Kampioenen SV Merselo Nog geen aanwinsten Van Tilburg niet terug naar Holthees Venray E2 pakt de dubbel svoc - iwr Printwerk? Kantoorartikelen? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 22 mei 2008 - Pagina 23 Oranje-witten kunnen in twee duels niet scoren tegen Kessel Angelo van Mil (Helmond Sport) keert terug op oude nest ■KKjgg Receptie VV Holthees www.vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl SV Leunen SV Ysselsteyn SV Merselo SVV veteranen SV United Nominatie Jan Poels Oefenprogramma Venray SV Venray SV Oostrum Receptie TV Sportijn Indeling TV/Sportijn bijna rond een abonnement waard Zoektocht TV/Sportijn levert nog niets op Speler Thijs Hendriks trainde illegaal bij Ysselsteyn - Leunen sneuvelt in eerste ronde Sportnieuws -info SSS-topschutter Bas Joosten naar Venray Bas Joosten had afgelopen seizoen een groot aandeel in het kampioen schap van SSS'18. Leunen-Kessel 0-1 (0-0). Doelpunt: 73. Huub van den Beuken 0-1. Scheidsrechter: Cur- vers (Broekhuizen). Toeschou wers: 200. Gele kaart: Tom Hen driks (Leunen) en Huub van den Beuken (Kessel). Leunen: Jeuken; Biezenaar, Swinkels (74. Van Hoek), Ruud van Ooi en Van Lierop; Rob van Ooi, Litjens en Keijsers (85. Jans sen); Guus Gielens (81. Roel Gie- lens), Hendriks en Lucassen. Door Henk Willemssen Leunen is donderdagavond uit geschakeld in de nacompetitie. Ook de tweede wedstrijd tegen Kessel ging met 0-1 verloren. In de stromende regen voor twee honderd toeschouwers had Leu nen het beste van het spel. Echter aanvallend konden de oranje-wit ten te weinig afdwingen.waardoor Leunen ook komend seizoen in de vierde klasse uitkomt. Trainer Jack Maas had zijn ploeg op een plek gewijzigd. Juul Swinkels nam de liberopositie over van de gebles seerde Koen Gielens. Een kwartier voor de wedstrijd begon het te rege- Er is wrijving ontstaan tussen de voetbalclubs Merselo en Yssel- steyn. Het heeft niet alleen te maken met de overgang van Mer- selo-middenhalf Thijs Hendriks naar Ysselsteyn. Merselo is er verbolgen over dat Hendriks nog tijdens de competitie enkele keren meetrainde bij Yssel steyn. "Een vreemde zaak", vindt pen ningmeester Harrie van Hoof van Merselo. "Thijs was er dinsdag in een keer niet en toen hoorden we dat hij bij Ysselsteyn meetrainde. Zonder dat wij hier iets van wisten." Mart Verlij sdonk, bestuurslid techni sche zaken van Ysselsteyn, erkent dat het niet helemaal correct is gelopen. "Ook ik hoorde dit pas achteraf. Thijs was met z'n tas naar de training geko men en onze trainer heeft hem mee laten doen. Nee, wij hebben hier geen contact over gehad met Merselo. We Jelle van Tilburg blijft Oostrum trouw. De aanvaller werd de laat ste tijd nadrukkelijk in verband gebracht met Holthees dat de ex- topschutter graag wil terughalen. Ondanks de degradatie van Oostrum uit de vierde klasse, heeft Van Tilburg besloten niet op de 'aan bieding' van zijn oude club in te gaan. Holthees, dat promoveerde naar de vijfde klasse, is op zoek naar verster king. "Ik heb contact gehad met Hol thees en ik heb er goed over nage dacht", zegt Jelle van Tilburg die twee Venray E2 is afgelopen week kam pioen geworden in de le klasse. In de laatste competitiewedstrijd werd met 4-1 van Venray E3 gewonnen en daarmee de titel binnengehaald. Het was een succesvol jaar voor de E2 Het standaardteam vanW Holthees is kampioen geworden in de 6e klasse E. Door deze prestatie en de hieraan verbonden promotie naar de 5e klas se, wordt aan de spelers, begeleiders en technische staf een receptie aan boden op vrijdag 23 mei van 20.00 tot 21.30 uur in de kantine van sportpark De Halt in Holthees. Aansluitend is er een feestavond in discotheek DZN. nen en het hield niet meer op. Na de 0-1 nederlaag van zondag moest Leunen winnen om uitzicht te houden op de tweede ronde. De thuisclub nam het initiatief en Kessel werd in de verdediging gedrongen. Het eerste gevaar was na een klein kwartier een schot van Roy Keijsers dat door doelman Glenn Smeets werd gekeerd. Bij een uithaal van Guus Gie lens dook de Kesselse sluitpost over de bal heen die rakelings langs het doel verdween. De niet geheel fitte spits Tom Hendriks, hij kampt met een liesblessure, kwam net als in de uitwedstrijd nauwelijks in het stuk voor. In de competitie was hij goed voor liefst 23 doelpunten. Pas vlak voor rust kon Hendriks echt dreigend worden. Na een mooie aanval over links werd hij in stelling gebracht door Frits Lucassen maar de Leunse topscorer joeg de bal hoog over het doel. Een paar minuten later kreeg de zwaar gehinderde Hendriks toch even de ruimte om uit te halen. Met een knappe reflex voorkwam de Kes- sel-doelman de openingstreffer. Tom Hendriks verloor bij deze actie zijn schoen en claimde een vrije trap maar daar wilde arbiter Curvers niets van zijn trouwens wel blij met de komst van Hendriks." Het Merselo-bestuur heeft op zijn beurt het ongenoegen niet kenbaar gemaakt bij Ysselsteyn. "Nee, nog niet. We zullen het wel aan de orde stellen tijdens de eerste vergadering met alle Venrayse voetbalclubs", zegt Van Hoof. "Want officieel mag dit niet eens.Ach- teraf hadden we hem direct moeten schorsen." De uit Venray afkomstige middenvelder kwam een jaar geleden over van Venray 2. Het overschrijvingsformulier is inmiddels getekend en Hendriks heeft zijn excuses bij Merselo aangeboden. "Want hij zag ook wel in dat hij fout was. Voor ons is deze kwestie nu afge daan aldus Van Hoof. Bij Merselo stopt verdediger Marcel Bos vanwege een slepende enkelbles sure. Pieter-Paul Rieter en Martijn Wilms gaan in een lager elftal spelen. De opengevallen plaatsen worden jaar geleden overstapte naar Oostrum. "Het zou de makkelijkste weg zijn om na de degradatie weer weg te gaan. Maar ik heb het goed naar de zin in Oostrum en ik wil de club nu niet in de steek laten." Het zit er dik in dat Holthees en Oostrum elkaar komend seizoen tref fen in de vijfde klasse. "Ja, dat zou voor mij een heel bijzondere wedstrijd zijn. Je maakt het niet vaak mee dat je tegen je eigen club voetbalt. Zo'n derby is natuurlijk altijd leuk. Alhoe wel ik er wel een dubbel gevoel bij heb." want door een 4-0 zege op opnieuw Venray E3 werd ook de beker gepakt. Door dit resultaat mag Venray E2 deel nemen aan de regiofinales op 1 juni in Susteren. «nu Uitslagen Wittenhorst 7-SVOC'Ol 2 5-1 SVOC'01 vet-VCH vet 2-5 SVOC'01 D2-SV Leunen D4 0-0 Programma donderdag 22 mei Regiofinale 4 tegen 4 SVOC'01 Dia bij IVO in Velden 18.00 Programma zaterdag 24 mei Wittenhorst (A)-SVOC'Ol 17.00 Toernooi SVOC'01 F1 bij MVC'19 in Maasbree 9.00 weten. Toen Hendriks vervolgens de bal wegtrapte kreeg hij de gele prent voorgetoverd. Na de hervatting waren de rollen omgedraaid. Kessel kwam steeds ster ker opzetten maar de thuisclub wist stand te houden. In de 71e minuut opnieuw een mooie aanval over de linkerflank via Roy Keijsers en Frits Lucassen. De opgekomen aanvoerder Joris van Lierop kon uithalen maar de bal trof de binnenkant van de bal en stuitte terug het veld in. Twee minuten later was het aan de overzijde wel raak. Uit een hoek schop kopte de 40-jarige terugge haalde spits Huub van den Beuken doeltreffend raak: 0-1. Nick van Hoek kwam als extra aanvaller binnen de lijnen. Leunen moest in het laatste kwartier twee keer scoren om nog een strafschoppenserie uit het vuur te slepen. Dat bleek een onmogelijke opgave. Wat eerder tegen negen Kes- selnaren niet lukte, dat lukte ook niet tegen een elftal. "We hebben in twee wedstrijden te weinig kansen gecre- eerd", vindt Jack Maas. "We hadden vandaag veel meer balbezit maar het zat ook niet mee. We schieten op de paal en een minuut valt de treffer aan opgevuld door eigen jeugdspelers. Merselo heeft komend seizoen zo'n twintig A-jeugdspelers die gaan mee- trainen met het eerste elftal onder de nieuwe trainer Bonny Refwutu. Ysselsteyn beleefde na twee degra daties op rij een kleurloos seizoen in de zesde klasse. Het elftal van trainer David Wijnands kende een flitsende start maar wist dit geen vervolg te geven.Ysselsteyn finishte op de zeven de plaats. De club wil komend seizoen meedoen om de bovenste plaatsen en speurt naar versterking. Centrumver dediger Thijs Berkers keert in oktober terug van zijn verblijf in Mexico.Yssel- steyn hoopt nog meer oud-spelers terug te halen. Zoals Daniël Wijnands, de broer van de trainer, die drie jaar geleden naar Venray vertrok. Wijnands nam vorig jaar vanwege een blessure afscheid van de Venrayse hoofdmacht en speelde dit seizoen in het derde elftal. Uitslagen Wittenhorst 9-Leunen 7 3-1 Leunen C3-MVC19 C3G 4-2 Leunen F2-Spcl.IreneF3 6-3 Leunen E1-MVC19 El 3-1 Leunen 1-Kessel 1 0-1 Melderslo 3-Leunen 4 1-4 Leunen D3-IVO D3 1-3 SVOC'01 D2-Leunen D4 0-0 W Kessel F5-Leunen F5 2-5 Leunen vet-Wittenh.B vet 2-1 Programma donderdag 22 mei Leunen D3-GFC33D2 18.30 Programma zaterdag 24 mei Leunen Dl toernooi Heumen Leunen El toernooiArcen 9.15 Leunen E2 toernooiArcen 9.45 Leunen F1 toernooiArcen 9.00 Leunen F2 toernooiArcen 9 30 Leunen F3 toernooiArcen 13.45 Leunen F4 toernooiArcen 14.00 Programma zondag 25 mei Leunen D2 toernooiArcen 13.10 Leunen D3 toernooiArcen 13.30 Leunen D4 toernooiArcen 13 30 Leunen E3 toernooiArcen 9.00 Leunen E4 toernooiArcen 9.45 Uitslag Elsendorp-Veteranen 5-2 Programma donderdag 22 mei Minimixtoernooi 19.00 Programma zaterdag 24 mei Veteranen-ZSV 17.00 Programma donderdag 29 mei Ysselsteyn 5-SVVeulen 19.30 Uitslagen Merselo E2G-HRC27 E4 2-0 IVO E5-Merselo E2G 2-4 Merselo-Bavos vet 5-1 Programma zaterdag 24 mei Merselo vet-Elsendorp vet 17.00 Uitslag EWC-SW 2-5 Programma zaterdag 24 mei United (W)-SW v. 16.00 Afmelden uiterlijk donderdagavond bij H. Hanen via telefoon 06-28612346. Uitslagen SV United vet W-SV United M/BW 3-2 SV United E4-GFC33 E5g 5-3 SV United Cl-DEV-Arcen 2e SV United C2-DEV-Arcen 2e SV United D2-SV United (W) 3e SV United D3-SV United (W) 1 e SV United El-RKDSO (Lomm) 6e SV United E2-RKDSO (Lomm) 5e SV United F2-Lottum 3e SV United F3-Lottum 4e SV United F4-SVEB (Broekh'v) 2e Programma zaterdag 24 mei SV United vet W-S W vet 17.00 Geysteren-SV United vet M/BW 16.30 SV United El toern DEVArcen 8.45 SV United F1 toern DEV Arcen 8.45 SV United F2 toern DEV Arcen 13.30 SV United F3 toern DEV Arcen 13.30 SV United F4 toern DEV Arcen 13.30 Programma zondag 25 mei SV United Dl toern DEV Arcen 13.00 SV United D2 toern DEV Arcen 13.00 SV United D3 toern DEV Arcen 13.00 SV United E3 toern DEV Arcen 8.45 de andere kant." Het seizoen voor Leunen zit erop en dit betekent tevens het afscheid van trainer Maas. De Venlonaar was dolgraag met een beter resultaat ver trokken. "Dit is een enorme kater", zei Maas. "Deze uitschakeling komt heel hard aan. Ik had me een leuker afscheid gewenst. Maar ook dit hoort bij de sport." Toch kan Leunen terugzien op een geslaagd seizoen. Een jaar geleden vertrokken vier bepalende spelers (Edwin Berden, Marco Berden, Jaap Litjens en Rob Willems). Hun plaat sen werden ingenomen door spelers afkomstig van Venray 2. Na een matige start raakte het vernieuwde team steeds beter ingespeeld. Sinds begin november stond Leunen telkens op de eerste of tweede plek. Op paas zaterdag thuis tegen Helmond (2-3) werd de titel verspeeld. "Toen heb ben we een knak gekregen die nog even doorwerkte", vindt Maas. "Ons doel was nacompetitie halen en dat is gelukt.We hebben heel lang in de titel race gezeten. Opvallend was dat we vaak in het laatste kwartier een treffer incasseerden. Nee, dat ligt zeker niet aan de conditie want die is prima." Jan Poels is genomineerd voor de Rinus Michels Award. De Venray-trai- ner dingt met vijf anders coaches mee naar de titel 'beste coach in het amateurvoetbal seizoen 2007/08'.Tij dens het trainerscongres op zaterdag 24 mei in Tilburg kiezen de trainers welke collega de prijs gaat winnen. Naast de amateurs wordt er ook een award uitgereikt voor de beste prof trainer (Fred Rutten, Ernie Brandts, Gert-Jan Verbeek of Stanley Menzo). Daarnaast zijn er stimuleringsprijzen voor de beste jeugdopleidingen in het prof- en amateurvoetbal. De trainersvakbond WON heeft uit iedere district een amateurtrainer genomineerd. Jan Poels, over twee periodes verdeeld al bijna zeven jaar hoofdtrainer van SV Venray, is geko zen uit het district Zuid II. Hij wordt omschreven als 'een verenigingsman pur sang, die zowel bij de senioren als bij de jeugd van SV Venray is betrok ken. Hij is collegiaal ingesteld'. Daar naast speelt mee dat Poels, door het binnenhalen van het kampioenschap in de eerste klasse, Venray na der tien jaar heeft teruggebracht naar de hoofdklasse. De vijf andere genomineerde ama teurtrainers zijn: Arthur van der Veen (SVBO) uit Noord, Hans van Arum (Sparta Nijkerk) uit West I, Danny Molendijk (TOGB) uit West II, Eric Meijers (Achilles'29) uit Oost en Peter Maas (Steenbergen) uit Zuid I. Venray speelt ook komend seizoen de eerste oefenduels op het toernooi in Milsbeek. Op vrijdag 8 augustus treft Venray Germania uit Groesbeek dat eveneens naar de hoofdklasse promoveerde. Op zondag 10 augustus treedt Venray aan tegen eersteklasser Juliana Malden. Het eerste optreden voor eigen publiek is op donderdag 14 augus tus thuis tegen Achates dat uit de tweede klasse degradeerde. De vol gende tegenstander is op zondag 17 augustus Sparta'25, de kampioen van de derde klasse D. Het duel wordt gespeeld in Beek en Donk. De vijfde en laatste vriendschappelijke wed strijd is op woensdag 20 augustus in Vierlingsbeek tegen tweedeklasser Volharding. Programma zaterdag 24 mei SV Venray B3-Wittenhorst B2 a. 13-15 SVVenray B4-Senioren B4 a. 16.00 SVVenray C8M toernWoezik v. 12.45 SVVenray D5 toern Woezik v. 7.30 SVVenray D6 toern SVUnitas v. 9.30 SVVenray El toernooi NWC v. 13.00 SVVenray E4 toern Stiphout v. 11.45 SVVenray E7 toernooi NWC v. 13.00 SVVenray El 1 toernooi Lierop v. 8.30 SVVenray F1 toernooi MVC'19 v. 8.00 SVVenray F5 toernooi NWC v. 8.00 SVVenray F6 toern Stiphout v. 8.15 SVVenray Mini F wedstrijden a. 12.00 Programma zondag 25 mei SVVenray C3 toern Stiphoutv. 12.15 SVVenray C4 toernooi NWC v. 12.00 SV Venray D1 toernooi NWC v. 800 SVVenray D2 toern Stiphout v. 8.00 SVVenray D3 toernooi Laar v. 12.00 SV Venray D4 toernooi NWC v. 800 SV Venray E12 toern ONDO v. 1230 SVVenray E13 toern DEV-Arcenv. 8.15 SVVenray F3 toernooi Lierop v. 13.00 SVVenray F4 toernooi Unitas v. 9.30 SVVenray F9 toernooi Lierop v. 13.00 Uitslag Panningen vet-SV Oostrum vet 4-1 Programma zaterdag 24 mei EWC vet-SV Oostrum vet 17.00 Oostrum BI toernooi Zwolle Oostrum El toernooi Someren Oostrum E3 toernooi NWC Asten Oostrum E5 toernooi Someren Oostrum F1 toernooi Someren Oostrum F3 toernooi NWC Asten Programma zondag 25 mei Oostrum E2 toernooi Ondo Asten Oostrum F4 toernooi Ondo Asten Ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in de eerste divisie D met de daarbij behorende promotie naar de eredivisie van het zaalvoetbal wordt er voor het eerste team van Taxi Verstraaten/Sportijn op vrijdag 23 mei een receptie gehouden. De receptie duurt van 20.00 tot 21.30 uur en wordt gehouden in sportcafé DeWetteling. Venray heeft de Overloonse topscorer Bas Joosten gestrikt. De snelle, behendige spits had afgelopen seizoen met 23 treffers een groot aandeel in het kampi oenschap van SSS'18 in de derde klasse C. Door Henk Willemssen De Venrayse hoofdklasser versterk te zich verder met Angelo van Mil van Helmond Sport. De negentienjarige centrumverdediger is afkomstig uit Venray en keert na een paar Helmond- se jaren terug op het oude nest. Van Mil speelde afgelopen seizoen in Jong Helmond Sport en hij zat regelmatig op de bank bij het eerste elftal.Angelo van Mill lijkt de opvolger te worden van de gestopte Rob Scholten. "Angelo zat bij Helmond Sport dicht tegen een profcontract aan", vertelt Peter Rongen, bestuurslid technische zaken. "Hij heeft tot in de B-jeugd bij Venray gespeeld. Net als Bas Joosten past hij uitstekend in ons streven om zo veel mogelijke Venrayse spelers of uit de directe omgeving aan te trekken." Bas Joosten (22) is geboren en getogen in Venray. In december 1993 verhuisde het gezin naar Overloon. In de F'jes voetbalde Joosten bij Venray. Na de verhuizing stapte hij over naar SSS' 18 waar hij al snel werd ontdekt door VW Na de B-jeugd keerde hij terug bij SSS'18. Hij speelde vervol gens in de Al en maakte voor het seizoen 2003/04 de overstap naar het eerste elftal. Hij heeft in de afgelopen vijf seizoenen precies honderd doel punten gescoord in de Overloonse hoofdmacht. Zijn vertrek betekent een enorme aderlating voor SSS'18 dat voor het eerst in de negentigja rige historie naar de tweede klasse is gepromoveerd. "Sportief gezien hebben we begrip voor zijn stap", zegt SSS-voorzitter Frank Huisman. "Bas heeft bij VW samengespeeld met Willem Janssen en Niels Fleuren. Kijk eens waar die jongens nu staan. Als Bas nog ooit de stap omhoog wil maken, dan moet hij dat nu doen." Huisman betreurt het dat zijn club zijn topscorer kwijtraakt. "Hij was de laatste jaren steeds de meest scorende spits in de regio. Zijn vertrek is inder daad een flinke aderlating. Bovendien heeft Venray het niet op de meest charmante manier gespeeld", zegt de voorzitter die er verder niet over wil uitweiden. SSS'18 hoopt een of twee spelers te kunnen aantrekken. "Maar het kan best zijn dat er helemaal niemand bijkomt. Wij gaan geen voetballers betalen. Jongens moeten voor het eergevoel en voor de tweede klasse naar ons toekomen", aldus Huisman die verwacht dat Overloon zich kan handhaven in de tweede klasse. "We kunnen het vertrek van Bas en Geert- Jan opvangen. We hebben een dege lijke achterhoede Afgelopen seizoen zijn Rob Janssen en Koen en Teun van Bree doorgebroken. Bovendien heb ben we in John Thijssen een trainer met het Oefenmeester I-diploma. Hij zal de spelers nog wat kunnen bij brengen." Bas Joosten speelde bij Overloon vooral in de spits maar eigenlijk is de nummer tien-positie, vlak achter de spitsen, zijn favoriete plek. "Bas scoort heel veel en is erg snel", zegt Peter Rongen. "We hebben hem bena derd en hij wil zelf ook graag op het hoogste niveau uitkomen." Bij Venray krijgt hij voorin zware concurrentie van Khalid Hlimi en Freek Thoone die afgelopen seizoen een zeer suc- TV/Sportijn kan nog geen nieu we aanwinsten presenteren. De Venrayse zaalvoetbalclub maakt komend seizoen onder de vlag van SV Venray zijn opwachting in de eredivisie B. Vorige week stem de de ledenvergadering van de zaalvoetbalvereniging unaniem in met het opgaan in SV Venray. Sjoerd van der Coelen blijft bij hoofdklasser Lake Valley. TV/Spor- tijn had Van der Coelen graag aan de selectie toegevoegd maar de Venray- De nieuwe indeling van de ere divisie B is op één plek na bekend. TV/Sportijn treft komend seizoen twee of hooguit drie Limburgse opponenten. De andere tegen standers komen uit de provincies Brabant en Zuid-Holland. Limburg had afgelopen seizoen met Amicitia en Altweerterheide slechts twee clubs in de eredivisie. Zij speel den met respectievelijk de negende en tiende plaats een bescheiden rol. TV/Sportijn komt er nu, als kampioen van de eerste divisie D, als derde Lim burgse club bij. Mogelijk dat ook FSG/ Ben Mesters via de play-offs nog een plek in de eredivisie weet te bemach tigen. De club uit Heerlerheide moet de strijd aanbinden met Groenoord (Schiedam) en Sport Petit (Eindho ven). Deze drie clubs eindigden op de tweede plaats in de eerste divisies B, C en D. De eredivisie B wordt samenge steld uit de districten Zuid I, Zuid II en West II. Zeven clubs blijven in deze klasse staan: Bunga Melati (Til burg), DZS (Dordrecht), FCR Argos (Rijswijk), Multicult Ben Kaya (Den Haag), ESZW/Totelos (Eindhoven), Altweerterheide (Weert) en Amicitia (Thorn). Door het samengaan van de Eindhovense verenigingen CFE/VDL Groep en EFV/Cibatax zal het tweede team van de fusieclub in de eredivisie B uitkomen. Naast TV/Sportijn promoveren ook de kampioenen OACN Boys uit Spij- kenisse (eerste divisie B) en Verest Sport uit Valkenswaard (eerste divisie C) naar de eredivisie B. cesvol aanvalskoppel vormden. "Als een van die twee wegvalt, dan hebben we in Bas een uitstekende vervanger", aldus Rongen die blij is met de twee nieuwe aanwinsten. "Het zijn allebei jonge, talentvolle spelers die met veel enthousiasme naar Venray komen." Bas Joosten zal het begin van de voorbereiding missen want hij vertrok vorige week voor vakantie en werk voor drie maanden naar Sint Maarten. Hij komt op 21 augustus weer terug. Behalve Joosten ziet SSS'18 ook routinier Geert-Jan Drabbels, hij gaat in een lager elftal spelen, en hoofdtrai ner Noud Janssen naar Venray vertrek ken. Janssen vormt komend seizoen samen met Jan Poels het technische duo. Eerder legde Venray al doelman Niels Nielen (25) van .JVC Cuijk en allrounder Gary Roumimper (27) van Panningen vast. Van de kampioens- ploeg zijn Rob Scholten en Marcel Seijkens gestopt. Het leek er even op dat ook Tom van Bergen zou vertrek ken. De Blerickenaar kwam in okto ber naar Venray na een mislukt avon tuur in Bahrein. De ex-prof van VW en MW kende aanpassingsproblemen en hij wist geen basisplaats te verove ren. Van Bergen hoopt zich komend seizoen te kunnen bewijzen. naar heeft besloten van een overstap af te zien. Ook door de naam vanYvo Jongepier kan een streep. Jongepier is een van de beste Limburgse zaalvoet ballers die uitkomt voor ZWM/Cam- pus, afgelopen seizoen de grootste cuncurrent van TV/Sportijn. Volgens coach Jos van Gerven is Jongepier niet haalbaar. "De afstand van Maas tricht naar Venray is gewoon te ver." TV/Sportijn is nog wel in onder handeling met aanvaller Jan Vogels van EFV/Cibatax dat fuseert met CFE- VDL Groep. De Eindhovense fusieclub speelt komend seizoen in de nieuwe topdivisie. Van Gerven erkent dat het heel lastig is om echte toppers naar Venray.te halen. "Ze moeten het zelf ook graag willen, anders moeten ze niet komen. Als spelers van buitenaf de gretigheid missen dan ga ik liever met eigen jeugdspelers verder", aldus Jos van Gerven. TV/Sportijn heeft ook interesse in Khalid Hlimi en Senid Kukaljac van eersteklasser SV United. Kukuljac zou afgelopen seizoen al meetrainen maar dit ging niet door. Hlimi is nog wel in beeld. Ook Lake Valley had belangstel ling voor het grote talent van SV Uni ted. Van Gerven: "We hebben hem op het oog maar ook voor hem geldt dat hij het zelf graag wil." Er trainen momenteel nog drie spe lers mee. Gert-Jan Spee, die een jaar geleden overstapte naar Gallus/Café de Tijd, Tom van Bergen, hij speelt bij Venray op het veld, en Jeroen de Block uit Venlo. Dit is een 29-jarige Belg die in de zaal speelde bij Reuver en op het veld uitkwam voor FCV De Block heeft zichzelf aangemeld. TV/Sportijn heeft een vrij smalle selectie en is daarom ook op zoek naar versterking voor de breedte. Er stromen vier jeugdspelers door. "Het belangrijkste is dat de huidige groep bij elkaar blijft", zegt Jos van Gerven. "We hebben een kwalitatief sterke basis waarmee we de eredivisie mak kelijk aankunnen. Alleen bij blessures worden we kwetsbaar." Voetbalvereniging SV Merselo mocht in de voorjaarsreeks drie kampioenen begroeten. De Al, BIG en E2G mocht de kampioensvlag in hun klasse hijsen. Merselo boos op Ysselsteyn

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23