450.000 euro voor parkeren Vrouw van flat gevallen Forse bijdrage voor museum Ingezonden ^QÉTRE n dvi jvers PEEL EN MAAS trendvijvers.nl PEEL EN MAAS Donderdag 22 mei 2008 - Pagina 9 Gemeente geeft fouten De Brier toe Na jaren gesteggel met ondernemers in De Brier, geeft de gemeente eindelijk openlijk toe dat het in de fout is gegaan met de komst van WoonMax. Het was dinsdag tijdens een informatiebijeenkomst amb tenaar Sonja van Griethuysen die als eerste toegaf dat er pro blemen zijn met de eigenaren. "Achteraf zijn we er niet geluk kig mee hoe het is gelopen." Enkele ondernemers in De Brier hebben al jarenlang tever geefs gevraagd om detailhandel te mogen bedrijven. Ook toen op de voormalige gemeentewerf woonboulevard WoonMax werd gebouwd, wilde wethouder Hei dens dit niet toestaan. Bedrijven aan de Leunseweg en de Pla taanstraat, die grenzen aan Woon Max, wilden graag aanhaken bij de Junior Kamer Venray heeft wederom een groot project onder handen genomen. Na de oplevering van de speeltuin Het Speelvlak in Venray heeft zij overeenstemming bereikt met de Regionale Ambu lance Voorziening (RAV), de gemeente Venray, de EHBO Vereniging, het Rode Kruis en de seniorenraad om een regi onaal dekkend netwerk van AED's gekoppeld aan de 112 alarmcentrale te gaan imple menteren. Waarom is een dergelijk initia tief nodig? Volgens dr. Braim Rahel (cardioloog, VieCurie Medisch Centrum voor Noord-Limburg) is in de meeste gevallen van een plotse hartstilstand het normale hartritme, vaak als gevolg van een acuut hartinfarct, zeer ernstig ver stoord. Het gevolg is dat het hart geen bloed meer door het lichaam pompt. Het slachtoffer is bewus teloos en zal overlijden als niets gedaan wordt. Als binnen zes minuten na een hartstilstand direct wordt gereani meerd en ook zo vroeg mogelijk wordt gedefibrilleerd (toedienen electroschok) is de overlevings kans groot: 70%. Na zes minuten blijven reanimatie en defibrillatie natuurlijk nodig, maar de overle vingskansen nemen met iedere minuut sterk af met minder dan 10% overleving na twaalf minu ten. Om de overlevingskansen van het slachtoffer te verhogen zijn meerdere achtereenvolgende stap pen nodig. 1) snelle inschakeling van het alarmnummer 112 om een ambu lance te roepen. 2) Directe basale reanimatie door mensen uit de buurt. 3) Een elektroschok of defibril latie' om de ritmestoornis op te heffen. 4) Voortzetting van de reanimatie door de ambulancezorgverleners. woonboulevard. Zoals met parke ren, een achterontsluiting of het bedrijf 'draaien' in de richting van WoonMax. De gemeente verkocht de grond aan projectontwikkelaar 3WVastgoed die het op haar beurt doorverkocht aan ING Estate. De gemeente is nu meer toeschietelij ker maar het is wel aan de erg late kant. De gemeente heeft destijds als eigenaar alle troeven uit han den gegeven aan de projectont wikkelaar zonder oog te hebben voor de omliggende bedrijven. Dinsdag werd de structuurvisie van de De Brier gepresenteerd. Detailhandel en kantoren zijn er in de toekomst gewenst. Ook de achterontsluiting van de bedrijven aan de Leunseweg is opnieuw in beeld. Maar dit is nu veel lastiger dan toen de gemeente de grond nog zelf in bezit had. "ING heeft De ambulancediensten hebben een dergelijke defibrillator, maar kunnen in de praktijk, onder meer door het steeds drukker worden de verkeer, meestal niet sneller dan 8-10 minuten na de melding ter plaatse zijn. Er gaat dus veel kostbare tijd verloren. De oplos sing is een Automatische Exter ne Defibrillator, ofwel de AED, waarmee door naburige vrijwil ligers een schok toegediend kan worden aan het slachtoffer. Zo'n AED mag door een leek worden bediend. Alhoewel er geen wette lijke bezwaren zijn in ons land, is het wel wenselijk dat een cursus is gevolgd. Hoe moet dit in de praktijk uit gaan zien? Via het zogenaamde PAMS- systeem (Public Access Meldka mer Software) stuurt de ambu lancedienst na een 112 melding niet alleen een ambulance naar de patiënt, maar ook twee soorten sms'jes naar een groep van vrijwil ligers die in de buurt woonachtig of werkzaam is. Eén groep vrijwil ligers krijgt een tekstbericht om direct naar de patiënt te gaan en te beginnen met de basale reani matie (BLS, 'basic life support'). De andere groep krijgt bericht om de nabije AED op te halen. Vanwe ge het feit dat een vrijwilliger ver hinderd kan zijn, zullen uit beide hulpgroepen meerdere mensen tegelijkertijd een tekstbericht ont vangen. Momenteel is in meerdere gemeenten in Nederland een der gelijk project gerealiseerd. Voor Venray en de omliggende kerkdor pen is echter nog geen structureel plan voor burgerhulpverlening bij een acute hartstilstand. Daarom hebben de Juniorkamer Venray en de Regionale Ambulance Voor ziening de handen ineengeslagen en is de stichting 'Hard voor Hart' opgericht. De gemeente Venray, het Rode Kruis, de seniorenraad en de Venrayse EHBO-vereniging zijn nauw betrokken bij het pro ject. De laatste drie verenigingen de grond in bezit. We kunnen alleen maar bemiddelen", zei Van Griethuysen. Leo Reintjes van Reintjes Advies heeft er een nare smaak aan over gehouden. "Beloftes en afspra ken zijn niet nagekomen en met voeten getreden. Anderhalf jaar werden we buitengesloten omdat de gemeente bezig was met 3W Het is onvoorstelbaar hoe dit is gegaan. Het heeft de bedrijven en ook de gemeente heel veel gekost aan procedures. Een excuus zou tenminste op zijn plaats zijn", aldus Reintjes die zich erover ver baasde dat wethouder Heidens niet aanwezig was. "Een schande dat de verantwoordelijke wethou der er vanavond niet is." Wethou der Teunissen verklaarde dat het nu niet om economische zaken gaat maar om de ruimtelijke ont- zullen na realisatie ook vorm blij ven geven aan de stichting. De AED-commissie in Venray bestaat uit: Namens de Juniorkamer Venray: - Dr. B. Rahel (cardioloog), voorzit ter AED-commissie - R. Halmans (ondernemer), mana ger communicatie/fundraising - B. Röttgering (ondernemer), pen ningmeester, public affairs/pro- motie - Mr. R. Coppus (advocaat), juri- In de nacht van dinsdag op woensdag is een 48-jarige vrouw uit Venray van een flat aan de Luitstraat gevallen. Het is nog niet duidelijk of de vrouw zelf is gesprongen of dat zij door iemand van de flat is geduwd. De politie sluit een misdrijf niet uit en heeft een 50-jarige man uit Venray, de ex-man van het slachtoffer, aange houden omdat hij verdacht wordt de vrouw van de flat te hebben geduwd. De politie heeft inmid dels het slachtoffer, de vrouw werd in het ziekenhuis opgeno men maar verkeert buiten levens gevaar, en de verdachte gehoord. Aan de hand daarvan hoopt de recherche meer duidelijkheid te krijgen over wat er precies is gebeurd. De politie kreeg dinsdagnacht rond 01.30 uur een melding dat er een vrouw van een verdieping van een flat gesprongen of geval len was. De vrouw bleek nog in leven te zijn en was ondanks bloedverlies en diverse botbreu ken aanspreekbaar. Zij is uiteraard direct overgebracht naar het zie kenhuis om aan haar verwondin- wikkeling. Vandaar dat Heidens er niet was. Ook Teunissen trok het boetekleed aan. "Gezien de erva ringen uit het verleden zouden we het nu anders doen. Vooraf moet er duidelijkheid zijn over de gewenste ontwikkelingen." Leo Reintjes kreeg ook gelijk in zijn kritiek op de gebrekkige com municatie .Van Griethuysen gaf toe toe dat de bedrijven beter bij de plannen betrokken moeten wor den. Er wordt daarom een overleg platform opgericht. Reintjes wilde weten wie er voor de geleden schade opdraait. Daar ging Teunis sen niet op in. "Ik ga nu niet meer in op zaken uit het verleden. Dat kunnen we vanavond toch niet recht breien. We zullen er wel ons voordeel meedoen." Het probleem is dat de gemeen te nu niets meer te vertellen heeft disch adviseur/secretaris - M. Creemers (ondernemer), voor zitter logistiek Namens de Regionale Ambulance Voorziening: - L. Triepels, Manager Externe Acti viteiten Voor de totale realisatie van dit project zal de Junior Kamer Venray een maximaal beroep gaan doen op een maatschappelijke inbreng van bedrijven, overheden en par ticulieren. Het in stand houden gen behandeld te worden. Omdat er bij de politie twijfel bestond of de vrouw geheel uit eigen bewe ging is gesprongen of gevallen, werd door de politie een onder zoek ingesteld. Hierbij werd de 50-jarige een man in de woning van de vrouw aangehouden en overgebracht naar het regiobu reau voor verhoor. Op de plaats van het incident werd diezelfde nacht sporenonderzoek verricht ten behoeve van het onderzoek. De politie stelde tevens een buurtonderzoek in en is op zoek naar getuigen die mogelijk iets ver dachts hebben gezien of gehoord. Zij worden verzocht contact op te nemen met de recherche van de politie Venray via telefoonnum mer 0900-8844 of Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000. e-mail: en puur afhankelijk is van de bereidwillige medewerking van de eigenaar van WoonMax. Wel- zijnsinstelling Synthese trekt jaar lijks ruim 7.000 auto's van bezoe kers en medewerkers. Unitleider Vincken zei dat er gevaarlijke situ aties zijn door het drukke verkeer op de Leunseweg. "We zouden daarom graag aan de achterzijde een uitgang hebben. Hier zou een oplossing voor komen." Verkeers wethouder Van der Broeck vertel de dat dit bespreekbaar is. Hij ziet ook voordelen voor WoonMax dat kampt met een tekort aan par keergelegenheid. Synthese heeft op zijn binnenterrein 22 parkeer plaatsen. "In het weekeinde, als het kantoor gesloten is, kunnen deze parkeerplaatsen voor klan ten van WoonMax benut worden", zo ziet Van der Broeck win-win- situaties ontstaan. van een dergelijk netwerk behoeft niet alleen een enorme financiële steun, maar zal met name gedra gen moeten worden door een grote groep gemotiveerde vrijwil ligers. Op korte termijn zullen de defi nitieve plannen van de stichting Hard voor Hart worden gepresen teerd. Via deze krant zullen wij u dan ook verder op de hoogte hou den van de voortgang van dit voor Venray zeer bijzondere initiatief. Jim naar Funpop Jim Bakkum is toegevoegd aan het zaterdagprogramma van Fun pop. Funpop, hét muziekfestival voor mensen met een verstande lijke beperking, wordt komend weekend gehouden op het eve nemententerrein van de Kasteelse Bossen in Horst. Jim vervangt Wol ter Kroes, die helaas moest afzeg gen. "Gelukkig hebben we in Jim een goede vervanger gevonden", aldus een woordvoerder van Fun pop."We hadden Jim al op ons lijst je staan voor dit jaar, maar wegens een ander optreden konden we hem niet boeken. Uiteindelijk komt hij toch." Jim tourt momen teel door het land met de musical Fame en was eerder te zien in Gre ase. Maar bijna iedereen kent hem van de eerste editie van de tv-talen- tenjacht 'Idols' waarin hij de eerste plaats moest afstaan aan Jamai, die al eerder op Funpop stond. Het wordt een groot feest op Funpop. Naast Jim staan op zaterdag Corry Konings,Ali B en Yës-R, Dennis, Jan nes, DINK!,A11 the way music en Lekke Band op het hoofdpodium. Op zondag kan het publiek kijken naar Nick en Simon, Nikki,Van Vel- zen, De Sjonnies, Marianne Weber, All the way music en ApartY. Bui- ten deze optredens is er van alles op het terrein te doen, met zondag de talentenjacht De Funfactor. Er zijn kaarten te koop aan de dagkas sa op het festivalterrein. Kijk voor meer informatie op www.hinpop. nl. Werkgroep beveiliging bedrijventerreinen Op de bedrijventerreinen Smakterheide en Keizersveld wordt in toenemende mate aandacht besteed aan het thema veiligheid met als doel om criminaliteit, veiligheid, brandstichtingen te minimali seren, maar ook om een goed beheer en onderhoud na te streven. Om dit alles te berei ken is de werkgroep beveili ging bedrijventerreinen Ven ray in het leven geroepen. In deze werkgroep zijn verschil lende partijen vertegenwoordigd, zoals gemeente Venray, parkma- nagement Venray, Intergarde (col lectieve beveiligingsorganisatie) politie, brandweer en de onderne mersverenigingen Smakterheide en Keizersveld en afgevaardigden vanuit het gebied de Hulst/Witte Vennen. Een instrument om de veiligheid op een gestructureerde wijze te verbeteren is het Keur merk Veilig Ondernemen voor Bedrijventerreinen, onder leiding van MKB-Limburg. Op 23 juni vindt de KIWA-audit plaats met als doel het KVO-certificaat te behalen. Inzicht en bewustwor ding omtrent de veiligheid van de ondernemers op de bedrijventer reinen blijft een aandachtspunt. Arjan van der Wateren (voorzit ter van de werkgroep en tevens Manager Security Flextronics):"We streven naar een georganiseerd bedrijfsleven, waarbij we collec tief en integraal de veiligheid wil len aanpakken! De samenwerking tussen de publieke en private sec tor is de sleutel en heeft al tot suc ces geleid. De afgelopen maanden zijn een aantal bedrijven slachtof fer geworden van een criminele bende, die voor miljoenen euro's schade heeft berokkend aan ver schillende bedrijven binnen Ven ray. Door de samenwerking heeft de politie afgelopen week kun nen overgaan tot aanhouding van een aantal verdachten. Dit geeft de benadeelde bedrijven in ieder geval de mogelijkheid om de gele den schade te kunnen verhalen op die verdachten. Binnen de werk groep streven we naar security- maatregelen die voor iedereen iets opleveren. Elk bedrijf mag mee denken en beslissen, mits ze lid zijn van de verschillende onderne mersverenigingen. Veel bedrijven zijn van mening dat security geld kost. Echter mits goed gebruikt, levert security juist geld en dus een beter bedrijfsresultaat op. We proberen door de te nemen maatregelen de kans op criminele schade binnen de bedrijventerrei nen te minimaliseren. Mocht het toch gebeuren dan moeten alle maatregelen ervoor zorgen dat het onderzoek door de politie een vliegende start en de meeste kans van slagen krijgt. Daarnaast pro beren we door collectief zaken te benaderen ook schaalvoordelen en kostenreductie te verkrijgen." Eindexamen afterparty Jongeren en andere partyani- mals kunnen genieten van alles wat Zenith in Venray te bieden heeft. Voor een aantal avonden is er een minimumleeftijd van zestien jaar ingesteld. Met name eindexamenscholieren kunnen zich eind mei helemaal laten gaan in Zenith. De periode van eind examens is in volle gang. Dit jaar heeft men extra veel reden om uit te kijken naar het eind van de examens want Zenith houdt op vrijdag 30 mei een heuse eindexa men afterparty. Natuurlijk zijn ook niet-eindexamenkandidaten wel kom. Resident-dj Maus weet het publiek feilloos aan zich te boeien met een ultieme keuze van house, R&B enTop40 muziek. Zenith trak teert alle gasten op gratis entree. Want een ontlading is een must na wekenlang studeren. Ieder weekend weer biedt Zenith de kans je ongegeneerd even te laten gaan. Zenith houdt de komende maanden meer speciale avonden met een minimumleeftijd van zestien jaar. Houd daarom www. thezenith.nl goed in de gaten voor meer informatie. Bevallen Bevallen is een bijzondere gebeurtenis. Sommige vrouwen kijken er halsreikend naar uit, anderen vinden het jammer dat deze speciale periode bijna voor bij is. Het is, hoe dan ook, belang rijk om goed voorbereid te zijn op de bevalling, zeker als het uw eerste kindje betreft. De keuze om thuis of in het ziekenhuis te bevallen, speelt daarbij ook een belangrijke rol. Daarom houdt het Maasziekenhuis Pantein in samen werking met Stichting Thuiszorg Brabant Noord-Oost en Kraam zorg Groene Kruis op dinsdag 3 juni een informatieavond over zwangerschap en bevallen. Een gynaecoloog, verloskun dige en kraamverzorgende geven informatie over de bevalling en de kraamzorg, thuis en in het zieken huis. De avond begint om 19-30 uur en duurt tot ongeveer 21.45 uur en wordt gehouden in het per- soneelsrestaurant in het souterrain van het Maasziekenhuis Pantein in Boxmeer. Aanmelden is mogelijk via www.maasziekenhuispantein. nl of bij het Maasziekenhuis, via telefoonnummer (0485)567203- Het college van burgemees ter en wethouders in Venray wil voor de invoering van betaald parkeren en vergun- ninghouderparkeren in de gebieden rondom het cen trum van Venray een kre diet beschikbaar stellen van 450.000 euro. Dit om de over last van buurtvreemde par keerders tegen te gaan die vanwege het betaald parkeren in het centrum uitwijken naar de woonbuurten. Ook in de 300 meterzone rond de parkeergarage van De Gouden Leeuw zijn parkeermaatregelen nodig om het gebruik van de parkeergarage te stimuleren. Het krediet van 450.000 euro wordt gebruikt voor de aankoop van ongeveer 25 parkeermeters en aanvullende maatregelen. De voor bereiding voor de invoering van betaald parkeren en/of vergun- ninghouderparkeren in de schil De gemeente Venray gaat 50.000 euro beschikbaar stel len voor een kinderboerderij in de Servaashof en 300.000 euro gaat naar het nieuwe Ven- rays Museum dat ook een plek krijgt in de Servaashof. De geplande stichting hoeft er niet te komen en het geld kan snel op deze manier aan een doel worden besteed waar beide par tijen belang aan hechten. Het rea liseren van het Venrays Museum is al langer een gemeenschappelijk streven. Ook de kinderboerderij is voor beide partijen waardevol. Voor GGZ is het een belangrijk hulpmiddel bij de vermaatschap pelijking van de zorg, perfect pas send in de opzet van Servaashof. Voor de gemeente is het een lang gekoesterde wens die nu eindelijk op een prachtige locatie gereali seerd wordt. Het college legt deze oplossing in de vergadering van 17 juni voor aan de gemeenteraad. In de exploitatieovereenkomst De dag van het (Oda)park Vandaag liep ik zoals iedere dag door het Odapark en hoorde daar na jaren weer eens de wielewaal fluiten. Hij is dus, altijd als een van de laatste, weer in het land. Vroe ger hoorde je die hier regelma tig, een haast exotisch geluid dat iedere wandelaar die wat om de natuur geeft meteen zal opvallen. Hij broedde er zelfs in het park. Zien doe je hem niet veel want het is een schuwe vogel die zich in de toppen van dicht gebladerde eiken of berkenbomen schuilhoudt. Als je deze merelgrote tropengast al eens mocht 'spotten', dan schrik je haast van zijn felle gele en pik zwarte veren. Maar deze keer zal hij wel verder vliegen. Naar Polen of zo waar het nog rustig is. In mei legt ieder vogeltje zijn ei, zegt het spreekwoord en ik zie hoe zoveel vogeltjes aan het broeden zijn of hun jongen al voeren: de zwarte en bonte specht, ja zelfs de groene specht. En dan de boomklevertjes en kruipers die in hun blauwe of bruine pakje de stammen op en neer spoeden op zoek naar onge dierte voor hun hongerige kroost. Maar ook de meesjes: kool-, pim- rondom het centrum is inmiddels gestart. Zo is met de bewoners van het Franciscanerpark over eenstemming bereikt over plaat sing van betaalautomaten in het noordelijk deel van de buurt. Ook op het gedeelte van de Langstraat tussen de Westsingel en het kruis punt Langeweg/ Paterslaan wor den betaalautomaten geplaatst, dit valt samen met de reconstructie van dat wegvak. Aansluitend zijn, als onderdeel van de 300 meter zone rondom de parkeergarage, het Kennedyplein en omgeving aan beurt. In het kader van de herinrichting van die buurt wordt ook daar met bewoners overlegd over de invoering van betaald parkeren en vergunninghouder- parkeren. Buiten deze gebieden zal de parkeerdruk toenemen als gevolg van de verschuiving. Hier door is invoering van betaald en/ of vergunninghouderparkeren op relatief korte termijn ook in die gebieden aan de orde. voor Servaashof die in 2004 is gesloten tussen gemeente en GGZ is vastgelegd dat GGZ een stich ting gaat oprichten en 350.000 euro stort in de kas van die stich ting. Deze stichting zou het geld vervolgens beschikbaar stellen aan maatschappelijke doelen in Venray. Gemeente en GGZ moes ten in de stichting vertegenwoor digd zijn en gezamenlijk beslissen aan welke doelen het geld wordt besteed. Deze stichting kwam ech ter niet van de grond. Met name het vinden van een voorzitter die zich kon vinden in de gemaakte afspraken, bleek een probleem. Daarom stelde het college van B en W in maart aan de raad voor de statuten aan te passen. Daarop werd in de gemeenteraad een motie aangenomen, waarin het college gevraagd werd om te gaan overleggen met de GGZ. De raad wilde afzien van het oprichten van de stichting en het geld in zijn geheel beschikbaar stellen aan het nieuwe Venrays Museum. pel, ja zelfs de kuif- en staartmees, om van de fluisterende vuurhaan- tjes in de dennen en sparren maar niet te spreken, de zanglijster en braamsluipers, heggenmussen, het roodborstje en het kwieke win terkoninkje met zijn mooie melo dietje waarvan je achterover slaat als je het hoort. En dan moeten de mensen de dag van het park -net in die maand organiseren. Met veel lawaai en muziek en geklim in de bomen. Of St. Oda die toch zo van vogels hield, daar zo blij mee zal zijn? Vorig jaar klommen de kinderen net waar een specht zat te broeden, pa specht luid kwetterend aan het protesteren. "Och, daar zijn ze aan gewend", zei iemand van de organisatie. Net als die palingboer die ze levend vilde tegen dat vrouwtje zei toen ze vroeg of dat geen pijn deed. "Ik doe dat al twintig jaar mevrouw", lachte hij."Daar zijn ze al helemaal aan gewend". Inmiddels krijg je ze niet meer vers, alleen gerookt en dan uit de kweek. Mensen die van het park houden, hebben geen dag van het park nodig. En de anderen mogen wat mij betreft die ene dag ook wegblijven. Bart K.Tijman,Venray. 06-53 66 60 68 - Wanssum Na ontwikkeling speeltuin 50-jarige ex-man aangehouden In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. "We zouden het achteraf anders doen" redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-af deli ng: advertentie@vandenmunckhof.nl Advies en projectbegeleiding Vijveraanleg en filtertechniek Junior Kamer Venray zet groot in op redden van levens

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9