Gepimpte versie van sprookje Doornroosje Koester uw Monument Gouden avondvierdaagse één groot feest DE SALE IS GESTART MET KORTINGEN TOT 50% boutPQ^groep Verkoopplannen?? Bel voor een gratis waardebepaling! Uitslag avondvierdaagse ClaasSon«Fransol si NEWPORT BLUE De 50e avondvierdaagse die vorige week in Venray is gehou den, kende een recordaantal inschrijvingen. De weergoden waren de wandelaars goedgezind. Zelfs de fikse regenbui op vrijdag weerhield geen enkele wande laar om op zaterdag weer aan de start te verschijnen. Vier dagen lang trokken ruim 3400 wande laars in de gebruikelijke gekleur de shirtjes zingend door Venray en omgeving. Dit jaar waren er bovendien opvallend veel oranje accenten vanwege het EK-voet- bal. Ook de spandoeken, Sarah's en felicitaties aan de jarige avond vierdaagse gaven een bijzonder tintje aan de bonte optocht. Op zondag kon op veler verzoek de afstand van 20 kilometer worden gewandeld. Om circa 12.45 uur was iedereen terug voor het défi lé. Op dat moment echter moest een ambulance komen om een toeschouwer te behandelen die onwel was geworden. Om onrust onder de vele jonge deelnemers te voorkomen heeft de organisatie besloten om met de start van het défilé te wachten. Bij aankomst op het Schouwburgplein nam het jubilerende bestuur het défilé af vanaf een groot podium dat op dat moment beschikbaar bleek. Volgend jaar is het kleine, lage podium terug en kunnen de wan delaars weer vanaf minder grote afstand welkom worden geheten. Het jubileumboek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof en Top-Sportive in Venray. TEVENS NIEUWE COLLECTIE CLOSED BROEKEN VOOR DAMES BINNEN I HOLTERMANS^SS^ makelaardij Musical Roos in Schouwburg Venray Deze week is het de beurt aan de Hofstraat 6 in Venray, bovenge- vel van voormalige motorfietsenfa- briek de Vulcaan het Cedos House. Gebouwd in de vooroorlogse periode begin twintigste eeuw. Een gevel waarvan de meeste oud Venraynaren de oorsprong weten. De eerste bouwlaag is volledig ver nieuwd. De tweede bouwlaag is opgetrokken in rode baksteen en symmetrisch van opzet. Tussen de doorlopende lisenen ondersteund door dragers ziet u het gevelop schrift Cedos House staan. Boven de ramen gemetselde bogen met wit versierde betonblokken en in de bovenramen een bijzondere vlakverdeling. Een traditioneel gebouw, uit het vroegere industri eel erfgoed. Venray kent meerder mooie gevels, die binnen kort alle maal beter te bewonderen zijn als met het centrum op de schop er een Fraay Venray komt. Dan kunnen de bezoekers zonder struikelen en vallen over allerlei obstakels met een gerust hart een blik omhoog wegren om ook de gevels bekij ken. Bron: gemeentelijk archief. Namens SVM G. Peters-ten Have, Jerusalem 7, Venray koesteruwmo- nument @kpnplanetnl Na dertig lessen zijn de cur sisten van de musicalafde- ling van het Kunstencentrum Jerusalem er helemaal klaar voor. Alle liedjes, dansjes en het hele verhaal kunnen ze wel dromen. Zondag 15 juni staan ze dan eindelijk op de planken van Schouwburg Ven ray om tweemaal de musical Roos op te voeren. De voor stellingen beginnen om 16.00 en 19.00 uur. De spiksplinternieuwe musical is speciaal geschreven voor de afdeling musical van het Kunsten centrum Jerusalem. De kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 16 jaar staan onder de vakkundige begeleiding van drie docenten: Frank van de Berg, theater, Jac queline Fijnaut voor de zang en Martine Janssen verzorgt de cho reografie. Het verhaal van Roos in een notendop: Er wordt een prins geboren en de twaalf goede feeën komen om een wens voor haar uit te spreken. Nog voordat de twaalf de fee haar wens uit kan spreken, wordt de ceremonie verstoord door de boze fee die niet op het feest is uitgenodigd. Deze boze fee spreekt een vloek over de baby uit. Als ze achttien jaar is, zal ze zich prikken aan een spinnenwiel en sterven. Iedereen is geschokt. En dan komt de twaalfde fee die de vloek een beetje kan buigen. De koning en koningin zijn niet echt gerustgesteld en willen dat hun dochtertje naar de gewone wereld gestuurd wordtweg uit sprookjesland. Daar groeit ze op als een gewoon meisje met de naam Roos. Als ze op schoolreis naar een museum gaat, staat daar een spinnenwiel waar ze zich aan prikt. Ze slaapt honderd jaar en voor niet sprookjes begrippen ligt het meisje raadselachtig honderd jaar in coma, zonder ouder te wor den natuurlijk. Uiteindelijk komt alles goed "Het is zeker herkenbaar als Doornroosje", verwijst Björn Hen- drix (15 jaar) uit Venray naar het beroemde sprookje van de Franse schrijver Charles Perrault. Björn speelt samen met Joske Peeters (14) uit Horst en Jeroen Bloemen (14) uit Overloon de hoofdrollen in Roos."Het is een beetje gepimpt, niet zo ouderwets. In plaats van Doornroosje die honderd jaar gaat slapen, raakt Roos bijvoorbeeld honderd jaar in coma. Roos is eigenlijk een gewoon meisje in de wereld van nu." "Ze voelt zich ook raar in de gewone wereld en wordt gepest", vult Joske aan. "Ze snapt niet wat ze verkeerd doet en door haar anders zijn, wordt ze dan ook bui tengesloten. Net zoals nu onder jongeren ook gebeurt." In september van het vorig jaar startte de musicalcursus. In de eer ste weken werd gekeken wat de deelnemers in hun mars hadden. Na verloop van tijd werden de rollen verdeeld voor de musical Roos. In januari gingen de vijftig leerlingen van de musicalafdeling aan de slag met repeteren. Björn speelt de hoofdrol van de slechte fee en kan zich helemaal uitleven. "Heel vet om te doen. Ik kan heel anders zijn dan ik werkelijk ben. Ik ben de slechte baas, anderen moeten als slaven naar mij luiste ren. En als ze dat niet doen 'zap' ik ze gewoon weg. Ik schuif ook de mijn eigen fouten op anderen af. Heel gemeen." Hij heeft zojuist 4 vmbo aan het Raayland College in Venray afgerond en heeft ver schrikkelijk veel zin om zondag op het podium te staan. Evenals Joske speelde Björn vorig jaar in de musical Katten, ervaring op het podium heeft hij dus. "Ik vind het super om te doen, echt gewoon slecht zijn", lacht hij. Joske kan zich slechts gedeel telijk spiegelen aan haar rol van Roos. "Zij is heel bescheiden, leeft in haar eigen wereldje. Roos wil contact krijgen met anderen, maar dat lukt niet. Ik ben zelf ook redelijk bescheiden, vooral in het begin. Daarna niet meer." Jeroen had de moeilijke opgave om zich in te leven in de rol van 'coole jongen'."En dat ben ik hele maal niet", lacht hij ietwat verle gen. Joske, in het 'echt' zijn vrien dinnetje, onderstreept dat. "Nee, zo is hij niet." Jeroen: "Ik heb me echt in de rol moeten verplaatsen. Dat vond ik heel moeilijk. In de musical wed ik of ik een meisje kan versieren. Dat zou ik dus nooit doen." Ze lachen alle drie hard. Björn: "Wie weet." Joske knikt alleen maar, ze weet wel beter. De drie hoofdrolspelers zin gen, dansen en acteren zondag in Roos. Voor Jeroen is dat laatste geen probleem. In Het Overloons Toneel (HOT) speelde hij vorig jaar mee in de succesvolle pro ductie Storm. "Zingen vind ik het moeilijkste. Ik heb thuis dan ook veel geoefend en teksten ingestu deerd." Zijn vriendin Joske heeft juist weer de meeste moeite met acteren. Zingen is haar daaren tegen op het lijf geschreven. "Ik heb onlangs nog meegewerkt aan een vakantiecd voor kinderen van Jochem van Gelder. Een hele leuke ervaring om voor zo'n cd de bac king-vocals te doen. In september is er misschien nog een project voor Nickelodeon, maar dat is nog niet helemaal zeker." Ook Björn blijft het meeste moeite houden met acteren. Al heeft hij in deze musical wel de vrijheid om zelf te improviseren. "We werken met een basistekst, maar daarnaast heb ben we zelf de vrijheid om er iets om heen te brijen. Dat is wel het voordeel als je niet met een script werkt. Dan is het meer voorlezen, nu kun je er meer iets van jezelf in leggen." Dromen hebben ze alle drie. Over een carrière als zanger, acteur Björn Hendrix (l), Joske Pee ters en Jeroen Bloemen. of musicalster. Björn droomt zelfs hardop. "Ik ben laatst naar Ciske de Rat geweest. Het was super- mooi. Dat zou ik wel willen. Je moet er dan wel voor 200.000 procent voor gaan." Joske laat zich door zijn enthousiasme meesle pen: "Als ik bij de musical Evita Brigitte Heitzer zie, dan zou ik zo het podium op willen rennen. Dat wil ik ook. Ik wil dan ook naar het conservatorium, zingen of de richting musical." Jeroen is realisti scher, beseft dat zo'n carrière niet voor iedereen is weggelegd. "Ik wil graag naar een theaterschool om een musicalopleiding te vol gen. Dat is mijn wens." Kaarten zijn te verkrijgen aan de balie van de administratie van Kunstencentrum Jerusalem en kosten 9,50 euro per stuk. Groepen 3 kilometer Onderbouw 1basisschool De Hei groep 1 en 2,413 punten 2. basisschool De Meulenbeek Oostrum, 411 punten 3-basisschool Antonius Veulen groep 1 en 2,408 punten 4. basisschool De Vlaswei groep 1 en 2,407 punten 5. basisschool St. Oda Ysselsteyn groep 1 en 2,406 punten Gelegenheidsgroepen l.De Stappertjes Meerlo, 405 punten Groepen 5 kilometer Onderbouw 1basisschool De Landweert groep 1,2 en 3,802 punten 2. basisschool De Meulenbeek Oostrum groep 2,800 punten 3. basisschool De Hommel groep 1 en 2C 799 punten 4. basisschool De Meent Leunen groep 2 A, B, C, 797 punten 5. basisschool De Hommel groep 1 en 2F, 795 punten Middenbouw 1basisschool De Hommel groep 3A, 809 punten 2. basisschool De Meent Leunen groep 4,808 punten 3-basisschool Maria Oirlo groep 3 en 4,807 punten 4. basisschool De Vlaswei groep 4,806 punten 5. basisschool De Hommel groep 4B, 805 punten Gelegenheidsgroepen 1. Kleine Jeugd Castenray, 824 punten 2. Stichting Jongerenwerk Machu- tus Oirlo, 795 punten 3. De Stappertjes Meerlo, 791 punten Groepen 10 kilometer Middenbouw 1basisschool St. Petrus Banden groep 5,798 punten 2. basisschool De Meulebeek Oostrum groep 5,797 punten 3. basisschool De Hommel groep 5A, 796 punten 4. basisschool St. Petrus Banden groep 5,795 punten 5. basisschool Coninxhof groep 5 en 6,794 punten Bovenbouw 1basisschool Antonius Veulen groep 5 tot en met 8,805 pun ten 2. basisschool De Hommel groep 6A, 800 punten 3. basisschool De Kruudwis groep 6A, 799 punten 4. basisschool De Landweert groep 6 en 7,797 punten 5. basisschool De Hommel groep 7,796 punten Gelegenheidsgroepen 1gymnastiekvereniging Wans- sum,812 punten 2. Stichting Jeugdwerk Castenray, 795 punten 3. De Stappertjes Meerlo, 793 punten 4. Stichting Jongerenwerk Machu- tus Oirlo, 790 punten Groepen 15 kilometer Bovenbouw 1basisschool De Meulenbeek groep 8,833 punten 2. basisschool De Kruudwis com biklas 7 en 8,816 punten 3. basisschool De Kruudwis groep 7 en 8,803 punten 4. basisschool De Hommel groep 8 A-B, 795 punten 5. basisschool De Landweert groep 7,794 punten Epilepsiebestrijding De collecte voor het Natio naal Epilepsie Fonds heeft in de gemeente Venray 1550 euro opge bracht. De opbrengst is bestemd voor wetenschappelijk onder zoek, voorlichtingsactiviteiten, het organiseren van begeleide vakan ties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. In de laat ste week van mei gingen in heel Nederland 30.000 vrijwilligers op pad om te collecteren voor het Nationaal Epilepsie Fonds. Het thema van de nationale collectie- week was Aanvallen. Epilepsie is een tijdelijke functiestoornis in de hersenen die zich uit in aan vallen. Het thema Aanvallen geeft kernachtig aan waar mensen met epilepsie last van kunnen heb ben. Het epilepsie ontstaat is nog steeds niet bekend. Er is dus geld nodig voor onderzoek. Maar zeker ook voor voorlichting: 1 op de 150 mensen heeft epilepsie, maar veel mensen weten niet veel over deze aandoening. Naast het subsidiëren van onderzoek en het geven van voorlichting, houdt het Nationaal Epilepsie Fonds vakanties voor mensen met deze aandoening. Het fonds financiert daarnaast enkele projecten in ontwikkelingslanden. Auto gestolen Bij de inbraak in een bedrijf aan de Agrobaan in Ysselsteyn is in de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks 03-30 uur een perso nenauto ontvreemd. Het gaat om een lichtkleurige Chrysler. Verder werd er niets uit het bedrijf ont vreemd. De inbrekers hebben ver moedelijk toegang tot het bedrijf verkregen door een raam te force ren. De politie onderzoekt de zaak en vraagt getuigen zich te melden bij de politie via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem (0800- 7000). MARCO POLO SCAPA SPORTS L'ARGENTINA MURPHY NYE JO&CO SPORT V. SANTEN V. SANTEN DOCKERS NEWPORT BLUE CLOSED NEWPORT BLUE VENRAY WILHELMINASTRAAT 1C Ldfitt tic ZSVyWVr SokijMK1 www.claasson.ril CLOTHING AS NATURE GOES SALESALESaTE Patersstraat 33 - 5801 AT Venray T 0478 - 51 18 00 E info@bouten-groep.nl Honderdnegenentwintigste jaargang - week 24 - donderdag 12 juni 2008 MAAS EL EN ZONWERINGEN yfpS- Voor alle soorten binnen- en buitenzonwering Voor meer informatie: 0478 515010 of 06 53768080 of mail ons: info@elaasson.nl Vouwgordijnen Rolgordijnen Shutters Horsystemen Jaloezieën Lamellen Q Sereens Rolluiken Markiezen Roldeuren/ Garagedeuren Knikarmschermen •X z O

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19