Brand: 60.000 kippen gestikt Op zoek naar Ciske en Annie Gemeentehuis Venray open Trainingsvlucht Rollebol in Oostrum 2450 euro voor kindervakantie Uw hond fris en vakkundig M getrimd Chi que PEEL EN MAAS Bouw kachels Bij een uitslaande brand in een kippenboerderij aan de Horster- weg in Castenray zijn woensdag morgen 60.000 kippen door ver stikking om het leven gekomen. De brand brak rond half acht uit. De stal moet als verloren worden beschouwd. Brandweerkorpsen van Venray, Horst a/d Maas, Meer- lo-Wanssum en Venlo zijn bij de brand ingezet. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en er zijn geen schadelijke stoffen zoals asbest vrijgekomen. Oude dekens over? Piet Pee- ters, beter bekend als Ome Piet uit Venray, weet er wel raad mee. Over ruim een maand vertrekt een vrachtwagen vol geladen met bruikbare spullen naar de missiepost van de Zus ters van Fransciskanessen in Albanië. Ome Piet heeft reeds een berg dekens verzameld, maar roept mensen met nog bruikbare dekens op om con tact met hem te zoeken. "De arme vrouwen uit de bergen in Albanië kunnen het goed gebruiken. Alles wat ik ophaal, gaat direct naar hen." Ver weg, in Albanië, kampen bergvolken met grote armoede. "Je mag het eigenlijk niet zo noe men, maar de vrouwen worden gewoon achtergesteld." Ome Piet vertelt over de moslimmeisjes, die in de bergen wonen en geen uit zicht op een baan hebben. Zij kun nen zichzelf niet onderhouden en hebben extra middelen nodig om rond te komen. De missiezusters uit het klooster onderaan de ber gen hebben de afgelopen tien jaar moed en inkomsten gespaard om een internaat voor jonge vrouwen op te zetten. In het internaat, dat in september wordt geopend, kun nen de vrouwen een opleiding in de gezondheidssector volgen. Harrie Fijneman uit Venray rijdt al vijftien jaar naar Albanië om arme mensen te voorzien van overbodige spullen uit Nederland. Om de twee jaar reist hij af naar Albanië en gedurende het verblijf van zes weken distribueert hij persoonlijk de producten. Voor hem vakantie, voor de Albanezen een welkom bezoek. Piet Peeters besloot dekens te verzamelen. "Het kan daar behoorlijk koud zijn, maar met een goede deken kunnen ze de kou redelijk trotse ren. Het zijn maar kleine dingen, die voor hen heel belangrijk zijn. Ik werk al jaren aan zulke projec ten mee. Ik ben nu in de zeventig. Wat moet ik anders doen? Ik kan me beter nuttig maken dan heel de dag rond fietsen, wat ik overi gens graag doe. Maar ik heb tijd en ruimte, dus waarom niet?" OPLEGGER Een schuur achter in de tuin van Piet Peeters wordt gebruikt als tijdelijke opslagplaats. Als het te veel wordt voor zijn berging, gaan de spullen naar een centraal magazijn in Essen. Daar wordt het op een oplegger geladen en naar Albanië gebracht. Ome Piet heeft op dit moment al een flinke lading dekens verzameld. "Er zitten hoge kwaliteitsdekens bij, afkomstig van de voormalige AB-fabriek in Tilburg. Echte, wollen dekens van zo'n 40 jaar oud. Maar alle warme dekens zijn welkom." De dekens verpakt in plastic worden bij Piet Peeters afgele verd of toegestuurd. "Vooralsnog heb ik oproepjes geplaatst in dorpsblaadjes: zoveel te kleiner de gemeente is, des te meer dekens ik krijg. Meestal haal ik de dekens op bij een verzamelpunt in het dorp. Er is altijd wel iemand die zich dienstbaar wil maken. De rest volgt dan wel. Alle hulp, hoe klein ook, is welkom." VRIJWILLIGERSPLOEG Zelf gaat Ome Piet niet naar de bergen in Albanië. "Het is een reis van 8000 kilometer uit en thuis. Gedurende deze reis van een dikke week kan ik me op andere manieren nuttig maken. Ik versta de mensen toch niet. Ondertussen Piet Peeters: "Alle hulphoe klein ookis welkom." houd ik me bezig met de orga nisatie van de vrijwilligersploeg in Nederland. Die club bestaat uit een man of 25 die op afroep beschikbaar zijn. De afgelopen maand hebben zij dertig opleggers geladen voor diverse projecten." Niet alleen de arme vrouwen in Albanië maar ook straatkinderen in Ghana staan indirect in con tact met Ome Piet. Hij verzamelt diverse nuttige spulletjes voor een straatjeugdproject in Accra, een van de grootste maar armste steden in Ghana. "Er gaan jaarlijks containers die kant op met voor namelijk landbouwspullen. De ruimtes tussen de tractoren en oogstmachines worden opgevuld met zomerkleding. Ik heb een lading oude voetbalshirts gekre gen van een plaatselijke voetbal club. Nu lopen ze in Ghana met die shirts rond. Leuk toch! En zij zijn er hartstikke blij mee." Heeft u dekens voor Albanië of zomerkleding voor Afrika? Neem dan contact op met Piet Peeters: 06-12180540. Op Moederdag werden ruim tweehonderd moeders in Venray en de kerkdorpen Wanssum, Geijs- teren, Overloon en Vierlingsbeek verrast met een luxe moederdag ontbijtje van Kiwanis Club de Rooyse Ladies. Onlangs konden De Rooyse Ladies de opbrengst van 2450 euro van dit moeder dagontbijt overhandigen aan Erik van de Leur, bestuurslid van Kin dervakantiewerk Venray. Hij was aangenaam verrast door het hoge bedrag. Kiwanis Club de Rooyse Ladies heeft Kindervakantiewerk voor vijf jaar geadopteerd. Dit houdt in dat Kiwanis Club de Rooyse Ladies jaarlijks een deel van hun opbrengsten aan Kinder vakantiewerk schenkt. Door deze ondersteuning kan de eigen bij drage voor kinderen zo laag moge lijk worden gehouden en zijn alle basisschoolkinderen uit groep 3 tot en met 7 weer gegarandeerd van een Kindervakantieweek die jaarlijks in de eerste week van de basisschoolvakantie wordt gehou den. Kindervakantiewerk wordt jaarlijks georganiseerd door onge veer 25 personen die samen met nog eens ruim 160 vrijwilligers ervoor zorgen dat de kinderen weer een topweek hebben. Na het grote succes van Musi cals On Stage in 2006 gaat MMSK St. Petrus Banden dit jaar opnieuw het theater in en wel op zaterdag 8 en zondag 9 november in de schouwburg in Venray. Diverse zan gers verlenen hun medewerking, evenals Close Harmony Group Confetti en dansgroep Waxx uit Venray. MMSK brengt ontroerende muziek uit diverse musicals op de planken, zoals The Wiz, Ciske de Rat,Annie en vele andere. Daarom wordt er gezocht naar twee men sen die de rol van Ciske de Rat en Annie willen vertolken. Voor de nummers Ik voel me zo verdomd Alleen uit de musical Ciske de Rat en Tomorrow uit de musical Annie is MMSK op zoek naar jong zang talent tussen de 8 en 15 jaar. Stuur voor 1 juli een e-mail naar derksarrangementen@home. nl, onder vermelding van 'audi tie Ciske de Rat' of 'auditie Annie' en de benodigde informatie en bestanden worden thuisgestuurd. Tijdens de Dag van de Architec tuur op zaterdag 21 juni opent het gemeentehuis van Venray zijn deu ren voor het publiek. Een unieke gelegenheid om kennis te maken met de authentieke kenmerken van het voormalige klooster in het centrum van Venray. Vorig jaar besloot de raad tot renovatie van dit markante gebouw. Daarbij is aandacht voor de architectonische en historische waarden van het gebouw essenti eel. Burgemeester Waals:'De mees te mensen die in het gemeen tehuis komen, zien niet meer van het gebouw dan de prachtig gerenoveerde publiekshal. De rest van het gebouw heeft echter ook veel onverwachte pareltjes van architectuur te bieden. Naast natuurlijk de gebreken, die aan leiding zijn voor de renovatie van het gebouw'. Het gemeentehuis is open van 11.00 tot 14.00 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig. Bij de balie in de hal meldt de bezoe ker zich en kan zich inschrijven voor een rondleiding. In groepen van maximaal 20 personen zullen medewerkers van de gemeente u meenemen door het gebouw. U ziet de werkkamers van het col lege, de vergaderruimtes en de architectonische karakteristieken van het gebouw. Daarnaast is er ieder uur een diapresentatie van de visie op de renovatie van het gemeentehuid door architecten bureau Soeters Van Eldonk. Zij laten zie hoe ze tegen het huidige gebouw aankijken en welke idee- en er leven voor de aanpassing van het gebouw. In de hal van het gemeentehuis kan de tentoonstel ling over de renovatie van het gemeentehuis bekeken worden. Bovendien is er de mogelijkheden vragen te stellen aan medewer kers die bij de renovatie betrok ken zijn. Dit is de gelegenheid om het gemeentehuis van Venray te bezichtigen in zijn huidige staat. Burgemeester Waals: "Ik nodig alle burgers van Venray van harte uit om op 21 juni naar het gemeente huis te komen en met eigen ogen te zien hoe mooi het gebouw al is maar vooral ook hoe mooi het na de renovatie gaat worden." Kapitein-vlieger Ralph Aarts, vlieger van het F-16 demonstra tieteam van de Koninklijke Lucht macht, voert op woensdag 18 juni een trainingsvlucht uit boven Luchtmachtbasis De Peel. De demonstratievlucht vindt plaats tussen 13.15 en 13-30 uur. De trainingsvlucht duurt ongeveer 15 minuten. De F-16 Solo Display van de Koninklijke Luchtmacht demonstreert de capaciteiten van het toestel en de vaardigheden van de vlieger. Een show van het demoteam bevat daarom manoeu vres die gedurende iedere opera tionele missie met een F-16 kun nen voorkomen. Het bijzondere is dat de bewegingen direct achter elkaar worden gevlogen, waarbij ze vloeiend in elkaar overlopen. De F-16 Solo Display maakt onderdeel uit van de publieke presentatie van Defensie en wordt ingezet bij onder andere wervingsactiviteiten voor vliegers bij de luchtmacht. Uiteraard geeft het F-16 Solo Dis play Team acte de présence tijdens de open dagen van de Koninklijke Luchtmacht, die dit jaar plaatsvin den op vrijdag 20 en zaterdag 21 juni op vliegbasis Leeuwarden. Het is voor omwonenden en belangstellenden niet mogelijk om de oefenvlucht vanaf Luchtmacht basis De Peel te bezichtigen. Voor eventuele geluidhinderklachten kan gebeld worden met Staf Voor lichting Luchtmachtbasis De Peel via telefoon (0493)598045 of het landelijke klachtennummer 0800- 0226033. Na Limburg in Limericks en Noord-Brabant in Limericks is er opnieuw een bundel van oud-Oir- lonaar Paul Rongen verschenen. De nieuwste uitgave heet Verras sende Vondsten met als ondertitel in versvorm, waarin de schrijver de lezer verrast met tweehonderd nieuwe limericks rond beroepen en andere (eigenaardigheden van de mens. Precies negen maanden heeft hij erover gedaan om zijn nieuwe 'geesteskind' geboren te laten worden. Negen maanden waarin ideeën zijn gewikt en gewogen, uitgewerkt maar ook weer weggegooid. "Je bent er elk moment van de dag mee bezig", vertelt de 72-jarige Heijenaar. "Ideeën komen niet zomaar aan waaien. En iedere limerick moet gevat maar ook humoristisch zijn en beter zijn dan de vorige." In deze bundel gebruikt hij tweehon derd plaatsnamen uit de twaalf provincies en enkele uit het bui tenland waarbij Rongen geen enkele letter van het alfabet onge bruikt laat. en verantwoording van de plaatsnamen is achter in de bundel opgenomen. Het resultaat is een verrassende bundel met aparte soms ondeugende vonds ten in versvorm. Een voorbeeld: Een jonge profcoureur uit Swolgen is over stuiken erg verbolgen normaal gebeurt er niets maar zit hij op de fiets dan blijft men hem steeds achtervolgen. Met deze derde bundel is vol gens Rongen zijn sigarendoosje waarin hij normaal zijn ideeën bewaart, leeg. "Ik heb nu vele plaatsen en beroepen gehad, het gevaar op doublures of in herha ling vallen dreigt steeds meer." De nieuwe bundel telt 72 pagina's en is door Ton Laeven van illustra ties voorzien. Een exemplaar is te bestellen via de boekhandel of via www.boekscout.nl. Rongen biedt donderdag 5 juni bij VW Box meer de algemeen directeur van de Regio-VW de Meierij Noord- oost-Brabant het eerste exemplaar aan. Het centrum van Oostrum gaat op zaterdag 14 juni brui sen. Zo'n driehonderd kinde ren nemen deze dag deel aan de jaarlijkse activiteitendag Rollebol. Het speelveld voor de Watermolen, het school plein en het dorpsplein zijn de locaties, waar de activitei ten plaats gaan vinden. Zeven jeugdclubs uit Noord-Lim burg binden de strijd met elkaar aan. Hierbij ADOR Oostrum, SJW Castenray, SJMO Oirlo en Spring plank Venray. De vierentwintig ste Rollebol wordt, net zoals alle voorgangers, gehouden door de deelnemende jeugdclubs. Het programma bestaat uit: een cir cuit met achttien zeskampachtige spellen, een circuit met achttien spellen in het thema Rondje Euro pa en een tocht door Oostrum die de titel draagt Met de muziek mee door Oostrum. Tijdens deze tocht kan men niet alleen punten verdienen bij de spelletjes, maar ook materiaal voor het maken van muziekinstrumentjes. Het is ook een soort hommage aan de Har monie van Oostrum die negentig jaar bestaat. De opening van Rol- lebol'08 wordt dan ook verricht door Ben Ruhl, voorzitter van Harmonie Sub Matris Tutela. Er is een vlaggenparade en het hij sen van de Rollebolvlag. Op het schoolplein vindt "Rondje Europa" plaats. Spelletjes die in inhoud of titel doen denken aan een bepaald land, zoals: worsthangen, Spaans memory, brie rollen, rodelen en manneke pis. De zeskamp voor de Watermolen kent een aantal waterspellen als: watergieten, lek kende buis en kletsnat. Ook het buikschuiven op de groene zeep- mat, staat op het programma. Drie onderdelen betekent ook drie leeftijdsgroepen. De basisschool- groepen 3/4,5/6 en 7/8. De teams bestaan uit vijf of zes kinderen. Alle teams worden begeleid door eigen leiding. Samen met de bege leiding die bij de spellen staan, zijn er die dag rond de 150 vrijwilli gers actief. Een jury verzamelt alle resultaten en bepaalt de uitslag. Deze is te verwachten rond 16.30 uur. Dan reikt Annemie Moorrees, als voorzitter van gastheer ADOR de prijzen uit. De Venrayse clubs doen hun best om de winst in eigen gelederen te houden. Vorig jaar nog won SJW Castenray. De Rollebolvlag wordt gestreken en overgedragen aan een delegatie van Springplank uit Venray, waar Rollebol'09 plaats gaat vinden. Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl Donderdag 12 juni 2008 - Pagina 9 info@doensen.nl www.doensen.nl id 2188 Minkelersstraat 13-15 5916 PE Venlo T 077-3513049 F 077-3549161 Nieuwe bundel van Paul Rongen Piet Peeters verzamelt dekens voor Albanië Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 I E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9