'Een wereld van verschil' Paaseilandbeeld op rotonde Wanssum Paaseilandbeeld symboliseert SOS 'De Acht van Tienray' open Lagere school Swolgen Service rubriek Oude foto :e actie x PEEL EN MAAS Wanssumse jeugd solidair met leeftijdsgenoten in Kalundu View De kinderen van de Wans sumse basisschool De Pedde- poel hebben zaterdagavond tijdens een theatervoorstelling in de gezinsviering op heel bij zondere wijze uiting gegeven aan solidariteit met de kin deren in het dorpje Kalundu View (Zambia). In dat dorp helpt SOS Meerlo-Wanssum de bevolking bij de bouw van een basisschool en drie leraren- huisjes. Onder het motto 'Een wereld van verschil' toonden de meer dan honderd kinderen aan een volle kerk hoe groot de verschillen zijn tussen hier en daar. Ze was een schooltje nagebootst voor de SOS- hut en was daarnaast een lokaaltje ingericht waarin te zien was hoe de kinderen op de Wanssumse school bezig zijn. Over en weer werden ervaringen van de kinde ren uitgewisseld en de verschillen aangegeven. Dat gebeurde verder met indrukwekkende verhaaltjes en korte voordrachten die de kinderen zelf hadden gemaakt en waaruit bleek dat ze heel serieus met het onderwerp aan het werk zijn geweest. De gezinsviering bestond verder uit zang en dans én muziek van fanfare Concordia Wanssum. De kerk was opgesierd met tekeningen en maskers die de kinderen op school hadden gemaakt. Een deel van deze kunst werken wordt ook geëxposeerd tijdens de Wereldmanifestatie Meerlo-Wanssum op zondag 29 juni in Meerlo.Alle kinderen had den van karton een steen gete kend en gekleurd en deze werden allemaal op een houten gevel geplakt, waarmee de kinderen symboliseerden een steentje bij te dragen aan de bouw van de school in Zambia. De organisatie van deze gezins viering was in handen van het comité Gezinsmissen Wanssum. Wethouder Dickie Minken van Meerlo-Wanssum en SOS-voorzit- ter René Poels roemden de kinde ren, de ouders van het comité en leerkrachten van De Peddepoel voor de indrukwekkende wijze waarop ze aan dit project hebben gewerkt. "Het was hartverwar mend wat jullie gedaan hebben", aldus Poels. Hij vertelde dat de kin deren in Zambia precies hetzelfde doen als de Wanssumse jeugd. Toen een delegatie van SOS vorig jaar op bezoek was in Kalundu View deden de kinderen daar ook voordrachten, dansjes en werd er gezongen om de tegenstelling tussen goed en kwaad te sym boliseren. Voorzitter Poels dankte ook de docenten en hulpouders die in de vijf andere basisscholen in Meerlo-Wanssum zo enthousi ast hebben meegewerkt met de SOS-werkgroep aan het project Zambia."Wij zijn erg trots op jullie allemaal", aldus Poels. Hij zei verder dat de acties van SOS ook worden gesteund door de landelijke tv-actie Wilde Gan zen en dat betekent dat giften voor het project in Zambia fors worden vermeerderd door deze De Zambiaanse klasuitge beeld door de kinderen van de Wanssumse basisschool De Ped depoel, organisatie. Na de gezinsviering ging iedereen naar buiten om de overdracht van het Paaseiland beeld mee te maken. Kinderen maakten rondom het kunstwerk een dansje en er werden ballon nen opgelaten. Haalt u voldoende business uit uw site? Flyers Internet Communicatie Meerlo-Wanssum is een kunstwerk rijker Meerlo-Wanssum is sinds maandagavond een kunstwerk rijker. Op de millimeter nauw keurig zette Roel Jacobs van Dakbedekking Jacobs Wans sum met zijn kraanwagen het zeshonderd kilogram zware Paaseilandbeeld op de ijze ren sokkel neer. Dat gebeurde onder toeziend oog van het burgemeestersechtpaar Joep en Riny Hahn, SOS-voorzitter René Poels en diverse buurtbe woners. "Het ziet er geweldig uit. Een compliment waard", roemde Riny Hahn het initiatief van SOS Meerlo-Wanssum om het beeld van kunstenaar Juul Baltussen uit te kiezen voor deze rotonde. Het beeld is een geschenk van de gemeente Meerlo-Wanssum en de dorpsraad van Wanssum aan de gemeenschap en in het bijzonder aan SOS Meerlo-Wanssum voor haar werk op het gebied van ont wikkelingssamenwerking Het was nog even de vraag hoe het beeld op de rotonde moest komen: met zijn gezicht naar Wanssum, Well, Meerlo of naar de haven? De meningen waren verdeeld, maar kunstenaar Juul Baltussen en SOS waren voorstan der voor plaatsing met het gezicht naar Wanssum. En wie het beeld nu ziet staan, kan ze daarin geen ongelijk geven. Het beeld werd vrijdagmiddag opgehaald in Westerbeek door Piet Jacobs en de SOS-vrijwilligers Henk Broers en Henk Cremers. Het beeld werd in eerste instan tie geplaatst op het dorpsplein in Wanssum vanwege de grote gezinsviering die in het teken stond van het SOS-project in Zam bia. Het beeld staat op een ijzeren sokkel van vijfhonderd kilogram, die donderdagavond met mede werking van klusbedrijf Mario Theeuwen Wanssum in het beton werd gezet. Toen het beeld vrijdag op het dorpsplein werd geplaatst, bleek al meteen dat Meerlo-Wanssum een spraakmakend beeld rijker is geworden. De eerste reactie van een aan het dorpsplein wonende Roel Jacobs zet het beeld op de millimeter nauwkeurig op de ijzeren sokkel op de Wanssum rotonde, foto:Angelique van Hel den/ANGY PhotoDesign. vrouw was: 'Wat vreselijk, wie heeft hier model voor gestaan?' Een andere dame, die eveneens aan het plein woont, reageerde echter laaiend enthousiast. Zij feliciteerde SOS Meerlo-Wanssum met dit majestueuze beeld. Feit is dat Baltussen een spraakmakend beeld heeft gemaakt dat nu in Wanssum prijkt en straks, na de herindeling, in de gemeente Ven- ray. "Maar het beeld zal altijd ver bonden blijven aan SOS Meerlo- Wanssum", aldus voorzitter Poels. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Wethouder Minken prijst SOS Wethouder Dickie Minken van de gemeente Meerlo-Wans sum heeft de mondiale vrijwil ligersorganisatie SOS Meerlo- Wanssum geroemd voor haar werk in Meerlo-Wanssum en in de derde wereld. Ze deed dat zaterdagavond bij de officiële overdracht van het vierenhalve grote Paaseiland beeld aan de gemeenschap Meerlo-Wanssum en in het bijzonder aan SOS Meerlo- Wanssum vanwege haar derde lustrum. De plaatsing van dit kunstwerk is mede mogelijk gemaakt door de medewer king van de dorpsraad van Wanssum. SOS Meerlo-Wanssum is vijf tien jaar geleden opgericht om de wereld een beetje te verbeteren. "De bewustmaking van onze eigen inwoners stond voorop. Verbeter de wereld, begin bij jezelf, was het uitgangspunt.Tweede speerpunt: het presenteren en adopteren van een bescheiden project in de derde wereld, waarvoor wij wat konden betekenen. Liefst gebruik makend van directe, persoonlijke contacten, waardoor terugkop peling snel kon plaatsvinden en het project meer zou gaan leven", aldus de wethouder. Deze formule heeft wonder baarlijk goed gewerkt. De orga nisatie telt 40 vrijwilligers en elke drie jaar werd voor een nieuw project gekozen.In die drie jaar werd met man en macht in de gehele gemeente gewerkt aan de verwezenlijking ervan. Jong en oud, scholen, verenigingen, actie groepen, allen zetten zich in voor fondsenwerving, voorlichting in de klas, lezingen en andere zaken. Tot slot een wereldmanifesta tie, die altijd breed goed wordt bezocht. Minken: "Zo zagen wij de straatkinderen van Rio de Janeiro, een thuis voor weeskinderen in Ethiopië, een landbouwproject in Sulawesi, en een kindertehuis in Chili aan ons voorbijgaan. Op dit moment sluiten wij een scholen project in Zambia af. Nu bestaat de werkgroep SOS 15 jaar. De wereld om ons heen is drastisch veran derd. Optimisme is getemperd, maar niet verdreven. Wat blijft is de aanpak, de methode, die zo effectief is gebleken. Rechtstreek se betrokkenheid tussen mensen van hier, en mensen elders. Meer inzicht in omstandigheden en daardoor meer begrip voor eikaars problemen." Volgens haar vraagt SOS al 15 jaar om bezinning en heroriën tatie. Er is nog veel te doen en er valt als het ware een wereld te winnen. Voor de wethouder staat vast dat SOS door moet gaan. "Met nog meer energie en enthousiasme dan tot nu toe, al is dat laatste nauwelijks nog moge lijk. Verbreding van bereik, zowel binnen onze nieuwe gemeenten, als daarbuiten, maar met behoud van het kleinschalig karakter. Daarvoor krijgt u alle steun van de gemeente", aldus de wet houder. Het Paaseilandbeeld in Meerlo-Wanssum is een idee van SOS-voorzitter René Poels naar aanleiding van het laatste wereld festival, dat over Chili ging en waar ook dit beeld werd geëxpo seerd. Volgens de wethouder sym boliseert het grote, sterke beeld SOS Meerlo-Wanssum. Het monument van kunstenaar Juul Baltussen kan, volgens de wethouder, met geen mogelijkheid bescheiden worden genoemd. "Deze onverzettelijke kop, ver wijzend naar een ver verleden, zal de aandacht van de voorbij ganger niet kunnen ontgaan. Het beeld staat voor onze overtuiging en de vaste intentie de wereld te verbeteren, met alle middelen die ons ten dienste staan. Dat hier mee SOS wordt gesymboliseerd, spreekt voor zich." De rotonde is de meest karak teristieke plek voor dit beeld, dat een boodschap wil uitdragen. Op het kruispunt van wegen, welke de dorpen van de gemeente met elkaar verbinden, wordt symbo lisch de eenheid uitgedragen. Ten slotte wethouder Dickie Minken: "Zoals de oorspronke lijke beelden in de oudheid uit lavasteen werden gehouwen, als teken van vastberadenheid van de bevolking om stand te houden op een eiland, omgeven door duizen den kilometers oceaan, zo willen wij vasthouden aan onze idealen voor het behoud van een leefbare wereld." De wethouders Minken (PvdA) en Brugman (PK) openden zon dag de wandelroute 'De Acht van Tienray' door het informatiebord te onthullen. Dit informatiebord is geplaatst bij het voormalig klooster Hotel St. Joseph, Kloosterstraat 10 te Tienray. Met de realisatie van de wandelroute 'De Acht van Tienray' is de gemeente Meerlo-Wanssum een historische wandelroute rij ker. De wandelroute, die past bin nen het thema 'wandelen vanaf de kerk', voert de wandelaars langs allerlei historische plekken van Tienray, zoals het klooster, het kruiswegpark, het voormalige station en de kerk, waarin een Lourdesgrot aanwezig is. Start- en eindpunt van de wandelroute is het informatiebord bij Hotel St. Joseph. De route is circa 4,5 kilo meter lang en duidelijk gemar keerd met routebordjes.Aangezien de route achtvormig is, is het ook mogelijk de route in twee delen te lopen. De gemeente heeft bij de realisatie van deze wandel route dankbaar gebruikgemaakt van de kennis en inzet van twee inwoners uit Tienray: Harrie Raay- makers en Wiel Nabben. Voor de wandelroute is een officiële VW- wandelfolder uitgebracht, die in de wandelbox 'Peel en Maas' past. Deze folder, die 1,50 euro kost, is verkrijgbaar bij de VW-winkels en enkele lokale verkooppunten. Een oud plaatje uit 1935 van de lagere school St. Jozef in Swolgen. Op de foto ziet u onderwijzeres Elisabeth Kursten samen met de leerlingen van de tweede klas. Bovenaan v.l.n.r. LeenAlbers, juffrouw Elisabeth Kursten, Truus Gerrits. Zittend vooraan: Mie Aerts, Mieke Maas, An Cleven,An Cox, Truus Litjens. Foto uit het archief van Heemkundevereniging Meer lo-Wanssum. STEUNT Donderdag 5 juni 2008 - Pagina 13 Wij verhogen de response via uw website. Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13