Straatspeeldag in Merselo - w ti luifel» Venraynaar voorzitter Alumnikring Open dag bij schoonheidssalon Eveline Schaapscompagnie Merselo in ontwikkeling Muzikanten bereiden feest voor Rozemarijn Thijm: al 25 jaar gezond bezig Een jaar lang een hypotheek met extra lage maandlasten? f Panda's op bezoek Supermarkt trakteert bij avondvierdaagse Cadeau voor huurdersvereniging 1 W Kies voor een Fortis hypotheek met Gezinsvoordeel. Nu in het 1e jaar 5,1%* rente. FORT IS Eerste kunstveiling politie PEEL EN MAAS In heel Nederland werd vorige week woensdag weer de jaar lijkse straatspeeldag gehouden. Ook in Merselo, waar de weergo den de kinderen, op wat enkele regendruppels na, goed gezind waren. De peuters en de kinderen van de basisschool (tot en met groep 8) verveelden zich absoluut niet op straat. Ze konden onder meer springen op een luchtkus sen, ponyrijden, meedoen aan een skelterrace en spelen in een grote zandbak. Op straat! Natuurlijk was er ook voor een hapje en een drankje gezorgd. Alumni, afgestudeerde stu denten van de Universiteit Maastricht, zijn sinds 2001 verenigd in een Alumnikring voor Noord- en Midden-Lim burg. Venraynaar Jos Valks is voorzitter van deze kring, die een belangrijke schakel vormt tussen universiteit en maat schappij. Jos Valks was destijds ook een van de initiatiefnemers van de kring. "In deze regio wonen en werken ruim 1500 ex-studenten van de UM. Deze personen zijn voor de UM belangrijke ambassa deurs. Zij bepalen het image van de UM en dragen dat ook uit. De Alumnikring biedt hen daartoe alle mogelijkheden", aldus Valks. "Daarnaast vormen ze een belang rijke schakel met de maatschappij, bedrijven en instellingen en zijn zij een bron van informatie, ken nis en ervaring." De Alumnikring Noord- en Mid den-Limburg was de eerste kring die aan de UM was verbonden. Momenteel zijn er in Nederland elf kringen, zes in het buitenland en vier kringen zijn in opleiding. De kring Noord- en Midden Limburg staat vanaf haar oprich ting onder voorzitterschap van de in Venray wonende Jos Valks, arts van professie en tevens bestuurs lid van het Universiteitsfonds. Samen met Lilo Crasborn, Saskia van Leeuwen en Victor Mostart vormen zij het bestuur dat jaarlijks Op de foto het bestuur van de Alumnikringv.l.n.r. Jos Valks, Lilo Crasborn, Victor Mostart, Saskia van Leeuwen een aantal activiteiten organiseert voor de alumni in de regio en de contacten richting bedrijven en instellingen verder wil uitbreiden. Afgelopen donderdag vond in een zeer goed bezochte bij eenkomst in het Theaterhotel de Oranjerie te Roermond de voorjaarsontmoeting plaats met alumni en trad professor Jan Cob- benhagen op als gastspreker. Hij is vorig jaar benoemd als hoogleraar aan de UM met als leerstoel 'de kunst van het ondernemen'. "De UM heeft een taak in het bevorderen en stimuleren van ondernemend, innovatief gedrag van studenten en daaraan gekop peld het behouden van hoger opgeleiden voor de regio en voor zelfstandig ondernemerschap. Het werd een boeiend betoog met levendige discussie en genoeg stof om de meetwaarde tussen UM, haar alumni en de regio Noord en Midden- Limburg verder te promoten. Bedrijven kunnen meer gebruikmaken van de ken nis van de UM, geholpen worden bij het invullen van stageplaatsen en het laten uitvoeren van onder zoek. Maar ook kunnen startende ondernemers uit de regio een voorbeeldfunctie vervullen en geadviseerd worden door de UM", aldus Jos Valks. Schoonheidssalon Eveline aan de Laurahof 9 te Venray heeft een complete facelift ondergaan. Reden voor een op dag op zondag 8 juni a.s. Bijna zeven jaar geleden is Eve line Görs met haar schoonheids salon gestart. Voorheen was ze al ruim tien jaar actief in de schoon heidsbranche. Eveline heeft zich voortdurend verder gespeciali seerd in verschillende aspecten van de menselijke schoonheid. Daarmee heeft ze haar salon op een hoger niveau weten te tillen. Bij dat niveau hoort natuurlijk ook een moderne uitstraling die ze nu in haar salon heeft gerealiseerd. Iedereen is zondag 8 juni tus sen 13-30 en 17.30 uur welkom om onder het genot van een hapje en/of drankje de nieuwe salon te bewonderen. Een deskundige van MedCos Skin Solutions is aanwe zig om het nieuwste apparaat voor definitieve haarreductie en huid ver jonging te demonstreren. Rond 17.00 uur wordt onder de bezoekers een aantal cadeau bonnen ter waarde van 25 euro verloot. Verder wil Eveline drie cadeaubonnen t.w.v. 50 euro weg geven. Wilt u iemand in het zon netje zetten? Laat dan aan Eveline weten waarom die persoon in aanmerking zou moeten komen voor een cadeaubon. Dat kan tot 27 juni, ook via mail (roland-eve- line-willemsen@planet.nl) Wereldwinkel Fair Support en het Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) hebben een samenwerkingsovereenkomst voor een jaar gesloten. Dit bete kent dat jongeren op vertoon van hun CJP paspoort 10 procent korting krijgen in de wereldwin kels bij aankoop van handnijver heid. Om de introductie van deze samenwerking te vieren kunnen jongeren een tas winnen van Fair Trade Original. Dus kom een kijk je nemen in Wereldwinkel Venray aan de Henseniusstraat. Er zijn leuke cadeautjes te koop voor bij voorbeeld Vaderdag. Deze maand is de themaruimte nog gewijd aan kleding. De kleding is nu met 10 tot 50 procent korting te koop. Er zijn enkele belangrijke stappen gezet op weg naar het project Schaapscompagnie in Merselo. De op initiatief van de heemkundevereniging 't Roa- keliezer aangelegde graanveld- jes bij de molen zijn met goed resultaat aan het groeien. Dankzij de vakbekwame inzaai en verzorging door Harrie Michels en Jan de Rijck is deze locatie, in combinatie met een bezoek aan de molen, zeker de moeite waard. De Stichting IKL (Instandhouding Kleine Landschapselementen) heeft de goedkeuring gekregen om Merselo als een van de pilots in Limburg in het kader van het project Dorpen in het Groen nader uit te werken. Dit houdt in dat voor de omgeving van Merselo een (grootschalig) landschapsplan wordt uitgewerkt. Daaropvolgend is het voor de bewoners of grond eigenaren mogelijk om aan dit plan De muzikanten van Venray Muzikaal Totaal (VMT) 2008 heb ben tijdens een bijeenkomst in de Witte Hoeve het programma voor vrijdag 27 juni besproken. Maja Kateman, voorzitter van VMT, opende de bijeenkomst met een presentatie. Ook introduceerde zij alvast de nieuwe voorzitter van VMT Edgar van Kessel. Edgar draait dit jaar al volop mee in de organisatie van VMT en zal volgend jaar het stokje overnemen van Maja Kateman. In de presentatie werd uiteraard ook het programma van VMT 2008 bekend gemaakt. Het feest zal zich vrijdag 27 juni afspelen op podia in de Bleek, het Henseniusplein, het schouwburgplein, de Grote Markt en bij café De Tijd. Op het Henseniusplein start VMT om 15.00 uur met een optreden van de muziekwerkplaats. Het evene ment eindigt om 01.00 uur op de pleinen de Grote markt, het Hen seniusplein en het schouwburg plein. Het podium op de Bleek stopt een uur eerder om 00.00 uur in verband met de overlast voor de omwonenden. Voor het programma en andere informatie over VMT kunt u terecht op www. venraymuzikaalto taalnl meer in detail invulling te geven. In samenwerking met het IKL worden de plannen uitgewerkt en gerealiseerd. Na de zomer zal de Stichting IKL over dit onderwerp een of meerdere informatieavon den in Merselo verzorgen. In een bijeenkomst van de deelnemende organisaties is verder besloten om een haalbaarheidsonderzoek op te starten. Dankzij de bijdragen van de diverse partijen is de financiering van dit onderzoek afgedekt. De opdracht is verstrekt aan inge nieursbureau Arcadis. Zij zullen de verschillende onderdelen en ideeën (de puzzelstukken) bin nen en achter Schaapscompagnie Merselo op haalbaarheid, kosten en (on)mogelijkheden aan een onderzoek onderwerpen, waarna een rapportage van dat onder zoek volgt (september). Op basis van de uitkomst van dit onder zoek zal gewerkt worden aan die puzzelstukken die als kansrijk gezien worden. Waar mogelijk zal dit bureau ook nieuwe ideeën of voorstellen aandragen en eventu eel nader uitwerken. Uiteraard zal op basis van het haalbaarheids onderzoek het nodige overleg plaats gaan vinden met de partijen en organisaties die een bijdrage kunnen leveren aan de realisatie van (onderdelen van) het project Schaapscompagnie Merselo. Voor nadere informatie over deze onderwerpen kunt u natuur lijk terecht bij de Dorpsraad van Merselo, bij voorkeur tijdens de openbare vergaderingen (eerst volgende op donderdag 12 juni in Den Hoek). Onder het motto 'Geboeid' door kunst houdt de politie Limburg- Noord op zondag 8 juni haar eerste kunstveiling. Vijfenvijftig kunst werken, gemaakt door politiemedewerkers of hun partner, worden geveild voor het goede doel. De veiling wordt gehouden in Het Goltzius, aan de Goltziusstraat 21 in Venlo.Vanaf 13.00 uur zijn de deuren geopend en om 14.00 uur start de veiling. Geïnteresseerden zijn van harte welkom. Voor de kinderen is er een workshop schilderen. De toegang is gratis. Het politiewerk speelt zich af midden in de samenleving. Vanuit deze gedachte ont stond het initiatief om ook eens op een andere manier met de samen leving aan de slag te gaan. Onder het motto 'Geboeid door kunst' is binnen het politiekorps een oproep gedaan om schilderijen of foto's te maken. De gemaakte kunstwerken worden geveild en de opbrengst gaat naar twee goede doelen in de regio:Kinderboerderij Hagerhof in Venlo en jeugdontmoetingsruimte 'tVrijveld in Roermond. Letterlijk en figuurlijk een gezonde onderneming 25 jaar geleden opende Ans Welters, samen met haar man Volker, in Venlo de eerste ves tiging van Rozemarij n Thij m. Nog altijd is zij het gezicht van de winkel aan de Klaasstraat, maar intussen geeft Ans, samen met haar man en haar broer Ad, ook leiding aan zes andere gezondheidswinkels. 'Groeien is prima, maar ook na 25 jaar is er niets zo leuk als een tevreden klant'. Aanvankelijk noemde Ans haar winkel een kruidenspeciaalzaak, waar het accent op (al dan niet geneeskrachtige) kruiden en specerijen lag. Sinds de opening van de vestiging in Venray, 12,5 jaar geleden, staat Rozemarijn Thijm te boek als gezondheids winkel, met een breed assorti ment verantwoorde producten, variërend van voedingsmiddelen en -supplementen tot natuurlijke geneesmiddelen en van cosme tica tot cadeauartikelen. Aan de vestigingen in Venlo en Uden is tevens een schoonheidssalon ver bonden, waar klanten op afspraak een behandeling kunnen krijgen en daarbij kunnen kiezen uit twee pure productlijnen. Rozemarijn Thijm verkoopt producten van gerenommeerde merken, maar voert ook een huismerk. Ans: "Voor alle producten geldt dat ze zuiver en van een hoge kwaliteit zijn en dat ze verantwoord zijn geproduceerd en verhandeld. Uiteraard letten we ook op een goede prijs-kwaliteitverhouding, wat niet wegneemt dat de klant in veel gevallen kan kiezen uit diverse prijsklassen." Als dé speci aalzaak in voeding en gezondheid, ligt het accent op het verstrekken van de juiste productinformatie en een goed advies. Alle vestigingen (Venlo, Venray, Deurne, Tegelen, Uden, Blerick en Roermond) zijn dan ook volledig gecertificeerd en hebben een complete drogisterij vergunning. Daarnaast volgen de medewerk(st)ers van Rozemarijn n& Thijm regelmatig cursussen en bijscholingen om zich te ver diepen in de nieuwste inzichten op het gebied van natuurlijke pro ducten. "En heel belangrijk is dat onze medewerk(st)ers het ook gewoon leuk vinden om een klant goed te adviseren over het juiste product. Ook na 25 jaar vind ik zelf niets zo leuk als een tevreden klant. Daar doen we het per slot van rekening allemaal voor." Ans is zich ervan bewust dat gezondheidswinkels de wind mee hebben. De hernieuwde aandacht voor het milieu maakt consumen ten bewuster. "Iedereen weet dat fruit gezonder is dan een frikadel en dat een blikje cola light met chips geen goed ontbijt is. Het lukt lang niet iedereen om con sequent gezond te eten en vol doende te bewegen, maar steeds meer mensen werken aan een gezonde levensstijl en kiezen voor échte en eerlijke producten. Hoe gezonder je leeft, hoe minder het kwaad kan als je af en toe over de schreef gaat. Sterker nog: inrnid- Getting you there. dels is het 'trendy' om bewust te leven. En veel mensen die de weg naar natuurlijke producten een maal gevonden hebben, willen vaak niets anders meer." Ook na 25 jaar blijft Ans Welters geboeid door de manier waarop de mens gebruik kan maken van de natuur en alles wat die te bie den heeft. "Ik geef geregeld lezin gen over natuurproducten, kan er een hele avond enthousiast over vertellen. Je raakt nooit uitgeleerd op dit gebied. Hoe meer je leert, hoe meer je tot de ontdekking komt hoe weinig we eigenlijk nog steeds weten van de mogelijkhe den die de natuur biedt." Het 25-jarige jubileum viert Rozemarijn Thijm met een manifestatie op zaterdag 7 juni in Domani te Venlo. Onder de noemer 'Al 25 jaar gezond bezig' biedt Rozemarijn Thijm haar klanten en andere belangstellen den een lezing aan van dé specia list op het gebied van voeding en gezondheid, de orthomoleculair apotheker de heer dr. Gert Schui temaker. Zijn lezing gaat over 'het leven van nu: gezonde voeding en voedingssupplementen. Daarnaast zullen in de vorm van een mini- beurs talrijke natuurlijke produc ten uit het assortiment worden gepresenteerdBelangstellenden voor deze gratis manifestatie kun nen zich nog hiervoor opgeven in de winkel in Venlo of via info@ rozemarijnenthijm.nl Overloonse gezelschappen genomineerd Op zondag 15 juni reikt wet houder Rien Klaassen de Dr. Pee- lenCultuurpijs 2008 uit. Dit zal gebeuren tijdens BoxMeerCultu- reel. Voor deze prijs zijn dit jaar genomineerd Ensemble Séverin uit Oeffelt. Fanfare Overloon en het Overloons toneel uit Over loon en amateurarcheoloog Dick Reijnen. Fanfare Overloon en Het Overloons toneel zijn samen genomineerd voor de bewerking en uitvoering van het theater stuk De Storm van William Shake speare in het openluchttheater van het Libertypark in Overloon. Dit op grond van de bijzonder opvallende artistieke invulling van deze productie waarbij zeer veel disciplines betrokken zijn. De voordracht is ook een eerbetoon aan de hele Overloonse gemeen schap, waarvan zo velen zich voor deze productie hebben ingezet. Ieder jaar overhandigt de gemeen te deze prijs aan een inwoner, vereniging of organisatie die een meer dan gewone prestatie heeft geleverd op het gebied van cul tuur. De prijs is genoemd naar Dr. Peelen (1601-1667), die op erg veel, en met name sociaal-cultu rele gebieden, actief is geweest in Boxmeer. Een onafhankelijke selectiecommissie, de commissie Dr. PeelenCultuurprijs gemeente Boxmeer, heeft de drie genomi neerden voorgedragen. De win naar ontvangt het beeldje van Dr. Peelen dat door kunstenaar Sias Fanoembi is ontworpen en een bedrag van 500 euro. De Panda's, een groep van gehandicapte scouts, bracht zaterdagmorgen een bezoek aan de redactie van Peel en Maas. De kinderen kregen tekst en uitleg over hoe een (kabel-)krant wordt gemaakt. Redacteur Henk Lam men en directeur Christ van den Munckhof gaven daarbij tekst en uitleg. Het was voor de kinderen een zeer leerzame ochtend. Unieke fotoactie bij Plus G. van Dijck Vandaag verschijnen meer dan drieduizend wandelaars aan de start van de jubileumeditie van de Venrayse Avondvierdaagse. Door het 50-jarige jubileum staat dit zeer gewaardeerde evenement dit jaar extra in de schijnwerpers. Zo werd afgelopen zaterdag al het boek "Het hondje van de bak ker" gepresenteerd in de Venrayse schouwburg. Eén van de sponso ren van dit boek, Plus G. van Dijck, kwam met het prachtige idee om in diezelfde schouwburg alle deelnemers bij de inschrijving op dinsdagavond te trakteren. Een aantal medewerkers van de super markt uit Landweert verstrekten aan de vertegenwoordigers van de deelnemende groepen een rug zakje, een stappenteller, chips en een pakje drinken voor elke wan delaar. Op deze manier wil Plus G. van Dijck de sportieve prestaties ondersteunen en blijk geven van waardering voor de organisatie van deze leuke, gezellige en ook belangrijke activiteit voor Venray. Maar bij het uitdelen van de zakjes en versnaperingen blijft het niet. Een fotograaf van Plus zal op elke dag langs de route te vinden zijn om foto's te maken van deel nemers die de rugzak van Plus dragen tijdens het wandelen. Elke dag maken twee deelnemers kans op een leuke MP3 speler en uit alle foto's wordt ook een groep uitgezocht welke kans maakt op een dagje Toverland. De winnende foto's verschijnen volgende week in Peel Maas. Zorg dus dat je de rugzak bij hebt en maak kans op één van die leuke prijzen. Goede kritieken voor 2-Late Afgelopen zaterdag stond de Venrayse band 2-Late samen met drie andere bands in de finale van The Band Challenge. Ondanks het feit dat de andere bands minimaal tien jaar ouder waren, kregen ze zeer goede kritieken van de des kundige jury. De jury bestond onder andere uit Erwin Musper die in Amerika woont en verant woordelijk is voor producties van bands als Van Halen, de Scorpions en David Bowie. Hij gaf aan dat het een verfrissend optreden was en de band een grote potentie heeft. De bassist en de drummer kregen daarnaast te horen dat ze eigelijk te goed waren voor hun leeftijd. Maar ook de andere band leden kregen goede kritieken. Naast de lovende woorden waren er ook veel nuttige tips waarmee deze talentenvolle band een vol gende stap kan maken in hun ont wikkeling. De hoofdprijs werd uit eindelijk gewonnen door Lavatory Lazy uit de omgeving van Meijel. De hoofdprijs werd overhandigd door Jos Mennen (bekend van de Nederlandse rockband Mennen) en bestond uit gratis studiotijd en een gratis videoclip. De tv-uitzen- dingen van de voorbereidingen en de finale worden in juli uitgezon den door TV Limburg. Huurdersvereniging Noord- Limburg vierde onlangs haar tienjarig bestaan. Tijdens de algemene ledenvergade ring stond zij stil bij dit heug lijke feit. Naast een groot aantal leden van de vereniging waren ook Wonen Horst en Wonen Venray uitgeno digd voor de bijeenkomst. Hassan Najja en Marcel Meiden, respectie velijk directeur van Wonen Horst en Wonen Venray, overhandigden Willy Traa, voorzitter van de huur dersvereniging, een bijzonder cadeau: een waardecheque van 5.000 euro. Dit bedrag mag de huurdersvereniging besteden aan één of meerdere leefbaarheidspro jecten in haar werkgebied. Willy Traa riep de aanwezige huurders op met initiatieven te komen voor verbetering van de leefbaarheid in hun wijk of buurt. De huurdersver eniging is actief in de gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum, Ven ray en Meerlo-Wanssum. Zij behar tigt de algemene belangen van de huurders van Wonen Wonen Horst en Wonen Venray. Marcel Meiden en Hassan Najja overhandigen Willy Traa de waardecheque van 5.000 euro. Donderdag 5 juni 2008 - Pagina 11 i' Kijk op www.fortisbank.nl/gezinsvoordeel. Of bel voor een afspraak met een hypotheekadviseur van onderstaand Fortis bankkantoor. Venray, Patersstraat 13, (0478) 55 95 00 Bankzaken Vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. Effectieve rente 5,31

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11