Voetbalschoenen voor Patrick van Kempen Halve eeuw in dienst Venrays voetbal •SVVenray b Prijzen voor SSS'18 Leunen 5+2 wint NPC Kampioens receptie SV Venray Venray haalt kopsterke spits Bas Kusters SP0RT2000 I Boek bestellen? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 29 mei 2008 - Pagina 21 Duizendpoot Max van de Langenberg neemt zaterdag 31 mei afscheid SV United www.vandenmunckhof.nl SV Venray SV Leunen SV Oostrum SVOC'01 SVV veteranen SV Ysselsteyn een abonnement waard Afscheidswedstrijd Ivan Maes Venray enige Limburgse promovendus KAMPIOENSRECEPTIE businessclub Aanvaller scoort aan lopende band bij Milsbeek en IVO Sportnieuws -info Max van de Langenberg neemt na vijftig jaar vrijwilligerswerk in het voetbal afscheid en krijgt op zaterdag 31 mei een verrassingswedstrijd aangeboden. Met de uitreiking van een paar prachtige voetbalschoenen aan Patrick van Kempen sluit de rubriek De Schijnwerper op het voetbalseizoen 2007-2008 af. De Volharding-speler was met negen punten afgelopen voetbaljaar gang de beste voorspeller en mocht SSS'18 mocht afgelopen zater dag bij Sport2000 in Venray twee van de vier prijzen van onze rubriek Topschuttersklassement in ontvangst nemen. De kampioen van de derde klasse kreeg de prijs voor het meest sco rende team in het afgelopen seizoen. SSS'18 eindigde met maar liefst 68 SV Venray houdt vrijdag 30 mei haar kampioensreceptie. Naast het eerste team zullen ook het tweede en derde damesteam hun kampioen schap vieren. De spelers van Venray 1 zullen eerst traditioneel op de platte kar door het centrum van Venray Op de foto van links naar rechts Ruud Keijzers, eigenaar Ger Schlooz van Sport-Inn, Patrick van Kempen en Gijs Jeuken. bij de sponsor van onze rubriek, Sport-Inn aan het Henseniusplein in Venray, een paar voetbalschoenen uit zoeken. Ruud Keijzers (SV Venray) en Op de foto van links naar rechts Frank Vloet (SSS'18), Wou ter Hoeijmakers (filiaalmanager Sport2000), Tom Hendrix (Leunen), Hakan Sazak (Holthees) en Anton Sameena (Saweco). treffers voor Swolgense Boys (60 goals) en Holthees (56). Het indivi duele klassement werd gewonnen trekken. Dat gebeurt tussen 17.30 en 19.00 uur. Om 19.30 uur de receptie in kantine Den Boggerd aan de Sport- laan. Vanaf 21.00 uur zal de feestavond worden opgeluisterd door dans- en amusementsorkest Flavour. Gijs Jeuken (Leunen), die de strijd met onze redacteuren wisten te winnen, kregen een bal voor de jeugdafdeling van hun club. Hans Weijers (SV United) en Paul Jeurissen (Ysselsteyn) waren afgelo pen zaterdag verhinderd, maar ook voor hen ligt nog een mooie bal bij Sport-Inn klaar. door SSS-spits Bas Joosten. Hij scoorde evenals Tom Hendrix (Leunen) 23 keer, maar pakte de eindzege omdat hij een klasse hoger speelt. Hakan Sazak (Holthees) werd derde met 21 doelpunten. Namens SSS'18 nam Frank Vloet beide prijzen in ontvangst omdat Bas Joosten vanwege vakantie/ werk al naar St. Maarten was vertrok ken. Uitslagen SV United vet W-SW vet 1-7 Geysteren vet-SV United M/BW 1-3 HRC'27 Fl-SV United F2 3-7 Programma zaterdag 31 mei SV United (W)-Swolg. Boys 17.00 SV United (M/BW)-Sparta' 18 16.30 Programma zaterdag 31 mei SV United El toern. Quick Boys 10.00 SV United F1 toern. Quick Boys 9.00 SV United F3 toernooi bij SVEB 13.30 Programma zaterdag 31 mei SVVenray C3 toernooi GFC'33 v. 13.00 SVVenray El toernooi Blauw Geel'38 v. 11.30 SVVenray E2 toernooi Blauw Geel'38 v. 11.30 SVVenray E6 toernooi FC Oda v. 9.30 SVVenray E8 toernooi Quick Boys'31 v. 10.00 SVVenray El5 toernooi SC Woezik v. 9.00 SVVenray F1 districtbeker Susteren v. 8.30 SVVenray F5 toernooi Quick Boys'31 v. 8.00 SVVenray Cl districtbeker Susteren v. 8.30 Programma zondag 1 juni SVVenrayA4 toernooi Quick Boys'31 v. 10.00 SVVenray B5 toernooi Quick Boys'31 v. 10.00 SVVenray D2 districtbeker Susteren v. 9.45 SVVenray E2 districtbeker Susteren v. 8.30 SVVenray F1 toernooi Blauw Geel'38 v. 11.30 SVVenray F2 toernooi Blauw Geel'38 v. 11.30 SVVenray F4 districtbeker Susteren v. 8.30 SVVenray F6 toernooi Mifano v. 11.00 Uitslag Leunen D3-GFC33 D2 4-5 Programma donderdag 29 mei In Leunen BI en B2 19.30 Programma zaterdag 31 mei Bij SVOC'01 Dl 10.30 Y sselsteyn vet-Leunen vet 17.00 Onderling toernooi 16.30 Programma maandag 2 juni Bij SVOC'01 Cl en C2 19.30 Programma zaterdag 31 mei Oostrum El Districts beker in Suste ren Oostrum F3 toernooi Quick Boys Venlo Uitslag Vet.Wittenhorst-SVOC'Ol 4-0 Programma zaterdag 31 mei SVOC'01-SV Lottum 16.00 Programma zaterdag 31 mei Toernooi Cl GFC'33 14.00 Uitslag United (W)-SW 1-7 Programma zaterdag 31 mei Kevelaer-SW 16.00 Afmelden uiterlijk donderdagavond bij H. Hanen via telefoon 06-28612346. Uitslag Vet. SVYsselsteyn-ZSV 3-2 Programma donderdag 29 mei Ysselsteyn 5-SV Veulen 19.30 Programma zaterdag 31 mei Vet.-Leunen 17.00 Na zeventien seizoenen in de eerste elftallen van SV Castenray en SVOC'01 vol met memorabele treffers, tranen trekkende degradaties en promoties, duizelingwekkende slalommen, het betere kap- en draaiwerk en vooral veel liefde voor het spelletje, neemt voetballer Ivan Maes in stijl afscheid. Op 6 juni speelt Maes zijn afscheids wedstrijd met en tegen de mannen met wie hij in zijn 17-jarige eerste elftalcarriere heeft samengespeeld. Om 19.30 uur is de kick-off van de match tussen het kampioensteam van SV Castenray '99-'00 en het ver zamelde sterrenteam. In beide teams zullen de grote sterren van weleer, maar ook de sterren van het heden acte de prèsence geven. Zo zullen bij SV Castenray '99-'00 onder andere de volgende kampioenen te bewonderen zijn: Leon Strijbos, Ed Classens, Harm Buddiger.Tom Strijbos, Sander Dinghs, Roel Hoeymakers, Paul Buddiger, Bart Emonts, Denny Wismans en zijn broer Freek en Jos Derix. De kampioenen zullen onder leiding staan van het succesvolle trainersduo Loek Nooyen en Toon Heidens. Bij de verzamelde sterren betreden onder de bezielen de leiding van Leo Clephas en Twan Fleurkens onder meer de volgende grootheden het strijdperk: Peter Ver linden, Joep Manders, Gijs Dinghs, Ruud de Mulder, Arjan Tijssen, John Verstegen, Marco Classens, Michael Wismans, Marco de Mulder, Rik Voer- mans, Dirk van de Ven, Bart Jenneskes, Erwin Steeghs, Ruud Vermeer, Marcel Lenssen en Maikel Wennekers. Na deze clash der titanen wordt het voet- balfeest worden voortgezet in de kan tine, onder het genot van verkoelende dranken en de aanwezigheid van oude voetbalvrienden en - vriendinnen. Venray is komend seizoen de enige Limburgse nieuwkomer in de hoofd klasse B. Samen met Meerssen en EW zijn er dan drie voetbalclubs uit Lim burg op het hoogste amateurniveau actief. Groene Ster en Vinkenslag, de grootste titelconcurrenten van Venray in de eerste klasse D, sneuvelden in de tweede ronde van de nacompetitie. De 0-1 uitzege bij Schijndel was voor Vinkenslag niet genoeg om de finale te bereiken. Zondag gingen de Maas trichtenaren thuis met 0-2 onderuit tegen de Brabanders die als twaalfde eindigden in de hoofdklasse. Groene Ster redde het niet tegen OSS'20 dat in de eerste ronde al EHC elimineer de. De finale om één plek in de hoofd klasse gaat zondag tussen Schijndel en OSS'20. Geldrop en UDI'19 zijn gedegra deerd uit de hoofdklasse B. Hun plaat sen worden ingenomen door Longa en Venray, de kampioenen van de eer ste klasse G en D "Het plezier in het spelletje en samen iets ondernemen. Daarom heb ik het zo lang volgehouden", zegt Max van de Langenberg (71) die vijftig jaar lang allerlei functies in het Venrayse voetbal bekleedde. Bij Servio, SV Venray en het zaalvoetbal Nu de tijd van afscheid nemen nadert, vindt hij het 'prima' dat jongeren het overnemen. De laatste elf jaar was hij elftalleider van Venray 9. Op zaterdag 31 mei om 17.00 uur wordt hij door zijn spelers op De Wieën uitgeluid met een verras singswedstrijd. Door Jan Leijsten West-Brabander Max kwam op tien jarige leeftijd vanuit Zevenbergsen- hoek naar Oostrum op de kostschool. Na een onderbreking van een paar jaar kwam hij als zeventienjarige terug in Oostrum bij de Broeders van Liefde op het Postulaat. Hij kreeg werk bij St. Servatius waar hij in 1957 de beginja ren van ontspanningsvereniging Ser vio meemaakte. Hij moest zich ook bezighouden met voetbal, wat hem zeer naar de zin was. Met twee speel velden en een oefenveld met verlich ting beschikte Servaas zeker voor die tijd over een topaccommodatie. Naast de jeugd en senioren van SV Venray maakten ook verplegers, patiënten en de technische dienst, ieder met hun eigen vereniging, er gebruik van. De toenmalige econoom Jan Willems zei: "Max, vanaf nu zorg jij voor het gehe le sportpark." Er was slechts een klein gebouwtje met wat wasbakjes. Doch liefhebber Max ging aan de slag in een tijd dat Venray 'voetbalgek' was. Twee duizend toeschouwers op het terrein aan de Oostsingel bij een thuiswed strijd van Venray 1 waren normaal. Toen Feyenoord met Coen Moulijn, Theo Laseroms en Eddy Pieters Graaf land op bezoek kwam, waren het er zelfs 5.000. Venray heeft opnieuw een sco rende spits binnengehaald. De kopsterke Bas Kusters is de vijfde en laatste aanwinst van de nieuwe hoofdklasser. Kusters (25) scoor de afgelopen seizoen vijftien doel punten voor tweedeklasser Mils beek. Door Henk Willemssen Na Bas Joosten van SSS'18 heeft Venray wederom een regionale top scorer aangetrokken. Bas Kusters woont tegenwoordig in Venlo maar hij is afkomstig uit Velden. Bij IVO debuteerde hij acht jaar geleden in de hoofdmacht. In de derde klasse scoorde Kusters zo'n tien treffers per seizoen voor de Veldense club. Na het seizoen 2005/06, waarin hij vijftien keer doel trof, verkaste de 1,93 meter lange spits samen met trainer Gé de Renett van IVO naar Milsbeek. Ook in de tweede klasse bleek hij het doel gemakkelijk te vinden. Op het oog lijkt Bas Kusters, die een typische centrumspits is, niet zo te passen in het aanvallende concept van Venray. Dat is gebaseerd op twee snelle aanvallers (Khalid Hlimi en Freek Thoone) met daar achter Bob Crooij op tien als 'hangende' spits.Ter- wijl Bas Kusters het beste rendeert in een driemansaanval. "Dat klopt", zegt bestuurslid technische zaken Peter Rongen. "Maar trainer Jan Poels wil meerdere systemen kunnen spelen. Venray predikt aanvallend voetbal en daarin willen we ook variëren. Bas In die tijd was er al een onder houdsploeg die iedere maandagoch tend over het veld liep en het gelijk trapte. Ook alle rommel langs de kant werd opgeruimd. "De patiënten had den hun eigen vak langs de lijn. Daar stonden er vaak wel vierhonderd. We hadden met Servio wel zeven teams. Eerst speelden we alleen onderling. Later voetbalden we eens tegen de veteranen van PSV en op Kaalheide tegen een team van Roda JC. De samenwerking tussen Servio en SV Venray is altijd uitstekend geweest." Hij herinnert zich de trainers Van Tuyl en later Beerendonk."Als het na een training wat te laat was gewor den, wilde Beerendonk nog wel eens vragen: 'Max, is er nog ergens een bed met een paar dekens'."Van de Langen berg werd begin jaren zeventig leider van het eerste elftal bij trainer Cor van de Kruis uit Gemert. Omdat hij op zaterdag met zijn patiënten voetbalde, mocht bij SVVenray op zondag niet in een hoger elftal uitkomen Voetballen deed hij in het derde elf tal als stopperspil en als spits.Toen het derde werd verjongd, ging hij met de oudere spelers terug naar het zesde team, waar hij als middenvelder menig doelpuntje meepikte. Er werden grote overwinningen, vaak met dubbele cij fers, geboekt. "Als sportman heb ik dit nooit als leuk ervaren." Het sluitstuk van zijn carrière het leiderschap bij Venray 9. "Het waren jongens die graag een partijtje speel den, maar die in andere teams moei lijk aan bod kwamen. Onder leiding van Gerard Bossinga, wiens twee zoons erin speelden, evenals Gijs en Tom van de Langenberg die hun vader als leider strikten. "We waren eerst het zevende en speelden in de vijfde klasse. We speelden twee keer gelijk kan niet alleen als aanspeelpunt maar ook als breekijzer fungeren. Vergelijk hem maar met Jan Vennegoor of Hes- selink." Ruim voor de sluitingsdatum van 31 mei heeft Venray zijn selectie helemaal rond. Doelman Niels Nielen (JVC Cuijk), verdediger Angelo van Mil (Helmond Sport), allrounder Gary Roumimper (Panningen) en aanvaller Bas Joosten (SSS'18) zijn de andere en de rest verloren we. Ons doelsaldo was 22 voor en 135 tegen. We maak ten er nog een lied op. 'Iedereen kan winnen, behalve wij'.Ja, plezier was er even goed en dat is altijd zo gebleven." Het jaar daarop in de zesde klasse ging het al beter en het team boekte zelfs vier overwinningen. Er was wel eens wat verloop maar de vaste kern met Richard Geurts, Jeroen van de Sande en Gijs en Tom bleef bij elkaar. De thuiswedstrijden begonnen al om half tien. Mijn hoofdtaken als leider? "Zor gen dat er voldoende spelers waren. Dat gebeurde donderdagavond en dan op zondag de opstelling maken. Daar bij zorgde ik ervoor dat iedereen, ook de minder begaafden, aan voetballen toekwamen. En dan het wisselen was soms een hele puzzel. Stonden we met 3-0 voor dan kwamen wat zwak keren erin. Er stond het 3-2 dan werd het weer tijd voor sterkeren", merkt Max lachend op. "Ach, de meeste spelers kenden hun plaats wel." Ook het driedaagse weekend als afsluiting van het seizoen is vaste prik bij Ven ray 9. Schin op Geul, Zundert en de Ardennen. Zelfs ook de Waddeneilan den waar in de stromende regen een onderling partijtje op het strand werd gespeeld. Het was altijd plezierig. Toch besloot hij er na dit seizoen mee te stoppen. "Ja, iedereen wordt ouder. En het is wel eens goed een stapje terug te doen. Mijn zoon Tom en Jeroen van de Sande stoppen met voetballen vanwege slijtageverschijn- selen. Zij gaan nu coachen. Op de ach tergrond zal ik ze nog steunen zoals de tenues verzorgen en het regelen van sponsors. Het voordeel voor mij is straks dat ik niet meer iedere zondag moet." Dat geldt ook voor zijn echt genote Ad die als trouwste supporter steevast van de partij was. De aller- vier aanwinsten. Zoals bekend stop pen de routiniers Rob Scholten en Marcel Seijkens. Het was voor Venray een koud kunstje geweest om nog meer spelers aan te trekken. Volgens Rongen heb ben diverse spelers, ondermeer van VW 2, zich aangemeld. "Het blijkt dat de hoofdklasse een geweldige aantrek kingskracht heeft. Maar we hebben ze bewust allemaal 'nee' verkocht", aldus laatste competitiewedstrijd was tegen Ysselsteyn. "Dat was leuk. Tijdens de rust zei ik tegen Lars van Lierop: 'jij maakt de winnende goal'. En dat gebeurde ook. Hij kwam naar me toe en zei: 'Max, die is voor jou' In de zeventiger jaren ging het er bij Venray 1 anders aan toe. Ger- rie Delauw, Wiel Peters en Piet van Aalsum speelden zoal in het eerste. Trainer Van de Kruis werd ontslagen waarna het bestuur, zeer tegen de zin van de spelersgroep in, Salden als trai ner aanstelde. Die bleef dan ook niet langer dan anderhalve maand. Nu bij het negende was Max met genoegen een manusje van alles. Het mooiste van het elftal? "We hebben zelden of nooit problemen veroorzaakt. Ook niet met de arbiter. De laatste rode kaart is alweer jaren geleden. Iedereen kwam aan bod en we waren samen een team. De afgelopen competitie is ook vlekkeloos verlopen. In de zesde klasse horen geen aanslagen op spe lers thuis. Ik vind het wel jammer dat er te weinig door clubscheidsrechters wordt opgetreden. De KNVB weet dit ook. Anderzijds, het consequent zijn is ook erg moeilijk tegen eigen leden. Ik heb ook wel eens een speler eruit gehaald die over de schreef ging, voor dat de scheidsrechter dit kon doen." Max was ook 26 jaar lang organisa tor van het inmiddels ter ziele gegane minivoetbaltoernooi op Servaas. Hij vindt het jammer dat de velden aan de Oostsingel nu niet meer gebruikt kun nen worden. Hij was ook actief bij het zaalvoetbal. Hij was ruim twintig jaar voorzitter van ZW De Wetteling, dat later ZW Venray en 't Trepke werd. "Ik heb toen twee keer een samen werkingsverband met SVVenray nage streefd. Maar de tijd was er kennelijk nog niet rijp voor. Het is mooi dat het nu wel kan", zegt de aimabele Van de Langenberg die zijn sporen voor het Venrayse voetbal ruimschoots heeft verdiend. Rongen. "We hebben heel gericht gezocht naar versterkingen. Daarnaast willen we zoveel mogelijk eigen jeugd spelers inpassen. We hebben niet voor niets zo'n goede jeugdopleiding." Venray wil voorkomen dat geluk zoekers van buitenaf de zelf opgeleide spelers in de weg staan.Afgelopen sei zoen braken al enkele talenten door in de hoofdmacht. Komend seizoen wor den er acht talentvolle spelers uit de Al aan de eerste selectie toegevoegd. Dit zijn Bastiaan van Hout, Robert- Paul Hulsman, Rick Geurts, Thijs Hen drix, Bart Gommans, Okki van Keulen, Frank Clevers en Stan Keijzers. Khalid Hlimi is naar aanleiding van zijn rode kaart in de kampioenswed strijd tegen Groene Ster voor vier wedstrijden geschorst. Dit bekent dat hij de drie bekerduels in augustus plus de competitiestart op 7 septem ber moet missen. Bas Joosten moet een groot gedeelte van de voorbe reiding missen. Hij keert pas op 21 augustus terug van zijn verblijf op Sint Maarten. Een tegenvaller is zondermeer de zware knieblessure die Gary Roumim per vlak na de competitie opliep. De nieuwe aanwinst blijkt een afgescheur de kruisband te hebben en ondergaat in juni een operatie. Daardoor is hij minimaal zes maanden uit de roulatie. Daar tegenover staat de terugkeer van Ivo van der Weerden die in oktober 2007 zijn knieband afscheurde. Hij voegt zich na de zomerpauze weer bij de groep. A M iim Aanstaande vrijdag 30 mei om 19.30 uur houdt SVVenray een kampioens receptie voor Heren 1, die naar de Hoofdklasse zijn gepromoveerd en voor de Damesteams 2 en 3. Aanvang van de receptie is om 19.30 uur in Kan tine 'Den Boggerd' aan de Sportlaan. Voorafgaand aan de receptie zullen de kampioenen een rondrit op de 'platte kar' maken door Venray. Aan de Sportlaan zal om 17.15 uur de platte kar vertrekken. Route: Sportlaan, West singel, Langstraat, Langeweg, Kempweg, Henseniusplein (pitstop), School straat, Markstraat, Grote Markt (pitstop), Hofstraat, Julianasingel, Paterslaan, Leunseweg, Zuidsingel, Sportlaan (19.00 uur). U bent allen van harte uitgenodigd op de receptie en langs de route. Aan sluitend aan de receptie is er voor de leden en vrijwilligers van SVVenray, Businessclubleden en supporters een feestavond in Den Boggerd. De avond zal worden opgeluisterd door DANS AMUSEMENTSORKEST FLAVOUR uit Venray. Bestuur SVVenray 't Afgelopen zondag vond in Leunen de finale van het prestigieuze Leunen 5+2 Groot Internationaal Vrouwen Voetbal Toernooi plaats, waarin het kampioenselftal van Venray Dames 2 het opnam tegen titelverdediger Leu nen 5+2. Na een spannende wedstrijd waarin het lang gelijk opging, trok Leunen 5+2 in de tweede helft toch aan het langste eind. De dames wer den met 11-3 verslagen en daarmee is Leunen voor de tweede maal op rij winnaar van de NPC-wisseltrofee. De beker werd uitgereikt door oud Leu nen 1 keeper Jaap aan de doelman van Leunen 5+2 waarna het feest nog tot in de kleine uurtjes doorging. top inn town WMJ yotstpwfessionalspoilshop ïekert^ö

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21