Ereprijzen voor sjoelers ISBV Stan Classens derde op NK turnen Ilse van Ass tweede op LK Van der Hoff snel klaar Peeltoernooi breekt alle records Een nieuwe optiekzaak in Venray NK handboog in Ysselsteyn variEssen optiek PEEL EN MAAS Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 5 juni 2008 - Pagina 33 BC 2002 RV BC Common Sense BC Doublet BC Harten Drie BC Klavertje Vier NRBC Venray niet ontvangen? Bel 582877! www.vandenmunckhof.nl BC Venray Identlity in de prijzen (Advertorial) Lopend door de Schoolstraat in Venray valt mijn oog op een nieuwe zaak. Een groot paars oog prijkt op de voorpui. Het beeldmerk van deze nieuwe brillen winkel? Ja, goed gezien denk ik dan, alhoewel het in deze branche optiekzaak wordt genoemd. Niet geschoold in deze wereld besluit ik eens binnen te lopen en te vragen wat dan nu het verschil is en wat deze zaak nu toevoegt aan de al bestaande optiekzaken in Venray. optorn etr ie 7 juni presentatie moderne en bekende merken Ik kom in gesprek met Johan van Essen, de enthousiaste eigenaar van deze nieuwe optiekzaak. Ik word meegenomen in de wereld van brillen en lenzen. Hij voert mij langs een brede collectie uitgestalde brillen en begint gedreven te vertellen: 'In onze zaak kan een klant kiezen uit brillen vanaf 60,- tot aan zeer mooie en exclusieve designs'. Als ik hem vervolgens vraag aan welke exclusieve designs ik dan moet denken gaat hij verder: 'Als je daar echt in geïnteresseerd bent kom dan aanstaande zaterdag 7 juni. De hele dag, we zijn van 9:30 tot 17:00 uur open, zullen twee bekende leveranciers hun volledige collectie bij ons uitstallen. Zij presenteren o.a. de merken Björn Borg Augusto Valentini en Jacob Jensen'. O ja, denk ik, dat merk ken in van kleding. Wow, heeft die ook brillen? Ben ik weer wat wijzer geworden. Ervaringen van de eigenaar Johan van Essen Aangezien ik nogal nieuwsgierig ben wil ik ook wel weten waar hij zoal gewerkt heeft en ervaringen heeft opgedaan voordat hij besloot deze grote stap naar een eigen zaak te zetten. Tja, op een lange vraag kun je natuur lijk ook een lang antwoord verwachten. Daar gaan we dan. Johan vertelt: 'Ik heb mijn opleiding optometrie gevolgd aan de Hogeschool Utrecht. Tijdens deze studie heb ik ervaringen opgedaan door te werken bij onder andere Stufkens in Venlo, Visser contactlenzen in Nijmegen en het Cani- sius ziekenhuis in Nijmegen. Daarnaast heb ik de laatste zeven jaar ook bij Pearle Opticiens hier in Venray gewerkt'. Een optometrist is hoger en breder opgeleid Ik kijk nog eens goed door mijn oogharen (tja aan mij zal hij geen bril ver slijten want mijn ogen zijn nog goed) naar de jonge man die tegenover mij zit. Dan ben ik toch zo brutaal om hem te vragen naar zijn leeftijd, want zo oud ziet hij er nog niet uit. En dan toch al zoveel ervaringen waarvan zeven jaar bij Pearle, hoe heeft hij dat dan voor elkaar gekregen? Hij begint harte lijk te lachen en zegt dan spontaan 'Vijf van de zeven jaar heb ik naast mijn werk bij Pearle ook nog de opleiding gevolgd. Ik deed het gewoon allebei tegelijk'. Nu weet ik niet beter of je gaat een brillenwinkel, sorry optiekzaak, in en daar staat een opticien. Maar Johan gaf net tijdens het gesprek al een keer aan dat hij optometrist is. Wat is dan nu het verschil tussen een opticien en een optometrist? Johan legt uit: 'Een optometrist is in vergelijking met een opticien of con tactlensspecialist hoger en breder opgeleid waardoor een optometrist enkel taken van oogartsen kan ondersteunen. Een optometrist is bijvoorbeeld gespecialiseerd in screenende oogheelkundige onderzoeken, contactlens aanpassingen, en medische aanpassingen'. Pfff, een hele mond vol zeg ik en laat doorschemeren dat mijn kennisni veau meer aansluit bij nijntjes taal (voor degene die mij nu niet begrijpen: hiermee bedoel ik simpele uitleg die nodig is om deze vaktaal te kunnen begrijpen). Ontspannen en vol begrip neemt Johan de tijd om ook dit toe te lichten. Een van de voorbeelden die hij aanhaalt om het mij uit te leggen, is het onderzoeken van de ogen van een suikerpatiënt. Hierbij moeten oog druppels gebruikt worden om de ogen te ontspannen en de pupillen groter te maken. Deze medicijnen mogen niet door een opticien of contactlens specialist gebruikt worden. Een optometrist is daarvoor wel opgeleid en bevoegd. Hij voegt hieraan toe dat een optometrist het enige beschermde beroep, in deze beroepssector, in Nederland is. In tegenstelling met de rest van Europa mag in Nederland iedereen, zonder enige vorm van opleiding, zich opticien of contactlensspecialist noemen, alle zogenoemde keurmer ken ten spijt. Servicegerichtheid en kwaliteit Ik zie dat mijn kopje thee op is en besef dat ik wel heel veel kostbare tijd van deze (niet letterlijk) kleine, zelfstandige ondernemer heb opgesou peerd. Ik verontschuldig mij hiervoor maar krijg meteen de reactie dat dit geen enkel probleem is. Uitgebreid aandacht geven aan een ieder die naar binnen komt is nu juist wat hij van wezenlijk belang vindt. In het kort samengevat geeft hij aan dat de twee handelsmerken voor zijn zaak de servicegerichtheid en de kwaliteit van de collectie zijn. Helemaal happy en zeker van plan om, als ik ooit wel een bril nodig heb, naar deze zaak af te reizen (ook al woon ik zelf meer dan 100 kilometer hiervandaan) verlaat ik de zaak. Natuurlijk niet zonder hem te bedanken voor de voor mijn gevoel perfecte service aan een potentiële klant. Wilt u ook eens binnen lopen? De zaak is van dinsdag tot en met zaterdag op de normale winkeltijden open. U kunt de zaak vinden op schoolstraat 24 te Venray. Wanneer u ook binnenkomt de optometrist is altijd aanwezig. Een willekeurige voorbijganger Sportnieuws -info Stan Classens uit Veulen is afgelopen weekend tijdens de Nederlandse kampi- Classens won de bronzen medaille op het onderdeel voltige, oenschappen turnen in Bergen op Zoom derde geworden. De sjoelers van de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. hebben het seizoen afgesloten met uitstekende pres taties tijdens de finale om de Lim burg Bokaal in Dieteren. Het was een lang en zwaar seizoen met voor sommige sjoelers meer dan twaalf toernooien. Toch was iedereen er op gebrand om tijdens deze finale nog eens alles uit de kast te halen. En niet zonder resultaat. In de klasse B haalde Marijke Denissen een eer ste plaats met een gemiddelde van 132,35. Dezelfde plaats was ook weg gelegd voor Marjo Manders in klasse D met precies 126,00 gemiddeld. Koen Heideveld werd in deze klasse vijfde met 117,85 gemiddeld. Ook in de klasse F was er een eerste plaats voor Wilma Wismans die weer helemaal terug is na een wat mindere periode. Zij speelde 117,35 gemiddeld. Martien Manders werd in deze klasse enigszins teleurstellend achtste met een gemid delde van 108,85. Bas Pastors kwam niet verder dan een twaalfde plaats met 106,40 gemiddeld. In de klasse H beviel er dit keer geen eer te beha len door Jan Pijpers en Leo Reintjes. Zij werden zevende en achtste met gemiddelden van 98,65 en 93,75. Linda Buis deed het in de klasse I weer goed door een tweede plaats met 100,95 gemiddeld. Daarmee bleef zij Marjan Litjens ruim voor die negende werd met 86,55 gemiddeld. Deze finale werd afgesloten met de prijsuitreiking voor de eindrangschik king in de verschillende klassen na de acht wedstrijden om de Limburg Bokaal van het seizoen 2007-2008. De sjoelers van de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. spre ken in Limburg dit seizoen een hartig woordje mee, gezien de klasseringen. In de klasse B werd Marijke Denissen uiteindelijk vijfde, ondanks het missen van enige wedstrijden. Marjo Manders werd fraai eerste in de eindrangschikking van de klasse D, waarmee ze Koen Heideveld voor bleef die derde werd. Ook in de klasse F zegevierde een lid van de vereniging. Wilma Wismans werd daarin eerste, op de hielen geze ten door Martien Manders die tweede werd. Bas Pastors moest zich tevreden stellen met de vijftiende plaats. In de klasse H vielen Jan Pijpers en Leo Reintjes net buiten de prijzen met een vierde en vijfde plaats. Frans van Soest werd hierin zevende. Tenslotte werd Linda Buis in de klasse I afge tekend eerste na een bijzonder sterk seizoen. In deze klasse werd Marjan Litjens tiende, Hans Ottenheim negen tiende, Germy Joosten 24e en Jan Kur- vers 26e. In de eerste laddercompetitie was het beste paar in de gele lijn het echt- paarToos enWim Spreeuwenberg met maar liefst 70.83 procent. Op de twee de plaats eindigden de heren Toon den Brok en Math Keulards met 58.33 procent, terwijl de dames Lia Beerens en Nellie Bexkens derde werden met 57.50 procent. In de rode lijn was het sterkste paar gelegenheidspaar Jac queline Hermkens en Annemie Vos sen met 59.53 procent. Tweede was het bridgepaar Jan van Casteren en Hennie Röhrich met 58.23 procent, gevolgd door de heren Piet Linders en Leo Thielen Leo met toch ook nog het mooie resultaat van 58.23 pro cent. De tweede laddercompetitie had de volgende winnaars in geel; gelegen heidspaar Annie Clermonts en Corrie Hartong met 67.50 procent. Tweede was het echtpaarToos enWimAmbro- sius met 63-33 terwijl het bridgepaar Jan van Casteren en Hennie Röhrich in de gele lijn alweer de derde plaats bekleedden met 54.17 procent. In de rode lijn waren de grote winnaars de dames Clazien Baak en Annie van den Munckhof met 68.28 procent. De dames Annie Arts en Riet Dobbe behaalden de tweede plaats met 62.97 procent en het echtpaar Kika en Bram van Nieuwenhuijzen werd derde met 58.13 procent. Iedere week promoveren de twee hoogst scorende paren van de rode naar de gele lijn, terwijl de twee laagst scorende paren van de gele lijn degraderen naar de rode. Iedereen, ook vakantiegangers, zijn welkom mee te doen en kunnen zich aanmelden bij Maria Vloet via telefoon (0478)641514 of ook voor aanvang van donderdagsmiddag om 13.30 uur in De Kiosk. Er wordt door gegaan tot de slotdrive op donderdag middag 26 juni en het nieuwe seizoen begint op donderdag 4 september. In geel waren de winnaars met 68,33 procent Jo Linders en Jeanne Korsmit, gevolgd door Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven met 59,02 pro cent. De derde plaats was met 49,31 procent voor Riet Dobbe en Cor van Elzakker. In rood waren met 64,06 procent Bella Huisman en Wim van Schoonhoven de beste. De tweede plaats was met 57,29 procent voor Thea Peters en Ali Overbeek. Derde met 55,20 procent waren Sari Hordijk en IlseTummers. Hoewel het seizoen ten einde loopt waren er toch nog zeventien paren aanwezig op de clubavond. Een mooi aantal om, naast een vrije lijn, te oefenen in viertallen. De viertalteams bestonden uit, team 1 Ghiel Terwijn met Hannie Koppes enAns van Hooft met Trudy Jeurissen versus team 2: Herman en Marijke Wijdeven en Gerard Linssen met Corrie Hartong. Uitslag: 37-51 imp, oftewel 13-17 wp. Team 3 bestond uit Nel Camps met Ine Thielen en Mariet Volleberg en Nelly Jenneskens, versus team 4 bestaande uit Janny Jungslager met S jef de Vocht en Lilian Linders en Rinie Mommen. Uitslag 25-65 imp, oftewel 7-23 wp. In de vrije lijn van de laddercompe titie was de hoogste score voor Jan Kleeven en Nellie Bexkens met 63.33 procent. De tweede plaats was voor Annie en Onniek Karagozyan met een score van 60.83 procent. Gree- tje Koningstem en Rieneke de Weert behaalden 58.33 procent en daarmee de derde plaats. Op 3 juli start de zomeravonddrive. Zes weken lang wordt dan elke don derdagavond vanaf 19.30 uur in De Kiosk gebridged. Deze avonden zijn voor iedere bridger toegankelijk. De tweede ronde van de zomerlad- der is gespeeld. In rood waren Annie Jansen en Truus Kusters de winnaars met 64.93 procent. Tweede waren Jo de Backer en Dien Claessens met 60.42 procent. Met 56,60 procent bezetten Clazien Baak en Mieneke Menheere de derde plek. In geel waren de beste Mia Nollen en Rinus Nollen met 66.32 procent. Tweede waren Peter Kooien en Jeu Steeghs met 65.28 procent, gevolgd door Sjef Fiers enWim Manders met 63.54 procent. Donderdag wordt de derde ronde van de zomerladder gespeeld. In de gele lijn waren de winnaars Wilma Dik en Lei Vissers met 65.17 procent. Tweede waren Tiny van Goinga enToineTiggeloven met 61.50 procent en de derde plaats was voor Truus Buyssen en Truus Michels met 57.92 procent. In groen waren Thea Peters en Leny Spekhorst de beste met 66.32 procent, gevolgd door Marijke v.d. Boom en Aike van Glab- beek met 64.58 procent. De derde plaats was voor Door van Kempen en Truus Kok met 56.60 procent. De vierde zitting van de bonuslad der is gespeeld. Er werd (vanwege de lage opkomst) in twee lijnen gespeeld. In de gele lijn werden Mien- tje en Toon Jakobs eerste met 59,03 procent, gevolgd door Toon den Brok en Theo Jakobs met 58,33 procent en als derde eindigden Margriet Mater en Hans Koopman met 55,21 procent. In de rode lijn werden Joan Hinssen en Jan Stiphout eerste met 62,60 procent (hoogste score van de avond). Corrie Jenniskens en Mariet Strijbos bezetten de tweede plaats met 59 procent en Miets Bisseroux en Hilde Kooien ein digden als derde met 58,50 procent. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur In Weert zijn de Limburgse turn- kampioenschappen gehouden voor de dames. GV St. Christoffel heeft met verschillende meisjes en dames deel genomen aan deze kampioenschap pen. Uitslagen: Categorie Instap 12: Ilse van Ass, 2e plaats, Boya Siahaija 4e plaats. Categorie Pupil 1 niv. 12: Eline van Leerdam 5e plaats, Rhanna Haverkort 8e plaats. Categorie Senior 8: Celine Hendriks Bij Ons Genoegen wordt zater dag 7 en zondag juni om het nationaal kampioenschap gestre den om de individuele titels in de diverse klassen, het weekend daarop komen de handboogspor- ters in teamverband in actie. Het is voor de Ysselsteynse hand boogschuttersvereniging weer een nieuwe uitdaging om ook dit evene- Op de eerste avond van de zomer ladder speelde men allemaal door elkaar. Na de eerste speelavond wor den de groepen ingedeeld aan de hand van de uitslagen. In de loop van de avonden komt er een groepsinde ling die telkens kan wisselen. In de gele lijn waren Doke Verheijen met Lou Gilissen de beste, gevolgd door Frans van Lieshout met Wim Manders en Jacky Coenen met Riet Muermans. In de rode lijn waren Edith Otten heim met Ron van Gaal de winnaars. De tweede plaats was voor Marga Steemers met Jaques Jeurissen en de derde plaats was voor Ans van Hooft met Janny Jungslager. In de groene lijn was een eerste plaats weggelegd voor Mia Koopman met Riet Manders. De nieuwelingen Maria en Ger van Boekei werden keurig netjes tweede en Annie Rottgering met Miep Tepas werden derde. Donderdagavond is er de aspergedrive en volgende week eaat de zomerladder verder. 10e plaats. Categorie Instap 11Misty Derickx 10 plaats. Categorie Jeugd 9: Lisa Esveldt 4e plaats. Categorie Senior 6: Kim Verstappen 6e plaats. Categorie senior 7: Lynn van Kessel 5e plaats. Categorie Pup. 2 niv 9: Amy van Broekhoven 4e plaats. Categorie senior 5: Angeline Gub- bels 6e plaats. ment tot een goed einde te brengen. Na al diverse keren de organisatie van het NK-Indoor en tweemaal het NK-veldschieten tot ieders tevreden heid te hebben georganiseerd is dit 25 meter-kampioenschap weer iets heel anders. Het belooft ook een uniek kampioenschap te worden daar een deel van de sporters de wedstrijd over 50 pijlen op de binnenbanen zal schieten en het andere deel zal van uit een te plaatsen tent naar buiten schieten. Normaliter worden dit soort kampioenschappen altijd vanuit een grote tent naar buiten geschoten maar steeds minder organisatoren staan te popelen om voor twee weekeinden een grote tent voor 40 schietbanen te plaatsen gezien het kosten/baten plaatje. Hierop heeft het bestuur van Ons Genoegen aangeboden het kam pioenschap te willen organiseren met gebruikmaking van haar eigen bin- nenaccommodatie met twintig banen en vanuit een extra te plaatsen tent met ruimte voor twintig banen. Op zaterdag wordt er gestreden om het bondskampioenschap in de 2e t/m de 4e klasse door de dames, heren en de veteranen. Zondag komt de le klasse in actie. Zij gaan schieten om het Nederlands kampioenschap in de klassen dames, heren, veteranen en compound. Beide dagen zullen er 120 deelnemers aan de meet verschijnen. Het tweede weekeinde schieten de teams, bestaande uit zes sporters per team, om het Nederlands kampioen schap over 50 pijlen per sporter. Het totaal aantal schutters zal dan ruim 180 per dag bedragen. Zaterdag de klasse B t/m D, zondag de klasse Ere enA. De aanvangstijd is op alle dagen om 10.00 uur. Ron van der Hoff heeft vorige week met een 67e plaats teleur stellend gepresteerd tijdens de wereldbekerwedstrijd in het Turkse Antalya. De Ysselsteynse handboogschutter, die Nederland onlangs op het EK in het Franse Vittel aan een olympisch startbewijs hielp in de discipline recurve, bereikte de finale niet. Zijn collega's Wietse van Alten en Pieter Custers haalden de eindronde wel, maar konden daarin ook geen potten breken. Met het team werd Van der Het 42e Meister Rongen Peel toernooi op 7, 8, 21 en 22 juni in Meijel gaat alle records bre ken. Liefst 56 orkesten, 37 har monieën, fanfares, brassbands en negentien slagwerkorkesten schreven in voor deelname aan Nederlands grootste beoordeeld muziektoernooi. Dit betekent dat tijdens het toernooi liefst 2700 muzikanten actief zullen zijn tijdens het komende Peeltoer nooi. Uit deze regio nemen de volgende muziekgezelschappen deel: Drumband Muziekvereni ging Moed IJver Blitterswijck, Drumband Schutterij 't Zandakker Gilde Venray, Drumband Fanfare Concordia Wanssum, Drumband Fanfare De Peelklank Ysselsteyn, Drumband Harmonie St. Catha- rina Leunen, Koninklijke Har monie Euterpe Venray, Fanfare Dorpsklank Castenray en Fanfare Concordia Wanssum. Het Peeltoernooi, in 1966 ingesteld door Martin (Meister) Rongen uit America was oorspronkelijk bedoeld voor muziekverenigingen in en rond het Peelgebied van Brabant en Lim burg. Dit, in 1966 door Martin Ron gen zelf aangegeven en begrensde gebied, is door de huidige stichting allang verlaten. Steeds meer orkesten van buiten de regio vragen om toege laten te worden tot dit prestigieuze muziektoernooi. Dit keer zelfs orkes ten uit Friesland (Ureterp enWirdum) Noord-Holland (Zaandam) en Gelder land (Heumen). Er komen 33 orkesten uit Noord- Limburg; twaalf uit Noord-Brabant; zeven uit Midden-Limburg en vier van elders. Uiteraard hebben de muziekge zelschappen uit het Peelgebied nog steeds een voorkeursbehandeling tot inschrijving. In 1991 werd het Peel toernooi uitgebreid met deelname van slagwerkorkesten. Het Peeltoer nooi is geen concours, doch louter een momentopname van het orkest op weg naar concerten en/of con coursen. Ook benutten steeds meer orkesten de deelname aan het toer nooi om, vlak voor de vakantieperi ode het muzikale jaar met een podi umoptreden af te sluiten. De jury, die dit jaar gevormd wordt door Pieter Jansen uit Maastricht (HaFaBra) en Jo Zinzen uit Thorn (Slagwerk) schrijft haar bevindingen weg in een uitge breid juryrapport hetgeen na afloop onder couvert aan het orkest wordt overhandigd. Iedere dirigent kan des gewenst, onmiddellijk na het gegeven concert, een mondelinge toelich ting krijgen van de jury op hetgeen Hoff al in de eerste ronde uitgescha keld door Maleisië, dat uiteindelijk zil ver pakte achter India. Nog geen enke le Nederlandse boogschutter heeft zich gekwalificeerd voor de Olympi sche Spelen. Om een startbewijs voor Peking voor Nederland in de wacht te slepen, moet Van der Hoff, Custers of Van Alten de laatste acht halen tij dens de wereldbekerwedstrijd in Boé (Frankrijk) eind juni. Slechts een van de schutters mag naar Peking. Diege ne die de laatste acht bereikt in Boé, mag naar de Olympische Spelen. gebracht is. Deelnemende orkesten brengen of wel twee te beoordelen muziekwerken ten gehore (eventueel voorafgegaan door een kort inspeel- werkje) of wel een concertprogram ma ten gehore volgens de daartoe geëigende tijdslimieten. De stichting Meister Rongen Peeltoernooi streeft er naar om, samen met de deelne mende orkesten en de plaatselijke organisatie, meer luisteraars naar het toernooi te krijgen. Er wordt dan ook geen entree geheven en programma boekjes zijn gratis verkrijgbaar. Steeds meer deelnemende orkesten brengen een populair en publieksvriendelijk programma ten gehore met zang; beamer begeleiding en film. Van alle deelnemende orkesten wordt een cd- opname gemaakt welke gelijktijdig met het juryrapport aan het orkest wordt aangeboden door de plaatse lijke organisatie: Harmonie Eendracht uit Meijel in samenwerking met de stichting Meister Rongen Peeltoer nooi. De slagwerkorkesten musiceren op zaterdag 7 juni van 10.30 tot 22.00 uur en zaterdag 21 juni van 10.00 tot 13.00 uur. De HaFaBra orkesten musi ceren op zondag 8 juni van 10.00 tot 22.00 uur; op zaterdag 21 juni van 13.30 tot 22.00 uur en op zondag 22 juni van 10.30 tot 22.00 uur. Het toernooi vindt plaats in d'n Binger- zalencentrum-Meijel gelegen aan het Alexanderplein in Meijel. Meer info: www.peeltoernooi.nl info@peeltoer- nooi.tü of info@harmoniemeijel.nl Jongerengroep IDentlty de Peel heeft een geldprijs van 2400 euro mogen ontvangen van de Wilhelmina Sangers Stichting. In de categorie jeugd ontvingen zij een aanmoedi gingsprijs. Deze groep jongeren uit Venray en omstreken vertrekt op 6 juli naar de Wereld JongerenDagen in Sydney in Australië. Voor deze reis zijn zij al langere tijd bezig geld te verzamelen om de reis te financieren, en dit bedrag helpt hen weer wat verder op weg. Na de vorige Wereld JongerenDagen in Keulen is deze jon gerengroep opgericht, en sindsdien zijn ze uitgegroeid tot een groep van meer dan twintig jongeren. Zij komen elke eerste zaterdag van de maand bij een in de pastorie van de Grote Kerk van Venray voor wat verdieping en gezelligheid. De Wilhelmina Sangers Stichting hoopt dat de jongeren een voorbeeld vormen voor leeftijdsgeno ten, om het geloof weer tot leven te brengen en te houden. - "r' f r, f 91 r//fi2oo

Peel en Maas | 2008 | | pagina 33