i 'Burgemeester kan niet tellen' Dramatische daling leerlingenaantal" Gehele zomercollectie nu 50 tot 70 korting MAN WOMAN 'Merselonaren niet tegen circuit' Auto's in brand Kurstjens Advocaten ff PAUL BROUWER MODE www.paulbrouwer.nl PEEL EN MAAS Stichting Stadspark heeft waardering voor bouwplan St. Anna Venraynaren verhogen Oranjekoorts I i VAN DER PUTT Ons kantoor bestaat al 35 jaar! arbeid en ontslag bouwrecht echtscheiding faillissement letselschade milieurecht onrechtmatige daad overeenkomsten contactlenzen Vervolg voorpagina WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY Vervolg voorpagina 'Onaardige overheid krijgt klachten' PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Donderdag 5 juni 2008 - Pagina 3 'Schouwburg, St. Jan en Sancta Maria behouden' De stichting Stadspark spreekt haar waardering uit voor het nieuwe bouwplan van het St. Annaterrein. De stuifduinen, het naaldbos en het groene middengebied blij ven intact evenals de monu mentale gebouwen. Toch heeft Stadspark nog enkele dringen de wensen. De stichting pleit voor behoud van de schouw burg, paviljoen St. Jan en de huisjes van Sancta Maria. Stadspark zet zich sinds 1996 in voor het behoud van het waarde volle erfgoed op het monumen tale St. Annaterrein. Het onlangs gepresenteerde bouwplan voor ziet in 276 woningen waarvan 171 appartementen. "Op veel punten komt het plan tegemoet aan onze wensen en die van de inwoners van Venray. Het heeft onze waar dering", zei woordvoerder Twan van Els in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. "Het historische karakter, de diversiteit van het ter rein en de waardevolle natuur blij ven onbebouwd. En dit is goed." Toch heeft de stichting nog enkele wensen. Stadspark heeft moeite met de sloop van de schouwburg die moet wijken voor natuurcompensatie vanwege de kap van 2,5 hectare loofbos aan de oostkant van het terrein. "De schouwburg zouden we in stand moeten houden voor de Venrayse verenigingen", vindt Van Els. De toekomst van paviljoen St. Jan is ongewis. Het is geen monu mentaal gebouw maar sloop is nog niet helemaal zeker. St. Jan ligt bij enkele andere paviljoens die allemaal vlak na de oorlog zijn gebouwd. "St. Jan is een school voorbeeld van de wederopbouw en de naoorlogse architectuur. Dit markante gebouw is een stukje erfgoed." En dan Sancta Maria. Dit is een rijtje van zes kleinere woningen. "Uniek in Nederland", meent Van Els. "St. Anna was midden jaren vijftig zijn tijd ver vooruit Deze huisjes zijn zeer bijzonder en heb ben een fraaie architectonische vormgeving. Hier kunnen goed dertien woningen van gemaakt worden." Net als de politiek vindt ook Stadspark dat het St. Annaterrein openbaar en vrij toegankelijk moet blijven "Er mag straks geen vereniging van eigenaren komen die het park afgrendelt. Een getto voor de bovenkant van de maat schappij is ongewenst." Wil Mutsaers (inVENtief) vindt dat niet alleen de schouwburg maar ook het aanpalende res taurant moet blijven. "Hier zijn alle voorzieningen om er een multifunctioneel centrum van te maken. De schouwburg heeft een perfecte akoestiek en het is hele maal onderkelderd. Dit is ideaal voor de opslag van bijvoorbeeld instrumenten. Het is voor vereni gingen als Euterpe en het Man nenkoor een kans voor open doel. We mogen dit niet zomaar onder de slopershamer laten vallen." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) wijst erop dat er nog een motie ligt om de schouwburg te behou den. Lokaal Aktief schaart zich achter de wensen van Stadspark. De SP heeft waardering voor het plan. Elianne Sweelssen wijst op de slechte huisvesting van Euterpe. De harmonie zou in de schouwburg prima terecht kun nen. De SP is bezorgd over de arbitragezaak tussen de gemeente en de GGZ, de eigenaar van het terrein. "Alles valt of staat met de uitkomst hiervan", denkt Sweels sen die pleit voor sociale woning bouw. "Onze angst is dat het een elitaire wijk wordt. Het gebied moet vrij toegankelijk blijven voor heel Venray. En niet alleen voor een selecte groep." Frans van der Kruijf (WD) is al dertig jaar lid van hetVenrays Man nenkoor. "Het is inderdaad prach tig zingen op St.Anna.We moeten sloop van deze unieke schouw burg verhinderen." De WD wil er voor waken dat het terrein straks afgesloten wordt. "Het beste zou zijn dat de gemeente dit prachtige park koopt. Maar het moet wel betaalbaar zijn." Bert Linskens (PvdA) vindt dat dit plan enorm verschilt van het oude plan dat destijds op instem ming kon rekenen van de gemeen teraad. "Dit plan komt tegemoet aan wat de woningmarkt vraagt", denkt Linskens die niet gerust is op de aankoop van het openbaar groen. De PvdA wil vooraf weten hoe de exploitatie eruit komt te zien. "Dit is een dringend appèl aan de wethouder", aldus Lins kens die vraagtekens zet bij de verplaatsing van de dassenburcht en zijn bedenkingen heeft over de arbitragezaak. Gerrit Verkoeijen (Samenwer king) vindt dat er in Venray al bouwplannen genoeg zijn. "We moeten er eens serieus over nadenken wat we willen met St. Anna. Kunnen we niet beter dit prachtige terrein behouden?" TonTeeuwen (CDA) spreekt van een groot plan met veel impact voor Venray. "De schouwburg is moeilijk haalbaar. Of er moet iemand komen die het wil exploi teren." Het CDA wil ook vooraf duidelijkheid over het financiële plaatje. "We hebben er nog geen zicht op wat de openbare ruimte ons gaat kosten. Dit is belangrijk want het kan nogal wat conse quenties hebben." Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) vindt behoud van de schouwburg een lastig punt. "Het ligt in het stille open middenge bied dat verkeersvrij wordt. Hier bij passen geen drukke activitei ten of publieksfuncties. Die zijn gepland in het hoofdgebouw en aan de zijkanten." In het bestem mingsplan worden straks de aan tallen en typen woningen vastge legd. "Het is een illusie dat er een fors aantal huurwoningen komt", zei Teunissen die er niets van wil weten om het bouwplan af te blazen. "Woningbouw op St. Anna heeft voor ons juist hoge priori teit. Er is ook behoefte aan deze woningen." Zing mee met EK Welpie-lied! fl U heeft 'm ongetwijfeld al gezien. De nieuwste tv-com- mercial van Albert Heijn, waar in de kalende supermarktma nager Harry op geheel eigen wijze Welpie, een woest rood, wit, blauw of oranje behaarde miniatuurleeuw introduceert en de speciale Welpie-tune - 'Alle Welpies helpen, we plak ken ons wild' - te horen is. Het is een van de vele EK-lied- jes die momenteel op radio en tv scoren, maar wist u dat het Welpie-lied is gemaakt door Jules Reivers (28), Roel Gom- mans (28) en Léon Aarts (35). Peel en Maas ging aan tafel zit ten met de drie Venraynaren, die het Oranjegevoel al hele maal te pakken hebben. Het EK is begonnende remmen gaan los Heel Holland oranjevan hier tot aan Den Bosch. We gaan Welpies plakkenheel Holland welpt mee. In deze lange periode hebben we ons ontwikkeld tot een advocatenkantoor met gespecialiseerde, juridische kennis. Ieder van de negen advocaten van ons kantoor houdt zich met één of slechts enkele rechtsgebieden bezig om u juridisch advies of processuele bijstand van hoge kwaliteit te bieden. U bent (agrarisch) ondernemer of particulier? U procedeert voor eigen rekening of hebt recht op kosteloze rechtsbijstand? Wii staan u graag bii in zaken over: telefoon 0478-556677 www.putt.nl mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Teunissen Van Friesland tot Limburgvan heide tot zee. Alle Welpies helpen. We plakken ons wild. Geluk voor Oranje Heel Holland slaat op tilt. Het zijn slechts twee couplet ten uit het EK Welpenlied, dat wordt gezongen door Léon Aarts en is geproduceerd door Jules Reivers en Roel Gommans. Maar hoe komen drie Venrayse mannen nou in godsnaam in een commer cial van Albert Heijn terecht? "Dat antwoord is eigenlijk simpel", zegt Roel Gommans. "Zes jaar gele den hebben Jules en ik een eigen bedrijf opgericht onder de naam line29- We kennen elkaar van het Raayland College en hebben alle bei muziek als hobby. Samen heb ben we het besloten om muziek te gaan maken voor reclames. Dat doen we nu in opdracht van een 'agency' in Amsterdam. Vaak gaat het dan om wedstrijden van grote bedrijven, waarbij je altijd maar moet afwachten of jouw produc tie wordt uitgekozen. De ene keer lukt dat, de andere keer niet. Maar we mogen niet klagen, het maken van muziek voor radio- en tv-recla- mes is inmiddels onze corebusi- ness, daar leven we van. Dat het bedrijf aardig aan de weg timmert, blijkt wel uit de opdrachten. Line29 maakte bij voorbeeld commercials voor grote namen als Hugo Boss, Nike en ABN Amro. "Maar we hebben bijvoorbeeld ook de radiotune voor de Ster gemaakt." HYPE En een van die bedrijven is Albert Heijn, de supermarktketen die vorige week de langverwachte opvolger van de Wuppie presen teerde: de Welpie. Er zijn door AH 24 miljoen oranje, rode, witte en blauwe langharige leeuwtjes ver vaardigd. De supermarkt hoopt dat de Welpie net zo'n hype wordt als de Wuppie, die tijdens het WK in Duitsland, twee jaar geleden, uitgroeide tot dé rage van het land.AH hoopt dat Welpie net zo'n hit wordt, maar ook de Welpie- tune dreigt een succes te worden. Want het EK Welpie-lied wordt inmiddels al op tal van radiostati ons gedraaid en is natuurlijk ook dagelijks in de tv-commercial van AH te horen. "Maar niet alleen de tune van AH is van ons. Ook de muziek in de EK-commercial van Heineken, die met de trommel- hoed, is in Ysselsteyn gemaakt", lacht Jules Reivers. "Ja, het is toch wel bijzonder dat twee van onze tunes voor en tijdens het EK te horen zijn. Voor de tune van Hei neken hebben we een hele berg potten en pannen in onze studio gesleept om het getrommel na te Drie Venraynaren maakten het EK Welpie-lied: Léon AartsJules Reivers en Roel Gom mans. bootsen." Maar het produceren van een spotje blijft toch vooral computerwerk. "Het is belangrijk om je in te leven in de wensen van de opdrachtgever, maar dat is voor een EK Voetbal niet moeilijk. Die liedjes moeten vrolijk, eenvoudig en een beetje carnavalesk zijn. Dat is ook de reden dat we voor het EK Welpie -lied Léon Aarts erbij hebben gevraagd om de tune in te zingen. Die weet als dj precies voor dat vrolijke voetbalsfeertje te zorgen." De tv-commercial van AH met de energieke supermarktmanager en zijn enthousiaste personeel is sinds zondag dagelijks op alle zenders te zien. In de commercial is ook de speciale Welpie-tune te horen die ook op www.ah.nl te beluisteren is. Het jaarverslag van de burge meester gaat onder meer over de klachtenafhandeling. Martin Wijn hoven (Samenwerking) merkte in de commissie Middelen op dat de cijfers in de tabel niet klop pen. 'Twee, plus een, plus een en plus twee is zes. En geen tien", zo rekende de attente Wijnhoven, die meer rekenfouten ontdekte, voor. "Daardoor strookt de tekst niet meer met de cijfers. Kan de bur gemeester als schrijver hier licht in brengen?" Waals had de fouten niet gezien. Sterker nog, de bur gemeester heeft zijn burgerjaar verslag niet eens zelf geschreven. "Nee, dat doe ik niet. Dat heeft Guus Spelbos gedaan. Daarvoor alle lof", zei Waals. "Ik heb het wel nagelezen maar niet nagerekend. Ik ben geen cijferfetisjist." Noorderhof 20 Venray 0478-550630 De SPOV heeft in Venray een enquête gehouden onder alle 2.828 ouders van wie kinderen op de basisschool zitten of naar de peuterspeelzaal gaan. Twee procent van de ouders zegt de kinderen naar de nieuwe Mon tessorischool te zullen sturen en 4,4 procent heeft belangstelling maar wil eerst meer informatie hebben. Bijna tweederde van de ouders heeft helemaal niet geant woord en 27,8 procent reageerde negatief. Raaijmakers zegt dat de uitslag van de enquête de werke lijke belangstelling dichter nadert dat de opgevoerde cijfers door Mozon. Het is op dit moment nog alles behalve duidelijk waar de Mon tessorischool in Venray komt. Het schoolbestuur vreest een vesti ging in Brabander. In deze snel groeiende nieuwbouwwijk kan een school het beste renderen. Eerder sneuvelde het plan voor de komst van een brede school in Brabander omdat de vereiste 200 leerlingen niet werden gehaald. Emonts liet donderdag doorsche meren dat de Montessorischool niet in Brabander zal komen. "De droom van de expertisecampus gaan we niet doorprikken." De SPOV kan nog een truc uit halen door de statuten te wijzi gen. Naast katholiek, protestant- christelijk en openbaar onderwijs kan er met algemeen bijzonder onderwijs een vierde tak bijko men. In dit geval heeft Mozon het nakijken omdat het dan direct bij aanvang over 200 leerlingen moet beschikken. "En dit is helemaal onhaalbaar", weet Raaijmakers. Martin Leenders (Samenwerking) wilde weten of de SPOV zijn macht aanwendt om Mozon zo te dwarsbomen. "Nee, dat zullen we niet doen. Daarmee is het onder wijs niet gediend", verzekerde de SPOV-directeur. Tiny Grebenjak (Lokaal Aktief) uitte haar zorgen. "Stel dat de school in Vredepeel of Heide zes leerlingen aan het Montessori- onderwijs verliest. Dan betekent dit de nekslag voor deze scholen." Martin Leenders herinnerde eraan dat de SPOV destijds als koepelbe- stuur is opgericht om de scholen in de kleine dorpen overeind te houden."Dat klopt", zegt Raaijma kers. "We zullen er ook alles aan doen alle scholen open te hou den." PvdA, WD, Samenwerking en Lokaal Aktief steunen de komst van een Montessorischool. "We kunnen niet anders dan posi tief zijn", zei Martin Wijnhoven (Samenwerking). "Alhoewel de SPOV onder druk komt te staan en scholen leerlingen zullen ver liezen. Dit moeten we maar accep teren." Leonie Cals (WD) spreekt van een zorgelijke ontwikkeling. Tarcicia Voigt (PvdA) wil eerst reë lere cijfers zien. Jolanda Dijkema (SP) wijst erop dat de gemeente voor de kosten van het gebouw moet opdraaien. "Ik snap niet dat SPOV en Mozon hier niet samen uit kunnen komen." John Michels (CDA) wilde het voorstel van tafel halen omdat het volgens hem niet voldoet aan artikel 74 en 75 van de Wet op het primair onderwijs. Er wordt namelijk geen vestigings plaats in de aanvraag vermeld. Emonts beloofde er voor de raads vergadering nog eens goed naar te kijken. Het CDA wil weten waar de school precies komt. Gezien de terugloop van de bevolking is de partij er niet gerust op. "We willen een zorgvuldig onderzoek", zei Michels. Emonts liet weten dat de gemeenteraad weinig te kiezen heeft. "Als de raad nee' zegt, dan zal Mozon in beroep gaan. En die zaak winnen ze altijd." o.a. Hugo Boss - Mc. Gregro - Gentiluomo - Riverwoods Zegers is het niet alleen oneens met de inhoud. Hij vindt ook dat er onjuistheden instaan. "Want de dorpsraad is helemaal niet tegen de komst van het circuit. We hebben ook geen ommezwaai gemaakt. Onze enige zorg is de geluidsoverlast voor de inwoners van Merselo. In het begin was er een sober bouwplan dat steeds verder is uitgebreid. We weten niet wat straks de gevolgen zullen zijn. Wij kunnen als dorpsraad niet beoordelen of de geluidswerende maatregelen wel voldoende zijn. Vandaar dat we vanaf het begin in de procedure zijn gestapt." Het begon bij de gemeente en de pro vincie en nu ageert de dorpsraad ook bij de Raad van State, het hoogste rechtsorgaan. Volgens de dorpsraadvoorzitter is dit de enige manier om een vinger in de pap te houden. "Want anders waren we te laat en hadden we het nakijken gehad. We willen dat er afdoende geluidsmaatrege len worden getroffen. Daar wil len we voor waken. Stel dat het circuit er volgend jaar ligt en dat het veel geluidsoverlast geeft. Dan hadden we de kritiek gekregen waarom we er niets aan hebben gedaan. En mogelijk van dezelfde mensen die nu voorstander zijn", aldus Theo Zegers. Het racecircuit staat de afgelopen anderhalf jaar bijna continu op de agenda van de dorpsraad. Vooral de tegenstan ders laten zich horen alhoewel Zegers ook de tegengeluiden kent. "Maar de meeste dorpsbewoners hoor je er nooit over. Ik weet niet of dit allemaal voorstanders zijn. Ik vermoed dat ze het niet zoveel uitmaakt." Zegers wijst erop dat gezien de ligging en de windrichting Mer selo sowieso meer overlast onder vindt dan Vredepeel of Ysselsteyn. Dat Merselo zich profileert als wandel dorp. is volgens de dorps raadvoorzitter niet iets van de laat ste tijd. "Volgens de provincie zou er in Merselo meer ruimte moeten zijn voor toerisme en recreatie. Er zijn inderdaad wandelroutes geko men en ook veel fietsers doen het dorp aan. Bij deze stille recreatie past geen circuit dat veel lawaai maakt. Dat levert problemen op. Maar we hebben geen enkele moeite met een racecircuit dat geen geluidsoverlast veroorzaakt." In de nacht van vrijdag op zaterdag kreeg de politie melding van twee autobranden in Venray. Om 01.23 uur brandde een personen auto die geparkeerd stond op de Harpstraat volledig uit. Anderhalf uur later brandde ook een auto die op de Lavendelheide geparkeerd stond volledig in lichterlaaie. Beide auto's werden opgetakeld. In de nacht van donderdag op vrijdag vonden vier branden plaats in Oostrum en Venray.Toen ging het om twee auto's, een groencontainer en een cara van. Omstreeks half twee brandde een auto uit op de Veltumse Klef- fen in Venray. Even later gebeurde hetzelfde bij een auto op de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum. Een andere auto liep daarbij lichte schade op. Vervolgens stond op de Touwslagerstraat in Venray een caravan in brand. Ten slotte werd op de Gildestraat in Oostrum een groepscon- tainer aangestoken. De politie houdt rekening met brandstichting en heeft een buurtonderzoek ingesteld. Een verband tussen deze zaken wordt door de politie niet uitgesloten. Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl De gemeente Venray ontving vorig jaar 95 officiële klachten van burgers. Dit zijn er veel min der dan een jaar eerder. De meeste klachten gaan over het niet tij dig of helemaal geen antwoord krijgen op vragen. Joos Linskens (CDA) merkte in de commissie Middelen op dat de afdeling Ruim te de meeste klachten krijgt. "Daar moet iets aan gebeuren. Wellicht kan door een andere benadering klachten worden voorkomen", denkt Linskens. Burgemeester Waals meent dat dit een illusie is. "Handhaving wordt steeds belangrijker. En hoe onaardiger de overheid wordt, hoe meer klachten je krijgt", reageerde Waals. "We zullen wel aan de burgers duidelijk moeten maken waarom we het doen. Maar medewerkers die het veld in gaan om te handhaven, die doen het toch nooit goed.' Waals denkt ook dat het meevalt met de niet tijdige beantwoording van vragen door de gemeente. "Het gaat er meestal om dat de burgers het door hen gewenste antwoord niet op tijd krijgen." een abonnement waard Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3