Leunen in nieuwe omgeving Nieuwe aanwinsten voor dames SV Venray Lake Valley naar eerste divisie TV/Sportijn verliest opnieuw finale Beachtoernooi in Meerlo groot succes Scorebord voor Oranje Wit Beker voor Bonnema/Westa Jeu-de- boulestoernooi PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 19 juni 2008 - Pagina 21 Zesdeklasser Merselo verbannen naar Brabant Venrayse hoofdklasse onverwacht naar landelijk niveau een abonnement waard Het Alvertje De Roerdomp PDV Suizende Vleugels PDV De Zwaluw Amicitia winnaar zaalvoetbaljeugdtoernooi Paardensportvereniging Ysselsteyn PC Nobel De KNVB heeft de indeling voor het nieuwe voetbalseizoen bekend gemaakt. De meeste clubs in de regio Venray zijn logisch en naar wens ingedeeld. Een uitzon dering is Merselo waarvoor geen plek meer is in de zesde klasse E. Merselo is verbannen naar het Brabantse 6F. Leunen is in 4G in een vrijwel nieuwe omgeving terecht gekomen, die zeker zo aantrekkelijk is dan de indeling van afgelopen seizoen. Hoofdklasse B Baronie (Breda) DESK (Kaatsheuvel) Deurne Dijkse Boys (Helmond) EW (Echt) Gemert .JVC Cuijk Longa (Tilburg) Meerssen OJC Rosmalen Papendrecht Schijndel UNA (Veldhoven) Venray. Na dertien jaar afwezigheid maakt Venray zijn rentree in de hoofdklasse. Die is in de loop der jaren behoorlijk veranderd van samenstelling. Zo is het aantal Limburgse clubs flink geslon ken. EW en Meerssen krijgen gezel schap van Venray dat in 1982 zijn debuut maakte op het hoogste plat form. Alleen DESK en Longa waren toen al van de partij.Al zijn beide Bra bantse clubs, evenals Venray, een tijd afwezig geweest. De hoofdklasse B kent geen verras singen. De plekken van de degradan ten Geldrop en UDI zijn ingenomen door de kampioenen Longa (IC) en Venray (1D). Naast DESK en Longa ontmoet Ven ray met Baronie, Deurne en Meerssen nog drie oude bekenden uit de hoofd klasse. De andere acht tegenstanders kwam Venray nog nooit tegen in de hoofdklasse. Dijkse Boys, EW en in een heel ver verleden .JVC Cuijk (begin jaren vijftig) trof Venray wel op een lager niveau. Tegen vijf clubs speelde Venray nog nooit in compe titieverband. Dit zijn Gemert, OJC Rosmalen, Papendrecht, Schijndel en UNA. Tweede klasse H Milsbeek NWC (Asten) Panningen PSV'35 (Posterholt) Rhode (St. Oedenrode) RIOS (Pey-Echt) Sparta'25 (Beek en Donk) SSS'18 (Overloon) SVC 2000 (Roermond Venlosche Boys (Venlo) Volharding (Vierlingsbeek) Wilhelmina'08 (Weert) Nieuwkomer SSS'18 kijkt al reik halzend uit naar dé derby tegen de grote buurman Volharding. Eind jaren negentig was SSS'18 nog een zeer bescheiden vierdeklasser. Wie had gedacht dat Overloon binnen tien jaar voetbalgrootmachten als Panningen, RIOS, Volharding en Wilhelmina'08 zou treffen. De tweede klasse H telt evenveel (zes) Brabantse als Limburgse clubs. Er zijn vier nieuwelingen. Panningen en RIOS degradeerden uit de eerste klasse D. De kampioenen SSS'18 (3C) en Sparta'25 (3D) promoveerden. Zij nemen de plaatsen in van kampioen HVCH en Achates en Venlo die beide degradeerden. Susteren is overge plaatst naar 2G. Vierde klasse G Boekei Sport Constantia (Wanroy) Hapse Boys (Haps) Leunen Montagnards (Bergen) Olympiad 8 (Boxmeer) Sparta'18 (Sevenum) Stormvogels (Siebengewald) SVEB (Broekhuizenvorst) Swolgense Boys Venhorst Vitesse'08 (Gennep) De indeling van de vierdeklassers in het Brabants-Limburgse grensgebied is nogal door elkaar gehusseld. Vorig seizoen moest Leunen in 4F meer richting Helmond. In 4G trekken de oranje-witten naar het noorden. Deze indeling lijkt aantrekkelijker. Leunen treft een aantal oude rivalen zoals Montagnards, Olympia'18 en Vites se'08. Met dit trio heeft Leunen in de vierde klasse al felle titelgevechten geleverd. Van de oude 4F zijn behalve Leunen alleen nog Sparta'18 en SVEB over. Net als 4F telt 4G zeven Limburgse en vijf Brabantse ploegen. De kampioenen Swolgense Boys (5F) en Constantia (5G) en promo vendus Montagnards (5F) komen van onderen en Olympia'18 degradeerde uit 3D. Boekei Sport en Venhorst komen over van 4G terwijl Hapse Boys, Stormvogels en Vitesse'08 zijn overgeplaatst vanuit 4H. Vijfde klasse F AC VW (Venlo) Belfeldia (Belfeld) DEV-Arcen EWC'46 (Well) FCV (Venlo) Holthees Melderslo Quick Boys (Venlo) Oostrum TOP'27 (Tienray) SV United (Meerlo-Wanssum) VCH (Blerick). De vijfde klasse F kent een paar aardige derby's zoals Holthees tegen Oostrum enTOP'27 tegen SV United. Deze klasse telt vier nieuwe gezichten. Oostrum enTOP'27 degradeerden uit de vierde klasse F. Zij nemen de plaat sen in van de promovendi Swolgense Boys en Montagnards. Uit de zesde klasse E komen kampioen Holthees en periodekampioen AC WV Zij zijn de vervangers van de degradanten Resia en SVOC'01. Zesde klasse E America BW'27 (Blitterswijck) GFC'33 (Grubbenvorst) Griendtsveen Hegelsom Kronenberg Lottum Meterik Resia (Wellerlooi) RKDSO (Lomm) SVOC'01 Oirlo-Castenray) Ysselsteyn. In de zesde klasse E is niet zoveel veranderd. De degradanten Kronen berg (5E), Resia (5F) en SVOC'01 (5F) zijn de drie nieuwkomers. Alleen Holthees en AC VW zijn gepromo veerd en dus moest er nog een club wijken. Dit is Merselo geworden. De geelzwarten zijn opnieuw verbannen naar een Brabantse klasse. Merselo zal niet blij zijn met 6F dat slechts elf clubs telt. De vorige Brabantse uitstap jes in 2001/02 en 2005/06 verliepen allesbehalve succesvol. Toch zijn er twee lichtpuntjes. De nieuwe trainer Bonny Refwutu uit Cuijk zal goed bekend met de komende tegenstan- ders.Terwijl VIOS wordt getraind door Jeroen Denissen, hij is oud-speler van Merselo. Zesde klasse F Astrantia (Middelaar) Boerdonk (Erp) Elsendorp Fiducia (De Rips) Menos (Landhorst) Merselo Sambeek St. Hubert SIOL (Katwijk) VIOS'38 (Beugen) De Willy's (Wilbertoord) Eerste klasse D (dames) FC Gelre (Wehl) Nemelaer (Haaren) Prinses Irene (Nistelrode) Reuver RKHW 2 (Huissen) RKSVO (Ospel) RKTSV (Kerkrade) Sparta'25 (Beek en Donk) SSS'18 (Overloon) Varsseveld Venray SC 't Zand 2 (Tilburg) Het damesteam van SV Venray heeft voor het nieuwe seizoen enkele aanwinsten erbij gekre gen. De eersteklasser start de voetbal jaargang 2008-2009 met de nieuwe ervaren trainer Ab Meeuwissen en drie nieuwe speelsters. Djarmelza van de Putten komt uit Reuver, Anke Peters speelde in Someren en Loes Pullens komt uit Craenendonck. Assi stent-trainer Henk Goorts is de con stante factor in de leiding van het team. Aanvoerster Marieke Sijmons stopt en Beau Nelissen gaat er een jaar tussenuit. Na een succesvol jaar met het 2e en 3e team als kampioenen zijn de voor bereidingen voor een nieuw seizoen damesvoetbal bij SV Venray volop in beweging. Na eerst met drie teams de competitie in te willen gaan is nu toch voor vier teams gekozen aan gezien de aanmeldingen voldoende zijn om vier teams te laten spelen. Er is echter zeker nog plek voor enkele speelsters die met de groep willen meespelen. Ook wordt gezocht naar enkele vrijwilligers om het 3e en 4e team gezellig te laten voetballen. Meer informatie is verkrijgbaar bij Wiek van der Heijden via telefoon 06-55793818. Dames 2 gaat ervaringen opdoen in de 3e klasse. De mix tussen ervaren- en jeugdspeelsters van afgelopen jaar wordt voortgezet. Coach Jos Bexkens kan terugvallen op een brede selectie. Dames 3 heeft vorig seizoen uiter mate goed gepresteerd. Trainer Peter Camps gaat weer aan de jeugd bou wen bij de C meisjes als hoofdleider. Dames 4 speelde vorig jaar prima in de middenmoot. Voor komend jaar hebben ze meer ervaring en verwach ten we veel van de meiden om zeker te laten zien dat het team zeker een plek bij de eerste drie in de competi tie kan bereiken. Het kan soms vreemd lopen in het zaalvoetbal. Lake Valley maakt komend seizoen de overstap naar de landelijke eerste divisie. Het nieuws werd met verbazing en gemengde gevoelens ontvangen in het zaalvoetbalwereldje. Vol gens de officiële eindstand van de KNVB eindigde de Venrayse club immers als achtste in de hoofd klasse. Toch promoveert Lake Val ley. De vereniging reageert aan genaam verrast en is zeer in zijn nopjes. Door Henk Willemssen Wat is er aan de hand? Door de vor ming van de nieuwe topdivisie degra deerde er dit seizoen geen enkele club uit de eerste divisie D. De kampioen, het Venrayse TV/Sportijn, promoveert naar de eredivisie. Daarin slaagde de nummer twee FSG/Ben Mesters via de play-offs eveneens. Daarnaast trok FCH zich vrijwillig terug uit de eerste divisie zodat er drie plaatsen vrijko men. Koutenveld enTFH/Select Logis tics, de nummers een en twee uit de hoofdklasse, promoveren. De derde promotieplaats is voor de nummer drie Schaesberg maar die club wei gert. Dat geldt ook voor de nummer vier FSG/Ben Mesters 2. Beide clubs hebben veldvoetballers die op vrijdag avond trainen en dan niet in de zaal kunnen spelen. Daardoor komt het team dat als vijfde eindigde voor promotie in aan merking. Nu is er een probleem. Het laatste competitieduel Lake Valley- Fortuna'71 ging niet door omdat de Zuid-Limburgers niet kwamen opda gen. Fortuna'71 is als laatste geëin digd en de club houdt op te bestaan. De KNVB heeft het duel niet meer opnieuw vastgesteld ondanks herhaal delijke verzoeken van Lake Valley. "Wij willen dat deze wedstrijd nog wordt gespeeld", zegt bestuurslid/teamlei der Jeroen van Stokkem."Want als wij winnen dan stijgen we naar de vijfde plaats. Met de vorming van de nieuwe topdivisie weet je nooit zeker of je wellicht nog voor promotie in aan merking komt." Dit blijkt achteraf nog zo te zijn ook. De wedstrijd wordt echter niet meer gespeeld en is dus ook niet in de eindstand verwerkt. "Maar we zijn door de KNVB wel als vijfde aange merkt", denkt Van Stokkem. "De voet balbond weet dat wij heel graag naar de eerste divisie willen. Wij reageer den ook verbaasd en verrast toen we het nieuws hoorden. Maar we zijn er wel heel erg blij mee. Alleen jammer dat het zo laat bekend is geworden.Als we het voor 31 mei hadden geweten, dan hadden we wellicht nog enkele aanwinsten kunnen aantrekken." Ad van der Burgh, competitieleider zaalvoetbal, bevestigt de indeling van Lake Valley in de eerste divisie. Maar hij ontkent dat Lake Valley door de KNVB op de vijfde plaats van de rang lijst is gezet. "Nee, we hebben de offi ciële eindstand gevolgd. Er kwam een extra plek vrij in de eerste divisie, dus kwam de nummer drie Schaesberg daarvoor als eerste in aanmerking. Die club wilde niet. Daarna weigerden ook de nummers vier tot en met zeven om te promoveren. Nee, ik weet niet de reden waarom. Van Lake Valley wisten we dat ze het wel graag wilden. Dat hebben ze op het inschrijfformulier kenbaar gemaakt. Het districtsbestuur heeft toen besloten de extra promo tieplaats aan Lake Valley toe te ken nen", verklaart Van der Burgh. Een voordeel voor Lake Valley is dat de wedstrijden in de eerste divisie op vrijdag worden afgewerkt. Afgelopen seizoen in de hoofdklasse speelde de club met tegenzin op maandagavond. Van Stokkem: "Dat kwam enkele spe lers vanwege hun werk niet goed uit. We zijn inderdaad blij dat we weer naar de vrijdag terugkunnen. Dan heeft iedereen vrij en kunnen we ook rustiger naar de uitwedstrijden toe gaan." Lake Valley speelt haar thuiswed strijden om 21.30 uur in DeWetteling, op de andere vrijdag dat SV Venray (het voormalige TV/Sportijn) thuis speelt. Lake Vallev heeft drie nieuwe spe lers aangetrokken. Naast Mark Blenc- kers komen Bas Fleuren en Daniël Peters de kersverse eerstedivisionist versterken. Fleuren speelde in het ver leden voor het tweede team van Lake Valley. Daniël Peters kwam op het veld uit voor EWC.VW, Venray en VOS. De technicus gaat zich komend seizoen geheel op het zaalvoetbal richten. Naast eredivisionist SVVenray krijgt Venray met Lake Valley een tweede club op landelijk niveau. In de hoofd klasse komen twee Venrayse teams uit: SV Venray 2 en SV United. De laatste club promoveerde als nummer twee uit de eerste klasse. "Dit is echt fantastisch", zegt Jeroen van Stokkem. "We hadden het voor nemen om in 2010 de stap naar het landelijke niveau te maken. Dit is nu twee jaar eerder geworden. We heb ben het inderdaad niet op sportieve gronden afgedwongen. Er komt soms wat geluk bij kijken. Het zal voor ons best een moeilijk seizoen worden. Maar we gaan er hard aan trekken om ons te handhaven. We hebben er alle vertrouwen in dat het gaat lukken." Eredivisie B Altweerterheide (Weert) Amicitia (Thorn) Bunga Melati (Tilburg) CFE/Cibatax 2 (Eindhoven) DZS (Dordrecht) ESZW/Totelos (Eindhoven) FCRArgos (Rijswijk) FSG/Ben Mesters (Heerlerheide) Multicult Ben Kaya (Den Haag) OACN Boys (Spijkenisse) SVVenray Verest Sport (Valkenswaard) Eerste divisie D Arcan (Maastricht) Bende'92 (Landgraaf) FV Dreamers (Geleen) Fermonia Boys (Roermond) 't Kesjotje (Swalmen) Koutenveld (Brunssum) Lake Valley (Venray) ODVYerna (Maastricht) Roerdalen (Melick) De Sjötter (Maastricht) TFH/Select Logist. (Helmond) ZWM/Campus (Berg enTerblijt) De uitslag van de tweede wedstrijd om de vijverkoning: 1. Peter Beelen. 2. Toon Langenkamp. 3. Gerrit Kroon. 4. Henk Hendriks. 5. HarrieTheeuwen. Uitslag van de tweede wedstrijd om de lentekoning voor korte hen gels: 1Lambert van den Hoogenhof. 2. Erich Hain. 3 Toon van Ooijen. 4. Piet Beijersbergen. 5 Huub Reijnders. Uitslag van de vierde en laatste wedstrijd van de pickercompetitie: 1. SjaakTheeuwen, 2 René Wijnhoven. 3. Wiel Verberkt. 4. Math Denissen, 5. Jan Sanders. Zaterdag 21 juni is de derde wedstrijd om de lentekoning voor de korte hengels. Bijeenkomst om 7.00 uur en vissen van 8.00 tot 12.00 uur. De losse pickerwedstrijd die ingeroos terd stond op 22 juni, gaat niet. Op dinsdag 24 juni is de vierde wedstrijd om de vijverkoning. De loting voor deze wedstrijd is uiterlijk 18.00 uur en er wordt gevist van 18.30 tot 21.30 uur in vijver 2. Aanmelding voor deze wedstrijd, uiterlijk de donderdag voorafgaande, 20.00 uur bij HenkTheeuwen via tele foon (0478)571311. Op vrijdag 20 juni wordt in de jeugdvijver van het Wans- sums Ven de tweede wedstrijd om de jeugdcup Noord-Limburg gevist. Van het Alvertje nemen er twee jeugdvis- sers deel. Bijeenkomst 18.15 en vissen van 10.00 tot 21.00 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men zich in ver binding stellen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Jaar-, dag- en weekvergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secretaris H. Hendriks, Pastoor v.d. Gaetstraat 48 in Venray. Hier kan men ook terecht voor inlichtingen via telefoonnummer (0478)582994 of 06-23140989, e-mail info @hsvderoerdompnl Zie ook www.hsvderoerdomp.nl voor inlichtingen. Uitslag zesde wedstrijd zomer avondcompetitie: 1. R. Sanders. 2. M. Voermans. 3. H. Ermers. 4. G. Verdon- schot. 5. A. de Klein. Op zondag 22 juni is er de eerste maaskoning bijeen komst. Van 8.00 tot 12.00 uur wordt er gevist. Voor inlichtingen kan men con tact opnemen met de heer A. de Klein van de wedstrijdcommissie via tele foon (0478)581066 of 06-13617597. Zie ook toondeklein@home.nl. Uitslag wedvlucht Creil; zes deelne mers, 71 duiven. 1,8,11,12,13 en 18 T. Kleeven. 2, 6, 14, 15 en 16 Comb. Reynders-Cuypers. 3, 4, 5, 7, 9, 10 en 17 M. van Boekel. Uitslag wedvlucht St. Vincent Tyros- se; 17 deelnemers, 85 duiven. 1,13,16 H.Arts. 2,6,12,15,17 Comb. Hendriks- Arts. 3, 9, 10 H. Litjens. 4 Strijbosch- Derks. 5 Cuppen Siebers. 7 P Smits. 8 W Heynen. 11 G. van Houdt. 14,18, 19 Van Haren-Stiphout. 20 L.Willems. 21 P. Janssen K. 22 H. Philipsen. Uitslag wedvlucht Creil; 19 deelne mers, 216 duiven. 1,18 C. vanVught. 2, 15 P Loonen. 3,11 H. Peeters. 4,13,21 22 W Bouten. 5 M. Basten. 6,12,14 M. Voesten en dochter. 7 Chr. Gerrits. 8 J. van Kessel. 9,10,17 Van Haren-Stip hout. 16,20,23,25 J.Voesten. 19,24 H. Striibosch. Sportnieuws -info Voor het derde jaar op rij bereikte het A-jeugdteam van TV/ Sportijn de finale. Alleen in 2006 wist de organiserende vereniging de grote beker te winnen. Afge lopen zondag ging het Venrayse team in de eindstrijd met 0-2 onderuit tegen Amicitia. Te elfder ure moest het speelschema worden omgegooid omdat Groenoord uit Schiedam zich vrijdagavond nog afmeldde. In plaats van zeven telde het toernooi nu zes deelnemers die allen één keer tegen elkaar speelden. De wedstrijden werden verlengd van twintig naar 25 minuten. Vijf clubs ontliepen elkaar nauwe lijks iets. Alleen CFE/Cibatax viel wat uit de toon en eindigde als laatste met slechts een punt. Het werd een span nend toernooi waarin vijf teams tot op het laatst streden voor een plek in de finale. TV/Sportijn opende het toernooi met een krappe 1-0 zege op CFE/Cibatax. Aanvoerder Dick Saamena scoorde de enige en win nende treffer. In het tweede duel ging de Venrayse ploeg met 2-3 onderuit tegen Plein 3/Afri uit Rotterdam. Dit De Venrayse topscorer Gijs Mooren duikt ge vaarlijk voor het doel van CFE/ Cibatax op. Helaas moest hij door een blessure de finale missen. team was vorig jaar, onder de naam Spartaan'20, nog de toernooiwinnaar. De Venrayse doelpunten kwamen van Joy Koenen en Yilmaz Durgun. Toen TV/Sportijn het volgende duel met 2- 4 verloor van FCK/De Hommel, leek de finale al onbereikbaar geworden. Tim van den Hurk en Yilmaz Durgun redden de Venrayse eer. Tegen het sterke maar wisselval lige Futsal Hasselt uit België kwam de ommekeer. De Belgen had daarvoor nog het favoriete Amicitia met 3-0 geklopt. TV/Sportijn brandde los en boekte een royale 6-2 overwinning door doelpunten van Gijs Mooren (2x), Vincent Buijssen, Joy Koenen, Dick Saamena en keeper Fenne Smits die met een verrassende dropkick doel trof. In de laatste poulewedstrijd moest TV/Sportijn vol aan de bak tegen Ami citia. Alleen bij een zege maakte het Venrayse team nog kans op het berei ken van de eindstrijd. En dat lukte, al ging het moeizaam. Door een benutte penalty van Gijs Mooren trok TV/Spor tijn de winst (1-0) naar zich toe. In de allerlaatste poulewedstrijd kon Futsal Hasselt de Venraynaren nog dwarsbomen. Maar dan moesten de Belgen met zeven treffers verschil winnen van CFE/Cibatax. In het begin leek Hasselt nog in die opzet te sla gen. Maar het Belgische team was ver dedigend te kwetsbaar waardoor de Eindhovenaren telkens in het spoor konden blijven. Het rommelige duel, ontsierd door een rode en een aantal gele kaarten, eindigde uiteindelijk in 8-6. Topscorer van het toernooi werd Niels Fripont van het productieve Fut sal Hasselt. Hij trof acht keer doel. Drie clubs eindigden bovenaan met negen punten en op doelsaldo ston den TV/Sportijn enAmicitia tegenover elkaar in de finale. Na een lange voet baldag bleken de Midden-Limburgers over de langste adem te beschikken. TV/Sportijn maakte een wat uitge bluste indruk en werd vanaf het begin in het defensief gedrongen. Het was aan de uitstekend keepende Martin Michels te danken dat de 0-0 stand lang op het scorebord bleef staan. Slechts sporadisch wist de thuisclub gevaarlijk te worden. Een tegenvaller was dat Gijs Mooren vanwege een blessure niet kon meespelen. Net nadat Dick Saamena en Joy Koenen twee kansjes misten, sloeg Amicitia. in de zeventiende minuut toe door Sander Storm: 0-1. Doelman Michels moest ditmaal het antwoord schuldig blijven. Twee minuten later beslisten de Midden-Limburgers de finale door een treffer van Lennard Moonen: 0-2. TV/Sportijn drong in de slotfase nog wel aan. Koen Verlinden kwam als meespelende keeper binnen de lijnen. Maar de echte overtuiging ontbrak en de krachten waren inmiddels bijna helemaal weggevloeid bij de Venray naren. De prijs voor de beste speler ging naar Jordy van Dinteren van FCK/De Hommel. De eindstand: 1. Amicitia 9 punten; 2.TV/ Sportijn 9 punten; 3. Futsal Has selt 9 punten; 4. Plein 3/Afri 8 punten; 5. FCK/De Hommel 7 punten; 6. CFE/ Cibatax 1 punt. w. Op zaterdag 14 juni vond in Meerlo een beachsoccertoernooi voor de mini-F-, F- en E-pupillen plaats. Het toernooi gold als afsluiting van het huidige seizoen. Dit was het laatste seizoen dat de mini-F-, F- en E- pupil len van Meerlo nog samenspeelden. In het nieuwe seizoen spelen de jon gens en meisjes van Wanssum en Blit terswijck samen. Beachsoccer is een snel voetbalspel, waarbij hoogstandjes en technische trucjes aan de orde van de dag zijn. De sport is stoer, specta culair en dynamisch. Het unieke van Enkele winnaars op de foto. dit toernooi is, dat er werd gevoetbald op zand en dat er op blote voeten gespeeld werd. Er werd vier tegen vier gespeeld zonder keeper. Na afloop van het toernooi was er voor hele gezin een gezellige en vooral lekkere barbecue. In de poule van de mini-F werd Andorra met overmacht kampi oen. Bij de F was IJsland uiteindelijk de sterkste. In de poule van de E bleef het lang spannend, maar uiteindelijk was Ierland de terechte winnaar. Korfbalvereniging Oranje Wit uit Leunen heeft volgend seizoen de beschik king over een digitaal scorebord. Het scorebord werd afgelopen zaterdag bij gelegenheid van de receptie van het eerste team, kampioen in de overgangs klasse korfbal, symbolisch aangeboden aan de vereniging. De ouders van de speelsters van Oranje Wit 1 hadden het initiatief genomen voor het geschenk aan de vereniging. Zij legden samen een startbedrag van 1000 euro bij elkaar om de aankoop van een digitaal scorebord mogelijk te maken. Daarna werden verschillende sponsors bereid gevonden om het resterende bedrag bij elkaar te brengen, zodat de doelpunten van Oranje Wit volgend seizoen op een gloed nieuw digitaal scorebord bijgehouden kunnen worden. Overigens kwamen vele korfballiefhebbers, familie, vrienden en bekenden afgelopen zaterdag de kampioenen de hand schudden met het behaalde kampioenschap op het veld. Oranje Wit komt door het behalen van de titel volgend seizoen uit in de hoofd klasse. De tafeltennissters van Bon nema/Westa hebben in Venray de NTTB-beker gewonnen. De Wes- semse dames waren in de finale te sterk voor de Rotterdamse dames van FVT: 3-0. Bij de heren ston den dezelfde verenigingen in de finale. Maar hier moest OpenLi- ne/Westa de winst aan FVT laten: eveneens met 3-0. Onder de ogen van een zestigtal toeschouwers voltrok zich de strijd om de NTTB-beker. Bij de dames was de halve finale niet al te spannend, want het verschil was te groot en zo klopte Bonnema/Westa met 3-0 Swift uit Deventer en AA Drink/FVT uit Rot terdam met 3-0 Harkstede. In deze laatste wedstrijd was alleen de partij tussen Simone de Klerk en Oey span nend, doordat Simone een 0-2 achter stand wegwerkte. Ook de finale tussen Bonnema/Westa enAA Drink/FVT was niet al te spannend, want het werd 3- 0 voor Westa. Bij de heren waren de teams van landskampioen AA Drink/ FVT en Openline/Westa gekoppeld aan respectievelijk Pecos en Hark stede. De wedstrijd van AA Drink/FVT tegen Pecos was snel beslist met 3-0 verlies voor Pecos, maar de wedstrijd tussen Westa en Harkstede had alles in zich. Zo won Ger Kobes op zijn unieke wijze via prachtige spinballen met vooral de backhand zijn beide partijen tegen zowel Liu Qiang als Daan Sliepen en stond er na vier par tijen een beslissende vijfde partij op het programma tussen HoÜa, Hark stede en Liu Qiang van Westa. Holla stak in prima vorm en de favoriet uit Wessem moest diep gaan om de par tij winnend af te sluiten. Zeker als we bedenken, dat Holla in de vijfde game bij een stand van 6-6 zichzelf een drietal opgelegde kansen creëerde om een beslissende voorsprong te nemen. Helaas maakte hij de punten niet en kon uiteindelijk Liu met 11- 9 zegevieren. In de finale waren de partijen tussen Openline/Westa en AA Drink/FVT wel spannend, maar speelden Danny Heister, Barry Weijers en Michel de Boer in de beslissende vijfde game net iets slimmer en beter dan Westa en zo werd via een 3-0 zege AA Drink/FVT wederom winnaar van de NTTB beker 2007-2008. De KBO verenigingen in de gemeente Venray gaan een jeu-de- boulestoernooi houden op donder dag 26 juni. Er wordt gestreden wor- Er is een concours voor pony's in Meerlo gehouden. Het AB zes tal werd eerste in de klasse L. Jessie Derks behaalde twee keer een eerste plaats in de klasse AB-dressuur met haar pony Tommy. Fleur Janssen werd derde met haar pony Spetter in de Bixie proef. In Leidschendam was een SGW-wedstrijd waar Irene Potten met haar paard Jupiter een zevende plaats behaalde in de klasse L en Sabine Franken zesde werd met Tenda in de klasse M. Op een concours in St. Anthonis werd Tamara Klaassen in de klasse B-springen dertiende met Cor- lienca Z, derde met Vanesa en vijfde met Vencie in de klasse L-springen. den om de KBO-RABO wisselbeker. Het toernooi wordt gehouden op de banen van de Jeu de Boules club Ven ray aan de Kempweg en begint om 10.30 uur. Het wordt geopend door de voorzitter van de Centrale van Ouderverenigingen Charles de Vilder. Er wordt doublette gespeeld en ieder team speelt vijf wedstrijden. Er wordt in twee poules gespeeld en de eerste van elke poule spelen de finale tegen elkaar om de KBO-RABO wisselbeker. De zusjes Verstegen hebben deel genomen aan de wedstrijd in Meerlo voor pony's. Ze namen allebei een prijs mee naar huis. Anne Verstegen behaalde met haar pony Joli een derde prijs in de categorie AB sprin gen en Vera Verstegen behaalde met pony Mister een vierde prijs in het CB springen.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21