Venray opent tegen OJC Rosmalen Indeling hoofdklasse zaalvoetbal Geslaagd tennistoernooi TV Ysselsteyn Geslaagd minitoernooi TC Venray "Vele handen maken licht werk" Jeugd kampioenen TC Rodhe Jongens TC Rodhe Limburgs kampioen r t 1 Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 26 juni 2008 - Pagina 22 Dubbeltoernooi TC Venray van den munckhof www.vandenmunckhof.nl Manual Venray PC St. Jan PC Jumpers PC Nobel Paardensport vereniging Ysselsteyn SVV veteranen TC Rodhe trots op nieuw tennispark Zaterdag strijd om masterstitel Zuid-Nederland Tennisclub Venray houdt op vrij dagavond 4 juli in samenwerking met Auto Lenders uit Venray, de plaatselij ke KIA-dealer, de eerste editie van het KIA Mixed Doubles toernooi. Zoals de naam van dit toernooi al dat vermoe den worden de wedstrijden in mixed vorm afgewerkt. Inschrijving staat open voor leden van Tennisclub Ven ray en dient te geschieden per koppel. Het tennispark van Tennisclub Venray is deze avond in een speciaal KIA jasje gestoken worden; er worden diverse KIA modellen getoond worden en het is zelfs mogelijk om met de beste gra- veltennisser ter wereld, Rafael Nadal, op te foto te gaan. Men heeft namelijk beslag weten te leggen op een levens grote standee van deze tennisser. Auto Lenders timmert overigens flink aan de weg als KIA-dealer en boekte de afgelopen maanden een geweldig resultaat door als één na beste verko per van KIA auto's in Nederland te ein- digen.Als de eerste editie van het KIA Mixed Doubles toernooi een succes is, wordt het toernooi waarschijnlijk een jaarlijks terugkerend fenomeen en wellicht ook groter worden van opzet. Naast gezelligheid zijn er deze avond prijzen te winnen. Inschrijven kan via www.tennisclubvenray.nl. IV Het jaarlijkse familie/vrienden toer nooi wordt gehouden op zondag 29 juni op het terrein van atletiekvereni ging Venray. Het toernooi duurt van 9.30 tot 16.00 uur. Voorafgaand aan dit toernooi wordt er op zaterdag avond vanaf 19.30 uur in wijkgebouw 't Stekske een receptie gehouden voor de kampioenen van het afgelo- oen seizoen. Venray maakt op zondag 7 sep tember zijn rentree in de hoofd klasse B met de uitwedstrijd tegen OJC Rosmalen. Beide clubs troffen elkaar nog nooit eerder in compe titieverband. Twee jaar geleden promoveerde OJC Rosmalen via de nacompeti- tie naar de hoofdklasse, waarin het ondermeer Venray uitschakelde. Na het 2-3 thuisverlies ging Venray op 28 mei 2006 kansloos met 6-0 onderuit bij de Brabanders die afgelopen sei zoen als elfde eindigden. De andere wedstrijden op de openingsdag zijn: DESK-Schijndel, Deurne-JVC Cuijk, EW-Dijkse Boys, Gemert-Meerssen, Longa-Papendrecht en UNA-Baronie. In de tweede speelronde op 14 september speelt Venray voor eigen publiek de Limburgse derby tegen EW uit Echt. Op 21 september gaat Venray op bezoek bij UNA. De club uit Veldhoven eindigde afgelopen sei zoen als tweede. Op 28 september wacht thuis de derby tegen regerend kampioen Deurne. Na de uitwedstrijd tegen Baronie in Breda op 5 oktober speelt Venray twee keer op rij thuis. Op 12 oktober het immer beladen duel tegen Dijkse Boys uit Helmond en op 26 oktober is JVC Cuijk te gast op DeWieën. Het programma van de eerste com petitiehelft: 7 sep. OJC Rosmalen-Venray 14 sep.Venray-EW 21 sep.UNA-Venray 28 sep.Venray-Deurne 5 okt. Baronie-Venray 12 okt. Venray-Dijkse Boys 26 okt. Venray-JVC Cuijk 2 nov. Meerssen-Venray 9 nov. Venray-Papendrecht 16 nov. Schijndel-Venray 30 nov.Venray-DESK 7 dec. Longa-Venray 14 dec. Venray-Gemert Na de landelijke divisies heeft de KNVB ook de indeling van de hoofdklasse en de lagere klas sen in het zaalvoetbal bekend gemaakt. Net als afgelopen sei zoen telt de hoofdklasse twee Venrayse teams. SV United neemt de plaats in van het naar de eerste divisie gepromo veerde Lake Valley. Daarnaast komt het tweede team van SV Venray (voor heen TV/Sportijn) op dit niveau uit. Acht van de veertien teams zijn in de hoofdklasse blijven staan. FCH degradeerde vrijwillig uit de eerste divisie. De hoofdmacht van de Heer- lense club neemt de plaats van het tweede team in dat in de hoofdklasse stond. Uit de eerste klasse promoveer den De Gastronoom en SV United (IA),FC Geleen-Zuid (lB),FCTumudo en ZWVaals/ZeRa (1D). Hoofdklasse E Altweerterheide 2 (Weert) Amicitia 2 (Montfort) FC Geleen Zuid (Geleen) FCH (Heerlen) Fermonia Boys 2 (Roermond) FSG/Ben Mesters 2 (Heerlen) De Gastronoom (Neer) Haelen (Horn) De Kilo (Berg enTerblijt) Schaesberg (Landgraaf) FCTumudo (Maastricht) SV United (Meerlo) ZWVaals/ZeRa (Vaals) SV Venray 2 (Venray) Eerste klasse A Altweerterheide 3 (Weert) ZW Beringe (Helden) 't Brökske (Nederweert) BZW (Swalmen) Gallus/Café de Tijd (Venray) Klein Arsenal ZW Leunen (Venray) Panningen (Helden) Reuver (Reuver) TFH/Select Logist. 2 (Helmond) Tornado (Swalmen) Venrode (Venray) SV Venray 3 (Venray) ZVCO (Overloon) Afgelopen week is op de banen van Tennisvereniging Ysselsteyn het 15e Keijsers-Manders Open Dorpen Toer nooi gespeeld. Opgestart vijftien jaar geleden met een gezelligheidstoer- nooi tussen leden van de diverse ten nisverenigingen uit de regio Venray, die deelnamen aan de dorpencom petitie, is het toernooi intussen niet meer weg te denken uit de Venrayse tenniskalender. Ondanks het EK-voet- bal was het toernooi met 140 inschrij vingen wederom maximaal bezet. Omdat het toernooi voor de vijftiende keer werd gespeeld kregen de 120 deelnemers van de sponsor een t-shirt aangeboden. De uitslagen: Dames dubbel 8:1. Karin van Dijck en Jolanda Swinkels, TV Ysselsteyn 2. Petra van Dijck en Monique Strijbos, TV Ysselsteyn Gemengd dubbel 7: 1. Josje Geurts en Ton Marcellis, TV Ysselsteyn 2. Riek Cox en Servie Huibers, TV 't Löbke Swolgen Dames dubbel 7:1. Karin van Neer ven en Miranda de Wit, TV Ysselsteyn 2. Riek Cox en Els Deenen, TV 't Löbke Swolgen Heren dubbel 7: 1. Paul en Tom Maassen, TV Apollo '69 Sevenum 2. Jan Arts en Sef Schober, HTC Horst Heren dubbel 6:1. Lou Gillissen en Wim Verschuyten, TC Rohde 2. Bart Bovee en Bram Karis, TV Apollo '69 Sevenum Gemengd dubbel 5: 1. Daniëlla Altink en Jan Droessen, TV Ysselsteyn 2. Kathelijn enTwan de Wit,TV Yssel steyn Dames dubbel 5: 1. Hannie Arts- Maessen en Gonny Peelen-Barkhof, HTC Horst 2. Esther Kursten en Cor- rie van de Water,TV 't Löbke Swolgen. Brigette is met paard Tsarina naar een dressuur in St. Antonis geweest. Zij behaalde met 435 punten een vijfde plaats in de klasse Z2. Karin Winnen behaalde met haar paard 192 punten en mocht een tweede prijs op halen van de klasse L2. Petra van Dijck is ook met haar paarden naar St.Anto nis geweest. Ze behaalde met Webster een eerste plaats en een tweede prijs met Unbelivia. Deze paarden start ten ook in de klasse L. Rick Janssen heeft met Time Out deelgenomen aan een springwedstrijd in Asten. Na een mooie eerste ronde werd ze in de bar rage fraai eerste. De zussen Jeurissen hebben deel genomen aan springwedstrijden in Asten en Geldrop. In Asten won Katja Jeurissen in de categorie B metWinny en verder behaalde ze in deze catego rie nog de derde prijs met Venny. Iris Jeurissen behaalde de vijfde prijs met Kidola in de categorie L. In Geldrop won Katja Jeurissen de categorie L met Roadster. Iris Jeurissen behaalde de zesde prijs met Tirana in de cate gorie M. PC Nobel heeft een selectie voor pony's gehouden op het terrein van Meerlo. Luca de Rijck behaalde in de tweede proef met haar pony Hol- landa S in de klasse CM1 een eerste prijs met 203 punten. Verder behaalde ze met pony Dempsy Diamond in de klasse DM1 twee keer een vierde prijs met 189 en 197 punten. Klinkte de Rijck won met pony Omira in de klasse DEZ2 de tweede proef met 256 punten. In Asten is een springwedstrijd gehouden. Tamara Klaassen werd vijf de met Vencie in de klasse L. Programma zaterdag 28 juni Kevelaer-SW 15.45 Afmelden uiterlijk donderdagavond bij H Hanen via telefoon 06-2861 2446 TC Venray heeft het jaarlijkse mini- van hen zijn pas dit jaar gestart met 3/4 toernooi gehouden.Tachtig kinde- tennissen. De winnaars van de pou- ren van verschillende verenigingen uit les mogen zich aanmelden voor de de omgeving speelden partijen in hun Limburgse kampioenschappen. Deze leeftijdsklasse. Voor de meeste kinde- worden gehouden op hetTCV park in ren was dit hun eerste toernooi. Veel het weekeinde van 6 en 7 september. De leden van TC Rodhe helpen actief mee aan de realisatie van het nieu we tennispark in Venray. Als alles volgens plan verloopt, opent tennisclub Rodhe nog in september van dit jaar haar nieu we tennispark in Venray. Nadat in 2003 bekend werd dat TC Rodhe het huidige park in Landweert op termijn zou moeten verlaten, ging na jarenlang touwtrekken uitein delijk de kogel door de kerk. "Het heeft veel moeite gekost, maar we zijn heel trots op het tennispark dat we zullen krijgen. Met dank aan al die leden die zich enorm inzetten voor de realisatie er van", zegt voorzitter Thom Spee van TC Rodhe. Met enige weemoed zullen de leden van TC Rodhe later dit jaar afscheid nemen van hun huidige tennispark in de wijk Landweert. De bijna 400 leden, verdeeld over senioren en jeugd, slaan naar alle tevredenheid hun balletje. Saamhorigheid en gezel ligheid zijn het credo bij de 27 jaar oude Venrayse tennisvereniging.Maar het park is niet meer van deze tijd. De banen zijn afgeschreven, het clubhuis oud. Desondanks zijn we een bloei ende vereniging", aldus Thom Spee. In 2003 werd het tennispark, dat wordt gehuurd doorTC Rodhe, door de eige naar verkocht aan projectontwikke laar Adriaans-Van Bussel in Helmond. Wat volgt is een steekspel tussen de drie betrokken partijen (gemeente Venray, projectontwikkelaar en ten nisvereniging) over de aanleg van een nieuw tennispark. Spee: "Volgens een eerder onderzoek van de gemeente eind jaren 90 zouden we als tennisver eniging genoeg hebben aan een park met vier banen. Zonder verlichting en clubhuis. Dat zou betekenen dat we als groeiende club ten dode zou den zijn opgeschreven. Met 400 leden hadden we minstens zes banen nodig. Inclusief verlichting en clubhuis." Een enquête onder de leden wijst uit dat die in dezelfde buurt wil len blijven tennissen. Dat blijft dan ook de rode draad in een zoektocht naar een nieuwe locatie die wordt gevonden op de hoek Bosweg/Paul Burgmanstraat. Een 1,12 hectare stuk grond waarmee de gemeente Venray uiteindelijk akkoord gaat. De plan nen voor het nieuwe park worden door TC Rodhe gepresenteerd, maar tot ongenoegen van Spee keurt de gemeenteraad het plan af en staat de gemeente Venray niet borg voor de financiële risico's. "En dat was voor de stichting Sport Waarborgfonds wel een eerste vereiste om ook garant te staan voor een deel van de investering. In feite waren we weer terug bij af", concludeert Spee. Hij kan een betoog van uren afvuren, maar wenst nu de realisatie van het nieuwe tennispark bijna is afgerond, niet met modder te gooien. "Laten we het er op houden dat we enorm teleurgesteld zijn in de gemeente Venray. Venray pretendeert het sportbeleid hoog in het vaandel te hebben staan, zeker met het oog op het nieuwe beleid dat wordt ont wikkeld. Helaas hebben wij dat niet zo mogen ervaren. Na lang onderhan delen was het Sport Waarborgfonds bereid om voor een aanzienlijk bedrag borg te staan, waardoor we onze plan nen toch kunnen realiseren. Samen met de projectontwikkelaar, die ons financieel enorm heeft gesteund, zijn we er uiteindelijk toch uitgekomen." De preses kijkt maar al te graag vooruit naar het moment dat in sep tember het nieuwe tennispark in gebruik wordt genomen. Het hart vormt het clubhuis in de vorm van een boot, waarbij twee terrassen uitzicht bieden op de zes verlichte banen. All-weatherbanen van het type smashcourt met de speeleigenschap- pen van gravel. Dat betekent dat onze leden voortaan twaalf maanden per jaar kunnen tennissen.' De con touren van het park zijn al duidelijk zichtbaar. De 'boot' staat al bijna en de grond waar de zes banen komen te lig gen, is al afgegraven. Thom Spee prijst de betrokkenheid van de leden als de zelfwerkzaamheid ter sprake komt. "De bereidwilligheid van de leden om de handen uit de mouwen te steken is enorm. Zo'n 120 vrijwilligers hel pen mee om het park te realiseren en daarmee de kosten te drukken. Er is een bouwploeg, mensen die zorg dra gen voor het onderhoud, de elektrici teit, de bestrating en de inrichting van de kantine. Vele handen maken licht werk. Het geeft ook het saamhorig heidsgevoel tussen de leden aan. Maar dat is eigenlijk iets wat we al lang wis ten. Vele clubs kampen met een tekort aan vrijwilligers, daar hebben wij gelukkig geen last van. Bij alle activi teiten nemen vijftig procent of meer van de leden deel. Dat is ongekend. De afgelopen twee jaren hebben we de bar in eigen beheer. Die draait op 30,40 vrijwilligers die er voor zorgen dat het clubhuis iedere dag open is." Als het nieuwe tennispark in septem ber operationeel is.gaatTC Rodhe ook een andere koers varen."We zijn bezig met een nieuw jeugdbeleid waarin het prestatieve tennis meer aandacht gaat krijgen. Zonder dat dit ten koste gaat van de gezelligheid binnen de club. Want TC Rodhe heeft vooral ook een sociale functie met activiteiten buiten het tennis." Spee kan niet wachten voordat de eerste ballen op het nieuwe sport park worden geslagen. "We zijn heel blij, heel tevreden wat er straks komt te liggen. Trots ook dat we alles in eigen beheer hebben kunnen uitvoe ren. Het wordt een mooi park in een rustige, bosrijke en vooral prachtige omgeving." Op de nieuwe website van TC Rodhe staan alle activiteiten: www. tcrodhe.nl De externe KNLTB tenniscompeti- tie voor jeugdteams is voor TC Rodhe uiterst succesvol verlopen. Op de zondag werden drie teams kampioen, te weten één jeugdig seniorenteam en twee jeugdteams en op woens dag werd een jeugdteam ongeslagen kampioen. Het herenteam op zondag in de zevende klasse, bestaande uit Maikel Loonen, Tom van der Weiden, Jesper Houwen en Jeffrey Loonen deed voor het eerste jaar mee bij de seniorenteams. En niet zonder succes. Het team behaalde met een klinkende overwinning (6-0) in Bergen de eerste plaats in de landelijke competitie. Het jongensteam bestaande uit Stephan Badr, Meivin Alards, Roy Verlinden en Glenn vanVeghel speelde in de derde klasse van de landelijke competitie voor de jeugd. Dit team wist de com petitie op het eigen tennisveld suc cesvol af te sluiten en behoort vanaf nu ook tot de kampioensteams. Het gemengde team t/m 17 jaar bestaan de uit Emmely Cornelissen, Karlijn Ruijs, Floor Smits Micky Ponjee en Sidney Loonen kon zich de voorlaat ste speeldag al kampioen noemen. Desondanks sloten ze de laatste com petitiedag af met een klinkende 5-0. Ook dit team mag zich dus met recht een kampioensteam noemen. Op de woensdag is het team t/m jongens 12 jaar bestaande uit Sjors Arts, Pim Beer- kens,Thomas Ebben enWessel Lamers kampioen geworden in de 2e klasse door een 6-0 zege op Leunen VH. Meer informatie over deze kam pioenteams kunt u terugvinden op www.tcrodhe.nl Sportnieuws info Afgelopen competitie is het jongensteam tot en met 14 jaar van TC Rodhe, bestaande uit Daan van Daelen, Daan Bruijsten, Daan Hendriks en Stan Deeks, kampi oen geworden in de eerste klasse van regio zuid. Op het eigen tennispark hebben de jongens van TC Rodhe tegen TC Orient uit Sittard, de andere kampi oen van de eerste klasse in Limburg, de Limburgse titel gepakt door een 3-3 gelijkspel. Na de enkels gingen de jongens met een 2-2 stand de dubbels in. Aangezien dat TC Rodhe een enkel met 2-0 gewonnen had en de andere drie partijen de volle drie sets hadden geduurd, was er een lichte voorsprong van een set voor het team van Rodhe. De eerste dubbel ging helaas in twee sets verloren voor de gladiatoren uit Venray. Alles kwam nu dus neer op de laatste dubbel. Gesteund door het vele publiek en hun teamgenoten haalden de jongens van Rodhe de eerste set binnen. Één set nog verwijderd van het kampioenschap begon de span ning hoog op te lopen en begonnen de armpjes wat zwaarder te worden. Gaandeweg de tweede set werd ech ter al snel duidelijk dat Rodhe dit niet meer ging afgeven en met een paar formidabele passeerslagen konden de jongens de winst binnen halen. Het was een terechte maar zwaarbevoch ten overwinning. Als winnaar van het Limburgse kampioenschap heeft TC Rodhe de eer om op zaterdag 28 juni de Masters van Zuid Nederland te organiseren op het park aan de Smakterveldweg. De kamoioenen van Oost Brabant. Mid den Brabant,West Brabant en Limburg zullen dan strijden om de titel Master van Zuid Nederland. Zaterdag begin nen om 10.00 uur de halve finales en vanaf 14.00 uur worden de finales gespeeld. Meer informatie over deze dag kunt u vinden op de site van ten nisclub Rodhe www.tcrodhe.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 22