Extra verlichting in Oostrum en 06-41132470 Leunen Minder bonnen in centrum Heidens hekelt 'negativisme' Uitstel rotonde Kempweg- Westsingel Rijbewijs duurder Restauratie muren Kerkpad Partyrent Venray I R O K J Kurstjens Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 29 mei 2008 - Pagina 5 Hoofdingang verhuist naar zijkant oude trouwzaal zieningen voor de fracties en vol- de publiekshal. De hoofdingang doen de werkruimte van de griffie wordt ook beter zichtbaar en toe- niet. Een nieuw politiek centrum gankelijk. De nieuwe publiekshal, rechtvaardigt een bijzonder en gebouwd in 2005, zal op de hui- eigentijdse uitbreiding van het dige plek blijven.Alleen de inrich- gebouw, vindt het college. Het ter- ting zal moeten veranderen voor rein voor de huidige hoofdingang, een logische doorloop en er komt tussen kapel en bestuursvleugel, een nieuwe receptie, wordt verdiept. Daardoor komt er Het ontwerp van het kantoor- ook meer daglicht in de nieuwe gedeelte wordt met ambtelijke kantoren onder de bestuursvleu- werkgroepen uitgewerkt. In de gel. In de aanbouw komen onder komende maanden zullen de eer de raadzaal en de publieke tri- ste ontwerp schetsen verschijnen, bune kantoren en fractieruimten. Het streven is een veel grotere De raadzaal is bereikbaar via de flexibiliteit in het gebruik van nieuwe hoofdrentree. de werkomgeving. In de nieuwe manier van werken staan samen- Deze hoofdingang aan de zuid- werking, ontmoeten, communi- kant sluit beter aan bij de looprou- ceren en kennis delen centraal, te vanuit het centrum. De bezoe- Dit moet vertaald worden in de kers krijgen direct toegang tot inrichting van het gebouw. Na dertig jaar krijgt Venray een nieuwe raadzaal. Het plan is om voor de huidige hoofd ingang een nieuwe politieke arena te bouwen. Behalve de raadzaal met publieke tribune komen er vergaderruimten voor de fracties. De hoofdin gang verhuist naar de zijkant, aan de zijde van de Grote Kerk, waar de ingang van de voormalige trouwzaal de nieu we entree wordt. Architectenbureau Soeters Van Eldonk ontwerpt de renovatie van het gemeentehuis. Vooruit lopend op de werkruimten voor de ambtenaren is er alvast een plan gemaakt voor de begane grond. De kapel wordt, na het ver- De gemeente Meerlo-Wans- sum werkt ook dit jaar samen met de succesvolle serie Klas siek op Locatie. Als locatie heeft de organisatie gekozen voor een bijzondere plaats Over de Beek in Tienray bij het zogeheten kruiswegstatiepark je. Het concert vindt plaats op zondag 27 juli vanaf 16.00 uur. Een bijzonder concert van de laureaat van het pres tigieuze Liszt Pianoconcours in Utrecht, Nino Gvetadze, en het Rubens Kwartet. Bij slecht weer vindt het concert plaats in de kerk van Tienray, waar voor het kerkbestuur weer alle medewerking heeft toegezegd. Waarom koos Klassiek op Loca- Het aantal overtredingen in het winkelcentrum is in twee jaar tijd bijna gehalveerd. Het gaat vooral om fietsen in het voetgangersgebied en auto's die afgesloten winkelstraten inrijden. Vorig jaar constateer den de parkeerwachters 311 overtredingen. In 2005 waren dat er nog 574. De parkeerwachters hebben meer bevoegdheden gekregen nadat de stadswachten uit het straatbeeld zijn verdwenen. Het zijn voortaan boa's (buitengewone opsporingsambtenaren) die verba liserend kunnen optreden tegen hinderlijk gedrag en overtredin gen. De aanpak van overlast door kleine ergernissen in het kernwin kelgebied is een wens van de poli tiek. Bewoners en ondernemers zijn tevreden over de inzet. Van daar dat het college blijft inzetten op toezicht en handhaving in het trek van de raadzaal, de centrale ontmoetingsplek. Hier komt het bedrijfsrestaurant met een studie- en informatiecentrum. Onder de bestuursvleugel, waarin de kanto ren van burgemeester en wethou ders gevestigd zijn, komen verga derruimten. Door de nieuwe indeling zullen de raadzaal en de publiekshal veel beter toegankelijk worden. Beide kunnen straks gemakkelijk samen worden gebruikt voor bijzondere evenementen zoals verkiezings avonden of de installatie van prins carnaval. Het college heeft ingestemd met het schetsontwerp. Het zou prima voldoen aan het program ma van eisen dat mede door de gemeenteraad is opgesteld. Het tie dit keer voor Tienray? In 1877 kreeg het Noord-Limburgse dorp je Tienray vanuit Rome dezelfde status toegewezen als Lourdes, vandaar dat Tienray ook wel Klein Lourdes' wordt genoemd. In 1910 werd het initiatief genomen om de kruiswegstatie te bouwen, zoals dat reeds bestond in Lour des en Kevelaer. Tussen zes kapel letjes in een parkje net achter de kerk houdt Klassiek op Locatie het vierde concert in juli. In 2008 viert de hele wereld 150 jaar Lour des, Klassiek op Locatie brengt Brahms en Liszt ten gehore tussen de kapelletjes in Klein Lourdes. Meer informatie over het totale nieuwe zomerprogramma van Klassiek op Locatie is te vinden op de website: www.klassiekoplo- winkelcentrum. Het inhuren van boa's kost jaarlijks 93-000 euro. Dit wordt betaald uit de exploita tie van het parkeerbedrijf. De parkeerwachters treden ook op tegen foutparkeerders. De meeste overtredingen zijn het par keren buiten de vakken, op trot toirs en parkeren op plekken die bestemd zijn voor vergunninghou ders. Opvallend is dat in 2007 het aantal naheffingsaanslagen, als de automobilist 'vergeten' is parkeer- geld te betalen, met 20 procent is toegenomen. ontwerp wordt op 18 juni voorge legd aan de gemeenteraad. Daarna gaan de architecten het voorlopig ontwerp verder uitwerken. TE KLEIN Het huidige gebouw te klein is om alle functies te huisvesten. Als er kantoorruimten worden toege voegd dan dient dit, uit respect voor het monumentale klooster pand, half verdiept te gebeuren. Veel ruimten in het souterrain voldoen nu niet als volwaardig kantoor. Er zal vooral meer dag licht moeten komen. Ook de huis vesting van de politiek is momen teel onder de maat. De raadzaal is slecht toegankelijk en de ruimte voor het publiek is beperkt. Daar naast ontbreken er goede voor- catie.nl Het Franz Liszt Pianocon cours te Utrecht behoort tot de vooraanstaande krachtmetingen voor jonge klaviertijgers uit de gehele wereld. Diverse winnaars werden grote solisten, onder wie Enrico Pace, Igor Roma en Yingdi Sun. Deze laatste laureaat speelde in 2005 op uitnodiging van Klas siek op Locatie in de tbs-kliniek in Oostrum. In april moesten de drie overge bleven internationale finalisten in Muziekcentrum Vredenburg het opnemen tegen elkaar, zichzelf en de jury. Vele camera's registreer den niet alleen de spanning en de beleving van de solisten, maar legden tevens de virtuositeit en de artisticiteit van hen vast. Het Wethouder Heidens (CDA) vindt dat er een einde moet komen aan 'al die negatieve verhalen' over bouwplan de Gouden Leeuw. "Ik heb grote moeite met de negatieve teneur rond dit project", zei Heidens dinsdag in de commissie Stede lijke Ontwikkeling. Volgens de wethouder schrikt dit potenti ële kopers en een belegger, die een gedeelte van de woonto ren wil opkopen, juist af. Heidens reageerde op uitspra ken van raadslid Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief). Lemmens opperde in de commissievergadering om de woontoren van elf verdiepin gen niet in de volle hoogte te bou wen. De verkoop van de 29 appar tementen in de woontoren plus twaalf lagere appartementen is momenteel in volle gang. Maar het wil nog niet zo vlotten. Volgens Lemmens is er mede door de krirn- was duidelijk dat de strijd zich toespitste tot Nino Gvetadze uit Georgië (1981) en Vitaly Pis- arenko uit Oekraïne. Uiteindelijk trok Vitaly aan het langste eind en kreeg Nino meer dan verdiend de tweede prijs, getuige de Prijs van de Muziekkritiek en de van Lan- schot Publieksprijs die haar ook allebei werden toegekend. Nino heeft reeds een bewonderens waardige staat van dienst, maar haar carrière zal op korte termijn een hoge vlucht gaan nemen. Ze werd al uitgenodigd in Ecuador, Duitsland, Italië en diverse oos telijke landen en samen met het Nederlandse Rubens Strijkkwartet zal Nino een concert verzorgen op 27 juli in Tienray. Een deel van het programma zal worden voor- pende bevolkingsomvang minder behoefte aan deze woningen. "We bereiken nu een punt dat we de financiële gevolgen eens goed moeten afwegen." De gemeente heeft inmiddels al bijna 3 miljoen euro verlies geleden op dit presti gieuze nieuwbouwproject. Door de trage voortgang lopen de ren teverliezen nog steeds op. Zeven jaar geleden stemde de gemeenteraad, weliswaar met een krappe meerderheid, in met het bouwplan. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) vindt dat Lemmens wel erg laat is. "Hier had hij vijf jaar geleden mee moeten komen. Maar nu niet meer. Alle vergun ningen zijn verleend, het werk is aanbesteed en de bouw is van start gegaan. Dit is een zinloze poging." Ook Bert Linskens (PvdA) viel over Lemmens heen. "Het kan echt niet dat hij vijf voor twaalf dit nog ter discussie stelt." Tussen de zes kruisweg kapel letjes achter de kerk in Tienray organiseert Klassiek op Locatie een bijzonder concert. bereid tijdens het Orlando Festival in de week hiervoor. Het Rubens Kwartet werd in 2000 opgericht en studeerde, nadat ieder zijn conservatorium diploma op zak had, drie jaar als ensemble aan de Nederlandse Strijkkwartet Academie. Het ensemble haalde diverse prijzen, zowel nationaal als internationaal, en was al in vele Europese landen op tournee. Het RubensKwartet bespeelt instrumenten uit de col lectie van het Nationaal Muziek instrumenten Fonds. Brandweer krijgt nieuwe uniformen De brandweer krijgt in 2009 nieuwe kostuums van 600 euro per stuk. Het gaat in Venray om 42 brandweermensen waardoor de aanschaf 25.200 euro kost. De her kenbaarheid van de brandweer is al jarenlang een landelijke discus sie. Een werkgroep is nu tot een definitieve keuze gekomen. Het is vanaf volgend jaar verplicht de kledinglijn te volgen die wordt voorgeschreven door het ministe rie van Binnenlandse Zaken. Het doel is de herkenbaarheid en de uniformiteit van de brandweer regionaal en landelijk te verster ken. De gemeente Venray kan een flinke korting bedingen door dat ze meedoet aan de regionale inkoop. Dorpsradenoverleg Dorpsradenoverleg Venray ver gadert op maandag 2 juni om 20.00 uur in de Gelderkoel in Heide. Op de agenda: informatie en voortgang leefbaarheidonder- zoek, stand van zaken wandelrou tes en verslagen van de commis sies en werkgroepen. Vervolg voorpagina De Oelderse Halte In het als station vormgege ven kantoorgebouw gaven zij de toehoorders hun visie op samen werking en succesvol zakendoen. "Werk samen, ook met je concur renten", adviseerde Jos Baeten. "Denk vanuit de omgeving en de klanten. Als je samen meer kunt bereiken dan alleen, moet je het samen doen." Ruud Jacobs zweert bij de juiste mensen om je heen verzamelen en een goede infra structuur. En Peter Feijtel ten slot te waarschuwde vooral de details niet te vergeten. "Als iedereen de grote lijnen kent, maken de details het verschil", betoogde hij. Samenwerking is ook het sleu telwoord bij De Oelderse Halte. Samenwerking tussen bedrijven die ogenschijnlijk niet veel met elkaar te maken hebben: een vee voederfabriek, een verzekerings kantoor, een salarisadministrateur, een makelaar, om er een paar te noemen. De bindende factor is 'business', ondernemerschap. In het begin agrarisch getint, maar inmiddels uitgebreid naar tal van branches in het midden- en klein bedrijf en ook rechtstreeks naar de consument in de regio. Jan Janssen vertelde nog maar eens over de twee k's die in de Oelder se Halte bij elkaar komen: kennis en kennissen. En uit hun vrucht bare samenzijn in het bedrijven centrum komt vanzelf de derde 'k' voort: die van kassa. De meeting met de 'businessmen' uit de regio vormde de geslaagde start van het openingsweekeinde van De Oel derse Halte. Zaterdag 24 mei was er een feestelijke opening voor ieder een in de vorm van een open dag. Eric Vullings, voorzitter van de dorpsraad Oirlo, en Jan Jans sen openden samen officieel het plantsoen. Het achter het nieuwe pand gelegen plantsoen is speci aal aangelegd voor alle inwoners van Oirlo. Deze open dag werd muzikaal omlijst door muziekver eniging Ons Genoegen Oirlo en de Ruthbachkapel. Zondag 25 mei was er een fami liemiddag georganiseerd en werd Jan Janssen door de Oelderse col lega's in het zonnetje gezet. Deze middag was prima verzorgd met lekker eten en drinken voor alle medewerkers en hun naasten van RBC de Oelderse Halte. In de vroege avond werd het succesvol feestweekend met een voldaan gevoel afgesloten. Alle giften die tijdens de opening zijn binnen gekomen, zijn overigens bestemd voor Stichting de Peelkabouters. Veel geld voor speeltoestellen De gemeente trekt de komende jaren veel geld uit om de speel toestellen in de dorpen en wijken te vervangen en te onderhou den. In de komende vijf jaar is hier 890.000 euro voor nodig. In de begroting van 2009 is alvast 116.000 euro opgenomen. De speeltoestellen worden gewoon lijk in tien jaar afgeschreven en daarna vervangen. Volgens het Attractiebesluit is het een wettelij ke verplichting om de speelplek ken in een goede en veilige staat te houden. De gemeente Venray telt honderd speelveldjes waarop zo'n vijfhonderd toestellen staan. Hiervan worden er dit jaar al 75 vervangen. Niet alle speeltoestel len gaan tien jaar mee. In overleg met de kinderen uit de buurt en dorps- en wijkraden wordt beke ken welke toestellen versleten zijn of niet meer aan de eisen vol doen. Bij de keuze van een nieuw toestel wordt gekeken naar het aantal kinderen in de omgeving en hun leeftijd. Tegenwoordig worden vaker toestellen gekozen die uitnodigen tot samen spelen. Dit zijn bijvoorbeeld draaitoestel- len of een schommelstelling met een grote mand waar meerdere kinderen tegelijk gebruik van kun nen maken www.irok.nl GALERIE LIJSTENMAKERIJ KUNSTUITLEEN expositie Jos van Beek Gerda Elfring Meldersloseweg 6 A73 afsl. 11 - HORST De omgeving van het NS- station in Oostrum en de Albi- onstraat in Leunen krijgen in 2009 extra straatverlichting. Beide projecten kosten 35.000 euro. De uitbreiding van de openbare verlichting in Oostrum is nodig om de sociale veiligheid rondom het treinstation te verbeteren. In de Albionstraat in Leunen worden extra verlichtingsmasten geplaatst bij de oversteekplaatsen zodat deze veiliger worden. De dorpsra den van Oostrum en Leunen heb ben hierop aangedrongen. Daar naast trekt de gemeente komend jaar nog 115.000 euro uit voor het verbeteren van de openbare ver lichting. Jaarlijks loopt dit bedrag De aanleg van de rotonde op de kruising Kempweg-Wes- tingel is uitgesteld tot 2010. De rotonde, die 454.000 euro kost, zou er in 2009 komen. Het uitstel heeft te maken met de vertraging bij de recon structie van de Westsingel. Om het plan te kunnen uitvoe ren, zijn enkele grondaankopen nodig. Hierover zijn de onderhan delingen met de eigenaren nog niet afgerond. Daarnaast blijkt dat er veel kabels en leidingen ver legd moesten worden. Omdat dit hoge kosten met zich meebrengt, is met de nutbedrijven bekeken of ze toch kunnen blijven liggen. Daardoor moet het ontwerp weer worden aangepast. De planning is nu om eind dit jaar te starten met de eerste fase. De laatste werk zaamheden vinden begin 2010 plaats. De gehele herinrichting van de Westsingel kost, inclusief grondverwerving, bijna 1,6 mil joen euro. De Gasstraat is dringend aan een renovatie toe. De wegwerkzaam heden zijn jarenlang uitgesteld vanwege de op handen zijnde ver plaatsing van isolatiebedrijf De la Roy. Afgelopen jaar is het bedrijf Het aanvragen of verlen gen van een rijbewijs wordt opnieuw duurder. De gemeen te Venray verhoogt met ingang van 1 juli 2008 het tarief met 5,90 euro waardoor het rijbe wijs voortaan 38,20 euro kost. Bij de invoering van het nieuwe creditcardmodel, op 1 januari 2006, is de prijs al fors gestegen van 25,20 naar 31,70 euro. Deze verhoging was noodzakelijk omdat de afdracht aan de Rijksdienst voor het Wegverkeer toenam met 6,50 euro. De gemeente ging er De muren aan beide zijden van het Kerkpad krijgen in 2009 een flinke opknapbeurt. De gemeente trekt 171.500 euro uit voor de restauratie van de monumentale muren die plaatselijk in zeer slechte staat verkeren. Onlangs zijn noodreparaties uitgevoerd waarbij losgeraakte stenen zijn vastgezet om gevaar lijke situaties te voorkomen. Dit jaar is vanaf de parkeerplaats bij het gemeentehuis nog een auto dwars door de muur gereden. De oude afscheidingsmuren wor- met een paar duizend euro op. Venray moet in 2020 binnen de bebouwde kommen van de elf kernen voor 100 procent aan de landelijke NPR-verlichtingsnormen voldoen. In 2004 voldeed Venray slechts voor 30 procent aan deze norm. Met de politiek is afgespro ken dat er jaarlijks een uitbreiding van 3,5 procent van de straatver lichting plaatsvindt. Het bijplaat sen van nieuwe lichtmasten wordt zoveel mogelijk gecombineerd met andere onderhoudswerk zaamheden in dorpen en wijken. In 2007 zijn het Vlakwater in Ven ray en de Tunnelweg in Castenray van de knelpuntenlijst verdwenen. Beide projecten konden worden aangepakt door hergebruik van verlichtingsmaterialen. verhuisd naar Smakterheide. De uitvoering van de werkzaamhe den is gepland in 2009- Het asfalt en het trottoir worden vervangen, de Gasstraat wordt ingericht als 30 kilometerzone en er komen parkeerplaatsen bij. Bij de herin richting, die 249.000 euro kost, is nog geen rekening gehouden met woningbouw op de locatie van De la Roy. Er is nog geen duidelijk heid over de bodemsanering van het terrein van de voormalige gas fabriek. Zodat woningbouw voor lopig nog niet mogelijk is. Er komt wellicht in 2009 toch een rotonde op de kruising Lang straat-Weg in den Berg. Voor de verkeersveiligheid is het de beste oplossing op deze gevaarlijke krui sing. De komst van de rotonde is mede afhankelijk van de geplande uitbreiding van Intratuin. contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 toen nog van uit dat de interne tijdsbesteding ongeveer gelijk zou blijven. Uit tijdmetingen blijkt nu dat het aannemen en afhande len van het vernieuwde rijbewijs meer inzet kost van de afdeling Publieksdiensten. Dit komt vooral doordat de klant voortaan twee keer aan de balie komt, in plaats van voorheen één keer. Het rijbe wijs wordt eerst aangevraagd en wordt dan binnen een week per soonlijk uitgereikt aan de klant. De kostenverhoging wordt nu doorberekend in het tarief, dat stijgt van 32,30 naar 38,20 euro. den komend jaar gerepareerd en schoongemaakt. De voegen wor den uitgehakt waarna de muren opnieuw worden gevoegd. De restauratie betekent tevens een opwaardering voor de omgeving van de Grote Kerk en het cen trum. Het Kerkpad verbindt de Raad huisstraat met de Eindstraat en loopt langs de voormalige begraaf plaats. Formeel is het een fietspad maar het ongelijke klinkerpad wordt vooral door voetgangers gebruikt. Omdat het een monu ment is, krijgt de gemeente een subsidie van 50.000 euro. Gemeentehuis Venray krijgt nieuwe raadzaal Klassiek op Locatie in Tienrays kruiswegstatiepark L.& "s •- r Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN lanpak

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5