Oud-Venraynaar vermoord sr K Sloop woningen Akkerweg Opnieuw verbod races Julicher Meijer Niets! Kurstjens PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Organisatie slaakt noodkreet in brief aan sportverenigingen Het voortbestaan van het Sportgala Venray hangt aan een zijden draadje. In een brief aan de sportverenigin gen in de gemeente Venray slaakt het bestuur van de orga niserende Stichting Sportgala Venray Regio een noodkreet. Het bestuur zoekt nadrukke lijk uitbreiding. Mensen die de kar mee willen trekken en zo de toekomst van het sport gala kunnen garanderen. Blijft steun uit dan kan de twaalfde editie in 2007 wel eens het laatste Sportgala Venray zijn geweest. "Het is inderdaad vijf voor twaalf", benadrukt bestuurslid Justien Janssen de strekking van de brief die deze week is gericht aan alle sportverenigingen in de gemeente Venray. "Sinds 2002 heb ben we nooit meer een voltallig bestuur gehad. Jarenlang hebben we met zijn drietjes de kar getrok ken, maar Marc van Bracht heeft na het laatste sportgala te kennen gegeven te stoppen als bestuurs lid. De organisatie ligt daarmee nog in de handen van twee perso- Iets meer dan een jaar gele den werd in Venray de ver eniging Lets do it opgericht. Uitgangspunt: leden die onder ling diensten en goederen aan elkaar aanbieden en afnemen. Lets do it viert het eenjarig bestaan komende zaterdag met een tuinfeestje met bar becue bij een van de leden. "We hebben ons bestaansrecht inmiddels bewezen. Een jaar geleden zijn we gestart met tien leden, nu zitten we op 26. En er blijven zich telkens opnieuw mensen aanmelden", aldus secretaris Els Bloemen. Het klinkt zo mooi. Iemand die de auto voor je wast, de tuin bij houdt, klusjes voor je opknapt. Voor de leden van Lets do it is dit echter geen sprookje.Al heeft het lidmaatschap natuurlijk ook een andere kant. Het Lokaal Econo mische Transactie Systeem (Lets) is er op gebaseerd dat leden van de vereniging diensten aanbieden en afnemen. Met de hulp van een chequesysteem wordt bijgehou den aan wie en door wie een dienst verleend is. Met andere woorden, het is geven en nemen. Als lid kun je gebruik maken van de kwaliteiten van andere leden. Van iemand die graag klust, kookt, boodschappen doet, of taalles geeft. Die diensten kun je afnemen. Ieder lid geeft aan wat hij voor de andere leden kan betekenen. Op basis daarvan worden de diensten aangeboden en afgenomen. Het mes snijdt zo aan twee kanten. Je krijgt iets, maar geeft ook iets. Zonder dat het geld kost. De leden rekenen af in 'klanken'. Op zijn eigen rekening mag hij maximaal 200 in de min of plus staan. "Het systeem werkt", legt bestuurslid Henk van Egmond uit, "Maar daarnaast is Lets do it ook een vereniging waar de mensen met elkaar in contact komen. Zo hebben we in het eerste jaar ver schillende bijeenkomsten gehad, waaronder een ruil- en hobby- beurs en een nieuwjaarstreffen. Gezellige themabijeenkomst die nen. Daarmee heeft het sportgala weinig tot geen bestaansrecht." Jarenlang werd de kar getrokken door de drie bestuursleden Truus Cox, Justien Janssen en Marc van Bracht. Steeds opnieuw wisten zij een sportgala neer te zetten dat meer en meer werd gewaardeerd. Dat klonk als een klok. Sporters en bezoekers van het sportgala staken hun waardering uit voor de perfecte organisatie van het jaar lijkse evenement. "Op de avond zelf is iedereen razend enthousi ast. Krijgen we volop complimen ten, maar daar blijft het bij. Inspan ningen om meer steun te krijgen, in financiële zin, maar vooral ook in de vorm van mensen die zich voor het gala willen inzetten, blijft echter uit.. Maurice Ambaum, onze presentator van de afgelo pen twee jaren, vergeleek ons gala treffend met hetzelfde evenement inVenlo.'InVenlo hebben ze geen sporters van niveau, maar wel een organisatie met meer dan genoeg vrijwilligers. Hier in Venray heb ben ze genoeg sporters, maar geen bestuur', zei hij. Dat zegt denk ik genoeg." Sinds het terugtrekken van ook de sociale contacten tussen de leden bevorderen." Els Bloemen onderstreept volmondig het socia le karakter van de vereniging. "Een van onze leden is weduwnaar. Die man zat te vereenzamen, maar is weer volledig opgeleefd en geniet weer met volle teugen. Ook daar doen we het voor. Het is niet alleen het aanbieden van diensten. Het sociale aspect is minstens zo belangrijk." Lets do it in Venray bestaat dan ook uit een gemêleerd gezel schap. Van twintig jaar tot boven de tachtig, mannen en vrouwen, bemiddeld en minder bemiddeld, uit heel Venray en inmiddels ook uit de regio "De afkomst is hele maal niet zo belangrijk, zo lang de leden zich maar aan de spelregels houden", aldus Bloemen. "Uit de Het Openbaar Ministerie (OM) heeft woensdag voor de rechtbank in Roermond twaalf maanden gevangenis straf, waarvan drie voorwaar delijk, en ontzegging van de rijbevoegdheid geëist tegen de 26-jarige Paul K. uit Venray. De man heeft op 22 december vorig jaar een ongeluk veroor zaakt, waarbij een 74-jarige vrouw uit Venray overleed. In plaats van hulp te bieden, sloeg de verdachte op de vlucht. Hij dook onder en werd later door de politie opgepakt. Justitie neemt het K. zeer kwalijk dat hij na het ongeval is gevlucht en dat hij ook daarna geen medeleven heeft getoond Marc van Bracht drukt de last nog zwaarder op de schouders van de twee overgebleven bestuursleden. Ze krijgen nu wel ondersteuning van Rob Claessens en juryvoor zitter Geert Craenmehr die hun steentje bijdragen. "Maar dat is gewoon te weinig. Met Mare valt een ervaren kracht weg en zal het moeilijk worden om in 2008 een gala te organiseren", zegt Truus Cox, al jarenlang een gewaardeerd bestuurslid van het Venrayse sportgala. Zelf viel ze vorig jaar, vlak voor het sportgala, uit vanwe ge ziekte. Doordat het bestuur een perfect draaiboek hanteert, merk te die avond niemand iets van het wegvallen van Truus Cox. "Het is echter een te wankele basis om door te gaan." Truus Cox en Justien Janssen hebben in een eerder stadium al aangegeven de kar tot en met 2009 te willen trekken. Dan moet er ook een voltallig bestuur zijn dat de zaken over kan nemen om het voortbestaan van het sport gala te kunnen garanderen. "We zijn al langer op zoek naar uitbrei ding, maar zijn er nog steeds niet leden is al een muzikale huisband geformeerd, anderen gaan met elkaar wandelen, fietsen, koken of schilderen. Of naar een expositie. Het ruilen van goederen en dien sten is het uitgangspunt, maar het bevorderen van sociale contacten is minstens zo belangrijk." Na het eerste jaar is het voor Lets do it nu zaak om langzaam door te groeien. Door de steun van de Rabobank konden in het afgelopen jaar zes bijeenkomsten in de Kiosk worden gehouden. Daar werden leden en aspirant leden bij elkaar gebracht. Het professionaliseren van de eigen website is nu een van de actie punten om de vereniging onder de aandacht van nog meer men sen te brengen. Bloemen: "De richting de nabestaanden. K. zelf beweerde woensdag voor de rechtbank dat hij niet had gezien dat hij de vrouw had aangereden, en dat hij daarna in een schok ver keerde. Daarom reageerde hij na het ongeval ook anders dan ieder weldenkend mens zou handelen. De man, die ten tijde van het ongeval vrachtwagenchauffeur was, is bekend bij justitie als het gaat om overtredingen in het ver keer. Hij kreeg eerder onder meer een transactie aangeboden vanwe ge roekeloos rijgedrag. Zijn advocaat vroeg de recht bank om de gevangenisstraf om te zetten in een taakstraf, zodat de verdachte zijn huidige, nieuwe beroep kan blijven uitoefenen en hij zijn vaste lasten kan blijven in geslaagd om mensen te vinden die iets voor het sportgala willen betekenen", zegt Janssen. "We vra gen ons dan ook af of het gala een meerwaarde heeft voor Venray. Via de brief vragen we de sport verenigingen dan ook een reactie of het gala bestaansrecht moet blijven hebben en voor de clubs een meerwaarde heeft. Als dat zo is moeten we samen de schouders eronder zetten. In tijd, energie en enthousiasme. De reacties van de sportverenigingen zullen voor ons bepalend zijn voor het voortbe staan van het sportgala", vult Cox aan. Ook financieel heeft de orga niserende stichting jaarlijks de grootste moeite om de begroting van zo'n 7000 tot 8000 euro rond te krijgen. "En eigenlijk is dit ook nog een schijntje", zegt Janssen. "In Venlo werken ze ieder jaar met een begroting van 30.000 tot 40.000 euro." In 2004 leek het Sportgala Venray zelfs niet door te gaan, omdat de benodigde gel den niet binnen werden gehaald. Justien Janssen: "We lobbyen voortdurend om centen binnen contributie bedraagt slechts zes euro per jaar. Zo kunnen we het lidmaatschap laagdrempelig hou den. Dit kan alleen door sponso ring. In het kader van het project KanWel hebben we enorm veel steun gehad van Wonen Venray. Dat is de basis waar we nu op voort moeten borduren. We wil len echter niks overhaasten, rus tig doorgroeien is ons motto. We denken dan aan een maandelijkse nieuwsbrief waarin we de leden op de hoogte houden van onze activiteiten en een betere website met een afgescheiden deel voor de leden en veel informatie voor mensen die willen weten wat Lets do it is en doet." Het welzijn van de leden blijft namelijk het grootste goed voor Lets do it. "We zijn geen gratis betalen. De advocaat hield de rechtbank ook voor dat K. zijn professie als vrachtwagenchauf feur heeft opgezegd en zich heeft laten omscholen. De man is nog steeds zo onder de indruk van het ongeval, dat hij nog altijd niet in een auto durft te stappen. Het ongeval vond plaats op de kruising van de Langeweg en de Kempweg. K. reed in zijn rode BMW over de Langeweg, het slachtoffer kwam van rechts van de Kempweg. Zij werd geschept. Volgens het OM heeft K. de plek van het ongeval verlaten, terwijl hij wist of redelij kerwijs moest vermoeden dat er letsel of schade was toegebracht aan de fietsster. De verdachte ont kent dat echter: hij beweert niet te hebben gezien dat hij iemand te halen. Meestal slagen we daar wel in. In 2004 leek het inderdaad niet te lukken en wilden we het sportgala afblazen. Op het laatste moment vonden we een sponsor om de begroting dekkend te krij gen." De beide bestuursleden spreken het niet uit, maar voelen zich toch ook wel in de steek gelaten door de gemeente Venray die een mini male bijdrage levert aan de jaar lijkse sportontmoeting. "We zijn twee keer bij wethouder Van der Broeck geweest. Die was lovend over het gala, maar nooit concreet als het ging om meer steun. Daar om vragen we ons ook af wat de waarde is voor Venray. We houden voorlopig de stichtingsvorm aan en hopen dat er mensen in het verenigingsleven opstaan die hun steun willen geven. Het zou zonde zijn als dit evenement van de sportkalender in Venray verdwijnt. Daarvoor hebben we jarenlang teveel plezier beleefd aan het organiseren er van. Als we echter geen respons krijgen dan is het over en sluiten", zegt het tweetal nagenoeg in koor. Els Bloemen (l), Henk van Egmond enAngja de Bruijne. klussenbedrijf voor mensen die gaan verhuizen. Alleen serieuze leden worden aangenomen. Want die zijn voor ons als bestuurslid ook het meest dankbaar. Mensen die je over de drempel hebt gehol pen, die niet meer alleen op hun flatje zitten, maar zich weer onder de mensen begeven. Hun dank baarheid is de beste motivatie om Lets do it verder tot een succes te maken. We hoeven dan ook niet ten koste van alles groot te wor den", besluit Bloemen. Voor meer informatie over Lets do it kunt u terecht bij de bestuurs leden Anja de Bruijne (voorzitter), telefoon 06-49940980, of Els Bloe men, telefoon 0478-512343. had aangereden. Hij hoorde enkel een 'klap'. De 74-jarige vrouw uit Venray liep een heftig bloedende hoofdwond en hersenletsel op, en werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht waar zij die zelfde dag overleed. De auto werd later op de Hoopweg in Venray aangetroffen. K. was ondergedo ken, maar werd later gearresteerd. De rechtbank in Roermond doet op woensdag 2 juli uitspraak. Wat gebeurt er als U niet adverteert Vervolg voorpagina Dorpsraad Merselo onder vuur "Het gaat vanavond over de handelwijze van de dorpsraad en hoe er gecommuniceerd is. Hun geloofwaardigheid staat op het spel. Het heeft veel losgemaakt in Merselo." Weiten doet een dringend beroep op de dorpsraad de bezwa ren in te trekken. "Slechts een handjevol is tegen. Het ligt gevoe lig in Merselo. Dit is geen zaak voor de dorpsraad. Houd je bezig met zaken die van echt belang zijn voor de leefbaarheid." Weiten krijgt steun uit de zaal. Iemand gaat nog een stap verder en eist het opstappen van de dorpsraad. Jullie blijven aan de gang. De dorpsraad heeft gewoon de pest aan het circuit." Zegers reageert dat er volgend jaar verkiezingen zijn. Een inwoonster vraagt namens wie de dorpsraad procedeert. Jullie hadden dit eerst moeten peilen in het dorp. Dan hadden we dit gezeik voorkomen. Het leeft zo niet in Merselo. Wij zijn geen bezwaarmakers. Dit kunnen jullie toch niet met z'n zevenen voor ons bepalen." Zegers zegt dat iedereen naar de dorpsraadverga dering kan komen om zijn zegje te doen. "We hebben niet de inten tie iets stiekem te doen." Het loopt uit op een welles-nie- tesspef'Er is maar één conclusie. Jullie moeten opstappen", klinkt het opnieuw."Nee, nee, nee", roept Gerrit Hendriks. "Het gaat nu wat te fel tegen de dorpsraad. Het zijn ook maar vrijwilligers. Ze heb ben inderdaad een fout gemaakt door te snel te beslissen zonder het dorp erbij te trekken." Theo Zegers geeft het toe. Hendriks vervolgt:"Theo, je hebt een vergis sing gemaakt en mensen in Mer selo geraakt. Ben nu zo flink, geef je fout toe en trek het bezwaar in." Er klinkt een luid applaus. De dorpsraad wil echter niet over een nacht ijs gaan en zegt zich te beraden. De bewoners willen een informatieavond en een dorpspei ling. Het wordt ruimoeriger in de zaal, de discussies herhalen zich, terwijl de aantijgingen persoonlij ker worden. Zegers krijgt het ver wijt dat hij laat merken persoon lijk tegen het circuit te zijn. "Nee, niet insinueren", reageert hij. Iemand anders verwijt de voorzit ter dat hij zich voor het karretje heeft laten spannen."De voorzitter moet neutraal zijn", zegt Hendriks. Een oudere bewoner staat op: "Ik snap niet dat in Merselo een paar man het circuit tegen kun nen houden. Ze moeten zich diep schamen." Opnieuw een applaus. Helemaal op het eind neemt toch nog iemand het op voor de dorps raad. "Met het gevaar gelyncht te worden." Oud-wethouder Frans Janssen zit achterin de zaal en is niet van plan iets zeggen. Toch neemt hij op de valreep het woord. "Er drei gen twee kampen te ontstaan. Dit is niet goed. Het is ook een taak van de dorpsraad om de eenheid in Merselo te bewaren. Ga er zorgvuldig mee om en kom bij de bewoners terug", geeft Janssen als advies mee. De in Venray geboren en getogen Pim Timmermans (59) is maandagmorgen (Neder landse tijd) op het eiland Cura sao vermoord. Timmermans runde in Willemsstad het bekende restaurant Larousse. Kort na sluitingstijd doken drie mannen op die de dagopbrengst van het restaurant opeisten. Een van de drie overvallers loste ver volgens drie schoten die de oud- Venraynaar dodelijk troffen. De daders zijn nog voortvluchtig. Pint Timmermans vertrok onge veer twintig jaar geleden vanuit Venray naar de Nederlandse Antil len. Ook in Venray heeft hij een horecagelegenheid gerund. Het restaurant Larousse stond op de Antillen goed bekend en werd regelmatig bezocht door tal van bekende Nederlanders. Het res taurant was ook in trek bij veel Venraynaren die hun vakantie op Curacoa doorbrachten. Nadat zijn restaurant vier jaar geleden was uitgebrand, bouwde Pim het samen met zijn vriendin Marjolein van Kuijk weer op en maakten ze plannen om het res taurant van de hand te doen om daarna in de buurt van het Belgi- Wonen Venray gaat in 2012 twee blokken van acht wonin gen slopen aan de Akkerweg in Venray. Het zijn verouderde woningen met de huisnum mers 21 tot en met 35. De woningcorporatie wil deze locatie vlak bij het centrum herontwikkelen en er nieuw bouw plegen. Wonen Venray heeft met de bewoners overeenstemming bereikt over een sociaal plan. Zij komen met voorrang in aanmer king voor een andere huurwo ning en er zijn afspraken gemaakt over de verhuisvergoeding. Op dit moment staan al vier wonin gen leeg en de bewoners van de andere vier woningen zullen naar verwachting ook op korte termijn verhuizen. Om te voorkomen dat de leefomgeving achteruit gaat en de leegstaande woningen verloe deren en worden gekraakt, heeft Wonen Venray bij de gemeente toestemming gevraagd om de komende drie jaar de woningen tijdelijk te verhuren op basis van de Leegstandswet. De tijdelijke Oud-Venraynaar Pim Tim mermans is op Curagao om het leven gebracht. sche Turnhout te gaan wonen. In Venray is geschokt gereageerd op de dood van Timmermans. "Wij hebben hem twee weken geleden nog bezocht tijdens onze vakan tie", aldus een bekende van Pint die niet bij naam genoemd wil worden. "Toen vertelde hij over zijn plannen en dan gebeurt er zoiets. Het is heel triest." verhuur geldt voor minimaal een half jaar met een maximum van twee jaar. De termijn kan telkens worden verlengd met een jaar, maar de gehele duur van de ver gunning duurt ten hoogste vijf jaar. De vergunning voor tijdelijke verhuur wordt slechts één keer per woning verleend. Het college heeft hiermee ingestemd. De huur prijs is vastgesteld op 190 euro per maand. Voor de samengevoeg de woning op Akkerweg 31 geldt een huurprijs van 339 euro. De bedragen zijn ongeveer de helft van de normale huurprijs. Wonen Venray heeft de tijdelijke verhuur van de woningen uitbesteed aan het bureau Interim Vastgoedbe- heer uit Nuenen. Dit bedrijf is gespecialiseerd in het beheer van tijdelijk leegstaand vastgoed. Afge sproken is dat minstens de helft van de woningen wordt verhuurd aan kandidaten die een sociale of economische binding hebben met Venray. Interim Vastgoedbe- heer verzorgt ook de huisvesting van seizoenarbeiders voor enkele grote uitzendbureaus. Op deze manier kan een kleinschalige bij drage worden geleverd aan de problematiek van de huisvesting van buitenlandse werknemers. contactlenzen PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Zaterdag viering van eenjarig bestaan Openbaar Ministerie: Paul K. uit Venray moet negen maanden de gevangenis in De geplande stockcarraces op 27 juli en in het weekeinde van 16 en 17 augustus gaan niet door. SMC Venray heeft hiervoor op 4 juni een evenementenvergunning aangevraagd voor bedrijventerrein De Blakt. Zoals al eerder dit jaar heeft de gemeente opnieuw de races op een asfaltbaan in De Blakt verboden. Het college heeft op 11 juni de evene mentenvergunning geweigerd omdat de autospeedwaywedstrijden een onaanvaardbare overlast voor de omgeving en de woonwijken zouden veroorzaken. Bovendien is een circuit in strijd met het bestemmings plan. De Blakt is bedoeld voor bedrijven en niet voor openluchtrecre atie. Daarnaast ontbreekt de tijd om de nodige voorzieningen - zoals afzettingen en tribunes - aan te brengen. De SP had op 1 juni al schriftelijke vragen gesteld aan het college. De partij had op de website van SMC Venray gezien dat er op deze drie dagen racewedstrijden in Venray waren aangekondigd. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding alimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Donderdag 19 juni 2008 - Pagina 3 Sportgala Venray in gevaar Noorderhof 20 Venray 0478-550630 Lets do it heeft bestaansrecht Eis: cel voor veroorzaken dodelijk ongeval Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3