Gemeente Venray Beter de bus in Toelichting reconstructie Langstraat speeltoestellen Odapark: mooi dichtbij Ambachtkwartier herkenbaar Toekomstige woningbouw in Veulen Bouwen? Schakel een deskundig architect in Extra open voor rij- en reis documenten Maatwerk bij vervangen Verkeershinder Deurneseweg door aanleg afslag Bouwvergunning aanvragen? Kijk op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Activiteiten De gemeente Venray start op korte termijn met de reconstructie van de Langstraat fase 2. Dat is het deel van de Langstraat van de Zuidsingel tot aan de Langeweg. Het Groenewoltsepad wordt ook op de schop genomen. Op woensdag 28 mei houdt de gemeente vanaf 19.30 uur een informatieavond over de reconstructie van de Langstraat fase 2 in De Witte Hoeve. Tijdens deze avond vertelt de projectleider van de gemeente Venray over de geplande werkzaamheden, de planning, de huisvuilophaaldienst, de bereikbaarheid van de panden en de parkeermogelijkheden tijdens de werkzaamheden. De aannemer die het werk gaat uitvoeren is ook uitgenodigd. De tekeningen van de reconstructie Langstraat fase 2 liggen ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Neem voor meer informatie contact op met projectleider Eric Verhagen, telefoonnummer (0478) 52 33 33 Kom 25 mei naar de Dag van het Odapark. Van 11.00 tot 17.00 uur zijn er in het Odapark (gratis) leuke, spannende en interessante activiteiten voor jong en oud. *V> Venray, focus op mensen Donderdag 22 mei 2008 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 21 Zondag 25 mei is de Dag van het Odapark. Van 11.00 tot 17.00 uur is er van alles te beleven in het Odapark aan de Merselose- weg (tegenover het ziekenhuis). Leuke, spannende en interes sante (gratis) activiteiten voor jong en oud. De Dag van het Park is een initiatief van de ANWB. Voor inmiddels de vierde keer houdt de gemeente Venray deze dag in het Odapark. Het thema van dit jaar is Mooi dichtbij. Mooi dichtbij Parken worden al jaren gebruikt om anderen te ontmoeten, te genieten van het groen en een mooie wande ling te maken. Liefst doen we dit in de directe omgeving. Het Odapark is 'Mooi dichtbij'. Ofwel, je hoeft niet ver weg te gaan om mooie natuur te zien. De vele vrijwilligers organiseren speciaal voor de Dag van het Odapark verschillende activiteiten rondom het thema Mooi dichtbij. Een greep uit het aanbod: - Streekgerechten proeven - Demonstraties en informatie Puur Natuur - Demonstratie van een valkenier, met valken en uilen - Bomen klimmen voor de jeugd onder deskundige begeleiding - Schatgraven en zandkastelen bouwen in het stuifzand - Verschillende informatiestands (onder andere over bijen, vlinders, vogels en groen) - Schminken - Een echte schaapskudde; de schapen worden ter plaatste geschoren - Bloemsierkunst, een bloemstuk maken onder begeleiding - Muziek - Tai Chi - En nog veel meer... Deze activiteiten zijn verspreid over vier themapleinen. De thema's zijn: Natuur, Avontuur, Actie en Informa tie. Kinderen van de basisschool krijgen een gratis knapzak met wat te eten en drinken. Voor een hapje en drankje kunt u terecht in het monumentale Theehuis. Odapark Op 25 mei is er van alles te doen en te beleven in het Odapark, maar het is natuurlijk ook een prachtige omgeving om gewoon eens te gaan wandelen. Er staat een permanente collectie beeldende kunst midden in de natuur. Op www.venray.nl vindt u meer informatie over de Dag van het Odapark en de deelnemende verenigingen. De gemeente wil de toegankelijk heid van bushaltes de komende drie jaar verbeteren. Het gaat om maar liefst 38 bushaltes in de gehele gemeente Venray, bijna de helft. Het college van B en W vraagt de gemeenteraad hiervoor 349.000 euro beschik baar te stellen. Reizigers met een rollator of kinderwagen en reizigers die slecht ter been zijn kunnen dan gemakkelijker met het openbaar vervoer reizen. De gemeente wil de perrons van bushaltes verhogen, zodat deze beter aansluiten op de lagevloer- bussen van Veolia. De instap wordt nagenoeg gelijkvloers. Daardoor is er nauwelijks nog een drempel om de bus in te stappen. Zoals op de foto te zien is, is het voor mensen met een kinderwagen of rollator nu vaak nog erg lastig om in de bus te stappen. Plezierig reizen Verder plaatst de gemeente fiets- klemmen bij enkele bushaltes. Ook komen er bij sommige bushaltes wachthokjes, zodat mensen niet meer in weer of wind op de bus hoeven te wachten. Samen met de elektronische informatiepanelen van Veolia moeten al deze maatregelen ervoor zorgen dat het plezieriger wordt om met het openbaar vervoer te reizen. Landelijk beleid Het bushalteplan is deels een uit werking van landelijk beleid dat stelt dat in 2010 47% van de bushaltes op instaphoogte moeten zijn. Dit beleid is erop gericht dat ook reizi gers met fysieke beperkingen zo veel mogelijk zelfstandig met het openbaar vervoer kunnen reizen. Omdat het een provinciale aftrap betreft, vraagt de gemeente 19.000 euro subsidie aan de provincie. Verbetering Met de 38 haltes die de komende jaren worden aangepast, verbetert Venray bijna de helft van alle bushaltes in de gemeente. In de toekomst heeft elke dorpskern en woonwijk minimaal één bushalte die goed toegankelijk is. Zoeken naar het Ambacht kwartier aan de St. Jozefweg in Venray hoeft niet meer. Sinds eind maart prijkt de naam op de gevel van het woongebouw. De naam Ambachtkwartier herinnert aan de ambachtschool die ruim vijftig jaar aan de St. Jozefweg heeft gelegen. Ook de ontmoetingsruimte van het appartementencomplex heefteen historische naam: De Tol. Deze naam verwijst naar de voor malige boerderij op die plek. Bij de boerderij moesten boeren tol betalen voordat zij hun vee op de markt mochten verkopen. In juli 2007 heeft de gemeente besloten de benodigde 19.2 Wro- procedure te starten voor de uitbreiding van het kerkdorp Veulen. In het beoogde plan-gebied is ruimte voor veertien woningen. Het college van B en W heeft er op 13 mei voor gekozen om het gehele gebied in één keer in procedure te brengen, maar gefaseerd te gaan bouwen. Dat betekent dat de kavels in een periode van vier jaar worden uitgegeven. De keuze voor één procedure levert een kosten- en tijdsbesparing op. De gemeente hoeft zo niet twee aparte procedures te doorlopen. Bovendien kan op deze manier kan de aanleg van openbare voorzieningen als (bouw)- straten, riool en verlichting in één keer gebeuren. Dorpsraad en aanwonenden De dorpsraad Veulen en aanwonenden van het gebied bepleitten om diverse redenen een uitvoering van het plan in beperkte omvang. Hierbij vroeg men om met name de groenstrook aan de achterzijde van de aangrenzende wo ningen en de speelvoorziening in het plangebied te behouden. De gemeente is gedeeltelijk aan deze wens tegemoet gekomen. Na overleg met de dorps raad is ervoor gekozen het zuidelijke deel pas te gaan bebouwen als uit de gemeentelijke woonvisie blijkt dat er behoefte is aan deze woningen. Groenvoorziening De groenstrook, grenzend aan de achterzijde van de woningen aan de Vlies, wordt aan de toekomstige eigenaren verkocht met de verplichting deze in stand te houden. In het zuidelijk deel van het plangebied, naast de begraaf plaats, blijft een strook van ongeveer drie meter in eigendom van de gemeente voor openbaar groen. Het bouwen of verbouwen van een woning of bedrijfspand is een complex proces. Om het voor u makkelijker te maken en om het vergunningproces te versnellen, raadt de gemeente u aan een deskundig architect in te schakelen bij bouwopgaven. Bij bouwen of verbouwen wordt u geconfronteerd met gemeentelijke voor schriften en regelgeving, zoals het bestemmingsplan en de welstandsnota. Daarnaast moet u kennis hebben van de landelijke regelgeving, zoals de Woningweten het Bouwbesluit. Mensen die in het dagelijkse leven weinig te maken hebben met deze regels, zien vaak door de bomen het bos niet meer. Het gemeentehuis is op woensdag middag van 14.00 tot 16.30 uur open voor het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten. Deze extra openstelling geldt tot en met 2 juli 2008. Voor het aanvragen van deze documenten moet u wel eerst een afspraak maken. Bel daarvoor met de afdeling Publieksdiensten. Voor het afhalen van een aange vraagd document op woensdagmid dag hoeft u geen afspraak te maken. De gemeente Venray vervangt dit jaar ongeveer 75 speel toestellen. Om het onderhoud en de veiligheid op peil te houden controleert de gemeente regel matig alle speeltoestellen. Dit is overigens wettelijk geregeld. Naar aanleiding van de controle stelt de gemeente een onderhoudsplan op dat wordt uitgevoerd door een aannemer. Tevens geeft de controle aan welke toestellen aan vervanging toe zijn. Op de ongeveer 100 speel veldjes in de gemeente Venray staan in totaal 500 speeltoestellen. 75 daarvan worden dit jaar dus vervangen. Op maat Voordat de gemeente een toestel vervangt, kijkt zij altijd eerst naar het aantal kinderen rondom het speelveld en hun leeftijd. De keuze voor een nieuw toestel wordt onder andere hierop gebaseerd. Tegen woordig valt de keuze ook vaak op toestellen die uitnodigen tot samen spelen. Dit zijn bijvoorbeeld draai- toestellen of een schommelstelling met een grote mand waar meerdere kinderen tegelijk gebruik van kun nen maken en waarbij ze eikaars bewegingen kunnen beïnvloeden. Verder gaat de vervanging altijd zoveel mogelijk in overleg met de kinderen. Zij zijn tenslotte de ge bruikers. De rotonde op de Deurneseweg (N270) ter hoogte van industrie terrein De Blakt is van 26 tot en met 30 mei deels afgesloten. Dit in verband met de aanleg van de afslag naar De Blakt. Het doorgaande verkeer wordt met behulp van een verkeerslichtinstallatie over de andere helft van de rotonde geleid. Iets verder op de Deurneseweg richting Wanssum is de provincie nog bezig met de renovatie van het spoorwegviaduct. Naar verwachting lopen deze werkzaamheden iets uit op de planning. Hierdoor kunnen ze samenvallen met de hierboven genoemde werkzaamheden. Toch omleidingen? De twee afzettingen worden in dat geval in elkaar verweven. De huidige omleidingen blijven dan gehandhaafd, samen met de halve afsluiting van de rotonde. Verkeer vanuit Wanssum blijft dan omgeleid via Witte Vennenweg, Oirloseweg, Henri Dunantstraat en de Voorde. Verkeer vanuit Deurne kan, weliswaar geleid met verkeerslichten, zijn weg normaal vervolgen via de Deurneseweg. Bijdrage In september 2007, bij de officiële opening van het complex, hadden vier organisaties een verrassing voor de aankledingscommissie van het gebouw. Zij overhandigden een cheque als bijdrage voor de belette ring. Deze organisaties waren: S8iU projectpartners, Aannemersbedrijf Van Nieuwenhuizen-Jongen, Satijn- Plus Architecten en Wonen Venray. Bond van Nederlandse Architecten Het inschakelen van een bij de Bond van Nederlandse Architecten (BNA) ingeschreven architect maakt het voor u makkelijker. Daarnaast geeft het u een grotere zekerheid dat het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) van de gemeente uw plan sneller kan goedkeuren. Een ervaren architect maakt een professioneel ontwerp en houdt rekening met uitgebrachte adviezen. Als u een bouwkavel van de gemeente koopt, is het inschakelen van een zogenaamde BNA-architect zelfs een vereiste. Meer informatie Een overzicht van bij de BNA ingeschreven architecten vindt u op www.bna.nl. Meer informatie over het ARK leest u op www.venray.nl. Voor meer specifieke vragen kunt u contact opnemen met Danny Danckaert, secretaris van het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit. Ontwikkeling De gemeente Venray vind speel veldjes en speeltoestellen belangrijk voor de ontwikkeling van kinderen. Buiten spelen en buiten zijn is belangrijk voor kinderen en jonge ren. Zij leren ervan, ontwikkelen hun lichaam beter en het is goed voor hun gezondheid.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21