De Peelkorf blijft hoofdklasser TC Venray verliest ook laatste duel Jeugdwedstrijd Het Alvertje De Peelkorf Jeugd TC Venray kampioen Kampioenen Jeugd De Gagel kampioen Kampioenen bij Tennisclub Venray Geelen Beton Toernooi Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 5 juni 2008 - Pagina 29 Na 10-3 nederlaag tegen Avanti DC De Piëlhaas Het Alvertje Wat gebeurt er als U niet adverteert HSV De Roerdomp Mudhunters DC D'n Oldtimer een abonnement waard Voor Mayke van Ass en De Peelkorf was de driekamp al na een verloren duel tegen A vanti beslist Avanti-De Peelkorf 10-3 (5-1)- Doelpunten De Peelkorf: Kim Kusters, Mayke van Ass en Nicole Tielen. Bijzonderheid: door deze nederlaag werd De Peelkorf uit geschakeld in de driekamp met Avanti en Jes om één plaats in de topklasse. (door Henk Lammen) De Peelkorf speelt ook volgend seizoen in de hoofdklasse korfbal. In de eerste ontmoeting van de driekamp om één plaats in de top klasse leden de Ysselsteynse korf- balsters een royale 10-3 nederlaag in de uitwedstrijd tegen Avanti in Schijndel. Dat betekende meteen uitschakeling voor De Peelkorf omdat Avanti en Jes al eerder de punten hadden gedeeld: 7-7. De Peelkorf speelde woensdagavond (gisteravond) thuis het tweede duel in de nacompetitie tegen Jes, maar dit duel had alleen voor de gasten nog belang, die bij een zege met meer dan acht doelpun ten verzekerd zouden blijven van een langer verblijf in de topklas se. De uitslag van dit duel was bij het tot stand komen van Peel en Maas nog niet bekend. Coach Erwin Dijkstra had afgelopen zondag de pest in nadat zijn ploeg met 10-3 klop had gekregen in Schijn del. "Tuurlijk is dit balen. Het was van daag niet super, van beide kanten niet goed. Toch hadden we aan het begin de beste kansen om op voorsprong te komen. In een fase van vijf minuten kregen we daarna drie doelpunten om de oren. Die achterstand hebben we steeds achterna gelopen." Dijkstra doelde op de openingsfase waarin De Peelkorf via Kim Kusters de beste kansen kreeg. Twee keer mocht Kusters aanleggen, maar even zo vele keren wist zij de bal niet in de korf te gooien. De thuisploeg was na tien minuten spelen veel effectiever. Bin nen vijf minuten scoorde Avanti drie keer en nam een geruststellende voor sprong. Avanti speelde in de eerste helft veel scherper dan de gasten en scoorde met name op doorloopballen. De thuisploeg lokte de doorloopbal uit door langzaam om de aangeefposi- tie te lopen en vervolgens naar de korf te stappen. Pas twee minuten voor de rust kwam de Peelkorf aan scoren toe. Kim Kusters scoorde met een afstand schot de 5-1 ruststand. Na de 6-1 van Avanti in het tweede bedrijf kwam De Peelkorf nog een keer terug tot 6-3 via treffers van Mayke van Ass en Nicole Tielen. Het zevende doelpunt van de Schijndelse formatie betekende echter de genade slag voor de gasten. Dijkstra: "Bij 6-3 kregen we verschillende kansjes om met een vierde treffer de aansluiting te vinden. We waren aanvallend niet scherp genoeg om terug in de wed strijd te komen. Bij de 7-3 knakte er iets, was het over." In de aanloop naar het treffen met Avanti had Dijkstra de keuze gemaakt om tijdens de training van donderdag avond het spelletje met een dubbele afvang uit te proberen. In de wedstrijd kreeg de ploeg niet de kans om die optie te lichten. "Het gat was meteen te groot om op die manier te dichten. Ik had ook eerder moeten wisselen", stak Dijkstra de hand in eigen boe zem. "Teveel speelsters waren niet in hun beste doen. De zwakte lag vooral in de afwerking. We kwamen wel vrij, maar wisten niet te scoren. Ballen van drie, vier meter kwamen in het lucht ledige. Dan kun je spelen wat je wil." De inbreng van de youngsters Lisa Verlijsdonk en Sharon Wismans sor teerde in de slotfase ook niet meer het gewenste effect. De twee talenten konden de dolende gasten ook niet meer op het goede spoor brengen. De zieke Ellen Smits zat zich langs de kant te verbijten en kwam niet in actie. "Zonde", aldus Dijkstra, "Zij had eigenlijk in de basis gestaan. Ellen is een complete speelster die in zo'n wedstrijden het verschil kan maken. Ze krijgt meestal niet veel kansen, maar in 90 procent van de gevallen is het dan wel een doelpunt. In moeilij ke fasen zoals we die vandaag te veel hadden, mis je Ellen dan wel." De coach van De Peelkorf geeft ruiterlijk toe dat het ontbreken van een speelster niet de reden is voor de nederlaag. "Nee, we waren vandaag gewoon niet goed genoeg." Hij kijkt dan ook met gemengde gevoelens terug op de veldcompetitie. "Ik ben blij en tevreden met de prestatie die we hebben geleverd, maar als we niet onnodig gelijk spelen tegen Swift 2 en Flamingo's zijn we gewoon kam pioen." Op de slotdag van de landelijke tenniscompetitie is het TC Venray niet gelukt om de hatelijk nul weg te poetsen. De ploeg van trainer/coach Twan Lensen, die in verband met personele bezetting zelf ook meedeed, bleef zon der overwinning en keert na slechts een jaar alweer terug naar de derde klasse gemengd. In het duel met ELTV uit Eindhoven wisten alleen Carmen Ebus en Marleen Custers het dames dubbelspel naar zich toe te trekken. In een spannend duel, en voor een groot publiek, legden de Venrayse dames een puike partij op de mat, en ver sloegen zij de sterker geachte Anouk Nagtzaam en Sanne Holtkamp: 3-6, 6- 4,6-3.Twan Lensen was na afloop wel teleurgesteld dat zijn ploeg zich niet had kunnen handhaven, maar hij was In café De Piëlhaas wordt op zater dag 7 juni vanaf 20.30 uur levensmid delendarten gehouden. Iedereen kan aan dit toernooi deelnemen. Inschrij ven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Uitslag zomeravondcompetitie: Winnaarsronde; 1. Dennis Smits. 2.Luc Wester. 3. Gerard de Bruijn. 4. Marco Jacobs. 5. Pascal Janssen. 6. Edwin Schattervoet. 7. Frank Coumans. 8. JohnTebarts. Verliezersronde; 1. Marcel Ooser- wijk. 2. Perry Bussers. 3. Johan van Hoof. 4. Johnny Smits. 5. Carl de Bruijn. 6. Mat Janssen. 7. Marianne van Kem pen. 8. Mark van de Heuvel. Er werd twee keer 180 gegooid door Dennis Smits en Marcel Ooster- wijk en een keer door Luc Wester. De hoogste finish was voor John Tebarts met 126 punten. Uitslag Whiskeydarten: Winnaars ronde; 1. Dennis Smits. 2. Perry Bus sers. 3. Lou Janssen. 4. Ela Oosterwijk. 5. Johnny Smits. 6. Johan van Hoof. 7. Coby Janssen. Verlizersronde; 1. Peter van de Berg. 2. Dave Achten. 3 Thorsten Goo- ren. 4. Marcella van Gelder. 5. Marcel Oosterwijk. 6. Melisa Eggen. 7. Micole Voesten. Dennis Smits gooide 180 en had tevens de hoogste finish met 135 nunten. wel realist genoeg om in te zien dat de poule ijzersterk was en dat er voor handhaving een klein wonder nodig was geweest. "Volgend jaar willen we proberen de ploeg wat te verjongen, en we hopen dan binnen een of twee jaar weer te kunnen promoveren naar de tweede klasse", aldus de Venrayse coach. De uitslag van de vijfde en laatste wedstrijd van de 50 pluscompetitie: 1. Lambert van den Hoogenhof. 2. Toon Sanders. 3. Piet Beijersbergen. 4. Wiel Verberkt. 5. René Wijnhoven. De eindstand van deze serie: 1. Lambert van den Hoogenhof. 2. Toon Sanders. 3. René Wijnhoven. 4. Ton Deenen. 5. Godewijn Hendriks. De uitslag van de derde wedstrijd van de pickercompetitie: 1. René Wijnhoven. 2. Marco Classens. 3.Wim Denissen. 4. HarrieTheeuwen. 5. Math Denissen. De uitslag van de karperwedstrijd: 1. Richard Snoek. 2. Eric Wong. 3.Aad Alleblas. 4. Piet Peeters. 5. Coen van Grunsven. De tweede karperwedstrijd wordt in het weekend van 5 september gevist. Op zaterdag 7 juni beginnen de korte hengels met hun wedstrijdseries van 2008. Dan wordt de eerste wed strijd om de lentekoning gespeeld. Bij eenkomst om 7.00 uur en vissen van 8.00 tot 12.00 uur. Op zondag 8 juni is de tweede vijfdorpenwedstrijd in het Wanssums Ven. Bijeenkomst om 7.00 uur en vissen is van 8.00 tot 11.30 uur.Afhankelijk van het aantal aanmel dingen kan het zijn dat behalve vijver 2 ook een deel van vijver 1 moet wor den gebruikt. Op dinsdag 10 juni is de tweede wedstrijd om de vijverkoning. De loting voor deze wedstrijd is uiter lijk 18.00 uur en er wordt gevist van 18.30 tot 21.30 uur in vijver 2. Aan melding voor deze wedstrijd, uiterlijk de donderdag voorafgaande, om 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Op vrijdag 30 mei is de eerste wedstrijd om de jeugdcup Noord Limburg gevist in de visvijver in Broekhuizenvorst. Voor vragen en informatie kan men contact opnemen met Pieter Kunen tel. (077)3662920. Een keer per jaar is er een speciale koppelwedstrijd voor de jeugd. Hier aan mogen ook kinderen deelnemen Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Jaar-, dag, en weekvergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secretaris H. Hendriks aan de Pastoor v/d Gaet- straat 48 in Venray. Hier kan men ook terecht voor inlichtingen via telefoon nummer (0478)582994,06-23140989, of e-mail info@hsvderoerdomp.nl. Zie www.hsvderoerdomp.nl. voor inlich tingen. Uitslag vierde wedstrijd zomer avondcompetitie: 1. G. Robben. 2. R.Sanders. 3 G. Verdonschot. 4 J. v.d. Heuvel. 5. H. Ermers. Agenda: 8-6 tweede vijfdorpen wed strijd bij 't Alvertje Oostrum 11-6 zesde zomeravondcompetitie bijeenkomst 18.00 uur en vissen van 18.30 tot 21.30 uur. Voor inlichtingen over wedstrijden kan men contact opnemen met de heer A. de Klein van de wedstrijdcom missie via telefoon (0478)581066, 06- 13617597 of via toondeklein@home. nl. die geen lid zijn van de vereniging. Er hoeft geen inschrijfgeld te worden betaald en toch krijgt iedereen prijs. De prijzen bestaan uit waardebon nen voor hengelsportartikelen. Deze wedstrijd wordt dit jaar gehouden op zaterdag 14 juni. Een koppelwedstrijd houdt in dat er met twee personen op dezelfde visstek gevist gaat worden en dat de vangst van beiden bij elkaar wordt opgeteld. Het is daarbij de bedoeling dat een jeugdvisser samen met vader, moeder, opa of oma vist. Heel goed kunnen vissen is nog niet vereist. De jeugdcommissie zorgt wel dat er genoeg begeleiders rondlopen om te helpen en men kan zelfs zor gen voor een hengel met lijn voor het meevissende familielid. Dit moet dan wel bij de aanmelding worden aange vraagd. De jeugdvissers zelf moeten uiteraard met hun eigen materiaal vis sen. Voor voer en aas moet het koppel ook zelf zorgen. Om 1330 uur worden de stekken uitgeloot en de wedstrijd kaarten uitgedeeld. Daarna kan wor den begonnen met het klaarmaken van de visspullen op de gelote visstek. Om 14.00 uur klinkt het beginsignaal. Er gaat dan gevist worden tot 16.00 uur. Vervolgens is er rond 16.15 de prijsuitreiking. Behalve de waardebon nen, zijn er ook enkele bekers voor de winnaars. Om de sterkte van de kop pels enigszins gelijk te houden, is er een voorwaarde: De deelnemende volwassene mag niet iemand zijn die regelmatig aan viswedstrijden deel neemt, anders zou dat koppel worden bevoordeeld. Deelnemen mag iedere jeugdvisser die per 1 januari nog geen 15 jaar oud was. Aanmelden kan tot uiterlijk donderdag 12 juni bij Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@hsvhetalvertje.nl. De pupillen F1 werden na het zaalkampioenschap ook ongeslagen voorjaars kampioen. Ook de C3 toonde zich de sterkste in de poule, terwijl senioren 6 het voor jaarskampioenschap bij de midweekcompetitie wist te pakken. Venray 1 van TC Venray is kampi oen geworden in de tennis miniveld competitie. Het team, bestaande uit Jasper van Rijn, Ruben van Haren, Wouter van de Waerden en Jesper Rit- man heeft alle wedstrijden gewonnen van TV Bergen,TV Siebengewald. Venray 2 en mocht zich al na vijf wedstrijdendagen kampioen noemen. Peter van Beek, Luuk van der Heijden en Cas Michiels hebben alle wedstrij den gewonnen. Overwinningen wer den behaald op de Gagel,Velden 1 en Velden 2,Venray 1 en Sevenum. Sportnieuws info Tennisvereniging De Gagel uit Wans- sum is trots op haar jongeren. Het gemengde jeugdteam dat landelijke zondagcompetitie tot en met 17 jaar speelt, heeft voor het tweede jaar op rij het kampioenschap binnengehaald. Werd eerst het gemengd jeugdteam t/ m 14 jaar al kampioen, nu is het dub bel feest bij De Gagel. Want Vivianne Mooren, Julie Cremers, Mark Geurts en Sjors van Eek verdedigden dit jaar met succes hun titel in de tweede klasse. Sommige tegenstanders waren ze relatief gemakkelijk de baas, maar voor andere winstpartijen moest hard worden geknokt. Bijvoorbeeld op de vijfde zondag tegen Venlo. Julie vertelt dat De Gagel op dat moment eerste in de ranglijst stond en Venlo tweede. "We wisten dat dit een spannende en beslissende wedstrijd zou worden", vervolgt ze. "Dus toen het 2-2 stond, werden we wel een beetje zenuw achtig." "Gelukkig wonnen we daarna de damesdubbel én de herendubbel", voegt Vivianne eraan toe. "Daarmee waren we weer veilig. Venlo won ver volgens de mixdubbel, maar dat maak te voor het eindresultaat niets meer uit.We wonnen de dag met 3-5 en ble ven daardoor ongeslagen." Nadat het jeugdteam op de zesde zondag tegen Weert 8-0 op de scorekaart zette, had den de jongens en meiden nog twee punten nodig in de wedstrijd tegen SLTC (in Sittard) om het kampioen schap binnen te slepen. De eerste twee enkel partijen wonnen Vivianne en Julie relatief gemakkelijk, zodat ze de rest van de wedstrijden ontspan nen konden spelen, én konden win nen: 0-8. Het kampioenschap was bin nen, de champagnekurken knalden! Mark, Sjors, Julie en Vivianne vertrok ken juichend naar hun thuisbasis in Wanssum, waar ze het feestje nog eens dunnetjes over deden. Na zeven zondagen in het teken van sport, teamgeest en winnen, is een feeste lijke afsluiting met ouders, broers en zussen op zijn plaats. De kampioenen worden tijdens de competitieafslui ting op vrijdag 6 juni nog eens extra in het zonnetje gezet. Dartsclub D'n Oldtimer heeft de clubkampioenschappen gehouden. Er werd gestart met een koppeltoernooi. In de finale stonden Rob Swaghoven en Marco Jacobs tegenover Peter v.d. Zwaan en Arno Verhaegen. Uiteinde lijk bleek het koppel Swaghoven en Jacobs net iets sterker door met 3-1 te winnen. Het singletoernooi werd gespeeld in vier poules. Daarna was het tijd voor de kwart- en halve fina les, waarin Arno Verhaegen won van Mendy Kuppen en Erik Jansen afre kende met Marco Jacobs. In de finale die ging tussen Arno Verhaegen en Erik Jansen versloeg Verhaegen zijn teamgenoot met 5-3. De verliezers ronde werd gewonnen door Bram Muijtjens. Hij versloeg in de finale Evelien van Hout met 3-0. De uitslagen: winnaarsronde Ï.Arno Verhaegen. 2. Erik Jansen. 3. Mendy Kuppen. 3. Marco Jacobs, 5. Linda Rovers. 6. Rob Swaghoven. 7. Geert van Hoof. 8. Peter Thuijls; verliezers ronde 1Bram Muijtjens. 2. Evelien van Hout. 3 Wiel Hendriks. 3. Richard Arts. De voorjaarscompetitie is afge sloten op het park van Tennisclub Venray. Maar liefst drie mixteams en een herenteam zijn dit jaar kampioen geworden. Tot op de laatste dag was het bij veel teams nog erg spannend maar het is gelukt.Alle teams werden gehuldigd met bloemen en champag ne. Op het tennispark van LTV De Gagel wordt op zaterdag 14 juni gestreden om de Geelen Beton Wisselbeker. Welk dorp zal dit jaar het sterkste zijn en wie keert met de wisselbeker naar zijn woonplaats terug? Vanaf ongeveer 11.00 uur worden herendubbels, damesdubbels en gemengde dubbels gespeeld.Alle teamcaptains van de deelnemende dorpen doen hun best het sterkste dorps team in te zetten. Geelen Beton doet met twee teams mee. Naar verwachting wordt de finale om 15.30 gespeeld. De senioren zijn naar de andere kant van de Maas geweest en hebben daar een tocht gereden met een grote re groep. De jeugd maakte kennis met de Venrayse 'berg'. Menigeen kwam er al tegenop en door er wat vaker op te trainen gaat dit steeds beter. Voor komende zondag staat er een uitda gende vaste route op het programma. De route van Zeddam staat als uitda gend en technisch bekend. De Mud hunters is een recreatieve vereniging met minder fanatieke en fanatieke bikers. De trainer weet het meestal zo te organiseren dat iedereen aan zijn of haar trekken komt. Belangstel lenden kunnen een maand gratis mee- trainen en daarna beslissen of men lid wil worden. Ga voor informatie naar www. mudhunters .nl Planning: Zondag 8 juni, vertrek 8.00 voor een training op de vaste route van zeddam, vertrek 9.00 uur vertrek voor een training rond Venray. Dinsdagavond training, vertrek 19.00 uur. Korfbalvereniging De Peelkorf inYsselsteyn mocht weer enkele kampioenen begroeten. Hallo Rosemarie, Welpen 1 wist op de slotdag van de competitie het voorjaarskampioenschap in de wacht te slepen. Beide wedstrijden moesten gewonnen worden en dit lukte het team door met 3-0 en 3-1 te winnen. THUIS DE PEELKOHF GASTEN Ysselstd T 0478 6

Peel en Maas | 2008 | | pagina 29