N Lucky Ajax en Frans Bauer trekpleisters Fotoclub Venray exposeert bij Inther Koester uw Monument Diamanten bruidspaar in Venray ClaasSon«Fransol IgpaüBS boutPQj^groep Verkoopplannen?? z Derde editie veldvoetbaltoernooi OoitVenray Met een groot opgezet voet baltoernooi op zaterdag 7 juni en aansluitend een besloten feestavond in De Witte Hoeve in Venray zamelt OoitVenray, het tweede voetbalelftal van SV Mer- selo, ook dit jaar weer geld in voor het goede doel. Met 32 teams op sportpark De Vloet in Merselo en de komst van Lucky Ajax lijkt succes gegarandeerd. "We gaan er weer voor om een mooi bedrag binnen te kunnen halen voor het goede doel", zegt Francois Thiele van OoitVenray. Het toernooi op 7 juni wordt om 09-30 uur geopend door burgemeester Waals van Ven ray. Het begint allemaal een aantal jaren terug als een vriendenteam van SV Venray overstapt naar SV Merselo. In eerste instantie gaat het voetbalteam als Merselo 4 door het leven en worden ze in het eerste volledige seizoen op een punt na geen kampioen. Het jaar erop is het wel raak en wordt het team met grote overmacht kampioen. Het huwelijk blijkt SV Merselo en het vriendenteam heel goed te bevallen en, zoals het in vaktermen genoemd wordt, de derde helften zijn niet van de lucht. Francois Thiele komt op het idee om een website te maken ter ere van dit Dream Team en hij verzint de ludieke naam ooit- venray (www.ooitvenray.nl). "Het werd een groot succes", aldus Thiele,"De site werd meteen druk bezocht en het idee ontstond om sponsoren te werven die met hun logo op de site komen te staan. Het resultaat mag er zijn, meer dan 100 sponsoren staan inmiddels op de site die verder nieuws over het team, hilarische foto's en filmpjes van wedstrijden brengt." Merselo 2 biedt de aanhang, supporters, sponsoren, leden en bestuur van SV Merselo jaarlijks een groot feest aan. Inmiddels is ook de stichting ooitvenray in het leven geroepen ter bevorde ring van het voetbalplezier en in het kader daarvan organiseren van evenementen en steunen van goede doelen in de breedste zin van het woord. Het voetbaltoer nooi op 7 juni is daar een treffend voorbeeld van. De dag op sport park De Vloet in Merselo begint om 10.00 uur met een groots opgezet mini veldvoetbaltoernooi voor 32 teams. Er wordt gevoet bald in acht poules van vier teams. In de tweede poulefase stromen twee teams van Oud-Ajax in. De poulewinnaars hebben de eer om te mogen spelen tegen namen als Sjaak Swart, Simon Tahamata, Dick Schoenaker, John Bosman, Peter van Vossen, Bryan Roy, John van 't Schip, Martin Wiggemansen, Peter van der Hengst, Fred Grim, Danny Muller, John van den Brom, Dennis Gerritsen, Aron Winter, Edo Op hof, Hannie Das, Gerrie Mühren, Kofi Mensah, Pascal Heije, Rob en Richard Witschge, Wilco van Buu- ren, Keje Molenaar, Michel Kreek, Frank de Boer, Marco van Basten, Sonny Silooy, Dennis Nederlof. Thiele: "Er zullen veertien spe lers van Lucky Ajax naar Merselo komen. Ze spelen altijd in ver schillende samenstelling, afhanke lijk van de beschikbaarheid van de spelers. Het is voor ons dus ook even afwachten wie er komt, maar we hopen natuurlijk dat de grote namen uit de rijke Ajax-historie present zijn. Naast deze Ajacieden verwachten we de PSV-spelers Rob Landsbergen, Berry vanAerle, Jan Poortvliet en Edward Lins- kens in Merselo." Aan de kleintjes wordt op deze dag uiteraard ook gedacht. Vanaf 14.00 uur is er een levendig kinderprogramma met acrobaten, muziek, een spring kussen, een schminkstand en een suikerspimienkraam. Verder zijn er nog twee joekskapellen aanwezig en is House On Wheels door de organisatie vastgelegd. House on Wheels is een caravan met een eigen geluidsinstallatie en dj booth on board. Twee getalen teerde dj's draaien back to back. Ze drummen zelfs mee op een drumpad volgepropt met conga's, cowbells en sampelen vette beats. Spektakel tussen de wedstrijden door is dus gegarandeerd. Het avondprogramma begint om 18.30 uur in de Witte Hoeve in Venray met een diner voor genodigden. Om 21.00 uur, een half uur na de opening van de feestavond, wordt er afgetrapt met niemand minder dan Frans Bauer. Een uur lang brengt hij zijn tophits met zijn nimmer afla tend enthousiasme ten gehore. DJ Chiel zorgt de gehele avond met feestmuziek voor de nodige sfeer tussen de optredens door. Een andere topper maakt om 23-15 uur zijn opwachting in de persoon van Dries Roelvink. De bekende blonde knuffelbeer zorgt altijd voor humor en sfeer met zijn aan stekelijke muziek. Francois Thiele vestigt nadrukkelijk de aandacht op de loterij die avond: "Tussen door is er een loterij waar prach tige prijzen mee te winnen zullen zijn en waarvan de opbrengst geschonken wordt aan Stichting Nigyo. Zij zamelen geld in voor onderzoek naar en voorlichting over vrouwenkanker. Ook gaat er geld naar De Opkikker, een stich ting die verwendagen verzorgt voor langdurig zieke kinderen en hun families." Thielen hoopt dat het evene ment in navolging van de voor gaande jaren een groot succes wordt. "Het is de derde editie en op de vorige twee kijken we met ontzettend veel plezier en genoeg doening terug. Het belangrijkste is dat we aan het einde van de rit een mooi bedrag over houden voor de goede doelen." Gerrit en Drina Janssen-de Kat genieten van het leven Deze week een pand aan de Paterstraat 5 in Venray. Het pand is gebouwd in 1929, vooroorlogse bouw begin twintigste eeuw. Het is als enige pand in de Paterstraat dat gebouwd is op de historische rooilijn, en steekt daardoor voor zijn beide buren uit. Het heeft in de oorlog tijdens alle bombarde menten weinig schade geleden. Ook dit pand had sinds de bouw in 1929 al een winkelfunc tie. Bijzonder aan dit pand zijn de toegepaste speklagen en strek ken en de opgevulde rondbogen boven de ramen. Tussen de raam indeling is versierd metselwerk. In 1997 is het pand verbouwd door architect C. Colsen en heeft het een nieuwe gevel gekregen, zonder afbreuk te doen aan dit oude pand. Een strakke gevel met een ingang aan beide zijden van de linker hoek, aangepast zonder afbreuk te doen aan het pand met een plat dak. Bron gemeentearchief. koesteruwmonument@kpnpla- net.nl. In de hal, het trappenhuis en de gangen van Inther in Venray han gen 85 foto's van 25 leden van de Amateur Fotografen Vereniging (AFV) Venray. De foto's zijn een typische weerspiegeling van het verschillend beleven van de foto grafie als hobby. De omschrijving van mooi door de eenvoud van de compositie tot bijna surrealisti sche afbeeldingen, is passend. De uiteenlopende sferen en karakters in de foto's gaan de bezoekers zeker aangenaam verrassen. Voor zitter Sjef van Rooij:"Het doel van deze expositie is het publiek laten zien wat vrijetijdsfotografen kun nen. Het is boeiend te zien hoe de individuele fotograaf met zijn eigen interesses omgaat en een eigen stijl ontwikkelt." De expo sitie is voor het publiek geopend op zaterdag 31 mei van 13.00 tot 16.00 uur en op de zondagen 1 en 8 juni van 10.00 tot 16.00 uur. Rank en slank, genietend van het leven, zestig jaar getrouwd en nog volledig op eigen benen staand. Je ziet hen de leeftijd van 84 jaar niet aan. In het verloop van het gesprek dat verslaggever Jan Leijsten had met Gerrit en Drina Jans- sen-De Kat blijkt dat de schijn niet bedriegt. Gerrit werd in Doorwerth, niet ver van Arnhem, geboren. Hij heeft een zus en een broer Gijs die in Iowa woont. Zo n twintig jaar gele den heeft hij zijn broer inAmerika tijdens een vakantie opgezocht. Zijn ouders verhuisden in de jaren dertig van Doorwerth naar Renkum. Na zijn lagere schooltijd doorliep hij de Ambachtsschool in Wageningen waarna hij tot 1943 de kost verdiende bij rubberfa briek Hevea. Na gedane arbeid bezocht hij de avondschool om zich met vele cursussen verder te bekwamen en te ontwikkelen. Ook Drika heeft een broer en een zus die beiden nog in leven zijn. "Wij hoeven nooit naar een begrafenis", merkt ze dankbaar op. Haar moeder werd al vroeg weduwe in Randwijk, een dorpje bij Wageningen. "Ik heb niet zo'n denderende jeugd gehad. Nu ik zelf kinderen en kleinkinderen heb, merk je dat. Thuis was het werken op de boerderij met veel kippen en daarnaast nog 'uit' wer ken als kinderoppas." In juni 1942 kwam het leven van Gerrit ineens op zijn kop te staan. Hij werd opgepakt door de Duitsers en werd door de 'Arbeitseinsatz' te werk gesteld in het Duitse Hamm. Hij koos daar al snel het hazenpad maar hij werd weer even vlug gesnapt. Doch... de aanhouder wint. Zodat hij bin nen een paar dagen weer terug in Renkum was. Hij was nu onderdui ker waardoor hij op de hooizolder moest slapen. Hij werkte bij een hoefsmid waar Drina wel eens op de kinderen paste. Er volgde een verkeringstijd van vijf jaar. Volgens haar niet altijd even mooi. "Vaak wist ik niet waar Gerrit zat onder gedoken. De oorlogstijd was een angstige periode." Na de oorlog werkten beide jongelingen gestaag aan hun toe komst. Op 2 juni 1948 werd het Laat (U ZS^ YYWdf Sckyntn*: www.claassori.ril paar in de echt verbonden door dominee Goverts van de Neder lands Hervormde kerk van Rand wijk. Alhoewel er toen nog veel schaarste was, droeg de bruid een schitterende roze trouwjapon die afkomstig was van Gerrit's familie uit het verre Amerika. Het paar ging inwonen bij de ouders van de bruidegom in Renkum. Gerrit vond werk in Brummen waar hij dagelijks op de motor (55 kilo meter) heen reed. Met de oudste dochter Willy verhuisde het paar in 1952 naar Brummen waar zoon Gerrit jr. ter wereld kwam. Drie jaar later verkaste het gezin naar de Prinses Margrietstraat in Ven ray. Na de komst van zoontje Jan werd het huis iets te klein en er werd een ruimere woning aan de Prins Bernhardstraat gekocht. Daar zagen de twee jongsten Gijs en Coen het levenslicht. Gijs woont nog altijd in zijn geboortehuis. Tja, vanuit Gelderland naar Ven ray. Het was een hele stap maar wel een logische. Gerrit ging bij Inalfa aan de slag waar hij tot aan zijn pensionering in 1984 als per soneelsfunctionaris werkzaam zou blijven. Maar hij deed veel meer in en voor Venray. Zo was hij in 1972 medeoprichter van de Venrayse protestants-christelijke school, tegenwoordig De Hommel, waar hij ook tien jaar voorzitter van het schoolbestuur was. Ook diende hij zijn kerk twintig jaar lang als 'Ouderling'. Nog wekelijks bezoe ken ze de diensten in Het Zon nelied waar voor Drina, vanwege klachten aan haar been, een spe ciale stoel klaarstaat. Gerrit zat ook nog zo'n 35 jaar in het protes tantse jeugdwerk. Bij de jaarlijkse kampweken in Schin op Geul konden ze altijd op hem rekenen. Ook Drina, die ruim twintig jaar ziekenbezoeken aflegde, hielp steevast mee in Zuid-Limburg. Ze was ook actief lid van de NCVB, de protestantse vrouwenbond. Tegenwoordig doen ze het was rustiger aan. Iets was voor Gerrit niet altijd meevalt. Van 1966 tot 1986 was hij gemeenteraadslid. Eerst voor de werknemerslijst van Schols, daarna voor Samen werking en later voor het CDA. In 1989 keerde hij nog even terug in de raad toen Joos Truijen tussen tijds wethouder werd. Ook was hij bij Inalfa 37 keer de vervanger van Sinterklaas. Een rol die hij ook speelde bij de buurtvereniging. Hij was betrokken bij de oorlogsbe graafplaatsen Airborne in Ooster beek en Overloon. Zijn staat van dienst houdt maar niet op. Want vanaf de oprichting zat hij 25 jaar in het bestuur van het Schutters veld. Ook de Gezinszorg, later de Thuiszorg, konden op hem als bestuurder rekenen. Al deze activiteiten hebben nu plaatsgemaakt voor een huiselijk leven. Samen de boodschappen Het diamanten bruidspaar Gerrit en Drina Janssen uit Ven ray. doen en koken doet Gerrit graag. 'sAvonds brengt de tv verstrooiing in hun appartement aan Jerusa lem. "We doen het rustig aan", zegt Drina. "We redden ons wel maar we gaan nog één keer verhuizen. We staan op de wachtlijst voor het Ambachtkwartier.'Tja, waarom niet? Wat meer verzorging en ser vice is het diamanten paar na een leven van hard werken en plichts besef van harte gegund. Het zestigjarig huwelijksfeest wordt op zondag 1 juni gevierd. Om 10.00 uur is er een dienst met de kerkelijke gemeente in het Zonnelied. Waarna de middag met de naaste familie feestelijk wordt doorgebracht. De receptie is op maandag 2 juni van 18.30 tot 20.30 uur in de Witte Hoeve. ©Kees van Haastregt gen 1 ZONWERINGEN Vouwgordijnen Rolgordijnen M Shutters Z Horsystemen Jaloezieën Lamellen Ci Voor alle soorten binnen- en buitenzonwering Voor meer informatie: 0478 515010 of 06 53768080 of mail ons: info@elaasson.nl Sereens Rolluiken Markiezen Roldeuren/ Garagedeuren Knikarmsehermen M O iif HOLTERMANS^Vt^ makelaardij Patersstraat 33 - 5801 AT Venray Bel voor een gratis E info@bouten-groep.nl waardebepaling! Honderdnegenentwintigste jaargang - week 22 - donderdag 29 mei 2008 MAAS EL EN

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17