Basketbalheren blijven in eerste klasse Hockeyheren op drempel van kampioenschap Rooy on the Beach Straatbasketbal toernooi Revanche Pinkillers Titel voor Sigma's/Cornelco Geslaagde finale jeugdmasters mm If Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 22 mei 2008 - Pagina 25 Jumpers'76 sluit seizoen winnend af Jumpers'76 Biljartbond Horst- Venray Manual PDV Suizende Vleugels PDV De Zwaluw JBC Venray 80 Midgetgolf MGC Venray Sterrentoernooi www.vandenmunckhof.nl Sportnieuws -info Jeroen Wijnhoven (l) scoorde zondag een van de Venrayse doelpunten. De basketbalheren van Jum pers'76 hebben het seizoen win nend afgesloten. Het inhaalduel tegen BC Bumpers uit Sittard leverde een 79-69 zege op. Jumpers'76 speelde gedurfd en liet zich niet uit het veld slaan. Vooraf was nog niet geheel duidelijk dat het een alles of niets wedstrijd was. In de le klasse B van het rayon zuid zijn er namelijk drie teams die automatisch degraderen. Het tweede team van Tracks uit Heerlen had zich al terug getrokken en de Eindhovense stu- dentenploeg Tantalus was enige tijd geleden al gedegradeerd. Doordat Jumpers'76 dit seizoen vele wedstrij den met minimaal verschil verloor zakte Jumpers'76 in de loop van het seizoen af naar de kelder van de le klasse. Met nog een wedstrijd te spe len stond men daarom gelijk met BC Bumpers op de negende plaats maar Jumpers'76 had een beter doelsaldo. Echter wist de Venraynaren de eerste wedstrijd in Sittard niet te winnen waardoor er thuis met tien punten of meer gewonnen moest worden om er zeker van te zijn dat klassenbehoud Op het Schouwburgplein inVenray wordt op zaterdag 14 juni een groots straatbasketbaltoernooi gehouden door basketbalvereniging Jumpers'76 3-on-3 Basketball Challenge. Na twee eerdere edities is dit toernooi nog grootser en is er meer te zien en te beleven voor de minder actieve deel nemer. De regels van het straatbasket bal zijn bijna hetzelfde aan de nor male basketbalregels, maar doordat er wordt gespeeld op slechts een basket en met teams van drie personen is het spectaculairder! Tijdens het och tendprogramma gaan deelnemers in de leeftijd van acht tot en met twintig jaar zich begeven op de 'playground' in Venray. In de categorieën onder 20, Op de zestiende speeldag revan cheerde lijstaanvoerder Pinkillers zich van de nederlaag tegen van de neder laag tegen Powerball door een ruime 23-5 zege tegen het zwak acterende Ballengooiers-team, waar Luke Verhoe ven met 174 de hoogste game van de dag voor zijn rekening nam. Bij het winnende Pinkillers was Niels de la Roy met 443 de beste spe ler. Powerball en Werkende Pins maak ten er een spannende pot van, maar het scorende vermogen van Willem Denissen (475) was ditmaal beter ver zorgd dan die van zijn opponent Ken Litjens (425) en ook Jolanda Camps leverde twee winnende games af met 146 als hoogste game en 365 als hoogste serie bij de meisjes. Bij Wer kende Pins zorgde Jelle van Duuren voor heuse driepunter, de enige van deze speelronde. Flying Pins mocht proberen het puntenaantal wat op te krikken door van het eigen gemid delde te winnen, maar liep tegen ver diende een 6-22 nederlaag aan. Op zeventiende speelronde liet koploper Pinkillers, die tegen het einde van het seizoen de druk maar moeilijk kan weerstaan op nieuwe tegen een zeperd aan. Rode lantaarndrager Wer kende Pins verraste alles en iedereen door de lijstaanvoerder met 23-5 terug te wijzen. Alle games werd door Werkende Pins, dat tevens de hoogste teamscore van 1527 neerzette, gewon nen, mede door driepunters van de goed spelende Ken Litjens (164 481) en opnieuw Jelle van Duuren. Het enige antwoord van de koploper kwam van Richard Addae (174 487), die behalve dat hij de beste man van de wedstrijd was ook drie persoon lijke punten wist af te troggelen van zijn directe tegenstander Patricia Camps. De overige twee punten kwa men op het conto van Meivin Vermeu len, maar daarmee was de koek op. Powerball speelde een sterke wed- Bij de senioren zijn de beslis singen in de le en 2e klasse van de Huisleague gevallen. De laatste speelronde was een positieron de, waarin het nummer een het moest opnemen tegen nummer twee van de ranglijst, nummer drie tegen nummer vier enzo voort. Die ronde was dan ook beslissend voor het kampioenschap en de degra datie. Sigma's/Cornelco begon aan de wedstrijd tegen Nuva Keukens (num mer 2) met 2 puntjes voorsprong, maar breidde die voorsprong uit tot 10 punten dankzij een duidelijke 18 - 10 zege en pakte daarmee de titel van het seizoen 2007-2008. Witlox/v.d. Boo- men hield de derde plaats vast door de Scores met 17.5 - 10.5 terug te wijzen. Het Hoeijmakersteam passeer de Scores op de ranglijst en werd daar op vierde door met 18 - 10 van Cate ring de Buren te winnen. Hert vorige week al gedegradeerde GGZ deelde in deze laatste ronde de punten met niet in gevaar zou komen. Jumpers'76 speelde de gehele wedstrijd dan ook in het spoor van Bumpers. Bij de Venrayse ploeg ging echter lang niet alles goed. De thuis ploeg wist vanaf de tweede kwart wel iedere periode winnend af te sluiten. Bumpers was verslagen maar met nog enkele seconden op de klok stond er slechts een voorsprong van acht punten op het scorebord. Na enkele aanvallende rebounds op de Venrayse aanvalshelft wist uiteindelijk forward Loek Claessens omhoog te gaan waar hij onrechtmatig werd afgestopt waar door hij op de vrije worplijn de voor sprong naar tien punten kon tillen. Met twee harde ballen tegen het bord maakte Claessens vanaf de vrije worp lijn de tien punten voorsprong en kon Bumpers het tij niet meer keren. Eind uitslag: 79-69. Jumpers'76 speelt dus volgend sei zoen weer in de le klasse B waar men ook echt thuis hoort. Het seizoen zit er op en men moet gaan kijken naar het komende seizoen waar naar alle waar schijnlijke enkele belangrijke en erva ren spelers terug zullen keren naar onder 16, onder 14 en onder 12 jaar gaat er flink gestreden worden voor de prijzen. Dit alles op de beats van een DJ.Tijdens het middagprogramma gaan de dames en de heren vanaf de leeftijd van twintig jaar het tegen elkaar opnemen. Ook zij gaan strijden voor de bekers. Er is ook genoeg te zien en te beleven voor de niet-deel- nemers. Zo worden er tijdens de dag diverse activiteiten gehouden. Men kan zich opgeven voor vrijdag 6 juni via www.basketballchallenge.nl. Elke deelnemer ontvangt een goodiebag. Voor vragen kan men contact opne men met Maarten Wijnen via telefoon nummer 06-20556010 of via e-mail op info@basketballchallengenl strijd tegen Flying Pins met vooral Lisa Jansen, met 163 473 en drie persoonlijke punten de beste speel ster van de dag en Willem Denissen (460) als smaakmakers, maar het liet zich toch verrassend inpakken door Daisy Harms en kompanen, waarbij Harms haar PR met 142 aanzienlijk scherper stelde en Thijs Verasdonck eveneens voor een driepunter zorgde, waardoor Flying Pins toch verrassend met 18-10 aan het langste eind trok. Ondanks dat Luke Verhoeven vandaag de beste speler was met 195 499 kon hij en teamgenoten er niet voor zorgen, dat het eigen gemiddelde werd geklopt. Sterker nog het liep tegen een 7-21 nederlaag op. Bram Tromp had nog een mooie 129 game in petto, maar verder kwam het team niet. Met nog één wedstrijd te gaan is de spanning om te snijden. De eens zo riante voorsprong van Pinkillers (296 punten) op Powerball (291,5 punten) in inmiddels geslonken tot slechts 4,5 punten. Flying Pins blijft derde met 241,5 en De Ballengooiers (202) blijven ondanks de ruime winst van Werkende Pins (178 punten) een ruime voorsprong houden. Werkende Pins zal volgende week dus opnieuw diep moeten gaan om de rode lan taarn vaarwel te zeggen. In de Har- rie Claessens League gebeurde geen schokkende dingen. Ken Litjens zorg de met score van 190 voor de hoogste game en was tevens de beste speler met 155,75 gemiddeld. In de stand is de ruime voorsprong van Meivin Vermeulen (852 punten) aanzienlijk teruggebracht door de oprukkende Quincy Vermeulen, die nu met 816 punten wel heel erg dicht is genaderd. Ook Jelle van Duuren is aan een flinke opmars bezig en bezet de derde plaats met 792 punten. Volgende week blijkt wie de winnaar van de Harrie Claes sens wisseltrofee wordt, want zij zijn nog de enige kanshebbers. nummer voorlaatst Close Encounters, want het werd 14 - 14. Inge Lenssen bracht met 234 niet alleen de hoogste game maar ook die van dit seizoen op haar naam en in de serie bracht zij het als beste tot 579. Bij de heren was de hoogste game met 267 voor Bart van Rens terwijl Peter Cleven met 646 de hoogste serie liet noteren. In de twee de klasse bevestigden de Pinhunters, dat zij eerste klasse waardig zijn en dat bewezen ze door nummer twee van de rangschikking met een 21-7 nederlaag van de baan te spelen, dus het kampioenschap en promotie kun nen worden gevierd. La Mousse kon, ondanks een 20- 8 zege, Plus Van Dijck niet van de derde plaats verdringen, maar B.T. Noxon, dat diep in het stof moest bijten tegen Red Arrows; het werd liefst 25-3 voor de rode pij len, moest daardoor zijn vierde plaats afstaan aan La Mousse. De nummers 7 en 8 deelden de punten, zodat The Nitwits zevende bleven en Videotheek a la Carte on de laatste plaats moest hun thuisbasis basketballvereniging Jumpers'76. Zaak voor Jumpers'76 is om te bouwen naar volgend seizoen en verschil te kunnen maken in close games. Zeker gezien het feit dat in de le klasse B plaats drie zal worden gedeeld door maar liefst vijf teams waar het verschil dus heel klein is. "Met enkele ervaren spelers erbij kun nen wij volgend jaar zeker voor een top drie plaats gaan, en met geluk pro motie naar de overgangsklasse. Met deze jonge ploeg kunnen we oude tijden doen herleven op langer ter mijn", aldus captain Mikke Leenders. Leenders doelt hiermee op de ploeg die zo'n vijf jaar geleden nog speelde in de hoofdklasse van het rayon Zuid. Basketballvereniging Jumpers'76 zal nu rustig het seizoen uit gaan trai nen en een mooi slotspektakel gaan neerzetten op het schouwburgplein op zaterdag 14 juni. De derde editie van de Jumpers'76 3-on-3 Basketball Challenge zal dan weer plaats gaan vinden. Meer informatie op kun je vin den op www.basketballchallenge.nl. Iedereen vanaf 8 jaar kan zich aanmel den tot uiterlijk vrijdag 6 juni. Uitslagen Heren-BC Bumpers 79-69 The Black Eagles 4-U14 71-54 Fighting Pirates-U 16 35-139 Programma zondag 25 mei Venlo Sport Crusader-U 16 14.45 EVBV Octopus 2-U14 19.00 Uitslag van de voorronde 3e Klasse Libre gespeeld in café Hannes in Over- loon, georganiseerd door BV OGO uit Overloon. le. G. Steeghs, OBK 11 mp 109.6 procent. 2e. E Craenmehr, Kruuspunt 10 mp 120.0 procent. 3e. J. Barents, DOS 7 mp 89.4 procent. 4e. J. Beekmans, OBK 5 mp 98.3 procent. 5e. Th. Kronenberg, DOS 5 mp 82.5 procent. 6e. R. Coppus, LBC 4 mp 92.0 procent. 7e. E Gommans, DOS 0 mp 76.5 procent. Uitslag van de Voorronde 7e Klasse Libre, gespeeld in Bos en Berg in Overloon, georganiseerd door BV Bos en Berg uit Overloon. le. J. Janssen, Anker 10 mp 108.3 procent. 2e. M. v.d. Heuvel, SNA 8 mp 127.1 procent. 3e. N.Allaerds, OOO 6 mp 143.5 procent. 4e. L.Allaerds, OOO 6 mp 122.6 pro cent. 5e. G. Bardoel, OOO 6 mp 104.2 procent. 6e. C. v/d Laar, Anker 6 mp 101.9 procent. 7e. C. Christ, OOO 4 mp 97.0 procent. Agenda: 22-23-24 mei finale 4e Klasse Libre LBC in de Sporthal in Overloon 22-23-24 mei finale 5e Klasse Libre VOF/De witte Hoeve in de Witte Hoeve Venray Uitslagen Heren A Hercules-Manual 34-11 Heren C Manual-Rapiditas 10-18 Dames C Manual-Eurotech Bevo 17-5 Heren B Manual-Merefeldia 19-33 Dames B Manual-Ospel 11-3 Gemengd D Manual-Vios 4-24 Programma zondag 25 mei Manual Cl-Eurotech Bevo 11.00 Manual Bl-Rapiditas 12.30 Dames Manual C 1-Loreal 11.45 Manual Bl-Eurotech Bevo 13.25 Uitslag wedvlucht Peronne; zes deelnemers, 117 duiven. 1, 4, 6, 7, 14, 17,19,21,23 M. van Boekel. 2,5,8,10, 11,12,18,20,22,24 Comb. Reynders- Cuypers. 3 E. Deenen. 9,13,15,16,25 Th. Kleeven. Uitslag wedvlucht V07 Peronne; 21 deelnemers, 331 duiven. 1. G. D. Raaijmakers. 2,5,10,14 M.Voesten en dochter. 3,6,19,25 E Loonen. 4,9,23, 24 H. Peeters. 7,12, 21 N. van Hoof. 8, 11,22 J. van Kessel. 13 J.Voesten. 15 M. Basten. 16 J. Kerstens. 17, 18 W Bou ten. 20 Comb.Verdellen. blijven. Vivian v.d. Voort scoorde met 222 de hoogste damesgame en Fien Jenniskens met 567 de hoogste serie. Bij de heren waren de in kampioens- vorm verkerende Pinhunters Eef van Merkestein (225-game) en John Helle gers (614-serie) de besten. In de Trio league gaf koploper Bokual/Mijling 2 bowlingles aan Kuijten Ass. door met 19 - 2 te winnen. Sigma's/Cornelco bleef, op afstand, goed volgen door A.WI. Isolatie met 17.5 - 3.5 terug te wijzen. Proshop RB Venray liet tegen B.T. Jamin belang rijke punten liggen door met 14-7 te verliezen. De Joepies bleven met dezelfde cijfers de meerdere van Bokual/Mijling 1. Nog meer 14-7 uitslagen, want Nutrivisie won met die cijfers van B.T. Noxon en Plus van Dijck klopte Crash. Fien Jenniskens was met haar 189-game en 518-serie de beste dame. Bij de heren scoorde Lars Lenssen met 238 de hoogste game en Bart van Rens met 650 de hoogste serie. Er is een regiotoernooi met spelers van vier verenigingen gehouden. De vereniging waren Amicale Cuijk uit Cuijk, De Bokkeschieters uit Boxmeer, Grave Superieur ui Grave en JBC Ven ray 80 uit Venray. Dit treffen gaat over vier wedstrijddagen en elke vereni ging mag zelf weten hoeveel teams hij inzet. Op de eerste wedstrijddag van dit vervolgtoernooi behaalde JBC Ven ray 80 de eerste plaats met een score van 63,89 procent. Grave Superieur werd tweede met een score van 51,17 procent. De Bokkeschieters werden derde met een score van 41,67 pro cent, gevolgd door Amicale Cuijk met een score van 40,63 procent. Verder hebben vier teams van JBC Venray 80 deelgenomen aan een toernooi in Pont in Duitsland. Na de eerste twee wedstrijden werden de teams, aan de hand van de resultaten ingedeeld in poules. Het doublet Jos en Rob Jans sen en het doublet Frans van Erp en Henk Jansen kwamen in de A-poule en Eef en Marian Zeelen belanden in de B-poule. Jos en Rob Janssen wer den eerste en Frans van Erp en Henk Janssen werden derde in de A- Poule. Eef en Marian Zeelen werden tweede in de B-poule. In de Nationale Compe titie (NC) doet een team mee, bestaan de uit Eef Zeelen, Jos Janssen en Ruben Pex. Na de tweede dag staan zij op de vijfde plaats met zeven gewon nen wedstrijden en 29 plus punten. In de Afdelingscompetitie (AC) doen twee teams van de vereniging mee. Team 1 bestaande uit Tony Ikkert, Wim v.d Meer en Rob Janssen staat op de tweede plaats na twee wedstrijden met zeven gewonnen wedstrijden en 28 punten. Het team vanAnny Geurts, Frans van Erp, Edgar Ikkert en inval ler Henk Jansen staan na twee wed strijden op de zesde plaats met vijf gewonnen wedstrijden en nog een minpunt. In de zesde ronde heeft Huub Straatman leiding overgenomen van Ton Hendriks, die tussentijds Jan Litjens van de kop had verdrongen. Huub had geen moeite met zijn oppo nent Piet van der Eist en versloeg hem overtuigend met 6-0 met een prima score van 73 slagen en 21 sla gen als laagste ronde, wat tevens geldt als evenaring van het seizoensrecord, de beste score van de dag. Gerrit Jans sen (74 slagen) revancheerde zich van een mindere periode door eveneens duidelijk met dezelfde cijfers Jan Lit jens terug te wijzen. Gerrit Vermeulen (76) moest tegen Henk van Leeuwen, die met zijn beste ronde van het sei zoen (23) begon, een veer laten en won derhalve met 4-2. Jan Engels (79 slagen) had het moeilijker tegen Ton Hendriks dan de 5 - 1 uitslag doet vermoeden. Spannend was de partij tussen Leo Wilms (88) en Theo Litjens (90), die door eerstgenoemde met 4 - 2 werd binnengehaald. De dames speelden hun beste wedstrijd van het seizoen. Jo Litjens bijvoorbeeld scoorde met 80 slagen een nieuw sei zoensrecord met 23 als laagste ronde, dat eveneens een seizoensrecord opleverde. Haar tegenstander Pierre Dean liet eveneens 80 slagen aante kenen, maar liet zich tweemaal de kaas van het brood eten, waardoor Jo Litjens met 4-2 aan het langste eind trok. Pierre Dean evenaarde net als Huub Straatman met een rondje van 21 slagen het nieuwe seizoensrecord, dat in een eerder stadium al door Ger rit Vermeulen was gerealiseerd in de tegen Jan Litjens met 4-2 gewon nen wedstrijd. Bovendien scoorde hij toen met 69 slagen de laagste score van dit seizoen, zijnde 69 slagen. Ook Annie Litjens deed goede zaken door Karei van ham met 5-1 naar huis te sturen met een score van 92 slagen, haar beste seizoensprestatie.Tenslotte was ook Fieke van Ham in goeden doen door met Truus van Dijk met 6 - 0 aan de zegekar te binden met een prima score van 93 slagen en ook dat was haar beste seizoensprestatie. In de stand zien we achter de nieuwe leider Huub Straatman met 5 punten de oprukkende Gerrit Vermeulen met 7,5 punten en de gewezen kopman Jan Litjens met 8,5 op de derde plek. Ook Ton Hendriks ziet met 9 punten als vierde nog op het vinkentouw. Bij de dames vooralsnog geen concur rente voor Miet Clevers, die met 7 punten ruim aan de leiding gaat. Jo Litjens klom met 17 punten naar de tweede plaats en verwees daarmee Truus van Dijk met 25 punten naar de derde stek. Annie Litjens volgt met 28 punten als vierde. Jan Engels heeft in het natte Predazzo, gelegen in de Italiaanse Dolomieten, met een deel van de nationale seniorenselectie een oefentoernooi gespeeld als voorberei ding op de Europese Kampioenschap pen in augustus op dezelfde banen. Na een slechte openingsronde kwam hij de volgende twee combironden goed terug, maar op de tweede dag gooide het weer opnieuw roet in het eten en zakte uiteindelijk daardoor naar de 26e plaats. Nederland eindigde op de tiende en laatste plaats, achter winnaar Duitsland 2, na het uitvallen van een ziek geworden medespeler. Harrie Lenssen heeft in Geldrop voor een verrassing gezorgd door op het Pinkstertoernooi een tweede plaats te bemachtigen met een prima score van 94 slagen achter winnaar Mees Bouwman (93) van De Putters, die slechts één slag minder nodig had. Aanstaande zondag wordt in Geldrop de vijfde wedstrijd voor de Bonds- competitie gespeeld. De vertrektijd wordt donderdag op de clubavond bekendgemaakt. Het jaarlijkse Sterrentoernooi van TVM wordt gehouden op vrijdag 6 juni en is bedoeld voor grote, kleine, beginnende en gevorderde tennis sterren. Bij de indeling wordt reke ning gehouden met de speelsterkte. De eerste wedstrijden beginnen om ongeveer 6.30 uur. Opgeven kan tot woensdag 4 juni via e-mail lgjpeeters@ home.nl., bij Marie-Louise Vogelsangs via telefoon (0478)546435 of bij Joke Peeters via telefoon (0478)546619. Venray-Tegelen 4-2 (3-1). Doel punten Venray: Jules Dorren, Freek Alkemade, Jeroen Wijnho ven en Koen Staak In een spannend en aantrekkelijk duel hebben de hockeyheren van Venray de laatste thuiswedstrijd van het seizoen tegen Tegelen winnend afgesloten: 4-2.Tegen het sympathieke Tegelen maakten de hockeyheren een grote stap op weg naar de titel. Het collectief wist met een overwinning in deze laatste thuiswedstrijd een prachtige reeks af te sluiten, want de heren zijn het gehele seizoen in eigen huis ongeslagen gebleven. Twee wedstrijden voor het einde hadden de hockeyheren een voor sprong van drie punten op achtervol ger Venlo .WanneerVenray zou winnen van Tegelen, dan zou een gelijkspel in de laatste wedstrijd voldoende zijn om het kampioenschap binnen te halen. De gasten sloegen af voor het begin van de wedstrijd. De subtop per uit Tegelen oogde fit en gedreven, waardoor Venray in het begin niet lek ker kon spelen. De eerste tien minu ten werden gekenmerkt door mid denveldspel met luttele kansen aan beide kanten. Na elf minuten kreeg Afgelopen weekend werden in sporthal de Wetteling in Ven ray de finales van de Limburgse Jeugdmasters georganiseerd door de Afdeling Limburg in samen werking met Summa/Red Stars. Aan deze mastersfinales namen negen spelers van Red Stars deel en hiermee had de Venrayse vereniging de meeste deelnemers. De spelers kwamen van zeventien verenigingen met ook veel jeugdleden van de clubs Megacles Weert, Kluis Geleen, Desta- tec Swalmen en Helden. De sfeer was prima en de wedstrijden waren de moeite van het aankijken meer dan waar en men eindigde met een gezel- In het weekend van 18,19 en 20 juli houdt Rooyse VK de tweede editie van Rooy on the Beach. Het Venrayse Schouwburgplein wordt daarvoor tijdelijk omgetoverd tot een heus stadsstrand. Na het succes van vorig jaar heeft de organisatie besloten er dit jaar zowel een extra veld als een extra dag aan het evenement toe te voe gen. Zo worden op vrijdag 18 juli in samenwerking met de Nederlandse Volleybal Bond het Beach Circuit en het Jeugd Beachchampionship geor ganiseerd. Het Beach Circuit bestaat uit meerdere toernooien in de regio en biedt competitievolleybal(st)(l)ers de mogelijkheid om tijdens de zomer maanden in conditie te blijven. Door het spelen van minimaal drie toer nooien kunnen rankingpunten wor den verdiend. Daarmee kan een ticket voor de finaleronde in Eindhoven op 23 augustus worden bemachtigd, waar weer gestreden wordt voor deelname aan het gesloten NK te Scheveningen een week later. Het is natuurlijk ook mogelijk om aan minder dan drie toer nooien deel te nemen, dan kunnen er echter geen rankingpunten worden verdiend. Het Jeugd Beachchampion ship wordt dit jaar voor het eerst in de regio gehouden en Rooy on the Beach heeft hiervoor de primeur gekregen. Het Jeugd Beachchampionship wordt gehouden voor deA- en B-jeugd en de winnaars verdienen een rechtstreeks vnnr WK" Tf^iioH Venray een eerste klap te voorduren. De scheidsrechter zag een verdediger in overtreding, waardoor Tegelen een strafcorner kreeg. Waar de bal vlak langs de paal leek te gaan, wist een Tegelse aanvaller de bal voor de kee per binnen te tippen: 0-1 .Via aanvaller Jules Dorren wist Venray vijf minu ten later de achterstand ongedaan te maken. Via goed samenspel werd de vrijstaande Dorren bereikt en kwam Venray op gelijke hoogte: 1-1. De wedstrijd golfde op en neer, beide keepers moesten enkele malen redding brengen om hun team in de race te houden. Waar aan de ene kant Venray enkele kansen liet liggen op de voorsprong, was het anderzijds Tege len dat enkele malen faalde. De gehele Venrayse defensie had een zware taak aan de zeer beweeglijke Tegelse aan vallers. Venray speelt de laatste maan den steeds meer op mandekking, wat het aanvallende spel mogelijk maakt. Waar beide scheidsrechters van tevoren aangaven zeer strak te zullen fluiten, bleek dat eens te meer toen Freek Alkemade een onterechte gele kaart ontving. Hij maakte een over treding tijdens een onderling duel. lige en leuke prijsuitreiking onder de bezielende leiding van Jan Krewinkel. De Venrayse deelnemers deden het uitstekend en de resultaten waren er dan ook goed tot klasse.In de topklas se hadden zich geplaatst Ernest Cruijs- berg, Rick Pouwels en Tom Thijssen. Ernest en Rick hadden niet echt hun dag, want ze plaatsten zich niet voor de plaatsen een tot en met zes. Tom Thijssen daarentegen plaatste zich wel hiervoor en bleef spelen tot in de finale waarin hij verloor van Vincent Lenders (Openline/Westa) met 3-1 en pakte dus een tweede plaats. Ernest en Rick werden uiteindelijk achste en negende. Daar werd terecht voor gefloten. Ech ter was de overtreding niet van dien aard dat geel op zijn plaats was. Toch moest Alkemade vijf minuten op de reservebank plaatsnemen, waardoor Tegelen die tijd met een man meer op het veld stond. Toen de straf van Alkemade voorbij was, kreeg Venray snel een strafcorner. Deze werd door Alkemade zelf hard tegen de plank geslagen, waardoor hij de belangrijke 2-1 wist te maken. Reinier Palmen lag niet veel later aan de basis van de 3-1. Na een rush aan de rechterkant rende hij met de bal de cirkel in, toen hij bij de tweede paal Jeroen Wijnhoven vrij zag staan. De vrijstaande aanvaller faalde niet. Enkele minuten later gaf de scheidsrechter het rustsignaal. De tweede helft ging Tegelen op volle kracht zoeken naar een aanslui tingstreffer. Venray zakte in en leek de tegenstander in het zadel te hel pen. De bal was veelal in het bezit van de tegenstander, waardoor Venray het moeilijk kreeg. Dit leverde eerst een strafcorner op, na een ongeluk kige overtreding van Rob Heijmans, die door de actie geblesseerd uitviel. Gelukkig werd Tegelen niet meer In de eerste klasse kwam Judith Stoef voor Red Stars achter de tafel en plaatste zich voor plaats een tot en met zes en via een zege voor een top vier notering om vervolgens te verliezen van een meisje van Falco. Judith verloor de troostfinale en werd vierde. Ook in de klasse 3A twee men sen uit Venray in de finale en beiden plaatsten zich voor plaats een tot en met zes. Hierin eindigde Teun van Els uiteindelijk op de vijfde plaats. Sander Drent was in goede vorm maar moest na een verloren finale genoegen nemen met een sterke tweede plaats. Klasse 3B zag eveneens twee Ven rayse spelers achter de tafel verschij- gevaarlijk met deze strafcorner. Onge veer tien minuten na rust wisten de gasten echter de aansluitingstreffer te vinden. Een voorzet werd op doel getipt, waar een halve redding van de Venrayse keeper niet voldoende bleek te zijn: 3-2. De subtopper ging weer geloven in een overwinning na deze treffer. Ven ray probeerde weer het spel te maken en overwicht terug te winnen. Met een hard werkend middenveld wer den de hockeyheren enkele malen gevaarlijk in de counter. De bevrijding was groot toen Koen Staal de bal in de cirkel mocht aannemen. Oog in oog met de Tegelse keeper wist Staal de 4- 2 te scoren. De tegenstander leek het geloof in een overwinning te hebben verloren, waardoor de Venrayse voor sprong niet meer in gevaar kwam. Na 70 minuten kon Venray dan ook juichen voor deze sportieve revanche op het incident eerder in de week. De spelersgroep is dit seizoen een waar collectief geworden waarbij iedereen voor elkaar door het vuur wilt gaan. Hiermee is de basis gelegd voor een uitstekende tweede sei zoenshelft. Komende zondag spelen de hockeyheren hun laatste wedstrijd in en tegen Heeze voor het kampioen schap in de vierde klasse. nen en hierbij plaatste Steven Ge zich bij de beste zes en Annika Jenniskens bij de beste tien. Annika verweerde zich uitstekend en eindigde uitein delijk op de zevende plaats. Steven speelde te passief om zich voor de finale te plaatsen. Gelukkig speelde hij in de troostfinale uitstekend en werd verdiend derde. De jongste deelnemer Matthian Vaes kwam uit in klasse 4 en won in de strijd om de plaatsen zeven tot en met tien alle wedstrijden en eindigde op een goede zevende plaats. Komend weekend spelen enkele leden een drielandenontmoeting voor het NKS in België. In het weekend van 18, 19 en 20 juli houdt Rooyse VK de tweede editie van Rooy on the Beach. dat eveneens op 31 augustus op het Scheveningse strand zal worden gespeeld. Beide onderdelen zijn alleen toeaankeliik voor hii de NeVoBo aan gesloten volleybal(st)(l)ers. Natuurlijk worden ook de voetvolleyballers niet vergeten, want op zaterdag 19 en zon- da2 20 au2ustus zullen zii wederom strijden om de hoogste eer. Op deze dagen wordt er ook gebeachvolley- bald op diverse niveaus, van recreatief tot divisie en dit alles verdeeld over maar liefst zes velden. Wil je meer weten of wil je je inschrijven, kijk dan oo www.roovonthebeach.nl.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 25