Gemeente Venray Odapark zoekt de grens op Vragenlijst over risicocommunicatie Openbare bekendmakingen Collectes door eikenprocessierups Winnaar VIP-loterij in dorpen en wijken Gezondheidsklachten Onderzoek leefbaarheid Deze week Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Heeft u onlangs van de gemeente een vragenlijst over de beleving van omgevingsrisico's ontvangen en deze nog niet ingevuld teruggestuurd? Dan vragen wij u hierbij dit alsnog te doen. Met het beantwoorden van de vragen helpt u de gemeente Venray en andere gemeenten in Noord- en Midden- Limburg bij het organiseren van goede voorlichting over risico's. Het gaat dan bijvoorbeeld om transport, opslag en verwerking van gevaarlijke stoffen. Maar ook om overstromingen, uitval van elektriciteit, bos- en heidebranden en andere risico's. Bent u de vragenlijst kwijt? Vul de enquête dan digitaal in. Op www.venray.nl staat een banner met een directe link naar de vragenlijst. Ook als u geen schriftelijke vragenlijst thuis heeft ontvangen, kunt u de digitale enquête op de website invullen. Aanwijzingsbesluit Vergunningen Drank- en horecawet Exploitatievergunning horecabedrijf Bouwplannen Wet milieubeheer Donderdag 5 juni 2008 - Pagina 24 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 23 De eerste eikenprocessierupsen van dit jaar zijn gesignaleerd. De brandharen van deze rups kunnen vervelende gezondheids klachten geven. De brandharen zijn met het blote oog niet te zien. Het is een actief verdedigingsmechanisme van de rups. Raakt u de rups aan, dan 'schiet' hij zijn brandharen af. U kunt er ook mee in aanraking komen als u onder besmette bomen door loopt of als die bomen vlakbij een raam staan. Klachten De pijlvormige brandharen van de eikenprocessierups kunnen binnen een paar uur klachten veroorzaken. De klachten kunnen per persoon sterk verschillen. U kunt last krijgen van: - (hevige) jeuk, bultjes, blaasjes, roodheid of een huidontsteking - rode, dikke en/of ontstoken ogen - een loopneus, kriebel in de keel, hoesten, moeilijk slikken, kortademigheid - duizeligheid, braken, koorts, een algeheel gevoel van malaise. Wat te doen? Bent u in aanraking gekomen met de brandharen, voorkom dan dat ze zich verder over het lichaam verspreiden. Ga niet krabben of wrijven, maar strip de huid met plakband. Spoel huid en ogen schoon met lauw water en was uw kleding op 60 °C. Meestal ver dwijnen de klachten binnen enkele dagen tot twee weken vanzelf. Bij jeuk kan een zalf op basis van menthol helpen. Ga met ernstige klachten naar de huisarts. Wethouder Patrick van der Broeck was op vrijdag 30 mei namens de gemeente Venray aanwezig bij de start van een bijzondere tentoonstelling in het Odapark. De brain car rijdt over de grens Met het over de grens rijden van enkele bijzondere auto's kwam de expositie 'What is on a man's mind' letterlijk ons land binnengereden. Hiermee toont kunstenaar Olaf Mooij zijn fascinatie voor auto's. De tentoonstelling wordt op 8 juni om 15.00 uur geopend in het Odapark. Samenwerking Het Odapark organiseert deze tentoonstelling samen met galerie Nostheide-Eyke uit Nettetal. De gemeente ondersteunt de samen werking met de Duitse buren van harte en ziet graag dat deze samen werking verder wordt uitgebouwd op allerlei gebieden. De gemeente Venray houdt in het tweede en derde kwartaal van 2008 een onderzoek naar de leefbaarheid in de dorpen en wijken. Hiermee brengt ze in kaart hoe het is gesteld met de leefbaarheidsituatie in de diverse kernen. Aansluitend vindt een inventarisatie plaats van het huidige beleid op het gebied van leefbaarheid. Tot slot analyseert de gemeente, samen met haar partners, de mogelijkheden tot verbetering en verandering van dit beleid. Naar aanleiding van de dreigende sluiting van de school in Vredepeel deed voormalig wethouder Najja in 2007 de toezegging aan de gemeenteraad een onderzoek naar de leefbaarheid te starten. Fasering Het onderzoek is opgebouwd uit twee fases. In fase 1 ligt de nadruk op de informatie over leefbaarheid en leefbaarheidbeleid die reeds bij de gemeente en haar partners beschikbaar is. Deze fase, waarin bestaande informatie wordt vergaard, is inmiddels afgerond. In fase 2 gaat de aandacht uit naar het verzamelen van aanvullende informatie. Dit deel van het onderzoek vindt rond de zomer in de tien dorpen plaats. Na de zomer richt het onderzoek zich op de tien wijken van Venray. Eindrapportage De eindrapportage over fase 1 en 2 voor alle Venrayse wijken en dorpen is klaar in het najaar van 2008. De uitkomsten van het onderzoek wor den vervolgens meegenomen binnen het gebiedsgericht werken. Nieuwe kernen Vooruitlopend op de herindeling is het bestuur van Venray van plan het onderzoek uit te breiden naar de drie kernen Wanssum, Blitters- wijck en Geysteren. Dit voornemen wordt binnenkort in samenwerking met vertegenwoordigers van de gemeente Meerlo-Wanssum verder uitgewerkt. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vastgesteld Het college van Burgemeester en Wethouders heeft het volgende besluit op 3 juni 2008 vast gesteld: - Aanwijzingsbesluit belastingdeurwaarder/betekenaar 2008. Het besluit treedt in werking op de dag na de bekendmaking. U kunt de desbetreffende stuk ken van 6 juni 2008 t/m 3 juli 2008 (vier weken) inzien. Verleend - Kruisstraat 2b te Venray - Stichting Poppodium (verzenddatum 28/05). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een beroepschrift indienen bij de rechtbank Roermond. Een beroep bij de administratieve rechter kan worden ingesteld door een belanghebbende aan wie redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren heeft gebracht. Verleend (art. 2.3.1.2 APV) - Kruisstraat 2b te Venray - Stichting Poppodium (verzenddatum 28/05). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd Bouwvergunningen - Peelweg 12 - vergroten woning (nr. ba080221) - Ooster Thienweg 20 - vergroten woning (nr. ba080222) - Heidse Peelweg 46 - vergroten bedrijfsgebouw (nr. ba080223) - Eijckenhof 7 - vergroten woning (nr. ba080224) - Deurneseweg 101 - gedeeltelijk vernieuwen rundveestal (nr. ba080225) - Vossestraat 6 - vergroten berging (nr. ba080226) - Hubertusstraat 3 - vergroten woning (nr. ba080227) - Hoogriebroekseweg 3 - bouwen dierenverblijf/stallingsruimte (nr. ba080228) - Heidseweg 25 - tijdelijk plaatsen woonunit (nr. ba0800229) - Noorderhof 26 - plaatsen van reclame (nr. ba080230) - Heidseweg ongenummerd - bouwen van een woning met garage (nr. ba080231) - Boshuizerweg 4 - bouwen van een paardenstal/instructieruimte, rijbak, omheining en het starten van een hondenschool (nr. ba080232) - Muurpeper 7 - bouwen van een tuinhuis (nr. ba080233) - Puttenweg 126 - Fase I - vergroten vleesvarkensstal (nr. ba080234) - Spurkt 12 - bouwen van een luchtkanaal (nr. ba080235) - Rouwkuilenweg 27 - veranderen bedrijfsruimte (nr. ba080236) - Rosa Manusstraat 49 - vergroten woning (nr. ba080237). Sloopvergunningen - Heuvelstraat 9a - gedeeltelijk slopen bovenverdieping (nr. slp080031) - Boshuizerweg 4 - slopen van een garage/berging (nr. slp080032). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Wanssumseweg 12a - bouwen van een arbeidstherapiegebouw (nr. ba080039) - Mgr. Hanssenstraat ongenummerd - wijzigen van de reeds verleende vergunning t.b.v. bouwen appartementen (MC625). U kunt de ontwerpbesluiten met bijbehorende stukken van 6 juni 2008 t/m 17 juli 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 15 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Truus Schöderstraat 2 - uitbreiden tweede verdieping van de woning (nr. ba080110) - Duinhof 4 - praktijk voor pedicure en reflexzone therapie (nr. prin070282). U kunt de betreffende stukken van 6 juni 2008 t/m 19 juni 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Vrijstellingen - Stationsweg 120b - t.b.v. detailhandel in volumineuze goederen c.q. motoren en de daarbij behorende onderdelen en accessoires (nr. ink0703981, verzenddatum 30/05). Tegen dit besluit kan door belanghebbenden beroep worden ingesteld (in de zin van artikel 8:1 van de Algemene wet bestuursrecht) door binnen zes weken na de dag dat deze beschik king ter inzage is gelegd een beroepschrift in te dienen bij de Arrondissementsrechtbank Roermond, sector bestuursrecht. Het correspondentieadres is Postbus 950, 6040 AZ Roermond. Voor derde-belanghebbenden bestaat in principe geen mogelijkheid meer om tegen dit besluit beroep aan te tekenen, wanneer zij gedurende de termijn van zes weken geen zienswijze hebben ingediend. Dat is alleen anders, wanneer wordt aangetoond dat men daartoe gedurende die termijn redelijkerwijs niet in staat is geweest. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit algemene regels voor Inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - St. Servatiusweg 31 t/m 177 te Venray - B.A.M Woningbouw B.V. Regio Weert, Postbus 10 te Weert, voor het oprichten van een tijdelijke propaangastank (Mel4008022). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 6 juni 2008 t/m 19 juni 2008 (twee weken) inzien. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Kempkensberg 30 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Franken, Kempkensberg 30 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij en landbouw- productiebedrijf (Mila060089). Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 6 juni 2008 t/m 17 juli 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Bremmenkamp 2/4 en Zandhoek 13a te Oirlo - een revisievergunning te verlenen aan Zanders Bremhof b.v., Meerloseweg 3 te Oirlo voor een pluimveehouderij (Mila070041). Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 6 juni 2008 t/m 17 juli 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 5 juni 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 3 juni gevallen op lotnummer 4015306 bij Veltumse Kleffen (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze C1000. 5 t/m 8jun. - Avondvierdaagse (wandelvierdaagse) 6 jun. - Straatvoetbaltoernooi Hensenius- en Schouwburgplein 7, 8 jun. - Internationaal judo toernooi 1, 8,14,15 jun. - Handboog- schieten Ons Genoegen 9 t/m 29 jun. - EK voetbal, tennishal De Schaapskooi t/m 7 jun. - ANGO 8 t/m 14 jun. - Maag Lever Darm Stichting 19 jun. - Grof huishoudelijk afval Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 24