VEN RAY INDUSTRIALISEERT: GOEDE ZAAK? JONGEREN DOEN OPROEP AAN POLITICI Venray UITGAANSTIPS Raayland College VOLGENS.... RIANNE mm Juni VAN DE MAAND: PEEL EN MAAS De organisatoren van Iinks naar rechts: Claire Schlüter, Laura Swinkels, Huyen NguyenKelly Baarslag en Fenne van den Broek. 1. Bij kerk en kluis heeft de duivel een huis. Uitleg: Wanneer ergens een kerk is, zul je dichtbij altijd een café vinden. 2. Er staat een beer aan het hek te rammelen. Uitleg: Je moet naar het toilet. We vroegen Rianne Philipsen uit Venray naar haar drie favo riete YouTubefilmpjes en daar kwamen toch wel speciale dingen uit. Hieronder zie je drie screenshots van de filmpjes met haar commentaar erbij. Amelia Lalala Human Steps Dit is een dansfilmpje en ik vind de cho reografie ontzettend mooi. Het is niet gewoon een dans, maar het zit vol emo tie en op die manier lijkt het een verhaal te vertellen. De lege ruimte steekt daar mooi bij af en de schaduwen van de dan sers geven een prachtig effect. De muziek is rustig en niet alledaags, waardoor het geheel een hele aparte sfeer krijgt. ONCE: Falling Slowly JAN CREMERS, CHEF-KOK MAASHOTEL-CUISINE DE LA MEUSE posters, flyers en stickers printen of drukken? ZON Aan de randen van Venray wordt veel gebouwd. Hier een foto van een deel van nieuwbouwwijk de Brabander. COLOFON De jongerenpagina is een initiatief van de redactie van Peel en Maas in samenwerking met Epic Magazine. Hoofdredactie: Jimmy van Rijt, Julius van Tongeren (adjunct) Redactie: Bas Jongmans, Bram Jetten, Loes van Els, Femke Hendriks, Elise Cremers, Tim Reintjes, Martijn Willemse, Nathalie Minten, Alan Moss, Karen van der Heijden, Romy Beckers, Patrick Förtsch Begeleiding: Ron Koenen, Christ van den Munckhof en Henk Lammen. Ooit was Venray een idyllisch klein dorpje, met veel platteland, natuur en rust. Tegenwoordig zie je dat echter steeds meer verande ren. Venray groeit. Maar groeit het de goede kant op? Venray krijgt steeds meer industrie en nieuwbouw en dat moet ergens heen. De natuur in en rondom Venray wordt er de dupe van. Wat vinden jonge ren hiervan? 'Dat Venray meer industrie krijgt en uitbreidt is goed voor het imago van de gemeente' is een veel gehoorde reactie. Veel jongeren nemen dit denkbeeld over van hun ouders. Op zich een logische reactie, aangezien de hedendaagse samenleving over het algemeen aanvaardt dat de 24- uurs economie bijna als heiliger wordt beschouwd dan de paus. Een groot aantal politici neemt deze mening over en wil 'Venray op de kaart zetten'. Toch zijn er ook tegengeluiden. Zo heeft de gemeente onlangs tweedui zend euro wensgeld verstrekt aan een project door jongeren dat middels een benefietconcert geld inzamelt voor milieustichting 'Hier'. De orga nisatoren van het project zijn leerlingen van het Raayland College (Zie foto). De industrialisatie van Venray blijkt een interessant topic te zijn. Daarom wil de redactie een oproep doen aan jongeren én aan politici om te reageren op de stelling: 'Dat Venray steeds meer industrialiseert is een goede zaak'. In de jongerenpagina van volgende week volgt een uitbrei ding op dit artikel, waarin meningen aan bod komen van zowel jongeren, als Venrayse politici. Daarvoor hebben we jouw mening nodig! Dus ben jij politicus, of ben je jong en woon je in Venray? Laatje dan nu horen! Mail je reactie naarjongerenmagazine@gmail.com en geef je mening! Iron Man JEANS MODE CASUALS www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62-64 Venray Dit filmpje is een soundtrack waarin het origineel van dit nummer bewerkt is tot een akoestische, meerstemmige versie. Ik heb dit altijd al een van de mooiste num mers gevonden die ik ken. Toen de Oscar voor de mooiste soundtrack naar dit num mer ging verbaasde me dit dan ook niet. Dommel - Fiets Het laatste filmpje is natuurlijk bekend bij de meeste mensen. Dommel blijft altijd leuk, zelfs al is het maar omdat het vroeger zo geweldig was. Gewoon even een flinke portie nostalgie met Dommel en Semafoor en hun avonturen. Donderdag 22 mei 2008 - Pagina 20 17 Dance Event in Vlakwater 17 Egopop in Egchel 17 t/m 20 Kermis in Leunen 21 Ciske de Rat (musical) in Stadsschouwburg Nijmegen 22 Omnia in de Schouwburg 27 Nick Simon in Schouwburg van Cuijck 30 Oranjeparty in 't Podium 5 t/m 8 Avondvierdaagse 6 Straatvoetbaltoernooi op Hensenius- en Schouwburgplein 7 t/m 8 Internationaal Judo Toernooi tel. 0478-582727 drukwerk@vandenmunckhof.nl keizersveld 19 én grotestraat 68 Venray bij ons ben je aan het juiste adres van den munckhof bv We zijn de laatste jaren doodgegooid met superheldenfilms: dan eens slingerden we met spinnenrag van wolkenkrabber tot wol kenkrabber, dan weer zagen we het groene eguivalent van Rita Verdonk vrachtwagens optillen. Iron Man was dus de logische fil mische opvolger in Marvels superheldenlegi oen. Iron Man is Tony Stark, een steennjke wa penfabrikant die niet alleen met zijn eigen producten is bewapend, maar ook met een flinke dosis sarcasme en arrogantie. Stark (Robert Downey Jr.wordt door een ongure Afghaanse terreurgroep gegijzeld en opge dragen zijn nieuwste raket, de Jericho, in elkaar te knutselen. In die terroristengrot ziet Tony Stark wat voor dood en verderf zijn wapens zaaien en hij besluit met zijn fabricage te stoppen. Uiteindelijk weet Stark uit de grot te ontsnappen met een zelfgebouwd robotpak. Eenmaal terug in zijn paradijselijke villa in Malibu besluit Stark zijn nog circulerende wapens uit handen van de vijand te houden met zijn hightech-robosuit: Iron Man is geboren. 'Voegt Iron Man nou wel iets toe?', luidt de hamvraag. 'Ja', is het korte antwoord. Iron Man is weer eens wat anders dan de clichématige en eendimensionale kijk- ik-moet-de-wereld-reddensuperheld. Zijn alterego is daarnaast gevat, heerlijk sar castisch en charismatisch. Het verhaal richt zich daarnaast vooral op de wording van Iron Man (sterk) en minder op het actiegevulde halfuurtje knokken (minder sterk) dat daarna komt. Na een reeks slechtere verfilmingen, zoals de twee misbaksels Fantastic Four en de derde Spidey, is Iron Man weer een klein stalen succesje. woLrr 10.20 11.30 11.45 12.00 13.55 14.30 15.00 15.50 16.45 16.55 17.00 18.00 18.20 18.35 19.10 19.20 20.45 20.50 21.30 22.20 23.00 23.15 23.35 23.50 De groente wordt opgehaald bij Het Volen op de Hei en de lamsruggen bij de Marokkaanse supermarkt. Chef arriveert op Maashotel, begroet de directeur en geeft de koks een hand. Hij bespreekt met sous-chef Bart en het team de planning van die dag, drinkt koffie met hoofd van de bediening Silvie en Jack en bespreekt de reserveringen en lunchmenu. Chef werkt aan verschillende sauzen voor die dag en aan gevulde boerderijkippen en brochettes van snoekbaars. De visleverancier komt binnen, de vis wordt gecontroleerd en opgeruimd. De laatste lunchgasten vertrekken, bediening begint aan hetzilverpoetswerken bloemstukken worden gemaakt voor de avond. koffietijd met koks, hierna het doorgeven van de bestelling aan de slager bespreking met de directeur waarna de menu's voor de partijen worden uitgewerkt Chef is weer in de keuken, laatste kreeften zijn afgekookt, hij bespreekt met Dorien, de pattisier en de sous-chef of alles gereed is Sous-chef portioneert de laatste vis voor de avond Keuken is schoon en het personeel gaat eten. Sloven worden voorgedaan, ovens en kachel komen op temperatuur. De amuses gaan naar de lounge en de eerste gasten arriveren Broodjes gaan de oven in, de eerste bonnen komen binnen, amuses gaan naar het restaurant Menu's worden besteld, chef vraagt de gerechten uit De temperatuur stijgt, chef en souschef Bart bakken, grillen en pocheren. Bonnen voor de ganzenleverpaté, zwezerikterrines en asperges blijven binnenkomen Chef informeert bij Silvie of de gasten tevreden zijn. De eerste hoofdgerechten verlaten de keuken: asperges met ham, gevuld boerderijkuiken en visgerechten. Overal pruttelen pannetjes. Keuken werkt nu op hoog tempo: zeebaars, tarbot en ossehaas gaan naar het restaurant Laatste amuses gaan mee, de pattiserie begint aan de eerste desserts. Laatste voorgerechten zijn weg. Chef vult bij elk bord zilveren sausieres aan met sauzen Laatste hoofdgerechten worden meegegeven. Dorien geeft aan Ralph en Hans het een na het een na andere dessert mee, chef vraagt de biertjes voor de keuken. Even wordt geproost op de goede avond, want het was vol huis, daarna wordt er doorgewerkt en gepoetst. Laatste dessertes gaan naar voren. Silvie vraagt of chef naar de gasten komt. Leverancier Swiers komt binnen, bestelling van ganzenlever en groente en fruit uit Frankrijk wordt gecontroleerd, de keuken wordt geschrobd, tussendoor wordt er gelachen. Bediening is nog volop bezig, chef controleert de koelcellen en de sous-chef controleert of de keuken goed is schoongemaakt Chef is omgekleed, geeft de koks een hand en bedankt de bediening en afwas en gaat naar huis.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 20