Marcel Deenen beste wijkagent 12.500 euro voor stichting Calebas Collecte epilepsiebestrijding 'Over Razzle Dazzle in De Artiest Viva la Donna Day bij Inge grenzen heen' FRANSLEMMERS Op bezoek bii de minister ELEKTROFIETS SPECIALIST TEMPUR Tempur. De perfecte balans tussen comfort en drukverlaging Jl/lkM Nü tot €1600,- voordeel* op een verstelbaar slaapsysteem van Tempur®! CHfQUf PEEL EN MAAS Fietswereld Frank Welles Dealer van Gazelle, Sparta en Batavus. Afgelopen dinsdag heeft voorzit ter Pierre Nijsen van de Stichting Calebas een cheque van 12.500 euro in ontvangst mogen nemen. Het bedrag vloeide voort uit het vertrek van Nijsen als directeur bij Nijsen-Granico in Veulen. Relaties werden gevraagd een bedrag te storten op een speciale rekening. Dat leverde dit enorme bedrag op dat hem door Martin Derks, de huidige directeur van Nijsen-Gra nico, werd aangeboden. De Stichting Calebas is vorig jaar opgericht met als doel het onder steunen van de werkzaamheden van Wiljo Fleurkens. Fleurkens was actief in Ghana maar overleed eerder dit jaar vrij plotseling. Het bestuur van Calebas beraadt zich momenteel over het bijstellen van de doelstellingen. Tot die tijd worden de gelden die de stichting heeft ontvangen, gereserveerd. SLV-bestuur komt belofte na Toen op 24 november 2007 SLV-voorzitter Hugo Stappers uit Venray de Orde van de Gulden Humor uit wilde rei ken aan minister Mairia van der Hoeven, kwam hij tot zijn schrik erachter dat de bijbeho rende bul/oorkonde nog thuis op zijn keukentafel lag. Stap pers maakte van de nood een deugd en wist de uitreiking toch zo aan te kleden dat het niemand opviel dat er geen bul was en deze ook niet werd voorgelezen. Pas na de uitreiking werd bij de minister de misser kenbaar gemaakt met de mededeling dat op een gepast moment alsnog de bul zou worden voorgelezen en overhandigd. En zo geschiedde vorige week. Het SLV-bestuur toog naar Den Haag waar het gezelschap door de minister en haar echtgenoot werd ontvangen. Onder het genot van een geza menlijke "werklunch" werd het verzuim van 24 november goed gemaakt en heeft het bestuur de oorkonde alsnog kunnen overhan digen. De oorkonde heeft inmid dels een prominente plaats op de 30.000 Vrijwilligers gaan in de week van maandag 26 tot en met zaterdag 31 mei huis aan huis collecteren voor het Nationaal Epilepsie Fonds. Het thema van deze collecte week is Aanvallen. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten, het orga niseren van begeleide vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. Het thema Aan vallen geeft kernachtig aan waar mensen met epilepsie last van kunnen hebben. Enileosie is een tijdelijke functiestoornis in de hersenen, die zich uit in aanvallen. Met voetbaltrainer Erwin Koeman als ambassadeur en het Europees Kampioenschap voetbal in het vooruitzicht legt het Nationaal Epi lepsie Fonds de link van een 'spor tieve aanval' naar epileptische aanvallen. De collectecampagne is een oproep om mensen met epilepsie te steunen. Geld voor de epilepsiebestrijding is hard nodig en het Nationaal Epilepsie Fonds krijgt geen subsidie van de over heid. Er is geld nodig voor onder zoek: hoe epilepsie ontstaat, is nog steeds niet bekend. Maar zeker ook voor voorlichting: 1 op de 150 mensen heeft epilepsie, maar ondertussen weten veel mensen niets over deze aandoening. Naast onderzoek en voorlichting ziet het Nationaal Epilepsie Fonds het als haar taak om vakanties voor mensen met epilepsie te organise ren. Voor veel kinderen en volwas senen is dit de enige mogelijkheid om op vakantie te gaan. Het epi- lepsiefonds financiert daarnaast nog enkele projecten in ontwik kelingslanden. Het fonds helpt mensen met epilepsie op vele ter reinen. Om dit te kunnen blijven doen. is seld nodis. Marcel Deenen is vorige week tijdens het showprogramma 'De wijk draait door' in discotheek Zenith uitgeroepen tot 'Wijkagent van het jaar'. Deenen ontving uit handen van korpsbeheerder Bruis naast een glaskunstwerk ook een cheque van 10.000 euro die hij in 'zijn wijk' Brukske kan besteden. De deskundige jury onder lei ding van voorzitter korpschef Bryan Rookhuijzen koos unaniem voor wijkagent Marcel Deenen van de Venrayse wijk Brukske. Bryan Rookhuijzen: "De jury vond alle zeven wijkagenten kanjers in hun werk. Toch stak er een boven uit. Dat uitte zich in enthousiasme en bezieling, ondernemerschap en het creëren van eigen kansen. Maar hij weet ook via ongebrui kelijke wegen mensen te berei ken en in beweging te brengen. De jury vindt dat Marcel zich het meeste heeft ontwikkeld." Korps beheerder Bruis is trots op zijn korps. Hij ziet de slotmanifestatie van het experiment als een nieu we oppepper om het samen nog beter te gaan doen en zichtbaar te zijn op straat. De eerste reactie van winnaar Marcel Deenen: "Ik ben geschokt, maar heel trots. Ik heb het niet alleen gedaan, maar de hele wijk heeft het verdiend." De prijs van 10.000 euro gaat hij samen met de wijkbewoners besteden. Deenen geeft aan dat het waarschijnlijk iets wordt voor de jeugd, zoals bijvoorbeeld de uitbreiding van een speelveldje. Tijdens het programma 'De wijk draait door' deelden de zeven genomineerde wijkagenten hun ervaringen van een jaar experi menteren onder leiding van tv-pre- sentatrice Maud Hawinkels. Welke successen boekten zij? Wat kon nog beter? Welke aanpak had het meeste succes? In februari 2007 startte de politie Limburg-Noord met het 'Experiment verkiezing wijkagent van het jaar'. Een jaar lang zijn de zeven wijkagenten gevolgd in hun werk in de wijk. Doel van het experiment was de verbinding van de wijkagent met de wijk te versterken waardoor het vertrouwen in de politie, de actiebereidheid van burgers en partners en uiteindelijk de veilig heid toeneemt. De wijkagent was als ondernemer de spil in deze. De zeven genomineerde wijkagenten zijn gedurende de looptijd van het experiment gecoacht door een extern communicatiebureau. Een extern onderzoeksbureau heeft in maart 2007 een telefonische enquête gehouden onder honderd inwoners van de deelnemende wijken en twee controlewijken. In april 2008 heeft het bureau de resultaten gemeten van het expe riment. Projectleider en docent Cor Sonnemans maakte maandag de tien namen van de leer lingen bekend die deel gaan nemen aan het project 'Raay- land gaat over grenzen heen'. Symbolisch overhandigde hij de tien uitgekozen leerlingen een deelnamebewijs aan het project. De tien leerlingen zijn Nienke van Hoof, Coco Clements, Marye Urselmann, Yanne Weijers, Loes Philipsen, Josien Janssen, Mariëlle van Tilburg, Vivian van de Boo- men, Maud Koenen en Laura Bukkems. Ook is er een leer ling als reserve aangewezen: Hilde Lahaije. Vanaf dit moment gaan de leer lingen zich intensief voorberei den op hun reis naar Fortaleza in Brazilië. Voor de tien deelnemers bestaat het project uit drie fasen. De eerste fase is de voorberei ding met onder andere de des kundigheidsbevordering bij de deelnemers. In zes workshops, waaronder bijvoorbeeld een taal cursus Portugees, worden de deel nemers uitvoerig voorbereid op de reis. Twee workshops worden Tien leerlingen van het Raay- land College gaan half augustus naar Brazilië voor het project 'Raayland over grenzen heen'. gehouden door het COS (Cen trum voor Ontwikkelingssamen- De tweede fase van het pro ject is de stage in Brazilië. Hoog tepunten van deze reis zullen zij het verblijf in het project voor straatkinderen O Pequeno Naza- reno, en het bezoek aan drie mid delbare scholen in Fortaleza. De reis staat gepland van zaterdag 16 augustus tot en met zondag 7 sep tember. De derde fase bestaat uit draagvlakversterkende activitei ten. Hiermee wordt bedoeld dat de deelnemers aan dit project na de stage proberen om 150 andere mensen te interesseren met hun reiservaringen. Via de website van het Raayland College zijn de activiteiten van de leerlingen, zowel voor, tijdens, en na de reis uitgebreid te volgen. Op zondag 29 juni tijdens het Wereld festival in Meerlo-Wanssum geven de leerlingen een presentatie van het project. Match Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match is op zoek naar vrijwilligers voor museum 't Freu- lekeshuus. Men is onder meer op zoek naar een administratief onder steuner voor het verzorgen van de correspondentie, het bijhouden bezoekcijfers, archiefwerkzaam heden, facturen maken en diverse voorkomende administratieve werkzaamheden. Eisen zijn het hebben van administratieve erva ring en computerervaring. Verder is met op zoek naar een mede werker educatie voor het geven van rondleidingen, het maken van lesbrieven voor het onderwijs, het organiseren van educatieve activiteiten. Eisen zijn ervaring hebben met educatie, graag met mensen willen omgaan, graag iets willen leren aan anderen: volwas sen, jongeren of kinderen, creatief zijn. Ook wordt er een suppoost gezocht voor het museum. Hij moet toezicht houden, surveille ren in de tentoonstellingsruimte, attent zijn op verdacht gedrag, controleren van sloten, uitgangen en licht. Ook wordt er gezocht naar iemand voor de receptie, kassa en telefoon: ontvangen en informeren van bezoekers aan de balie, beantwoorden van gestelde vragen van bezoekers en eventu eel doorverwijzen, verkopen van toegangsbewijzen, bedienen van telefoon en audioapparatuur, het opmaken van de kas en bezoe- kersstaten en het bijhouden van het logboek. Eisen zijn beschikken over goede sociale en commu nicatieve vaardigheden, het leuk vinden om met mensen om te gaan, kordaat kunnen optreden in noodsituaties en oog hebben voor veiligheid/beveiligingsaspecten. Voor meer informatie Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match, Marktstraat 8, 5801 BM in Venray. Telefoon (0478)516995, e-mail info@vrijwilligerswerkvenray.nl., www.vrijwilligerswerkvenray.nl. In het kader van de jazzmiddag op zondag is de formatie Razzle Dazzle op zondag 25 mei te gast in café De Artiest in Venray. Het optreden begint om 15.00 uur. Razzle Dazzle bestaat uit Maartje Smedts en Lizzy Dinghs. Zij komen beiden uit Horst. Maartje is 17 jaar en speelt piano en blokfluit. Lizzy is 18 jaar, speelt op de akoestische en klassieke gitaar en is tevens zan geres. Ze spelen al drie jaar samen. Ze spelen voornamelijk covers van pop- en Jazznummers. Verder maken ze ook gebruik van Ierse en Zuid-Amerikaanse muziek. Deze muziek wordt voornamelijk uitgevoerd door de blokfluit in combinatie met gitaar. Ook zijn ze nu druk bezig met het schrijven van eigen nummers, pop met een jazzy tintje. Maartje en Lizzy heb ben elkaar in mei 2005 ontmoet. De naam Razzle Dazzle is ont leend aan een nummer gezongen door hun idool Jamie Cullum, Old Devil Moon. Het betekend letter lijk chaos of rumoer. Hun popre pertoire bestaat onder andere uit nummers van: Krezip, Coldplay, Muse, Katie ThunstaË, Amy Wine- house. Verder hebben ze diverse jazznummers van onder anderen Duke Ellington, George Gershwin en Norah Jones. Inmiddels hebben ze al veel verschillende optredens achter de rug, zoals café Steppin- In Horst, soos Phoenix Hegelsom, café de Beurs Horst en Muziecafé Cambrinus in Horst. De grote inspiratie van Maartje is jazzpia nist Egbert Derix, tevens haar pia noleraar. Jazz is echt haar passie. Zij hoopt het volgend schooljaar op een conservatorium toegela ten te worden. Het grote voor beeld van Lizzy is Ad Weiten, sinds haar achtste jaar haar gitaardocent aan Kunstencentrum Jerusalem. Zij hoopt na het behalen van haar SPW diploma in 2009 muziekthe rapie te kunnen gaan studeren. Lizzy zingt graag jazz. Dit is omdat daar erg veel gevoel in gebracht moet worden, en dat is erg uit dagend. Wat ook uitdaging geeft is de improvisatie, vooral de scat- zang vindt ze erg leuk. Daarom is Ella Fitzgerald ook een van haar voorbeelden. In november 2006 deed Razzle Dazzle mee aan het Prix Dominic in Venlo, een klas siek concours. Daar wonnen ze in de categorie ensemble. In decem ber 2006 deden ze mee aan het Prinses Christina Jazz Concours in Amsterdam. Dat was een hele ervaring. Razzle Dazzle won daar een aanmoedigingsprijs. Ook heb ben ze dit jaar meegedaan aan de Kunstbende en zijn doorgegaan naar de halve finale, maar helaas niet naar de grote finale. Op Viva la Donna Day (29 mei) verwent Beautysalon Inge vrou wen, die getroffen zijn door kan ker. Op deze nationale verwendag geven schoonheidssalons, kap pers, masseurs en vele anderen vrouwen die zijn getroffen door kanker geheel belangeloos een gratis verwenbehandeling. Even je aandacht afleiden van je ziekte, je weer even vrouw voelen en stra len, dat is het doel van de Viva la Donna Day. Door een massage of een schoonheidsbehandeling krijgen deze vrouwen weer een beetje zelfvertrouwen. Hierdoor kan het leven weer positiever worden hervat. Stichting Viva la Donna ini tieert deze derde verwendag, die is opgezet vanuit de persoonlijke ervaring van de oprichtster, Corin- ne de Haas. Zij is zelf op jonge leef tijd getroffen door kanker. Na de diagnose van kanker is er weinig Inge Janssen aan het werk in haar salon. aandacht voor nazorg. Juist dan is er behoefte aan persoonlijke aan dacht. 'Gewoon doorgaan' is een veelgehoorde kreet en vrouwen doen er vaak alles aan om omge ving en gezin te ontzien. Soms zijn er fysieke en mentale beper kingen waardoor de drempel voor een lekkere verwenbehandeling groot is. Toch blijkt een persoon lijke vorm van aandacht het her stel te bevorderen. Daarom opent Inge Janssen de deuren van haar beautysalon op 29 mei 2008 om op deze bijzondere verwendag vrouwen, die getroffen zijn door kanker, weer te laten stralen. Bel voor een afspraak of meer informatie met: Beautysalon Inge, Oostsingel 38, Venray, telefoon: 06 - 28 41 34 69- Ook meer informa tie op: www.vivaladonna.nl Muzikale instrumenten parade De drumband van schutterij 't Zandakker gilde St. Jan Venray heeft verschillende slagwerkles sen gehouden op basisscholen in Venray. Op zondag 25 mei is er van 11.00 tot 12.00 uur een instrumentenparade. Tijdens deze morgen zijn alle basisschoolleer lingen welkom om mee te spe len en te komen luisteren naar de drumband. In clubgebouw 't Trurnke in Venray staan allerlei instrumenten klaar waar de kinde ren mee mogen spelen. Babyfluisteren Medium Marieke geeft op zater dag 31 mei baby- en kinderreadin- gen in Carma in Venray. Zij doet dit tussen 10.00 en 17.00 uur. Net als babyfluisteraar Derek Ogilvie maakt zij telepathisch contact met baby's en kinderen. Zeker als een kind nog niet kan praten, is het voor de ouders bijzonder prettig om te weten wat hun kind hen wil vertellen. Wanneer ouders vragen over hun kinderen heb ben, kan medium Marieke zien wat er speelt en wat de werkelijke oorzaak is. Vaak wordt daarmee de oplossing al duidelijk. Boven dien geeft ze ook praktische tips. Bij een reading hoeft het kind niet aanwezig te zijn. De reading duurt ongeveer een uur. Graag vooraf reserveren via telefoon (0485)322054. Voor meer infor matie zie ook www.inspi-ratio.nl TIP! Onze kussens en matrassen kunnen worden uitgeprobeerd nijsen/granico Donderdag 22 mei 2008 - Pagina 32 ook voor onderhoud en reparatie FIETS W RELP"^ Eindstraat 12 Venray, Tel. 0478-581553 PAT ERS STRAAT 3 I VENRAY TEL 0478 585 552 CONTACT@FRANSLEM M ERS. N L WWW. FRANSLEMMERS.NL Deze opmerkelijke matras bestaat uit een temperatuur- gevoelig Nasa-schuim met open celstructuur. Nooit te hard, nooit te zacht maar altijd meegevend en vooral druk- verlagend, uw lichaam kan totaal ontspannen. De TEMPUR bedbodem is er in vaste en verstelbare uitvoering. Vraag naar de voorwaarden STICHTING CALEBS e^-S00,- •ViMftüf

Peel en Maas | 2008 | | pagina 32