I Enorme rel bij Kunstwerkplaats r Zwoegen op eindexamen 4 Fietsblokken Langstraat begin juni weg de graaf SHOW VENRAY 't PELGRIMSHUIS "1 KOOPAVOND! ClaasSon«Fransol mljling i voor specialist tegels,, sanitair en tegelwerken! DINNERSHOW Bandoetere V www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 H Afscheid huisarts Ron Gabeler Jeu-de-boulen in Wanssum En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Kunst Cultuur 15 Gemeentelijke mededelingen 21-22 Marcel Deenen sport 23-29 beste wijkagent Kerkelijke diensten 34 559- p.p. www.asteria.nl "Theater op bezoek" IN ASTERIA VENRAY HOTEL ASTERIA VENRAY Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 (D Bestuur zet coördinator Jos Faessen op straat, deelnemers verbijsterd De Kunstwerkplaats is in rep en roer. Zonder medewe ten van de deelnemers is Jos Faessen, coördinator beel dende kunst, per 1 mei op straat gezet. Het bestuur meldt dat er te grote verschillen van inzicht zijn. De deelnemers hebben het bestuur tevergeefs om opheldering gevraagd. Ze zijn woedend over het ontslag van Faessen die door het over grote deel van de kunstenaars op handen wordt gedragen De Kunstwerkplaats huist op het St. Annaterrein en is tien jaar geleden opgericht. Er zijn zo'n vijftig deelnemers, allen met een psychiatrische achtergrond, die meerdere dagdelen per week een vorm van beeldende kunst uitoe fenen. Daarnaast is er de Muziek werkplaats die onder hetzelfde stichtingsbestuur valt. Jos Faessen werkt er al zes jaar als begeleider. Hij is gedetacheerd vanuit de GGZ Noord- en Midden- Limburg waar hij in dienst is. Zijn vrouw Mayke werkt er ook als vrij williger. De laatste jaren is er veel veranderd. Het aantal deelnemers is inmiddels verdubbeld en er komen steeds meer (huishoudelij ke) regels. Dit is een doorn in het oog van de deelnemers. Ze vinden dat de ateliers te krap worden en ze hekelen de regelzucht. De deel nemers hebben geen zitting meer in het bestuur en ze mogen ook geen bestuurslid aanwijzen. Jos Faessen raakt als leidingge vende steeds meer in de verdruk king. Aan de ene kant moet hij de orders van hogerhand uitvoeren. Anderzijds is hij nauw betrokken bij het wel en wee van de deelne mers. De laatste maanden wordt de situatie onhoudbaar. Uiteinde lijk barst eind april de bom. Op dinsdag 22 april krijgt Faessen via zijn werkgever de GGZ te horen dat het per 1 mei is afgelopen. Op 23 april wordt Faessen door bestuursleden dringend verzocht de Kunstwerkplaats te verlaten. "Ik voldeed aan dit verzoek en vertrok. Zonder afscheid van jullie te kunnen nemen of zonder enige uitleg te geven over de oorzaak", schrijft hij in een brief. Jos Faessen wil er het liefst helemaal buiten blijven. Hij heeft het afgelopen weekeinde aan alle deelnemers een persoonlijke brief gestuurd waarin hij de gang van zaken uit de doeken doet. "Mijn ontslag heb ik via de GGZ moeten horen. Persoonlijk heb ik tot op de dag van vandaag niets van het bestuur gehoord", zegt hij. De deelnemers zijn verbol gen als ze per toeval vernemen dat Jos, en ook Mayke, de laan zijn uitgestuurd. Liezette Breu- ers, Katrien van Pelt en Tineke Walravans eisen opheldering en dwingen het bestuur tekst en uit leg te geven. De vergadering is gepland op 8 mei. Maar veel wij zer worden de deelnemers niet. Ze keuren het bestuursbesluit af en hekelen de gang van zaken. Niet iedereen durft openlijk zijn mening te geven. Voor sommigen is de Kunstwerkplaats het enige houvast. Ze zijn beducht hun plek te verliezen door represailles van het bestuur. Dat geldt ook voor Katrien van Pelt en Tineke Walra- vens. Toch hebben beiden beslo ten hun mond niet dicht te hou den. Elders in deze krant vertellen ze hun verhaal. Voorzitter Harrie Cunnen vindt niet dat hij aan de deelnemers, die toch dagelijks met Faessen van doen hadden, verantwoording schuldig is. "Je moet die mensen niet lastig vallen met het hoe en wat. Zij benaderen het te gevoels matig. Dit is een bestuurszaak. Wij bekijken het beleidsmatig. Wij moeten de Kunstwerkplaats inhoudelijk en financieel overeind houden. Bovendien praat ik niet in een overleg over een medewerker. Dit is iets persoonlijks. Ik wil hem niet beschadigen." Desgevraagd wil Cunnen het ontslag van Faessen wel toelich ten. "Jos zat te veel in de slacht offerrol. Daardoor maakte hij de deelnemers geestelijk nog zieker. Terwijl hij juist meer een coachen de rol moest hebben. Regels en afspraken zijn er om nagekomen te worden. We hebben hier her haaldelijk met hem over gespro ken. Maar hij werkt al 28 jaar in de verpleging. Zijn houding verander je niet zomaar. Hij was te veel één met de deelnemers. Wij geven ze een zinvolle dagbesteding en structuur. Over ons gedachtegoed, hoe een maatschappelijke steun- instelling in praktijk functioneert, verschilden we van inzicht." Het conflict wordt in april op de spits gedreven. Jos Faessen is boos op Cunnen omdat de voor zitter zijn klappers met notulen en aantekeningen heeft gestolen. "Ik was ontdaan. Het waren voor mij belangrijke documenten. Het is toch niet normaal dat iemands papieren worden ontvreemd. Mijn privacy was geschonden en mijn vertrouwen in de voorzitter geschaad." Er volgt een bestuurs- bijeenkomst. Faessen denkt uitleg te krijgen, maar het wordt een 'kruisverhoor'. Faessen wil een gesprek met het bestuur zonder Cunnen. Dat lukt niet zoals het het bestuur evenmin lukt om Faessen aan tafel te krijgen. Daarna volgt het ontslag. "Met zijn acties heeft hij zelf de deur dichtgegooid", zegt Cunnen. Merk zonnebri op sterkte vanaf98, SPECIAAL OPTIEK Tellen Het zou een leuke vraag zijn voor het eindexamen Nederlands. Wat betekent de afkorting Nivea? Ik zie de gezichten van de 69 vwo-eindexamenkandidaten van het Raayland College in Venray al betrekken. Nivea, dat is toch een merk voor persoonlijke verzor ging van het hele gezin? De wereld van Nivea bestaat toch uit zon- nebescherming, badproducten, deodorant en hand- en gezicht crèmes? 'Mooi zijn is stralen', zou het zoiets betekenen? Een van de zwoegers weet echter precies waar deze afkorting voor staat. Hij komt uit Ysselsteyn en was maandagavond een van de ruim tachtig bezoekers van de extra bij eenkomst over de huisvesting van gastarbeiders, waar CDA-Statenlid Jan Loonen de afkorting uit zijn hoge hoed toverde. Nivea staat voor 'niet in voor- en achtertuin', en gaat eigenlijk nog een graadje verder dan het bekende Nimby- effect. Nimby is een acroniem van het Engelse 'Not In My Back Yard (niet in mijn achtertuin), kort samengevat: we willen geen Polen of andere Oost-Europese werkne mers in onze achtertuin. Maar we willen ze liever ook niet in onze voortuin. Maar waar dan wel? Het wordt lastig om op die vraag met een voor iedereen bevredigend antwoord te komen. Duw je 500 Polen weg op een of andere rela tief afgelegen locatie als bijvoor beeld het mob-complex in Yssel steyn? Geef je ze een nette plek in huizen midden in een dorp? Of kies je toch voor kleinschalige campings? Het zijn vragen waar op de komende maanden toch snel een antwoord moet komen. Net als op de vraag hoeveel Polen er nu precies in Venray aan het werk zijn. Hoe je dat te weten kunt komen? Dat is toch niet zo moeilijk! Zet op alle dorpspleinen in de gemeente Venray en op het Schouwburgplein in Venray op zondag 8 juni een groot beeld scherm neer en maak een deal met Heineken voor een avondje gratis bier en met Hooghoudt voor wat extra flessen wodka. Wedden dat alle Venrayse Polen dan naar de EK-kraker tussen Duitsland en Polen komen kijken? En doe het zelfde als Roemenië een dag later tegen Frankrijk voetbalt. Regel een ambtenaar, iemand die niet van voetbal houdt en goed kan tellen moet toch wel te vinden zijn in het gemeentehuis, en je weet na 180 minuten voet bal precies hoeveel Polen en Roe menen in Venray actief zijn. Simpel, toch? Hannes Dit jaar doen in Nederland ruim tweehonderdduizend leerlingen eindexamen. Het grootste deel is afkomstig van het vrnbo: 115 dui zend. Verder doen ruim vijftigdui zend havisten examen en meer dan 35 duizend vwo'ers. Het Raayland College in Venray telt 460 eindexa menkandidaten (vwo 69, havo 110, vrnbo 281). De leerlingen van de basisberoepsgerichte leerweg van het vrnbo begonnen op vrijdag 16 mei al aan hun examen. Vanaf maandag zwoegen alle examenkan didaten van vrnbo, havo en vwo op hun eindtoetsen. Op de foto is te zien hoe de leerlingen van de the oretische leerweg van het vrnbo zich dinsdag over het examen van het vak Nederlands bogen. De 'gruwelblokken' ver dwijnen uit de Langstraat. De gemeente gaat vanaf 2 juni de witte blokken, die de rijbaan en het fietspad scheiden, ver wijderen. Na enkele ernstige valpartijen en protesten van omwonenden heeft verkeers wethouder Van der Broeck (CDA) er werk van gemaakt. Het bureau DTV Consultants kwam al snel tot de ontdek king dat de blokken te gevaar lijk en niet verkeersveilig zijn. Een maand geleden werden de slachtoffers van de valpartijen in het gemeentehuis uitgenodigd om hun verhaal te doen. Daar bij waren ook verkeerskundigen van DTV aanwezig. Het verkeers bureau kwam vorige week met drie mogelijke oplossingen. De gemeente heeft ervoor gekozen om na het verwijderen van de blokken er een witte streep te trekken. De blokken zijn 25 cen timeter breed. "De doorgetrokken streep wordt tien centimeter", zegt Van der Broeck. "De reste rende vijftien centimeter wordt rood geverfd zodat het fietspad een stuk breder wordt. Daarvoor kunnen straks veel gemakkelijker twee personen naast elkaar fiet sen." De Langstraat, die een wijkont- sluitingsweg is, behoort eigenlijk een gescheiden fietspad te heb ben. Dit principe wordt nu losge laten. DTV Consultants had nog als oplossing een verhoogd fiets pad van circa tien centimeter of een strook met ribbelmarkering. Dit laatste wordt vooral aan de zij kanten van wegen gebruikt zodat weggebruikers worden gewaar schuwd. Van der Broeck wijst beide oplossingen van de hand. "Die ribbels zijn eigenlijk niet bedoeld voor fietsers. Bovendien maken ze nogal wat lawaai. Vooral 's avonds zal het geratel geluids hinder voor de bewoners veroor zaken." LEESVERDER OP PAGINA 3- Rühl Haegens Molenaar ^t4CE-73 -V' ijs is mijn passie Grote Markt 17 Venray www.tapijtcentrumnl Julianasingel 7 woensdag, donderdag, vrijdag www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN HETRÜHL HAEGENS MOLENAAR EFFECT L^f" cU yvwevr www.claasson.nl vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l Honderdnegenentwintigste jaargang - week 21 - donderdag 22 mei 2008 MAAS DINNERSHOW Entertainment en 4 gangen diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) Ook leuk voor GROTE GROEPEN Data: 19 jan., 23feb.,15 maart, 19 april, 3 en 24 mei Nieuwe show: 13 sept., 11 okt., 8 nov. Kerstshow: 13 en 27 december Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 berden ^Passage 5 5801 BR Venray k T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl Succes als resultaat www.rhmweb.ril ACCOUNTANTS ADVISEURS ^5% VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E Voor alle soorten binnen- en buitenzonwering Voor meer informatie: 0478 515010 of 06 53768080 of mail ons: info@elaasson.nl Sereens Rolluiken Markiezen SI Roldeuren/ o Garagedeuren Knikarmschermen T) z O Vouwgordijnen Rolgordijnen M Shutters Z Horsystemen Jaloezieën Z Lamellen G) ZONWERINGEN

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1