij ontving de grote wis selbeker en mocht haar nummer nogmaals zingen voor het publiek op de Grote Markt. Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas hou den samen voor het zesde jaar op een rij een fotowedstrijd in de vakantieperiode. Stuur een afdruk van uw leukste vakan tiefoto in en u maakt kans op een van de vier weekprijzen of een van de twee hoofdprijzen, een jaar lang gratis fotografe ren en een digitale camera ter waarde van 200 euro. Naast de prijs van de vakjury is er ook dit jaar weer een publieks prijs. Vakantiefoto's zijn er te kust en te keur. De smaak verschilt, maar over een ding is iedereen het eens: het blijven tastbare herinneringen aan een weekje strand, shoppen in London of Parijs, of genieten van de natuur in Bretagne, de Rocky Mountains of de safari in Afrika. Welnu, stuur uw allermooiste vakantiefoto in en ding mee naar de vier weekprijzen en de twee hoofdprijzen die door Combi Dom Melskens en Peel en Maas beschikbaar zijn gesteld. Wat kun je nu eigenlijk winnen? Bij deze wedstrijd horen natuur lijk leuke prijzen, beschikbaar gesteld door Combi Dom Mels kens en uitgeverij/boekhandel Van den Munckhof, beide in Venray. Er worden vier weekprijzen verge ven: namelijk op de donderdagen 17, 24 en 31 juli en 14 augustus. De inzender van de mooiste foto krijgt een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waar debon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en 100 gratis afdrukken op het formaat 10x15 centime ter bij Dom Melskens. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijs winnaars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee naar de hoofdprijs die op Opnieuw ligt de Venrayse kermis aan de basis van een gouden bruiloft. Op 1 augus tus 1954 zag Harry van Tontje van Driek Kien (grootvader Beerkens riep in de cafés de kiengetallen om) Leny Hesen uit Horst. Zij was met de bus samen met zus Lies naar de kermis gekomen. En het was liefde op het eerste gezicht. Op 11 juli vieren Harry en Leny Beerkens in 't Pelgrimshuis in Smakt hun vijftigjarige brui loft. Verslaggever Jan Leijsten zocht het bruidspaar op. Na hun ontmoeting volgde bij Siebers de kolenboer de eerste zoen. Die beviel zo goed dat Harry de volgende zondag naar Horst toog waar Leny haar kersverse geliefde al opwachtte. Na een ver kering van vier jaar zegende begin augustus 1958 kapelaan Theunis- sen in de St. Lambertuskerk in Horst het huwelijk in. Waarna in zaal Van Heijster het bruiloftsfeest werd gevierd. Het prille paar betrok een nood woning aan de Maasheseweg 41A die van Harry's ouders was. "We woonden er fijn en tevreden", zegt Leny. "Onze dochter Ans is er geboren." Harry werkte zich gelei delijk op van timmerman tot uit voerder bij Bruns en Bonke. "We hebben wat afgebouwd", vertelt hij."Zoals het Frans Maas inVenlo en zestig woningen in Veltum." Naast de huishoudelijke taken, sprong Leny bij menig gezin in als hulp en ze werkte bij de Wolco. Begin jaren zestig werd er zelf een huis gebouwd aan de Bos weg IA. Het ruwe werk leverde een aannemer, maar de afwer king namen Harry en zijn vader voor hun rekening. Zo ging ooit 's avonds om half twaalf de vlak in de nok en werd het richtfeest gevierd. Eenmaal gesetteld in de nieuwe woning kwam er meer tijd voor zijn grote hobby, de vogel- sport. In ruime volières werden wel driehonderd vogels van aller lei pluimage gehouden. Zeventig broedkastjes stonden garant voor aanvulling totdat Harry longklach ten kreeg. "Heb je vogels", vroeg de longarts. Na een bevestigend antwoord kreeg hij een dringend advies de vogels van de hand te doen. Binnen drie maanden zegde het echtpaar hun vrolijke fluiters vaarwel. Nu hebben ze in de ruime tuin nog een volière en is Harry alweer 12,5 jaar penningmeester van de 'Gevleugelde Vrienden' in Wanssum. Zeven jaar geleden kocht het paar een appartement in het Jerusalem-complex. Vijf jaar woon den ze er 'boven de palen'. Toen een woning aan Penningkruid te koop stond, sloegen ze direct toe. Ze hebben geen moment spijt gehad van de verhuizing want de vogels, de vijver en het gazon dra gen bij aan veel buitenplezier. Leny heeft buiten het werk in het gezin veel bij tuinders gewerkt. Jarenlang heeft ze asper ges gestoken. "Het was hard wer ken en de kinderen waren nog klein. Toch hebben we aan de Bosweg mooie jaren gekend." De zoons John en Peter maakten het gezin compleet. Direct na de oorlog is Harry met andere Venrayse kinderen in Engeland op herstel geweest. En om verder aan te sterken verbleef hij in het Zuid-Limburgse Wij lre in het gastgezin van de familie Brand, van de bekende bierbrouwerij. Met open auto reden ze door de landerijen. Als de brouwer met de kinderen een uitstapje maakte, dan riep moeder Brand steevast 'geef de kinderen geen bier', zo herinnert Harry zich met pretoog jes nog. Toen moeder Beerkens halverwege de lange vakantie haar zoons Harry en Martien opzocht, was er geen houden meer aan. Hoe goed ze het ook hadden in Wijlre, het tweetal ging mee terug naar Venray. In 1952 verliet Harry met een diploma de Ambachts school. Hij ging als timmerman aan de slag bij Houwen Jan in Oirlo waarbij hij de basis voor zijn loopbaan in de bouw legde. Leny is de spil in huis waar kinderen en kleinkinderen graag vertoeven. Het volksdansen en het maken van hobbykaarten zijn voor haar vaste ontspanningsbe zigheden. Iedere maandagmid dag gaat ze met zus Truus naar de Hoge Beek om bij 'ons Lies' de familiebanden intact te houden. De echtelieden computeren ook samen met soms steun van zoon John of kleinzoon Jan. Harrie gaat al zo'n dertig jaar niet meer naar SV Venray. Maar het Nederlands elftal kan hem via de tv nog wel bekoren. Het paar Het gouden bruidspaar Harry en Leny Beerkens. heeft nog geen hulp nodig en kan het huishouden zelfstandig run nen. Zelfs het lappen van de grote ramen is bij Leny in goede han den. De boodschappen worden samen met de auto gehaald. Nu de kleinkinderen groter zijn, komen ze niet meer zo vaak logeren. De twaalfjarige Mangesh van dochter Ans liet zich bij de laatste logeer partij ontvallen: "Oma, vijftig jaar getrouwd. Hoe houden jullie het vol?". Dit blijkt nooit een pro bleem te zijn geweest, zodat op vrijdag 11 juni het gouden feest gevierd kan worden.Tussen 15.00 en 17.30 uur is er een gezellig samenzijn in 't Pelgrimshuis waar familie, vrienden en bekenden van harte welkom zijn. donderdag 28 augustus bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs is een jaar lang gra tis fotograferen tot maximaal 420 afdrukken van 10x15 centimeter. Deze hoofdprijs wordt door de vakjury, Theo Clabbers van Combi Dom Melskens en Henk Lammen, journalist/fotograaf van Peel en Maas, bekendgemaakt. Daarnaast is er dit jaar voor de tweede keer een publieksprijs. De lezers van Peel en Maas kunnen aan het einde van de fotowedstrijd uit een aantal vooraf geselecteerde foto's, die worden gepubliceerd in Peel en Maas en op de website van Van den Munckhof, kiezen wie de publieksprijs wint. De winnaar krijgt een prachtige digitale came ra ter waarde van 200 euro, even eens beschikbaar gesteld door Combi Dom Melskens. De win naar van de publieksprijs wordt op donderdag 4 september in Peel en Maas bekendgemaakt. In tegenstelling tot vorig jaar kunnen nu alleen afdrukken van foto's worden ingeleverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat in Venray. Iedere inzender mag ten hoogste drie foto's inzenden. Bij de foto('s) wel naam, adres, woonplaats en tele foonnummer (eventueel mobiel) vermelden, zodat we altijd met u contact op kunnen nemen. De aangeleverde foto's moeten mini maal 10x15 centimeter en maxi maal 20x30 centimeter zijn bij een Deze bijzondere foto van Arnold Holt uit Meerlo was vorig jaar genomineerd voor de publieksprijs. resolutie van minimaal 300 dpi. SPELREGELS 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moeten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter bij een resolutie van minimaal 300 dpi zijn. 3) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdor ganisatie kan naderhand het origi neel opvragen ter controle. 4) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoon nummer te zijn ingevuld 5) De uitslagen van de weekprij zen staan op de donderdagen 17, 24 en 31 juli en 14 augustus in Peel en Maas. De hoofdprijzen worden op de donderdagen 28 augustus en 4 september bekend gemaakt 6) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs 7) De prijzen zijn niet inwissel baar voor geld 8) Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd 9) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 10 augustus. 10) Inleveren van foto's kan alleen bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat. 11) Inzenders geven toestemming tot het plaatsen van hun vakantie foto in Peel en Maas 12) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd 13) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. Man mishandeld Een 23-jarige man uit Houten is in de nacht van zaterdag op zon dag aangehouden op verdenking van mishandeling van een 21-jari- ge man uit Oostrum in discotheek The Zenith. Het slachtoffer werd door de EHBO behandeld aan zijn oogletsel. Een 19-jarige vriend van de verdachte, eveneens uit Hou ten, was het niet eens met die aan houding. Toen hij zich opstandig gedroeg en de politie uitschold, werd hij ook gearresteerd door de politie. - z Ulflt (U ZSLv WWW jekungn.1 www.claasson.nl AANKOOPBEGELEIDING ADVIES IN ONROEREND GOED MAAS EL EN ZONWERINGEN Voor alle soorten binnen- en buitenzonwering Voor meer informatie: 0478 515010 of 06 53768080 of mail ons: info@elaasson.nl Vouwgordijnen Rolgordijnen rsj Shutters Z Horsystemen Jaloezieën Lamellen Ci Sereens Rolluiken Markiezen M Roldeuren/ o Garagedeuren Knikarmsehermen Qi

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15