in Tienray Tevreden over dienstverlening Wmo huldigt Nieuwe namen peuterspeelzalen Tennisclub Wanssum wil vier nieuwe banen "Een groot vakman" Dynamiek Academie van start Ingezonden Pannakooi Moed en IJver jubilarissen Cheque Ronde Tafel voor speeltuin ELEKTR0FIETS SPECIALIST r t' i Digitaal printen? Boek bestellen? Boek bestellen? PEEL EN MAAS In DeDynamiekAcademie wordt laagdrempelig en praktijkgericht geleerd door iedereen: directeu ren, leraren en onderwijsonder steunend personeel voelen zich uitgenodigd om deel te nemen. Dinsdag vond in Horst de feeste lijke aftrap van de Dynamiek Aca demie plaats. Tijdens deze aftrap werden de achtergronden en doe len van dit nieuwe initiatief gepre senteerd. De Dynamiek Academie neemt de eigen onderwijspraktijk als uitgangspunt van leren, gaat uit van leren van en met elkaar, wil verbinding tot stand brengen tus sen de leervragen enerzijds en de ervaringen en kennis van mede werkers anderzijds en zal vernieu wende activiteiten en activerende werkvormen introduceren en gebruiken. Dit nieuwe initiatief zal bij de aanvang van het schooljaar 2008-2009 startklaar moeten zijn. De gemeente Meerlo-Wanssum stelt aan de dorpsraad van Tienray eenmalig een bedrag van 1000 euro beschikbaar voor het maken van een verharde ondergrond waarop een pannakooi geplaatst kan worden. De pannakooi (een sportkooi voor straatvoetbal, red.) - krijgt een plek op het oude ker misterrein aan de Bernadettelaan, in Tienray. De gemeente gaat de verharding niet zelf aanleggen, de dorpsraad zal de bestrating voor de panna kooi met zelfwerkzaamheid zelf gaan realiseren. Een verhard plateau is een ver eiste voor een goed gebruik van de pannakooi, aldus de gemeente, die erop wijst dat in Tienray momen teel geen geschikte verharde plek te vinden is waar de pannakooi fatsoenlijk kan staan. www.vandenmunckhof.nl van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl Burgers uit Horst aan de Maas die in 2007 te maken hebben gehad met het Wmo loket, de welzijnsinstelling of de thuiszorginstellingen, zijn tevreden over de dienstverle ning. Dit blijkt uit de resulta ten van een onderzoek naar de klanttevredenheid onder de gebruikers van maatschappe lijke ondersteuning. Ook heeft de gemeente de leden van de Cliëntenraad Horst a/d Maas en Meerlo-Wanssum gevraagd hoe tevreden zij zijn over de manier waarop zij in 2007 bij de Wmo zijn betrokken. De Cliëntenraad is tevreden tot zeer tevreden over de manier waarop zij heeft kunnen advi seren en over de dialoog met de gemeente. Een aandachts punt is dat de Cliëntenraad eerder in het beleidsproces wil adviseren. Op 1 januari 2007 is de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) van start gegaan. Deze wet heeft als doel dat iedereen in deze maatschappij mee kan doen. Er zijn mensen die daar ondersteuning bij nodig hebben. De gemeente moet er samen met allerlei instanties voor zorgen dat die ondersteuning beschikbaar is. Een belangrijke vorm van ondersteuning in de Wmo is hulp bij het huishouden. In de gemeente Horst aan de Maas bieden drie instanties deze hulp aan: Zorggroep Noord-Lintburg, Proteion Thuiszorg Noord-Lint burg en Savant. Deze organisaties hebben de tevredenheid van hun cliënten ook onderzocht. Cliënten uit Horst aan de Maas gaven de Zorggroep Noord-Lintburg voor hulp bij het huishouden gemid deld een 8,8. De zorgverlening door de medewerkers kreeg is beoordeeld met een 9- Proteion Thuiszorg Noord-Lintburg scoorde voor hulp bij het huishouden een 8,2 en voor de medewerkers een 8,8. Savant krijgt, genieten over de hele regio Noord- en Midden-Lint burg, een gemiddeld rapportcijfer van 8. De zorgverlening door de medewerkers wordt beoordeeld met een 8,3- Een van de verbeter- punten bij de instellingen is het regelmatiger bespreken van het zorgdossier met de cliënt. Ook welzijnsinstelling Synthese biedt maatschappelijke onder steuning en uit het klanttevreden- heidsonderzoek over 2007 dat men heeft laten uitvoeren blijkt dat cliënten uit Horst aan de Maas deze diensten beoordelen met een gemiddeld rapportcijfer 8. LOKET De gemeente Horst aan de Maas heeft ook onderzoek gedaan naar de klanttevredenheid over de dienstverlening vanuit het Wmo loket in het gemeentehuis. Het gemiddelde rapportcijfer dat cli ënten het loket geven is een 8. De medewerkers worden over het algemeen voldoende deskundig geacht. Cliënten vinden dat zij slagvaardig en respectvol te werk gaan.Van de mensen die de vragen lijst hebben ingevuld, vindt 85,5% dat de ondersteuning die zij heb ben ontvangen voldoende oplos singen bood voor hun probleem. Aandachtspunten zijn onder meel de bereikbaarheid van het loket in de middag en de inrichting van de balies met betrekking tot de priva cy. De complete rapportages met de resultaten van de Wmo klant- tevredenheidsonderzoeken zijn tot 16 augustus inzien op internet (www.horstaandemaas.nl) en in de informatiehoek in het gemeen tehuis. Ook op deze manieren ligt ook het overzicht ter inzage van de prestaties van de gemeente op het gebied van de Wmo in 2007. Dat overzicht is samengesteld op basis van een vragenlijst van het ministerie van VWS. van den munckhof www.vandenmunckhof.nl Fietswereld Frank Welles Dealer van Gazelle, Sparta en Batavus. Kunstenaar Pedro del Rio (46) in Spanje overleden In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Dynamiek Scholengroep heeft 22 scholen voor primair onderwijs in de gemeentes Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum en wil in het komende schooljaar het leren en het ontwikkelen van haar medewerkers met de oprichting van de Dynamiek Academie gaan stimuleren. De Dynamiek Academie wil leervragen en leeraanbod van de personeelsleden bij elkaar brengen en hierdoor de per soonlijke ontwikkeling en vakbekwaamheid van de per soneelsleden vergroten. Binnen Dynamiek Scholen groep is iedereen bezig met leren. Logisch, want door leren wordt de ontwikkeling gestimuleerd van alle kinderen en alle mensen die werkzaam zijn binnen Dyna miek Scholengroep.Toch kan ook geconstateerd worden dat er op de ene plek meer geleerd wordt dan op de andere? Waarom heeft leren voor de een veel meer betekenis dan voor de ander? Waarom kan de ene professional het geleerde toepassen in de eigen onderwijs praktijk en de andere niet? Leren is volgens Dynamiek het meest effectief als de leerbehoefte uit de professional zelf komt, als het betekenis voor hem of haar heeft. De eigen onderwijspraktijk als uitgangspunt voor verhelde ring, analyse en bijstelling. Samen met collega's 'good practice' delen, gesprekken voeren, eikaars prak tijk bekijken, elkaar inspireren, en toetsen aan theorie. Dat zijn suc cesfactoren voor ontwikkeling, denkt Dynamiek. Dassenburchten In een eerder verschenen artikel in de Peel en Maas werd melding gemaakt van het crossen in en om het gebied waar de dassenburch ten in Wanssum zijn gelegen. Om misverstanden uit de wereld te helpen, willen wij erop wijzen dat met crossen natuurlijk niet speci fiek gedoeld wordt op de leden van de MAC Wanssum. Het gaat om het crossen in zijn algemeen heid, dus crossen met een motor, bromfiets, fiets etc. Wethouder Carla Brugman-Rus tenburg In het weekend van 6, 7 en 8 juni heeft muziekvereniging Moed en IJver haar 90-jarig jubi leum gevierd.Voorafgaand aan de drukbezochte receptie werden de jubilarissen gehuldigd. Marjo Hei dens, John Pijpers, Evert Jochijms en Marie-Antonette Pijpers zijn 25 jaar lid, Leon Wijnhoven, Wim Swinkels en Herman Vermazeren 40 jaar en Jan Lemmen en Ben Kusters 50 jaar. Jan Jochijms, al zestig jaar lid van Moed en IJver, kreeg naast de bondsonderschei- ding ook nog het erelidmaatschap van muziekvereniging Moed en IJver. Staand van links naar rechts: Marie-Antonette PijpersJohn PijpersLeon Wijnhoven, Her man Vermazeren, Wim Swinkels, Evert Jochijms en Marjo Heidens. Zittend van links naar rechts: Ben Kusters, Jan Jochijms en Jan Lemmen. De afgelopen periode heeft een werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van het bestuur, de cliëntenraad, de beroepskrachten en de vrij willigers zich onder leiding van een communicatiedeskun dige gebogen over de nieuwe naamgeving voor de vier peuterspeelzalen van Stich ting Peuterspeelzalen Meerlo- Wanssum. De nieuwe namen van de peu terspeelzalen zijn geworden Hum melburg (Blitterswijck), Kabou terbeek (Meerlo), Dreumesbos (Swolgen) en Boefjesboot (Wans sum). De vier namen zijn elk afzonderlijk opgebouwd uit twee terugkerende elementen; Een verwijzing naar de doel groep, de peuters, die allemaal 'kleine mensen' zijn. Hiernaar verwijzen de woorden hummel, kabouter, dreumes, boefjes. Een verwijzing naar de plaats van vestiging, waarbij burg ver wijst naar de burcht in Blitterswij ck, beek naar de beek in Meerlo, bos naar het bos in Swolgen en boot naar de haven in Wanssum. Bovendien is het logo ver nieuwd. Er is wel uitgegaan van het bestaande logo, de glijbaan in de kleuren blauw-groen. De glij baan staat voor het spelenderwijs ontwikkelen, wat de kerntaak van de stichting is. De kleuren verwij zen naar de kleuren van de huidi ge gemeente Meerlo-Wanssum. Vol trots werden de nieuwe namen vorige week tijdens de jaarlijkse feestavond aan de be roepskrachten, vrijwilligers en bestuur onthuld. Voor de peuters De peuters van Dreumesbos in was er die week een lekkere taart Swolgen bewonderen de taart en met daarop de nieuwe naam. de nieuwe naam. Tennisclub De Gagel wil op korte termijn vier van haar zes gravelbanen vervangen door zogeheten 'all-weather- banen' waarop ook in de winter gespeeld kan worden. Penningmeester Geert Peters hield maandagavond tijdens de raadsvergadering een warm pleidooi voor de aan leg van de banen, die volgens hem niet zonder subsidie van de gemeente gerealiseerd kun nen worden. De vereniging kan zelf 50.000 euro ophoes ten, maar heeft volgens Peters voor de aanleg van de vier nieuwe banen naar schatting tussen de 100.000 en 125.000 euro nodig. Het vervangen van de vier banen is hard nodig, want onder meer de afwatering van de banen is slecht en het gravel is erg ver sleten. Tevens merkt De Gagel, een vereniging die circa 280 leden telt, van wie een klein deel in eigen beheer zorgt voor het onderhoud van het tennispark aan de Gagel, dat omliggende tennisverenigin gen al eerder zijn overgestapt op banen waarop het hele jaar door getennist kan worden. Om die concurrentie het hoofd te kunnen bieden, wil ook de Wanssumse tennisclub vier all-weatherbanen aanleggen. Volgens Peters kiezen steeds meer tennissters en ten nissters namelijk voor een club die banen heeft die het hele jaar open zijn. Tevens zijn de nieuwe banen die de vereniging wil veel eenvoudiger en daardoor ook goedkoper te onderhouden dan de huidige gravelbanen. Aanslui ten bij de plannen voor het nieu we sportpark van SV United in noord' is volgens hem geen optie. "Dat heeft voor ons weinig toege voegde waarde, dat is zonde van het geld. Bovendien beschikken we over een schitterende locatie. Waarom zou je die extra kosten gaan maken als gemeente en als vereniging?", antwoordde hij op vragen vanuit de fracties. Het bestuur van de vereniging vindt het niet irreëel om een bij drage van de gemeente Meerlo- Wanssum te vragen, temeer de gemeente voor tennisvereniging 't Löbke ook geld reserveert in het nieuwe sportpark 'zuid'. Om te komen tot een vernieuwd sportpark moet 't Löbke samen met Swolgense Boys enTOP'27 40 procent van de investeringen voor zijn rekening nemen, en de gemeente 60 procent. Die rege ling zou ook door De Gagel wor den toegejuicht, betoogde Peters. "Ik ga ervan uit dat wij op dezelf de manier behandeld worden als andere verenigingen." Maar wet houder Minken wilde geen valse verwachtingen wekken. "Want de suggestie dat er veel te verdelen zou zijn, klopt niet."Tevens is het zo dat het verzoek van De Gagel te laat is ingediend en er dus ook geen geld in de begroting is gere serveerd voor het vervangen van de vier banen. Maar de politiek beloofde de woordvoerder van De Gagel alle mogelijkheden serieus te bekijken en binnen de begro ting te zoeken naar mogelijkheden om (deels) tegemoet te komen aan de wens van de tennisvereni ging. Ook gaat het college van B en W met de club overleggen over haar plannen. De in de regio Venray zeer bekende Spaanse keramist Pedro del Rio is afgelopen vrij dag op 46- jarige leeftijd over leden. De kunstenaar was al ruim een jaar ernstig ziek. Hij leed aan keelkanker. Pedro del Rio is een Spaanse keramist die tien jaar geleden voor het eerst in Geijsteren expo seerde op initiatief van collega Mieke van Uden van galerie Kera- mieke. Sindsdien exposeerde hij regelmatig in Geijsteren, maar ook in Milsbeek en Swalmen.Veel kunstliefhebbers in de regio heb ben een 'Pedro del Rio' in hun huis of in hun tuin staan. Ondanks het feit dat Mieke van Uden en Chris Roose wisten van zijn ziekte kwam het nieuws in Geijsteren toch nog hard aan. "Het is een van onze beste collega's", reageert Mieke van Uden. "Pedro del Rio was een aimabel mens en een groot vakman. Hij heeft prachtige werken op zijn naam staan. Veel mensen die de kunstmanifestatie in Geijsteren bezochten of onze Pinksterexposities en hem heb ben ontmoet, bewaren heel goede herinneringen aan Pedro." Pedro del Rio maakte decora tieve objecten en vooral figuren. Zijn mensfiguren zijn sterk gesti leerd en teruggebracht tot lange cilinderachtige vormen: staand, zittend op een bankje, alleen of als paar. De Spaanse kunstenaar, die 100 kilometer ten zuiden van Barcelona een fraai atelier had in een klein dorp, gebruikte altijd zelf samengestelde vuurvaste klei. Hij kleurde zijn werk met engo- bes en oxydes -spaarzaam met glazuren -, die vaak ijzer en assen (onder meer van hazelnootdop- pen) bevatten. Zijn figuren wer den slechts een keer gebakken op 1160 Celsius in een gasoven. De kunstenaar wordt deze week in kleine familiekring gecremeerd. De peuters en kleuters van de brede school in Blitterswij ck genieten volop in de ver nieuwde en mooi opgeknapte speeltuin. Onlangs schonk serviceclub De Ronde Tafel 160 uit Venray 750 euro voor de invulling van Maandagmiddag werd de cheque voor de speeltuin aan de brede schooi overhandigd. de speeltuin. Sinds de intrek van de peuters in basisschool St.Anna (najaar 2007) werd er in fases gewerkt aan de renovatie van de speeltuin. De speeltoestellen zijn overge bracht van de oude peuterspeel zaal en de speeltuin is helemaal opgeknapt. Nu ligt alles er keurig en netjes bij, tot grote vreugde van de kinderen. Donderdag 19 juni 2008 - Pagina 13 ook voor onderhoud en reparatie Eindstraat 12 Venray, Tel. 0478-581553 Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13