Koester uw Monument N ClaasSon«Fransol m HUIS AANKOPEN??? HULP NODIG!!! PEEL EN MAAS Aan de Blankenberg 16 in Leu nen staat deze boerderij. Het is een Langgevelboerderij uit het eind van de negentiende eeuw. Aan deze boerderij is de woonbe stemming onttrokken ten einde vergunning te krijgen om een nieuwe woning te mogen bou wen. Om aan deze eis tegemoet te komen waren er wettelijk gezien meerdere mogelijkheden. Een ervan was de gevelopeningen zodanig te wijzigen dat bewo ning uitgesloten was. Hier is die mogelijkheid toegepast door een grote poort in het woongedeelte te maken. Deze aanpassing en de aanpassingen in het bedrijfsge- deelte wat geheel in tact is maken de boerderij cultuurhistorisch interessant en waardevol. Ook de combinatie van vernieuwde pan nen op het woongedeelte en de oude pannen boven het bedrijfs- gedeelte zijn boeiend. De gevel bevat nog authentieke ramen, deuren en poorten en ook toont de gevel verschillende bouwfasen en de originele gevelopeningen. Bron; Bouwhistoricus dhr. WBeelen. Namens SVM G.Peters- ten Have Jerusalem7,Venray koes- teruwmonument@kpnplanet.nl M/\| TC D fiA A IVI C Patersstraat 35 -5801 AT Venray E ïl IVI f\ lil O E info@holtermans-vastgoed.nl V A S T G O E D T 0478-511800 of 06-53331412 Bel voor een vrijblijvend adviesgesprek. Honderdnegenentwintigste jaargang - week 25 - donderdag 19 juni 2008 Sanne Claessens presenteert nieuwe boek Hartenzeer werd meer gewerkt met vaste teksten, zoals in Richard de derde. Dat is een heel stuk moeilijker en je kunt er minder van jezelf in leg gen." Daan Janssen heeft een geheel eigen kijk op toneel spelen."Het is vooral durven, lef hebben en een beetje gek doen." En daar hou ik wel van, dramatisch doen. Dat vind ik prachtig", geeft Maaike aan. De 18-jarige Venrayse speelde voor haar studie aan de Pabo zelfs met de gedachte om een opleiding aan de kunstschool Artez in Arnhem te gaan volgen. "Ik ben drie dagen op auditie geweest, maar het was ontzettend zwaar. In het begin stel me altijd afwachtend op, daarna kom ik pas los. Maar bij zo'n audi tie verwachten ze dat je er meteen vanaf de eerste minuut in knalt. Ik heb het uiteindelijk niet gehaald en was ook wel teleurgesteld. Ik geef me nu lekker op deze cursus. Helaas is die iedere week slechts een uurtje. Dat vind ik jammer." Daan Janssen denkt niet meteen aan een toekomst in het artiesten wereldje. 'Als de kans zich voor zou doen, zou ik er wel voor gaan. Ik vind toneel spelen leuk om te doen. Maar als je er voor wilt gaan, dan zou je op de bonnefooi moeten leven. Nergens naar om hoeven te kijken, er helemaal voor gaan." De negen jongens en meisjes van de toneelgroep, in de leeftijd van 12 tot en met 18 jaar, vormen in Zomerdroom de rode draad van de voorstelling. Ze zijn komend weekend de kartrekkers. Geeft dat geen extra spanning? "Ben je gek", lacht Maaike, "Juist een gezonde spanning is prima. Met een beetje zenuwen presteer ik het beste." Daan denkt er hetzelfde over: "Nou is het voor het echie. Leren en repeteren is leuk, maar op de bühne staan is het helemaal. Dan komt er iets los.We hebben er ont zettend veel zin in." Vijftig leerlingen van de musi calafdeling van het Kunstencen trum Jerusalem voerden zondag in Schouwburg Venray twee keer de musical Roos op. Welpielied populair 'Alle Welpies helpen' van De Welpies denderde maandag nieuw binnen op nummer negen in de Single Top 100. Dit is de verkoop lijst van singles samengesteld door GFK Mega Charts. Het EK-lied, dat is geproduceerd Jules Reivers en Roel Gommans uit Venray en is ingezongen door Léon Aarts uit Venray, is de hoogste nieuwe bin nenkomer. De top tien van deze lijst wordt voor de vierde week op rij aangevoerd door Amy Mac- Donald met 'This is the life". In de top tien staan meer EK-liedjes. Op nummer twee 'Viva Hollandia' van Wolter Kroes, op de voet gevolgd door René Froger met 'Bloed, zweet en tranen'. Het officiële EK- lied van Enrique Iglesias ('Can you here me') komt nieuw binnen op nummer 22. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in De spiksplinternieuwe musical was speciaal geschreven voor de afdeling musical, kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 16 jaar die ruim zes maanden aan het project hadden gewerkt. Ze ston den daarbij onder de vakkundige begeleiding van drie docenten: Frank van de Berg, theater, Jac queline Fijnaut (zang) en Martine Janssen (choreografie). De Roos vertelt het verhaal van een prin ses die werd geboren en de twaalf goede feeën komen om een wens voor haar uit te spreken. Nog voordat de twaalfde fee haar wens uit kan spreken, wordt de ceremo nie verstoord door de boze fee die niet op het feest is uitgenodigd. Deze boze fee spreekt een vloek over de baby uit. Als ze achttien jaar is, zal ze zich prikken aan een spinnenwiel en sterven. Uiteraard loopt het verhaal goed af en ont waakt de prinses na 100 jaar uit coma. Sanne Claessens (24 jaar) uit Venray presenteert op 1 juli haar nieuwe boek Hartenzeer, een verzameling gedichten en korte verhalen. Uit het leven gegrepen, vol emotie en auto biografisch. Het is alweer meer dan ander half jaar geleden dat Sanne Claes sens haar eerste boek uitbracht. In 'Probeer mij niet te begrijpen, hou van mij' vertelt zij over haar jarenlange strijd tegen een zware depressie en de eetstoornis bou- lirnia nervosa. Een openhartig verhaal over wat er mis ging, de gevolgen voor haar en het krabbe len uit een diep dal. "Ik kreeg uit mijn omgeving heel veel reacties op het boek. Ook van onbeken den, via de mail. Zo kreeg ik een lange mail van een gedragsthera peut van wie een cliënt door het boek weer op het goede spoor was gekomen. Het boek wordt ook als voorbeeld gebruikt in een the rapie." Zelf zat ze ook niet stil. Ze gaf lezingen in de bibliotheek en op scholen in Venray. Bij de GZZ in Nijmegen, waar ze in therapie had gezeten, trad ze op als gast spreker. Sindsdien zit ze zoals ze zelf zegt 'weer lekker in haar lijf'. "Het gaat over het algemeen goed met me", lacht ze."Het boek heeft er zeker bij geholpen het verleden te laten rusten. Ik ben er in ieder geval niet meer zo mee bezig. Het boek staat nu mooi thuis, in de boekenkast. Ik ben er trots op het te hebben uitgegeven." De kilo's die ze was afgevallen, heeft ze er inmiddels weer bij. Meer dan dat zelfs. Toch deert het haar niet zo. "Ik ben gelukkiger dan twintig kilo geleden. Zoals iedere Nederlander heb ik als ik in de spiegel kijk ook mijn mindere dagen. Maar ik heb het veel meer geaccepteerd." In haar eerste boek stonden ook enkele gedichten. In haar tweede uitgave Hartenzeer, die binnenkort verschijnt, publiceert Sanne korte verhalen met emotio nele gedichten die er op aanslui ten. Ze schreef altijd al gedichten. Was er trots op, maar liet niemand ze lezen. Voor Hartenzeer was het een kwestie van kiezen, schrap pen en weggooien uit vijftien jaar werk. "Het is leuk om uit al die gedichten een selectie te maken voor een boek. Er staan gedichten in die ik heb geschreven toen ik negen jaar was, maar ook van het laatste half jaar. Het is grappig om te zien dat mijn stijl altijd hetzelf de is gebleven." De verhalen en gedichten zijn autobiografisch, zonder dat ze zelf de hoofdrol speelt. Ook de namen van mensen over wie het gaat ont breken. Het voegt geen waarde toe aan de gedichten. "Ja, er zitten ook minder lieve gedichten bij. De mensen die het aangaan, weten het wel." Verhalen en gedichten over ver broken relaties, over iemand die het leven niet meer ziet zitten en er uit wil stappen, een moment dat alles tegenzit, maar het besef er is dat je door moet. Vijf verha len, niet chronologisch, maar wel allemaal met een lading. Eind december ging de ruwe versie naar Free Musketeers, de uitgever ook van haar eerste boek. Daarna was het schaven, plakken en knip pen. Van de hand van haar vrien din Anne Veugen staan er prach tige afbeeldingen bij de verhalen. "Ze kan ontzettend mooi schilde ren. Ik heb haar daarom gevraagd of zij afbeeldingen wilde maken voor het boek. Ze zei meteen ja. De keuze is uiteindelijk gevallen op drie bestaande schilderijen en twee werken die ze speciaal voor het boek heeft gemaakt. Prachtige afbeeldingen die echt aansluiten bij de verhalen en gedichten. We lagen ook meteen op een lijn, dan is het makkelijk om een keuze te maken. Het is voor mij heel bij zonder dat Anne een deel is van dit boek." Wat de toekomst haar brengt weet ze niet, ligt ze ook niet echt wakker van. Haar eerste boek werd goed verkocht, wat het tweede gaat doen, vindt ze min der belangrijk. "De verkoop maakt me helemaal niks uit. Ik wil voor mezelf laten zien, wat ik kan." Ze vindt zich zelf dan ook nog zoekende. Sanne behaalde een diploma copywriting en volgde een cursus korte verhalen schrij ven. "Ik wil heel veel, maar wil me uiteindelijk focussen op het schrijven. De volgende uitgave wordt in ieder geval een fictief boek voor een bredere doelgroep. Waarschijnlijk een roman. Dan wil ik het groter aanpakken." Als ze even later poseert voor de fotograaf is duidelijk dat haar zelf bewustzijn enorm is toegenomen. Waar ze anderhalf jaar geleden bijna gedwongen moest worden voor het maken van een foto, laat ze zich nu gewillig op de gevoe lige plaats vastleggen. De blik naar rechts, naar voren, even schuin draaien. "Hé, dat is misschien ook wel wat, modellenwerk", lacht de Venrayse uitbundig. Het boek Hartenzeer is te bestel len via www.freemusketeers.nl of bij Sanne Claessens via www. sanne-claessens.nl Einduitvoering Kunstencentrum Jerusalem in nieuw jasje De leerlingen van de afde lingen muziek, dans en the ater van Kunstencentrum Jerusalem in Venray verzor gen komend weekend hun einduitvoering in Schouwburg Venray. In Zomerdroom, geba seerd op A Midsummer Night's Dream van William Shake speare, worden alle kunst disciplines in een ruim twee uur durende voorstelling met elkaar verweven. De voorstel lingen zijn op zaterdag 21 juni om 21.00 uur en zondag 22 juni om 16.00 uur. Frank van den Berg, docent van de toneelgroep, nam de uitdaging aan om de jaarlijkse einduitvoe ring van Kunstencentrum Jerusa lem een nieuwe impuls te geven. In plaats van een voorstelling met op zichzelf staande losse blokken werd gekozen voor een familie voorstelling gebaseerd op het theaterstuk van Shakespeare. "Het verhaal van Shakespeare is de rode draad van de voorstelling. De drie verhaallijnen blijven daarbij over eind. De jongeren die niet verliefd op elkaar mogen zijn, het verhaal over de elfenkoning Oberon en zijn koningin Titania en een stel ambachtslieden die een toneel stuk instuderen voor de bruiloft van koning Theseus." Van den Berg kreeg de opdracht om dit klassie ke verhaal samen te smeden in een totaalvoorstelling met alle andere disciplines die bij Jerusalem wor den gegeven. "Ik heb het scenario voor de voorstelling geschreven met in het achterhoofd dat ook zang, dans en muziek in het spel moeten worden verweven. Het resultaat is dat 300 tot 400 kinde ren samen op de planken staan. Alle disciplines worden samenge smeed tot een geheel, zonder dat met elkaar is gerepeteerd. De the atergroep speelt de verschillende stukken aan elkaar vast, de rode draad als het ware. Het wordt heel spannend, maar het was ook enorm leuk om al die facetten van het kunstencentrum aan elkaar te breien." Ook Maaike Smedts en Daan Janssen, beiden 18 jaar en uit Ven ray, staan te popelen om komend weekend op de planken van de Schouwburg Venray te staan. Zij maken deel uit van de toneel groep van Jerusalem en hebben in slechts enkele weken de ver haallijn van Zomerdroom gerepe teerd. "We hebben dit jaar eerst een ander toneelstuk van Shake speare ingestudeerd, Richard de derde. Pas de laatste weken zijn we begonnen met de repetities voor Zomerdroom", legt Daan uit. Hij is net afgestudeerd aan het VWO aan het Raayland College en zit voor het tweede seizoen in de toneelgroep. "Ik heb meegedaan aanTienerntök en van daaruit ben ik overgehaald om bij de groep te komen. En dat bevalt prima. Het gaat er losjes aan toe, we maken veel plezier met elkaar, het is ont spannend en je leert ook nog wat." Ook Maaike Smedts is aan haar tweede seizoen bezig. De eerste jaars Pabo-studente volgde al eer der toneellessen aan het Raayland College. Haar moeder Sandra Man- ders speelt in de Brabantse caba retgroep Zes Stuks. "Het zit in de familie, hè", lacht ze. "Ik denk dat ik het toneel spelen een beetje van mijn moeder heb. Ik heb het in ieder geval altijd al leuk gevon den." In de cursus aan het kunsten centrum maakten beiden ken nis met de grondbeginselen van toneel."Heel belangrijk is dat je op het toneel aandacht voor elkaar hebt. Elkaar opvangt als iets de mist in gaat. Goed naar elkaar blij ven kijken, wie heeft de aandacht, wie pakt de aandacht op, dat soort dingen word je bijgebracht", legt Maaike uit. Daan vult aan: "Alle delen van je lichaam moe ten weten wat je doet. Tot in je tenen. En vooral reageren op wat er gezegd wordt. In een stuk kun je in bepaalde situaties terecht komen waarin een reactie van je wordt verwacht. Op die momen ten moet je alert zijn." "Het is ook belangrijk hoe je iets brengt, met de goede intonatie. Dat kan alleen als je het stuk goed begrijpt:, aldus Maaike. "In het eerste jaar stonden de lessen vooral in het teken van improvisatie, het afgelopen jaar z lAdt fU ZS^ SckunZK*1 www.claasson.nl AANKOOPBEGELEIDING ADVIES IN ONROEREND GOED Musicalafdeling schittert in Roos MAAS EL EN "Ik ben gelukkiger dan twintig kilo geleden" Zomerdroom verweeft kunstdisciplines GEN ZONWERINGEN Voor alle soorten binnen- en buitenzonwering Voor meer informatie: 0478 515010 of 06 53768080 of mail ons: info@elaasson.nl Vouwgordijnen Rolgordijnen rsj Shutters Z Horsystemen Jaloezieën Lamellen Ci Sereens Rolluiken Markiezen M Roldeuren/ o Garagedeuren Knikarmsehermen Qi

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17