Rowwen Hèze schildert voor ProminentenKunst Venrayse bedrijventerreinen criminele hotspot Jong Arcen wint Rollebol'08 DE GOUDEN LEEUW rz 1 Info dagen 21 jun 5 juli PEEL EN MAAS TRENDVIJVERS trendvijvers.nl JOURNAAL 11.00- 15.00 uur Locatie: Langeweg (op de bouwlocatie) PEEL EN MAAS Rowwen Hèze ging professioneel en ijverig aan het werk. Anne Haeyen is op de achtergrond onder de indruk van het geweldige resultaat. Bedrijventerreinen streven naar certificaat Keurmerk Veilig Ondernemen Op bedrijvenpark Smak- terheide zijn voornamelijk logistieke dienstverleners, transportbedrijven en desig ners van hoogwaardige pro ducten gevestigd. Een paradijs voor dieven. Keizersveld, het bedrijvenpark gevestigd aan de andere kant van de Maashe- seweg, telt ruim 84 bedrijven van gemêleerde aard en heeft meer last van baldadigheid en kleine criminaliteit. Ieder bedrijvenpark behoeft een eigen vorm van veiligheid. Aan de ene kant van de weg worden autowielen gesto len, ramen ingegooid, terwijl aan de andere zijde volledige aanhangers verdwijnen en de aanwezigheid van som mige chauffeurs voor ernstige overlast zorgt. Het platform Beveiliging Bedrijven terrei nen Venray wil het criminelen zo moeilijk mogelijk maken. Op 23 juni vindt de audit voor het certificaat Keurmerk Veilig Ondernemen Bedrijventerrei nen plaats. Het platform Beveiliging Bedrij venterreinen Venray bestaat uit vertegenwoordigers van de onder- nemersverenigingenSmakterheide en Keizersveld, gemeente, politie, brandweer, collectieve beveiliger, parkmanagement Venray en ver tegenwoordigers van de onder nemers Witte Vennen en de Hulst. Om structuur aan te brengen in het thema veiligheid maken zij gebruik van het keurmerk Veilig Ondernemen Bedrijventerreinen, waarbij ze worden begeleid door MKB Limburg. Alle ondernemers op de vier bedrijventerreinen hebben een veiligheidsenquête in mogen vullen. Dit heeft geresulteerd in een veiligheidsanalyse op basis van hun eigen bevindingen. Het platform heeft bepaald welke maatregelen op organisatorisch en strategisch niveau in de maat- regelenmatrix meegenomen zul len worden, waar tevens ook een eigenaar voor is aangewezen. Deze aanpak moet leiden tot een gestructureerde aanpak en tot een succesvolle audit op 23 juni. Al SPIEGELING Bedrijven op Smakterheide worden veel 'gehit', zoals dat heet. Met andere woorden: er vindt veel criminaliteit plaats. De reden is de ligging van het industrieterrein, zegt Cor van Duijvenbode, voor zitter van Ondernemersvereniging Smakterheide. "Logistiek gezien kunnen wij ons geen betere loca tie wensen. Tussen Düsseldorf en Eindhoven en Nijmegen en Roer mond in. Echter wat voor ons 'goed' is, is voor criminelen ook 'goed' terrein. Kleine criminaliteit komt voor in alle maten. Triest, maar het gebeurt. Het zijn kleine dingen die een zeer klein percen tage uitmaken van alle 'criminele' activiteiten. Ramen intikken en een bedrijf leeghalen, auto's ste len, een vrachtwagenchauffeur die wordt 'vergast', terwijl ondertus sen zijn oplegger wordt afgekop peld. Dat zijn zwaardere feiten. Het is heel simpel: een industrie terrein met meer dan 3000 mede werkers is de afspiegeling van een dorp. Intern gebeuren incidenten, maar die kun je eenvoudig aan pakken door een betere beveili ging. Extern gezien, en dat is een veelvoud hiervan, is dat een ander vraagstuk. Als er iets te halen valt in dat dorp komt men het van bui tenaf halen. Dat moeten wij zien tegen te houden." Venray is een criminele hotspot. TAPA, een organisatie van bevei ligingsprofessionals en partners van logisitieke bedrijvende onder nemingen, houdt het aantal inci denten bij. Leden van deze orga nisatie monitoren op mondiaal niveau waar criminele activiteiten zich afspelen. Cor van Duijvenbo de vertelt teleurgesteld dat Venray tot de top 5 behoort. "Op mondi ale schaal! Afrika staat op num mer 1 als regio, daar vallen doden, Zuid-Engeland op twee en helaas volgt de regio Noord- en Midden- Limburg met Venray daarin dan al. In het systeem worden incidenten met een 'hit' aangegeven. Nou, bij ons barst het er van!" Dit is één van de problemen die het Parkmanagement gaat aanpak ken. Waarom behoort Venray meer in de hotspot en een industrie terrein als Venlo Trade Port niet? "Industrieterreinen daar hebben een grotere sociale controle. De vestiging van een drive-in restau rant aan de ingang van een bedrij venpark vergroot de beweging in de avonduren. Er rijdt meer surveillance rond, de terreinen beschikken over een beter wegen stelsel en verlichtingsnetwerk. Wij zijn eens een avond over het terrein gelopen en dan vallen de knelpunten op. Weinig licht, geen hond te bekennen. En dan zijn wij als werknemers en onderne mers ook best laks als het gaat om poorten, deuren en ramen sluiten. Meer opletten dus en meer facili teiten om de basisaspecten veilig heid te ondersteunen." Ook het ondersteunen van het beveiligingscollectief zal zeker een verbetering geven. "Gezamen lijk zullen we met de ondernemers de veiligheid moeten aanpakken en streven naar integrale veilig heid. De criminelen zijn georga niseerd. Als ondernemers zullen we ons ook beter moeten gaan organiseren. Ondernemers zullen zich zoveel mogelijk moeten gaan aansluiten bij de collectieve bevei liging. Dit levert zelfs premiever lagingen op bij verzekeringen. En dat scheelt enorm in de uitgaven die ondernemers moeten maken." GEZAMENLIJKE AANPAK Parkmanager Birgit Kainama hoopt de gezamenlijke aanpak van diverse vraagstukken uit te breiden naar andere bedrijventer reinen in Venray. "Er is uit de hui dige samenwerking gebleken dat ondernemers door het bundelen van krachten veel meer kunnen bereiken. Naast het thema veilig heid hebben we al samen met de ondernemers successen gescoord op het gebied van verkeersveilig heid. Ook houden we ons bezig met bewegwijzering - een abso lute noodzaak -, infrastructuur oftewel de roll-out van glasvezel bekabeling op de Venrayse bedrij venterreinen. Vanuit het platform hebben zich nu vier werkgroepen geformeerd: verkeer, beheer en onderhoud, veiligheid en Parkma nagement en communicatie. Met daarin een goede vertegenwoor diging van de ondernemers. De krachtenbundeling zal een goede publieke en private samenwer king opleveren, waar we trots op mogen zijn. Sinds kort bieden we ook collectieve BHV aan." Cor van Duijvenbode verwacht van de ondernemers blijvend committment en inzet. "Samen kunnen we immers veel meer en langer werken aan de doelstellin gen van Smakterheide. Ik weet dat de ondernemers het liefst de plan nen 'gisteren' al verwezenlijkt zou den zien, maar we zijn een privaat publieke organisatie en dus afhan kelijk van derden. Wij hopen dat we binnen twee jaar onder meer de veiligheidsaspecten onder con trole hebben." VERKEERSVEILIGHEID Niet alleen het vraagstuk bevei liging is een hot item, ook het thema veiligheid speelt. Verkeers veiligheid, overnachtingsmoge lijkheden. "We hebben vorig jaar grote stappen gezet op weg naar een veiligere omgeving. Door gebrek aan veilige parkeerruimte en de vele vrachtwagens kwam de verkeersveiligheid in het gedrang. Helaas hebben we al veel onge lukken meegemaakt op ons indu strieterrein. Veel met blikschade, maar ook met zwaargewonden en zelfs een dodelijk ongeval. Het verruimen van de bochten, een betere verkeersaanduiding, en een alternatieve fietsroute voor de schoolgaande jeugd hebben de verkeersveiligheid verbeterd. En wat ook mooi is: ondernemers denken mee en komen met verbe- terpunten. Dat zijn de sleutels om de samenwerking tot een blijvend succes te maken." Lions Club Venray houdt op zaterdag 6 september het twee de ProminentenKunst Gala in discotheek Zenith in Venray. Iedere twee jaar laat Lions Club Venray twaalf prominen te Nederlanders een schilderij maken. Die kunstwerken wor den tijdens een groots opgezet gala met uitgeserveerd diner en entertainment geveild ten behoeve van kinderen die lij den aan spierdystrofie. In Peel en Maas de komende maanden een impressie van de voorbe reidingen, waarbij vele Neder landse prominenten de revue zullen passeren. Deze week Jacques Poels en zijn band Rowwen Hèze. (door Lrans Linssen) Het was geen eenvoudige zaak om de zes bandleden van Row wen Hèze bij elkaar te krijgen in het atelier van de Venrayse schilderes Anne Haeyen aan de Stationsstraat. Dit keer ging het immers niet om één Nederlandse prominent, maar om een hele band. Jack Poels (zang, gitaar, banjo) en zijn muzikanten Martin Rongen (drums, percussie), Jan Philipsen (basgitaar),Theo Joosten (gitaar, mandoline, vihuela, zang), Jack Haegens (trompet, bugel) en Tren van Enckevort (accordeon, piano, trombone, zang, percussie), ze waren er allemaal keurig op de afgesproken tijd en daarmee was het grote atelier van Anne dan toch meteen helemaal vol. Wat is het inspirerend om zo'n club professionals aan het werk te zien met iets wat ze zelden of nooit doen. Jack is in zijn schaarse vrije tijd een zeer gewaardeerd kunstschilder en neemt het voor touw. De mannen volgen om beur ten en voegen er ieder op hun eigen manier iets karakteristieks aan toe. Terwijl ik had verwacht dat het een jolige gekke boel zou worden die middag bleken de mannen stuk voor stuk de zaak erg serieus op te vatten en werd mij steeds meer duidelijk dat hun niet aflatende successen sinds de landelijke doorbraak in 1992 met optredens op Pinkpop en de Amsterdamse Uitmarkt niet geba seerd zijn op leuk en lollig muziek maken, feesten en bier drinken, maar op het perfectionisme en de teamgeest van deze 6 gedreven muzikanten. Na die doorbraak in 1992 speel de Rowwen Hèze nog eens twee keer op Pinkpop, maar ook op andere grote festivals, zoals Low lands, Parkpop (Den Haag) en het Deense Roskilde. De band trad op met het Metropole Orkest (1996) en verzorgde de opening van het Holland Festival (1998). Legenda risch zijn ook de samenwerking met Los Lobos in het programma PardisoLife! (1999), het optre den als support act van The Rol ling Stones tijdens de Bridges to Babylon-tour (Landgraaf, 1999) en de uitverkochte concerten bij de afsluiting van de viering van het twintig jarig bestaan van de band in de Heineken Music Hall in Amsterdam (2006). En niet te ver geten de jaarlijkse 'slotconcerten', waarvoor fans van overal uit het land naar het Limburgse America trekken. Op 15 februari 1999 ont vangt Rowwen Hèze van de stich ting Conamus een Gouden Harp. Deze oeuvreprijs wordt haar toe gekend door een jury die bestaat uit vakbroeders. De teksten van Jack Poels worden geprezen: 'Op een bijna poëtische manier ver halen ze van onopvallende, maar toch eigenlijk allemaal niet zulke gewone mensen uit de Peelse regio'. Tussen de bedrijven door wordt frontman Jack Poels nog door collega muzikanten verkozen tot beste zanger van Nederland. Het atelier van Anne was vol dus. Vol met talent en dat kwam uiteindelijk ook tot uitdrukking op het doek dat niet de gebrui kelijke afmeting had van 80x80, maar de meer indrukwekkende afmeting van 1.20x1.20 kreeg. En terecht, want wat werd het een schitterend doek. Nadat de man nen hun werk allemaal geleverd hadden en tevens hun naam op de achterkant van het linnen had den geschilderd, vond Jack Poels dat het toch nog niet helemaal af was. De perfectionistische schil der bleef er naar kijken en kijken. Uiteindelijk vroeg hij aan Anne of hij het even mocht laten rusten en of hij over enkele weken nog eens wat uurtjes terug mocht komen om de puntjes op de i te zetten. En zo gebeurde. Twee keer nog kwam Jack terug in het atelier van Anne Haeyen om het unieke Rowwen Hèze schilde rij een laatste touch te geven. Het werd uiteindelijk een doek van uitzonderlijke kwaliteit, dat op de gala veiling van 6 september in de Zenith in Venray zijn weg zal vin den naar een gelukkige koper die extra in de buidel wil tasten voor de kinderen die lijden aan spier dystrofie. Kermis Heide De jaarlijkse kermis van Heide wordt van zaterdag 21 tot en met dinsdag 24 juni gehouden.Voor de jeugd zijn er de botsauto's, voor de kleintjes de draaimolen en de spelletjesfanaten kunnen terecht bij de schietsalon, touwtjetrekken, bussengooien, grijpkranen en de boksbal. Voor de inwendige mens is er de nougat/suikerwerken- kraam.Voor meer informatie, zoals de openingstijden en ritprijzen zie www.kermisvenray.com. Woninginbraak Vrijdagmorgen tussen omstreeks 01.00 uur en 08.00 uur heeft er een inbraak in een woning aan de Julianasingel in Venray plaatsgevonden. Bij de inbraak werd voor een nog onbekend bedrag aan audioap- paratuur, contant geld, telefonica en persoonlijke documenten ontvreemd. De inbrekers heb ben vermoedelijk toegang tot de woning gekregen door een deur te forceren. De politie vraagt getuigen zich te melden bij de politie via 0900-8844. Stichting Jeugdwerk Casten- ray is er afgelopen zaterdag tij dens Rollebol 2008 in Oostrum bijna in geslaagd het succes van vorig jaar te herhalen. In de einduitslag werd nipt verlo ren van Jong Arcen. De vreugde was er niet minder om, want de jeugd heeft genoten van een gezellige en sportieve dag, die vol zat met allerlei soor ten spelletjes. Niet alleen de jeugd, maar ook de vele vrijwilligers die actief waren, hadden er vanaf het eerste beginsignaal zin in.Werd de opening nog enigszins verstoord door een haperende geluidsinstal latie, nadat dit verholpen was kon den de voorzitters van gastheer ADOR en de Harmonie, gezamen lijk de Rollebolvlag hijsen en kon het spel beginnen. Al vanaf 06.00 uur was het speelveld voor de Watermolen omgetoverd in een spellencircuit en markeerden grote waterton nen de plaatsen, waar de jeugd zeker niet droos zou bliiven. Ook van boven vielen druppels, in het begin van de middag, tijdens de tweede spellenronde werd een regenpauze ingelast. De kinderen die op dat moment de tocht; 'Met de muziek mee door Oostrum' liepen, konden schuilen onder de vele carports waar ook de spel letjes opgesteld stonden. Zij kon den daar materialen verdienen om muziekinstrumentjes te maken. Op het veld ging de zeskamp door en werd er flink over de groene zeepbaan geschoven. Op de speelplaats van de basisschool draaide het spellencircuit Rondje Europa. Daar kon men worsthan- gen, bierpulschuiven, kiltdragen, brie rollen enzovoort. In groepjes van zes kinderen, begeleid door eigen leiding, trokken zestig teams langs alle spelletjes. De organisatie had een strak schema samenge steld, dat met enige kleine aanpas singen gehaald werd. Om l6.00 uur werd het eindsignaal geblazen en kon de jury na een twintigtal minuten de volgorde van de uit slag bepalen. Een trotse voorzit ter van ADOR Oostrum, Annemie Moorrees mocht de bekers over handigen na eerst alle vrijwilligers bedankt te hebben. De Rollebol vlag werd overgedragen aan een delegatie van de Springplank uit Venray, waar Rollebol'09 plaats vindt. De uitslag: 1. Jong Arcen. 2. SJW Castenray. 3- OJC De Hobbits Kes- sel. 4.ADOR Oostrum. 5. Sirene'99 Lomm. 6. Springplank Venray. 7. SJMO Oirlo. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in 06-53 66 60 68 - Wanssum UITNODIGING INFO DAG ONTDEK, GENIET EN BELEEF Donderdag 19 juni 2008 - Pagina 9 Advies en projectbegeleiding Vijveraanleg en filtertechniek I De Gouden Leeuw BOUWSTATUS - Ondersfe verdieping gereed 'jtinmn Makelaars Carel Feijen Makelaardij en Hauzer Partners Makelaars vertellen u graag alles over het project De Gouden Leeuw tijdens de speciale Info Dag op zaterdag 21 juni aanstaande. Zij kunnen u tevens informeren over de inrichting van de openbare ruimte, de mogelijkheden van een appartement en veel meer. Na 21 juni staat er een tweede Info dag gepland op 5 Info centrum De Gouden Leeuw locatie Langeweg (op trouwlocatie) 29 woontorenappartementen en 12 vleugelappartementen Status per 29 april 2008 24% verkocht 21% onder optie 55% nog beschikbaar Uitzicht woontoren (totale hoogte 35m) op 30 meter hoogte. Een 360° video impressie vanaf 15 en 30 meter hoogte is te bekijken tijdens de Info dagen. Kijk voor meer informatie over De Gouden Leeuw en de herinrichting van het kernwinkelgebied - gereed in 2010-opresp.: www.ongekendwonen.nl www.venray.nl (Centrum op de schop). Om een goede indrukte krijgen van de inrichtingsmo gelijkheden worden u tijdens de Info dagen drie interieur impressies gepresenteerd. Een modern interieur, een meer klassieke variant en een combinatiestijl. stijl en comfort hoogwaardige bouwmaterialen optimale lichtinval ruime balkons inpandige parkeergarage unieke locatie Langzaam verrijst bovenop de eerder dit jaar gereali seerde parkeergarage, de woontoren waar zich in de herfst van 2009 29 nieuwe eigenaren zullen gaan huisvesten. Appartementen met een prachtig vergezicht! De twee vleugels die aan deze markante woontoren worden gebouwd, bieden ruimte aan nog eens 12 luxe appartementen.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9