Bouwvereniging Oirlo van start Beurs Poolse werknemers Start project Stoeprand Stop 100-jarig jubileum Ons Genoegen Aethuus 't Huukske open Probin en Provak op één locatie Jubileum Peter en Carolien Openingsfeest bij Maxwell Venrayse verongelukt KORTING F=F Uw hond fris en vakkundig M getrimd TOTALE VOORJAARSCOLLECTIE PEEL EN MAAS - Ook geldig op tassen - PEEL EN MAAS Donderdag 29 mei 2008 - Pagina 9 Na een aanloopfase is het CPO- project (Collectief Particulier Opdrachtgeverschap) in Oirlo ook voor de buitenwereld van start gegaan. Eind 2007 is Locatie vereniging de Halte opgericht. De leden van deze vereniging zijn de toekomstige bewoners van Oirlo Zuid-Oost, waar een nieuwbouw- plan voor zo'n 30 woningen is gevestigd. Het bijzondere aan dit project is dat de leden van de vereniging zelf optreden als pro jectontwikkelaar en daarmee flink op de kosten kunnen besparen tegenover reguliere bouw. Onder deskundige begeleiding van Buro5 uit Maastricht wordt het stedenbouwkundig plan gemaakt. Dit houdt in dat samen met de leden van de vereniging de kavels, de groenvoorziening, de parkeer voorzieningen en andere zaken worden besproken, ingedeeld en vastgelegd. De eerste workshop hiertoe heeft onlangs plaatsgevon den. De tweede workshop staat gepland op 11 juni. De huidige planning laat zien dat na de bouw vakvakantie 2009 'de schop in de grond gaat' en daarmee in de start van de bouw van de woningen voorziet. Zowel de bewoners van Oirlo, alsook de gemeente Venray dragen het initiatief een warm hart toe. Het project is belang rijk voor de leefbaarheid van het dorp en de mogelijkheden die het biedt om ook de jongeren binnen Oirlo een woonplek te bieden. Met de Gemeente Venray worden momenteel nog volop gesprek ken gevoerd om met name voor starters het plan nog aantrekkelij ker te maken. Zij zien dit Oirlose project tevens als een pilot voor de gemeente. Verantwoordelijk wethouder Theunissen volgt de verrichtingen dan ook op de voet. Ook Summa draagt het project een warm hart toe en is blij met de circa 30 toekomstige buren. Het bedrijf staat de vereniging dan ook met raad en daad bij en stelt vergaderruimte beschikbaar in Regio Business Center de Oel- derse Halte. De vereniging biedt nog plaats aan enkele nieuwe leden. Mensen die zich aanmelden kunnen nog meebeslissen over de indeling van de wijk. Geïnteresseerden kunnen meer informatie opvragen via de site http://dehalte.runhost.net of geheel vrijblijvend contact opne men met het secretariaat van de vereniging. Wonen Venray staat op zaterdag 31 mei met een stand op de beurs Lepsza Praca (beter werken) in Boxtel. Deze banen- en infobeurs voor Poolse werknemers is een stap om Poolse werknemers aan betere werk- en leefomstandig heden te helpen. Zodat proble men van rammelende contracten, slechte huisvesting en slechte arbeidsomstandigheden te lijf worden gegaan. Er is veel te doen rondom de tewerkstelling van Polen in ons land. De arbeidsom standigheden zijn veelal voor ver betering vatbaar. En ook de huis vesting laat vaak te wensen over. Bonafide werkgevers hebben last van oneerlijke concurrentie met niet-bonaflde werkgevers. Met de beurs is Boxtel wil men bereiken dat Poolse werknemers in contact komen met werkgevers die de zaken netjes geregeld hebben. De beurs is een initiatief van het CNV OTTO Work force, BGA-Nederland enAannemersfederatie Nederland. De beurs is niet alleen bedoeld om werknemers in contact te laten komen met goede werkge vers. Er komt natuurlijk veel meer bij kijken als je als buitenlander in Nederland komt werken. Daarom wordt er ook informatie gegeven over bijvoorbeeld regelgeving, ver zekeringen en huisvesting. Wonen Limburg, waarvan Wonen Venray deel uitmaakt, wil de bezoekers (werknemers en werkgevers) graag informeren over waar goede huisvesting aan moet voldoen en hoe men de weg kan vinden op de (Limburgse) woningmarkt. De Limburgse woningcorporatie ziet het als haar verantwoordelijkheid te werken aan betere woon- en leefomstandigheden van arbeids migranten. Het is voor het eerst dat een dergelijke beurs in Neder land wordt gehouden. In Brussel is het wel eerder gedaan en daar bleek het een groot succes te zijn. De banen- en infodag is op zater dag 31 mei van 11.00 tot 16.00 uur aan De Tijvert 2 in Boxtel. Meer informatie is te vinden op www. cnvhbnl/polski-robotnik (Pools talig). Verkeersveiligheid is een thema waaraan dagelijks hard wordt gewerkt binnen het Regionaal Mobiliteitsoverleg Venray-Venlo (RMO). Deze regio bevat dertien gemeenten in Noord-Limburg. Veelal ziet men dat de verkeersveiligheid wordt verbeterd in de vorm van infrastructurele voor zieningen (nieuwe wegen, rotondes, verkeersdrempes, fietspaden, etc.). Binnen het RMO Venray-Venlo is de laat ste jaren ook flink ingezet op projecten op het gebied van verkeerseducatie en verkeers- communicatie. Met verkeerseducatie kan men niet vroeg genoeg beginnen. Het thema verkeer is onderwerp op zo'n 120 kinderdagverblijven en peuterspeelzalen in de regio. Hier mee worden zo'n 6000 peuters bereikt. Als broertjes en zusjes meekijken over de schouder van hun familieleden krijgen wel 9000 kinderen iets van het project mee. Naast de peuterspeelzalen en kin derdagverblijven wordt ook door bibliotheken en Jeugdgezond heidszorg Noord-Limburg aan dacht gevraagd voor het project Stoeprand Stop. Stoeprand Stop is een concrete invulling van het Duurzaam Veilig beleid en kan geplaatst worden onder de term Permanente Verkeerseducatie (PVE). Hierbij worden verkeers- educatieve activiteiten vormge geven voor de gehele levensloop, van kind tot senior. Het project JongLeren in het verkeer maakt hier deel van uit. Dit zijn mooie woorden, maar die zijn nu uitgewerkt in een tastbaar en uitvoerbaar project. Kinderdagver blijven en peuterspeelzalen gaan enthousiast aan de slag met de handleiding Stoeprand Stop. Deze is opgesteld in samenwerking met diverse koepels van kinderdagver blijven en peuterspeelzalen en de onderwijsbegeleidingsdienst. De projectgroepleden hebben het thema verkeer in heel praktische activiteiten verwoord en iedereen kan er direct mee aan de slag. De peuters gaan vijf weken lang spe lenderwijs en al knutselend ver- keersdingetjes ontdekken. Door woordjes, kleuren, vormen krijgt verkeer handjes en voetjes. De leidsters kunnen bij de les sen ook gebruik maken van mate- riaalkisten onderdeel uitmaken van dit project. Op donderdag 29 mei is er in de ochtend een startmanifestatie van het project Stoeprand Stop in de brede school MundiuM inTegelen. Dit jaar bestaat muziek vereniging Ons Genoegen uit Oirlo honderd jaar en dat wordt op allerlei manieren gevierd. Komend weekend is er een feestprogramma met tal van activiteiten. Ook zijn er reeds allerlei acties gevoerd om de vereniging van nieuwe uniformen te voorzien en dat is gelukt. Op zondag 1 juni worden deze op een speciale wijze gepresen teerd. De dag begint, na een hei lige mis in het feestpaviljoen aan de Rosakker om Oirlo met een receptie die van 12.00 tot circa 14.00 uur duurt. Daarna om circa 14.15 uur, worden de nieuwe uniformen op een speciale wijze aan het publiek gepresenteerd, gevolgd door een kort concert. Deze nieuwe uniformen zijn gro tendeels gefinancierd middels een grote jubileumloterij waarvan de laatste trekking na het concert om circa 15.00 uur wordt gehouden. Daarna vindt de hoofdprijs, een auto, een nieuwe eigenaar. Deze laatste trekking wordt gedaan door wethouder Leo Heidens van de gemeente Venray. De zondag wordt muzikaal afgesloten door de feestband Aacht vur Elluf uit Oostrum die garant staat voor een prima stemming. Hun slogan is Als je feest wilt, kun je feest krij gen. Zondag 1 juni is tevens de afsluiting van het grote jubileum- weekeinde van muziekvereniging Ons Genoegen dat van 29 mei tot en met 1 juni gehouden wordt in feestpaviljoen De Rosakker in Oirlo. Dat weekeinde begint op donderdagmiddag 29 mei met een groot regionaal seniorentreffen met optredens van verschillende regionale artiesten. Op vrijdag avond 30 mei komt de Neder landse popband Krezip naar Oirlo. In het voorprogramma treden de gebroeders Ko op en DJ Mighty Mike zorgt voor de muzikale aan kleding van de avond. Zaterdag middag 31 mei is voor de kinde ren die bij Alles Kids hun talenten kunnen tonen. Op zaterdagavond is het dan de beurt aan de oude ren. Circa 30 Oirlonaren of oud- Oirlonaren betreden het podium en zullen onbekende en bekende talenten laten horen onder bege leiding van een professioneel orkest. Zij kruipen in de huid van een bekende artiest en zullen niet onderdoen voor de echte. Deze Oelderse avond is tevens een grootse reünie voor Oirlonaren en oud-Oirlonaren. Meer informatie is te vinden op www.onsgenoege- noirlo.nl. Na bijna zeventien jaar is Jolanda Beekmans toe aan een nieuwe uitdaging. Op maan dag 2 juni opent ze aan de Paterslaan 15 het Aethuus 't Huukske. Een bijzonder res taurant waar barbecueën cen traal staat. Jolanda Beekmans is bekend als eigenaresse van café D'n Oldtimer. Dat café heeft ze met liefde en plezier opgebouwd en zal ze ook met haar man Jan blijven runnen. Maar ze was toe aan iets nieuws en had de locatie aan de Pater slaan al langer op het oog om iets te beginnen. "Het 'aethuus' is een barbecuerestaurant. Op een grote barbecue kunnen onze gasten zelf aan de slag om hun stukje vlees te bereiden. Dit alles volgens een all-in formule. Voor een bedrag van 27,50 euro kunnen de gasten twee uur onbeperkt eten en drin ken." Barbecueën in een restaurant is niet nieuw. "We hebben het idee ook elders gezien, maar we doen het toch ietsjes anders. Voorop staat de kwaliteit van het vlees, of het nu om een biefstukje gaat of een speklap. Daarnaast kan er ook vegetarisch of glutenvrij gebar becued worden. Maar het is niet alleen het hoofdgerecht. Gasten krijgen ook een voorgerecht, soep en een nagerecht. Verder willen we met thema-avonden starten, is er een kinderhoek en doen we dingen met karaoke en videoclips. Genoeg ingrediënten voor een heerlijk avondje uit in een gezelli ge ongedwongen omgeving. Ideaal ook voor grotere groepen, feesten, vrijgezellenavonden etc", aldus Jolanda. Aethuus 't Huukske biedt plaats aan 120 personen die bin nen of buiten kunnen zitten. En wanneer klanten niet zeil aan de slag willen of kunnen, zal het per soneel het eten voor hen bereiden. Als openingsaanbieding kan elke vierde persoon in een gezelschap op maandag tot en met donder dag gratis eten. Bovendien kunnen mensen ook barbecuepakketten bestellen of menu's afhalen. Voor meer informatie kunt u terecht op www.aethuus.nl .Aet huus 't Huukske is gevestigd aan de Paterslaan 15, tel. 581869- Onlangs zijn de vestigingen van Probin Verhaegh in Ven ray en Provak in Horst samen gevoegd tot een bedrijf op Kei- zersveld. Tegelijkertijd heeft Martin Verhaegh zijn techni sche groothandel overgedra gen aan Jo Janssen. Verhaegh blijft overigens nog wel actief binnen de organisatie. Afgelopen jaar vierde Verhaegh, van oorsprong een Horster sme derij, zijn honderdjarig bestaan. Omdat eigenaar Martin Verhaegh anderhalf jaar geleden al aan gegeven had om te stoppen en geen opvolgers onder zijn kinde ren had, bood Jo Janssen aan het bedrijf over te nemen. Janssen zit al twintig jaar in de branche en sinds drie jaar bij Probin Verhaegh op Keizersveld. "Toen ik destijds daar kwam als filiaalmanager was er nog geen sprake van overname. Voor mij is het een mooie uitda ging" aldus Janssen."De afgelopen drie jaar hebben we een mooie omzetstijging kunnen realiseren. Een teken dat we de goede weg zijn ingeslagen en die lijn willen we de komende jaren ook wel voortzetten. Daarbij richten we ons met name op de professio nele markt. Naast de bouwwereld behoren ook veel zzp'ers en agra riërs tot onze klanten." Probin en Provak staan voor respectievelijk 'professionals in de bouw en industrie' en 'professio nals met vakkennis'. "Denk daarbij aan een heel breed productensca la, van pincet tot betonmolen. En daarbij natuurlijk vakkundig per soneel zeer belangrijk waaronder een aantal specialisten. Bovendien hebben we een eigen reparatieaf deling waar ook keuringen wor den verricht." Naast technische groothandel kan men bij Verhaegh ook terecht voor advies op het gebied van hang- en sluitwerk.Verhaegh heeft als werkgebied de regio tussen Cuijk en Blerick, de Duitse grens en Deurne. Verhaegh is gevestigd op Keizersveld 61 in het karakte ristieke rode pand. Voor veel mensen zijn ze al veertig jaar het gezicht van zwembad De Sprank in Ven ray: Peter en Carolien Goos- sens. Een gezamenlijke liefde van twee trouwe medewerkers die ook in het dagelijks leven eikaars partner zijn. "Onze relatie is tijdens de samenwer king bij De Sprank gegroeid", vertellen Peter en Carolien nagenoeg in koor. Peter start zijn carrière bij De Sprank op 15 mei 1968. Een halve maand later komt Carolien de gelederen versterken van het gemeentelijk combi zwembad. Beiden hebben dan de functie van instructeur. "Ontelbaar veel kinde ren hebben les van ons gehad. We hebben beide leuke herinnerin gen aan de ruim 23 jaar dat we bij het gemeentelijk combi zwembad hebben gewerkt." Op 11 november 1991 vindt er een ingrijpende verandering plaats. Het huidige Laco zwembad en fitnesscentrum wordt geopend en daarmee verdwijnt het gemeentelijk zwembad. Het was voor beiden even wennen maar de draad werd alweer snel opge pakt. Carolien kreeg de kans zich te ontwikkelen binnen het bedrijf. "Ik heb onder andere opleidingen Het jubilerend paar werd door manager John Thijssen (links) van De Sprank in het zonnetje gezet. voor aquarobic/joggen en mbvo gevolgd en combineerde het les geven met receptiewerkzaamhe den. In 1994 kreeg ik een nieuwe uitdaging als secretaresse en receptioniste." Peter gaat bij 'het nieuwe bad' aan de slag als mede werker technische dienst. Een all round job en is dan ook van alle markten thuis. "Ik neem vrijwel het gehele technische onderhoud van het zwembad, sauna en fit ness voor mijn rekening. Je moet in deze functie wel flexibel zijn, het is zeer zeker geen negen tot vijf baan. Het is een drukke maar afwisselende baan waar ik veel voldoening uit haal." Ze werken beiden nog steeds met veel plezier bij De Sprank. "Het contact met klanten is heel prettig. Door de jaren heen ont staat er met veel mensen een spe ciale band." Die band is er ook bui ten het werk nog tussen de twee jubilerende medewerkers. "Ja, we zijn gelukkig met elkaar", zeg gen ze beiden, "In onze vrije tijd genieten we volop van wandelen en fietsen in de natuur, zwemmen, dansen en skiën." Op vrijdag 30 mei heropent Maxwell zijn compleet vernieuw de winkel in Venray. Vanaf nu vindt u aan de Bleek 3 een ongekend moderne electro-totaalzaak. Met een enorme keuze uit de allerbes te merken, een perfecte product presentatie, extreem lage prijzen en uitstekende superservice, kan Maxwell de huidige consument nog beter van dienst zijn. U wordt er persoonlijk geholpen, u krijgt deskundig advies en u betaalt de allerlaagste prijs. Ook voor snelle reparaties bent u aan het juiste adres. Is dat geen superservice? Aan de Bleek 3 in Venray heeft Maxwell electro besloten om de winkel flink te renoveren en opnieuw in te richten. Gezien het grote assortiment en het groei ende aantal klanten uit Venray en wijde omgeving, was er een drastisch tekort aan efficiënte winkelruimte. Na weken van tim meren, schilderen en inrichten, is het uiteindelijke resultaat naar ieders volle tevredenheid. U kunt er terecht voor een enorm assor timent met de allernieuwste ont wikkelingen op electro-gebied. Geniet van de allerlaatste trends en noviteiten op het gebied van LCD- plasmatoestellen. Uiteraard onder het genot van een heerlijk kopje koffie. U vindt er alle beken de merken in diverse afmetingen: JVC, Philips, Samsung, LG, Panaso nic, enz. Maar ook op het gebied van thuisbioscoopsystemen, digi tale foto- en filmtechnieken, dvd- apparatuur, computers, telefonie, enz. kunt u bij Maxwell terecht. En ook deze populaire produc ten worden uiteraard aangebo den tegen de allerlaagste prijzen van Nederland. Een echte elec tro-totaalzaak dus! De komende feestelijke weken kunt u dan ook blijvend profiteren van diverse spectaculaire stuntaanbiedingen. In de totaal vernieuwde electro- winkel in Venray wordt vanaf deze week volop feest gevierd met fan tastische aanbiedingen. Dus kom snel een kijkje nemen. De koffie staat voor u klaar en onze advi seurs zijn u graag van dienst. Mannen opgesloten na geweld Vijf mannen uit Venlo, Blerick en Steyl zijn opgesloten nadat ze zondagmorgen in Oostrum stennis geschopt hadden bij discotheek Zenith. Bij een vechtpartij tus sen de mannen en de beveiligers van de zaak, raakte een 40-jarige medewerker ernstig gewond aan zijn hoofd en rug. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Ook één van de aangehouden mannen, die tussen de 19 en 28 jaar oud zijn, liep een hoofdwond op. De beveiligers hadden een 28- jarige Venlonaar buiten gezet na een woordenwisseling. De man schopte vervolgens tegen deu ren en vernielde een ruit. Daarop ontstond een vechtpartij tussen de Venlonaar en de beveiligers en de andere aangehouden per sonen, waarbij onder meer met riemen werd geslagen. De Venlo naar raakte hierbij gewond aan zijn hoofd. Een 22-jarige verdachte uit Venlo reed zelfs met een auto in op de menigte. Het vijftal werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. De man uit Steyl werd in de loop van zondag vrijgelaten. De andere mannen zit ten nog vast. De auto is in beslag genomen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in naar de toedracht. De 37-jarige vrouw uit Ven ray die dinsdagmiddag ernstig gewond raakte bij een ongeluk in haar woonplaats, is in het zie kenhuis van Nijmegen overleden. De vrouw reed rond kwart over vier 's middags met haar auto over de Beekweg in de richting Vredepeel. Ze wilde links afslaan, maar de bestuurster van de ach terop komende auto, een 31-jarige vrouw uit Melderslo, zag haar over het hoofd. Door de klap kwam de auto van het slachtoffer op de lin ker rijbaan terecht, waar de auto werd geraakt door een tegemoet komend auto, die werd bestuurd door een 37-jarige man uit Venray. De Venraynaar kon zijn plaats- genote niet meer ontwijken. De vrouw liep zwaar inwendig let sel op en een gebroken heup. Ze werd met de ambulance naar het ziekenhuis van Nijmegen gebracht waar ze in de loop van de avond overleed. Ook de bestuurder van de tegemoetkomende auto raakte gewond. Hij werd met letsel aan zijn armen naar het ziekenhuis in Venlo gebracht. Bouw kachels Inbrekers aangehouden Twee mannen van 24 en 26 jaar uit Polen zijn maandagmor gen opgepakt op verdenking van inbraken en pogingen daartoe in diverse woningen in de wijk Veltum. In de nacht van zondag op maandag kwamen er diverse meldingen binnen van inbraken en pogingen daartoe. Daarop werd een aantal patrouillevoer tuigen ingezet. Dit leidde echter niet tot aanhoudingen. Maandag morgen meldde een oplettende buurtbewoner wederom een ver dachte situatie. Daarop konden beide mannen wel worden aan gehouden. De verdachten waren die nacht door diverse getuigen gezien en van beiden was een signalement bekend. Aan de hand van dit signalement werden het tweetal herkend door de politie. Ook trof de politie een auto aan die afkomstig was van een eerde re diefstal in de nacht van zondag op maandag. Bij de verdachten werden gestolen goederen aange troffen. De politie onderzoekt de zaak verder. De Kunst van Zwart/Wit AbrahamArt Galerie Kunstuit leen presenteren tot eind juni elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 op het Annaterrein in Ven ray de tentoonstelling De Kunst van Zwart/Wit. De aantrekkings kracht van twee uitersten, de span ning van de eenvoud. AbrahamArt Galerie Kunstuitleen heeft een zevental kunstenaars uitgedaagd om met het basisthema Zwart/Wit een serie schilderijen te maken die de spanning van de eenvoud bevatten. Elke kunstenaar geeft op totaal eigen wijze invulling aan dit thema en het heeft een verrassend gevarieerd geheel opgeleverd. Daarnaast vindt in de 1200m2 gerestaureerde boerderij op het Annaterrein in Venray een grote collectie kunst van bekende en opkomende kunstenaars, ook beschikbaar in de kunstuitleen. Zie ook www.AbrahamArt.com. een abonnement waard Jongen vernielt winkelruit Een 12-jarige jongen uit Venray is vrijdagavond aangehouden op de Grotestraat in Venray op ver denking van beschadiging van een winkelruit. Getuigen hadden gezien dat de jongen met een sleutel een kras over de ruit had gemaakt. Hierop werd hij door een medewerker van de winkel in de kraag gegrepen en overgedragen aan de politie. De ouders van de jongen werden in kennis gesteld. De jongen zal mogelijk doorver wezen worden naar bureau Halt. Vrouw beroofd Een 67-jarige vrouw uit Venray is donderdagmorgen omstreeks 09:20 uur door twee jongens op de Eindstraat in Venray van haar tas beroofd. De vrouw wilde ter hoogte van de moskee de rijbaan oversteken toen zij door de jon gens op een bromfiets werd inge haald. Bij het inhalen trok één van de jongens de tas van de schouder van de vrouw. Hierna vluchten de jongens het Kerkepad in. Het gaat om een blanke jongen met kort, donkerblond haar. Hij droeg een rode jas met grijze strepen. De bij rijder had een getinte huidskleur, donker haar en deze man droeg een lichtkleurige jas met gele stre pen. De politie onderzoekt de zaak en vraagt getuigen zich te melden via 0900-8844 (lokaal tarief) of via Meld Misdaad Anoniem (0800- 7000). Astma Fonds Onder het motto de ogen van z'n vader, de astma van z'n moeder collecteerden in Nederland 55.000 collectanten voor kinderen met astma en volwassenen met astma en COPD. De totale opbrengst van de collecte in de gemeente Venray bedroeg 10939-42 euro. De opbrengst in de verschillende dorpen is als volgt: Castenray 374.14 euro, Heide 388.30, Leu nen 827.97, Merselo 453-14, Oirlo 577.44, Oostrum 555.93, Venray 5890.93,Veulen 385.76,Vredepeel 200.00, Ysselsteyn 1195.05 en Smakt 90.76. Hebt u de collecte gemist? U kunt het Astma Fonds alsnog steunen door uw bijdrage over te maken op giro 55055 ten name van het Astma Fonds in Leusden. ffyarte- c>cAoenetp Ta&fetp De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl info@doensen.nl www.doensen.nl Ï&I2I88 Minkelersstraat 13-15 5916 PE Venlo T 077-3513049 F 077-3549161 25% Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. A Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 I E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9