Kermis in Merselo Ven rays Mannenkoor kraakt noten Dreamstealers in Cambrinus De Alexandrië Connectie Koppige auto's van Olaf Mooij 'Geschiedenis is niet saai' ALEXANDRIË CONNECTIE STEVE BERR' PEEL EN MAAS DE PEEL EN MAAS Donderdag 5 juni 2008 - Pagina 35 Op donderdag 12 juni start het Venrays Mannenkoor opnieuw een aantal sessies 'Notenkraken' waar bij geïnteresseerde jonge mannen, in de leeftijd tot vijftig jaar, geheel vrijblijvend worden ontvangen door onze tweede dirigent Jac Janssen, en vervolgens onder het genot van een drankje worden bijgepraat over mannenkoorzang in het algemeen maar vooral spe cifiek bij het Venrays Mannenkoor. De Venrayse vereniging is in zeer goede doen en oogst zeer snel groeiende nationale belangstelling voor haar prestaties op het gebied van innovatie in repertoire en pre sentatie. Mede daardoor is er een moderniseringsproces gaande binnen de vereniging wat weer tot gevolg heeft dat ze steeds jongere leden zien toetreden. Jac Janssen zal daarover alles vertel len alsook over het aanstaande honderdjarig jubileum dat ze uit bundig gaan vieren gedurende 2010 en zullen afsluiten met een grote zevendaagse jubileumreis in 2011. Jac zal met de deelnemers van Notenkrakenook een leuk liedje instuderen waarbij men een goed gevoel krijgt van hoe dit gaat binnen de vereniging.Aan het eind van de Notenkrakenbijeenko msten(twee drie of vier, in afstem ming met de deelnemers), zingen deze belangstellenden samen al een leuk vierstemmig liedje. Na afloop van de bijeenkomsten De band The Dreamstealers staat op zondag 8 juni op het podium van Cambrinus in Horst. The Dreamstealers is als band geformeerd rondom zanger-com ponist Arno Guveau, die onder meer als producer optrad voor Stevie Ann, Rowwen Hèze en Manfred Mann. Als voormalige backing band van Stevie Ann werd in de zomer van 2006 tijdens repetities bekeken wat ze konden toevoegen aanArno's songs. Het klikte en het voelde meteen goed genoeg om er serieus mee aan de slag te gaan. Het bluesy repertoire van The Dreamstealers werd in de studio onder handen genomen en met behulp van een ouwe drum computer ontstond er al snel een eigen geluid en stijl. Guveau nam zijn "busking kit" mee naar de stu dio en speelde zowel gitaar, mond- neemt Jac zijn 'pupillen' mee naar de zogenaamde derde helft van de repetitie, waar hij ze introduceert bij het koor en waarbij ook een goede indruk wordt opgedaan hoe de sociale sfeer is in het koor. Kortom, na enkele bezoeken aan het Notenkraken, hebben de deel nemers een prima totaalbeeld van het zingen bij dit koor. Notenkra kers die na deelname aan de ses sies dol enthousiast of alleen nog maar nieuwsgierig zijn geworden, worden de mogelijkheid geboden om enkele maanden, nog steeds geheel vrijblijvend en gratis deel te nemen aan de repetities van het koor. Daarna kan men dan defini tief beslissen of dit ook een hobby voor hen zou kunnen worden en zich aansluiten bij de vereniging. De Notenkraken-sessies worden gehouden op donderdagavonden in de Witte Hoeve in Venray en beginnen op 12 juni om 19-30 uur en duren tot 20.45 uur. Dan is er een pauze van vijftien minuten voor het gehele koor waarbij de Notenkrakers natuurlijk welkom zijn als ook om de tweede en derde repetitiehelft bij te wonen. Aanmelden voor Notenkraken kan via ieder lid van het mannen koor of via info@venraysmannen- koor.nl of door eenvoudig binnen te lopen op de donderdagavond. Meer info over het VMK vind je op www.venraysmannenkoor.nl harmonica en drums. Het resultaat was een opgewekte en melodi- euse blues-pop. Gitarist Len David speelt al sinds 2005 met Guveau en heeft met zijn speelstijl grote invloed op het geluid van de Droomdieven. Met Cool van Dam werd er een bassist in de groep gehaald die op dat moment de piano al verruild had voor de bas gitaar in de Stevie Ann Band. Zijn aardse en volwassen basgeluid maakte het Dreamstealers-verhaal compleet. Met hun debuut album The Dreamstealers gooiden ze hoge ogen bij DJ's zoals Hubert van Hooff en Frits Spits die al herhaaldelijk enkele tracks van het album draaiden. Het concert van The Dreamstealers begint om 16.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.cambrinuscon- certen.nl. Zes jaar geleden werden door enkele actieve dorpsgenoten stap pen ondernomen om de kermis in Merselo een nieuw leven in te blazen. De geluiden vanuit het gemeentehuis waren van dien aard dat er ook echt iets moest gebeu ren om de kermis voor het dorp te laten behouden. Het eerste jaar werd er nog een avond gehou den door het comité, maar toen bleek dat ook de beide kasteleins op een lijn te krijgen waren werd het gehele programma in nauwe samenwerking met Frank Weiten van feestzaal Het Anker, en Jack van Meyel van café Den Tommes, in elkaar gezet. Het wordt ieder jaar gezelliger, de dorpsgenoten, en ook mensen van buitenaf, vinden weer de weg naar de kermis, en met name de zaterdagavond, waar een heuse opening plaatsvindt. Dit jaar is dat een steprace voor per sonen van 16 jaar en ouder, en de feestband daarna is een feest om er bij te zijn. Op de zondagmor gen 29 juni speelt de plaatselijke fanfare uit Merselo-Vredepeel, een luchtig ochtendconcert, gevolgd De bibliotheek in Alexan- drië was ongeëvenaard en bezat de belangrijkste manus cripten van haar tijd. Toen zij 1500 jaar geleden afbrandde verdwenen al haar schat ten van de aardbodem, maar sommigen geloven dat er nog documenten gespaard zijn gebleven die de huidige drie monotheïstische godsdiensten op hun fundamenten zouden doen schudden. Een groep multimiljonairs, verzameld in de Orde van het Gulden Vlies, is bereid heel ver te gaan om in bezit te komen van deze geheime documenten. Cotton Malones bestaan wordt ruw verstoord als hij een e-mail ontvangt waarin staat: 'Jij hebt iets wat ik wil hebben. Je hebt 72 uur de tijd om het te vinden. Zo niet, dan zal je zoon sterven'. Wanneer zijn winkel tot de grond toe afbrandt, weet Malone dat zijn geheimzinnige tegenstander tot alles in staat is om te krijgen wat hij wil: de sleutel tot de ver loren bibliotheek vanAlexandrië. Malone staat voor een duivels dilemma... door een demonstratie van de Merselose schaapscompagnie i.o. Om de jeugd van 12 tot en met 15 jaar ook aan bod te laten komen wordt een spijkerbroekhangwed strijd gehouden. Op deze zondag is ook de finale van het EK voet bal, dus wordt er een dorpspool gehouden, 's Avonds wordt de prijs uitgereikt na de finale die op het dorpsplein te volgen is op een groot scherm. Op maandag is er 's middags voor de schoolgaande jeugd ook een spijkerbroekhangwedstrijd, gevolgd door een dorpsbarbecue, met een muziek van een band, op het grote terras in hartje Merselo. Een van de succesvolste avonden is de dinsdag. Eerst gaat de dames- joekskapel Weg vaan d n Aanrech uit Lottum een en ander opwar men, voordat er zes dorpsartiesten gaan optreden. Zij kruipen als het ware in de huid van een bekende artiest, en brengen hun act voor een het publiek. Tenslotte komt Big Benny de Merselose de kermis 2008 afsluiten. Steve Berry is inmiddels een wereldwijd succesvol thrillerau teur wiens boeken in 34 landen worden uitgegeven. Naast zijn baan als schrijver is hij al 27 jaar werkzaam als advocaat en is hij actief in de lokale politiek van zijn staat Georgia. Zijn boek De erfenis van de Tempeliers stond weken lang op de bestsellerlijsten. De Alexandrië Connectie is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 18.95 euro. Boekrecensie in Peel en Maas Voor de vierde keer houdt Zang groep Evergreen Vierlingsbeek (ZEV) op zaterdag 28 juni een muzikale zomeravond. Speciaal voor deze gelegenheid wordt er een ponton ingevaren. Op de Maas nabij het pontveer Vierlingsbeek- Bergen en vanaf het aansluitende weiland wordt een afwisselend muzikaal programma geboden. Met de zwoele zomeravond van 2006 nog in de herinnering, belooft ZEV weer een avond vol gezel ligheid met afwisselende muziek in een wei aan de Maas. Ook dit jaar is ZEV erin geslaagd om een aantrekkelijk programma samen te stellen. Bij de entree op de brug wordt men welkom geheten door Cor, Corry en de Brokken. Dit tien koppige gezelschap uit Deurne brengt een repertoire van heer lijke meezingers, van smartlap tot songfestival. Vocalgroup Niet Sto ren uit 's-Hertogenbosch brengt vierstemmige muziek, vooral a capella ten gehore, met veel oor voor de muzikale kwaliteit. De zes dames en drie heren zijn happy, echt en toch ook wel een beetje gek. Close-harmony zang, soms met ondersteuning van gitaar en percussie. Het repertoire reikt van swingend tot ingetogen, van jazzy close-harmony songs tot eigen tijdse popmuziek. Listen to the music van The Doobie Brothers en Don't know why van Norah Jones worden moeiteloos afgewis seld met eigenwijze interpretaties van Onbewoonbaar Verklaard van Marco Borsato en Bolide van Bri gitte Kaandorp, waarbij de titel als begeleiding en ritme in het ach tergrondkoortje wordt gebruikt. Uiteraard laat ook de organise rende vereniging zich graag zien en horen. ZEV is een groep van zo'n 70 zangers en zangeressen in de leeftijd van 12 tot 65 jaar. In de loop der jaren is een repertoire opgebouwd van evergreens. Soms zijn dit musical- of popsongs dan weer gospels of jazzy nummers. Alles in vier- of meerstemmige zet ting, van straight- tot close- har mony, soms a capella gezongen, dan weer begeleid door ons eigen combo (gitaar, basgitaar, piano, drums), soms met alleen ZEV-vers van 12 tot 18 jaar (ZEV-light), dan weer met alleen de 18+ers of met de hele zanggroep, soms alleen de dames, daarna alleen de mannen. Titels als Can you feel the love tonight, Sailor's Girls, girls, girls en New York, New York zeggen de liefhebber genoeg. Tenslotte is het de beurt aan Homesick the Louisiana Men. Opzwepende zydeco, zompige rhythm 'n' blues, smachtende soul en een keur aan prachtige liedjes passeren de revue. Scherpe drie- of vierstem mige samenzang en opzwepende percussie geven de muziek kleur. Hans de Vries (gitaar, mondharmo nica, zang), Alex Siegers (percus sie, zang) en Toon Ekkers (gitaar, 6-snarige basgitaar, zang) maken enerverende rootsmuziek uit de swamps van Louisiana en de Mis sissippi Delta. Speciaal voor het optreden bij Muziek-op-de-Maas 2008 voegt zich daarbij Henk de Kat (accordeon, zang). Het optre den van Homesick the Louisiana Men is een Trip to New Orleans, met een mix van verschillende muziekstijlen uit deze smeltkroes- stad in het zuiden van Louisiana. Voor degenen die willen zitten heeft de organisatie voor de oude re bezoekers stoelen beschik baar. Aan alle anderen willen we vragen een eigen (klap)stoeltje mee te nemen. Uiteraard kan er ook 'gehangen' worden aan de hangtafels en als je liever lig gend of zittend op de grond wilt genieten breng dan een deken of zoiets mee. In de horecatentjes wordt drank verkocht en later op de avond zijn er ook broodjes te koop. De brug naar de wei gaat om 20.00 uur open. Na afloop zijn extra overtochten met het pontveer naar Bergen. Er is weinig parkeermogelijkheid bij de Maas, indien mogelijk daarom graag per fiets of te voet of parkeren op het Vrijthofplein. Demonstratie prehistorische potten bakken In museum 't Freulekeshuus in Venray vindt op zondag 8 juni van 14.30 tot 16.30 uur een demon stratie plaats van het maken van prehistorische potten. Keramist Koos Swinkels gaat deze dag hand- gevormde potten maken zoals het in de Steentijd ook gedaan werd. Het publiek kan het zelf ook uit proberen op een van de werkplek ken die hiervoor zijn ingericht. In de 21e eeuw zet men moeiteloos de wokpan op het fornuis. In boe rensamenlevingen vanaf de Nieu we Steentijd (5300 - 2000 voor Christus) werden potten van klei gemaakt en gebakken. Deze aarde werk potten werden gebruikt om in te koken en om voedsel in te bewaren. Ook overledenen kregen potten met voedsel en drinken mee in het graf. De pottenbak kerstechniek en het uiterlijk van de potten veranderde door de tijd heen. Met de komst van de Romei nen kwam er exotische voeding in deze streken terecht, zoals wijn, perziken, olijven, dadels, vijgen en allerlei kruiden. Het luxueuze ser vies van de Romeinen verschilde sterk van het inheemse handge- vormde servies. Bij het onderzoek in Hoogriebroek zijn scherven van wijn- en olijfolieamforen gevon den. In het grafveld 't Brukske is veel Romeins aardewerk aange troffen, zoals roodglanzende terra sigillata-kommetjes en een wrijf schaal. Deze demonstratie is de vijfde in een serie van acht, die het museum houdt bij de tentoon stelling Oersurvival, die te zien is tot en met 21 september. Arche ologische vondsten uit Venray en omgeving leren de bezoekers van alles over het leven en het overle ven in de prehistorie. Soms lijkt dat leven verrassend anders en soms ook heel herkenbaar. Oer survival gaat over het zorgen voor voedsel, voor een dak boven het hoofd en voor een lekker warm pak om aan te trekken. Kan men overleven zonder supermarkt? En zonder centrale verwarming en elektrische apparaten? Is men wel of niet goed in prehistorische technieken? Probeer het uit! Het museum is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groeps bezoek of klassenbezoek is moge lijk na het maken van een afspraak via telefoon (0478)583880. Dorpsraad Oostrum De Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 10 juni vanaf 20.00 uur een vergadering in D'n Oes terham. Op de agenda staat onder meer de presentatie van Synthese met betrekking tot het straathoek werk door Mike Smits en informa tieverstrekking door Roel Coppus, wijkagent Venray-Oost. ODE Pré Party In café De Tijd in Venray wordt op zaterdag 14 juni de eerste pré party van het jaarlijkse Outdoor Dance Event gehouden. Tijdens deze editie nemen enkele beken den, maar ook een jong, aanstor mend talent, achter de decks plaats. Voor de grote dag op 12 juli, waar onder meer Benjamin Bates, Skitzofrenix en Jesse Voorn gaan schitteren, heeft De Tijd nog iets moois in petto. Vanaf 23.00 uur gaat het knallen met Palmer. Deze jonge gast uit Veghel is nog maar net uit de wieg maar gaat stoomt nu al rustig aan door naar de subtop. Een nieuw concept, genaamd Lolliepop, heeft onlangs het levenslicht gezien en gaat nu door voor het grote publiek! Pal mer is één van de gegadigden die samen met oa. Quintino, Funky R en Sjuut de Liquid in Eindho ven zal laten beven. Na Palmer is het tijd voor een oude Venrayse bekende, namelijk Ra of beter bekend als Ramon! Vroeger werk zaam bij Caz! radio en tegenwoor dig te horen op 3FM (BNN). Enke le jaren terug stond deze man ook al eens op het Outdoor Dance Event en sindsdien heeft hij de weg naar boven gevonden. Naast zijn dagelijkse werk op de radio trekt Ramon ook regelmatig er op uit om een showtje weg te geven of het produceren van muziek. Na twee after-party's van John Legend en Nelly Furtado zal Ra ook weer eens in de tijd komen knallen. Als laatste hebben we natuurlijk altijd onze vertrouwde Sjuut nog in het huis. Zoals eerder al vermeldt staat ook Sjuut samen met Quintino in de Liquid in Eindhoven. Hij is betrokken bij het nieuwe concept Lolliepop, bekend van Clb.mnml en tegenwoordig ook van de vrij dagavond in De Tijd. De kaartver koop voor het Outdoor Dance Event van 12 juli is al in volle gang! Kijk op www.tijdvoordetijd. nl bij tickets en bestel ze snel! niet ontvangen? Bel 582877! Het Venrayse Odapark en Galerie Petra Nostheide-Eyke in Kaldenkerken zijn een grensoverschrijdende samen werking aangegaan en presen teren nu op twee locaties werk van de Rotterdamse kunste naar Olaf Mooij. De auto beweegt de mens. Niet alleen fysiek, ook emotioneel: een feit dat de Rotterdamse kunste naar Olaf Mooij (Rotterdam, 1958) inspireerde voor zijn automobiele sculpturen. Met zijn zogenaamde Haircars baart hij internationaal al jaren opzien. Zo was de PunkTrab- bi een van de publiekslievelingen tijdens de groepstentoonstelling Niederlandisch in 3D in Galerie Nostheide-Eyke in 2007. Zijn voorliefde voor auto's met vlotte kapsels verklaart Mooij als volgt: 'Teder type auto heeft zijn eigen persoonlijkheid, een eigen look. Veel mensen zien de kop lampen aan voor ogen en de gril lijkt op een mond. Een auto beli chaamt een tijdsgeest en behoort tot een bepaalde groep mensen. Een auto leeft. Na een lange auto rit zei mijn vader altijd: "Goed gedaan, jongen!", en klopte daarbij zachtjes en vriendelijk op de dash board. Daar vond het idee zijn oorsprong. Stel je eens voor: een auto rijdt over straat, met mooie lange blonde haren, die wapperen door de wind." In zijn oeuvre ver werkt Mooij dromen uit zijn kin derjaren, geeft ze vorm. Eigenlijk wilde hij uitvinder worden, maar uiteindelijk werd hij kunstenaar. Dat bood hem betere communi catiemogelijkheden, voor zich zelf en voor de wereld om hem heen. Naast auto's met kapsels, slappe auto's van rubber, pluizige autostructuren en een lawaaierig DJ-mobiel, maakt Mooij op het moment furore met de Braincar. De zwarte pick-up registreert met behulp van drie camera's wat hij overdag tijdens zijn tochten 'ziet'. Als het automobiel zich in de avondschemering de dag 'herin nert' dan vormen de verdrongen waarnemingen vage maar bonte 'droombeelden' op de matwitte hersenbrij, die welig over de laad bak hangt. Mooijs nieuwste werk behandelt auto's in eieren en hij droomt nog van een auto in zijn eigen wolk. Want, zoals de mens eenzaam in zijn auto zit, zo zit de auto dan eenzaam in zijn eigen wolk. En zo blijft Mooij verrassen en zet hij telkens weer aan tot nadenken en lachen. Petra Nost heide-Eyke: "Ik heb heel bewust Kaldenkerken als vestigingsplaats voor mijn galerie gekozen. Grens overschrijding heeft in deze grensstad een eeuwenlange tradi tie. De directe ligging aan Venlo biedt voor de toekomst niet alleen economische, maar ook culturele kansen. Kaldenkerken kan daarbij zijn bijzondere competentie als 'plek van uitwisseling' uitspelen. Ik zou het geweldig vinden als de samenwerking met het Odapark een impuls zou geven voor een grensoverschrijdende 'urbaniteit' in wording." Na de grote weerklank die de manifestatie Rock My Religion bij het Duitse publiek vond, wil het Odapark zich in de toekomst nog nadrukkelijker op het Duitse ach terland oriënteren. Samenwerking met Duitse kunstinstellingen en tweetalige marketing en communi catie moeten de Duitstalige kunst liefhebber naar Venray trekken. Het startschot wordt gegeven met de dubbeltentoonstelling What is on a man's Mind in samenwer king met Galerie Petra Nostheide- Eycke in Kaldenkerken. Curator Theo Lenders: "Galerie Petra Nost- heide-Eycke en Odapark hebben een soort zielsverwantschap. We nemen eenzelfde positie in het internationale kunstdebat in en hebben een gelijke kwaliteitsstan daard. Vanwege de perifere ligging aan de grens is er een noodzaak tot samenwerking. We moeten de grens gebruiken, omdat het plaatsen als Kaldenker ken en Venray, an sich marginaal en onbeduidend op wereldschaal, een internationale culturele uit straling kan geven. Bij de dub belexpositie What is on a man's Mind verschijnt een tweetalige full colour catalogus met talrijke afbeeldingen en een voorwoord van de burgemeesters van Net- tetal en Venray. De expositie die wordt geopend op zondag 8 juni vanaf 15.00 uur, is het tweede deel van de vierdelige serie Lost in Wonder over schoonheid en illusie. De tentoonstelling loopt tot en met 14 september en is geopend van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. In Galerie Petra Nostheide-Eycke in Nettetal-Kaldenkirchen loop de expositie nog tot en met 24 mei is te bezoeken van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur, en op afspraak. Tim van der Vorst presenteert boek Varkenshouderij Onlangs is onder grote publieke belangstelling het eerste exemplaar van het boekje Varkerij van auteur Tim van der Vorst aangeboden aan de districtscommandant van de politieregio Venlo, Rob Graeve. Ter inleiding schetste de uitge ver kort de wijze waarop de publi catie van het boekje tot stand was gekomen. Hierna vertelde Tim van der Vorst dat het hem tijdens een stage bij het gemeentearchief was opgevallen hoeveel leuk materiaal daar werd bewaard. Het verbaasde hem dat deze archiefstukken niet eerder waren gebundeld en uit gegeven, maar vaak al tientallen of zelfs honderden jaren zo goed als onaangeroerd in de schappen van de gemeentearchieven lagen opgeslagen. Volgens de auteur komt dit omdat geschiedenis, en zeker stadsarchieven, een saai en stof fig imago hebben. Gezien de schat aan amusant en opvallend materi aal is dit echter onterecht: geschie denis hoeft volgens Van der Vorst helemaal niet saai te zijn. Tijdens de presentatie illustreerde hij dit door te vertellen hoe hij aan de titel Varkerij was gekomen. In 1905 was het privaat (de wc) van de agenten op het poli tiebureau verstopt geraakt. Toen de commissaris zich persoonlijk van de verstopping had over tuigd, kwam hij tot de conclusie dat er 'geheele couranten en zelfs een stapel van de op maat gesne den papiertjes' in de pot waren geworpen. WC-papier zoals wij dat kennen was in die tijd nog onbekend: men gebruikte hier kranten of andere stukken papier voor. Omdat een agent dus opzet telijk de verstopping veroorzaakt moest hebben, merkte de com missaris een stukje verder in het archiefstuk op: 't Is meer dan schande en zoo iets grenst aan varkerij, zoo iets gebeurt toch ook niet in eenig huishouden, doch de onverschilligheid wordt zoo verre gedreven alsof er behagen in wordt geschept de gemeente op kosten te drijven'. Omdat het voor de commissaris 'ondoenlijk was na te gaan wie of de bedrijver was' dreigde hij zijn agenten dat een toekomstige verstopping op kosten van de agenten zelf verhol pen zou worden. Van der Vorst raakte zichtbaar enthousiast toen hij dit voorbeeld aanhaalde: het is duidelijk dat de gemeentearchieven zijn belang stelling hebben gewekt. De schrij ver zei hij zich bij het verzamelen van het materiaal voor zijn boek had verbaasd over het verschil in omgangsvormen toen en nu:'Het is tegenwoordig natuurlijk volsla gen ondenkbaar dat een commis saris zijn agenten zou vergelijken met varkens'. Na het praatje van Van der Vorst werd het boek door hem overhan digd aan de huidige commissaris, Rob Graeve. Na het boek in ont vangst te hebben genomen, gaf de districtschef blijk zelf een lief hebber van geschiedenis te zijn. Op interessante wijze vergeleek hij het functioneren van zijn hui dige politiekorps met dat van een eeuw geleden. Graeve wees erop dat er weliswaar veel dingen zijn die tegenwoordig anders worden aangepakt, maar dat er ook veel overeenkomsten zijn. Om aan te geven dat veel problemen van toen tegenwoordig nog steeds bestaan, noemde hij onder andere de problematiek met hangjon geren, de gevallen van huiselijk geweld en de arbeidsongevallen waar de politie nog steeds assi stentie bij moet verlenen. Het boekje Varkerij is te koop bij vrij wel alle boekhandels in de regio voor 9,95 euro. Kunst Cultuur Muziek op de Maas vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Auteur van De erfenis van de Tempeliers

Peel en Maas | 2008 | | pagina 35