Nieuw Ruiterfestijn in Meerlo Pim Stevens derde op NK Ferry Greevink pakt brons op WK militairen Successen voor Sjoelclub Venray "Het evenement heeft internationaal aanzien" Janny Barents naar EK bodybuilding Uw hond fris en vakkundig getrimd PEEL EN MAAS Donderdag 5 juni 2008 - Pagina 31 Nobel LR en PC St. Jan Merselo ATV Venray Meer informatie: www. vooral led ieren hetbeste. n I Werkt met ta Motorcrossers Regio Venray Adrie van Stokkem, organisator internationaal judotoernooi Venray AANZIEN ww.noopderlink.nl NOORD Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 I E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl Na afloop van het ruiterfestijn in 2007 werden in de feesttent enige kritische noten gekraakt. Het beste ruiterfestijn uit de regio kampte met een terugloop van deelnemers en dat was tegen het zere been van de organisatie. Het roer moest volgens de aanwezigen om, er volgde een felle discussie over een andere programmering, nieuwe rubrieken, actieve wer ving en een nieuwe terreinin deling. Want was na twaalf jaar de glans van het ruiterfestijn in Meerlo af? Met nieuw elan werd een nieuwe programmering opgezet met daarin zelfs een viertal nieuwe rubrieken. Onder het motto 'wie de jeugd heeft, heeft de toekomst', werd de program mering voor de zaterdagmiddag inge vuld. De jonge paarden in de Hen- drix-eompetitie verhuisden naar de vrijdag, de zaterdagmiddag staat dit jaar in het teken van de jonge ruiters. Te beginnen met een aparte rubriek voor de youngsters tot 23 jaar, waarin tickets te verdienen zijn voor het mas- terspringen van zondag. Gevolgd door een rubriek voor scholieren, ruiters tot 18 jaar, die de pony's net hebben verlaten. Ook de immer spectacu laire jump en quad op zaterdagavond staat op weer het programma. In een rubriek senior-junior zal de ouder een parcours te paard afleggen en de junior doet dit op een heuse quad. De gezamenlijk snelste tijd telt. Een extra nieuwtje op de zaterdag is de hun- ter-rubriek. Deze in Amerika immens populaire sport zal voor het eerst op Limburgse bodem te zien zijn. Niet de hoogte of de tijd telt, maar de ele gantie en de uitstraling zijn de basis voor de jurering. De zondag krijgt met het binnenhalen van de Hoefslag Dressuur Cup nieuw elan. De beste ruiters plaatsen zich niet alleen voor de dressuurwissel, de DEC, later op de dag, maar er zijn ook startbewijzen te verdienen voor Jumping Indoor Maas tricht. Net als 300 bezoekers die kans maken op vrijkaarten voor dit inter nationale festijn, waarmee Meerlo de samenwerking heeft gezocht. Naast de nieuwe rubricering is ook de ter reinindeling vernieuwd met meer ruimte voor de springrubrieken en een nieuwe grasmat. Bij de ruiters zijn de vernieuwingen niet onopge merkt gebleven. De startlijsten voor komend weekend tellen inmiddels ruim 2500 combinaties: 2/3 springers en 1/3 dressuur. Ruim 20% meer dan in 2007, en ook nog altijd 10% meer dan in het topjaar 2003. De Hoefslag Dressuur Cup telt maar liefs 50 deel nemers, die de strijd met elkaar aan binden in de hoogste dressuurklasse, die tevens geldt als kwalificatie voor de DEC. Dit geldt ook voor de grote Prijs van Meerlo op zaterdagmiddag, een springrubriek over 1.40 meter, ook met 50 deelnemers. In deze laatste rubriek zal de lokale favoriet Kristian Houwen zeker van zich laten horen. Net als zus Fieke strijden beide kinderen van de familie Houwen nog voor een plek voor deelname aan de Europese kampioenschappen, Kris tian bij de junioren springen en Fieke bij de Young Riders-dressuur. De lan cering van nieuwe ruitersportcentra, eerder in Roggel en Weert en onlangs in Horst, heeft voorzitter Jan Janssen aan denken gezet. "Met enkele voor aanstaande sportstallen hebben we het idee opgepakt Meerlo door de ontwikkelen tot een accommodatie voor meerdaagse buitenwedstrijden: regionaal, nationaal en wellicht zelfs internationaal. Een ambitieus plan in een ambitieuze regio dat goed aansluit bij eerder gelanceerde plannen. Het zal de Limburgse paardeneconomie verder versterken en daar wil Meerlo bij zijn en bij blijven." Het ruiterfestijn vindt plaats van 6 tot 8 juni in Meerlo op de terreinen van de Megelsprong. Jeugdatleet Pim Stevens uit Ven ray heeft tijdens het Nederlands kampioenschap voor A-junioren in Groningen een derde plaats behaald op het onderdeel hoogspringen. Met een hoogte van 1,98 meter hield hij zich uitstekend staande in een sterk deelnemersveld en pakte de bronzen medaille. Stevens had zelfs lange tijd zicht op het goud, maar miste de 2.01 meter net toen de lat na neerkomst op de mat alsnog van de dragers viel. Naast het hoogspringen deed Pim aan nog twee onderdelen mee, waarbij hij tot tweemaal toe net buiten de finale viel. Bij de 100 meter liep hij 11.64 seconde met een tegenwind, en bij het kogelstoten kwam hij tot 11.70 meter. Zijn broer Erik Stevens begon vrij dag al en had op een aantal onderde len veel kansen tot winst. In februari van dit jaar werd Erik nog Nederlands kampioen meerkamp indoor bij de junioren B. Op vrijdag stond versprin gen op het programma. Erik startte goed met 6.52 meter in de eerste ronde met de opdracht een geldige poging te maken. Die poging was zo goed dat hij direct ruimschoots aan de leiding ging. Helaas ging het bij de tweede poging mis en moest Erik met een hamstringblessure het kam pioenschap beëindigen. Hij neemt nu rust en concentreert zich op het Nederlands kampioenschap outdoor in september van dit jaar met als doel het Nederlands kampioenschap weer binnen te slepen. Bianca Enders heeft met haar paard Zolena twee proeven gereden op een wedstrijd inAfferden. Ze reed als derde in een volle rubriek en behaal de hierbij een derde prijs met 193 punten en een vijfde prijs met 186 punten. Marlou Berghmans behaalde met haar paard Toscaino een mooie derde prijs in de klase Ml dressuur met 195 punten. Afferden heeft op het terrein in Well een wedstrijd gehouden. Sannah Kreuzer startte met haar pony Boyke in het Bixi springen en behaalde met 69 punten een tweede prijs. Bij de paarden startte Marie-Jose Clevers haar Nathalie in de klasse Zl-dressuur en reed een keurige proef. Ze behaal de met 208 punten een derde prijs. Brigitte Kreuzer reed met haar Tsarina in de klasse Z2. Ook zij reden keurig en mochten met een megascore van 229 punten een eerste prijs mee naar huis nemen. Atletiek Femke Riensema heeft in Venlo bij de Limburgse baankampioenschap- pen atletiek de titel behaald bij de pupillen A. Zij ein digde met een puntentotaal van 2015 punten op de meerkamp voor haar clubgenote Mijke Gijsen, die zilver won. Max van Haren greep bij de jongens pupillen A net naast een podiumplaats. Hij eindigde als vierde op de meerkamp en was zijn clubgenoot Olie van den Boom, die als vijfde ein digde nog voor. Jakob Pütz eindigde op de 600 meter als vierde in een tijd van 2.21.44 min. Bij internationale wed strijden die in Duffel België werden gehouden, heeft Robin Teunissen het bijna twintig jaar oude clubrecord van Leon Dorssers op de 1500 meter, verbeterd bij de jongens A. De nieuwe clubrecordtijd werd 4.06.43 minuten. Bij de Nederlandse baankampioen- schappen die in Groningen werden gehouden veroverde Pim Stevens een bronzen plak bij het hoogspringen met zijn sprong over 1.98 meter. Dit was twee cm boven het bijna 20 jaar oude clubrecord van Tom Alkim. Bij deze nationale kampioen schappen liep Robin Teunissen (jon gens A) de 1500 meter in 4,13,03 min. Junioren B Niek Aarts en Laurens Stam liepen deze afstand in respec tievelijk 4.16.16 min en 4.23.86 min. An Lenders kon haar persoonlijke tijd op de 1500 meter niet halen en werd zesde in 4.54.55 min. Op zater dag 7 juni wordt in Weert de tweede competitiewedstrijd voor de pupillen gehouden. Het vertrek is om 8.45 uur en einde wedstrijd is 14.15 uur. Zie voor vervoer www.atletiekvenray.nl. De papiercontainer geplaatst aan de Weg in den Berg en is iedere zaterdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur. De trainingen: Pupillen: Woensdag baan 18.00-19.00 uur. Zaterdag baan 11.00-12.15 uur. C/D junioren: Maan dag baan 19.00-20.30 uur. Donder dag 19.00-20.30 uur. A/B en senioren: Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donder dag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Donderdag 18.30-1930 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00- 20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehou den (Sportpark De Wieën). Telefoon tijdens trainingen (0478)585522. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Ledenad ministratietelefoon (0478)582842. Agenda: 7 juni Weert competitie pupillen. Kerkrade Limb Kamp.schap c/d juni oren. 17 juni Venray Instuif avondwed strijden AB jun en senioren Triatlon Uitslag: NK Halve Triatlon(MD) 3km-81km-20km in Nieuwkoop: Frank Timmermans 2e H45 4.13.42. Marcel Meulendijks 4.49.24. Agenda: 8 juni:Trim Triatlon/ DuatlonTerhe- ijden 13 juni: Avondloopcriterium Stram- proy (www.degrenslaupers.nl) 14 juni: Zwemloop Reuver Trainingen: Donderdag Lopen Atletiekbaan Venray: 19.00-20.45 uur: senioren, 18.30- 19.45 uur Jeugd. Zaterdag: 15.00 uur: jeugd en senio ren Lopen: vertrek bij Peter Scheres, Gastendonkstr 19, Horst). Zondag: 9.00 uur Zwemmen Sprank. 10.15 uur Fietsen: duurtocht op ATB vanaf de Sprank. Dinsdag: 19.15-20.15 Zwem men Sprank. Nieuws doorgeven via e-mail info@passion4sport.nl. of telefoon (077)3985235,06-54283879. Informa tie over ATV Venray via e-mail info@ twenray.nl., telefoon (0478)511545 of info@atletiekvenray.nl. Zie ook www. atletiekvenray.nl. De laatste bokaalwedstrijd van de afdeling Limburg van de ANS (Alge mene Nederlandse Sjoelbond) is in Dieteren gehouden. Aan deze laatste wedstrijd van dit sjoeljaar hebben elf leden van Sjoelclub Venray deelgeno men. In de E klasse was er een eerste plaats voor Harrie Rongen en in de F klasse werd Frans Geurts derde. In de einduitslag van al de bokaalwedstrij den vielen vier leden in de prijzen: E klasse Harrie Rongen, derde plaats. F klasse Frans Geurts, derde plaats. G klasse Truus Schoeber derde plaats. H klasse Regien Sanders, derde plaats. In de E klasse behaalde Ben Ron gen de vijfde plaats. F klasse Mien Classen, vijfde plaats. F klasse Paul Bouten, achtste plaats. F klasse Mimi Jansen, 14e plaats. F klasse Anny van der Heijden 19e plaats. G klasse Truus Jenniskens, vierde plaats. I klasse Wim Pijnenburg, elfde plaats. Taekwondoka Ferry Greevink uit Venray heeft op een sterk bezet WK militairen in Korea een bronzen medaille weten te winnen. De landmachtluitenant, die zich dit jaar helaas niet wist te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Peking, verloor nipt met 2-1 in de halve finale van de latere winnaar, de Koreaan Kye- ong Hoon Park. Deze versloeg de olympisch geplaatste Italiaan Leo nardo BasUe met 6-1. Greevink deelde zijn derde plaats met de Braziliaan Luiz Felipe Vignoli. gromngenatl e t i .oJEW-« ^jruffffigen Greevink was na afloop, naar eigen zeggen, redelijk tevreden. "Ik heb er een redelijk goed gevoel aan over gehouden. Van de ene kant ben ik blij met een medaille, maar uiter aard had ik deze graag in het goud gehad. Ik merk dat het met de vorm nu redelijk goed zit. De vele en zware trainingsarbeid van de afgelopen tijd komt er nu eindelijk uit, vooral ook als je kijkt naar de manier waarop ik heb verloren van de Koreaan. Het was echt een minimaal verschil. Nu vlie gen Dennis Bekkers en ik direct door naar China voor een trainingskamp". In China kan zijn defensiecollega en trainingsmaatje Dennis Bekkers zich nog beter gaan voorbereiden op wat voor hem hopelijk heel mooie Spelen gaan worden. ww.noorderlink.nl Sportnieuws -info De jeugdrijders waren te gast op het circuit de Meersteeg in Gelder- malsen waar zich 213 rijders hadden aangemeld. Het circuit lag er perfect bij en de regen buien die de afgelo pen dagen Nederland teisterde waren uitgebleven. Bij de 85 grote wielen viel er een drup regen maar de baan was desondanks goed te rijden. Bij de 65 versnellingen grote wielen wist Tino Broere de manches op een 11e en een 9e plek af te sluiten wat hem op een 9e plek in het dagklassement deed belanden. Bij de 85 kleine wie len B reed Jules Deenen een sterke wedstrijd en wist een 5e en een 4e plek voor zich veilig te stellen om met de 4e beker huiswaarts te keren. Jeremy de Vink eiste de 11e plaats op en eindigde in de manches op een 13e en een 10e plek, terwijl bij de 85 grote wielen Bryan Kersten een 14e plek veilig wist te stellen nadat hij tweemaal op een 15e plek was afge- vlagd. Met een 37e en een 30e plek kwam de 33e plaats op naam te staan van Lynn Hubers en wist Maik Hubers als 39e en als 35e de streep te passe ren wat hem een 28e plek opleverde in het dagklassement. Maud Hubers wist net als Lynn een 33e stek op haar naam te schrijven ,maar dan wel bij de MX 2 Jeugd en in de manches ging de jongedame uit Overloon op een 33e en een 31e plaats over de eindstreep. Op zondag was er een nationale wedstrijd.ale wedstrijden. Voor deze wedstrijd hadden zich 192 rijders aan gemeld en de wedstrijdleiding besloot om de Zijspan Inters en Nationaal apart van start te laten gaan. Bij de MX 3 Nationaal reed Werner Kuenen een sterke wedstrijd en schreef een 5e plek op zijn naam en in de 2e manche werd hij als 19e afgevlagd wat hem in het dagklassement op een 12e plek deed belanden. Komend weekend is er een jeugdwedstrijd in Berghem waar zondag de eerste wedstrijd van de EK MX 2 verreden gaat worden. Venraynaar Janny Barents neemt komend weekend deel aan het Europese kampioenschap bodybuilding. De titelstrijd wordt georganiseerd door de World Amateur Body Building Associ ation (WABBA) op zaterdag 7 en zondag 8 juni in Portugal. Barents wist zich eind mei tijdens de halve finale bodybuilding Benelux in Goes als beste Nederlander te plaat sen voor de Europese titelstrijd. Janny Barents komt uit in de Small Class, iedere klasse wordt bepaald door de lengte van de deelnemers. Barents is vol vertrouwen voor het EK: "Het is belangrijk voor een wedstrijd body builder om met een laag vetpercen tage op het podium te staan, alleen dan komen de spiercontouren en spierhardheid goed tot zijn recht. Dit bereik je alleen door maandenlang goed op je voeding te letten en heel veel cardiotraining (vetverbranding) te doen." Voor Barents, in het dagelijks leven werkzaam als sportinstructeur van Medisch Fitness de Keizer (gevestigd binnen medisch centrum Zorg de Keizer op bedrijventerrein Keizers- veld), waren de randvoorwaarden om dit op een professionele en verant woorde manier te bereiken optimaal aanwezig. "Bij wedstrijd bodybuilding is spiermassa niet het belangrijkste, belangrijker is een goede symmetri sche verdeling van de spieren over het hele lichaam, een atletische uit straling en de kunst om tijdens het poseren alle spiergroepen van je hele lichaam aan te kunnen spannen." Adrie van Stokkem met zijn eigen jeugd van Judo Vereniging Venray: "Wie een prijs wint in Venray, kan judoën' Venray-promotie, Venray op de kaart zetten. Stokpaardjes van politici en organisatoren van evenementen om de aandacht te vestigen op het belang van hun zaak. Adrie van Stokkem van Judo Vereniging Venray is geen man van veel woorden, maar van doen. Van aanpakken. Zijn jaarlijks internationaal judotoer nooi is uitgegroeid tot een gigan tisch evenement met dit jaar 1700 (topjjudoka's uit 26 landen. Hoe zo Venray op de kaart zetten? Komend weekend vindt alweer de 34e editie plaats. Een interview met een gedreven judoman, maar vooral een clubman in hart en nieren. (door Henk Lammen) Adrie van Stokkem kan zich de eerste editie van het judotoernooi nog goed voor de geest halen. "Een klein toernooitje met deelname van judoka's uit Venray en omstreken. De dames en heren waren nog geschei den. Bij de opening van sporthal De Wetteling hebben we nog een kracht sportgala georganiseerd, met als spe ciale gast Olympisch judokampioen Wim Ruska." Het toernooi groeide in de loop der jaren, vijftien jaar gele den mondde dit uit in een interna tionale status. Eerst met judoka's uit een paar landen, inmiddels is tout le monde present inVenray."Europa was in de beginjaren het sterkst vertegen woordigd, nu komen de judoka's uit alle werelddelen. Zelfs uit landen als Nepal, Algerije en China komen ze naar Venray. Al heeft de Chinese dele gatie door de huidige problemen in dit land op het laatste moment afge zegd. Heel jammer, zeker omdat met het oog op de Olympische Spelen in dat land de judosport enorm leeft." De Venrayse judogoeroe wist in de voorgaande 33 edities een interna tionale reputatie op te bouwen. Het toernooi is inmiddels uitgegroeid tot het grootste in Nederland en zelfs Europa. Internationale toppers wis ten en weten nog steeds de tatami in sporthal De Wetteling te vinden. Zo stonden in het verleden grote namen als Irene de Kok, Angelique Seriese, Theo Meyer, Jenny en Jessica Gal, Ben Spijkers, Theo Meyer en Maartens Arens op de mat. Europese-, wereld en Olympische kampioenen zijn in Venray dan ook geen uitzondering. De afgelopen jaren waren toppers van dit moment, zoals Deborah Gravensteyn, Claudia Zwiers, Mark Huizinga, Dennis van der Geest en Edith Bosch al eens deelnemer. Van Stokkem: "En vergeet daarbij niet toppers uit grote judolan- den als Engeland, Denemarken, Noor wegen, Frankrijk en Duitsland. Veel landen komen ieder jaar met natio nale selecties naar Venray." In de beginjaren gingen in de voor bereiding nog honderden uitnodigin gen de deur uit om judoka's warm te maken voor het toernooi in Venray. Nu vinden judoka's het een eer om aanwezig te mogen zijn en melden zich zelf aan. Kenmerkend voor de status die Venray inmiddels heeft op de internationale judokalender. De komende dagen lopen ze weer rond in Venray. Judoka's in de mooiste, kleurrijke trainingspakken. Uit alle windstreken. "Wie een prijs wint in Venray, kan judoën", zegt organisa tor Van Stokkem. "Het toernooi heeft internationaal aanzien. Waar je ook komt. Alleen in Venray is dit nog niet zo bekend. Daarom willen we ook steeds meer aandacht gaan vestigen op het evenement." Een judotoernooi met een der gelijke omvang vergt een perfecte organisatie. Zoals het onderbrengen van alle judoka's. Huisjes op vakantie parken en in hotels worden geboekt, de minder draagkrachtige deelnemers worden ondergebracht in gymza len. Steeds meer judoka's komen per vliegtuig. Dus moeten er taxitransfers worden geregeld vanaf vliegvelden in Diisseldorf, Eindhoven en Weeze. Een geoliede machine garandeert ieder jaar weer een vlekkeloos verloop. "In het voortraject zijn zeven mensen bezig met de voorbereiding", aldus Van Stokkem, "Op de wedstrijddagen is een vaste kern van 60, 70 mensen die meehelpt. Leden en oud-leden, maar vooral ook ouders. Die mensen zijn twee dagen in touw om het toer nooi tot een succes te maken en zijn dan ook onmisbaar. Met behulp van een uniek automatiseringssysteem wordt het wedstrijdverloop per com puter gestuurd. De verwerking van wegingen, de indeling van klassen, de loting en deelnemersgegevens, alles gebeurt computergestuurd. Via twee grote schermen in De Wetteling kun nen de sporters en de toeschouwers het verloop van het schema en wed- strijdbeelden en prijsuitreiking vol gen." Met een begroting van tussen 50.000 en 60.000 euro is het judo toernooi een bedrijfsmatige aangele genheid geworden. Van Stokkem: "Via sponsoring en inschrijfgelden moeten we het grootste deel van dit bedrag binnen krijgen. Daarnaast hebben we dit jaar van de gemeente Venray een evenementensubsidie van 5000 euro ontvangen, omdat we aan alle criteria voldeden." De angst dat het toernooi uit zijn jasje groeit, is er niet. Wel het besef dat het ieder jaar moeilijker wordt om het evenement in goede banen te leiden. "We zitten aan ons plafond. De groei in het aantal deelnemers is er uit, al is een wereldkampioen die zich nu nog aanmeldt altijd welkom.Vooral de accommodatie, De Wetteling, is een probleem. Er kunnen slechts 300 tot 350 mensen op de tribune. Bij de kaartverkoop, zeker op zaterdag, moe ten we zelfs nee verkopen aan mensen waarvan de kinderen judoën. We heb ben zelfs overwogen om te verhuizen naar Eindhoven of Helmond. Maar dat geeft weer logistieke problemen voor alle medewerkers. Eigenlijk is het ook geen optie, want het toernooi hoort in Venray thuis. Hopelijk krijgen we met de nieuwe sporthal in het voor uitzicht meer ruimte. Dat zou al een hoop schelen." Op beide dagen, zaterdag 7 en zon dag 8 juni, beginnen de wedstrijden in de Venrayse sporthal De Wetteling om 09.30 uur.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 31